>Dödc op Tegen verkiezingen liggen er meer zenuwen bloot Kom maar kijken. Reserveringen en bezorging mogelijk Bodemkwaliteit Walcheren in beeld EER DAN 16.000 M2 LAMINAAT UIT VOORRAAD LEVERBAAR Gladheidbestrijding op plattelandswegen Uit de staten van Zeeland Delta mag Utrechts energiebedrijf kopen Directeur Delta neemt ontslag Pegasus Breedplank Cotage V-groef Laminaattegels Castello eNbg ®<8D Wggfcje slapen eD cfe .efeoorte WD: .dI Donderdag 21 november 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Provinciale staten van Zeeland vergaderen in principe één keer per maand, in het openbaar en meestal op vrijdag. Soms wordt er extra verga derd en dat was het geval voor de koop van een deel van de aandelen van het Utrechtse energie bedrijf Remu. De behandelde provinciale begroting 2003 is de laatste in deze 4-jarige statenperiode. Immers op 11 maart 2003 zijn er verkiezingingen voor de provinciale staten. Hierna wordt een (lieuw college van gedeputeerde staten gevormd. Bekend is dat vier van de zes collegeleden niet terug keren. De meeste zaken uit het collegepro gramma zijn gerealiseerd, maar nietemin was er volop te beleven rond de verdeling van de "begrotingskoek". Want zo tegen de verkiezin gen liggen er nu eenmaal meer zenuwen bloot dan normaal. nu 5.99 p/m2 nu 1 0.95 p/m2 nu 22.95 p/m2 nu 23.95 p/m2 nu 1 7.95 p/m2 3 dessins 4 dessins; geen lijm 4 dessins; klik 8 dessins; klik 9 dessins; klik 5 jaar garantie 10 jaar garantie 10 jaar garantie 15 jaar garantie 12 jaar garantie Alle ondervloeren, plinten, onderdelen enz. p/m2 en per stuk t leverbaar! Van Konijnenburgweg 55, Bergen op Zoom, tel. 0164-25 45 50 (naast Giraffe) De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden Vragen? Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Telefoon (0113)241000 Telefax (0113)227528 Internetadres www.wze.nl Het Zeeuwse nutsbedrijf Delta NV wil, zoals gedepu teerde Poppelaars het ver woordde, 'een versterking van het Zeeuwse energiebe drijf'. De steeds toenemende concurrentie dwingt Delta te blijven zoeken naar mogelijk- Mevr. Polderman (VVD) heden om het voortbestaan te waarborgen. Niet alleen als verplichting naar de klanten, maar ook als verplichting naar de eigen werknemers. Waarom is Remu nu zo aan trekkelijk? Remu heeft veel kleinverbruikers als klant en Delta meer grootverbruikers. Door overname van de klan ten van Remu verwachten de directie en de raad van com missarissen een betere klan tenmix. Aan de extra statenvergade ring gingen een informatie avond van Delta en een extra commissievergadering vooraf. In de commissie bleek al, dat de discussie over de toekomst van Delta steeds weer opnieuw gevoerd moet worden. En er is dan ook een energieconferentie toegezegd in februari. In de statenvergadering gaf het CDA aan dat 'verkoop van aandelen op dit moment geen reële optie is'. Evenals de VVD vindt de PvdA dat het divi dend dat Delta nu garandeert aan zijn aandeelhouders (de provincie en alle Zeeuwse en enkele West-Brabantse gemeenten) kansen biedt om dat goed te besteden in Zee land. De VVD vroeg zich ook af of de werkgelegenheid in Zeeland gewaarborgd is. En of er afdelingen van Delta naar Utrecht zullen verhuizen. De directie van Delta geeft aan, een echt Zeeuws bedrijf te willen blijven, met het hoofdkantoor in Middelburg. De werkgelegenheid lijkt dan ook niet in gevaar. Toch bleef de Christenunie het zien als een koerswijziging van de strategie van Delta, maar gaf niettemin het vertrouwen aan de raad van commissaris sen (voorzitter gedeputeerde Hennekeij) die de koers bepaalt. De SGP was tevre den over de uitvoerige infor matie en discussie over 'de centen' en woordvoerder Houmes zei het zo: „Soms genoegen nemen met minder winst, als dat bijdraagt aan de instandhouding van de schepping." De statenfracties - uitgezon derd Groenlinks en Partij voor Zeeland - gaven gedepu teerde Poppelaars het man daat om in de aandeel houdersvergadering vóór de overname van Remu te stem men, zodat de directie van Delta verder met het Utrechtse bedrijf kan gaan onderhandelen. Ziekenhuisproblematiek Bij de algemene beschouwin gen stonden alle frakties op de bres voor samenwerking tussen de ziekenhuizen boven de Wes- terschelde. De continuiteit