Consumenten leveren brandstof voor Sint-Annalandse winkels A Lidl kan Aldi te snel af zijn Gemopper over parkeren Tholen remt krachtige aanpak federatie i DBI Terugloop in vestiging nieuwe ondernemingen Stadskern verbeteren voor huzarenstuk plan Noord Imabo adviseert Vriens-De Schelde als üw bouw.specialist Gouden jubileum middenstandsvereniging Activa Markt voor op Sportlaan Burn-out een zorg voor velen Nieuwe bedrijven De zakenbank van Tholen Donderdag 7 november 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Tholen Sint-Maartensdij k Sint-Philipsland Startersadvies? Neem contact op met Schipper Accountants Oneerlijke concurrentie Spanningsveld Scepsis bij nieuwe federatie Klankbord Aantrekkingskracht Stuurgroep imabo Het bestuur van Activa, zittend v.l.n.r. secretaris Wim Bazen, voorzitter Kees Smits, penningmeester Nellie Weggemans. Staande Theo Slager, Peter Dekker, Maja Westdorp en Janneke Sturris. Middenstandsvereniging Activa uit Sint-Annaland heeft donderdag avond in de Gouden Leeuw op bescheiden wijze het gouden jubileum gevierd. Voorzitter C. Smits noemde het halen van de 50 jaar een pres tatie. „Zonder de consumenten, die de brandstof leveren voor de be drijven, was dit niet gelukt. Maar het is toch ook een prestatie van de ondernemers, die samen een halve eeuw actief zijn geweest in vereni gingsverband." In de eerste negen maanden van dit jaar zijn 44 nieuwe Thoolse bedrij ven opgenomen in het handelsregis ter van de kamer van koophandel. Vergeleken met dezelfde periode vo rig jaar is dat ruim 45% minder, want toen waren er 81 nieuwe bedrijven. Tholen deed het wat dat betreft het slechtst in de provincie. Over heel Zeeland gezien kwamen 6% minder nieuwe ondernemingen vergeleken met vorig jaar. In het handelsregister zijn tot en met september 829 nieu we ondernemingen ingeschreven. De detailhandel is daarbij de grootste sector. Startende ondernemers, dat wil zeg gen mensen die niet eerder zelfstan dig economisch actief waren én een nieuw bedrijf vestigden, waren er vorig jaar 108 in de gemeente Tho- 'Burn-out; zorg voor velen' is het thema op een bijeenkomst van de SGP-studievereniging Calvijn. Overspannenheid en burn-out ko men steeds vaker voor in de huidige maatschappij. Hoge werkdruk, stress en gejaagdheid van het leven vergen soms teveel van mensen. Wat zijn de oorzaken en wat kunnen Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand september 2002. Job Bout holding b.v., Meanderlaan 47, beleggings-, beheer-, onroerende zaak- en holdingmaatschappij, geen personeelsleden. Job-pro b.v., Meanderlaan 47, beleg gings-, beheer-, onroerende zaak maatschappij, geen personeelsleden. Veehouderij Vissers, Razernij weg 1, veehouderij en akkerbouwbedrijf, 3 personeelsleden. Sayers techniek Nederland b.v. i.o., Energieweg 2, technische groothan del in elektrotechnische, pneumati sche, hydraulische componenten, werktuigen, machines, gereedschap pen en aanverwante artikelen, 1 per soneelslid. jp ABN AMR0 Ztebartk Kaaij 2, Tholen Telefoon: 0166-601122 Advertentie I.M. len en 1261 in heel Zeeland. De meeste starters, 153, werden op Schouwen-Duiveland genoteerd. Van de Zeeuwse starters is slechts een kwart vrouw. Landelijk is dat een derde. Opvallend genoeg zit Tholen óók op dat landelijk gemiddelde en heeft dus meer ondernemende vrou wen dan overig Zeeland. Met 23 starters in de leeftijdscategorie 30 tot 34 jaar zit Tholen precies op de Zeeuwse lijn wat betreft de leeftijd waarop de meeste ondernemers voor zichzelf beginnen. En 34 Thoolse starters waren jonger dan 30 jaar. Is landelijk 20% van de starters al lochtoon, in Zeeland is dat 15% en in Tholen nog minder; 10%. Van de 108 Thoolse starters zijn er 97 Ne derlander, 7 komen er uit Noord-Eu ropa en één uit Marokko. we