Vertrekkende Holonite-directeur Ciliacus laat solide bedrijf achter Verburgh Gemeente denkt half miljoen op de inkoop te besparen Jaap en Mies Knop nemen een tweede bouwbedrijf over Meneer J.C. gaat dorpels verkopen in Barcelona We hadden veel eerder in Tholen moeten bouwen Thoolse werknemers in bouwgroep JK/Gorissen Onvriendelijk en ongepast Donderdag 14 november 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Het op het bedrijventerrein Welgelegen gevestigde Holo- nite heeft vrijdag afscheid genomen van haar directeur Jan Ciliacus. De in Hoeven woonachtige Ciliacus stond tien jaar aan het hoofd van het bedrijf dat zich richt op alle binnen de bouw voorkomende afbouwtoepassingen. Hij wordt opgevolgd door Ton Niessen, voorheen com mercieel directeur van MBI Beton in Veghel. De 65-jari- ge Ciliacus blijft op de achtergrond actief als adviseur. De terugtredende directeur laat een gezond bedrijf ach ter. „Holonite heeft een goeie marktpositie met berester ke producten en een nog steeds toenemende winst." Niet happy met schulden Tegenwind Stevige koppositie Paraplu Unieke kans Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat - Hi-end audiospeciale luisterruimte]. - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Rol Thoolse ondernemers teer punt Na aansluiting bij het inkoopbureau West-Brant denken b. en w. van Tholen op het netto beïnvloedbare inkoop volume van 11.5 miljoen euro een besparing te verwe zenlijken van tussen de 305.000 en 535.000 euro. „Dat klinkt veelbelovend, maar zitten er ook wanklanken aan dit nieuwe systeem of ontdekken we dat pas bij de evalu atie?", vroeg PvdA-raadslid M.A.J. van der Linde zich dinsdagavond af in de commissie middelen. Stichting Jaap en Mies Knop hebben een tweede bouwbedrijf over genomen: Gorissen uit Steenbergen. De in Anna-Jacoba- polder woonachtige ondernemer nam in 1999 het bouw bedrijf van J. Suurland in Scherpenisse over. In drie jaar tijd ontwikkelde de onderneming zich van drie naar twaalf personeelsleden. Door de groei moest Knop een grotere bedrijfsruimte te zoeken. „De plannen voor het bouwen van een nieuwe bedrijfshal in Sint-Maartensdijk werden echter zolang tegengewerkt door de gemeente Tholen, dat ik mijn toevlucht elders moest zoeken." Per toeval kwam Knop in contact met collega-aannemer Pier re Gorissen die zijn florerend bouwbedrijf in Steenbergen van de hand wilde doen. In sneltreinvaart werd er een deal gesloten tussen beide bouwondernemers en vanaf 1 oktober zijn Jaap en Mies Knop de eigenaren van bouw groep JK/Gorissen b.v. Een gespreid bedje Holonite betrok de ruim 1600 vier kante meter tellende hal op Welge legen begin 1996. Het van origine Brabantse bedrijf was destijds een van de pioniers op het Thoolse in dustrieterrein. Er werd begonnen met een nieuwe gietmachine en een aantal bewerkingsmachines. In de Thoolse vestiging ging Holonite vlakke producten produceren, zoals vensterbanken en dorpels. De mate riaalsilo's werden inpandig opgezet, in tegenstelling tot de afdeling in Halsteren. Aan de Industrieweg in Halsteren heeft Holonite in een voormalige koekjesfabriek nog al tijd een nevenvestiging. Gebrek aan uitbreidingsmogelijkheden voerde het bedrijf over de brug. In Tholen werd destijds begonnen met zeven medewerkers. Ciliacus koos wel overwogen voor Tholen. „De ge meente Tholen had toen al een goed investeringsbeleid. Zij werkte uit stekend mee aan het verstrekken van informatie over de eisen op het gebied van milieu en welstand. Wij hebben vanaf het begin tot op heden steeds het gevoel gehad dat we nog eerder in Tholen hadden moeten bouwen. Als bedrijf voel je je hier echt thuis." Op dit moment werken er in de lo gistiek goed georganiseerde fabriek in Tholen ongeveer 75 medewer kers. Een kwart is uit de gemeente afkomstig. Op het terrein van Holo nite