van op aanvaardbare afstand gele gen ziekenhuiszorg moet wor den veilig gesteld. Een motie van deze strekking, opgesteld door de SGP, werd door alle fracties gesteund. Een motie om eindelijk uitvoering te geven aan een door de toenmalige minister van VWS genomen besluit om de curatieve zorg op Schouwen-Duiveland te verbe teren en te waarborgen, kreeg eveneens brede steun Beide moties zijn door gedeputeerde De Kok (PvdA) op 21 november j.l. aangeboden aan de Tweede Kamercommisisie van volksge zondheid, welzijn en sport. Toezicht op met de provin cie gelieerde instellingen Een punt van discussie was eveneens dat de provincie regelmatig te maken heeft met tegenvallende cijfers bij instel lingen die door de provincie worden gesubsidieerd. Een door de CU ingediende motie, met als doel de commissie van onderzoek te laten adviseren over de verbetering van het financieel toezicht, haalde de eindstreep, maar verkreeg niet de steun van de PvdA-fractie. J. v. d. Merbel (CDA) Gedeputeerde Bruinoge (PvdA, financiën) pleitte er voor om de motie aan te houden. Hij had namelijk al aangekondigd met een uitgewerkt voorstel te zul len komen, waarbij het dagelijks provinciebestuur beter een vin ger aan de (financiële) pols kan houden. Meer geld voor onderwijs en veiligheid Mevrouw Nederhoed-Zijlstra, (fractievoorzitter CDA) brak een lans voor meer geld voor jeugd zorg, onderwijs en veiligheid en voelde het college aan de tand over het uitblijven van een beleidsstuk over de beeldkwali teit van Zeeland. Die nota komt in december was de toezegging van gedeputeerde van Zwieten (WD). Zij deed ook de sugges tie het rondleiden van burgers in het provinciehuis mogelijk te maken. Gedeputeerde Poppe laars (CDA) stond hier niet afwij zend tegenover en komt met een vervolgreactie. Bestemming voor Wester- schelde veerboot en meer geld voor landinrichtings projecten De Partij voor Zeeland (PvZ) pleitte er nog voor om een van de veerboten aan te houden om daarmee de geschiedenis van de veerdiensten over de Wes- terschelde levend te houden. Die zouden dan geschikt gemaakt kunnen worden voor allerlei educatieve en toeristi sche activiteiten. Daar voelden de fracties niets voor. De veer boten worden na de opening van de tunnel verkocht om het fiets-voetveer Vlissingen-Bres- kens te betalen. Een amende ment van Groen Links (GL) om 2 miljoen euro meer te beste den aan landinrichtingsprojec ten (ten koste van onderhoud en wegen waar sprake is van meevallers) werd bij gebrek aan steun weer ingetrokken. Tenslotte *Na de begrotingsbehandeling ging nog onder de hamer door een voorstel om 435.000,00 euro beschikbaar te stellen voor de uitvoering van een aantal actiepunten op het gebied van het behoud van de Zeeuwse cultuurhistorie. *Het voorstel om middelen beschikbaar te stellen voor de verbouw en exploitatie van het Zeeuws Museum in Middelburg kreeg ruime steun. Het is de bedoeling dat de deuren van het museum in 2004 weer open gaan. *Tenslotte werd besloten om de exploitatiesubsidie 2003 van de Stichting Zeeuws Biologisch Museum met 50.000,00 euro op te hogen. Omdat het functione ren van dit museum in een impasse verkeert, is ingestemd om een aantal aangedragen toekomstperspectieven te onderzoeken op realiserings kansen. Algemeen directeur J.H. de Back van het Zeeuwse nutsbedrijf Delta is opgestapt. Om persoonlijke rede nen, schrijven gedeputeerde staten aan de Partij voor Zeeland. Die stelde vragen over het ontslag, dat men via de media moest vernemen. De PvZ vindt dat de staten, als grootaandeelhouder, tevoren geïn formeerd hadden moeten worden als er sprake was van een vertrou wenscrisis tussen De Back (koud een jaar in functie) en de raad van commissarissen. Inmiddels fungeert ir. D. Luteijn, lid van de raad van commissarissen, tijdelijk als voor zitter van de statutaire directie. Hij is 1 of 2 dagen per week voor deze functie beschikbaar. De operatio nele taken worden zoveel mogelijk uitgevoerd door de statutaire direc teuren drs. W.A. Keus en ir. H.J.L. de Kraa. Het vertrek van De Back heeft geen gevolgen voor de hoofd lijnen van beleid binnen het nutsbe drijf. Men hoopt binnen een half jaar een opvolger te hebben gevon den. LAIMIIN A AT W Waterschap Zeeuwse Eilanden