Derde nederlaag op rij voor Noad Invaller Leune goudhaantje met drie treffers 2-1 verlies tegen Welberg; Vosmeer laat kansen liggen Enorm pak slaag voor Tholense Boys bij Kapelle Kadda Eljilali scheidsrechter van het jaar WHS terug in kampioensrace na 5-3 zege tegen Klundert SPS en Stavenisse wachten nog altijd op eerste overwinning WHS krijgt meeste subsidie Donderdag 14 november 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Voetbal programma Voetbal Uitslagen Oefenvoetbal Dames verliezen Trefzeker Topscorer Reserve Smerdiek 2 kansloos Reserve V vierde klasse Smerdiek 3 verslikt zich Thol.Boys 3 haalt uit Thol.Boys 4 deelt punten Reserve vijfde klasse WHS 3 troeft Smerdiek 4 af Het degradatiespook waart dit seizoen al in november rond op de Thoolse velden. De voornaamste prooi lijkt Tholense Boys. Het team van Romeo van Aerde kreeg zaterdag in Kapelle een ongenadig pak slaag: 9-2. Ook bij Noad '67 nemen na de derde nederlaag op rij de zor gen toe. De Fluplanders konden het in eigen huis niet bolwerken tegen 's-Heer-Arendskerke: 2-4. Mentale tik Noad Hans Leune was zaterdag bij het duel tussen WHS en Klundert de meest opvallende man van het veld. De een kwartier na rust in het veld gekomen Leune besliste de partij met drie treffers in het voordeel van de Setallan- ders. In een spectaculair treffen werd het uiteindelijk 5-3 voor de ploeg van Johan Sulkers die zich knap herstelde van de zeperd tegen WC vorige week. Juist daarom was Sulkers blij dat het duel tegen Klundert door kon gaan. „We hadden iets recht te zetten. Het was zaak om zo snel mogelijk de zaak weer in evenwicht te krijgen." Moeizaam gelijkspel Smerdiek tegen Chrislandia Smerdiek is er niet in geslaagd om de topper tegen Chrislandia naar zich toe te trekken. Het werd uiteinde lijk een zwaar bevochten 1-1 gelijkspel voor de ploeg van Pim Potappel. Stavenisse kwam weer net iets tekort tegen Krabbendijke: 0-1. Voor SPS wordt de situatie op de ranglijst echt zorgelijk na een kansloze 3-0 nederlaag bij het eveneens laaggeklasseerde Brouwershaven. Vierde klasse Stijgende lijn Stavenisse Lood in de schoenen =L Zaterdag 16 november uur Terneuz.B.-Noad(Geerlings) 14.30 Thol.Boys-Zaamslag(Pekaar) 14.30 Duiveland-WHS(Filius) 14.30 SPS-Mevo(Gabriels) 14.30 SKNWK-Smerdiek(Schipper) 14.30 Halsteren-Stavenisse(Elenbaas) 14.30 GPC 2-Thol.Boys 2(Oosterlee) 14.30 WHS 2-Meeuwen 3(dBruine) 14.30 Noad 2-Bruse B.2(Nuijtemans) 14.30 Zaamslag 3-Smerdiek 2(dVrieze) 12.30 Kruiningen 3-SPS 2(Leenknegt) 14.30 Heinkenszand 3-Thol.Boys 3 14.30 Stavenisse 2-Noad 3 14.30 Thol.Boys 4-Zwaluwe 3 12.30 Smerdiek 3-Klundert 4 14.30 .SPS 3-Oostkapelle 4 14.30 Noad 4-WHS 3 13.15 Smerdiek 4-Halsteren 3 14.30 Bruse B.5-WHS 4 14.30 ■Oostkapelle 2-Smerdiek da. 14.30 Zondag 17 november uur Vosmeer-Val Aan(Capello) 14.30 BSC 8-Vosmeer 2 10.00 Vosmeer 3-Noordhoek 3 10.00 Tweede kl.: Noad-'s-Heer-Arendskerke 2- 4, Kapelle-Thol.Boys 9-2. Derde kl.: WHS-Klundert 5-3. Vierde kl.: Brouwershaven-SPS 3-0, Smerdiek-Chrislandia 1-1, Stavenisse- Krabbendijke0-1. Vijfde kl.: Welberg-Vosmeer 2-1. Dames: WIK-Smerdiek afgelast. Tweede kl. res.: Kloetinge 3-WHS 2 2-1, Thol.Boys 2-VVC 2 en Klundert 2-Noad 2 afgelast. Derde kl. res.: Smerdiek 2-SSV 2 0-4. Vierde kl. res.: Chrislandia 2-Smerdiek 3 4-2; Thol.Boys 3-Hoedekenskerke 2, Klundert 4-Noad 3 en DVO 3-Thol.Boys 4 afgelast. Vijfde kl. res.: Noad 4-Smerdiek 4 en Krabbendijke 4-WHS 3 en Thol.Boys 5- WC 5 zijn afgelast. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Welberg 2 en Pevo 3-Vosmeer 3 afgelast. Veteranen: Amemuiden-WHS 4 afgelast. Jeugd: NVS-Smerdiek B 3-0, Smerdiek D-Noad D 0-6, Stavenisse E-Smerdiek El 0-2, Smerdiek E2-Moc 3-2, Smerdiek F2- Welberg 0-7; WHS Fl-Thol.Boys F1 6-0; Noad El-NVS 4-0, Noad E2-NVS 1-1; WHS B2-Heinkenszand 1-10; WHS C- Vosmeer C 3-1; WHS m.