I Zwarte piet rijdt in rolstoel door Tholen en wil niet werken Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 november 2002J Dansen in de kerk Fiets gestolen Sessie met Jan de Bruin Ernstig gewond Jeugdkerk Woningen samengevoegd Pacht terugbetaald Kerstconcert voor Israël Wereldwinkel bij Passage Groot jeugdkoor Luten beste klaverjasser Vet oververhit Succes Vogelvrienden Muzikale reis Anthoniusschool Burgers maakt vijftien caramboles Auto in de slip Kinderen vullen zeventig rugzakken Bestel-/Bedrijfsauto's 1700 euro voor sieraad Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Surpriseconcert Kampman beste kaarter Rommelmarkt Dorcas Consultatiebureau Eerste prijzen turnsters De Bruin meeste vis Bedrijventerrein Feestelijke intocht Sint De Ruiter clubkampioen Tholen Dansen in de kerk is voor velen een vreerr.de combinatie. De vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB gaat van af januari echter een cursus geven in diverse dansen. Het initiatief is ont staan na een informatieavond over 'meditatie in beweging'. Adriana Rij kens gaf daar een toelichting op de oorsprong van 'sacred dance' en leerde de aanwezigen de eerste dan sen. Het zijn eenvoudige kringdan sen waarbij je de ander steeds ont moet, met namen als de Zonnedans, In den beginne, de Bron, de Kelk, de Doornenkroon en de elementendans. De dansen hebben als doel om een innerlijke rust te creëren en lichaam en geest in harmonie te brengen. Op 15 januari wordt in het kerkgebouw aan de Oudelandsestraat de eerste cursusavond gehouden, waarna er iedere maand een lesavond is. Om mee te doen is geen danservaring nodig. Voor meer informatie of aan melding: M. Schot, tel. 602447. Een bewoner van het Groot Verréhof ontdekte maandagavond dat zijn fiets was gestolen uit de schuur bij zijn huis. De dader forceerde de deur om binnen te komen. De stichting Sunday Sessions is voor één keer afgeweken van de ge bruikelijke tweede zondag van de maand als datum van de blues/rock jamsessie in café The Sixties. Reden voor de wijziging is de komst van de speciale gasten Jan de Bruin (zang gitaar) en Pieter van den Bogert (hant-ond-orgel). Het duo maakte onlangs samen een cd en staat ko mende zondag vanaf vier uur op het podium.De uit Zundert afkomstige De Bruin behoort tot de crème de la crème van de vaderlandse blues/rock scene, wat ook gezegd kan worden van Van den Bogert. De formule van de jamsessie is verder onveranderd, wat inhoudt dat elke muzikant het podium kan beklimmen. De gratis toegankelijke sessie staat onder lei ding van Jos Rijnkels, slagwerker van de Thoolse band Stikkie Djoo. Een 33-jarige inwoonster is donder dagmorgen na een ongeval met haar auto met hersenletsel en diverse ver wondingen overgebracht naar het Erasmus Medisch centrum te Rotter dam. Haar 32-jarige zus, die naast haar in de auto zat, raakte licht ge wond aan het been en werd per am bulance naar ziekenhuis Lievensberg gebracht. Door onbekende oorzaak verloor de bestuurster, komend vanaf de brug over het kanaal, op de Eendracht- weg te Halsteren de controle over het stuur. Via de andere weghelft en de berm belandde zij met haar voer tuig in de sloot. De bestuurster raak te bekneld. Naast drie auto's van de brandweer werd ook de traumaheli koper bij het ongeluk gehaald. Door het dak van de auto te knippen, kon de vrouw uit haar benarde positie worden bevrijd. Voor de tweede keer wordt er zon dagmiddag om vier uur in De Oes terschelp