doen om burn-out te voorko men? Twee sprekers proberen daar een antwoord op te geven; A. Wal- hout die werkt bij Psyiënt en zowel regionaal als landelijk bestuurlijk actief is in de gezondheidszorg, en oud-directeur O. v.d. Ridder van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland. De bijeenkomst wordt morgen (vrij dag) gehouden in het Calvijncollege aan de Zoekweg in Tholen en begint om half acht. EQS excellent quality services, Burgemeester Waghtoplein 16, het exporteren van paarden, geen perso neelsleden. Profile tyrecenter Rinus Roon, Nij- verheidsweg 19, bandenservicebe drijf, autobedrijf, groothandel in auto- tractoronderdelen en -toebehoren, alsmede bouwmaterialen; fourage- handel, onderhoud van auto-airco's, 13 personeelsleden. J. Nell, Langeweg 62, vleeskuikens- en varkenshouderij, alsmede groot handel in vleeskuikens, varkens en mest, 5 personeelsleden. Klussenbedrijf Fontijne, Wilhelmi- nastraat 32, klussenbedrijf, 1 perso neelslid. J. Verwijs, Lange Kruisweg 3, paar- denstalling, het dresseren van paar den, opslag van goederen, 1 perso neelslid. Markt 8-10, 4691 BX Tholen, tel. 0166-602425 Advertentie I.M. De schriftelijke felicitatie van erelid C.J. van Oost, die op 1 februari 1981 met zijn fietsenzaak was gestopt, herinnerde nog aan de oprichtings periode. Op 22 januari 1952 kwa men in de zaal van lm. Rijnberg 40 middenstanders bijeen, waarvan er 38 lid werden met een contributie van 1 gulden per jaar. F.J. Stols werd als voorzitter gekozen. Hij wees tij dens de eerste vergadering op de noodzaak tot samenwerking. M. v.d. Maas werd vice-voorzitter, Abr. Gunter secretaris, A.J. Sandee pen ningmeester, M. den Engelsman tweede secretaris, C.J. van Oost tweede penningmeester, I. Vroegop algemeen adjunct en G. Heijboer ad ministrateur. Begin februari waren er al 53 leden. Het zilveren jubileum werd in janu ari 1977 groots gevierd met een middag- en een avondbijeenkomst, waarbij muziekvereniging Accele rando een populair concert verzorg de. Speeltuinvereniging Vrij en Blij deelde in de vreugde met een gift van 500 gulden. Van Oost, die 25 jaar tweede penningmeester was en de financiën van de winkelacties re gelde, werd samen met de toenmali ge voorzitter Heijboer (die in 1960 Van der Maas was opgevolgd) voor zien van een gouden speld als waar dering voor hun inzet voor Activa. Vice-voorzitter C.W. Goedegebuure noemde in zijn toespraak het feit, dat vijftig jeugdige Sint-Annalanders in de beginperiode van Activa via een cursus van de schoolhoofden C.J.C. Boot en Chr. Kalle waren opgeleid spreekuur was geweest, van b. en w. toestemming kreeg voor zijn plan nen in Tholen, die hij overigens zelf moet zien te verwezenlijken. .Geen woorden, maar daden', was het motto van de wethouder, die overi gens heel wat zinnen wijdde aan al le plannen die in de pijplijn zitten. Dat het niet meevalt om iedereen op één lijn te krijgen, bleek duidelijk in Meulvliet. In het MKB Reva- rapport worden Tholen, Sint-Maar tensdijk en Sint-Annaland aange wezen als plaatsen waar de geconcentreerde detailhandel kan overleven. ,Is deze bevoorrechting van drie woonkernen geen oneerlij ke concurrentie voor de kleinere dorpen, die dreigen dood te bloe den?', was één van de schriftelijke vragen. „Die bedreiging ziet iedereen aan komen", gaf wethouder Heijboer grif toe. „We proberen zoveel mo gelijk van de koopkracht in de ge meente te behouden, maar als we de drie grotere plaatsen niet zouden stimuleren, hoe sterk zou de koop krachtafvloeiing dan zijn? Voor de andere dorpen is er een totaal nieuw elan nodig met servicepunten", zei de wethouder. voor het middenstandsexamen. Sprak 's middags burgemeester J.E. van Boeijen, 's avonds waren er feli citaties van wethouder A.J. Scherpe- nisse, voorzitter