-Zeelandia 8-2; NVS-WHS D 2-2; WHS El-WW 9-2; Halsteren-WHS E3 2-0; WHS E4-Steen- bergen 6-2; WHS F2-Grenswachters 0-13. Het competitieduel in Kerkwerve werd afgelast. Daarom oefende Smerdiek da mes thuis tegen de Meeuwen uit Zoute- lande. Het team dat in de competitie nog geen punt verspeelde, verloor nu met 1- 2. Beide teams waren aan elkaar ge waagd. Anne Hage ging een paar keer goed buitenom, maar die acties leverden te weinig uitgespeelde kansen op. Tot aan de zestien-meterlijn liepen de aan vallen van beide elftallen goed, doch echte doelkansen waren er nauwelijks. Toch opende Smerdiek de score. Een Erik van Haaften (Smerdiek) 7 VS» ,v Francel Kousemaker (Thol.Boys) Patrick Ketting (WHS) Jacco Vaders (Vosmeer) 6 Corné de Frel (Noad) 5 Het wordt dringen achter lijstaanvoerder Erik van Haaften in het Thoolse topsco rerklassement. De Smerdiekspeler gaat met zeven treffers aan de leiding, inmid dels staan drie voetballers op zes: Patrick Ketting (WHS) die zaterdag twee keer scoorde, Francel Kousemaker (Thol. Boys) en Jacco Vaders (Vosmeer). Corné de Frel van Noad volgt met vijf doelpun ten. De drie laatstgenoemden kwamen het afgelopen weekeinde niet tot scoren. WHS'er Hans Leune, die nog niet in het klassement voorkwam, schopte er liefst drie in tegen Klundert. Kadda Eljilali uit Tholen is vrijdag avond in de Stadssporthal van Sittard uitgeroepen tot zaalvoetbalscheids rechter van het seizoen 2001-2002. De verkiezing werd georganiseerd door het toonaangevende maandblad Futsal Magazine. De bekendmaking vond plaats tijdens de EK-voorronde voor landenteams. De 39-jarige Elji lali kreeg als symbolische prijs een gouden fluitje uitgereikt. Later in het seizoen volgt nog een officiële feest avond in Tilburg met alle prijswin naars. Eljilali wordt al jaren tot de toonaan gevende futsalscheidsrechters van het land gerekend. De KNVB heeft hem inmiddels ook aangewezen als arbiter voor het duel om de Benelux-beker tussen de Belgische landskampioen Action Charleroi en de Nederlandse titelverdediger De Hommel. Die wed strijd wordt op vrijdag 3 januari in Charleroi gespeeld.Vorige maand floot Eljilali in het Finse Rovaniemi al een voorronde voor de Uefa Futsal Cup, de Champions League van het zaalvoetbal. De deelnemers kwamen uit Cyprus, Oekraïne, Moldavië en het gastland zelf. Enkele jaren gele den leidde de Thoolse arbiter in Italië ook al eens een voorronde voor het EK landenteams. In eigen land was Eljilali al verschillende keren leids man bij bekerfinales en play-offs om de nationale titel. door de Meeuwen verkeerd weggewerk te bal belandde bij Ilse Polderman, die het leer van ver over de keepster schoot. De vele wisselbeurten in het team kwa men het spel van Smerdiek niet ten goe de. Slecht dekken en niet reageren door de blauw-zwarte defensie leverde de be zoekers de gelijkmaker op. Enkele minu ten later leed Smerdiek onnodig balver lies op het middenveld. De ver- dediging dacht dat de bal naast zou gaan, maar de ze gleed het doel in en zo eindigde de wedstrijd in 1-2. Tegen titelkandidaat SSV 2 leden de re serves van Smerdiek een kansloze 0-4 nederlaag. De ploeg uit Goes was voet ballend sterk. Smerdiek kreeg de eerste doelkans, maar uit een scrimmage werd de bal over geschoten. SSV opende de score na twintig minuten met een kop bal. Hierna ging het meer gelijk tegen elkaar op, zonder dat er kansen gescha pen werden. Een voortvarend Smerdiek kon de bezoekers ook na de thee niet onder druk zetten. Twee verdedigings- fouten brachten de blauw-zwarten op een 3-0 achterstand en daarmee was het duel gespeeld. Ook doelman Theo Rijn berg, die een foutloze partij speelde, kon niet verhinderen dat SSV de stand naar 0-4 uitbouwde. Met nog tien minu ten op de klok