is nog ongeveer 1 hectare onbe bouwd. Het ligt in de bedoeling om de vestiging Halsteren, waar nog steeds een 35-tal medewerkers ac tief zijn, op termijn naar Tholen te verplaatsen. Een exact tijdspad kan Ciliacus niet aangeven. „Wij heb ben altijd het standpunt gehuldigd dat je eerst moet zorgen dat je geld verdient, om dan pas te investeren. We zijn geen bedrijf dat zich happy voelt met veel schulden. Holonite is zeer beheersbaar tot ontwikkeling gekomen." Holonite is in Bergen op Zoom op gericht in augustus 1969 door Hop penbrouwers en Lodewijks. Hun be ginletters zijn nog altijd terug te le zen in de naam. De toevoeging 'nite' is een Engels woord voor steen en wordt tegenwoordig uitge sproken als 'niet'. Hoppenbrou wers, eigenaar van een toenmalig groot aannemersbedrijf, begon met het ontwikkelen van dorpels voor badcellen, binnendeuren en venster banken. In 1977 verhuisde het be drijf naar Halsteren. In 1983 veran derde het bedrijf van eigenaar. De toenmalige directeur Huybregts red de Holonite uit de failliete boedel van Hoppenbrouwers en werd te vens eigenaar, samen met een groep investeerders, verenigd onder de naam Ditcorp. Het bedrijf ging ge staag groeien en in 1987 werd een nieuwe bedrijfshal van 800 vierkan te meter bijgebouwd. In 1990 ver kocht Huybregts het bedrijf aan een groep beleggers: Beco, waarin o.a. de ING bank meedoet. In 1992 trad Ciliacus aan als alge meen directeur. Holonite telde toen 30 medewerkers en 2 gietmachines. De uitbreidingsplannen liepen spaak op een bestemmingsplanwij ziging die de toen nog zelfstandige gemeente Halsteren wilde doorvoe ren. „Achter de Holonitefabriek zou een nieuwe woonwijk komen. Zo wel door de gemeente als door de omwonenden zijn we toen behoor lijk tegengewerkt, hoewel we mi lieu-technisch onze zaakjes op orde hadden." Meer tegenwind ontmoette het be drijf in de jaren 1996-1997 toen de overheid in het kader van het Bouw stoffenbesluit alleen nog milieu vriendelijke materialen toegepast wilde zien in de bouw. Producten die hun oorsprong vinden in aard olie zijn sindsdien taboe. Alleen door kostbaar onderzoek kon Holo nite de overheid en de markt ervan i overtuigen dat de door haar gegoten composietsteen, ondanks de ge- De uit Tholen afkomstige Marjon de Hond, weervrouw hij het NOS-journaal, voorspelde voor Holonite zon en de wind in de rug, ook na het vertrek van directeur Jan Ciliacus. In het midden zijn echtgenote. bruikte bindmiddelen, juist enorm milieuvriendelijk is. Inmiddels be staan er ook vergevorderde plannen om de composietsteen, in de markt bekend als Geco-stone, te gaan re cyclen. Gedacht wordt aan toepas singen in drainagekanalen. Holo nite heeft volgens Ciliacus de af gelopen tien jaar bijzonder goed in gespeeld op de vraag van architec ten, aannemers, woningbouwcorpo raties en timmerfabrieken. „Dat kun je alleen maar doen met goed perso neel. Goed personeel is het kapitaal van je onderneming. We hebben in de voorbije tien jaar bijzonder veel innovatie gepleegd en ons personeel heeft daarbij zeer veel creativiteit aan de dag gelegd." Holonite beschikt over meer dan 10.000 mallen waarmee iedere vormgeving van een product ge maakt kan worden. Een voorbeeld van hoe Holonite op de markt in speelt, zijn de Premax onderdor pels, Deze dorpels van kunststof kwamen er nadat timmerfabrieken hun deurkozijnen vanwege het Bouwstoffenbesluit niet meer met een houten onderdorpel konden uit rusten. Inmiddels is Holonite dank zij de Premax-oplossing marktlei der geworden in de timmerindus- trie, een voor haar betrekkelijk nieuw afzetgebied. De Premax pro ducten hebben bovendien een Ko- mo-Keur gekregen. Innovatief is ook de Renomax onderdorpel die met name in de renovatie wordt ge bruikt. Renomax is een opbouw- baar systeem dat multi-inzetbaar is en daarmee inspeelt op de eisen