Bergbezinkriolering voor schoner oppervlaktewater Plezier en geen politiek gekrakeel Waar zijn de ouders in Oud-Vossemeer? Tholen laagste vaccinatiegraad van Zeeland Jubilarissen Regenboog Plaatselijk nieuws Donderdag 24 november 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Meer darters Haestinge Intocht Sint Andriesse clubkampioen Oosterscheldevissers Van Iwaarden beste klaverjasser Musicalmelodieën Overlast zwembad Introductie bibliobus Bestel-/Bedrijfsauto's Gestrand in het zand Intocht Sint Bromfietser gewond Met een opkomstpercentage van 70,42% is dinsdag de tweede ronde van de vaccinatiecampagne tegen menin- gokken C afgerond. Er waren 3100 kinderen tussen 6 en 14 jaar opgeroepen, vanwie er 2183 werden gevacci neerd. Hoewel het bij Meuvliet een hele drukte was met af- en aanrijdende auto's van heel Tholen en Sint-Phi lipsland, was de opkomst toch het laagst van heel Zee land. Kruiningen zat met 74,23% het dichtst bij Tholen, maar Oostburg haalde de 97,19% en was daarmee de hoogste van de provincie. Van de Zeeuwse jeugd liet 88% zich dinsdag inenten. Gratis Erg gemotiveerd Premie Soosavonden VERVOLG VAN PAGINA 2 Sint-Maartensdijk Scherpenisse Op het tweede jeugdtoernooi van dartclub Haestinge moest zaterdag het speelschema worden aangepast vanwege het grote aantal deelne mers. Er meldden zich zeventien jongeren aan (waaronder twee meisjes) in de leeftijd van 6 tot 18 jaar. Er werd een winnaarsronde en een verliezersronde gespeeld. In de eerste categorie won Bas Wiersma uit Tholen. Tweede werd Patrick de Jong en derde Ard de Gast uit Din- teloord die tevens de beker voor de hoogste score bij het uitwerpen mee mocht nemen (2 keer tripple en 1 keer dubbel). Bij de verliezersronde legde Leon Kats uit Dinteloord beslag op de eerste plaats. Tweede werd Marja Boersman uit Sint-Philipsland, der de Dennis van Houdt. DC Haestinge is als Thoolse afde ling aangesloten bij de Roosen- daalse dartfederatie. Voorheen werd er in café De Papbar ge speeld. Toen die de deuren sloot, weken de volwassenen uit naar café Smerdiek en de jongeren naar Haestinge. Voorwaarde voor de jeugd om aan te sluiten bij de fede ratie was dat er niet in een café ge speeld mag worden. De baan in Haestinge werd ge keurd en enigszins aangepast (bete re verlichting). DC Haestinge wil elke maand op zaterdagmiddag een toernooi houden. Op woensdag avond tussen 19.00 en 22.00 uur wordt er geoefend, de jeugd doet dat tot 20.30 uur. Op donderdag wordt competitie gespeeld. Sint en zijn Pieten arriveren zater dag 23 november in het dorp. Mu ziekvereniging Euterpe zal het Spaans gezelschap muzikaal inha len. Om kwart voor drie vertrekt men vanaf de Radda Barnenstraat. De route gaat vervolgens via de Parallelweg, Onder de Linden, Noordpoort, Markt, Kaaistraat, Ha ven, Keethil naar de Westpoort. Vervolgens naar de Plevierlaan, Bloemenlaan, William Boothstraat, Jacoba van Beierenstraat, Frank van Borselenstraat, Bloemenlaan, Maartenshof, Noordpoort, West- vest en ds. De Bresstraat. Rond half vier hoopt men op de Markt te arriveren waar burgemeester Nuis Sinterklaas zal welkom heten. Ver volgens vertrekt men naar de Haes tinge, waar de kinderen met de Sint op de foto kunnen en een liedje voor hem kunnen zingen. Voor de grote kinderen is er om 16.15 uur in de grote zaal een voorstelling van de Magico-kindershow. De in tocht van Sinterklaas wordt geor ganiseerd door het evenementenco mité Smalstad in samenwerking met de middenstandsvereniging en de beheerder van Haestinge. Voor alle kinderen is er ook weer een surprise beschikbaar. C. Andriesse is clubkampioen ge worden bij hengelsportvereniging De Oosterscheldevissers. In het clubhuis werden vrijdagavond de winnaars in de diverse categorieën gehuldigd. Uitslag senioren: C. Andriesse 668 punten; 2. J. Verwijs 658 p; 3. E. Learbuch 654 p; 4. Johnny Noom 647 p; 5. Govert v.d. Rhee 