0 Doelman houdt wankelend WHS in slotfase staande Sterk verweer van Stavenisse bij DVO wordt niet beloond S Van Aerde schrikt na verlies Tholen in cruciaal duel Koersballen Smerdiek vijzelt zelfvertrouwen op met monsterzege op DSE Tien treffers dames Smerdiek Gelijkspel Emergo 1 Donderdag 31 oktober 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 WHS 2 wint ruim van Thol. Boys Noad 2 geeft voorsprong prijs Ruime zege Smerdiek 2 Stavenisse 2 verliest van Tholen Withagen velt koploper Eerste nederlaag Tholense Boys 3 WHS 3 klopt Kloetinge Aansluiting houden bij de top. Dat was zaterdag op De Waaje de opdracht voor zowel WHS als Zwaluwe. In een meer spannend dan goede wedstrijd lukte het WHS om een vervolg te geven aan de goede reeks die enkele we ken geleden werd ingezet. Het werd 2-1 voor de thuis club, die daarmee een mooie traditie in stand hield. De af gelopen zeven jaar werd telkens van Zwaluwe gewonnen. De overwinning van WHS kwam niet zonder slag of stoot tot stand. „Een gelijkspel had de verhoudingen beter weergegeven", vond WHS-trainer Johan Sulkers terecht. Stavenisse voelde zich zaterdag bij DVO bestolen door scheidsrechter Gabriels. De arbiter uit Sint Willebrord zag halverwege de tweede helft als enige op sportpark Hulsdonk een strafschop in een sliding van Martin Neele. Van elfmeter sleepte de lijstaanvoerder de zege binnen: 1-0. Smerdiek had geen enkele moeite met DSE. De blauwzwarten wonnen eenvoudig met 6-0 en blijven in het spoor van de koplopers. Rendement SPS doet zichzelf de das om in Spui Fluplanders komen te kort tegen Rillandia De Thoolse tweedeklassers bleven zaterdag zonder pun ten. Voor NOAD'67 bleek het bezoekende Rillandia een maatje te groot. Het werd 0-3 voor de dit seizoen dras tisch versterkte ploeg van Paul van Buuren. Tholense Boys leverde een wanprestatie in Zevenbergen. Seolto won eenvoudig met 3-1 van een zonder inspiratie spelen de Thoolse ploeg, die nu volop in de gevarenzone is te recht gekomen. Verlies Noad WHS 4 bedwingt koploper Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-Rillandia 0-3, Seolto- Thol.Boys 3-1. Derde kl.: WHS-Zwaluwe 2-1. Vierde kl.: Spui-SPS 7-1, Smerdiek- DSE 6-0, DVO-Stavenisse 1 -0. Vijfde kl.: Rimboe-Vosmeer afgelast. Dames: ZSC-Smerdiek 0-10. Tweede kl. res.: Thol.Boys 2-WHS 2 0- 5, Seolto 3-Noad 2 2-2. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Spui 2 6-1. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Arendsker- ke 3 1-3, Stavenisse 2-Thol.Boys 4 0-5, Chrislandia 2-Noad 3 1-2, DVO 3-Smer- diek 3 2-4. Vijfde kl. res.: Noad 4-WC 5 1-1, Thol.Boys 5-ZPR 3 7-1, Kloetinge 5- WHS 3 1-4, Veteranen: WHS 4-Dinteloord 5 1-1, Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Steenbergen 4 afgelast, Steenbergen 6-Vosmeer 3 5- 1. Jeugd: Vosmeer C-Kloetinge 3-2, NVS- WHS B 3-1, WHS C-WIK'57 Cl 6-2, WHS Dl-Duivenland 1-8, Odio-WHS E2 7-5, WHS E3-Odio 3-3, Odio-WHS E4 0-9, WHS Fl-NVS 7-1, WHS F2- Rimboe 1-2, NVS-WHS F3 7-5, Noad A-MOC 17 5-2, Unitas 30-Noad B 0-1, Dinteloord-Noad C 2-5, Rillandia-Smer- diek B 7-2, Smerdiek D-Nw. Borgvliet 1-6, Smerdiek E2-Cluzona 0-6, Smer diek F-Welberg 0-4, Zeeland Sport- Thol.Boys A 4-6, Thol.Boys B- V.V.C.'68 6-2, Yerseke-Thol.Boys C 2-4, Thol.Boys Dl-Steenbergen 2-6, Thol.Boys D2-Odio 2-2, V.V.C'68- Thol.Boys E2 7-1, Rillandia-Thol.Boys E3 3-1, Thol.Boys E4M-B.S.C. 3-3, Thol.Boys F1-V.V.C.'68 3-2, Thol.Boys F2-Rillandia 1-1, N.V.S.