Geen toestemming afgraven van dijk Routiniers leveren mooiste duiven bij de Zwaluw in Oud-Vossemeer Kevin v.d. Berge landelijke topper Smash '76 punt af van de hoofdklasse Eretitels voor Toon van Daalen en Jan Capelle Drie punten voor Noad 2 Verkeersproject Molenstraat Oud-Vossemeer 118 mille Koersballen uonaeraag zo novemDer zuuz 13 Koeien maken er een glijbaan van Bloemdijk Het gemeentebestuur vergeet Oud-Vossemeer niet. B. en w. willen 118.850 euro beschikbaar stellen voor het ver keersproject Molenstraat en omgeving. Het geld komt uit drie verschillende potten: Duurzaam Veilig 50.600 euro, herbestratingen 2004 een bedrag van 26.250 euro en ten laste van de post herbestrating Molenstraat komt 42 mil le. Geen tractor meer Reserve zesde klasse Punt voor WHS 4 Reserve vierde klasse Thol. Boys 4 klimt Vijfde eretitel Uitslagen Wondere 843'beste duif bij jeugd De twaalfjarige Kevin van den Berge uit Tholen heeft de beste prestatieduif van Nederland bij de jeugd. Die titel kreeg hij zaterdag in Den Bosch tijdens de nationale mani festatie van de Nederlandse Postduiven Organisatie (NPO). De jeugdige Tholenaar was met zijn prijsduif, de 'Wondere 843', 's avonds op televisie te zien in het Jeugdjournaal. Van alle kanten werden fikse bedragen geboden, maar Ke vin doet de doffer niet weg. Hij gaat ermee kweken. Stilzwijgen Reserve tweede klasse Titel kan Sint-Annalanders nauwelijks ontgaan Tafeltennis Jeugd Reserve vijfde klasse Noad 4 klopt Smerdiek gemeente Tholen Bekendmaking voorkeursrecht gronden aan de Poststraat te Stavenisse HJlriNUKAGtl 1 BOUHi, JLIHi 1 HUUL,Ü>li L-UUKAfN 1 De gemeente gaat de provincie Zeeland aanraden om geen vergunning te verlenen aan melkveehouder Vissers uit Tholen om de dijk tussen de Razernijpolder en de Vrouw-Belyapolder af te graven. Een meerder heid van de gemeenteraad stemde maandagavond in met het voorstel van het college. CDA, VVD en ABT waren tegen. Zij hadden begrip voor het pro bleem van de melkveehouder wiens weidegronden door de binnendijk zijn gescheiden. De boer groef de dijk door. Volgens ABT-er J.J.P.A. Boulogne gaat het om 90 melkkoei en die drie maal daags naar de stal moeten om door de melkrobot ge molken te worden. „Drie keer heen en drie keer terug. Dat zijn 640 be wegingen," zo rekende hij het colle ge voor. „In de winter is de dijk een glijbaan. Er moet een oplossing ko men, de bedrijfzekerheid is hier in het geding." J. van den Donker (D66) zei dat de dijk door de koeien kapotgelopen wordt. „De problemen worden als de dijk dicht gaat, groter dan nu." J.P. Bout (CDA) was van mening dat de dijk er door het intensieve ge bruik van de koeien over een aantal jaren zal uitzien als de doorgang die nu door de boer is gegraven. „Met een pennenstreek legaliseren we een zwembad (in de Krokkeweg in Scherpenisse -red.) en dit zou nu worden weggevaagd? Laat het zo." Volgens wethouder K.A. Heijboer hadden de raadsleden te gemakke lijk naar de 'bedrijfskundige' Vis sers geluisterd en alleen oog voor zijn belang gehad. „De dijk verte genwoordigt een natuurhistorische waarde. Daarnaast is er het element vèn precedentwerking. We hebben hier grote moeite mee en willen ons voorstel handhaven." B. en w. kregen steun van de PvdA. Volgens L. Blom is het niet te 'tole reren dat mensen op eigen houtje dijken doorgraven.' Koeien hebben er geen moeite mee om de dijk over te klimmen, zei hij. „Ik was op va kantie in Zwitserland. Dat is één grote dijk en daar is het geen pro bleem. We