werd de wedstrijd enige tijd onderbroken, want na een ongeluk kige botsing was een Smerdiekspeler ernstig geblesseerd geraakt. Een week eerder was Smerdiek 2 tegen een veel agressiever spelend Hoek 3 ook al kansloos en verloor eveneens met 4-0. Het was even slikken voor Smerdiek 3, na de 4-2 nederlaag tegen Chrislandia 2. Was de nummer elf van de competitie, Zwalu- we 3, een week eerder geen partij voor de blauw-zwarten, het slechts één plek hoger staande team uit Heijningen bleek een las tige tegenstander. De eerste de beste kans werd door de Brabanders achter doelman Theo Rijnberg gewerkt. Smerdiek rechtte de schouders en zette een tandje bij. De gelijkmaker van Pierre Withagen kwam dan ook niet zomaar uit de lucht vallen en had de ommekeer moeten bewerkstelli gen. Maar het tegenovergestelde gebeur de, Chrislandia verzilverde de eerste kans die zich aandiende (2-1). Smerdiek, waar Piet Bazen geblesseerd was uitgevallen, viel met man en macht aan. Met een druk bezet middenveld en twee spitsen pro beerde men de doelman te verschalken. Dat lukte opnieuw Withagen. Maar Chris landia nam opnieuw de leiding door een verdedigingsfout sluw af te straffen. Toen na balverlies bij Smerdiek een tegenstan der alleen op doelman Rijnberg afging en koelbloedig scoorde (4-2), was bij de Tholenaren het verzet gebroken. Zwaluwe 3 werd de zaterdag tevoren met 10-1 geklopt, na een 6-0 ruststand. Ge scoord werd er door Pierre Withagen (4x), Gert-Jan van Ham, Corné Stoutjesdijk, Peter Franke, Piet Bazen, Wim Vroegop en Jacky o.d. Brouw. Na een 2-2 ruststand kwam Waarde er vorige week in de tweede helft niet meer aan te pas tegen Tholense Boys 3. De geel-zwarten wonnen met 2-7. Het veld spel van Tholen was al meteen goed, maar de passes kwamen niet aan. Pas na twintig minuten leverde Marco de Boef er één op maat af bij Vincent van Wes ten, die koel de score opende. In een mindere fase gaf Tholen een strafschop weg, maar die werd gemist. Twee minu ten later kwam Waarde alsnog langszij en vijf minuten daarna zelfs op een 2-1 voorsprong. Kort voor de rust leverde een afstandsschot van Gonnie van As de gelijkmaker op. De bezoekers waren na de hervatting overweldigend. Na vijf mi nuten stond het 2-4 door twee treffers van Van Westen. Leendert de Graaff kopte de vijfde binnen uit een perfecte voorzet van de over links opgerukte Maarten Bakx. Tholen bleef drukken en dat leverde een scala aan kansen op. Jaap de Vos schoot voor een leeg doel over, maar even later maakte hij zijn te genstander dermate zenuwachtig dat de ze het leer voorbij de eigen doelman schopte. Bij de laatste treffer was De Vos niet zelfzuchtig. Hij zag De Boef naast hem vrijer staan en liet het deze koel bloedig afmaken. In een gelijkopgaande wedstrijd hebben Tholense Boys 4 en Halsteren 2 vorige week de punten gedeeld: 2-2. De Bra banders openden de score, maar nog voor de rust bracht Marco v.d. Wielen zijn team op gelijke hoogte. In de tweede helft kwam Halsteren opnieuw op voor sprong, na een goede combinatie en slecht wegwerken door de Thoolse de fensie. In het vervolg keurde arbiter Leen van As een doelpunt van Herman Bal af wegens buitenspel. Daar kwam veel commentaar op, Bal kon zich niet inhou den en mocht voortijdig vertrekken. Tho len bleef gevaarlijk voor het Halsterse doel. Rinus Minheere werd in het straf schopgebied belaagd en de bal ging op de stip. Van der Wielen gaf de doelman geen kans met een bal in de hoek en be paalde zo de eindstand op 2-2. Een goed spelend WHS 3, dat in de top meedraait, veegde vorige week de vloer aan met Smerdiek 4: 11-0. De blauw zwarten hadden een offday, terwijl de groen-witten constant gevaarlijk waren. Na een kwartier stond het dan ook al 3-0. Bij WHS maakte Marco Scherpenisse na vier jaar zijn rentree. Hij