-Thol.Boys F3 6-0. Tweede klasse WHS 2 behaalde in Tholen een ruime 0- 5 overwinning op het reserveteam van Tholense Boys. Zonder de geblesseerde spelverdeler Rien Fase trad een jong team aan tegen de Thoolse rivaal. WHS kende een zeer voortvarende start, waar bij de routiniers het verschil maakten. Spits Sander Westdorp, die geblesseerd aan de wedstrijd begon, bracht in de vijf de minuut de ploeg uit Sint-Annaland op voorsprong. Drie minuten later bracht Arthur de Jonge met een fraai genomen vrije trap de score op 0-2. Tholense Boys, dat nog zonder punten in deze competitie is, stelde ook in dit streekduel Voetbal programma Zaterdag 2 november uur Dauwendaele-Noad(Sardjoe) 14.30 Thol.Boys-Dinteloord(Makkelie) 14.30 VVC-WHS(Bruijnes) 14.30 SPS-Heinkenszand(Oosterlee) 14.30 WlK-Smerdiek(Rozema) 14.30 Stavenisse-Vrederust(Dalebout) 14.30 VCK 2-Thol.Boys 2(vBelzen) 14.30 WHS 2-Dauwendaele 2(dKeyzer) 14.30 Noad 2-Dinteloord 2(Cobussen) 14.30 Hoek 3-Smerdiek 2(Bom) 14.30 SPS 2-SSV 4(Nuijtemans) 14.00 Waarde 1-Thol.Boys 3 14.30 Vrederust 2-Stavenisse 2(Hugens) 12.30 Thol.Boys 4-Halsteren 2 12.30 Smerdiek 3-Zwaluwe 3 14.30 Noad 3-Dinteloord 3 13.30 Yerseke 5-SPS 3 12.45 Rillandia 4-Thol.Boys 5 12.45 WHS 3-Smerdiek 4 14.30 WHS 4-Kapelle 5 12.45 Smerdiek da.-Sleeuwijk(Akkerman) 14.30 Zondag 3 november uur Vosmeer-Ves(Koen) 14.30 Alliance 4-Vosmeer 2 10.00 Vosmeer 3-Internos 10 10.00 Trefzeker Topscorer Erik van Haaften (Smerdiek) 6 Niels Hage (Smerdiek) 5 Jacco Vaders (Vosmeer) Erik van Haaften is de nieuwe aanvoer der van het topscorerklassement. Met drie treffers verdubbelde de Smerdiek- speler het aantal treffers achter zijn naam. Van Haaftens teamgenoot Niels Hage vond het net twee keer en nestelde zich daarmee naast Jacco Vaders op de tweede plaats. Het drietal voelt de hete adem in de nek van vier spelers die vier keer scoorden: Francel Kousemaker van Tholense Boys, Corné de Frel van Noad, William Vroegop en Patrick Ketting van WHS. zwaar teleur. WHS verzuimde in de eer ste helft om verder afstand te nemen van Tholenaren. Voor de tweede helft werd Pieter Lindhout in het veld gebracht voor Erik Post. Eerder had Sander Westdorp al plaats gemaakt voor Vincent de Jonge. Door doelpunten van Lennert van der Reest en Vincent de Jonge liep WHS uit tot 0-4. De Sint-Annalanders kregen een serie kansen, maar de doelman van Tho len hield de schade nog beperkt. Dennis Oostdijk bepaalde de eindstand op 0-5. In Zevenbergen speelde Noad 2 met 2-2 gelijk tegen Seolto 3. Voor het duel tegen de nummer drie van de ranglijst moest lei der Jaap van Oudenaarde een beroep doen op diverse spelers van de overige sneioren- teams, doordat er vele afmeldingen waren. De stevige wind zorgde voor een rommeli ge wedstrijd. De Sint-Philipslanders speel den eerst tegen de wind in, waardoor doel man Ligtendag veel in actie moest komen. Na een schot van Leo Polderman op de lat was het Leo Zuidweg die Noad op voor sprong wist te brengen, fn de eerste helft moest het duel nog korte tijd worden stil gelegd, nadat grensrechter Adrie van Dijke op ongelukkige wijze de bal in zijn gezicht had gekregen. Voor de tweede helft werd bij Noad San- der Verwijs in het veld gebracht voor Cen- ny Reijngoudt. Kees van Tiggele kreeg in de beginfase van de tweede helft een goe de kans, maar