Trouwkostuum past nog na halve eeuw ia Kapotte fiets? GRATIS EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 november 2002J Auto tegen verkeersremmer Snorfietser rijdt man van ladder Speelweide Vest Dijk afgraven fout zen winkelactie Lampionnenoptocht Wandeling met gids Meditatief dansen Oecumenisch avondgebed Zangdienst met gospelkoor Pastoraat in de haven Instuif voor kinderen Zingen voor evangelisatiewerk Hage wint klaverjassen Fiets gewonnen Vitrine op fietspad Vijf straten vernieuwen Jos Hommel scoort Intocht Sinterklaas Inbrekers auto's gepakt Grond Cureestraat nog steeds verontreinigd Verlichting Stoofweg Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Prijzen Vogelvreugd Plaatselijke aannemers vullen gat Jeroense in Markt in De Schutse Herbestrating Molendijk Fietspad Woensdag verkoping Bonnen stoepparkeerders Verdieping op huis Dartwedstrijd voor jeugd Nieuwe notabel Dames maken herfstkrans Boekenverkoop 662 euro Fietspad Langeweg Zwembad Krokkeweg 19 kilo vis J. Uijl nog ongeslagen Tholen ie Een 54-jarige inwoner reed maan dagavond omstreeks kwart over zes jfi 's-Heer-Hendrikskinderen met jijn auto tegen een verkeersremmer aan. De automobilist had niet in de gaten dat hij een verkeers-doseerin- •Stallatie passeerde. De wegblokke- png kwam juist naar boven en be schadigde de onderzijde van de auto. Door het ongeluk raakte de ver- keersinstallatie ontzet. Een 49-jarige inwoner moest don derdagmiddag met nekklachten in liet ziekenhuis worden opgenomen, nadat hij door een 37-jarige snorfiet ser van de ladder was gereden. De snorfietser reed op de Botermarkt en zag door de laagstaande zon de lad der te laat. Hij probeerde nog te ont wijken maar raakte met zijn voertuig nog net de ladder, waardoor de man van de trap viel. Als de twee delen van de Vest met elkaar worden verbonden - door het gedempte stuk bij de Ten Ankerweg weer uit te graven - zal er eerst een alternatief moeten zijn voor de speelweide van de jeugd. Wat wet houder L.J. van Doorn betreft is dat een voorwaarde, zei hij in de ge meenteraad. „Dat moet zonder meer tevoren geregeld zijn." Verschillende fracties hadden daarop gewezen. „Dat speelterrein wordt heel druk gebruikt", zei M.A.J. van der Linde (PvdA). en w. vinden dat J. Vissers ten on rechte de dijk tussen de Vrouw Be- lyapolder en de Razernijpolder heeft afgegraven. De binnendijk heeft vol gens bestemmingsplan Buitengebied ae bestemming beschermde dijk. Er was dan ook geen ontgrondingsver gunning verleend. B. en w. advise ren de raadscommissie gemeentelij ke ontwikkeling, die hierover maan dagavond vergadert, dan ook om het bestemmingsplan niet te wijzigen, be provincie, die de ontgrondings vergunning moet verlenen, had bij de gemeente om advies gevraagd. Als het aan het college ligt, is dat ne gatief, maar de raadscommissie mag daarover nog een oordeel vellen. M. v.d. Velde uit Sint-Philipsland heeft de waardebon van 100 euro gewonnen tijdens de winkelactie 'moonlightshoppen' die de onder nemersvereniging zaterdagavond organiseerde. Wie vijf euro be steedde bij de deelnemers, kreeg een bon die in een grote bus ging, waaruit de trekking werd verricht. C.M. v.d. Velde van de Parksingel won de waardebon van 40 euro. Verder waren er waardebonnen van 10 euro voor Melse (Markt), Smit (Visstraat), M. Tichem-Geluk, W. de Hond (Molenvlietsestraat), C. van Zetten (Regentessestraat), De Groen (Jan van Bloisstraat), J. Nieuwenhuizen, P. Gladdines (Wa termolen), L. van Dijke (Kon. Wil- Jielminastraat), alsmede L. Zuid- weg uit Sint-Philipsland en Hout uit poortvliet. T3t pe stichting christelijk jeugdwerk organiseert zaterdagavond weer de jaarlijkse lampionnenoptocht. Om zeven uur wordt er vanaf de Doel- weg vertrokken. In de route zijn de volgende straten opgenomen: