a Bassie en Adriaan boeien publiek Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 november 2002J Inbraak in auto Breakdance en darts Informatieavond over reis naar Kenya Lampen gestolen Lustrumconcert Hananja Ons adres Uw adres Voor Kerktijd 2 Boekhandel "OOSTDIJK" Woning gehandicapten Wintermarkt Aanrijding Oesterdam Expositie schilderijen Evangeliseren onder zeelieden Uitbreiding showroom Aanvraag niet behandeld Kleuren bij de plattelandsvrouwen Bus rijdt door na botsing Jeugddienst interactief Hommel 19 caramboles Tweede prijs majorettes Dakkapel akkoord Geen particulieren Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Smash bakt oliebollen Meldpunt thuiszorg bij Plattelandsvrouwen Leerlingen bezoeken Ardi Historisch moment Sluiting uitleenpost Boten in nood door zware regenbuien Schalm naar doemuseum Veel publiek playback Diabetesfonds Tholen Uit een auto die aan de Postweg ge parkeerd stond, is tussen maandag en dinsdagmiddag geluidsappara tuur gestolen alsmede een aantal cd's. De eigenaar is voor een paar honderd euro gedupeerd. In het jeugdhonk van Thjos, in Meulvliet, wordt vrijdagavond 22 november een breakdance party ge organiseerd. De jongeren kunnen er terecht tussen half acht en tien uur. Een week later, op 29 november, staat een dartstoernooi op het pro gramma waarbij ook jongeren uit Oud-Vossemeer welkom zijn. Infor matie hierover bij jeugdwerker I- driss Bourhardaine, tel. 662024. Negen jongeren van de Hervormde Gemeente willen volgend jaar juli samen met vier ouderen een reis ma ken naar Kenya. In dit Afrikaanse land is het zendingsechtpaar Ver stoep namens de Gereformeerde Zendingsbond (GZB) werkzaam. De jongeren willen gedurende drie we ken helpen bij de bouw van twee kerkgebouwen, waarvoor ruim 4000 euro per kerk nodig is. Daarnaast zien ze tijdens hun vakantie welke zendingsactiviteiten er onder de lo kale bevolking plaatsvinden. De plannen voor de reis worden toege licht op een informatiebijeenkomst die morgenavond (vrijdag) om half acht in de kerk wordt gehouden. Naast de uitleg over het project in Kenya wordt het programma van de ze avond muzikaal omlijst met sa menzang, een muzikaal intermezzo en solozang. Er wordt ook gecollec teerd voor de kerkbouw in Kenya. In de komende maanden staan er diver se acties op stapel, waaronder cd- verkoop, een volleybaltoernooi en een speciaal Kenya-buffet. De deel nemers aan de reis naar Kenya zijn: Mattheus van Dijke, Chris Donken, Leen Eerland, Wouter Goedege- buure, Kristian van Heemskerk, Wil- janne Mastenbroek, Ruth v.d. Sande, Annemieke Schot, Carina Simons, Peter Vercamman, Ton van Vossen, Bert van Zetten en Mariena van Zet ten. De deelnemers betalen de reis kosten van ongeveer 1500 euro zelf. In de nacht van dinsdag op woens dag, vorige week, zijn uit een ge bouw op een bouwterrein aan de Postweg enkele lampen gestolen. De waarde van de lampen bedraagt en kele honderden euro's. Het jongerenkoor Hananja onder lei ding van dirigente Willy Eggebeen viert zaterdag zijn eerste lustrum met een concert in de Sint-Maar tenskerk te Tiel. Bij deze uitvoering wordt het koor begeleid door pianist Harm Hoeve aan de vleugel en door vaste organist Kees v.d. Maas. Sinds de oprichting van het koor in 1997 heeft men meegewerkt aan vijftig uitvoeringen en aan zes cd-opnames. Om aan deze zangavond een speci aal karakter te geven heeft Hananja het meer dan 100 leden tellende Noordermannenkoor uit Rijssen uit genodigd. Ook organist Bram Bout verleent medewerking aan de uit voering. De zangavond begint om zeven uur. Er wordt gecollecteerd voor de jeugdbond van de Gerefor meerde Gemeente. Vervroegd verschenen: CD