hebben hier nog meer boeren met koeien, die gaan het misschien dan ook doen." Maar volgens Boulogne zijn de ber gen niet te vergelijken met de Thoolse dijken. „In de winter is het een glijbaan en krijg je overal kale plekken." Bout zei Vissers niet te hebben ge sproken. „Bekijk het bedrijfsbe lang." Volgens Bout is het probleem nog minder als de dijk geen water- kerende functie meer heeft, maar die functie bestaat nog wel degelijk, zei Heijboer. Ook de SGP is bang dat dit voorbeeld anderen doet vol gen. „We kunnen het bestemmings plan niet laten varen. De vragen van de ondernemer zijn terecht, maar er is ook beleid." Volgens Van den Donker heeft de raad verzuimd de dijk aan te wijzen als bloemdijk. De wethouder onder kende dat het een bedrijf met een tweedeling zit, maar volgens hem is daar wel een mouw aan te passen: „In de droge periodes ga je met de koeien over de dijk, in de natte pe riodes blijf je ervoor." Gefaseerde uitvoering na evaluatie in 2003 en 2004 In het voorjaar van 2001 is met de werkgroep Molenstraat, vertegen woordigers van de scholen en be woners uit de Burg. Versluijs- straat, alsmede andere inwoners over de knelpunten gesproken. Hoge snelheden, oversteek- en parkeerproblemen zijn aangepakt. Gaande het proces bleek de in vloed van de voorgestelde ver keersmaatregelen groter dan al leen de Molenstraat. Dat leverde ook weer problemen op. Ter wille Van de haalbaarheid is het plan in twee stukken geknipt: Molen straat en omgeving is 1 en project scholen is 2. Op deze manier wordt de kans dat het ene plan het andere frustreert, verkleind. Om de acceptatie door de bewoners te verhogen, adviseert de werkgroep Molenstraat om het plan in twee fasen uit te voeren. In eerste in stantie éénrichtingsverkeer en na een proeftijd van een half jaar met evaluatie en een positief oordeel van de bevolking, pas fase 2 uit te voeren. Bijna 70 Vossemeerders hebben schriftelijk gereageerd na de in loopavond in juni. Landbouwver- keer wordt uit het hele dorp ge weerd. Een boer die met zijn tractor en aanhangwagen toch via de Molen straat in Oud-Vossemeer wil ko men, moet ontheffing vragen. Het vrachtverkeer wordt niet meer via de Pr. Mauritsstraat en M. Lind- houtstraat naar de Molenstraat af gevoerd, maar via bewegwijzering langs de C. Frankenstraat naar de Coentjesweg en Gankelweg ver wezen. De eerste fase vergt minimaal 50.600 euro en omvat het instel len van een parkeerzone in de Mo lenstraat en omgeving met par keervakken, verplichte rijrichting, verboden voor vrachtwagens die langer zijn dan 8 meter alsmede landbouwwerktuigen. En dan nog de aanleg van een tijdelijk kruis punt Molenstraat/Schoolstraat, to tale kosten tien mille. Het onderdeel scholen vergt een parkeerzone in de Burg. Versluijs- straat, een oversteekgelegenheid bij De Ark, verplaatsing van de ingang voor deze chr. basisschool, herinrichting van het pleintje voor Die Heenetrechtschool en de Sint Anthoniusschool, alsmede de re servering van parkeerplaatsen op het terrein bij De Pluus. Het scho lenplan vergt het meeste geld met 40.600 euro. Wanneer de eerste fase goed be valt, komt in 2004 de tweede fase van 68.250 euro aan bod. Dan worden in- en uitritconstructies verwijderd, wordt de definitieve situatie voor het kruispunt Molen straat/Schoolstraat geregeld en worden parkeervakken door mid del van hoekstenen definitief aan gebracht. WHS 4 begon met een gehavend elftal aan het duel tegen Vrederust 4, met gele genheidskeeper Thijs Fase