Gil den straat, Molenvlietsestraat, Kerk straat, Botermarkt, Eendrachtsweg, Vossemeersepoort, Hofstraat, Ter Vate, Schuttershof, Bolwerk, Mo- jenvlietsedijk, Machteld van Gelre- straat en de Prins Clauslaan. De (ocht zal ongeveer een uur duren en eindigt bij zorgcentrum Ten Anker. De heemkundekring Halchterth uit halsteren organiseert zaterdag een pandeling door het centrum, waar bij onder begeleiding van een gids een bezoek zal worden gebracht aan het stadhuis en de Gasthuiska pel. Iedereen mag aan deze najaars wandeling deelnemen. Om half tien kunnen de deelnemers zich verza melen bij de hervormde kerk op de Jtoek van de Kerkstraat. V: 1 De vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB organiseert woensdag een in formatieavond over Sacred Dance. Adriana Rijksen zal een toelichting geven over deze vorm van dansen. Bij meditatie in beweging gaat het niet om prestaties, maar om de per soonlijke beleving van de dans met jiijn vormen en gebaren. Het jonge ;christendom maakte in zijn dien- 'Sten nog gebruik van dansen, maar •in de Middeleeuwen werd het dan- Isen buiten de kerk gezet. Door Sa- Jcred Dance wil men de oorspronke- jlijke doelstelling van de dans weer jtot uiting brengen. Er wordt bij me ditatie in beweging vooral in een ikringvorm gedanst, waarbij er di verse soorten muziek worden ge- Jbruikt. De lezing over deze dans vorm begint om kwart over acht in het kerkgebouw aan de Oudeland- sestraat. In het kerkgebouw van de NPB aan de Oudelandsestraat wordt woens dag om 19.30 uur het oecumenisch avondgebed gehouden. Het thema van deze avond is 'talenten'. Aan sluitend aan het avondgebed zal de informatieavond over Sacred Dance worden gehouden. In de Gereformeerde kerk wordt zondagmiddag 19 november een zangdienst gehouden, waarbij het jeugdkoor Polyhymnia uit Oud-Vos- semeer zal optreden. Wim van Kem pen zal op het orgel de samenzang begeleiden. De aanvang is om vijf uur. Evangelist D. van den Boogaard komt vandaag (donderdag) in ver enigingsgebouw De Wingerd vertel len over zijn werkzaamheden als evangelist in de haven te Antwerpen. Op uitnodiging van de christelijke ouderenvereniging zal hij spreken over het pastoraat dat hij verricht on der de zeevarenden. Ook zal hij een videoband vertonen. De aanvang van de bijeenkomst is 14.30 uur. Thjos organiseert woensdag weer een instuif voor de kinderen van 6 t/m 12 jaar. Tussen twee en vier uur 's middags mag men kalenders ma ken. Op 28 november gaan de kinde ren kaarsen maken voor de kerstda gen en op 12 december een kerst stukje. De ring Zeeland van de zangvereni gingen van de Gereformeerde ge meenten organiseert zaterdag 16 no vember een zangavond in de hervormde kerk. Medewerking aan deze koor- en samenzangavond ver lenen jeugdkoor Sjaloom, gemengd koor Crescendo en het mannenkoor Elim uit 's-Gravenpolder. Evangelist H.J. van den Boogaart zal op deze avond een appèlwoord uitspreken. Er zal gecollecteerd worden voor de uitgave van een boekje over het le ven van Jozef, dat in vier verschil lende talen zal worden uitgegeven. De avond begint om half acht. Bij klaverjasvereniging Stad Tholen werd de laatstgehouden clubavond gewonnen door Leen Hage. De uit slag is: 1. Leen Hage 5759 punten; 2. Herman Oldenburg 5208 p; 3. Ju lian Poot 5135 p; 4. Marion Opree 4922 p; 5. Magda Noordijke 4774 punten. De uitslag van de clubavond die op 24 oktober werd gehouden is: IAad Volwerk 5203 punten; 2. An- nemiek Stoorvogel 5103 p; 3. Marja Snepvangers 5039 p; 4. Kees Schol- tes 4895 p; 5. Julian Poot 4885 pun ten. De vijfjarige Shenna Sterrenburg heeft een fiets gewonnen dankzij een kleurplaten wedstrijd van bakkerij Zwegers. Uit de ruim veertig kleur platen die waren ingeleverd was die van Shenna de beste, waardoor zij naar de landelijke finale