Provincie Zeeland Onderwijsproject Delta 2003 Vergadering Provinciale Staten Piet Ridderhof lid van verdienste WHS Smash is zeker van promotiepoule Zorgen nemen toe voor Tholense Boys en Noad Koersballen Thoolse selectie Smerdiek wint topper moeizaam Donderdag 7 november 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Vrijdag 15 november is de begrotingszitting van Provinciale Staten. De vergadering wordt zoals gebruikelijk gehouden in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg en begint om 10.00 uur. Wie wil horen hoe het provinciebestuur het komende jaar haar geld wil besteden is welkom. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 45/2002 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Risicokaart Vrijwilliger Verkeersmaatregel Extra vergadering Provinciale Staten Wegwerkzaam heden Bosch wint Z1-dressuur Zware nederlagen voor Thoolse tweedeklassers Moeilijke periode Voorzitter Sander Westdorp kondigt vertrek aan Koploper lonkt naar de hoofdklasse Jeugd Abdij Nieuws Ontwerp/fotografie Decreet Middelburg/Anda van Riet. Op 1 februari 2003 wordt her dacht dat het 50 jaar geleden is dat grote delen van Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland werden getroffen door de waters noodramp. Er waren 1835 slachtoffers te betreuren. Het project Delta 2003 is gestart met het oog op de herdenking van de watersnoodramp en coördineert de activiteiten die in het kader daarvan worden uitge voerd. Eén van die activiteiten is het onderwijsproject. SCOOP, het Zeeuws instituut voor zorg, wel zijn en cultuur heeft een onder wijsproject opgezet voor het basis- en voortgezet onderwijs in de provincies Zeeland, Zuid- Holland en Noord-Brabant. Dat is gebeurd in samenwerking met Stichting Cultureel Erfgoed Zee land (SCEZ), Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland (RPCZ), de provincie Zeeland en zusteror ganisaties in Noord-Brabant en Zuid-Holland. Het onderwijspro ject bevat een lespakket dat gra tis aan scholen wordt aangebo den. Hierin zit onder andere een video en een watersnoodkrant. Daarnaast is de theatervoorstel ling 'Stormkracht' van de Zeeuw se Stichting Theater Kwark onderdeel van het onderwijspro ject. De voorstelling gaat in janu ari 2003 in première en is voor scholen te boeken in het kader van het onderwijsproject. In tegenstelling tot het lespakket met de video en de krant, is de voorstelling niet gratis. 'Storm kracht' is ook geschikt als vrije voorstelling in dorpshuizen of andere vergelijkbare accommo daties. Stormkracht In de voorstelling 'Stormkracht' krijgt het drama van de waters noodramp in 1953 weer even een gezicht. Patricia Kuiper heeft de tekst geschreven en het stuk wordt geregisseerd door Rob Vriens. Centraal in de voorstelling staat de ontmoeting tussen de jonge ambitieuze Sara en de rebelse Jan. Verder reconstru eren de vier acteurs de geschie denis, kijken terug en blikken vooruit. Stormkracht stuurt de blik van jonge mensen van nu naar het verhaal dat eigenlijk bij hun (groot)ouders hoort. Storm kracht is mede tot stand geko men dankzij de financiële steun van Delta 2003, provincie Zee land en VSB fonds Zeeland. Interesse Van januari tot en met maart 2003 worden de voorstellingen van 'Stormkracht' op scholen en/of andere accommodaties in de getroffen provincies ge speeld. Wie is geïnteresseerd in de voorstelling, kan contact opnemen met Stichting Theater Kwark, contactpersoon Francois Vervaet, telefoon: 0118-617066 of e-mail: info@theaterkwark.nl. Informatie Voor meer informatie over het onderwijsproject kan worden gekeken op www.delta2003.nl en www.scoopzld.nl. Telefonische informatie wordt verstrekt door de projectleider, heer W. Huijbreghs (SCOOP), tel. 0118-682530. De derde nieuwsbrief over de risico-inventarisatie