aan de Simon Lindhout- straat een jeugdkerk georganiseerd. Twee maanden geleden bezochten 120 jongeren de eerste bijeenkomst. De jeugdkerk wordt in nauwe sa menwerking met de jongeren zelf georganiseerd. Het thema is 'Wat doe jij hier op aarde?' De 27-jarige Henjo Hoeksma is als spreker uitge nodigd. De jeugdkerk is bedoeld voor alle jongeren tussen de 15 en 30 jaar. De jeugdleiding van de Christenge meente organiseert ook steeds avon den op de vrijdag, waarbij er tijd is voor ontspanning. De woningen Brugstraat 34 en 36 worden samengevoegd tot één. Het plan van W. Contant stuit bij de pro vincie niet op planologische bezwa ren. Die geeft een verklaring van geen bezwaar af, nodig omdat het pand breder wordt dan het bestem mingsplan Stadskern Tholen toelaat (12,5 in plaats van 10 meter). De provincie betaalt aan P.W. Jansen 135,38 euro terug van ten onrechte betaalde pacht over twee jaren. Jan sen kreeg in 1999 toestemming om een perceel langs de provinciale weg te pachten. De grond werd het jaar daarop echter in het kader van het landinrichtingsplan toegewezen aan het bureau beheer landbouwgron den. De door Jansen na die tijd aan Middelburg betaalde pacht krijgt hij nu terug. In de Grote Kerk wordt dinsdag 17 december een kerstconcert gegeven, waarbij de opbrengst (collecte en entree) bestemd is voor het Shaare Zedek ziekenhuis in Israël. Mede werking verlenen het mannenkoor Door Eendracht Verbonden uit Sint- Annaland en het Zeeuws jongeren koor Matthanja uit Goes, dat gediri geerd wordt door Peter Wildeman. De koren zullen ook gezamenlijk, f optreden. Daarnaast is er veel sa menzang. Het 3-klaviers Van Dam orgel wordt bespeeld door Martin Weststrate uit Krabbendijke. De or ganisten Leen Heijboer en Lené de Graaf begeleiden het mannenkoor op het orgel. De avond begint om kwart over acht. De dames Laban, Van Elzakker en Fondse kwamen voor de Passage vertellen over hun werkzaamheden voor de Wereldwinkel. Presidente mevr. Van Heemskerk opende de vergadering met gebed, waarna zij samen met de leden stilstond bij Lu- kas 15. Mevr. Laban vertelde vervol gens de 50 aanwezige.n over het ont staan en de doelstelling van de wereldwinkels. Er zijn momenteel 400 wereldwinkels in ons land, waarvoor 1200 vrijwilligers zich in zetten. De Wereldwinkel wil de eer lijke handel bevorderen en probeert haar producten rechtstreeks van de producenten in derdewereldlanden te kopen. De importeur controleert de arbeidsomstandigheden en of er bij een bedrijf sprake is van corrup tie. Naast deze producten heeft de Wereldwinkel ook het keurmerk Mariano, wat bijvoorbeeld op de Max Havelaar koffie staat. Deze producten worden bij kleine familie bedrijfjes gekocjit, die van de winst het schoolgeld voor hun kind kun nen betalen. Ook werkt de Wereld winkel samen met organisaties als Unicef, Solidaridad en Terres des Hommes, waarvan ook producten verkocht worden. Tijdens de bijeen komst konden de aanwezigen artike len van de Wereldwinkel kopen. Ook werden de leden opgeroepen om een bezoek te brengen aan de winkel. Na een tweede pauze wer den er dia's vertoond over het leven van plattelandsvrouwen in Kenia. Mevr. Quist-Boer bedankte de da mes van de Wereldwinkel voor hun presentatie en sloot de bijeenkomst af met gebed. De volgende bijeen komst van de Passage is de kerstvie ring, waaraan ook het koor mede werking zal verlenen. De stichting Wereldwijde Zending organiseert zaterdag 14 december een