die aan woningen voor senioren en mindervaliden worden gesteld. Ook op het gebied van e-commerce, het aanleveren van gegevens en het be stellen van producten via het inter net, laat Holonite vele concurrenten achter zich. Een groot aantal pro ducten van Holonite voldoet boven dien aan het politie-keurmerk en aan nieuwe brandwerendheidsei- sen. Ciliacus geeft de dagelijkse leiding van het bedrijf dan ook met veel vertrouwen over aan Niessen. „Holonite heeft een solide basis ge kregen. Ik heb hier tien uiterst cre atieve jaren beleefd en leiding mo gen geven aan medewerkers, die gevoel hebben voor het oplossen van problemen van architecten, aannemers, woningbouwcorpora ties en veel andere relaties. Het wa ren mijn mooiste jaren." Met een naar hem genoemd plein rond het bedrijf en een reis naar Bar celona is directeur J. Ciliacus vrijdagmiddag tijdens een druk bezochte receptie uitgezwaaid door de directie en aandeelhouders van Holonite. Onder de bijna 200 gasten, leveranciers en klanten, waren ook wethou der K.A. Heijboer en zijn bedrijfsadviseur ir. H.M. Kieviet, die tevens kennis maakten met de nieuwe directeur Ton Niessen en met NOS- weervrouw Marjon de Hond. De laatste presenteerde het pro gramma, dat ingeleid werd door de uit Sint-Philipsland afkomstige Gerard Noorthoek, verkoopmede werker bij Holonite. Hij vond een landelijk bekende persoonlijkheid wel passen bij een succesvolle on derneming en qua weer was het op deze onstuimige vrijdagmiddag ook niet saai. De regen was maar tijdelijk, zo luidde de weersver wachting van Marjon de Hond. En voor Holonite zou de zon blijven schijnen. „Dit bedrijf heeft de wind in de rug." De vader van Marjon werkt in de bouw, zodat er contacten waren met de Thoolse onderneming. En hoewel de weervrouw tegenwoor dig in Almere woont, zal Tholen haar hoofdkantoortje blijven omdat de geboortegrond blijft trekken, zo vertelde ze. „Ik heb zelfs nog even getwijfeld om te solliciteren naar een vacature bij Holonite, want wonen op Tholen wil ik best. Maar ik ben niet erg handig. Ik struikel nogal eens. Ik had Bridget Jones kunnen zijn of Bassie van Adriaan. Maar ik ben wel multi-inzetbaar, zoals jullie buitendorpels. En bij het NOS-journaal voel ik me wel eens een afbouwelement", zo leg de Marjon de Hond de verbanden met Holonite, dat wat haar betreft nu wel Tholonite zou mogen heten. Centraal stond echter de vertrek kende directeur Ciliacus, meneer J.C., zoals Marjon de Hond vertel de. De nieuwe directeur Ton Nies sen omschreef zijn opvolger als een zeer gedreven persoonlijkheid. „Je hield de medewerkers scherp en was emotioneel betrokken bij dit bedrijf, dat in bouwend Neder land stevig op de kaart staat. Dankzij de zuinigheid van Jan Ci liacus heeft Holonite veel geïnves teerd en het probleemoplossend vermogen was groot. Deze onder neming staat borg voor kwaliteit. Dankzij de klantentrouw en de goede werkmentaliteit van onze personeelsleden laat een club ach ter die een stevige koppositie heeft, met een flinke puntenvcor- sprong op de medespelers." Namens de aandeelhouders ging Wil Rooders terug naar mei 1992, toen hij Jan Ciliacus uit Epe voor het eerst ontmoette via een inter- medair. ,Dat kan wel eens een bij zondere zijn. Hij is niet groot, maar je ziet hem niet over het hoofd', zei de personeelsadviseur destijds tegen Rooders. En die heeft gelijk gekregen. „Je was een uitstekend directeur, een partner die marktgericht denken invoerde, het personeel motiveerde en amb tenaren overtuigde van de zin en onzin van de regelgeving. Een streng, maar rechtvaardig leider die via een radioprogramma een keer baas van de week is geweest. De derde bouwfase is in Tholen achter de rug en Holonite is een mooi en gezond bedrijf geworden. Je was een druk baasje, dat houdt van een sigaartje en een glas wijn, maar geen