Pieter Heijkoop: Leverbaar vanaf 21 november D. V. Zie ook onze grandioze col lectie kerstkaarten. Kerkstraat 19, 4691 CD Tholen Tel. 0166-604901 Advertentie I.M. In de woning Burgemeester Wag- thoplein 10 komen acht mensen met een verstandelijke handicap te wo nen. De reformatorische zorginstel ling Siloah uit Goes heeft hiervoor gisteravond een voorlichtingsbijeen komst belegd met buurtbewoners. De woningstichting Beter Wonen heeft het huis gekocht en verhuurt het pand aan Siloah. De stichting Thoolse evenementen en promoties (Step) organiseert op zaterdag 14 december van één tot tien uur in samenwerking met de on dernemers in het centrum een win termarkt. Alles zal voor dit evene ment sfeervol worden aangekleed en verlicht. Ook zullen er gedurende de dag diverse muzikale optredens zijn. Naast de buitenoptredens zijn er ook uitvoeringen in de katholieke kerk. In de Gasthuiskapel wordt een kerst- hobbybeurs gehouden. Op de Markt zal een levende kerststal worden uit gebeeld en komt er een draaimolen. De wintermarkt wordt gehouden op de Eendrachtsweg, Botermarkt, Kerkstraat en de Markt. Op de Oesterdam gebeurde zaterdag rond twee uur 's middags een kop staartaanrijding. Een 59-jarige auto mobilist uit de gemeente Halder- berge zag te laat dat vóór hem een 22-jarige bestuurder uit Bergen op Zoom afremde. Beide auto's liepen door de botsing schade op. In de bibliotheek worden tot het eind van dit jaar schilderijen tentoonge steld van kunstenaar Jos Boogaard uit Sint-Annaland. De werken zijn gemaakt in aquarel en acryl. De schilderijen zijn te bezichtigen gedu rende de openingsuren van de biblio theek. Evangelist Van de Boogaard vertelde voor de christelijke ouderenvereni ging over zijn ervaring in het haven pastoraat te Antwerpen. Volgens hem staan zeelieden open voor ieder ge loof en is het belangrijk dat de Heere Jezus stuurman wordt van hun le vensschip. Vaak wordt de evangelist hartelijk ontvangen aan boord van een schip. Na zijn lezing vertoonde Van de Boogaard een videoband over het pastorale werk in het havenge bied. Men probeert voor de zeelieden het verblijf in de haven zo aange naam mogelijk te maken door ook diverse ontspanningsmogelijkheden te bieden. Daarnaast wordt er lec tuur, bijbels en kleding uitgereikt. Als dank kreeg de inleider van mevr. S. Tichem-Zachariasse een attentie overhandigd. Bij de opening stond de voorzitter stil bij de schokkende gebeurtenissen in de afgelopen tijd, zoals het overlijden van prins Claus, de regeringscrisis, het geweld op Ba- li, de seriemoordenaar in Washing ton, de gijzeling in Moskou en het zinloos geweld in Venlo. Zij wees op de noodzaak van het gebed om de vrede van God. Met de leden las zij een kort gedeelte uit Psalm 107, waarbij de koppeling werd gemaakt met de lezing over het havenpasto raat. De Jonge motoren gaat de showroom aan de Wattstraat uitbrei den. Eerder werd ontdekt dat de grond van het perceel verontreinigd is. De milieu-ambtenaar van de pro vincie Zeeland verwacht echter dat de bouw van de showroom zorgt voor een nog betere isolatie van de verontreiniging. Wanneer er bij de ontgraving toch verontreinigde grond vrijkomt dan dient deze apart te worden afgevoerd. Een aanvraag om planologische me dewerking voor de bouw van twee kippenstallen met een mestopslag aan de Mosselhoekseweg wordt door de provincie niet in behandeling ge nomen. De gemeente heeft gevraag de aanvullende informatie namelijk niet binnen de gestelde termijn van zes weken verstrekt (ook niet na na der telefonisch contact). Middelburg wilde van de gemeente verduidelij king over de mestopslag, het vloer oppervlak en de effecten op een na bijgelegen