kerstconcert in de Grote Kerk. Voor deze zangavond is er een koor gevormd van 200 jongeren, dat is sa mengesteld uit leden van het jonge renkoor Con Amore uit Dirksland en Jigdaljahu uit Barendrecht. Beide koren worden gedirigeerd door Wil- lem-Arie den Hertog en begeleid op het orgel door Ron van Ommen. Naast dit samengestelde koor ver leent de sopraan Lydia Struijk mede werking. Hendrie Westra zorgt met zijn marimba voor een muzikaal in termezzo en begeleidt de koorzang. Verder zijn de trompettisten Henk- Jan Drost en Stephan Koppelaar aanwezig en bespeelt Pieter Hey- koop het Van Dam orgel. De op brengst van dit concert gaat naar de stichting 'Onderlinge zorg Oekraï ne'. De zangavond begint om acht uur en toegangskaarten zijn al in de voorverkoop verkrijgbaar. Peter Luten won met 5464 punten de laatst gehouden clubavond van kla- vetjasvereniging Stad Tholen. Op de eerste vijf plaatsen eindigden: 1. P. Luten 5464 punten; 2. mevr. C. Schot 4984 p; 3. mevr. M. Verkerke 4977 p; 4. J. Jansen 4974 p; 5. E. Manneke 4890 punten. Op zaterdag 21 decem ber organiseert de vereniging in café De Kroon het open kersttoernooi. Bij een woning aan de Machteld van Gelrestraat ontstond donderdagmid dag rond kwart voor vier een brand in de keuken. Op het gasfornuis was vet oververhit geraakt, waardoor de vlammen in de afzuigkap sloegen. Nog voor de gealarmeerde brand weer arriveerde, wist de bewoner met zand uit de tuin het vuur te do ven. Wél was er behoorlijke rook schade in de keuken. Oud- Vossemeer Verschillende leden van de Vogel vrienden waren succesvol op de ten toonstelling die in Hoogerheide is gehouden en waarvoor 580 vogels werden ingezonden. A. den Engels man werd kampioen met zijn blauw groene papegaai amadine, die 91 punten kreeg. J. Neele kreeg voor zijn mozaïékgele kanarie 92 punten en werd eveneens kampioen. Ook A. Ketting pakte met een groenwang- parkiet met 92 punten eveneens de titel. I. Potappel werd kampioen bij de kanaries met zijn isabel geelin- tensief stam, die 363 punten kreeg. Bij de jeugd werd Johan Ketting met een groen wang parkiet - met 91 pun ten - algemeen kampioen en kam pioen kromsnavels. De kinderen van groep 7/8 van de Sint-Anthoniusschool bezochten in de theaterzaal van de Sprenge op Vrederust te Halsteren de voorstel ling 'Ongehoord' van de slagwerk groep Stok. De scholieren maakten een muzikale reis langs verschillen de windstreken. Aanleiding hiervoor was de zoektocht van meneer Triboe naar het mooiste geluid. De kinderen genoten zichtbaar van dit cultureel uitstapje en keerden voldaan terug naar school. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers maakte C. Bur gers een serie van vijftien carambo les. P. de Leeuw speelde in 25 beurten de kortste partij, terwijl J. Hommel met 2,19 het hoogste ge middelde behaalde. De uitslagen zijn: A. van Daalen-D. van Driel 10- 5,95; C. Burgers-L. van Wezel 10- 5,41; J. Etienne-A. Hommel 10-9; J. van Daalen-K. Hommel 7,3-10; H. Hommel-P. de Leeuw 5,28-10; N. Rooijakkers-J. Hommel 8,4-10. Sint-Annaland Door modder op de weg raakte een 19-jarige automobilist zondagmor gen om half zes op de Nieuwlandse- weg met zijn auto in de slip en be landde met zijn voertuig in de sloot. De auto werd totaal vernield. Sint-Maartensdijk De kinderen van de Juliana van Stol- bergschool hebben een actie gehou den voor de stichting De Onder grondse Kerk. Voor kinderen in arme landen werden 70 rugzakken gevuld met etenswaren zoals rijst, macaroni en bambix, tandpasta, schoolspullen en speelgoed. Mede werkers van de stichting haalden de rugzakken dinsdagmorgen op. In voorgaande jaren maakte de school pakketten voor de Actie Hulp Roe menië te ^cherpenisse. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Voor de Plattelandsvrouwen kwam mevr. Vos uit Breda iets vertellen over kunst en kitsch. De leden had den de gelegenheid om maximaal twee voorwerpen te laten taxeren door de expert. Ze hadden de meest uiteenlopende attributen meegeno men. Voor de pauze behandelde me vr. Vos keramiek en porselein en in het tweede deel van de bijeenkomst tin, zilver, goud en glas. Ze wist veel te vertellen over de herkomst van di verse voorwerpen en de bijzonder heden van de producten. De waarde van de meegebrachte voorwerpen liep uiteen van 15 euro tot 1700 euro Donderdag, vrijdag en zaterdag ■Maandag, dinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg ^Varkensschnitzels 500 gr. ♦Nasivlees 500 gr. ♦Drumsticks vers of ♦gemarineerd 1 kg 5,- 3,80 2,50 Magere speklappen 1 kg Varkenshielen 1 kg Spekblokjes 200 gr. Slavinken 5 halen 4 BETALEN 3,50 Gegrilde ham 100 gram €1,25 Palingworst 100 gram €0,75 Ham-kaasrollade 100 gram €1,20 Vleessalade 150 gram €0,90 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. voor een Zeeuws gouden sieraad. Sommige dames waren blij verrast door de hoge taxatie, terwijl anderen hun voorwerp zelf hoger hadden in geschat. Het jeugdorkest van muziekvereni ging Euterpe onder leiding van Peter de Rooij geeft zaterdagmiddag om drie uur in Haestinge het jaarlijkse surpriseconcert. Sint en zijn zwarte pieten zullen het optreden bezoeken. Het concert duurt een uur en is voor iedereen toegankelijk. Uitslag van de laatst gehouden club avond van De Pendelaars: 1. L. Kampman 5704 punten; 2. P. van Bloppoel 5035 p; 3. J. van Gorsel 4996 p; 4. P. Bazen 4987 p; 5. P. van Iwaarden 4868 p; 6. A. Arts en M. den Haan 4462 p; 8. J. van Splunter 4041 p; 9. M. van der Molen 3998 p; 10. J. van Zetten 3849 p; 11. M. v.d. Berg 3798 punten. Scherpenisse Dorcas organiseert zaterdagmorgen bij haar depot aan de Platteweg een rommelmarkt. Ingeleverde goederen die niet op de landelijke goederen lijst van Dorcas staan, worden tus sen half tien en twaalf uur te koop aangeboden. Daarnaast worden tuin beelden, creativiteits- en kerstspul len verkocht. De netto-opbrengst gaat naar medische zorg in Soedan. Ook kunnen zaterdagmorgen goede ren worden ingeleverd bij het depot. Poortvliet Het consultatiebureau voor zuigelin gen en peuters houdt elke derde dinsdag van de maand zitting en geen twee keer per maand, zoals vo rige week per abuis is vermeld in het artikel over de huisartsenpraktijk in 't Ouwe Raed'uus. Het consultatie bureau houdt nu spreekuur in de voormalige praktijk van dokter Padt aan de Schoolstraat in plaats van in het dorpshuis. Overigens is dat een tijdelijke situatie, want de bedoeling is dat zowel de huisarts als het con sultatiebureau in de toekomst naar de uitbreiding van woonzorgcen trum De Poorthove verhuizen. Twee meisjesgroepen van gymver eniging Excelsior waren zaterdag succesvol bij wedstrijden in Wijk en Aalburg. Beiden groepen kwamen met een eerste prijs naar huis van deze toestellenzeskamp. In het voor jaar wordt eenzelfde wedstrijd in Goes georganiseerd. Hans de Bruin is zaterdag winnaar geworden van de achtste klasse mentswedstrijd van hengelsportver eniging De Knorhaan. Tweede