begrip heeft voor va kantie. Daarom mag je nu op va kantie, naar Barcelona." Ciliacus kreeg daarbij nog een opdracht mee, want hij moet in de te restau reren kathedraal van Barcelona zo veel mogelijk Holonite-elementen zien te verwerken. In zijn dankwoord sprak Ciliacus over een receptie met veel warmte en inhoud. „Dit is een leuk bedrijf met goede mensen. Mijn grote dank voor de samenwerking en het vertrouwen. Holonite wordt vaak gekopieerd, maar dat houdt ons scherp. Met Ton Niessen als gedre ven opvolger kan het succes verder vergroot worden." De vertrekkende directeur bracht zijn echtgenote dank voor alle steun. „Want het was niet altijd even gemakkelijk." Marjon de Hond sloot het officiële gedeelte af met de aankondiging van een passend presentje voor de gasten bij de weersomstandighe den: een paraplu. bergen verder te gaan. Gorissen is nu bij ons in dienst getreden als be drijfsleider. We kunnen zijn vakken nis en ervaring prima gebruiken. Ik kan gerust stellen dat we in een ge spreid bedje terecht zijn gekomen. We hebben naast een moderne, rui me werkplaats, een grote opslag ruimte en modern kantoor ook een zeer goed gevulde orderportefeuille overgenomen. Wij hadden zelf in ons Thoolse bedrijf al bijzonder' veel werk aan verbouwingen, on derhoud en nieuwbouwprojecten, maar nu we door de overname van Gorissen in één klap zijn uitge groeid tot een middelgroot bouwbe drijf met 33 werknemers is er hele maal veel werk bijgekomen. Alle twaalf werknemers uit de gemeente Tholen die ik al in dienst had, zijn mee overgegaan naar ons nieuwe bedrijf." De dagelijkse leiding is in handen van Jaap Knop. Hij gaat zelf als pro jectleider en planner de bouwop drachten van zijn bedrijf begeleiden en zijn vrouw Mies neemt de admi nistratieve taken voor haar rekening. Gorissen gaat de calculatie, de klan tenbegeleiding en de inkoop verzor gen. „Voor de boekhouding be schikken we in de persoon van Ad van der Wegen eveneens over een man die het klappen van de zweep in de bouwwereld goed kent. We vormen samen al een ingespeeld team." Hoewel het echtpaar Knop achteraf gelukkig is met de bedrijfsoverna me, kijken ze toch met zeer ge mengde gevoelens terug op de con tacten met de gemeente Tholen. „Het blijft natuurlijk wrang dat ik niet meer medewerking kreeg om mijn bedrijf uit te bouwen. Er wordt door de lokale overheid alles aan gedaan om bedrijven van elders bin nen te halen, maar de ondernemin gen die reeds in de gemeente zijn gevestigd, worden absoluut niet ge stimuleerd om verder te groeien. Kijk bijvoorbeeld maar naar de gro te, prestigieuze bouwprojecten die in opdracht van de gemeente Tholen worden uitgevoerd. Die gaan vrij wel altijd naar bouwbedrijven van buiten de eigen gemeente. Het pas seren en negeren van Thoolse on dernemers is natuurlijk een zeer slechte zaak als je als gemeente eco nomische groei en bloei nastreeft. Gelukkig kregen wij nu alsnog een unieke kans om verder door te groeien en via verschillende bouw projecten in ondermeer Scherpenis- se, Sint-Maartensdijk en Anna-Ja- cobapolder blijft ons bouwbedrijf toch nog behoorlijk actief op Tho len en Sint-Philipsland", aldus di recteur Knop. Gorissen is eveneens content mpt de overname van zijn bedrijf. „Ik heb altijd gezegd dat ik op mijn vijftig ste jaar wilde stoppen als directeur. Door de snelle afwikkeling van de besprekingen met het echtpaar Knop, kreeg ik nu zelfs vijfjaar eer der dan de bedoeling was de kans om een stapje terug te doen. Ik hou nog steeds erg veel van mijn werk, maar ik wil nu toch iets meer van het leven gaan genieten. Ik werk ruim dertig jaar in de bouw en dat vergt veel van je lichaam. Werkwe ken van meer dan tachtig uur waren voor mij de normaalste zaak van de wereld. Nu je ouder wordt, merk je dat er meer in het leven is dan alleen je werk. Het is