in het doel. De groen-witten had vanaf het begin een overwicht, maar wist dat niet in doelpun ten om te zetten. Na een kwartier werd Piet Ridderhof na een combinatie met Dick de Witte de diepte ingestuurd. Hij kwam voor de keeper, die met een reflex Ridderhofs schot naast het doel werkte. Ook Nico Hage wist, alleen voor de doelman, deze niet te passeren. WHS hield een overwicht, maar moest steeds bedacht zijn op uitvallen van Vrederust. Na de thee stond Leen v.d. Ouden in het doel, en het team ging met drie aanval lers spelen. Het spelbeeld was hetzelfde als voor de rust. Uit een counter namen de Bergenaren de leiding, maar vlak daarna bracht Nico Hage de Sint-Anna- landers langszij (1-1). Even later werd de bal uit een hoekschop in het Vrederust- doel getrapt en door de doelman van ach ter de doellijn weggewerkt. Maar de arbi ter liet doorspelen, ook toen uit de scrimmage die erop volgde een Brabant se verdediger de bal met de arm van de lijn haalde. De stand bleef zodoende 1 -1 Door de 0-2 winst tegen DVO 3 stijgt de vierde keus van Tholense Boys een plaatsje op de ranglijst. De geel-zwarten kregen versterking van Johan en Cees Schot en Jaap de Vos. De tegenstander uk Roosendaal zette de bezoekers vanaf het begin flink onder druk. Maar in het zestien-metergebied was ze minder sterk, zodat doelpunten uitbleven. Tho len kreeg gaandeweg wat meer grip op de tegenstander en gebruikte vooral de snelheid van Herman Bal en Marco v.d. Wielen om wat terug te doen. Laatstge noemde opende uit een counter de score. En ook was hij het, die de DVO-defensie zodanig in de war bracht dat ze geïrri teerd raakte (vooral door de beslissingen van de zwak leidende arbiter). De man in het zwart kon absoluut niet tegen kri tiek en toen een Roosendaalse verdedi ger bleef mopperen over een beslissing, kreeg deze twee gele kaarten - dus rood - en vervolgens nog eens rood omdat hij het veld niet wilde verlaten. Hoewel dit in het voordeel was van Tholense Boys, maakte dat onvoldoende gebruik van de man-meer-situatie. DVO kwam in de tweede helft nog regelmatig gevaarlijk voor het Thoolse doel, maar Jan v.d. Vlies maakte geen fout. Fred Siep stelde uiteindelijk de zege veilig. Hij nam van uit de verdediging de bal mee, speelde die af en liep zelf op volle snelheid door, om het leer terug te ontvangen en goed af te ronden. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. D. Schellingeren mevr. Y. Verkamman 33 p; 2. L. Soomers en mevr. R. Nachtegaal 29 p; 3. mevr. C. Praat en R. v.d. Houten/J. Geuze 22 p; 4. mevr. R. Burrows en N. Moerkerken 20 p; 5. H. Bal en mevr. R. van Driel, én mevr. C. Wilsing en D. Schellinger 14 p. Meulvliet: 1mevr. L. Verschoor en me vr. T. Goode 41 p; 2. mevr. B. Schot en G. Bolier 29 p; 3. mevr. R. Bolier en me vr. R. Vroegop 27 p; 4. W. Schot en B. Melching 25 p; 5. mevr. G. Melching 20 p; 6. mevr. J. Bos en mevr. D. Linden- berg 17 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. T. Goode en mevr. L. Verschoor 39 p; 3. mevr. M. Dane 36 p; 4. C. van Gorsel 34 p; 5. me vr. C. van Mierlo 32 p; 6. mevr. C. Free 14 p. Toon van Daalen (links) en Jan Capelle met hun winnende duiven. Twee door de wol geverfde duivenmelkers van postduivenvereniging De Zwaluw uit Oud-Vossemeer hebben respectievelijk de mooiste doffer en de fraaiste duivin geleverd tijdens de tentoonstelling van hun vereni ging. De 83-jarige Toon van Daalen mocht de beker voor de mooiste doffer in ontvangst nemen en een duivin van Jan