in Zeeland is onlangs verschenen. In de nieuwsbrief geeft prof. Dr, H. Balthazar, Gouverneur van Oost-Vlaanderen zijn visie op het project Risicokaart. Wie belangstelling voor nr. 3 van de Zeeuwse Risicokaart heeft kan deze opvragen bij het Informatiecentrum van de pro vincie, tel 0118-631400. maakt zich zorgen. „We zitten in een moeilijke fase. De belangrijke spe lers bij Noad zijn niet in goede doen. De blessures en schorsingen begin nen te komen en de basis is smal. We beginnen bekend te worden bij de tegenstanders. Ze weten onder hand hoe we spelen. Het wordt tijd om iets nieuws te verzinnen." Na een goede start van Noad nam Dauwendaele gaandeweg de eerste helft het initiatief. Tot driemaal toe kon doelman Kees Lozekoot de ope ningstreffer van de Middelburgers voorkomen. Bij de vierde kans voor de thuisclub toucheerde hij een Wal- cherse aanvaller en ging de bal op de stip. De strafschop werd feilloos be nut: 1-0. Pal voor rust maakte Dau wendaele de belangrijke tweede treffer. De Noad-defensie was even niet bij de les en een Middelburgse speler mocht ongehinderd door de linies sluipen: 2-0. Noad leed voort durend veel balverlies, waardoor het niet aan het eigen spelletje toekwam. Als verzachtende omstandigheid konden de absenties van Cenny van Splunter (werk) en de geblesseerden Erik Fonteijne en Kees Jan Verstrate worden aangevoerd. Bovendien moest Ronald den Braber al in een vroegtijdig stadium geblesseerd naar de kant. Zijn vervanger Patrick Kot was evenmin topfit. Toch kwam No ad na de thee even terug in de wed strijd. Het was Corné de Frel die na een dieptepass van Aijan Moerland voor de aansluitingstreffer zorgde: 2-1. Na een derde Middelburgse treffer was de strijd in feite beslist. Uit een hoekschop mocht Dauwen daele zelfs de 4-1 aantekenen, zon der dat de Fluplandse verdedigers ingrepen. Aan de vooravond van het duel tegen Arendskerke weet Van Poortvliet wat hem te doen staat. „De groep moet het vertrouwen te rug zien te vinden. Arendskerke zit op dit moment ook niet lekker in het vel na enkele verliespartijen. In die zin is het nu een goede tegenstander voor ons. We zitten in hetzelfde schuitje." Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. mevr. R. Nagtegaal en mevr. F. Schellinger 33 p; 2. mevr. C. Praat en J. Geuze 24 p; 3. L. Soomers en mevr. R. Burrows 23 p; 4. mevr. Y. Ver kamman en D. Schellinger 21 p; 5. me vr. C. Wilsing en N. Moerkerken 19 p. Meulvliet: 1. mevr. L. Verschoor 41 p; 2. mevr. B. Schot en mevr. J. Bos 30 p; 3. G. Bolier en mevr. G. Melching 29 p; 4. W. Schot en mevr. D. Lindenberg 27 p; 5. mevr. L. van Bale en mevr. R. Bo lier 20 p; 6. B. Melching en mevr. T. Goode 13 p. Sint-Maartensdijk: 1A. Goode en W. Lutt 49 p; 2. G. Verwijs en C. van Mierlo 38 p; 3. L. Verschoor en C. van Gorsel 23 p; 4. L. v.d. Klooster en C. Free 22 p; 5. J. Nijstad en M. Dane 20 p. Algemene beschouwingen De Statenvergadering van 15 no vember staat voor een groot deel in het teken van algemene beschouwingen over de begro ting 2003, de meerjarenraming en de najaarsnota. In de ochtenduren krijgen alle fracties de gelegenheid hun mening te geven over de besteding van het provinciale geld en het daarmee samenhangend beleid. Iedere gedeputeerde krijgt spreektijd om te antwoorden op reacties en opmerkingen van de diverse woordvoerders. De volgorde van de sprekers is als volgt vastge steld: Cristenllnie, WD, D'66, Partij voor Zeeland, Partij West- strate, GroenLinks, PvdA, SGP, CDA. Als alles volgens de planning ver loopt wordt de vergadering rond 12.30 uur geschorst. Het is afhankelijk van de interrupties (vragen en opmerkingen tussen Westdorp - die aankondigde dat ook hij over een jaar een punt zet achter zijn bestuurlijke loopbaan - stond uitvoerig stil bij