646 p; 6. P. Polderman 618 p; 7. E. o.d. Brouw 617 p; 8. Sj. Lindhout 615 p; 9. R. Lindhout 613 p; 10. Iz Lindhout en A. Aarden met 612 punten. Uitslag dames: 1. B. v.d. Rhee 625 p; 2. B. Aarden 621 p; 3. R. Ver maas 553 punten. Gert Jan Koop man behaalde met 656 punten de eerste prijs bij de junioren. R. Buijs ving met een vis van 785 gram de grootste vis van het seizoen. P. van Iwaarden won de laatstge houden clubavond van klaverjasver- eniging De Pendelaars. De uitslag is: 1. P. van Iwaarden 5396 punten; 2. J. Guiljam 5335 p; 3. M. van der Molen 4873 p; 4. P. van Bloppoel 4737 p; 5. R. van Putten 4694 p; 6. J. van Splunter 4330 p; 7. L. Kamp man 4102 p; 8. N. van Diggele 3866 p; 9. J. van Zetten 3529 p en 10. M. den Haan 3318 punten. Muziekvereniging Euterpe brengt tijdens het jaarconcert op 16 no vember veel musicalmelodieën ten gehore. Naast het moderne genre komen klassiekers aan bod uit Les Miserables, Jesus Christ Superstar, Porgy and Bess en West Side Story. De sopraan Wilma Janmaat en Kees van Dis, beiden uit Tholen, treden als solisten op. Ook pianist Edu de Goffau en accordeoniste Je- anet de Vos werken mee aan de uit voering, die onder leiding staat van dirigent Peter de Rooij. De voor stelling in Haestinge begint om kwart over acht, vanaf kwart voor zeven is de zaal open. Op de websi te www.euterpe.nl is informatie te vinden over dit concert. Het leek maandagavond in de com missie gemeentelijke ontwikkeling een hamerstuk. Het verlenen van medewerking voor de bouw van een zwembad aan de Krokkeweg, maar er waren twee problemen. Het zwembad was al gebouwd en buur man F. Bahnert had van het zwem bad de nodige overlast ondervonden omdat de riolering het afpompen van het zwemwater niet aan kan waardoor zijn wc overloopt, zo ver telde hij de commissieleden. Bahnert meldde dat bij de gemeen te. „Er werd beloofd om de zaak op te lossen, maar dat is alweer een jaar geleden. Ik heb erover terugge beld, maar heb nog niets gehoord. Dat er nog geen vergunning voor was, wist ik niet. Het zijn hele aar dige mensen en ik gun ze hun zwembad maar er heeft een keer 2 centimeter drek in de hal van ons huis gestaan. Toen rook ik het zwemwater. Het was totale paniek." De raadsleden neigden ertoe het zwembad niet te legaliseren voordat het probleem met de afvoer van het zwemwater is geregeld. Maar wet houder K.A. Heijboer legde uit dat het hier om twee verschillende za ken ging. Naar het eerste probleem, de overlast, moet gekeken worden. Aan het legaliseren kan tegemoet gekomen worden omdat de gemeen te zwembaden in het buitengebied toestaat. Met die uitleg kon niet iedereen le ven. L. Blom (PvdA) vroeg zich af wie er kan garanderen dat het pro bleem wordt opgelost. Heijboer ga randeerde dat, zo zei hij. J. van den Donker (D66) was als enige tegen het voorstel om het bestemmings plan aan te passen. In het Holland Huis is er dinsdag avond om half acht een bijeenkomst ter introductie van de bibliobus, die per 1 januari de uitleenpost in het voormalige gemeentehuis gaat ver vangen. Lezers kunnen dan ken nismaken met de nieuwe mede werksters en tevens is er een kleine fototentoonstelling over Scherpe nisse, samengesteld door het Zeeuws Documentatiecentrum. De bibliobus staat die avond voor het Holland Huis, zodat belangstellen den al kennis kunnen maken met deze nieuwe voorziening. Poortvliet Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Een 70-jarige inwoner die op weg was naar het station te Bergen op Zoom strandde zondagmorgen om streeks half elf met zijn auto in het zand. Toen hij bij de spoorwegover gang aan de Wouwsestraatweg kwam, zag hij daar een wegafzetting. Maar die negeerde hij omdat hij geen andere weg wist richting het station. Prompt kwam de man met zijn voer tuig vast te zitten in het zand. Een ta- kelbedrijf moest er aan te pas komen om de auto weer los te krijgen. De politie