werd met vier treffers meteen de topscorer van het duel. Op het middenveld blonk John Keur uit. Jan Kees v.d. Hoek viel bij de bezoekers geblesseerd uit en werd vervangen door Marcel Baan, bij WHS verving Abby Hommel de geblesseerde Leo Mosselman. Hommel was goed voor drie treffers. Smerdiek toonde geen inzet en keek bij de rust tegen een 7-0 achterstand aan. Toch stond bij de groen-witten veldspeler Anco Fase onder de lat. In de tweede helft viel bij de blauw-zwarten keeper John van Houdt geblesseerd uit en Frans Ista ging daarom keepen. WHS voerde de druk op het middenveld nog op en dat resulteerde in vier treffers. Het hadden er meer kunnen zijn, maar Peter Westdorp stuitte na het passeren van vier verdedigers op gelegen heidsdoelman Ista. Bij Smerdiek kwam Ruud Cogels nog binnen de lijnen. niet minder door en nog voor de rust kon Kapelle uitlopen naar 5-1. Tot overmaat van ramp moest ook Wim Schot al voor de thee geblesseerd naar de kant en kwam A-junior Niels Hopmans in het veld. In de tweede helft volhardde Tholense Boys in het op de aanval gerichte systeem. Een bewuste keuze, aldus Van Aerde. „We hebben geen ploeg om achterover te leunen." Tholense Boys kon zaterdag geen beroep doen op Erwin de Nijs. Om dat ook dragende spelers als Francel Kousemaker, Jaben Kortland en Mi chael de Jong onder hun niveau ble ven, hing de ploeg als los zand aan elkaar. In de 54e minuut werd het na een mooie aanval van de thuisclub 6-1. Na de 7-1 kwam Ronnie de Graaf binnen de lijnen voor Jeroen Nieuwkoop. Said Öumhamed kreeg nog een kans, maar de keeper redde met de voet. Ook De Graaf miste in vrije positie. Een uitbraak van Ka pelle leverde een simpele 8-1 op. Tekenend voor de malaise bij Tho lense Boys was een gemiste straf schop van Michael de Jong, die werd toegekend nadat Said Öumha med in het zestienmetergebied werd neergelegd. Een fraaie lob over Bal betekende in de 77e minuut zelfs de 9-1Een mooie solo van Said Öum hamed leverde de 9-2 eindstand op. Komende zaterdag volgt het crucia le duel tegen Zaamslag dat ook tot de degradatiekandidaten hoort. Piet den Boef keert terug van een schor- Romeo van Aerde kondigde na de afstraffing in Kapelle meteen maat regelen aan. „Er gaan koppen rol len. Dit kan zo niet langer doorgaan. Tot dusver krijg ik altijd te horen dat ze in geen jaren zo'n eerlijke en consequente trainer hebben gehad. Het roer gaat nu om. Ik moet nu eerst naar resultaat en kwaliteit gaan kijken en niet naar wie trouw op de training verschijnt. Doordeweekse prestaties maken me vanaf vandaag minder uit. Het gaat erom wie op zaterdag zijn mouwen opstroopt." In de derde minuut keek Tholense Boys bij ex-eersteklasser Kapelle al tegen een achterstand aan. Er leek nog geen vuiltje aan de lucht toen kort daarop A-junior Hichan Bem- hammou tegenscoorde. Said Öum hamed gaf voor op zijn broer Ali die tegen de lat kopte. De het veld in springende bal werd door de attente Bemhammou achter de doelman ge werkt: 1-1. In de 13e minuut gaf de Thoolse verdediging teveel ruimte weg en nam de thuisclub opnieuw de leiding: 2-1. Marius Bal hield zijn ploeg nog even op de been met goede reddingen. Van Aerde greep nog in de eerste twintig minuten in en haalde Rick van der Velde naar de kant voor Arie Draaijer. De chaos in de Thoolse verdediging werd er sing. Var. Aerde hoopt ook De Nijs en Hassan Eljilali bij de selectie te kunnen voegen. Gezien de slechte resultaten van de laatste weken had Noad-trainer Pe ter van Poortvliet voor het duel te gen 's-Heer-Arendskerke routinier Jaap van Oudenaarde weer opge trommeld. Van Oudenaarde begon op zijn vertrouwde plaats in het cen trum van de verdediging, waardoor Menno Fonteijne een linie kon op schuiven. Iwan Geense startte van wege de mutaties aan de rechterkant op het