de verdiensten van Piet Ridderhof. Zijn eerste bestuur lijke periode duurde slechts twee jaar. Onder voorzitter Merien Mos selman was hij onder meer jeugd- coördinator. Na voor zijn werk enke le jaren op Aruba te hebben gewoond, kwam Ridderhof terug en werd in 1987 secretaris van WHS onder voorzitter Gerrit Bril. Na vijf seizoenen kreeg hij het beheer van de materialen als taak, sinds 1999 uitgebreid met het onderhoud van gebouwen en velden. „In die laatste functie heeft Piet veel klussen opge pakt om onze accommodatie er zo goed mogelijk uit te laten zien", zei Westdorp. „Na de uitbreiding met twee kleedlokalen en de bouw van de tribune is het onderdeel onder houd steeds belangrijker geworden. Zeker omdat onze accommodatie het visitekaartje van de vereniging is, en we ons als doel hebben gesteld dat alles er netjes en verzorgd uit ziet, gaat daar veel werk inzitten." De voorzitter memoreerde het initia tief voor de zeskamp op koninginne dag, die al jaren een succes is. Ver der hecht Piet Ridderhof sterk aan de historie van WHS. Hij stelde de criteria op voor het erelidmaatschap en het lidmaatschap van verdienste, en ontwierp het clublogo. Omdat hij voor zijn werk nogal eens naar het buitenland moest, was het voor Rid derhof niet altijd gemakkelijk om zijn bestuurstaak te doen. „Mensen Een selectie van Thoolse voetbal lers neemt het woensdag op tegen een elftal van Schouwen-Duiveland. De wedstrijd, op sportpark de Vos- senberg in Oud-Vossemeer, begint om acht uur. Een week later staat in Brouwersha ven, eveneens om acht uur, een duel gepland tussen een Thoolse en een Schouwse selectie onder 23 jaar. In de loop van het seizoen zullen nog meer oefenwedstrijden worden gespeeld door Thoolse selecties. door) of alle gedeputeerden dan al aan het woord zijn geweest. Om 14.00 uur gaat de vergade ring weer verder en komen de gedeputeerden aan bod die voor de schorsing die kans nog niet hadden. Daarna krijgen alle frac ties weer de gelegenheid te reageren op de standpunten van de gedeputeerden welke op hun beurt ook weer een aantal minu ten spreektijd krijgen. Begrotingsbrief In totaal gaat er volgens de prog noses volgend jaar 194 miljoen euro om bij de provincie Zeeland. Het meeste geld wordt uitgege ven in de sector verkeer en ver voer, 93,9 miljoen euro. De sec tor welzijn komt op ruim 44 mil joen euro en in het milieubeheer wordt 15,6 miljoen euro besteed. Recreatie en natuur gaan 9,8 mil joen euro kosten en de water huishouding 5,5 miljoen euro. moesten soms even wachten tot iets gebeurd was, maar het kwam altijd goed." Dat hij als elftalleider twee petten op had, was ook niet altijd even makkelijk. De laatste jaren is er bij WHS bestuurlijk veel gebeurd om de vereniging aan te passen aan de eisen en wensen van deze tijd. „Over de te varen koers leverde dat soms stevige discussies op, maar al tijd wel op basis van wat het beste was voor de vereniging", aldus Westdorp. Hij zei te weten dat WHS erg belangrijk is voor het scheidende bestuurslid en een belangrijk deel uitmaakt van diens leven. Daarom deed het hem deugd, te kunnen mee delen dat het bestuur had besloten Ridderhof te benoemen tot lid van verdienste. Naast Ridderhof stopte ook Sander Goedegebuure in het bestuur, die twee jaar lang sponsoring en uitwer king van het technisch beleid als hoofdtaken had. Goedegebuure, die medeleider is van het derde elftal, had volgens de voorzitter altijd veel aandacht voor normen en waarden binnen de vereniging. Ook hij kreeg bloemen en een dinerbon. De 32 aanwezige leden kozen Arjan Mos selman en Peter Wielaard als nieuwe bestuursleden, zij kregen respectie velijk 29 en 28 stemmen. In zijn openingswoord zei de voor zitter dat bij WHS dit seizoen de laatste slag wordt gemaakt naar een moderne