kwam niet tot scoren. Na tien minuten spelen werden Patrick Kot en Benjamin Suurland in het veld gebracht voor Harm en Ike Verwijs. Invaller Suur land regaeerde attent, toen de doelman een inzet van Zuidweg pareerde. Hij pikte de bal op en stelde Kees van Tiggele in staat om zijn eerste doelpunt in deze competitie te scoren en daarmee de stand op 0-2 te brengen. Suurland en Ronnie v.d. Ree kre gen goede mogelijkheden voor een derde treffer, maar Noad verzuimde de wedstrijd definitief te beslissen. In het slotkwartier kwam Seolto weer terug in de wedstrijd en wist de Zevenbergse ploeg met twee treffers toch nog langszij te komen. Sint-Maartensdijk: 1C. van Mierlo en C. van Gorsel, én W. Lutt 42 p; 3. M. Dane en T. Goode 30 p; 4. G. Verwijs en A. Poot, én L. Verschoor en L. v.d. Klooster 25 p. Derde klasse Smerdiek 2 behaalde met een gehavende ploeg een eenvoudige 6-1 overwinning op het laag geklasseerde Spui. Door af wezigheid van zes spelers moest Smer diek een beroep doen op diverse spelers van het vierde team. Smerdiek opende na drie minuten spelen al de score. Ivo Kloet onderschepte een verkeerde uit trap van de doelman en rondde koelbloe dig af. Door doelpunten van Daan de Viet en Bram v.d. Male liep Smerdiek nog voor rust uit naar een 3-0 voor sprong. Het reserveteam van Smerdiek verslapte in de beginfase van de tweede helft, waardoor Spui enkele kansen kreeg en doelman Rik Zwagemaker in actie moest komen. Vervolgens trok Smerdiek de wedstrijd weer naar zich toe. Hilbert Brinkman bracht in de zestigste minuut de stand op 4-0. Door een eigen doel punt van Spui werd het 5-0, waarna de bezoekers de eer redden door de Smer- diekse doelman te passeren. Ivo Kloet bepaalde de eindstand op 6-1. Door deze ruime overwinning nestelt het reserve team van Smerdiek zich in de subtop van de derde klasse. Vierde klasse Stavenisse 2 kreeg op eigen veld met 0-5 klop van Tholense Boys 4. Stavenisse liep de gehele wedstrijd achter de feiten aan en kon geen vuist maken tegen de Thoolse ploeg. Het duurde echter lang voor het overwicht van Tholen tot uit drukking kwam in de score. Pas in de eindfase van de eerste helft zorgde Her man Bal met twee treffers voor het ver schil. In de tweede helft was het invaller Sjaak Suijkerbuik die ook twee keer wist te scoren, waarna Herman Bal de eind stand bepaalde op 0-5. Bij vier van de vijf treffers stond Marco v.d. Wielen aan de basis van het doelpunt. Nestor Rinus Minheere kopte van afstand nog hard op de kruising. Door de ruime 0-5 overwin ning is Tholense Boys het tweede team van Stavenisse op de ranglijst gepas seerd. Smerdiek 3 behaalde in Roosendaal een verrassende 2-4 overwinning op koplo per DVO 3. De thuisploeg nam in de eer ste helft de leiding, maar Pierre Witha gen scoorde voor Smerdiek de gelijkmaker. DVO kreeg nog een straf schop toegewezen, maar wist deze niet te verzilveren. Profiterend van het wind- voordeel in de tweede helft kreeg Smer diek meer overwicht Toch was het DVO die opnieuw de voorsprong nam. Een aanvaller van Roosendaal passeerde met een kopbal de Smerdiekse doelman. Door een hattrick van Pierre Withagen werd de 2-1 achterstand omgebogen in een 2-4 overwinning. Het derde team van Tholense Boys leed in de thuiswedstrijd tegen 's Heer-Arends- kerke de eerste nederlaag in de competi tie. In de openingsfase domineerde Tho lense Boys, maar Jaap