A.J. Boogaard van de Dorpsgemeenschap en voorzitter J.K. Elenbaas van de middenstands federatie. Na dit zilveren jubileum werden Heijboer en Van Oost plaatsvervan gend bestuurslid. C.W. Goedege buure Lzn. werd voorzitter, A.W. Goedegebuure Lzn. bleef secretaris en J. Hommel penningmeester. De huidige voorzitter Smits hield het donderdagavond bescheidener dan 25 jaar geleden. Met koffie en gebak en na afloop van de vergade ring een hapje en een drankje ging J. de Boer van de stuurgroep Tho len 2005 vond niet, dat er van on eerlijke concurrentie sprake is. „En eerlijke concurrentie is goed. We moeten niet tegenin ontwikkelingen gaan roeien, maar wel richting ge ven aan zaken en zoveel mogelijk winkels in de benen houden. En de politiek moet zich sterk maken voor basisvoorzieningen in de kleine kernen." De Boer noemde het een teleurstel ling, dat de gemeenteraad de aan pak van de detailhandelsproblema- tiek op de B-lijst van het programma Kleur bekennen heeft geplaatst. Dat betekent op het twee de plan, zodat het geen prioriteit heeft gekregen. „Voor de verkiezin gen riepen de partijen allemaal dat dit onderwerp zo belangrijk was, maar na de verkiezingen verdwijnt het van de A-lijst." Het pleidooi van de stuurgroep om dit te her overwegen, haalde vorige week bij de begrotingsbehandeling weinig uit. Overigens verwachtte De Boer ook niet alles van de overheid. „De middenstanders moeten zelf onder nemender worden.' Vonden sommigen de stimulering van de drie grotere plaatsen al te het gouden jubileum toch niet onge merkt voorbij. De detailhandel in Sint-Annaland doet het goed, meldde vorig jaar MKB Reva in het detailhandelson- derzoek. ,Het geheel en de afzonder lijke panden zien er goed verzorgd uit.' Activa telt nu 41 leden, vanwie er 23 actief betrokken zijn bij win kelacties. Van 11 november tot 5 de cember wordt de Sinterklaasactie gehouden met op 23 november om half drie de intocht van de sint met aansluitend een kindervoorstelling in de Wellevaete. Bij besteding van iedere vijf euro krijgt men een stem pel. Wie een volle kaart heeft en bo vendien nog stempels van vijf ver schillende winkeliers, die ontvangt een roomboteramandelstaaf. Wie een volle kaart heeft met tien ver schillende stempels, krijgt een roomboteramandelletter. Daarnaast zijn er drie kinderprijzen: een kin derfiets, een gameboy met spel en een skateboard. Ook volgend jaar zal de activiteitencommissie weer een aantal acties organiseren. De braderie is 9 augustus 2003 gepland. Bestuurslid RA. Potter was niet her kiesbaar. In zijn plaats werd mevr. J. Sturris gekozen. De eveneens perio diek aftredende bestuursleden mevr. N. Weggemans en W.J.Bazen wer den herkozen. In de kascommissie maakte mevr. L. Pleune plaats voor mevr. M. Hommel. De avond tevoren was in Tholen een ondernemersavond gehouden met het doel om een veel sterkere mid denstandsfederatie te vormen met een onafhankelijk voorzitter en een betaalde secretaris. De leden van Activa bleken er niet enthousiast voor. Bestuurslid P. Dekker en W.J. Mosselman, één van de drie wijze mannen van de middenstandsfedera tie die de organisatie nieuw leven moeten inblazen, konden praten als Brugman, maar diverse leden zou den nog liever twee keer zoveel con tributie aan Activa te betalen, dan met alle eilandelijke middenstanders 12.000 euro ophoesten voor de nieu we sterke federatie. Anderen meen den dat het goed zou zijn om een volgende bijeenkomst iemand van de Kamer van Koophandel of de stuurgroep Tholen 2005 uit te nodi gen om de voordelen van de nieuwe federatie uit de doeken te doen. De samenwerkingsbereidheid noemde de eerste Activa-voorzitter Stols al in 1952 en bij de viering van het zilve ren jubileum in 1977 werd op dat thema voortgeborduurd. In het