en bij deze tijd passende Het ging moeizaam, maar Smerdiek dames heeft ook de topper tegen Sleeuwijk gewonnen (3-2) en blijft daardoor zonder puntverlies in de derde klasse. Na drie minuten opende de thuisclub de score. Een dieptepass van Diana Hendrikse kwam bij Anne Hage, die gaf voor op Ramona van Tiggele en zij knalde de bal in het doel. Smerdiek dacht op rozen te zit ten, maar ging slechter spelen naar mate de wedstrijd vorderde. Sleeu wijk loerde op de fouten, die ook kwamen. Regelmatig werd vanaf het middenveld de bal teruggespeeld in het zestien-metergebied, waardoor Voor economie en agrarische zaken wordt 7,5 miljoen begroot. Aan de inkomstenkant staan bedragen van rijksuitkeringen, zoals die uit het provinciefonds en een uitkering voor specifieke doelen. Samen zijn deze goed voor 126 miljoen euro en vormen min of meer de basis van de begroting. Via de opcenten op de motorrijtuigenbelasting komt 22 miljoen euro binnen en de ver- voersopbrengsten van de veer diensten over de Westerschelde worden nog geschat op 3 miljoen euro. Uit de reserves die de pro vincie in de loop van de jaren heeft opgebouwd wordt 21 mil joen euro beschikbaar gesteld voor de begroting van volgend jaar. Al deze gegevens staan ver meld in de begrotingsbrief 2003. Overige zaken Aansluitend worden de overige voorstellen van Gedeputeerde Staten (GS) behandeld. Veel van deze voorstellen hangen samen met de behandeling van de be groting. Het gaat om: het tarief opcenten motorrijtuigenbelasting; Investeringsplan 2003; Meer jarenprogramma Infrastructuur Zeeland 2003-2007; tarieven PSD in 2003; 2e bestuursrappor- tage 2002; ondersteuning plan nen realiseren nieuw Zeeuws Museum; toekomst Zeeuws Biologisch Museum; uitvoering actiepunten Toekomst voor het verleden; uitvoeringscontract 2002 met de Stichting Groen fonds, jaarverslag Monumenten fonds, subsidie Omroep Zeeland; Jaarprogramma Ruimte, Milieu, Piet Ridderhof kreeg o.a. een speciale oorkonde als lid van verdienste. vorm van besturen, waarbij het KNVB-model als leidraad wordt ge bruikt. WHS heeft de omslag al een tijd geleden ingezet en maar een korte weg meer te gaan. Westdorp sprak zijn zorg uit over verenigingen die de zaken nog op de traditionele manier hebben geregeld. Verder gaf hij aan dat het goed laten functione ren van de vereniging een taak is van alle leden en niet alleen van het be stuur. De penningmeester meldde een, zij het klein, positief resultaat. De contributie werd niet verhoogd, wél wordt een nieuw inningssys teem ingevoerd: incasso of acceptgi ro. Overigens was de kascommissie van mening, dat de contributie (voor senioren 90,76 euro per jaar) eigen lijk niet meer in balans is met de uit gaven die voor de leden gedaan wor den. In de kascommissie nam Sander Westdorp de plaats in van Peter Wielaard. Met goedkeuring van de vergadering werd een nieuwe lidstatus ingevoerd, namelijk die van 'vrijwilliger'. Het gaat om mensen die een functie binnen de vereniging vervullen. Zij betalen geen contribu tie en hebben geen stemrecht in le denvergaderingen. WHS telt 227 spelende en 110 ondersteunende le den. gevaarlijke situaties ontstonden voor het doel van Conny Gulden. Hoewel Janey Lazerom de spits van de bezoe kers uit de wedstrijd speelde, zagen zij kans om terug te komen. Na een half uur profiteerde een tegenstand ster van een verkeerde terugspeelbal en rondde goed af. Uit een aanval van Van Tiggele belandde de bal bij Ha- ge, maar die kon er net niet bij. Tien minuten voor de rust nam Tamara van Boven een hoekschop, de bal draaide precies in de hoek van het Water en Natuur 2003; klacht hinderlijke gevolgen van vaststel ling door GS van een bodemsa neringsplan in de gemeente Ter- neuzen; 13e wijziging begroting provincie 2002. Informatie De