de Vos wist uit vier opgelegde kansen niet te scoren, waardoor de thuisploeg het zich onnodig lastig maakte. Nog voor rust nam 's Heer- Arendskerke de leiding. In de vijfde mi nuut van de tweede helft moest Tholen opnieuw een treffer incasseren. Tien mi nuten later scoorden de bezoekers 0-3. Tholense Boys probeerde nog terug te ko men, maar het offensief leverde niet meer op dan een doelpunt van Rini Potappel Vijfde klasse De derde keus van WHS behaalde een eenvoudige 1-4 overwinning op Kloetin ge 5. WHS kreeg in de openingsfase al enkele uitstekende scoringskansen, maar Abby Hommel faalde in de afwerking. Tegen de verhouding in nam Kloetinge de leiding. Na knullig balverlies in de verdediging van WHS moest Siem Snoep met een sliding een aanvaller van Kloetinge het scoren beletten. De scheidsrechter gaf voor de overtreding een strafschop, die door de spits van de thuisploeg werd verzilverd. Uit een pass van Peter Wielaard was het Abby Hom mel die de stand weer snel in evenwicht bracht. Met een vrije trap was Theo van 't Hof vlak daarna bijna succesvol, maar de bal kon van de doellijn worden ge haald. Met uitvallen zorgde Kloetinge ook enkele keren voor gevaar, maar gelegenheidsdoelman Perry Moerland bleek moeilijk te passeren. Uit een cor ner van Patrick Quist bracht Daan Bolier met een kopbal WHS nog voor rust op een 1-2 voorsprong. Bij het begin van de tweede helft kwa men Johan Gunter en Wilco Elenbaas in het veld voor de niet fitte Peter Westdorp en John Keur. WHS ging in het begin van de tweede helft slordig met de kan sen om, waardoor de ploeg geïrriteerd raakte. Aanvoerder Siem Snoep praatte de voorwaartsen echter voortdurend weer moed in. Uit een voorzet van Wilco Elenbaas kopte Abby Hommel zijn tweede doelpunt van de middag binnen. Halverwege de tweede helft werd de moegestreden Theo van 't Hof vervan gen door Sander Goedegebuure. Na een mooie combinatie tussen Hans Vroegop en Abby Hommel bepaalde Jan Willem Mosselman de eindstand op 1-4. Patrick Ketting wordt gefeliciteerd door zijn medespelers na de winnende treffer voor WHS tegen Zwaluwe: 2-1. heeft ook gevolgen voor de verdedi ging." Toch was het eerste kwartier zaterdag volledig voor de bezoekers. In de 12e minuut werd het dan ook niet onver diend 0-1 voor Zwaluwe. Scherpenis- se werkte een hoekschop maar half weg en van afstand schoot een Zwalu- we-speler onhoudbaar in de kruising. Bijna leek Zwaluwe op weg naar een tweede treffer toen Arjan Mosselman in de fout ging bij een diepe bal. Mos selman herstelde zich door aan de noodrem te hangen, de daaropvolgen de vrije trap leverde niets op. In de 20e minuut kwam de thuisclub op ge lijke hoogte. Hans Leune speelde Mi chel Mosselman in de diepte aan, Sulkers kon voor het cruciale duel te gen de Brabanders geen beroep doen op de geblesseerden Hans van den Ouden en Corné van Tilbeurgh. In het doel stond bovendien Peter Scherpe- nisse in plaats van de naar het tweede plan verwezen Amé van Vossen. „Arné zit momenteel niet lekker in zijn vel en heeft in twee vriendschap pelijke wedstrijden voorlopig zijn plek verspeeld", legde Sulkers uit. „Peter is sterk in de lucht en straalt vertrouwen uit. Een onzekere keeper Mosselman ontweek ternauwernood een tackle en gaf op maat voor bij de tweede paal waar William Vroegop bekeken inschoot: 1 -1Beide ploegen konden daarna lange tijd geen gevaar