werd M. de Goey en derde R. Konings. Het visseizoen wordt zaterdag 14 december afgesloten met een bout wedstrijd, waarbij iedere deelnemer een prijs ontvangt. De kampioenen van het visseizoen worden morgen bekendgemaakt op de jaarlijkse mosselavond. Wethouder K.A. Heijboer geeft maandagavond in de raadscommis sie gemeentelijke ontwikkeling in formatie over de ontwikkelingen op het bedrijventerrein, zo blijkt uit de agenda. De voorgenomen ontvlech ting van Bouman-Potter en Budel- pack is van de baan nu het laatste bedrijf pas op de plaats maakt en het oude magazijn van de woninginrich ting niet meer wil kopen. Ook het terrein van de zuiveringsinstallatie, 4435 m2 groot, dat Budelpack des tijds aankocht van het waterschap, is nog beschikbaar. Misschien krijgt transportbedrijf De Groen hierdoor mogelijkheden. Sint-Philipsland Ruim 200 kinderen stonden vol ver wachting zaterdagmiddag op het ha venplateau te wachten op de aan komst van sinterklaas en zijn pieten. De sint arriveerde met de boot in de haven, waarna hij op een open kar, die getrokken werd door twee paar den, een rit maakte door het dorp. De jubilerende muziekvereniging Concordia verhoogde met sinter klaasliedjes de feestvreugde en bracht het Spaanse gezelschap naar dorpshuis De Wimpel. Met veel en thousiasme zongen de kinderen hier voor sint de 'Ketchup song'. Ook werden de winnaars van de kleur- wedstrijd bekend gemaakt. Diverse kinderen zongen op het podium een liedje voor de sint. Bij het naar huis gaan kreeg ieder kind een verrassing mee. Rien Neele moest zich ook nog bij de sint melden. Door hem werd het gerucht verspreid dat sint dit jaar niet zou komen. Ten overstaan van de sint en alle kinderen moest hij be loven dit nooit meer te doen. De in tocht van sinterklaas werd georgani seerd door de voetbal- en de tennis vereniging en Dorpsbelangen. Jon de Ruiter is kampioen geworden van visclub De Makreel. Bij de jeugd ging de clubtitel naar Jan Lennard Kempeneers. Het eindklassement: 1. J. de Ruiter 9405 p; 2. J. Kaashoek 8540 p; 3. J. v.d. Maas 7110 punten. Junioren: 1. Jan Lennard Kempe neers 5520 p; 2. Dennis Moerland 4695 p; 3. Coen Noorthoek 4675 punten. David Joppe had met een vis van 44,5 centimeter de grootste vangst. Bij de junioren ving Dennis Moerland een vis van 43 centimeter. Bij de laatste wedstrijd van het jaar haalden de deelnemers liefst 25 kilo vis boven water. Bram van Oeveren won bij de senioren, terwijl Richard van Duuren de beste jeugdvisser was. De uitslag: 1. A. van Oeveren 2400 p; 2. J. v.d. Maas 2255 p; 3. P. Kleppe 1575 p; 4. P. Verwijs 1515 p; 5. L. van Sas 1425 p. Junioren: 1. Ri chard van Duuren 1390 p; 2. Carlo van Oeveren 1055 p; 3. Coen Noort hoek 825 p; 4. Dennis Moerland 615 p; 5. Arjan van Moort 515 p. Pak even uw zakboekje THOLEN 28 nov. Kaars versieren, Thjos, 14 u. 28 nov. Lezing bij heemkundekring over ontstaan landschap van Tholen, Meulvliet, 20 u. 29 nov. Dartstoernooi Thjos, jeugd honk Meulvliet. 30 nov. Openstelling Dorcasdepot, Regentessestraat 50, 9.30-11.30 u. 7 dec. Concert Eric Quist en Jan de Viet, voormalig stadhuis, 20.15 u. 7 dec. Kerstzangavond, Grote Kerk. 20.15 u. 11 dec. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11,19.30 u. 12 dec. Kerststuk maken, Thjos, 14 u. 12 dec. Lezing over voetreis Santia go de Compostella, Chr. Ouderen- ver., De Wingerd, 14.30 u. 14 dec. Wi#terniarkt Step, 13-22 u. SINT-ANNALAND 28 en 29 nov. Tentoonstelling Vogel vreugd, de Wellevaete; vr. 19-21 u., za. 10-21 u. 29 nov. Sinterklaasavond WHS F- pupillen en smurfen, 18.30 u. ST.