begroting en de begrotings brief zijn verkrijgbaar bij het pro vinciaal informatiecentrum. De begrotingsbrief is gratis; de begroting zelf kost €9,05. De agenda en bijbehorende stukken van de Statenvergadering liggen ter inzage bij het Informatie centrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook worden verkregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. De provinciale weg tussen Hoek en Terneuzen (N682) is van een nieuwe asfaltlaag voorzien. Tegelijkertijd zijn de markeringen aangepast. Aan de zijkant van de weg is een onderbroken kants- treep geplaatst en in de as van de weg is een dubbele streep aangebracht. Met ingang van 13 november 2002 wordt voor dit wegvak een inhaalverbod ingesteld, waarbij op bepaalde gedeeltes wel langzaam verkeer mag worden ingehaald. Dat mag op die stukken waar de dubbele streep onderbroken wordt. De maatregel moet bijdragen aan een verhoging van de verkeers veiligheid. In de eerste maanden na de aangebrachte wijzigingen zal onderzoek worden gedaan of het gewenste effect is bereikt. doel en zo stond het 2-1In de tweede helft combineerde Smerdiek veel be ter en maakte het de bezoekers moei lijk. Hun laatste vrouw haalde elke bal weg en schoot die keihard naar voren, zodat de thuisclub weinig kan sen kreeg. Na een half uur opnieuw een hoekschop van Van Boven. Voor het doel sprong Josca Jansen boven iedereen uit en kopte de 3-1 in. Smer diek dacht de wedstrijd zo uit te kun nen spelen, maar uit een vrije trap scoorde Sleeuwijk de aansluitings- Vrijdag 8 november wordt in de Statenzaal een extra vergade ring gehouden. De vergadering is openbaar en begint om 10.00 uur. Op de agenda staat het bod dat Delta N.V. zal uit brengen in verband met de mogelijke overname van het Utrechtse energiebedrijf REMU N.V.. De provincie is een van de aan deelhouders en moet haar goedkeuring geven aan transac ties zoals deze. Het voorstel aan Provinciale Staten ligt ter inzage bij het Informatiecentrum van de pro vincie. Wie de beschikking heeft over internet kan voor informa tie de site van de provincie raadplegen, www.zeeland.nl. In Zeeuwsch-Vlaanderen wordt de komende tijd op twee provinciale wegen de asfaltverharding gere pareerd. Het gaat om de weg Biervliet-Hoofdplaat (N678) en de weg Breskens-Hoofdplaat (N677). Tijdens het werk worden de weg- vakken afgesloten voor het door gaande verkeer. De omleidings routes worden met borden aan gegeven. Alleen bestemmingsver keer en (brom)fietsers kunnen passeren. Beide karweien vallen binnen de periode van 4 tot 15 november. treffer (3-2). In de laatste minuten haalde Annique ten Voorden een schot op het doel net voor de lijn weg. De scheidsrechter zag er een overtreding in en gaf tot ieders verba zing een vrije trap op een meter van het doel. Gelukkig voor Smerdiek schoot de tegenstander de bal in de muur en zo bleven de punten in de smalstad. Marcel Bosch uit Poortvliet heeft met zijn paard Orfevre de klasse Z1 gewon nen van een indoor dressuurwedstrijd in Etten-Leur. Bosch behaalde 202 punten. Tweede klasse Tholense Boys is na een 2-5 nederlaag tegen Dinteloord onder de de- gradatiestreep terecht gekomen. De overwinning van de bezoekers was bijzonder geflatteerd en kwam pas in de laatste minuten tot stand. Ook Noad moet gaan oppassen. De Fluplanders verloren in Middelburg kansloos van hekkensluiter Dauwendaele (4-1), waardoor de spanning in de onderste regionen met de week toeneemt. Arnemuiden pakte za terdag de eerste periodetitel. schoot Kousemaker raak: 1-1. De Nijs bediende kort daarop ook Ali Oumhamed, maar diens inzet werd nog juist geblokt. Ook Kousemaker zag zijn inzet van de lijn gehaald na een vloeiende aanval over diverse schijven. Na de thee was de thuis club wederom de gelijke van Dintel oord. Toch