stichten. Vroegop zag nog een lob ra kelings naast gaan en aan de overkant redde Scherpenisse bij een schot van afstand. Opvallend was dat de voor naamste wapens van WHS, de diep gaande middenvelders buitenom, vol strekt niet uit de verf kwamen. Sulkers had er wel een verklaring voor. „William Vroegop heeft last van een hamstringblessure en Harm Moerland startte vandaag voor het eerst in de basis. Hij komt nog wat wedstrijdritme tekort. Toch waren we als team niet in ons goede doen. We stonden teveel stil." Na de thee slaagde WHS er beter in, mede dankzij het windvoordeel, om de tegenstander van het doel weg te houden. Zelf wist de thuisclub ook weinig uitgespeelde kansen te creëe- ren. Leon de Witte schoot een keer goed van afstand en kwam even later net iets tekort bij een vrije trap van Hans Leune. Harm Moerland ging naar de kant voor Johan Elenbaas. Michel Mosselman ging sterk door aan de rechterkant maar zag zijn har de voorzet onderschept worden door de keeper, zodat de inlopende Leune er niet meer bij kon. Leune klom kort daarop net niet genoeg de lucht in om een vrije trap van Elenbaas te verzil veren. Sulkers bracht een kwartier voor het einde Jack Rijnberg binnen de lijnen voor Leune. De gewisselde speler had zijn trainingsjack nog niet aan toen Patrick Ketting scoorde. De Witte legde terug en de tot dan on zichtbare topscorer vuurde van buiten het zestienmetergebied in de kruising: 2-1„Het is net dat ene balcontact dat hem zo bijzonder maakt", genoot Sulkers na. In de slotfase was het vooral Peter Scherpenisse die zich onderscheidde. Tot drie maal toe moest de nieuwe WHS-goalie vol aan de bak bij hon derd procent kansen van Zwaluwe. De groenwitte defensie was de kluts helemaal kwijt en ook het inbrengen van Francois Bliek voor Vroegop bood geen soelaas.Wankelend haalde WHS het einde. Sulkers: „We com municeren onderling nog veel te wei nig. Het gevolg is dat je allemaal ei landjes in de ploeg krijgt. Toch hebben we nu dertien punten uit de laatste vijf wedstrijden. We blijven de top in het vizier houden." Vierde klasse dacht op zich met het toekennen van de door Stavenisse heftig be twistte penalty: 1-0. Soomers bracht onmiddellijk Matthias Moerland als extra spits binnen de lijnen en haalde Eerland naar de kant. Ook Neele schoof door naar de voorste lijn. Het offensief van Stavenisse leek beloond te worden toen Lemson binnen de zestienme ter onderuit werd geschoffeld, maar ditmaal hield Gabriëls de fluit onberoerd. Bij een andere kans kwam Neele een schoen te kort om de verdiende gelijkmaker op het bord te brengen. Na de on gelukkige nederlaag probeerde Soomers het van de zonnige kant te bekijken. „We zijn bestolen, maar als we zo blijven spelen moeten de punten komen. On danks de teleurstelling heerste er toch een voldaan gevoel in de kleedkamer. Ik zie een kleine vooruitgang. Dat moeten we zien door te zetten." Stavenisse moest de confrontatie in Roosendaal beginnen zonder een handvol vaste krachten. Dick Soomers kon geen beroep doen op Paul Oosdijk, Wim Marinissen, Sander Smits en Erik de Rooij. De fantasieopstelling bleek echter wonderwel te kloppen. Jeremy Gierman, door Soomers als diepe spits weggezet, moest veel vuil werk opknappen en deed dat voor treffelijk. Achter Gierman speelde Niels Veltman aan de linkerkant op een hangende positie een puike partij. Het hart van