middenveld en ontpopte zich tot de gevaarlijkste Noad-speler. Aan het eind van de rit stonden de Fluplanders toch weer met lege han den. Het werd 2-4 voor de bezoe kers. Noad had de nederlaag aan zichzelf te wijten, vond Van Poort vliet. „We geven de doelpunten te gemakkelijk weg." In de openingsfase stootte Geense over de rechtervleugel enkele malen gevaarlijk door, zonder dat er iets met zijn goede voorzetten werd ge daan. Na een kwartier keek Noad te gen een achterstand aan. De buiten- spelval klapte verkeerd dicht en vanaf de middenlijn mocht een aan valler van Arendskerke vrij op doel man Kees Lozekoot afgaan: 0-1. Het duurde even, voordat de thuis club deze mentale tik had verwerkt. Het was voor de Fluplanders boven dien voortdurend opletten voor de snelle tegenstoot van het op de counter loerende Arendskerke. Corné de Frel ging op rechts een keer goed de diepte in en koos voor het eigen succes, terwijl het aanspe len van de geheel vrijstaande Ro nald den Braber een betere optie was. Later in de wedstrijd zou Den Braber met een knieblessure naar de kant moeten, een nieuwe tegenslag voor de toch al niet brede selectie van Van Poortvliet. De Frel zag ook nog een als voorzet bedoelde bal op de bovenkant van de lat eindigen. Juist voor de thee liep Noad onno dig tegen een tweede treffer op. Ter wijl de ploeg zelf in balbezit was, werd er gereageerd richting scheids rechter Paardekooper. Een vrije trap op de rand van het zestienmeterge bied was het gevolg. Via een onge lukkige kluts viel de bal voor de voeten van een Arendskerke-speler, die doelman Lozekoot van dichtbij passeerde: 0-2. Kort na de hervatting leek Noad het tij nog te kunnen keren. Geense ging weer een keer goed door over de rechterkant en sneed naar bin nen, om via een Arendskerke-been voor de 1-2 te zorgen. Een kwartier in de tweede helft drukte Paarde kooper andermaal zijn stempel op het duel door een onschuldige sli ding van Menno Fonteijne met een penalty te bestraffen. Vanaf de stip werd het 1-3. In de 70e minuut deel de de arbiter een zelfde cadeautje aan Noad uit. Geense benutte de strafschop: 2-3. De thuisclub zette alles op alles, maar liep in het mes. Bij een counter werd de ingevallen Bram Filius op het verkeerde been gezet en ook doelman Lozekoot had geen verweer: 2-4. Komende zater dag speelt Noad tegen Terneuzense Boys dat moet winnen om mee te blijven doen voor de bovenste plaat sen. Van Poortvliet zal naar alle waarschijnlijkheid geen beroep doen op Van Oudenaarde, die van wege de afgelasting van de reserves eenvoudig bij de hoofdmacht kon aanschuiven. Toch is de Noad-trai- ner er nog niet helemaal uit. „Onze belangrijke spelers zijn niet in vorm. We hebben het op dit moment behoorlijk moeilijk." de voeten had gespeeld. Het mooi ste moment voor de thee kwam op naam van Ketting. Na jagend werk van Bruijnzeel en Vroegop kwam hij op de achterlijn aan de bal, om zich vervolgens met enkele knappe schijnbewegingen vrij te spelen. De afsluitende lob was subtiel, maar zeilde juist voorlangs. De kansen konden niet verbloemen dat WHS voor de pauze niet goed draaide. Johan Sulkers noemde het eerste deel zelfs ronduit slecht. „We ver loren teveel duels en ook de aan sluiting tussen de linies was er niet." Michel Mosselman, de verbin dingsman op het middenveld kamp te met een blessure, bleef na rust dan ook aan de kant. Voor hem kwam de jonge Jack Rijnberg in de ploeg, die opnieuw aantoonde dat hij oog voor het spelletje heeft. De eerste grote kans na de thee was voor de bezoekers. Scherpenisse voorkwam door goed uitlopen ave rij. Na een uur gokte Sulkers met een dubbele wissel op extra aanval lende impulsen. De van een kwets uur teruggekeerde Hans van den Ouden kwam binnen de lijnen, ver gezeld van Hans Leune. Corné van