detailhandelsonderzoek van ver gaan, P.J. Polderman pleitte voor veel verdere concentratie om beter te kunnen concurreren tegen winkelgebieden als Goes en Mid- delharnis. „Met de voorgestelde versnippering van winkels is de publiekscampagne om de koop kracht op te vijzelen, gedoemd om te mislukken. Je moet namelijk mensen van buiten Tholen trekken en om het aantrekkelijk te maken, moet je winkels concentreren", zei de Thoolse accountant. Drs. J.J.A.M. Bruurs van de Ka mer van Koophandel wees op het beperkte draagvlak met een be grensde hoeveelheid consumenten op Tholen. „Je kunt niet op alle paarden wedden. Er zit ook een spanningsveld tussen de kernen. Je moet keuzes maken, maar als je de één versterkt, dan kan de ander daarvan de gevolgen ondervin den.' Federatievoorzitter C.L. van Koe- veringe vulde aan dat het met zes middenstandsverenigingen al vrij moeilijk is om tot een gezamenlijk standpunt te komen. „Maar ze on derschrijven allemaal het MKB- rapport. De lokale voorzieningen staan centraal. Niemand heeft pre tenties om een winkelcentrum te maken.' De Boer had al een slagzin voor de publiekscampagne bedacht: koop plaatselijke waar, dan helpen we elkaar, nietwaar. De bijeenkomst onder het motto .Thoolse detailhandel aan zet' stond in het teken van een ver nieuwde, versterkte aanpak van de middenstandsfederatie, waarvoor MKB Reva kwam Sint-Annaland uit de bus met de hoogste koopkracht binding bij de levensmiddelen met 94%. Stavenisse was tweede met 80%. De aanwezigheid van een gro te supermarkt, twee warme bakkers en een slager draagt zeker bij aan de hoge score. Bij de niet-levensmidde- len is de koopkrachtbinding in Sint- Annaland even hoog als die in Sint- Maartensdijk: 43%. Dat is gelijk ook het hoogste, want in Tholen ko pen 39% van de inwoners hun duur zame goederen in de eigen plaats. Uit het onderzoek bleek, dat relatief een laag percentage met de auto ging winkelen: 36%. Parkeren en bereikbaarheid krijgen het laagste cijfer. Uit het onderzoek kwam ver der naar voren, dat de consumenten meer winkels in Sint-Annaland wil len en betere parkeervoorzieningen. Bij de enquete werd gevraagd naar meer kledingzaken (er zijn er nu drie geconcenteerd in de Voorstraat), een fietsenwinkel (enkele jaren geleden sloot er 1), een bloemenwinkel (vo rig jaar kwam er een tweede bij) en een tweede supermarkt (zo'n jaar geleden ging er 1 dicht). Sint-Annaland trekt volgens het onderzoek nogal wat consumenten uit de omliggende dorpen. In de le vensmiddelensector 22% van de Scherpenissenaren, 10% uit Sint- Maartensdijk, 7% uit Stavenisse en 6% uit Poortvliet. Bij de niet-le- vensmiddelen liggen de percenta ges veel lager: 10% uit Stavenisse, 5% uit Scherpenisse, 4% uit Poort vliet en Sint-Maartensdijk. MKB Reva maakte een draagvlak analyse, waaruit bleek, dat er in Sint-Annaland nog uitbreidings mogelijkheden waren. Zo zou de supermarkt met 500 m2 kunnen groeien en zou er plaats zijn voor een tabakswinkel. Uitbreidingsmo gelijkheden werden er verder ge zien voor bruin- en witgoed, sport artikelen, huishoudelijke artikelen en drogisterij-artikelen. Overigens was dat opvallend omdat er van de laatste twee branches elk twee winkels zijn in Sint-Annaland. Inmiddels is het havenplan gepre senteerd, waarbij de verbinding tussen de Voorstraat en de haven met huizenbouw en winkels ver sterkt moet worden. Met de ver plaatsing van garage Van Vossen en constructiebedrijf Van Beek en de verkoop van de waterschaps- loods zou er herinrichting van het Havenplein kunnen ontstaan, waarvan de leden van Activa de komende 25 jaar de vruchten wil len plukken. een onafhankelijk voorzitter en se cretaris wordt gezocht. Daarmee is een groep van drie wijze mannen bezig: J. Melse uit Tholen, S. Ver- jaal uit Sint-Maartensdijk