de defensie werd gevormd door de routiniers Martin Neele en Nico Nooy. Als laatste man bleek Nooy, ondanks zijn tekort schietende loopvermo gen, nog goed uit de voeten te ko men. Met name de coaching van de ervaren speler zorgde ervoor dat de linies gesloten bleven. Soomers was dan ook bijzonder tevreden over de prestatie van zijn elftal. „De taken werden perfect uitgevoerd." Stavenisse begon op Hulsdonk te gen de wind in. DVO kreeg daar door een veldoverwicht en dwong in het eerste kwartier ook enkele kansen af. Keeper Marco Dorst sleepte zijn ploeg door die moeilij ke openingsfase heen en Stavenis se kreeg steeds meer vat op de te genstander, die vorige week bij Vrederust nog tegen een onver wachte nederlaag was opgelopen. Op het middenveld hadden Bram Smits, Leen Lemson en Peter Eer- land hun zaakjes op orde, zodat de thuisclub goed van het doel kon worden weggehouden. In de twee de helft speelde Stavenisse, dank zij het windvoordeel, vooral op de helft van de thuisclub. In de 65e minuut vestigde Gabriëls alle aan- Smerdiek haalde flink uit tegen het in de staart van de ranglijst bivak kerende DSE uit Etten-Leur. Het werd 6-0 voor de ploeg van Pim Potappel. Drie doelpunten kwa men op naam van Erik van Haaf ten, die zich als spits langzamer hand op zijn gemak begin te voelen. Trainer Pim Potappel was zeer te spreken over het optreden van Van Haaften. „Erik heeft op deze positie nog meer rendement voor het elftal dan als rechtermid denvelder. De weg naar de goal is korter en met zijn diepgang zorgt hij voortdurend voor gevaar." In de 18e minuut scoorde Van Haaften voor de eerste maal. Ste fan de Jong en Niels Hage zorgden voor het inleidende werk en Van Haaften maakte alleen voor de keeper geen fout: 1 -0. Van meet af aan was duidelijk dat Smerdiek zaterdag de betere ploeg was. Al voor de openingstreffer ontsnapte DSE enkele malen bij kansen vooor Hage en Van Haaften. Na ruim een halfuur schoot Van Haaf ten een voorzet van Hage tegen de touwen: 2-0. Smerdiek bleef door gaan maar wist voor de thee het doel niet meer te vinden. Dat mocht vooral Niels Hage zich aan rekenen. De schaduwspits was de keeper al voorbij na een pass van William de Bie, maar besloot in het zijnet. Na een dieptebal van broer Jordy, verlengd door Van Haaften, schoot Hage over. Kort na rust brak het verzet van DSE. Souliman el Bouzzaui zette voor en Elmar van der Griek kopte de 3-0 binnen. Kort daarop moesten de bezoekers met tien man verder na een rode kaart. De kansen voor Smerdiek hoopten zich op. In de 53e minuut kon er weer gejuicht worden. El Bouzzaoui was niet zelfzuchtig en bood Niels Hage de kans: 4-0. Vlak daarop werd het 5- 0 toen Van Haaften in een scrim mage het laatste zetje gaf. Niels Hage zorgde voor de 6-0 eind stand. Dubbele cijfers lagen voor de thuisclub binnen bereik, maar daarvoor werd te onzorgvuldig omgesprongen met de lawine aan kansen. In de slotfase moest DSE met negen man verder na een tweede rode kaart. Het enige wat Potappel na afloop zorgden baarde was het uitvallen van doelman Alex Hogendoorn. Een kwartier voor het einde ging deze gebles seerd naar de kant toen een spier in het bovenbeen opnieuw op speelde. Rick Zwagemaker kwam voor hem in de ploeg. Na WIK krijgt Smerdiek een aantal cruciale duels voor de kiezen tegen onder andere Chrislandia en SKNWK. Potappel: „Dat zijn de wedstrijden