Tilbeurgh en Lennard Hage gingen voor hen naar de zijlijn. Het was vooral Leune die zijn stempel op het duel drukte. De aanvaller was wegens een doordeweekse uitstapje door Sulkers buiten de ploeg gela ten. Ook zonder trainingsritme liet Leune zien dat hij van grote waarde kan zijn voor WHS. Nauwelijks was hij in het veld of hij rondde een In het eerste kwartier zag het overi gens nog niet naar uit dat WHS bij de les was. De bezoekers combi neerden beter en dwongen ook ver schillende mogelijkheden af. Vaak ontbrak echter net de laatste pass om keeper Peter Scherpenisse daadwerkelijkheid te bedreigen. De eerste volle kans was voor Patrick Ketting. De Setallandse topschutter mocht alleen doorgaan, maar strandde op de uitlopende goalie. Even later was het wel prijs. Corné van Tilbeurgh schoot goed in, de Brabantse keeper redde half en Ket ting was er als de kippen bij om de 1 -0 aan te tekenen. Ketting zag ook nog een fraaie lob juist voorlangs de kruising zeilen. Klundert bleef tot aan de rust de beter voetballende ploeg en kwam na een klein halfuur verdiend op gelijke hoogte. Scher penisse tikte eerst nog wel een dia gonale pegel uit de kruising, maar was machteloos toen in de herkan sing een vrijstaande aanvaller mocht inschieten: 1-1. WHS ont snapte toen een spits van de bezoe kers over schoot, terwijl Scherpe nisse helemaal uit positie was. Na een mislukt schot van Harm Moer land kreeg Matthijs Bruijnzeel plots een goede kans, maar hij stuitte op de goed reagerende doelman. Ook de weer herstelde William Vroegop mocht aanleggen, nadat aanvoerder Leon de Witte hem de bal netjes in Hans Leune: WHS kan meedoen voor de periodetitel. door Ketting op het hoofd van De Witte gelegde vrije trap af: 2-1Een kwartier voor het einde bood Leune aan Ketting een niet te missen kans op de 3-1. Vijf minuten later was Leune helemaal het goudhaantje toen hij fraai voorbereidend werk van Bruijnzeel van een passend slot voorzag: 4-1. Klundert profiteerde nog van een aarzeling bij Scherpe nisse (4-2), alvorens Leune voor de derde maal doel trof: 5-2. In de laatste minuten scoorde Klundert nog eenmaal tegen: 5-3. Ketting en Vroegop misten daarna in de dol dwaze slotfase nog prima kansen op een hogere score. Leune genoot van zijn invalbeurt. „Het is elke week vechten voor je plekje. Dat houdt iedereen in de ploeg scherp. Als we zo blijven voetballen, moe ten we weer kunnen meedoen voor een periodetitel." Omdat de koplopers 's-Gravendeel en Drechtstreek beiden verloren, is WHS zelfs weer kandidaat voor het hoogste podium. „We hebben goe de zaken gedaan", constateerde Sulkers terecht. De komende weken speelt WHS tegen het langzamer hand op dreef gekomen Duiveland en Gravendeel. Sulkers keek na de 5-3 zege op Klundert met vertrou wen naar de toekomst. „Het worden cruciale duels die duidelijk zullen maken, waar we precies staan." Krabbendijke had duidelijk moeite Smerdiek startte tegen het fysiek sterke Chrislandia met Carlo Opree in de basis, in plaats van de met een trainingsachterstand kampende El- mar van der Griek. In de openings fase was de thuisclub de betere ploeg. Niels Hage kopte na een vrije schop van Soulyman el Bouzzaoui in kansrijke positie over. Erik van Haaften brak gevaarlijk door, maar werd op het laatste moment de voet dwars gezet. Niels Hage schoot nog een keer te zacht in en ook William de Bie had niet het juiste kruit in de pantoffel. Na die felle start liet Smerdiek de teugels een beetje vie ren, waardoor Chrislandia terug in de wedstrijd kon komen. In de 30e minuut leken de bezoekers de lei ding te nemen. Keeper Rick Zwage- maker was al gepasseerd maar op advies van assistent-scheidsrechter Allali werd het doelpunt geannu leerd. De voorzet zou voorbij de achterlijn zijn verstuurd. Stefan de Jong kwam