bekeurde de automobilist en heeft hem het afleggen van een rij- vaardigheidstest opgelegd. Maandag 18 november haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Sint en zijn Pieten arriveren zater dagmiddag 23 november omstreeks vier uur in de haven. Muziekver eniging Concordia zal de Spaanse gasten muzikaal welkom heten. Vervolgens zal er een rondrit wor den gemaakt door het dorp, waarna er voor de kinderen een gezellige middag wordt gehouden in dorps huis De Wimpel. Alle kinderen kunnen deelnemen aan de kleurpla- tenwedstrijd. Kleurplaten zijn nog af te halen bij Deef v.d. Ree, Deensestraat 4. Een 19-jarige inwoner is maandag middag met vermoedelijk inwen dige verwondingen naar het zie kenhuis gebracht, nadat hij in Steenbergen was aangereden door een auto. De jongeman reed op zijn brommer over het fietspad van de Zeelandweg Oost. Een 23-jari- ge automobilist uit Bergen op Zoom sloeg op die weg rechtsaf de Graaf Hendrikstraat in (het indus trieterrein), verleende de bromfiet ser geen voorrang waardoor een aanrijding ontstond. Voor menig kind was het dinsdag in Meulvliet spannend tijdens de tweede vaccinatieronde tegen meningokokken C. Een appeltje na de prik Alle kinderen die op of na 1 juni 1987 en voor 1 juni 1996 waren geboren, hadden een oproep gekre gen van de provinciale kraamzorg en entadministratie uit Goes. Elke ouder was vrij daar wel of geen ge hoor aan te geven. De injectie bood uitsluitend bescherming te gen hersenvliesontsteking (nek kramp) of bloedvergiftiging ver oorzaakt door meningokokken C. Meningokokken B en C komen het meest voor in Nederland, maar te gen B is nog geen vaccin beschik baar. Vanaf twee weken na de vac cinatie treedt langdurige bescher ming op tegen meningokken C in fecties. In juni zijn de kinderen van 1 t/m 5 jaar en jongeren van 15 t/m 18 jaar ingeënt. Toen was de opkomst ze ventig procent. Dinsdag kwamen de prikteams van de GGD Zeeland en Oosterschelde thuiszorg op nieuw in actie. Ook medewerkers van de provinciale entadministra tie, de ambulancedienst en vrijwil ligers van het Thoolse Rode Kruis waren in Meulvliet aanwezig. De GGD had na het versturen van de oproepen tot en met dinsdag bijna 3500 telefoontjes gekregen, zo'n 8% van de oproepen. De vragen waren soms medisch van aard (mijn kind heeft koorts, kan het wel gevaccineerd worden), maar in veel gevallen ging het om vragen van huishoudelijke aard, zoals de wens om op een andere dag/tijd te komen. Het besluit om te gaan inenten te gen meningokken C is dit voorjaar genomen door de toenmalige mi nister Borst van volksgezondheid. Het ministerie besloot om alle kin deren en jongeren gratis te vacci neren. In Zeeland was Tholen de laatste van de tweede ronde, die 6 november begon. Volgens de GGD zijn er geen bijzonderheden of in cidenten gemeld. „Van de ouders kregen we weer veel positieve re acties over de organisatie van deze campagne", aldus Coby Vrij, plaatsvervangend hoofd infectie- ziektebestrijding. Voor de tweede ronde werden 43.265 kinderen op geroepen. In Zeeland zijn nu 71.000 kinderen gevaccineerd te gen meningokken C, wat voor de gehele campagne een opkomstper centage van 85% betekent. Dat is precies het landelijke gemiddelde. De doorstroming was veelal goed. Enkel aan het begin en het einde van de middag was er wachttijd omdat velen voor- of na de school tijd kwamen. Uit een kleine en- quete concludeerde de GGD, dat veel mensen zeer positief waren over de campagne. Zo had men bijvoorbeeld wachtrijen verwacht en veel rompslomp. Het tegendeel was het geval. Gemiddeld stond men na enkele minuten weer bui ten. Voor een handvol kinderen in Meul vliet was de spanning te groot. Er waren twee brancards beschikbaar waarop kinderen die onwel gewor den waren, even konden bijkomen. Een enkeling moest overgeven. Een ambulanceverpleegkundige en een jeugdarts waren daarvoor beschik baar. „Het