waar het erop aan komt. In die potjes zijn heel wat punten te ver geven. DSE was voor ons een uit gelezen wedstrijd om aan het zelf vertrouwen te werken." SPS kreeg in het Zeeuws-Vlaamse Spui een lesje kansen benutten. De ploeg van Gerard van Zalinge speelde voor rust goed mee, maar keek toen wel tegen een 4-1 ach terstand aan. Na een kwartier was de partij in feite al beslist. De thuisclub leidde op dat moment met 3-0, vooral omdat SPS achter in de nodige steken liet vallen. Van Zalinge moest in de rust eerst tot tien tellen, alvorens over te gaan tot de bespreking. „Van mandek king hebben ze bij SPS nog nooit gehoord, lijkt het wel. We doen onszelf telkens de das om. Het enige positieve was dat we ditmaal zelf in ieder geval ook kansen heb ben afgedwongen. Het klinkt bela chelijk bij een 4-1 achterstand, maar ik vond ons in de eerste helft de betere ploeg." Met name Wiljan Lisseveld en René van Vossen haalden in het eerste deel regelmatig de achter lijn. Met hun voorzetten werd wei nig gedaan. Van Vossen koos een keer voor het eigen succes, in plaats van af te leggen op de vrij staande Jaco Jansen. Samen met Jansen vormde Dennis Boer voor rust de tweemans-voorhoede. Wim de Groen is door Van Zalinge aan de kant geschoven. De Groen eiste na enkele weken afwezigheid een basisplaats en kreeg die niet. Van Zalinge: „Als spelers de opstelling gaan maken, is het eind zoek." Het was Jaco Jansen die bij de stand 4-0 eindelijk het net vond. Corné Rottier was op dat moment al vervangen door Arjan Dijke die op een goede invalbeurt kon terug zien. Na de thee kwam Barry de Rijk als derde spits in de ploeg, in plaats van Joey van Akkeren. Veel verschil maakte het allemaal niet meer voor een wegzakkend SPS. De twee sterke spitsen van Spui bleven een plaag voor de Poort- vlietse verdediging en de thuisclub liep eenvoudig uit naar 6-1. Ook doelman Niels Lisseveld had za terdag niet zijn beste dag. René van Vossen zorgde voor 6-2. Barry de Rijk tekende voor de 7-3 eind stand. Komende zaterdag speelt SPS tegen koploper Heinkenszand dat aan een punt genoeg heeft voor het behalen van de eerste periode. Daarna wachten mindere tegen standers als Brouwershaven, Mevo en Nieuwland. Tegen die ploegen moet het gebeuren, zegt Van Za linge. „Als we daar geen punten tegen pakken, wordt het hope loos." Tweede klasse De problemen bij Tholense Boys stapelen zich op. Winst in Zevenber gen had aansluiting bij de midden moot betekent. Gezien de belangen had Van Aerde een tot de tanden ge wapend team op de mat verwacht. Het tegenovergestelde gebeurde. Een mat spelend Tholense Boys liet zich simpel oprollen. Van Aerde vond de vertoning naar eigen zeggen verschrikkelijk. „Ik ben echt ge schrokken. Motivatie en beleving is toch wel het minimale wat je mag verwachten." Niet alleen blijven de resultaten ach terwege, ook de personele proble men bij de Thooise tweedeklasser nemen met de week toe. Het crucia le duel in Zevenbergen moest wor den gespeeld zonder de geblesseer den Eric van Gorsel en Jan Groenewegen, terwijl ook Piet den Boef en Said Oumhamed (ge schorst) ontbraken. Frans Hagen beek is bij Van Aerde definitief uit de gratie. „Op hem reken ik niet meer. Er zijn dingen gebeurd die ik niet tegenover de groep kan verant woorden. Ik denk dat Frans tot dus ver vijf keer is komen trainen. Dan moet je het niet vreemd vinden dat je