woning. Verder moest aannemelijk gemaakt worden dat een milieuvergunning voor het bouwplan van maatschap Van Binsbergen ver leend kan worden. Ook wilde Mid delburg weten waarom dit bouwplan, dat al in 1998 is ingediend, niet voor komt op de plankaart van het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied dat de gemeente voorbereidt. Dat er met kleur heel wat te beleven valt, werd duidelijk tijdens de de monstratie die mevr. Addy Elenbaas uit Poortvliet maandag gaf bij de plattelandsvrouwen. Zij gaf uitleg over lente-, zomer-, herfst- en win terkleuren, en over het effect van kleuren op huid, haar en ogen. Door bij een viertal dames sjaaltjes in vele kleuren om te doen, werd meteen duidelijk wat voor iemand een goede of een foute kleur is. Er kwamen nogal wat vragen los over kleding, make-up en de moderne haarkleuren, welke laatste soms dwars tegen de natuurlijke kleuren ingaan. Toen alle vragen beantwoord waren, bedankte voorzitter Anny v.d. Walle de spreek ster voor haar duidelijke uitleg. Op de T-splitsing van de Kreekweg met de Hiksedijk is dinsdagmorgen rond kwart voor zeven een auto in botsing gekomen met een bus. Een 23-jarige automobilist reed over de Hiksedijk en kreeg op de splitsing geen voorrang van de bus. Door de botsing werd de auto zwaar bescha digd. De buschauffeur reed gewoon door, maar kon achterhaald worden doordat omstanders het kenteken hadden genoteerd. De bestuurder bleek een 52-jarige man uit Ossen- drecht te zijn, die tegenover de poli tie verklaarde dat hij van de aanrij ding niets had gemerkt. In de hervormde kerk wordt zondag avond om half zeven weer een jeugddienst gehouden. Ds. Lolkema uit Roosendaal zal spreken over het thema www.interactief.nl. Het gos pelkoor Together verleent eveneens medewerking aan deze bijeenkomst. Tijdens de jeugddienst wordt er ge collecteerd voor de stichting Chris, die kinderen en tieners in nood helpt. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers was Jos Hom mel goed op dreef. Tegen C. Burgers maakte hij een serie van 19 caram boles en behaalde hij een gemiddel de van 3,18. De uitslagen zijn: H. Hommel-L. van Wezel 9,43-10; P. de Leeuw-J. Etienne 10-10; J. van Daalen-A. Hommel 10-6,5; C. Bur- gers-J. Hommel 8,68-10; K. Hom mel-A. van Daalen 9,42-10. De majorettes van muziekvereniging OVM namen zaterdag deel aan een concours in Heinkenszand. Groep 2 en groep 3 keerden beide met een tweede prijs naar huis terug. Iets voor half elf beet groep 2 in De Stenge de spits af. Onder leiding van Sharon Vaders werd er een goede uitvoering verzorgd. Om twaalf uur waren de dames van groep 3 aan de beurt. Zij zijn ouder en maakten dan ook wat moeilijker figuren. Ook dit optreden, onder leiding van Anouschka van Treijen, kreeg een hoge waardering. Met een puntentotaal van 78,18 be haalde groep 2 een tweede prijs. Groep 3 kreeg een jurywaardering van 78,88 punten, wat eveneens goed was voor een tweede prijs. Zaterdag treden de majorettes weer op bij de intocht van Sinterklaas. Het plaatsen van een dakkapel op een woning aan de Hogeweg stuit niet op planologische bezwaren bij de provincie. Die geeft een verkla ring van geen bezwaar af, nodig om dat het plan van M.M.A.H. Govers in strijd is met het bestemmingsplan. De dakkapel komt aan de achterzij de van de woning - een burgerwo ning in het buitengebied - en ver groot de inhoud van het huis met zo'n vijf kubieke meter. Gezien de hoogte van de bovenzijde van de dakkapel - 5,60 meter - zou een vrij stellingsprocedure niet mogelijk zijn. Anderzijds voldoet het plan aan de provinciale richtlijnen én aan het voorontwerp-bestemmingsplan Bui tengebied Tholen. Ook