mocht van de wedstrijd, georganiseerd door 3VO (het vroegere Veilig Verkeer), Beko, Blue Band en Sparta. Na 500 inzendingen bekeken te hebben, be oorde de jury uananiem de tekening van Shenna als één van de beste kleurplaten. Behalve naar de mooist gekleurde plaat, keek de jury ook naar de omschrijving van het 'Pas op bord'. Shenna had in het verkeers bord een tekening gemaakt die dui delijk maakte: pas op voor sacherij- nige, slaperige kinderen die niet gegeten hebben. Volgende week krijgt ze in de bakkerswinkel van Zwegers de fiets, die geleverd wordt door de plaatselijke Sparta-dealer Van der Zande. Op de splitsing Oud-Vössemeerse- dijk/Gankelweg is dinsdagochtend rond 6.25 uur een vitrine door een verkoopwagen geschoten en op het fietspad terecht gekomen. Een ver keersbord werd daarbij vernield. Het ongeluk gebeurde toen een 33-jarige man uit Klundert met zijn bedrijfs auto met daarachter een verkoopwa gen over de Gankelweg reed en linksaf sloeg, de Oud-Vossemeerse- dijk op, richting Tholen. Na deze manoeuvre schoot de vitrine, die in de verkoopwagen stond, door de achterklep op de rijbaan. De gemeente trekt 75.000 euro, ex clusief btw uit voor de herbestrating van vijf straten: de Weelhoekstraat, de Secretaris Rijstenbilstraat, de Raadhuisstraat, een deel van Onder de Molen en de Patrijzenweg. Tot het bestek behoren ook nog de Mo lendijk, Molendijk West en de Wil- helminastraat in Stavenisse. Straat- makersbedrijf C.W. van Haaften uit Stavenisse was met 75 mille de laag ste inschrijver bij de aanbesteding, waarvoor b. en w. alle zeven eilande- lijke aannemers had uitgenodigd. Gebr. Moerland uit Sint-Annaland schreef in voor 77.200 euro, C.A. Scherpenisse uit Sint-Annaland voor 78.400, Bolier uit Sint-Maartensdijk voor 79 mille, gebr. Van Vossen uit Sint-Annaland voor 79.500 euro, A. Goedegebuure uit Sint-Annaland en N. de Rijke uit Sint-Maartensdijk le verden elk een briefje met 81.000 euro in. In de clubcompetitie van biljartver eniging de Treffers had Jos Hommel de kortste partij in 20 beurten, een serie van 13 caramboles en een ge middelde van 3,5. De uitslagen: A. van Daalen-C. Burgers 7,55-10; J. Etienne-J. van Daalen 10-8,81; P. de Leeuw-J. Hommel 2,7-10. Sinterklaas komt zaterdag 16 no vember om 13.45 uur aan in de Veer- straat en na een rondgang met mu ziekvereniging OVM volgt er een kinderfeest in de Vossenkuil. De peuters van de Pluus en de kinderen van groep 1 t/m 6 van de basisscho len zijn hier welkom. Overigens mo gen leerlingen van groep 6 die zich te groot voelen voor dit kinderfeest ook naar het jeugdhonk van Jong Vosmaer aan de Patrijzenweg, waar tussen drie en vijf uur een disco wordt georganiseerd voor de groe pen 7 en 8. De politie heeft drie jongeren uit Bergen op Zoom aangehouden we gens het plegen van een serie inbra ken vanaf augustus van dit jaar. De jongeren in de leeftijd van 17 tot 19 jaar zijn actief geweest in Bergen op Zoom, Halsteren, Roosendaal, Hoogerheide, maar hebben ook meerdere auto-inbraken in het dorp gedaan. Aangezien van deze inbra ken er slechts één keer aangifte is gedaan, verzoekt de politie gedu peerden om alsnog aangifte te doen. Twee verdachten zijn inmiddels voorgeleid voor justitie. De politie sluit niet uit dat er nog meer aanhou dingen zullen volgen. Sint-Annaland De bodemsanering op een perceel aan de Cureestraat heeft niet geleid tot het gewenste resultaat. De sterk met zware metalen verontreinigde grond is afgevoerd naar een reini gingsinstallatie. In totaal is er bij de saneringswerkzaamheden 47 ton verontreinigde grond afgevoerd. De ontgravingsput is echter vervolgens aangevuld met bovengrond van de rest van het perceel en niet met schone grond, zoals dit in het sane ringsplan stond vermeld. Uit onder zoek blijkt dat de putwand naar de brandgang sterk verontreinigd is met zink en dat het perceel nog sterk verontreinigd is met polycy clische aromaten. Ondanks deze analyseresultaten mag er op het perceel een woning worden ge bouwd door bouwbedrijf Rijnberg, mits de verontreinigingen onder de woning en de verhardingen komen te liggen. Aangezien er nog wel sprake is van verontreinigde grond zal de kadastrale aantekening van bodemverontreiniging gehandhaafd blijven. In de gebiedscommissie van het wa terschap heeft hoofdingeland Chr. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag Rundvlees met randje 1 kg 6,- Vet spek 1 kg Rundervinken 5 halen ♦Malse biefstuk 250 gr. 3,30 jMalse bieflappen 500 gr. €4,50 ♦Kuikenbouten 1 kg. 2,20 Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Crème paté 150 gram 1,- Gebraden gehakt 150 gram 1,- Eigen leverworst 200 gram 0,75 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. Koopman aandacht gevraagd voor de Stoofweg. Op deze weg wordt veel gewandeld en honden uitgela ten, maar een voetpad ontbreekt. Ook is de verlichting er slecht (dat zelfde kaartte J.J.P.A. Boulogne van ABT onlangs aan in de gemeente raad). Volgens gezworene J.L.C. Mol is de weg opgenomen in de fietsnota van het waterschap. Ge vraagd naar de prioriteit, zei hij dat die wordt bepaald door de mate waarin gemeenten bereid zijn om mee te betalen. Districtshoofd waterbeheer C. van Dijke meldde nog, dat door de storm van zondag 27 oktober enkele as- bestplaten van het dak van de loods op het Havenplein zijn gewaaid. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Drie leden van Vogelvreugd zijn op een tentoonstelling in Oosterland in de prijzen gevallen. J.C. van der Ma le werd kampioen in hoofdgroep 7 met 91 punten voor een kanarie geel intensief. M.C. Goedegebuure werd kampioen in hoofdgroep 48 met 92 punten voor een blauwvleugel dwergpapegaai. W. Zoetemeijer be haalde verschillende titels. In hoofd groep 59 kreeg hij 92 punten voor een viooltjeslori. Met een blauw kroontje werd Zoetemeijer alge meen kampioen en derbykampioen met 93 punten. Tenslotte leverde een rodi lori met 90 punten hem het kampioenschap o.k. op. Uit deze re sultaten en eerdere tentoonstellingen is gebleken, dat de kwaliteit van de oude en de gekweekte vogels heel goed is. De grote vraag is nu, wie zich 29 en 30 november op de on derlinge tentoonstelling in de Welle- vaete als algemeen kampioen mag presenteren. Twee plaatselijke aannemers mogen van b. en w. het gat aan de Hoender- weg vullen, dat na de sanering van slopersbedrijf Jeroense is ontstaan. De twee hadden al in een vroeg sta dium interesse getoond. Recent heb ben zich nog twee bedrijven van bui ten de gemeente gemeld, maar die vangen nu bot. Het college vindt, dat bij veel projecten al partijen van bui ten Tholen zijn ingeschakeld, vooral bij de meer omvangrijke karweien. De twee plaatselijke aannemers moeten wel aan de uitgangspunten voldoen. De gemeente streeft gezien de hoge kosten van de bodemsane ring naar een zo hoog mogelijke grondprijs. De bewoners van Lange- weg 1 en Hoenderweg 117 mogen een strook grond aan de zijkant van de gemeente kopen. De raadscom missie gemeentelijke ontwikkeling bespreekt maandagavond om half acht het plan, waarbij er een moge lijkheid is tot inspraak voor belang hebbenden. De eerdere inloopavond is door 25 mensen bezocht, vanwie er 9 een schriftelijke reactie hebben gegeven. In de zaal van zorgcentrum De Schutse wordt woensdagmiddag tus sen twee en vier uur weer een markt gehouden. Naast de verkoop van ar tikelen uit het winkeltje worden er zelfgemaakte spulletjes van de dag opvang te koop aangeboden. De per soneelsvereniging van De Schutse organiseert een rommelmarkt. Ook kunnen er alvast inkopen worden ge daan voor het Sinterklaasfeest