namen de Brabanders de leiding bij een stuiterend schot dat Bal verraste: 1-2. Wim Schot en Ali Oumhamed lieten daarna goede mo gelijkheden op de gelijkmaker aan zich voorbij gaan. Ook Kortland zag een fraai schot door de Brabantse keeper worden gekeerd. De verdien de gelijkmaker was van grote schoonheid. Kousemaker nam een pass van De Nijs tussen twee verde digers op de borst aan, draaide weg van zijn tegenstanders en schoot met links in: 2-2. De Thoolse ploeg voelde dat de overwinning erin zat. De Nijs hield met een sliding de bal binnen en passte op Ali Oumhamed die op nieuw zijn inzet van de lijn zag wor den gehaald. Bij de volgende gele genheid ging De Nijs voor het eigen succes, in plaats van breed te leggen op de vrijstaande Kousemaker. In de 87e minuut sloeg het noodlot toe. Na een beoordelingsfout van Kort land volgde een voorzet, waarbij Rick van de Velde zijn directe tegen stander even uit het oog verloor. Via de binnenkant van de paal kopte de Brabantse aanvaller in: 2-3. Het mentaal geknakte Tholense Boys ging risico's nemen en zag de bezoe kers in blessuretijd nog tweemaal profiteren: 2-5. Heijboer zocht on danks de kater naar zonnige puntjes. „We zijn met opgeheven hoofd van het veld gegaan. We hebben ons stinkende best gedaan. Vol vertrou wen gaan we de twee komende cru ciale duels tegen Kapelle en Zaam- slag in. Als we zo blijven spelen moeten de punten komen." De verbijstering bij Tholense Boys was na afloop groot. De 2-5 op het scorebord was de enige waarheid die telde. Het verhaal van de partij was echter heel anders. Aanvoerder Carlo Heijboer bracht het treffend onder woorden. „Dit was onze beste wed strijd van het seizoen en als je dan naar het bord kijkt, staat het heel raar. We missen het geluk op dit mo ment en zitten duidelijk in de hoek waar de klappen vallen. We komen twee keer sterk terug van een ach terstand. Een tijdlang zijn we zelfs beter dan die mannen. Op een rotma nier kom je met 2-3 achter en dan breekt het. We hebben een goeie pot neergezet. Als je dan zo verliest is het zwaar balen." Trainer Romeo van Aerde had te ma ken met een waslijst aan afwezigen. Behalve de bekende geblesseerden (Eric van Gorsel, Jan Groenewegen) ontbraken Arie Draaijer en Ronnie de Graaf wegens vakantie. Piet den Boef was nog altijd geschorst. Van Aerde had daarom noodgedwongen met de opstelling gegoocheld, maar het resultaat mocht er zijn. Michael de Jong was ditmaal als laatste man geposteerd met Heijboer voor hem in de mandekking. De wisselwerking tussen het duo klopte en De Jong liet zich meer dan Heijboer doorgaans doet, verbaal horen. Toch duurde het even, voordat alle poppetjes bij de thuisclub stonden. Ex-eersteklasser Dinteloord profiteerde meteen. Met een geweldige redding voorkwam doelman Marius Bal in de 2e minuut al een voorsprong voor de bezoekers. Even later stond ook hij machteloos toen een vrije trap werd doorgekopt en een Dinteloord-speler vrij op het Thoolse doel mocht afgaan: 0-1 Tholense Boys herpakte zich goed. Erwin de Nijs speelde centraal op het middenveld een glansrol en werd pri ma geassisteerd door Jaben Kortland en Francel Kousemaker. Ook Said en Ali Oumhamed kwamen goed uit de verf. Said Oumhamed verscheen in de 20e minuut na een pass van De Nijs alleen voor de keeper, zijn inzet werd gestopt maar in de herkansing Noad'67 lijkt na de overwinning op Tholense Boys van enkele weken geleden het spoor bijster. Tegen Dauwendaele, tot zaterdag rode lan taarndrager in de tweede klasse, lie pen de Fluplanders tegen de tweede achtereenvolgende nederlaag op. Noad-trainer Peter van Poortvliet Bij zijn afscheid als bestuurslid is Piet Ridderhof benoemd tot lid van verdienste van WHS. Tijdens de jaarvergadering van de Sint-Anna- landse voetbalclub