is er volgens het gemeentebestuur geen sprake van ongewenste ruimtelijke effecten. Die argumentatie vindt de provincie afdoende om groen licht te geven voor de dakkapel. Sint-Annaland Particulieren krijgen geen kans om te bouwen aan de Hoenderweg op de Donderdag, vrijdag en zaterdag UMaandagdinsdag en woensdag ♦Haaskarbonade 1 kg jRibkarbonade 1 kg ♦Procureurlapjes 1 kg. 5,70 Boerenhamlappen 1 kg 5,20 Hacheevlees 500 gr. 5,- Hamburgers 5 halen 4,50 3,- 4 BETALEN Tong uit eigen keuken 100 gram 1,50 Schouderham 150 gram 1,- Snijworst 100 gram 0,80 Rundvleessalade 200 gram 0,80 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. plek waar het slopersbedrijf van Je- roense stond. P.W.J. Hoek (SGP) en J. Bijl (CDA) probeerden maandag avond in de commissie gemeentelij ke ontwikkeling een lans te breken voor de particuliere bouwer, maar vonden daar geen gehoor voor bij het college. Juist door meer mensen uit te nodi gen, kunnen de kavels volgens Hoek meer opbrengen. En dat is nodig omdat er veel kosten zijn aan het op ruimen van vervuilde grond, zo zei Hoek. Plaatselijke aannemers hebben inte resse getoond om er te bouwen, ant woordde wethouder K.A. Heijboer. „Voor particulieren is er plaats in Vroonstede." L. Blom (PvdA) pleitte voor sociale woningbouw, maar Heijboer ver wees ook in dit geval naar Vroonste de. „Bovendien denk ik niet dat de woningstichting belangstelling heeft voor de bouw van een paar huizen hier." Tafeltennisvereniging Smash '76 or ganiseert zaterdag eert oliebollenac tie. De verkopers komen 's morgens met de lekkernijen langs de deur. De opbrengst van de actie gaat naar de verenigingskas. Op de bijeenkomst van de Platte landsvrouwen vertelde mevr. J. Heijboer de leden over het meldpunt vrijwillige thuiszorg, waarvoor zij zelf als vaste kracht acht uren per week werkt. Het meldpunt voor vrij willige thuiszorg draait volledig met en door vrijwilligers. De functie van mevr. Heijboer bestaat voornamelijk uit het begeleiden van de vrijwilli gers. Mensen kunnen iedere dag tus sen tien en twaalf uur een verzoek doen om hulp van een vrijwilliger. Nadat men zich heeft aangemeld om hulp te ontvangen wordt er een vra genlijst ingevuld, waarbij gekeken wordt wat voor hulp er wordt ge vraagd en wie daar het beste bij past. Een deel van de vrijwilligers helpt ook bij terminale zorg. Na de pauze konden de leden deelnemen aan een test over het werk van een mantel zorgen Vele leden waren verrast hoeveel uren per week deze zorg wordt verleend. Vandaag wordt er in het Holland Huis te Scherpenisse aandacht besteed aan de dag van de mantelzorgen Leerlingen van het Calvijn college te Tholen hebben een bezoek gebracht aan Ardi keukens. De klassen 2a en 2b werkten voor de lessen verzor ging het thema 'wonen' uit. Hieron der valt bijvoorbeeld interieur, de in richting van de tuin, maken van plattegronden en het aanpassen van een woning voor gehandicapten. Voor deze lessen hebben de leerlin gen zich verdiept in de inrichting van een keuken. Ook werd er in tweetallen een collage gemaakt. Na de rondleiding door het bedrijfkre- gen de makers van de mooiste colla ges door het bedrijf een luxe balpen uitgereikt. Bij groep 2b gingen de pennen naar Esmeralda de Groen en Gerdiena Kersbergen, terwijl in 2a Ard-Jan Aarnoudse en Adriaan Gun- ter de gelukkigen waren. Stavenisse Het vestigen van een voorkeursrecht voor woningbouw aan de Poststraat door de gemeente werd maandag in de commissie gemeentelijke ontwik keling door raadslid A.L. Piet om schreven als een 'historisch mo ment'. Hiermee kan woningbouw zeker worden gesteld, zo zei hij. Piet stelde voor dit instrument ook in an dere woonkernen