vaccinatieproces zelf leverde nauwelijks problemen op", aldus Coby Vrij. „Het gaat om een vrij complexe operatie, maar over het algemeen is het goed verlopen." Voor incidentele medische vragen was een arts aanwezig, voor vra gen over de oproepen was een ambtenaar van de gemeente Tho len in Meulvliet. „Het prikken ver liep goed. Medewerkers waren goed op hun taak voorbereid en erg gemotiveerd. Ieder kind kreeg de aandacht die op zo'n moment toch nodig is. Natuurlijk werd er hier en daar gehuild, maar echte problemen waren er niet, zodat de EHBO-medewerkers nauwelijks in actie hoefden te komen. Dankzij de inzet van 350 medewerkers en dankzij de kinderen en de ouders die zich goed hebben gehouden aan priktijd en kledingadvies is de ze grootschalige campagne goed verlopen", aldus Coby Vrij. Bij vertrek kregen alle kinderen een appel van de Rotary Club Goes de Bevelanden, die een col lectebus had gezet voor vaccinatie tegen polio (kinderverlamming) in de derde wereld. De vrijwilligers, die bij de ingang iedere vader, moeder of kind van een informa tiefolder hadden voorzien, vroegen bij de uitgang 1 euro per kind voor de polio-actie. Wie dinsdag verhinderd was, maar alsnog een gratis meningokokken C-prik wil hebben, kan 29 novem ber tussen 9 en 12 uur terecht bij de GGD Zeeland in Goes. Aangezien de tweede vaccinatier onde wat later dan gepland plaats vond, is de BMR-vaccinatie die kinderen gewoonlijk op negenjari ge leeftijd krijgen, uitgesteld tot december. Aan de Veerhoekseweg in Sint- Maartensdijk wordt een berg- bezinkriool aangelegd. Over een lengte van 75 meter worden naast de bestaande sloot buizen gelegd, zo groot dat een mens er doorheen kan lopen. Ze hebben een doorsnee van 2 meter. Tot nu toe stroomde het teveel aan afval na een hevige regenbui via een overstortbak in de sloot waar het in bezonk. In de rietstengels zijn de stukjes toiletpapier te zien. De bestaande overstort wordt ver bonden met een 'stuurput', een vierkanten betonnen gevaarte van 5 meter hoog en 2,15 meter breed. Daarvoor moest een gat gegraven worden van 5,5 meter in de klei en het veen dat hier vlak onder de oppervlakte zit. Met een kraan is het op een ondergrond van zand gezet. In deze put komen pompen en meetapparatuur. Als de buis te vol raakt, wordt het bezinksels teruggespoeld naar de bestaande overstortput waar het vuil op de leiding naar de waterzuivering wordt gebracht. De ingreep is noodzakelijk omdat de gemeente verplicht is om het oppervlaktewater (in sloten) minder te vervuilen. Voor de bouwvak vonden dergelijke werkzaamheden plaats in de Bloemenlaan. In de opening van de put staan vlnr ambtenaar Dirk Bolier, Cor Breure en Kees Lindhout toe te kijken. Stemmen van lezers Wie had dat ooit kunnen denken? Die vraag werd de afgelopen we ken menigmaal gesteld door de mensen van de Oud-Vossemeerse carnavalsvereniging. Je gaat, net als ieder jaar, in de eerste week van juni bij elkaar zitten om het nieuwe carnavalsmotto te verzin nen en iemand roept: 't is oamè polletiek. Er wordt nog wat over gediscussieerd maar uiteindelijk blijkt de hele protocolcommissie het erover eens dat deze bekende uitspraak volop creatieve moge lijkheden biedt voor carnavalmin- nend Gróót Pesööt tijdens de ko mende Woaidaehen. Vervolgens gaat Bas Quist aan de slag met het schrijven van het carnavalslied en de protocolcommissie heeft begin september het hele scenario voor de elf-elf viering al keurig gereed. We zijn nog nooit zo vlug klaar geweest met de uitwerking van onze plannen als dit jaar. Ook de pamfletten met de tekst ,Noe ons', die we als mysterieuze aankondi ging in het dorp hadden opgehan gen, waren al in september ge drukt, dus ruim voordat het gemeentebestuur met Bestemming Tholen naar buiten kwam, het toe komstig beleid tot 2025. We heb ben nu natuurlijk door de actuali teit de schijn tegen en uiteraard zullen er