-MAARTENSDUK 30 nov. Keltische folk van Rapalje, Haestinge, 20.15 u. 2 dec. Vergad. comm. gem. ontwik keling, gemeentehuis, 19.30 u. 4 dec. Vergad. comm. alg. bestuur, gemeentehuis, 19.30 u. Om sinterklaas van zó dichtbij te zien, is voor sommige kinderen ook wel even schrikken. Sinterklaas kwam zaterdagmiddag in Tholen aan in de haven. Hij had niet alleen zijn vier zwarte pieten aan boord, maar ook drie vrijwilli gers van het Rode Kruis. Een van de zwarte pieten had namelijk een ongelukje gehad. Zijn been was ge spalkt en zijn arm zat in het ver band. Hij moest van de boot wor den gedragen. Er waren heel veel kinderen met hun ouders naar de haven gekomen. Het weer was pri ma. Op de kade stonden nog meer Ro de-Kruismensen klaar. Zwarte piet werd in een rolstoel gezet en zo achter muziekvereniging Concor dia en het rijtuig met sinterklaas door de straten van het stadje naar de Markt gereden. Op de muziektent werd de Spaanse bisschop opgewacht door burge meester W. Nuis. Die vroeg be zorgd wat er toch met die ene piet was gebeurd. De ongelukkige piet zou door één van de andere pieten van de trap zijn geduwd. Maar de goedheiligman vertrouwde het niet helemaal en zei een goede manier te weten om zijn knecht weer op de been te helpen: met een grote injec tienaald. Toen de zwarte piet in de rolstoel dat zag, sprong hij op. Hij mankeerde helemaal niets. Het bleek dat hij gewoon geen zin had om te werken in deze drukke tijd. Toen dat akkefietje was opgelost, haalde iedereen opgelucht adem. Want een piet meer of minder scheelt toch altijd wat in het schoentje of het laarsje. Met vier fitte pieten was de ploeg van Sint Nicolaas weer compleet. En zo kon het gezelschap zijn weg vervolgen achter de muzikanten aan via de Molenvlietsestraat richting Meul vliet. Maar niet nadat ook de Prins Clauslaan werd aangedaan, waar het rijtuig een rondje over het ter rein van Ten Anker deed. De sint heeft niet alleen oog voor kinderen, maar ook voor ouderen. In Meulvliet werden de kinderen in de grote zaal opgevangen door een clown. Concordia speelde nog een nummertje en verliet de zaal zodat de kinderen al hun aandacht op het podium konden richten. Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk en Sint-Philipsland kregen even eens bezoek van sinterklaas. Ko mende zaterdag sluit de kinder vriend in Poortvliet en Scherpe nisse zijn rondje Tholen af. Predikbeurten Zondag 1 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. De Wit, Arnemuiden. 18.30 u. ds. Van Dijk, Ridderkerk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dhr. Van Rijn, Katwijk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Baas, Ooltgensplaat. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van Vuuren, Klundert. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. drs. Van de Kloot Meijburg, Rotterdam. R.K.-KERK zó 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vlasblom, Ter Aar. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Ek. 14.30 u. ds. Van der Zwan, Sliedrecht. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. kand. Prins. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Boon, Krabbendijke. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kot, Borssele. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Veer. 19 u. kand. De Jong, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 3/12 19.30 u. ds. Rijken, Game ren. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. (H.D.) ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Ytsma, Rossendaal. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Brugge, Scherpenisse. wo 4/12 19.30 u. ds. Kareis, Middel- harnis. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Prins, Sint-Annaland. 17 u. ds. Snoek, Nieuwer ter Aa. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. V 14 dec. Kerstzangavond, Maartens kerk, 19.30 u. SCHERPENISSE 30 nov. Rommelmarkt Dorcas, te vens inzameling hulpgoederen, depot Platteweg, 9.30-12 u. 30 nov. Intocht sinterklaas, Hoge Markt, 14.30 u. 13 dec. Verkiezing Thoolse vrijwilli ger van het jaar, Holland Huis POORTVLIET 30 nov. Intocht sinterklaas, gymzaal, 14.30 u. ST. PHILIPSLAND 6 en 7 dec. Promsconcert Concordia, de Wimpel 20.30 u. 17 dec. Kerstzangavond zang ver. VZOS en jeugdkoor van Knop tot Bloem, De Wimpel, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 28 nov. Comedie De dinner party, De Maagd, 20.15 u. 29 nov. Cabaret Mark van de Veer donk, De Maagd, 20.15 u. 30 nov. Muziekshow The original sixties R&B and soulshow, De Maagd, 20.15 u. I dec. Koopzondag. 4 dec. Whiplash informatiebijeen komst, ziekenhuis Lievensberg, 10 u. 6 t/m 8 dec. Musical Copacabana, De Maagd, vr. en za. 20.15 u., zo. 14.30 u. II en 12 dec. Komisch muziek theater De nieuwe snaar, De Maagd, 20.15 u. 13 dec. Klucht Tel uit je winst, De Maagd, 20.15 u. 14 dec. Folkloreshow, Irish Christ mas, De Maagd, 20.15 u. 15 dec. Familievoorstelling VOF De Kunst Erik van Muiswinkel, De Maagd, 14 en 16 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: My big fat Greek wedding - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 20.15 u. Harry Potter en de geheime kamer - vr 18.30 u., za 14 en 18.30 u., zo 13.45 en 17 u., wo 14 u. ROXY II: Red dragon - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.15 u. Pietje Bell (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.30 u.,wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Harry Potter en de geheime kamer -vr 18.15 u., za 14, 15.45 en 18.15 u., zo 14 en 15.45 u., wo 14 en 16.15 u. Mr. Deeds - do Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vrl 8-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vos, Tholen, tel. 602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 'u.. Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uvv dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandta- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, pta t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 nov. t/m vrijdag 6 dec. donderdag 28 9.02-21.52 vrijdag 29 10.22-23.07 zaterdag 30 11.37- zondag 1 0.22-12.42 maandag 2 1.22-13.37 dinsdag 3 2.17-14.32 woensdag 4 3.02-15.22 donderdag 5 3.47-16.07 vrijdag 6 4.37-16.52 wo 4/11 8.36 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie js te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). en ma t/m wo 20 u., vr 18.30 en 21.45 u., za 19.15 en 21.30 u., zo 21.45 u. Harry Potter and the cham ber of secrets - do, ma en di 20 u., vr 18.30 en 21 u., za 13, 18 en 21.15 u., zo 13, 18.30 en 21 u., wo 14 en 20 u. Pietje Bell - za 13.30 u., zo 13.30 en 16.15 u., wo 14 en 17.15 u. Loenatik, de moevie - za 16.15 u., zo 19 u., wo 17.15 u. XXX - vr t/m zo 21.30 u., wo 20 u. Heaven - zo 19 u., ma en di 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2