Capelle werd door de kritische keurmeester van de Nederlandse Postduiven Organisatie (NPO) als allermooiste vrouwelijke duif gekwalificeerd. De concurren tie voor beide heren was erg groot en het niveau van de ruim honderd vijftig tentoongestelde postduiven was volgens het juryrapport bijzon der hoog. Dit jaar bestaat de Zwaluw tachtig jaar en ondanks het feit dat er niet al te veel ruchtbaarheid aan deze mijl paal wordt gegeven, is er volop ple zier en vertier in de springlevende dorpsclub. „We zijn een hechte ver eniging en iedereen helpt elkaar", vertelt secretaris Piet Hommel. „Ondanks de gezonde rivaliteit tij dens de wedstrijdvluchten wordt er heel veel kennis en ervaring uitge wisseld door onze leden. Alle dui venmelkers hebben nu eenmaal een gezamenlijke passie en hoewel het ene seizoen beter verloopt dan het andere, blijft de liefdevolle verzor ging van de duiven steeds centraal staan. Het welzijn van de dieren staat bij al onze duivenmelkers voorop", zo weet Hommel uit erva ring. Wat echte duivenliefde betreft, kan Toon van Daalen, nestor van de Oud-Vossemeerse postduivenver eniging, gerust als exponent gezien worden. „Ik ben al zeventig jaar lid van de Zwaluw en ik geniet nog ie dere dag van mijn hobby. Hoewel ik dit jaar met de wedstrijdvluchten niet veel heb klaargemaakt, ben ik altijd nog wel in staat om kernge zonde en representatieve duiven klaar te stomen voor deelname aan de tentoonstellingen. Ik doe behalve bij onze eigen vereniging ook mee aan tentoonstellingen in de hele re gio. Zelf ben ik al jarenlang keur meester en ik weet daarom precies waarop de echte kenners van de NPO tijdens hun beoordeling letten. De kop, de vleugels, de rug en de onderbouw worden bij iedere duif afzonderlijk beoordeeld en daar naast is er nog een cijfer voor de al gemene indruk die het diertje ach terlaat bij de keurmeester. Het aantal behaalde punten schommelt vrijwel altijd tussen de 90 en 93 punten. Ik moet daarbij wel aante kenen, dat de maximale score vrij wel nooit wordt toegekend. Op dit moment zitten er maar vierentwin tig duiven in mijn hok en de zes mooiste zijn hier op de expositie te bewonderen.' In de kleine zaal van café Hof van Holland schuifelen de duivenlief- hebbers langs de opgestelde kooi tjes en de trotse baasjes laten met veel plezier hun duiven bewonde- In tegenstelling tot Van Daalen heeft Jan Capelle, de winnaar bij de dui- vinnen, een prima seizoen achter de rug. Tijdens diverse vluchten waren de duiven van Capelle, die eveneens al jarenlang lid van De Zwaluw is, ongenaakbaar. Uiteindelijk leverde de constante prestaties hem de titel generaal kampioen op. „Ik zit nu twee jaar in de vut en ik heb daar door veel meer tijd om met mijn duiven bezig te zijn en dat is aan de algehele conditie van mijn dieren goed te merken. Mijn duiven heb ben mij dit jaar vijf eerste prijzen bezorgd en vooral op de overwin ning vanuit Dax (Frankrijk) ben ik erg trots. Ik behaalde naast de over winning voor onze vereniging ook een zeer verdienstelijke 44ste plaats op nationaal niveau. Bovendien won ik dit jaar de supercup die door clubsponsors ter beschikking is ge steld voor diegene die het algemeen klassement over vijf vooraf geselec teerde wedstrijden aanvoert. De vluchten staan bij mij centraal. Ik sla dan ook geen wedstrijd over, maar in de wintermaanden doe ik toch ook wel graag aan verschillen de tentoonstellingen mee. Dit is in middels alweer mijn vijfde eretitel op Oud-Vossemeerse bodem", al