mensen zijn die zeggen dat het een vooropgezet plan van ons is om politiek verzet te bieden tegen de gemeentelijke toekomst plannen. Namens het bestuur van De Vlooi- entrappers wil ik echter benadruk ken dat we die intentie absoluut niet hebben en ik zou het erg spij tig vinden als we nu buiten onze schuld om geafficheerd zouden worden met de protesten die er on der een brede laag van de plaatse lijke bevolking zijn tegen de ge meentelijke toekomstplannen. We staan aan het begin van ons elfja rig jubileum en we gaan daar met z'n allen een leuke happening van maken. De Vlooientrappers is een gezelli ge carnavalsvereniging en we hou den ons liever niet bezig met het bedrijven var politiek. Ik hoop dus dat de mensen hun gezond verstand gebruiken en de carnaval niet in relatie gaan brengen met de ontwikkelingen binnen de ge- meenteliixe politiek De Vlooientrappers, Oud-Vossemeer, Ivo Slokkers, secretaris. VERVOLG VAN OOR PAGINA- Anneke Burggraaf heeft de langste staat van dienst in Tholen. „Ik vind het heerlijk om dag in dag uit met de kinderen aan de slag te zijn. Ei genlijk ben ik al meer dan dertig jaar in het onderwijs actief, maar de eerste jaren werkte ik als inval kracht. Toen ik in 1973 vanuit Vlis- singen naar Tholen verhuisde, werd ik al snel benaderd om op kleuter school De Klimroos te komen wer ken. Deze kleuterschool (aan de Burgemeester van Berchemstraat) ging later op in basisschool De Re genboog. In het begin van de jaren tachtig ben ik nog enkele jaren ad junct-directeur geweest, maar dat baantje beviel me eigenlijk niet zo goed. Ik besefte toen pas hoe zeer ik eigenlijk verknocht was aan het werk voor de klas." Haar collega en generatiegenoot Corrie van de Merbel herkent dat gevoel, want zij heeft net als Anne ke Burggraaf, met korte onderbre kingen en veel invaldiensten, ook al een heel schoolleven achter haar liggen. Zij was voordat ze zich in Tholen vestigde, onder meer werk zaam op scholen in Zutphen en Die ren. „Ik ben op de Regenboog eerst twaalf jaar in deeltijd werkzaam ge weest. Nu heb ik groep vier onder mijn hoede en bovendien coördi neer ik de extra zorg die sommige kinderen in de bovenbouw (groep vijf tot en met acht) nodig hebben." Kleuterjuf Jeanet Nagtegaa! blijft in het aantal dienstjaren weliswaar een stuk achter bij haar oudere colle ga's, maar ook zij beaamt dat de leuke, gemoedelijke sfeer op basi- school De Regenboog haar enorm aanspreekt. „Als je ziet wat de an dere leerkrachten allemaal gedaan hebben om van ons jubileumfeest iets heel moois te maken, fantas tisch gewoon. Ze hadden allemaal een aandeel in het feestprogramma dat gevuld was met voordrachten en liedjes. Gezamenlijk hadden de col lega's een feestelijk buffet voor ons gemaakt en samen met onze gezin nen, leden van de medezeggen schapsraad, het schoolbestuur en oud-collega's hebben we in de hal van onze school een hele gezellige avond gehad." Terugkijkend op een zeer speciale schooldag met veel mooie woorden, persoonlijke cadeautjes en gezellige activiteiten genieten de schooljuffen nog een tijdje na. Wat de drie dames betreft, kan CNS De Regenboog nog lang op hun medewerking reke- Een andere collega gaat wel ver trekken: Erik Hoogendijk verlaat per 1 januari de Regenboog, zodat het bestuur op zoek is naar een ver vanger voor groep 8. In plaats van landelijk te adverteren, heeft de personeelscommissie alle ouders en medewerkers de vacature onder de aandacht gebracht. En wie een ge schikte kandidaat aandraagt, die ook wordt benoemd, krijgt 500 eu ro voor de aanschaf van bijvoor beeld een fiets, de inrichting van het huis of een vakantie. In juni heeft de Regenboog een soortgelij ke oproep gedaan voor een groeps leerkracht voor de bovenbouw en toen was de benoeming binnen drie weken rond. VERVOLG VAN VOORPAGINA Hij spreekt hen ook steeds aan op hun verkeerde gedrag. „Eigenlijk is dat toch een