wel fantastisch dat ik als gewone werknemer in mijn ver trouwde omgeving actief kan blij ven." Knop en Gorissen zijn on danks de slechte vooruitzichten in vrijwel de hele bouwsector vol goe de moed over de toekomst van bouwgroep JK/Gorissen. Wethouder K.A. Heijboer van econo mische zaken en grondzaken noemt de kritiek van Jaap Knop op het ge meentebestuur .bijzonder spijtig, on vriendelijk en ongepast.' „In goede sfeer heb ik de plannen met Knop be sproken. De werkplaats aan de Lan- geweg in Scherpenisse was in de woonbebouwing niet te handhaven. Wij willen de zaak daar opknappen. Tijdens het gesprek hebben wij Knop echter direct een kavel grond op het industrieterrein van Sint-Maartens dijk aangeboden of op welk ander be drijventerrein in de gemeente ook waar hij voor zou kiezen. Hij heeft daar echter nooit verder op gere ageerd", aldus wethouder Heijboer. Advertentie I.M. Hij maakte zich ook zorgen over de euro per dagdeel. Ervaringscijfers bestaande leveranciers van de ge meente Tholen. „Ondernemers die jarenlang aan de gemeente gele verd hebben, moeten we niet zom aar bedanken en tot ziens zeggen. We moeten uitleggen waarom we gaan veranderen", aldus Van der Linde. Wethouder K.A. Heijboer noemde de rol van de Thoolse ondernemers ,best een teer punt.' „Maar het is voor hen ook een uitdaging omdat ze een veel breder veld kunnen be dienen." WD-raadslid R. Raven- steijn concludeerde, dat de ge meente toch afscheid neemt van bestaande leveranciers. Volgens gemeentesecretaris S. Nieuwkoop is het college niet voornemens om afscheid te nemen van de bestaande leveranciers. „Ze blijven meedoen, maar het gaat om de prijs of ze de order binnenha len." Nieuwkoop gaf Van der Linde toe, dat de ondernemers bij de ge meente andere gezichten tegen kunnen komen, want vier dagdelen per week huurt Tholen medewer kers van het Brabantse inkoopbu reau in. Wanneer specifieke kennis vereist is, handelt die inkoper uit voerend, anders blijft de Thoolse ambtenaar dat zelf doen. D66-commissielid D. Suijkerbuijk vond met Van der Linde informatie aan de huidige leveranciers ge wenst. Hij achtte het gewenst, dat de gemeente ze ook wijst op de mo gelijkheden om aan de andere tien gemeenten in Noord-Brabant en Zuid-Holland te leveren. „De ge meente moet die paden niet gaan effenen", zei Nieuwkoop. „Laat de aannemers/bedrijven hun werk zelf maar doen, maar wat zou het mooi zijn, als ze een dusdanige kwaliteit bieden met een zodanige prijs/pres tatieverhouding, dat Thoolse onder nemers aan alle tien gemeenten mo gen leveren." CU, VVD en D66 lieten zich overi gens ,zeer positief' uit over het nieuwe inkoopsysteem, dat 1 janu ari moet ingaan wanneer gedepu teerde staten van Zeeland daarmee akkoord gaan. Tholen moet name lijk lid worden van een stichting, waarbij de inkoopsom 0,35 euro per inwoner bedraagt. Naast die 8400 euro moet nog 40.000 euro worden betaald: 45 weken van 219 van het inkoopbureau geven aan, dat besparingen van minimaal tus sen dé 3 en 5% mogelijk zijn. Drs. A.L. Piet en Ravensteijn com plimenteerden het college met de professionele aanpak. „Met een objectieve inkoop wordt de schijn van belangenverstrengeling voor komen", zei de eerste. Zowel J.P. Bout als Suijkerbuijk wezen op het transparanter worden van het sys teem. „Er valt heel wat geld te ver dienen", zei het CDA-raadslid. Van der Linde bleef voorzichtiger. „Halen we de doelen wel?" Wethouder Heijboer verzekerde dat de geraamde korting van tussen de 345 en 575 mille binnengehaald wordt. „Maar hoe zie ik die bespa ringen terug?", wilde Piet weten. Volgens Nieuwkoop zullen vrijval lende uren voor ambtenaren die veel minder nota's moeten contro leren, ingevuld worden voor het uitvoeren van andere werkzaamhe den. Hoofd financiën drs. J.M. Duine liet weten, dat er nog geke ken wordt hoe de besparingen