te gaan gebruiken. Alle raadsleden waren positief en stelden dat het in het dorp hard no dig is om nieuwe woningen te bou wen. J. van 't Hof (ABT) zei dat de gemeente te maken heeft met een historisch probleem: „De erven van Heijboer hebben geërfd om door te procederen." Wethouder K.A. Heij boer reageerde niet direct op die op merking. „We zijn altijd bereid om zaken op minnelijke wijze te behan delen. We moeten de procedures zeer zorgvuldig in acht nemen." In verband met de sluiting van de uitleenpost per 1 januari houdt de bi bliotheekstichting maandagavond om half acht in de Stove een voor lichtingsbijeenkomst over de inzet van een bibliobus in 2003. Directeur Wim Otterman, hoofd van de afde ling algemene dienstverlening van de Zeeuwse bibliotheek Antoinette van Zanten en Marloes Esseling, eerste medewerkster van bibliobus Rosegaert, zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. In het dorpshuis is een kleine fototentoonstelling te zien over Stavenisse, samengesteld door het Zeeuws Documentatiecen trum. De vrijwilligers, beide basis scholen, gebruikers, bestuurders en medewerkers, alsmede raadsleden zijn uitgenodigd voor deze bijeen komst, waar iedere belangstellende welkom is. Volgens de bibliotheek directeur is de sluiting van de uit leenpost geen bezuiniging, maar is de inzet van de bibliobus een verbe tering van de dienstverlening. Het bergingsbedrijf van Van de Ber ge moest twee keer in actie komen om een schip weer vlot te trekken. Het binnenschip Credo, dat geladen was met 1000 ton tarwe, liep vrij dagavond omstreeks negen uur vast in de Zandkreek. Door de zware bui en met veel wind en regen was de schipper uit koers geraakt. De schip per riep de hulp in van de bergings sleepboot Zephyrus, die echter in Antwerpen aan het werk was, zodat men pas drie uren later ter plaatse kon zijn. Zaterdagmorgen om 4 uur werd de Credo vlot gebracht en naar Kats begeleid waar het schip en de motor werden gecontroleerd. Zaterdagavond rond zeven uur kwam ook een flink zeiljacht in nood. Met pal hoog water was de zeilboot bovenop de stenen strek dam gevaren bij de Zeelandbrug. Ook deze schipper was de weg kwijtgeraakt door een flinke regen bui. Het snelle bergingsvaartuig Mi stral kon al na tien minuten hulp bie den. De angstige schipper en zijn vrouw werden naar de haven van Zierikzee gebracht, waar ze van de schrik konden bekomen. De kinderen van de hoogste groepen van de openbare basisschool De Schalm brengen dinsdag een bezoek aan Nemo te Amsterdam. In dit doe museum kunnen de leerlingen een ontdekkingsreis maken in de tech niek en de wetenschap. Het uitstapje maakt onderdeel uit van het project 'Kies Techniek'. Ook groep 8 van de De Casembrootschool te Sint-Anna land gaat mee naar het doe-museum. Op donderdag 5 december brengt Sinterklaas een bezoek aan de leer lingen van de onderbouw. Twee da gen eerder bezoekt de Sint met zijn Pieten ook de kinderen van peuter speelzaal 't Stavertje op. De stichting Actief Stavenisse kijkt te vreden terug op de playbackshow die in De Stove is gehouden. Zowel bij de kinderen als bij de volwassenen waren er zeven optredens. De ongeveer 250 bezoekers genoten van de diverse uit voeringen. Bij de kinderen eindigde de groep Within Temptation met het lied Ice Queen samen met de imitatie van Shakira door Sharon den Engels man op de eerste plaats. De groep Within Temptation werd gevormd door: Anette Vroegop, Leonie Potap- pel, Daisy Smits, Rlaf Smits, Marco Oosdijk en Robert Lindhout. Op de derde plaats eindigde Anne van der Jagt met het lied When you look at me van Christina Millian. Bij de volwassenen ging de eerste prijs naar Martin