nog alleen voor de keeper, maar produceerde enkel een slap rollertje. Op slag van rust nam Chrislandia wel een voorsprong. Uit een hoekschop werd Zwagemaker gepasseerd: 0-1. Potappel was dui delijk niet tevreden op dat moment. „We verslapten en gingen slordiger spelen. We gaven teveel ruimte weg, waardoor Chrislandia steeds beter de vrije man kon vinden. Elke ploeg die je laat voetballen wordt dan ge vaarlijk." Na de thee kwam Van der Griek als nog in het veld voor de meer defen sieve Serdar Uygun. De omzetting zorgde voor meer aanvallende im pulsen. Het offensief leverde twee grote kansen op voor Erik van Haaf ten. De laatste weken zo makkelijk scorende spits had ditmaal duidelijk het vizier niet op scherp staan. Uit eindelijk bracht El Bouzzaoui Smerdiek langszij: 1-1. De thuis club had conditioneel meer in huis dan de Brabantse tegenstander, maar moest toch voortdurend alert blijven op de tegenstoten. Potappel had na afloop dan ook gemengde gevoelens. „Thuis tegen Chrislandia moet je gewoon de drie punten pak ken. Toch mogen we niet ontevre den zijn. Op een gegeven moment werd het moeilijk om zelfs maar aan een punt te komen." Overmorgen treedt Smerdiek aan tegen koploper SKNWK. Winst van de blauwzwarten brengt de span ning in de vierde klasse B helemaal terug. De titel is dit jaar volgens Potappel echter absoluut niet de doelstelling van Smerdiek. „Vorig seizoen was ik ervan overtuigd dat we kampioen konden worden. Aan het begin van dit jaar had ik hele maal niet verwacht dat we nu mid den november op de tweede plaats zouden staan. Daarom gaan we ook vrijuit dat duel met SKNWK in. Het is een jonge ploeg die wil voetballen, net zoiets als wij. We gaan gewoon kijken of we ons kunnen meten." Dick Soomers had naar eigen zeg gen een rotmiddag na de 0-1 neder laag van Stavenisse tegen Krabben dijke. „Alles was er, behalve de punten. We waren tenminste gelijk waardig aan de tegenstander. Stave nisse speelde zoals ik het graag wil zien. De duels werden gewonnen, we waren gretig, alleen komen we zo verschrikkelijk moeilijk tot sco ren." met het gedreven spel van de thuis club. Op het middenveld was een centrale rol weggelegd voor de een linie opgeschoven Marco Klippel. Achterin hielden Nico Nooij en Martin Neele de gelederen gesloten. Tegenslag was er kort voor rust toen Neele tegen zijn tweede gele kaart opliep. De eerste kaart was mogelijk dubieus, de overtreding die leidde tot de tweede prent hoefde niet be twijfeld te worden. In de pauze stel de Soomers orde op zaken. Klippel moest wat meer naar achteren gaan spelen en spits Kees van Putte zakte ook wat verder terug. In de 55e mi nuut kwamen de bezoekers goed koop op voorsprong. Niels Veltman speelde terug en keeper Marco Dorst leverde het leer knullig in bij een speler van Krabbendijke. Van dicht bij werd het simpel 0-1. Soomers bracht Eerland en Sander Smits in de ploeg voor respectievelijk Mat thias Moerland en Bram Smits. On danks de numerieke minderheid kreeg de thuisclub nog mogelijkhe den op de gelijkmaker. Schoten van Eerland en Jeremy Gierman werden echter door de Krabbendijke-keeper gered. Zaterdag speelt Stavenisse te gen Halsteren. Soomers heeft wel vertrouwen in het karwei. „We moe ten de stijgende lijn zien vast te hou den." SPS uit en thuis is een wereld van verschil. Ook bij Brouwershaven liet de ploeg van Gerard van Zalinge zich wéér eenvoudig de kaas van het brood eten. Het goede spel tegen Heinkenszand kreeg geen vervolg. Bij de eerste aanval van de middag ging doelman Niels Lissseveld in de fout. Gelukkig kon de bal nog van de lijn worden gehaald. Even later was het wel raak. Een lange bal werd verlengd, de SPS-defensie dekte verkeerd en Lisseveld werd gepasseerd: 1-0. Lisseveld maaide nog een keer naast de bal, maar Er- win