en W.J. Mosselman uit Sint-Annaland. Binnen een jaar moet de vernieuw de aanpak verwezenlijkt zijn, want de stuurgroep Tholen 2005 houdt er eind 2003 mee op en ook de Ka mer van Koophandel wil dan resul taat zien van de extra inspannin gen. M. de Loos en J. Schipper van de stichting Ondernemersklankbord maakten in elk geval duidelijk, dat zij de Thoolse ondernemers met raad en daad bij willen staan. Ie mand meende, dat deze okb'ers op de stoel van de brancheorganisaties gaan zitten, maar De Loos zei dat ook brancheorganisaties de stich ting juist inschakelen. Er wordt on afhankelijk, vertrouwelijk en prak tijkgericht gewerkt. De 225 consulenten in Nederland (met na me oud-ondernemers, directeuren e.d.) willen graag als klankbord fungeren bij zowel operationele, fi nanciële als personeelsproblemen. Er wordt gekeken naar ,de tent en de vent.' „We zeggen soms dat er geen bestaansrecht is voor een be drijf en dat het beter is om te stop pen voordat het te laat is", aldus De Loos. „Liever voorkomen, dan genezen", vulde Schipper aan, die .probleemoplossend' bezig wilde zijn. De stichting ondernemers klankbord is via de Kamer van Koophandel te bereiken en die houdt binnenkort behalve de eerste maandagmorgen, ook de derde maandagmorgen van de maand spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Advertentie I.M. Het gemeentebestuur wil de vestiging van een discountzaak, een goed kope supermarkt die ook andere artikelen dan levensmiddelen ver koopt, in Sint-Maartensdijk toestaan. Wethouder K.A. Heijboer maak te dat duidelijk tijdens een ondernemersbijeenkomst in Meulvliet, waar ook mevr. De Beuckelaar van de actiegroep de Deurdrammers was bin nengekomen in het gezelschap van mevr. Schot-Oudesluijs. De laatste wil een pand aan de Sportlaan verhuren aan de Aldi. Wethouder Heij boer liet weten, dat een andere prijsstunter, Lidl, er wel eens sneller zou kunnen zijn. Mevr. De Beuckelaar noemde zo'n goedkope supermarkt gewenst ,voor mensen die minder te besteden heb ben.' „En de ClOOO-ondernemers zeggen: laat ze maar komen!" Voorzitter C.L. van Koeveringe van de middenstandsfederatie liet we ten, dat zijn organisatie achter het rapport van MKB Reva staat, waar in zo'n discountzaak op de Markt wordt aanbevolen waardoor de noordkant van het hart van Sint- Maartensdijk een trekkersfunctie kan krijgen. „We zijn er volop over in bespre king", zei wethouder Heijboer. „De gemeentelijke diensten draaien op volle toeren. In december komt de structuurvisie voor de Sportlaan en daarmee zullen we volkomen duide lijkheid geven. Half volgend jaar kan dan het ontwerp-bestemmings- plan gepresenteerd worden." Mevr. Schot-Oudesluijs wil een pand van haar fouragehandel aan de Sport laan verhuren aan de Aldi en de Boerenbond, een doe-het-zelf-zaak. De gemeente wil ook de gebouwen en terreinen van de voormalige zil- veruienfabriek Massagia bij de toe komstige detailhandelsbestemming betrekken. Tot nu toe was detailhan del aan de rand van een dorp een ne telige kwestie waar het gemeentebe stuur nee tegen zei, maar de stedenbouwkundige adviseurs zoe ken nu naar openingen. Alleen komt er geen apart bestemmingsplan voor de Sportlaan. Dit wordt meegeno men met de actualisering van plan Kom Sint-Maartensdijk, dat het ge hele dorp omvat. Dat levert dan weer wel vertraging op voor de Sportlaan. En wethouder Heijboer merkte op, dat op het pand van wo ninginrichting Van Houte - die het gebouw verkocht heeft aan een pro jectontwikkelaar die de winkel wil verhuren aan Lidl - al een detailhan delsbestemming rust. „Afhankelijk van de marktpartijen kan het aan de Markt dus sneller gaan dan aan de Sportlaan", meldde Heijboer. Volgens Eric van Houte van de ge lijknamige woninginrichting heeft Lidlalles al opgemeten' in het