taak van de ouders", vond Van de Weijer. In de verdere discussie kwam naar voren dat ou ders vaak niet weten wat hun kinde ren allemaal doen. Tóch is het pri mair hun probleem. „Je kunt de kinderen nu al aanwijzen die in de toekomst mogelijk ontsporen", aldus de huisarts. De tolerante manier van opvoeden van de laatste decennia is volgens hem debet aan de problemen die er nu met de jeugd zijn. „Kinde ren moeten zekerheden hebben, we ten waar de grenzen liggen. Maar dat weten ze niet omdat die onvoldoende aangegeven worden. Het gaat om normen en waarden." Voorwinden wees op de gedoogcultuur in ons land. Volgens Van de Weijer is het ver gekomen wanneer hij een staats secretaris het idee hoort lanceren voor het aanstellen van familie- coaches. In de groep van 30 tot 35 hangjonge ren - die zich in wisselende groepen, ook uit andere dorpen, bij de super markt ophouden - zitten volgens Bourhardaine acht écht moeilijke ge vallen. Van de Weijer: „Je kunt ook best goed praten met de jongeren. En hoewel het is geëscaleerd en er din gen gebeurd zijn die niet kunnen, blijkt dat het eigenlijk om baldadig heid gaat die uit de hand is gelopen. Maar veel inwoners van het dorp zien dat anders." Bij een actie van de politie zijn bijna alle jongeren ver hoord en sindsdien is het met de overlast een stuk minder. Mevrouw J. Geuze - haar zoon maakt deel uit van de betreffende groep - vond het politie-optreden prima. Maar ze had zich boos gemaakt over het stempel dat de Vossemeerse jongeren met na me in de dagbladen opgedrukt kre gen. „Alsof het dorp opeens vol cri minaliteit was." Eigenlijk had er veel eerder ingegrepen moeten worden en aandacht moeten zijn voor de jonge ren, vond ze. „Enkele jaren geleden vroegen enkelen al om een skeeler- baan, het ging toen over de erfenis van mevrouw Van 't Hof. Daar is toen niets mee gebeurd." Op initia tief van het comité werkt de gemeen te nu wél aan de realisatie van zo'n baan. Met een aantal jongeren uit de groep heeft het comité nu eens per twee maanden overleg. „Van weerskanten leggen we onze wensen op tafel en kijken we wat we ermee kunnen doen", aldus Van de Weijer. Hierbij hadden volgens hem ouders kunnen helpen. En dat geldt ook voor de soosavonden die sinds kort in het jeugdhonk van Jong Vosmaer wor den gehouden onder leiding van Bourhardaine. „Er zijn enkele vrij willigers actief die met de jongeren discussiëren, spelletjes met hen doen. Ze vinden het plezierig", zei de huisarts. Twaalf tot twintig jonge ren komen twee keer per week naar het honk en ook hen bevalt het, aldus de jongerenwerker. Ouders zijn wel kom om er een kijkje te nemen. Maar ook om als vrijwilliger te hel pen. „Dan zou het draagvlak groter kunnen worden." Onduidelijk is nog, wat het comité nu verder gaat doen, want men vindt dat de ouders er wel degelijk bijhoren als het om deze problematiek gaat. „We hadden al zitten denken over een discussie avond. Daar zou je stellingen kunnen poneren, waarop dan gereageerd kan worden." Verder ligt het in de bedoe ling om de slachtoffers van het ge drag van de jeugd individueel met de daders in contact te brengen. Ze kun nen het dan uitpraten, want ze komen elkaar in het dorp toch ook steeds weer tegen." Juist ook omdat het be langrijk is wat voor sfeer er in het dorp heerst, had het comité graag ge hoord hoe de ouders - en dan niet al leen de ouders van de 'Plusgroep' - het ervaren, aldus mevr. De Regt van het opvoedbureau. „De peuters van nu zijn de jongeren van morgen", al dus de huisarts, die zei dat er van ou ders vragen bij onder meer de ge meente zijn gekomen over bijvoorbeeld het politie-optreden. „Waar zijn die ouders dan nu?" vroeg mevr. Geuze zich hardop af. Ouders die tóch over deze proble men willen praten, kunnen altijd contact zoeken met het opvoedbu reau of met maatschapelijk werk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 5