verzorgt op aanvraag gastlessen op (basis)scholen in de regio en organiseert regelmatig rondlei dingen op rioolwaterzuiveringsinstallaties (rwzi's) en incidenteel gemalen Voor de uit voering van gastlessen en rondleidingen zoekt het waterschap enthousiaste personen die opgeleid willen worden tot rondleider/gids. Leeftijd is niet belangrijk, motivatie en inzet des te meer. Kandidaten hebben geen pro bleem met spreken in het openbaar, hou den van het omgaan met mensen, hebben affiniteit met natuur en milieu en bij voor keur met water en educatie. De doelgroep voor gastlessen en rondlei dingen varieert van basisschoolleerlingen tot volwassenen, zoals bijvoorbeeld de leden van een vereniging of de groep Natuurouders van het Milieu Educatief Centrum. Rondleiders/gidsen werken op freeianceba- aterstand Rudy Visser .sis voor het waterschap en ontvangen naast een urenvergoeding een compensatie voor de gemaakte reiskosten. Heeft u interesse in milieu- en watereduca- cie en wiit* u meer informatie over de functie rondleider/gids. neem dan (telefonisch of per e-mail) contact op met de afdeling Communicatie van waterschap Zeeuwse Eilanden. Tineke Huisman (telefoon (O) 13) 241452) en Sandra Minneboo (telefoon (0113) 241422) staan u graag te woord. Het e-maiiadres van de afdeling Communicatie iuidt: communicatie@wze.ni Waterschap Zeeuwse Eilanden Afdeling Communicatie Piet Heinstraat 77 Postbus 114 4460 AC Goes Telefoon (0113)241000 Telefax (0113)222832 Website www.wze.nl Een kaart die de-geheimen van de bodemkwaliteit prijs geeft. In het beheers gebied van het waterschap is Walcheren het eerste eiland dat een bodemkwaliteits- kaart kent. Met deze bodemkwaliteits- kaart, een mogelijkheid die voortkomt uit het Bouwstoffenbesluit, kunnen opdracht gevers waaronder ook het waterschap en de Dienst Landelijk Gebied in één oogop slag zien met wat voor grond ze te maken krijgen. Dit is goedkoper en makkelijker dan tot wat tot nu toe het gevai was, de grond telkens afzonderlijk te laten keuren. Het verplaatsen en hergebruiken van grond moet namelijk als gevolg van dit Bouwstoffenbesluit tegenwoordig aan strenge regels voldoen. Het waterschap heeft met de inbreng van het laboratorium Zeeuwse Waterschappen een uitvoerende taak gehad en krijgt met de ingebruikna me van de kwalïteitskaart een eenvoudi gere manier om als bevoegd gezag zijn werk te doen. Om tot deze bodemkwaii- teitskaart te komen is er intensief samen gewerkt tussen gemeente Veere, stadsge west Vlissingen-Middelburg, Provincie Zeeland, Rijkswaterstaat, DLG en uiteraard het waterschap. Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij afdeling Communicatie: René van Broekhoven (0113-241209) of Sandra Minneboo (0113-241422). E-mail: communicatie@wze.nl Met het winterseizoen voor de deur breekt er een drukke tijd aan voor wegbeheerders. Sneeuw en ijzel zorgen in deze periode regelmatig voor gladde wegen. Om de wegen berijdbaar te houden, moet er gestrooid worden. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft ruim 2.200 kilometer platte- landsweg in beheer en onderhoud. Er kan niet op elke weg gestrooid worden. Deels vanwege het milieu (zoutbelasting), maar meer nog vanwege de hoge kosten. -> In geval van gladheid zorgt het waterschap dat de volgende wegen gestrooid worden: Plattelandswegen voor doorgaand verkeer, openbaar vervoer en vervoer van gevaarlijke stoffen hebben prioriteit. Deze wegen moe ten tussen 07.00 en 22.00 uur gestrooid zijn. Belangrijke fietsroutes en minder belangrijke wegen die in het strooiprogramma zijn opgenomen. Deze moeten tussen 07.00 en 20.00 uur gestrooid zijn. Heeft u vragen over gladheidbestrijding, dan kunt u bellen met het districtshoofd Wegen van het gebied waarin u woont. Voor Schouwen-Duiveland en Tholen is dat de heer H.A. Dalebout, voor Walcheren en Noord-Beveland de heerT. van Pul en voor Zuid-Beveland de heer j.M. Quist. Een kaartje waarop staat aangegeven op welke wegen gladheidbestrijding plaatsvindt, kunt u aanvragen bij de heer F.j. Bart van de sec tor Wegen. U kunt alle medewerkers berei ken via het algemene telefoonnummer van het waterschap (0113)241000. Waterschap Zeeuwse Eilanden

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 23