en worden er zelfgemaakte kaarten ver kocht. De opbrengst van de markt gaat voor een deel naar de dagop vang, die diverse activiteiten organi seert voor de bewoners. Maandag 11 november haalt de kon. fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. De plaatselijke aannemer C.W. van Haaften mag in opdracht van de ge meente de Wilhelminastraat, Molen dijk en Molendijk West herbestraten. Van Haaften was met 75 mille de laagste inschrijver. Het grootste deel van het bestek ligt in Oud-Vosse- meer, waar vijf straten verbeterd worden. Donderdag 14 november wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Volgend jaar wordt waarschijnlijk de aanzet gegeven voor het ontbreken de stuk fietspad langs de provinciale weg. Wethouder L.J. van Doorn heeft dat gezegd in de gemeente raad, waar ABT en SGP dit onder werp aankaartten. De aanleg, overi gens een zaak van de provincie, is al diverse keren uitgesteld. „Er zijn mensen en geld ingezét voor de Westerschelde oeververbinding", legde de wethouder uit. Hij zei bij de provincie te zullen blijven aandrin gen op de realisatie van het fietspad. J.J.P.A. Boulogne vond het onbegrij pelijk dat een dergelijk plan zolang in de lade blijft liggen. Woensdagmiddag tussen half drie en zes uur wordt er in de zaal naast de kerk van de Oud Gereformeerde Ge meente in de Prins Bernhardstraat een verkoping georganiseerd door de vrouwenvereniging. De op brengst is bestemd voor de Mbuma- zending en de stichting Adullam. Sint-Maartensdijk In de Bloemenlaan en op de Paral lelweg kregen maandag vier auto mobilisten een bekeuring wegens het parkeren van hun auto op de stoep. Voor het parkeren op het trot toir geldt een boete van 40 euro. H.P. de Jong wil op een woning aan de Oudelandseweg, vlak naast de molen van Robbe, een verdieping bouwen. Aangezien gebouwd zal worden op grond met de bestem ming agrarisch nevenbedrijf is er sprake van strijdigheid met bestem mingsplan Buitengebied. B. en w. zijn echter bereid om via een artikel 19 procedure toch toestemming te geven voor het project. De raads commissie gemeentelijke ontwikke ling kan er maandagavond nog over spreken. In Haestinge wordt zaterdagmiddag voor de jeugd van vijf tot en met achttien jaar een dartwedstrijd ge houden. Vanaf 13.00 uur kunnen de deelnemers zich inschrijven. De eer ste wedstrijden worden vanaf 13.50 uur gespeeld. Dhr. M.H. Hengstmengel is door de hervormde gemeente gekozen als nieuwe notabel. Hij heeft zijn ver kiezing aanvaard en neemt de plaats in van dhr. M. Oudesluijs. Voor de doe-avond van de Platte landsvrouwen was veel belangstel ling. Naast de leden waren er ook en kele dames die eens een kijkje kwamen nemen op de vereniging. Nadat de voorzitter iedereen had ver welkomd, gingen de dames een herfstkrans maken met sfeerverlich ting. Om creatief aan de slag te gaan, konden de deelnemers een keus ma ken uit vele manden met verwer kingsmaterialen, waardoor iedere krans een persoonlijk tintje kreeg. Na een gezellige en creatieve bijeen komst konden de dames met hun zelfgemaakte herfstkrans naar huis. De boekenverkoop van de stichting ontspanning gehandicapten in Ons Huis heeft 662 euro opgebracht. De jaarlijkse tweedehands boekenmarkt in het clubhuis van Philadelphia aan de Langeweg trok weer veel belang stelling. Zaterdagmiddag voor half twee stonden er al belangstellenden in de rij. Ze hadden de eerste keus en kochten de krenten uit de pap om ze mogelijk elders op een markt of bra derie weer te verkopen. Maar veel mensen snuffelden in de rijen met boeken, langspeelplaten, e.d. om wat voor de eigen boekenkast of ver zameling te vinden. En het waren al lemaal koopjes voor een halve euro. „Je had gerust een euro mogen vra gen", zei iemand, maar secretaris M. Moerland zei dat het bestuur de