in zichtelijk gemaakt kunnen worden. „In de toekomst zal dat lastiger worden omdat we de ramingen van de inkoop ook gaan bijstellen." SGP-raadslid Chr. Koopman meen de dat de gemeente de inkoop weer zelf kan gaan doen wanneer de kennis eenmaal in huis is. „Als een professionele inkoper zichzelf te rugverdient, kunnen we die zelf aannemen, maar daarvoor is het nu nog te vroeg. De stichting is voor driejaar opgericht", aldus Nieuw koop. B. en w. denken de meeste winst te halen vooraan in het inkoopproces: bij de specificatie van de wensen. Vakinhoudelijke kennis en inkoop kennis kunnen samen tot voordelen leiden. Een groter inkoopvolume van 10 gemeenten (en 4, onder wie Tholen, willen zich nog aansluiten bij de combinatie) leidt tot betere prijzen door raamovereenkomsten en mantelcontracten. Landschapsherstel. De stichting landschapsbeheer Zeeland heeft van de provincie 143.500 euro subsidie ontvangen voor kleinschalig natuur- en landschapsherstel bij particulie ren, 34.000 euro voor vrijwillige akker- en weidevogelbescherming en 27.000 euro voor herstel bloem- dijken. Mies en Jaap Knop worden bij de dagelijkse leiding van hun nieuwe bouwbedrijf geassisteerd door bedrijfsleider Piërre Gorissen (links) en hoofd boekhouding Ad van der Wegen rechts). In tegenstelling tot veel collega's in de bouwwereld, waar het de laatste tijd niet zo rooskleurig gaat getuige de diverse faillissementen en nood gedwongen fusies, verloopt de car rière van timmerman Jaap Knop zeer voorspoedig. Als jonge scheepstimmerman leerde hij het ambachtelijk vakwerk en vervol gens werkte Knop jarenlang als tim merman in dienst van een bouwbe drijf. In 1996 besloot Jaap voor zichzelf te beginnen en hij ging zich als zelfstandige zonder personeel verhuren aan aannemers. „Vanaf de start ging het crescendo. Ik had vo lop werk bij aannemers en er kwa men steeds meer particuliere op drachtgevers naar me toe voor aller lei timmerklusjes. Toen ik in 1999 de kans kreeg om het bouwbedrijf van Suurland in Scherpenisse over te nemen, aarzelde ik eigenlijk geen moment. Jan Suurland had destijds al een mooi bedrijf opgebouwd en nadat ik de zaak van hem had over genomen, groeide de onderneming in korte tijd volledig uit zijn jasje. We kregen veel mooie opdrachten binnen de gemeente Tholen en in West-Brabant en we profiteerden vo lop mee van de grote vraag naar nieuwbouwwoningen" aldus Knop. Verdere groei van zijn bedrijf in Scherpenisse werd echter belem merd door ruimtegebrek en op de plaats waar zijn bedrijf gevestigd was (de voormalige Fiat garage van Bliek) moest Knop bovendien plaats maken voor woningbouw. Al le inspanningen van de Thoolse bouwondernemer om ergens een ge schikte bedrijfsloods te vinden of om op een andere plaats in de ge meente Tholen te bouwen, resul teerden keer op keer in teleurstellin gen. „Ik stuitte op ambtelijke tegen werking en de gang van zaken wek te alleen maar frustratie op." Knop is bijzonder blij met de goede afloop van zijn zoektocht naar ge schikte bedrijfsruimte. „Ik ben op diverse plaatsen in Tholen bezig ge weest om een bestaand pand over te nemen, maar dat resulteerde in niets. Het is erg jammer dat de ge meente geen medewerking wilde verlenen aan mijn bouwplannen op het industrieterrein in Sint-Maar tensdijk, want ik had daar mijn be drijf verder uit willen breiden. Puur toevallig hoorde ik deze zomer via kennissen dat Pierre Gorissen zich als directeur van zijn Steenbergse bouwbedrijf wilde terugtrekken om het wat rustiger aan te gaan doen. Ik ben toen eens gaan praten over de mogelijkheden voor samenwerking tussen onze bedrijven. Uiteindelijk verliepen de onderhandelingen zo voorspoedig, dat mijn vrouw en ik direct besloten om als nieuwe eige naar van het bouwbedrijf in Steen t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 9