pand aan de Markt. „Giesbers vastgoed uit Nijmegen heeft ons pand ge kocht, evenals dat van garage Van Steenis. Zelf wachten we op grond van de gemeente in Welgelegen II (tegenover Van der Harst).' In tegenstelling tot de positieve ge luiden van de gemeente en de mid denstandsfederatie, is de stuurgroep Tholen 2005 minder enthousiast over een prijsstunter. Dit gezien de gevolgen voor supermarkten in dor pen als Stavenisse, Scherpenisse en Poortvliet. Sinds een jaar geleden is het standpunt van de stuurgroep echter milder geworden. Was het vorig jaar nog ,geen discount super markt', nu zei vice-voorzitter J. de Boer dat ,bij het binnenhalen van grootschalige winkels gekeken moet worden naar de effecten daar van.' Verder dient de nadruk te lig gen op behoud van het eigen karak ter van de gemeente Tholen.' In die stuurgroep zitten zowel Heijboer als Van Koeveringe, maar ook verte genwoordigers van de Kamer van Koophandel, landbouworganisatie ZLTO, ondernemersvereniging OOT, de recreatiesector alsmede voorzitter prof.dr. A. van der Zwan en secretaris J.A. Schaart. De tegenstanders van een prijsstun ter lijken in de stuurgroep aan de verliezende hand te zijn. De ondernemersvereniging Tholen organiseerde zaterdagavond een succesvolle winkelactie. De bijna honderd belangstellenden voor de ondernemersavond in Meulvliet over de toekomst van de detailhandel hoorden na de enthou siaste verhalen van de zes inleiders nogal wat gemopper over de situatie in Tholen. Het verkeerscirculatieplan blijft een bron van ergernis. „Pak eerst de oude stadskern aan, voordat je het huzarenstuk plan Noord gaat aanpakken", werd naar voren gebracht en dat werd met applaus onderstreept. Eerst moeten de parkeerproblemen maar eens opgelost worden. Er klonk een pleidooi om terughoudend te zijn met bekeurin gen. Ton Loef van de slijterij aan de Botermarkt vond dat er knelpun ten gemaakt zijn door een parkeerplaats weg te halen. Wethouder Heijboer antwoordde ronduit, het probleem niet te kun nen oplossen. „Ik zie geen afge ronde oplossingen. Zoiets vraagt een gedegen studie in de toe komst, maar in Bergen op Zoom moetje ook lopen naar de winkels. Misschien moeten we in Tholen naar een andere insteek dan de on dernemers zouden willen zien. We steken onze nek uit met een tijde lijke winkel voor de C1000, maar de supermarkt zelf en andere marktpartijen zullen het moeten doen. Het gemeentebestuur ziet mogelijkheden om in de stadskern wat te doen met monumentale looproutes, maar de verkeerscircu- latie zal niet tot ieders tevreden heid zijn." Bakker Van Oost sr. bracht naar voren, dat de huidige situatie aan de Eendrachtsweg bij de Cl000 geen knelpunt hoeft te zijn. „Als j de langparkeerders eruit zijn, is er voldoende ruimte. Zet parkeerme- ters en controleer ook", was het advies van de oud-ondernemer. Heijboer antwoordde, dat de ge meente geen bestuurlijke boetes mag instellen. „Als er een blauwe zone komt, dan vloeien alle op brengsten naar het rijk, maar wij moeten de controleurs betalen." Schilder Laban jr. klaagde dat de ondernemers in de stadskern van Tholen .buitenspel worden gezet.' „In sommige straten van Tholen (hij doelde op de Stoofstraat, Hoogstraat en de Markt, zoals in het geactualiseerde plan Kom is aangegeven) mogen er geen win kels meer bij komen, maar de ge meente wil in het buitengebied wel winkels toestaan." Wethouder Heijboer noemde een voorbeeld van een ondernemer die binnen zes weken nadat hij op Berg II Z I En als één van de grootste inkoop organisaties kan Ima bo het weten. Een showroom-be zoek bij Vriens-De Schelde is gegarandeerd een succes. Bergen op zoom Zeelandhaven 7 Telefoon: (0164) 271500 www.vriens-deschelde.nl Fax:(0164) 245370

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 11