Moerland en Karin Kloet die David Bowie en Tina Turner imiteerden met het lied Tonight. Zij werden ondersteund door Peter Neele, Debbie Smits en Robert Lindhout. Op de tweede plaats eindigde Marc Leys met de E-pupillen van SC Stavenisse met het lied Rikketik van Urbanus. De derde prijs ging naar Cobie van Ier land en Ina Klippel, die het nummer Omdat ik zoveel van je hou van Willy en Willeke Alberti opvoerden. ZIE VERDER PAGINA 5 Geboeid volgen de kinderen de verrichtingen van Bassie en Adriaan in Meulvliet. „Olé, olé, olé", roepen de honder den enthousiaste kinderen in sporthal Meulvliet in Tholen in koor. Ze reageren op een teken van Adriaan, die samen met de clown Bassie zaterdagmiddag de Lachspektakelshow brengt. Het overbekende komische duo slaat na 27 jaar optreden nog altijd aan. Ook in Meulvliet veert ieder een op als het liedje 'Hallo vriend jes en vriendinnetjes' het begin van de voorstelling aankondigt. Het publiek zit in het duister ge huld, het felrode podium tegen over de tribune is fel verlicht. Zo'n duizend kaarten zijn er ver kocht voor dit optreden en de zaal is zowat tot de laatste plaats bezet. Ook op de tribune zitten nog mensen. „Het is drukker dan de vorige keer", zegt Jan van 't Hof van Step (stichting Thoolse evenemen ten en promoties), die op de krui sing van de Molenvlietsedijk en de Zoekweg de auto's naar een par keergelegenheid verwijst. Ouders met kinderen staan in een lange rij vanaf de Zoekweg tot bij de deur van het gemeenschapscen trum. Hoewel Step aan het evene ment meewerkt, is het initiatief voor een voorstelling in Tholen dit keer van Bassie en Adriaan zelf gekomen. Ook enkele jaren gele den trad het duo in Meulvliet op. Momenteel staan ze flink in de be langstelling, want koud een week eerder hebben ze aangekondigd dat ze volgend jaar hun afscheids- toernee houden. Op 4 januari 2004 zullen de broers Bas en Aad van Toor hun laatste voorstelling geven, na ruim 27 jaar optredens. De kinderen in de sporthal heb ben er allemaal geen weet van. Hun aandacht gaat uit naar Adri aan op het toneel, die afspreekt dat iedereen applaudisseert als hij zijn duim omhoog doet. Doet hij zijn duim omlaag, dan moet ie dereen stil zijn. En als hij zijn hand van links naar rechts be weegt, moet iedereen 'olé' roepen. Na een paar keer oefenen gaat het perfect. Als de clown Bassie op komt, is het met het serieuze ge daan. Tot hilariteit van de kinde ren draait hij woorden om en doet precies het tegenovergestelde van wat Adriaan hem vraagt. Op de achterste rijen staan kinderen op hun stoel om alles goed te kunnen zien. Alles om zich heen verge tend, kijken ze richting het podi um waar het tweetal met zijn frat sen, grappen en grollen bezig is. Voor de kleintjes kan de dag niet meer stuk, nu ze de van televisie bekende artiesten in het echt heb ben gezien en gehoord. Zondag 17 november en dankdag 20 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. kand. Mauritz, Rotterdam. 18.30 u. ds. Kaars, Papendrecht. wo 9.30 u. ds. Van Harten, Ridder kerk. 19 u. ds. Verheul, Amersfoort. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. Baas, Moerdijk (H.A.). wo 19 u. dhr. Schouwenaar, Koude- kerke. GEREF. KERK zo 10 en 17 u. ds. Broere (H.A.). wo 10 u. ds. De Goei, St.-Maartens- dijk. 19 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Kieviet, Rotterdam. wo 10 u. ds. Van der Zwan, Slie- drecht. 18.30 u. ds. Korving, Leerdam. GEREF GEM. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Verschuure. wo 10 en 19 u. ds. De Jongste. 14.30 ds. Brugge. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.30 u. mevr. Punt, Zierikzee. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Koppenhol, Huizen. 18.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal (jeugddienst). wo 10 u. ds. Oberink, Bruinisse. 19.30 u. ds. Schipper, Kerkwerve (gezamenlijke dienst in Ger. kerk). GEREF. KERK zo 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel, wo 19.30 u. ds. Schipper, Kerkwer ve (gezamenlijke dienst). CHR. GEREF. KERK zo 10 en 14.30 u. ds. Kieviet. 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 18.30 u. ds. Visser. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 14.30 u. leesdienst. 19 u. ds. Van Voorden. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18 u. ds. De Raad, IJssel- muiden. wo 10 u. ds. Hoek. 19 u. ds. Kommers, Stavenisse. GEREF GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 en 18 u. ds. Schipper. 14.30 u. ds. De Jongste. GEREF GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. kand. Diepeveen, Stellen dam 18 u. ds. Kommers. wo 10 u. ds. Kommers. 19 u. ds. Klein, Sint-Philipsland. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 en 19 u. ds. Molendijk. 14.30 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. kand. Klok, Kat wijk aan Zee. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Kesteren. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei. wo 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF GEM. zo 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. 19.30 u. ds. Wijnmalen, Vianen. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14 u. ds. Van Voorden. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. wo 9.30 en 19 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 ds. Brugge. 14 u. ds. Schipper, 's-Gravenpolder. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. wo 9.30 en 19 u. ds. Van der sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18 u. ds. Blom. wo 10 (H.D.) en 19 u. ds. Blom. GEREF. KERK zo 10 en 14.30 u. ds. Krol, Gorin- chem. wo 10 u. ds. Broere. 19 u. ds. Van Rootselaar, Rhoon. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30u. leesdienst. 14 u. ds. Verweij, Yerseke. wo 10 en 14.30 u. ds. Kareis, Hard- inxveld-Giessendam. 18.30 u. stud. De Heer, Ugchelen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Klein. wo 9.30 u. ds. Klein. 19 u. ds. Kommers, Stavenisse. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 9.30 u. ds. Neele, Aagtekerke. 18.30 u. ds. Kareis, Middelharnis. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF KERK zo 10 u. ds. Van Krimpen. wo 19 u. da. Van der Zwaag, Nu- mansdorp. Gevonden voorwerpen. Bij het po litiebureau aan de Simon Lindhout- straat in Tholen is nadere informatie te verkrijgen over de volgende - in de eerste novemberweek gevonden - voorwerpen: een handschoen, een armband en een sleutel. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Centr. apoth. Van Kalmthout, Grote Markt 12, tel. 0164-234371. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Nieuport, Bergen pp Zoom, tel. 0164-239383. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u„ vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 nov. donderdag 14 11.17 vrijdag 15 0.12-12.32 zaterdag 16 1.07-13.32 zondag 17 1.57-14.12 maandag 18 2.37- 14.47 dinsdag 19 3.07-15.17 woensdag 20 3.37-15.52 donderdag 21 4.12-16.27 vrijdag 22 4.42-16.57 wo 20/11 2.36 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Görishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). De collecte 'Geef voor diabetes.' voor het Diabetesfonds heeft in Sint-Annaland 915,51 euro opge bracht en in Scherpenisse 590,18 euro. Gevers en collectanten wor den bedankt voor hun bijdragen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2