Feijtel en Peter van der Male wisten in eendrachtige samenwer king het leer van de lijn te halen. Van Zalinge kende zijn ploeg niet terug. „Het leek wel of we allemaal met tien kilo lood in de schoenen speel den. We dekten naast, in plaats van achter de man. We konden onze spit sen niet bereiken. Jaco Jansen stond voorin helemaal geïsoleerd. Alles wat mis kon gaan, ging ook mis." Halverwege de eerste helft moest de ploeg uit Poortvliet een tweede treffer incasseren. Na een halfuur haalde Van Zalinge de falende Joey van Akkeren naar de kant. Voor hem kwam Johan Scheermeijer in de ploeg. In de rust haakte ook de zieke René van Vossen af. Zijn vervanger Barry de Rijk treuzelde in de 55e minuut te lang om de aansluitings treffer op het bord te brengen. Bij een voorzet van Wiljan Lisseveld kreeg De Rijk een nieuwe kans, maar ditmaal vergat hij om het hoofd tegen de bal te zetten. Johan Scheermeijer stootte ook enkele ma len goed door. Zijn schoten eindig den echter in het zijnet of verdwe nen over de goal. Bij een uitval besliste Brouwershaven het duel:3- 0. Van Zalinge heeft voorlopig Jo han Uijl en Van Akkeren naar de re serves verwezen. Komende zaterdag wordt tegen Mevo wel gerekend op de rentree van Martin Quist en Je roen Boer. SPS wacht nog altijd op de eerste overwinning. Wat Van Za linge betreft gaat dat overmorgen te gen de ploeg uit Zierikzee gebeuren. „Anders wordt het seizoen wel heel erg lang." Na de goede wedstrijd tegen koploper VES ging Vosmeer zondag vol vertrouwen naar Welberg. De ploeg van Julian Roman kwam echter van de kouwe kermis thuis. Vosmeer liet de kansen liggen, waaronder een gemiste strafschop van John Vroegop. Ook schoten de bezoekers tweemaal op de lat. Roman was dan ook niet te spreken over de verto ning. „Persoonlijke fouten hebben ons de punten gekost." schoten Vroegop en Vaders tegen de lat. Een penalty, toegekend na het wegduwen van Michel van Leeuwen, leek de bezoekers terug in de wedstrijd te brengen. Om onduidelijke redenen liet specia list Jacco Vaders de elfmetertrap aan zich voorbij gaan. Vroegop miste de strafschop. Pas in bles suretijd kopte Jaco Kouwen de 2-1 binnen. Het was te laat om alsnog een gelijkspel uit het vuur te sle pen. Roman reageerde teleurge steld. „We hadden de overwinning verdiend. Doodzonde dat je tegen zo'n matige ploeg de punten laat liggen." Ook zonder de afwezigen Joost Hommel en Jasper de Regt was Vosmeer in de eerste helft de bete re ploeg. John Vroegop mocht nog meedoen. Zijn schorsing (vier wedstrijden) gaat pas komend weekeinde in. Het was met name ook Vroegop die met goede scho ten voor het meeste gevaar zorgde. Spits Jacco Vaders was niet in bes te doen. Vosmeer speelde vooral op de helft van de tegenstander, maar moest kort voor de rust twee treffers incasseren. Bij beide doel punten ging keeper Michel Neele niet vrijuit. In de 42e minuut werd hij verschalkt door een lobje van de Welberg-aanvoerder: 1-0. Kort daarop miste de Vosmeer-keeper een voorzet vanaf de flank, waar door opnieuw de aanvoerder van de tegenpartij eenvoudig kon in koppen: 2-0. De tweede helft was ronduit on plezierig. In stromende regen ging Vosmeer op zoek naar een beter resultaat. De thuisclub zocht het vooral in lange ballen. Op het steeds slechter bespeelbare veld Voetbalvereniging WHS krijgt van alle voetbalverenigingen in de ge meente Tholen de meeste subsidie, zo blijkt uit de gemeenterekening 2001. De Sint-Annalandse club ont ving vorig jaar 8528 euro. Tholense Boys komt op de tweede plaats met 8020, Noad is goed voor 6575, SPS kreeg 6425, Smerdiek 6042, Vos meer 5772 en Stavenisse kreeg 4401 euro subsidie van de gemeen te. Noad moest voordurend alert zijn voor snelle counters van de bezoekers.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 15