dus Capelle terwijl hij zijn winnen de duivin liefdevol over de veren strijkt. De tweedaagse duivententoonstel- ling van De Zwaluw trok dit jaar weer veel bezoekers en door de op brengst van het rad van avontuur en via verkoop per opbod van veelbelo vende jonge duiven of eitjes uit het nest van erkende topduiven, werd de clubkas bovendien lekker gespekt. Klas 1 oude doffers: 1. A. van Daalen; 2. H. Rensink; 3. C. Rijn berg; 4 D. Vaders; 5. Gebr. Suur- land; 6. L.C. Hage; 7. C. Rijnberg. Klas 2 oude duivinnen: 1. A. Ha- vermans; 2. J. Capelle; 3. A. Haver- mans; 4. H. Rensink. Klas 3 jarige doffers: 1. Gebr. Suurland 2. Beurkens 3. A. van Daalen 4. A. Capelle 5. F. Bal 6. C. Rijnberg; 7 Gebr. Suurland. Klas 4 jarige duivinnen: 1. J. Ca pelle; 2. D. Vaders; 3. A. van Daal en. Klas 5 jonge doffers: 1D. Vaders; 2. J. Capelle; 3. C. Hommel; 4. Ge br. Suurland; 5. H. Rensink; 6. E. de Koning; 7. F. Bal; 8. K. Priem; 9. P. Hommel; 10. D. Vaders. Klas 6 jonge duivinnen: 1D. Va ders; 2. J. Capelle; 3. D. Vaders; 4. C. Hommel; 5. F. Bal; 6. H. Rens ink; 7.1. Berkey. Klas 7 late jonge doffers: I. K. Priem. Klas 8 late jonge duivinnen: 1. C. Rijnberg. Kevin van den Berge doet zijn 'Wondere 843'niet van de hand. Ook broertje Jurre van zeven is al met het duivenvirus besmet. Zeventien keer vloog Kevins duif het afgelopen seizoen in de prijzen in het rayon (Tholen, Sint-Phiïips- land en Schouwen-Duiveland). Dat varieerde van de tweede prijs uit St. Quentin (tegen 770 duiven) tot de 263e prijs uit St. Ghislain (tegen 1236 duiven). Vier keer zat de 'Wondere 843; bij de eerste tien in het rayon. Ook provinciaal was geen enkele duif beter. „Dat bete kent dat deze duif bijna iedere week prijs vloog", aldus een trotse pa Kees van den Berge, die zelf jaren lang actief was in de duivensport en zijn zoon dan ook stimuleert. Hij gaat met hem tal van manifestaties en tentoonstellingen in binnen- en buitenland af. In Den Bosch werden de beste dui ven van jeugdleden uit heel Neder land beoordeeld op hun vliegpresta ties. Geen enkele daarvan overtrof de resultaten van de vierjarige doffer van Kevin, die dit seizoen 5489 kilometer aflegde. Dat leverde 16.866 punten op en daarmee bleef de jeugdige Tholenaar in Den Bosch de concurrentie zo'n 3000 punten vóór. Een beker en een pla quette horen bij de titel, maar thuis in de kast ligt ook een videoband met de opname van het Jeugdjour naal. „Heel leuk", zegt Kevin over de ervaring in de Brabantse hoofd stad. Hij maakt al enkele jaren goe de uitslagen. Kettinguitslagen bij zijn eigen vereniging De Trouwe Duif en in het rayon, en vroege dui ven provinciaal zijn voor hem de gewoonste zaak van de wereld. De nu bekroonde duif kweekte Ke vin van den Berge in 1998 zelf uit de via plaatsgenoot Frans Bal ver kregen Van Loon-soort (uit het Bel gische Poppel) en een duivin van Jos Schoevers uit Arnemuiden die al jaren tot de Zeeuwse top behoort in de duivensport. „De duiven van Frans Bal zijn de basis van het suc ces", aldus pa Van den Berge. Op dit moment heeft de succesvolle jeugdige duivenmelker 72 duiven zitten. Duivenliefhebbers uit binnen- en buitenland toonden zaterdag veel belangstelling voor de 'Wondere 843'. Hoeveel er werd geboden, daarover hullen vader en zoon zich liever in stilzwijgen. Kevin besloot het beestje te houden om ermee te gaan kweken. Op vluchten gaat de duif niet meer mee, kondigt vader Kees al aan. Volgend jaar gaat Ke vin met uitsluitend jonge duiven vliegen. Hij moet