bood voorzitter Sander Westdorp een speciale oor konde aan, bloemen en een dinerbon voor het gezin. Ridderhof maakte 17 jaar deel uit van het bestuur, was onder meer jeugdcoördinator, se cretaris, beheerder van materiaal, gebouwen en velden. En initiatiefne mer van de zeskamp op koninginnedag. Ridderhof blijft als leider van het vierde elftal bij de club betrokken. Smash '76 is verzekerd van een plaats in de promotiepoule van de eer ste klasse. De hoofdklasse - de voormalige vierde divisie - lonkt en dat zou een nieuwe mijlpaal zijn in het bestaan van de Sint-Annalandse ta feltennisclub. Smash blijft koploper met vijf punten voorsprong, dus mogelijk brengt de laatste competitiewedstrijd - morgenavond in Mid delburg - het kampioenschap. Afgelopen weekend boekten het tweede team en het meisjesteam hun eerste competitiezege. Piet van Dijke lukte dat niet. Tafeltennis Degradatiekandidaat Hotak 3 was zaterdag geen partij voor Smash. Ondanks dat het duel een half uur te laat begon, was het ruim op tijd klaar doordat de meeste partijen simpel naar Smash gingen. Hotak maakte een machteloze indruk, waarvan Smash ten volle profiteer de. De Sint-Annalanders wonnen met 9-1. Alleen Johan Snoep - die voor het eerst meedeed als vervan ger van Gabriël Gunter - moest een maal buigen voor de tegenstander. Anné van Dijke en Christian van 't Hof bleven zowel in het enkel- als het dubbelspel ongeslagen. Door de ruime uitslag liep Smash verder uit op mede-titelkandidaat Belcrum 4 uit Breda. Na enkele jaren knokken tegen degradatie lonkt nu promotie naar de hoofdklasse. In de promo tiepoule nemen de vier hoogst geëindigde teams het tegen elkaar op en daarvan promoveert er één. De spanning, maar ook het vertrou wen, groeit met de week bij de club. Hekkensluiter Smash 2 pakte eindelijk de eerste winst - 8-2 tegen Back Hands 7 - en kan door de aansluiting met de num mer voorlaatst de degradatie mogelijk nog ontlopen. Merijn v.d. Klooster en Peter Bazen speelden 100%, Adrie Aarn- oudse won één partij. Smash 3 verloor thuis met 8-2 van Yer- seke 2 en draait mee in de middenmoot. Mathijs v.d. Graaf en Kees van Poort vliet scoorden ieder een punt, invaller Het vierde team blijft hekkensluiter, nu het vrijdag in Bergen op Zoom met 7-3 verloor van Markiezaat 10. Piet van Dij ke won één keer, jeugdspeler Anky Vroegop scoorde als invaller twee pun ten. Het meisjesteam pakte in de landelijke B-klasse de eerste winst verrassend te gen de nummer twee, Hotak: 6-4. Anky Vroegop was met drie zeges de succes volste speelster. Leontien van Keulen won twee partijen en samen met Vroeg op het dubbelspel. Esther Bruijnzeel kwam niet tot scoren. Zaterdag krijgt het team de nummer voorlaatst, Taverbo uit Boxtel, op bezoek. In de landelijke C-klasse blijft het jon gensteam tweede met vijf punten ach terstand. Tegen Tanaka werd 5-5 ge speeld. Harm Westdorp en Remco Vroegop wonnen ieder twee keer en bo vendien samen het dubbelspel. Bij de jeugd in de afdeling Zuidwest won Smash 2 met 8-2 van Pinpongers uit Wouwse Plantage. Lennard Uijl en Jaap Giljam waren weer van de partij en dat was merkbaar, want beiden bleven onge slagen. Smash 3 verloor in Zierikzee met 8-2 van Scaldina, Cindy en Marijn v.d. Klooster wonnen ieder een keer. Smash 4 verloor met 6-4 van Effect 3 uit Ter- neuzen. Martine Bruijnzeel en Alieke Vroegop scoorden ieder twee punten. Smash 5 en Smash 6 kregen een pak slaag, met respectievelijk 1-9 en 0-10. Programma zaterdag: Middelburg Zuid-Smash (8/11), Tanaka 5-Smash 2 (8/11), Smash 3-Middelburg Zuid 4, TCS 6-Smash 4 (8/11); Smash meisjes- Taverbo, Smash jongens-Brandersstad, Markiezaat-Smash 2, Smash 3-Sar, Smash 4-'t Zand, Yerseke-Smash 5, Markiezaat-Smash 6.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 17