drempel laag wil houden. De stich ting verkoopt liever heel veel boeken voor een halve euro, dan weinig Kees en Cootje van den Berge uit Tholen voordat ze in de bus stappen. Er zullen weinig mensen zijn, die na vijftig jaar hun trouwkostuum nog aan kunnen. Bij Cootje en Kees van den Berge-de Groot uit Tholen was dat donderdag wél het geval. „Het is eigenlijk zom aar opgekomen. Mijn man zei: ik kan mijn trouwpak nog wel aan. En toen zei ik, dat mijn jurk mis schien ook nog wel paste. Dat was ook zo, ik heb de kleren uit een zak gehaald en uitgewassen, en op onze trouwdag trokken we ze aan. Iedereen vond dat erg leuk", vertelt mevrouw Van den Berge. Zij en haar man werden 's mor gens verrast met een ontbijt buffet en 's middags kwamen de kinderen met een bruidstaart en champagne. Terwijl het gouden bruidspaar thuis bleef, verzamel den de gasten zich in Meulvliet. Tegen kwart voor vijf arriveer den ze in een bus bij het huis van het verbaasde paar. „Ik dacht een bus, wat moet die hier. Maar toen zag ik allemaal feesthoedjes en bekende gezichten", aldus me vrouw Van den Berge. Zij en haar man - compleet met hoge hoed - stapten in de bus die het hele ge zelschap naar restaurant Moer- stede in Bergen op Zoom bracht. „De dag is één groot feest gewor den", kijkt mevrouw Van den Berge terug. Zondag 10 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden, Ge- nemuiden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Ruiter, Genderen. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Polinder, Urk. GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. dhr. Bakker. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Ouweneel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Catsburg, Goes. 18.30 u. ds. Schinkelshoek, Colijns- plaat. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Ek. 14.30 u. ds. Polinder. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 12 nov. 19.30 stud. De Heer. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse, Wilnis. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kommers, Stavenisse. 14.30 u. ds. ds. Hoek, St.-Annaland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Scholten-de Jong. 19 u. dr. Bos. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 14 nov. 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 (H.A.) en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Van Eckeveld, Kockengen. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Gunst, Nieuwerkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Lolkema, Roosendaal. voor 1 euro. De opbrengst gaat naar het wekelijkse ontspanningswerk voor de gehandicapten van de ou dervereniging Philadelphia. Een fietspad langs het stukje Lan geweg onderaan de Poortvlietse- dijk. Daarvoor pleitte hoofdinge land Chr. Koopman donderdag in de gebiedscommissie var. het wa terschap. Volgens hem is de situatie er gevaarlijk, ook ander verkeer van die weg gebruik maakt. ZLTO- voorzitter E. Hage was het met Koopman eens. „Ook voor land bouwers is dat een lastig punt, me de door de bocht in de dijk, die het uitzicht vrijwel helemaal weg neemt." A. Vink wil aan de Krokkeweg een zwembad bouwen op grond met de bestemming landbouw. B. en w. zijn bereid hieraan medewerking te verlenen omdat het bouwplan voldoet aan het nieuwe vooront werp-bestemmingsplan Buitenge bied. Het voorstel staat maandag avond op de agenda van de raads commissie gemeentelijke ontwik keling. Bij een viswedstrijd aan de Mog- gershilpolder vingen zaterdag de 44 leden van hengelsportvereniging De Zeebaars bijna negentien kilo vis. De uitslag is: 1. J. v.d. Broek 2375 punten; 2. L. Bijl 1345 p; 3. D. Bijl 1170 p; 4. J. Hengstmengel 1155 p; 5. Niels de Graaf 1120 p; 6. R. Anemaet 951 p; 7. A. Beurkens 870 p; 8. Freek Fase (jeugd) 865 p; 9. J. Gunst 780 p; 10. R. van Tigge- le 715 p; ll.W.de Graaf 705 p; 12. D. Westdorp 685 punten. TT-s, Poortvliet In de onderlinge competitie van bil jartvereniging Tolrust gaat J. Uijl aan de leiding. Tot dusver won Uijl al zijn wedstrijden. Op de laatstgehouden clubavond speelde de leider van het klassement met 18 beurten de kortste Weekenddiensten - v HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Extra Apothek Van Lunen, Past. Juten- laan 2a, tel. 01664-255888. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Noorlander, Steenbergen, tel. 0167-567287. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 7 t/m vrijdag 15 nov. donderdag 7 4.52-17.07 vrijdag 8 5.37-17.52 zaterdag 9 6.17-18.37 zondag 10 7.02-19.27 maandag 11 7.47-20.22 dinsdag 12 8.42-21.32 woensdag 13 9.52-22.52 donderdag 14 11.17 vrijdag 15 0.12-12.32 ma 11/11 21.53 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw THOLEN 7 nov. Pastoraat in het havengebied door evang. Van de Boogaard, De Wingerd, 14.30 u. 8 nov. SGP-studiever. over burn-out, Calvijn college, 19.30 u. 9 nov. Bassie en Adriaan, Meulvliet, 14 u. 12 nov. Lezing 'Strijdbaar en cultu reel', Grote Kerk, 19.30 u. 13 nov. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 9 nov. Elf-elf-viering, café De Hoop, 20.30 u. 12, 19 en 26 nov. Koersballen Anbo, Vossenkuil, 14 u. 13 nov. Bingo Anbo, Vossenkuil, 14 u. 16 nov. Kaartavond v.v. Vosmeer. 26 nov. Iets maken voor de kerst, Alg. vrouwenbond, Vossenkuil. SINT-ANNALAND 8 nov. Kaartavond WHS, 20 u. 16 nov. Oliebollenactie Smash. ST.-MAARTENSDUK 16 nov. Night of Smerdiek Euterpe, Haestinge, 20.15 u. POORTVLIET 9 nov. Glad IJs, Reijn Goed, 't Ouwe Raed'uus, 20.15 u. 11 nov. Lezing plattelandsvrouwen over schaal- en schelpdieren, 't Ou we Raed'uus, 20 u. BERGEN OP ZOOM 7 nov. Theater The deep river quar tet, De Maagd, 20.15 u. 8 nov. Komedie Momenten van ge luk, De Maagd, 20.15 u. 9 nov. Opera Nabucco, De Maagd, 20.15 u. 10 nov. Folkloreshow JOS, The co lors of dance, De Maagd, 14.30 u. 12 nov. Cabaret Veldhuis Kern- per, De Maagd, 20.15 u. 14 nov. Discussie FNV 'De keuzes van je leven', FNV-kantoor J. Obrechtlaan, 19.30-22 u. 14 nov. Strijkkwartetconcert Utrecht String Quartet, Markiezen-hof, 20 u. 14 t/m 16 nov. Musical Alladin, De Maagd, 19 u. 16 en 17 nov. Musical Alladin, De Maagd, 14 u. 19 nov. Cabaret Hans Dorrestijn en Martin van Dijk, De Maagd, 20.15 u. 20 nov. Sinterklaasvoorstelling, De Maagd, 10 u. 26 nov. Cabaret Mylène d'Anjou, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Red dragon - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.30 en 21.15 u„ zo 16 en 20 u. Snow Dogs - za, zo en wo 14 u. ROXY II: Volle Maan - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15 en 20 u„ wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL: Peter Pan: Terug naar nooitgedachtland (Ned. gespr.) - za en wo 14 u„ zo 14 en 16.15 u. The bourne identity - do en ma t/m wo 20 u„ vr t/m zo 18.30 en 21.15 u. XXX - do, ma en di 20 u„ vr 18.30 en 21.15 u„ za en zo 14, 18.30 en 21.15 u„ wo 14 en 20 u. Ja zuster nee zuster - vr 18.30 u„ za 14 en 18.30 u„ zo 14,16.15 en 18.30 u„ wo 14 u. Road to Perdition - vr t/m zo 21.15 u„ wo 20 u. Verrassingsvoorpremière - do 20 u. Kissing Jessica Stein - zo 16 u„ di 20.30 u. The navigators - ma 20.30 u. partij. C. Nagelkerke maakte met 12 caramboles de hoogste serie, terwijl W. Bijl met 2,85 het beste gemiddel de behaalde. De uitslagen zijn: W. Bijl-A. Burgers 10-6,6; J. Uijl-G. de Jonge 10-7; J. Uijl-M. Uijl 10-6,9; W. Bijl-M. Hage 8,96-10; C. Nagel- kerke-M. Uijl 10-9,66; L. Bijl-G. de Jonge 8,2-10; W. Bijl-M. Uijl 8.05- 10; C. Nagelkerke-A. Burgers 6,4- 10; G. de Jonge-M. Hage 10-2,86. ZIE VERDER PAGINA 3

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2