namelijk een nieuwe start maken op een ander hok, dat momenteel wordt neerge zet. De reserves van Noad kwamen met een 1-2 winst terug uit Klundert. Bij de Sint-Philipslanders ontbraken Er- win Kot, Bram Filius, Leo Zuidweg en Hans Polderman. De aanvulling kwam uit het derde: Rien Filius, Dennis Kot, Stanny v.d. Velde en John van Dijke. Leider Jaap van Oudenaarde was licht- geblesseerd en begon op de bank. Om dat het centrale duo op het middenveld ontbrak, begonnen daar Dennis Kot en Erik Fonteijne. Tegen hel sterke mid denveld van Klundert was het in het begin onwennig spelen. Noad moest flink aanzetten om de thuisclub, die een hoog tempo speelde, van het doel te houden. Met name de backs Sietse Geluk en Cenny Reijngoudt maakten overuren. Na een kwartier werd Kees van Tiggele aangespeeld in het straf schopgebied. Hij verraste de verdedi ging met een ouderwetse schaar, werd onderuit geschoffeld en dat betekende een strafschop. Penaltyspecialist Leo Polderman stuurde vervolgens de doel man de verkeerde hoek in, 0-1. Klun dert probeerde hierna aan te zetten, terwijl Noad het de doelman moeilijk maakte met afstandsschoten. Onver wachts kwamen de Brabanders langs zij. Doelman Ligtendag wilde de bal wegstompen bij een indraaiende hoek schop, maar werd met bal en al het doel ingelopen. Hoewel Ligtendag in het vijf-metergebied werd aangevallen, keurde de arbiter de treffer goed. Net voor de rust rukte John van Dijke op. Uit een kaats met Sander Verwijs (die na de rust niet terugkwam, maar werd vervangen door Stanny v.d. Velde) kwam de bal goed terug in zijn voeten en vanaf de punt van de zestien schoot Van Dijke in de kruising (1-2). Klun dert schoof na de hervatting de laatste man door en probeerde zo druk te zet ten. Op het middenveld bij Noad liep Erik Fonteijne de gaten goed dicht. De Sint-Philipslanders kregen kansen, zo faalde Reini Reijngoudt alleen voor de keeper. En Dennis Kot kopte uit een hoekschop op de lat, terwijl Leo Pol derman de paal op zijn weg vond. Kot verliet het veld voor de geroutineerde Rien Filius, die als centrale midden velder ging fungeren. Fonteijne werd op twintig meter van het doel neerge legd, maar de vrije trap van Leo Pol derman werd door de doelman gered. Voor de laatste vijf minuten kwam Van Oudenaarde in het veld voor John van Dijke. Na een elleboog in het gezicht viel Kevin Overbeeke uit met een bloedneus. Filius kreeg last van een spier en moest gas terugnemen, waar door Noad in de verdediging werd ge drukt. Vlak voor het laatste fluitsignaal kreeg Klundert de enige kans van de wedstrijd, maar doelman Ligtendag redde goed. De tafeltennissers van Smash '76 staan op de rand van de hoofdklasse. Nog één punt hebben ze zaterdag nodig, zodat zelfs bij een 1-9 neder laag een feestje gevierd kan worden in Sint-Annaland. De titel met pro motie naar dit niveau betekent een nieuwe mijlpaal voor de club. Het cruciale duel in de promotiepoule van de eerste klasse, tegen St. Aloysi- us uit Graauw, begint om twee uur in sportzaal De Wellevaete. Na de eerste poulewedstrijd met 3-7 gewonnen te hebben van Breda, moest Smash vrijdag tegen Belcrum 4 genoegen nemen met een gelijkspel (5-5). Omdat ook het andere duel - tussen Breda en St. Aloysius - gelijk eindigde, hielden de Sint-Annalan- ders echter hun negen punten voor sprong. Smash nam tegen de nummer twee een 4-1 voorsprong. De aanzet werd gegeven door Christian van 't Hof, die meteen gehakt maakte van de sterkste Belcrum-speler. Eigenlijk was er toen al geen vuiltje meer aan de lucht, maar toch bleef een zege nog uit. Anné van Dijke kon, evenals een week eerder, zijn goede spel van de voorgaande duels niet op tafel leg gen en bleef puntloos in de enkelpar tijen. Alleen in het dubbelspel met Van 't Hof wist hij te scoren. Ad Ver- hage speelde prima, won één partij en was ook in de andere twee zeker niet kansloos. Van 't Hof bleek de drij vende kracht van het team, hij bleef ongeslagen. Tegen de Zeeuws-Vla mingen - inmiddels kansloos voor de titel - speelt Smash zaterdagmiddag in dezelfde opstelling. Johan Snoep komt dus niet meer in actie. Waar voor het vlaggenschip van Smash succes glooit, vecht het tweede team te gen degradatie uit de derde klasse. Tegen de nummer laatst, Vice Versa 4, kwamen de Sint-Annalanders niet verder dan een 5-5 gelijkspel. Peter Bazen en Rafaël Fructuoso wonnen ieder twee keer, maar Merijn v.d. Klooster bleef op één punt ste ken. De spanning blijft om te snijden in deze klasse, want vijf van de zes teams komen nog in aanmerking voor degrada tie. Smash kan het dus nog redden, maar moet dan in de laatste competitieronde wel punten pakken tegen kampioen ODT uit Roosendaal. Degradatie dreigt even eens voor Smash 4, dat niet in actie kwam maar laatste staat in de zesde klasse. Smash 3 staat in de vierde klasse veilig in de middenmoot. Het verloor met 8-2 van Markiezaat 7, waarbij Kees van Poortvliet en Mamix v.d. Graaf ieder een punt scoor den. Het eerste jongensteam had zaterdag een uitglijder in de landelijke C-klasse. In Schiedam werd met 8-2 verloren van hek kensluiter Alexandria, waarmee voor de Sint-Annalanders de titelkans definitief verloren ging.. Alleen Remco Vroegop kwam tot scoren. In Arnemuiden verloor het eerste meisjes team met 6-4, op zich geen slecht resul taat. Anky Vroegop en Leontien van Keu len boekten ieder twee punten. Door dit resultaat is de kans toegenomen dat het team niet als laatste eindigt in de landelij ke B-klasse. Bij de resterende jeugdteams zijn geen kampioenen te verwachten. Smash 2 speelde in Oudenbosch gelijk tegen Vice Versa 3 (5-5). Jaap Giljam en Lennard Uijl waren ieder goed voor twee zeges en wonnen ook het dubbelspel. Smash 3 kreeg een pak slaag van Arnemuiden: 9-1. Cindy v.d. Klooster redde de eer voor de Sint-Annalanders. Smash 4 verloor met 7- 3 van Rond de Tafel uit Lamswaarde. Veerle Lammers, Janet Hage en Alieke Vroegop wonnen ieder één partij. Programma 30 november: Smash-St. Aloysius, Smash 2-ODT 4, 't Zand 7- Smash 3 (29 nov.), Pinpongers-Smash 4; Smash meisjes-Koningslust, Hotak- Smash jongens. Smash 2-ODT, Smash 3- 't Zand, Westerzicht-Smash 4, Back Hands-Smash 5, Smash 6-Breda. De thuiswedstrijden beginnen om 14 uur in De Wellevaete. Door de 3-1 winst op middenmoter Smerdiek 4 kruipt de vierde keus van Noad omhoog uit de onderste regionen van de laagste reserveklasse. In een pittig duel legden beide teams werkvoetbal pur sang op de mat in Sint-Philipsland. Smerdiek was het eerste half uur opper machtig, maar Mark Dawson en Bram v.d. Male misten vrij voor de keeper. Na twintig minuten spelen werd een treffer van Izak Hage afgekeurd wegens buiten spel. Hage viel tien minuten later gebles seerd uit en werd vervangen door Ruud Cogels. Even later kreeg bij Noad Yke Verwijs een bevlieging en verschalkte de Smerdiek-doelman John van Houdt met een lob. Tussen de aanval van de groen gelen en het centrum van de blauw-zwar- ten werden verbeten duels uitgevochten. Pal voor rust ging de Smerdiek-defensie in de fout en via de knie van Edwin He- ijmans verdween de bal in het doel, wat 2-0 voor Noad betekende. Hierna schoot Frans Ista voor de bezoekers een vrije trap via de lat over het doel. In de tweede helft liepen bij Smerdiek de combinaties beter. Bij een aanval gingen drie spelers op het Noad-doel af en Bram v.d. Male wist de marge te verkleinen. De strijd werd heviger en arbiter Lebbink zag zich genoodzaakt beide aanvoerders bij zich te roepen om de grenzen aan te geven en zo de zaak in de hand te houden. Bij Smerdiek misten Van der Male en Antal de Rijke mogelijkheden op de gelijkma ker. Aan de andere kant ging Heijmans twee keer alleen op het doel af en boekte evenmin succes. Noad kreeg meer ruimte doordat Smerdiek de aanval zocht. Bij een counter - waarbij de buitenspelval van Smerdiek mislukte - besloot He ijmans tot een schot vanaf twintig meter en via de binnenkant van de paal ketste de bal in het doel: 3-1De blauw-zwarten gaven zich echter nog niet gewonnen. Goed combinerend kwamen ze telkens gevaarlijk in de buurt van Noad-doelman Ronnie Breeman, maar die liet zich niet verschalken. Burgemeester en wethouders van de gemeente Tho len maken op grond van artikel 8, derde lid, juncto arti kel 4, eerste lid, van de Wet voorkeursrecht gemeen ten (Wvg) bekend dat de gemeenteraad van de gemeente Tholen op 25 november 2002 op grond van artikel 8 Wvg heeft besloten gronden die gelegen zijn aan de Poststraat te Stavenisse (gepland toekomstig woongebied) aan te wijzen als gronden waarop de ar tikelen 10 tot en met 24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. Het besluit van de raad ligt tezamen met het raads voorstel en verdere bijbehorende bijlagen, bevattende de kadastrale kaart en een lijst met daarop de aange wezen percelen, de namen van de eigenaren c.q. be perkt zakelijk gerechtigden alsmede overige relevante gegevens, met ingang van 29 november 2002 dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur, met uitzondering van de maandagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur, ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis, Markt 1-5 te St. Maartensdijk. Het besluit van de raad treedt in werking één dag na publi catie in de Staatscourant. De eigenaren c.q. beperkt zakelijk gerechtigden ontvangen hierover afzonderlijk bericht. Met dit raadsbesluit is de aanwijzing, waartoe burge meester en wethouders ingevolge het bepaalde in ar tikel 8a, eerste lid, Wvg, op 8 oktober 2002 besloten hebben, binnen de wettelijke termijn van 8 weken be stendigd. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen be langhebbenden gedurende een termijn van zes we ken, ingaande de dag na dagtekening van deze be kendmaking, een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad van de gemeente Tholen, Markt 1-5 te 4695 CE St. Maartensdijk. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet tenminste bevatten: naam en adres van de indiener, dagtekening, een om schrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Als u als be langhebbende bezwaar heeft gemaakt kunt u tevens een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Voorzieningenrechter van de Arrondissements rechtbank te Middelburg, sector Bestuursrecht, Post bus 5012 te 4330 KA Middelburg. St. Maartensdijk, 28 november 2002. Burgemeester en wethouders van Tholen, De secretaris. De burgemeester, S. Nieuwkoop W. Nuis. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 13