reserve wordt." Erwin de Nijs was bereid om de uit gedunde selectie aan te vullen en startte in de basis als rechtermidden velder. Meest opvallende man aan Thoolse kant in de openingsfase was vooral doelman Marius Bal. Met twee schitterende reddingen voor kwam Bal een vroege achterstand. Seolto bleef de gevaarlijkste ploeg en nam na ruim een halfuur verdiend de leiding. Een voorzet vanaf de rechterkant werd bij de eerste paal langs Bal gekopt: 1-0. Het Thoolse gevaar moest vooral komen van De Nijs die liet zien nog altijd meer in huis te hebben dan de doorsnee voetballer. Op slag van rust bouwde Seolto de voorsprong uit. De Zeven bergse treffer kwam ditmaal voor re kening van Bal die in de fout ging bij een hoge voorzet: 2-0. Na rust kwam Ali Oumhamed in de ploeg voor de onzichtbare Ronnie de Graaf. Het werd een meer gelijkop- gaande wedstrijd, zonder dat de be zoekers ook maar een moment kon den overtuigen. Van Aerde. „Alles ging fout. Zelfs passjes over vijf me ter kwamen niet aan. Ik kan er niets positiefs over melden." Een betwiste strafschop maakte Tholense Boys na een uur voorgoed kansloos. Een sliding van Jeroen Nieuwkoop resulteerde in een penal ty die onberispelijk werd ingescho ten: 3-0. Pas daarna wierp de Thool se ploeg de schroom van zich af. Simon Jansen kwam in het veld voor Riek van de Velde. In de 67e minuut verscheen Francel Kousemaker al leen voor de keeper, in de herkan sing werkte De Nijs binnen: 3-1. Arie Draaijer en Francel Kousema ker schoten nog een keer gevaarlijk van afstand, maar invaller Jansen was het dichtst bij de aansluitings treffer. Na een voorzet van De Nijs voorkwam de Zevenbergse goalie met een sublieme reactie dat het hakje doel trof. In de slotfase kwam Martin de Waal nog in de ploeg voor de aangeslagen Kousemaker. Tegen Dinteloord moet Tholense Boys za terdag uit een ander vaatje tappen, vindt Van Aerde. „We zijn bezig met een overbruggingsjaar, maar degra datie moeten we kost wat kost zien te voorkomen. Dat besef moet er bij de jongens toch ook zijn. Ik praat veel met ze, maar op een keer houd het op. Zonder beleving wordt het niets." Noad treurde na afloop vooral over de gemiste kans van Corné de Frel in de openingsfase. Mogelijk had een vroeg doelpunt van de Fluplan ders de wedstrijd een heel ander aanzien kunnen geven. De Frel was zaterdag echter niet op zijn best, evenmin als de dragende spelers Ar jan Moerland en Iwan Geense. De thuisclub moest het afleggen tegen het sterke collectief van Rillandia, dat zich bovendien een meester toonde in het benutten van de kan sen. De bezoekers haalden vrijwel het volle rendement uit de mogelijk heden die werden afgedwongen. Noad-trainer Peter van Poortvliet sprak van een verdiende nederlaag. „We konden het vandaag gewoon niet brengen." De openingstreffer van Rillandia kwam tot stand nadat de buitenspel- val van Noad haperde. Arjan Koop- mans (ex-Hoek) ging goed door en speelde Hakim Didi op de flank aan die met een diagonale knal doelman Kees Lozekoot passeerde. Op slag van rust strafte diezelfde speler bal verlies van Iwan Geense af: 0-2. In het tweede deel ging Noad wel op zoek naar de gelijkmaker. De echte overtuiging ontbrak om het Rillan dia echt moeilijk te maken. Bij een van de weinige kansen maakte Koopmans het karwei definitief af: 0-3. De bezoekers namen daarna gas terug, zodat Noad niet tegen een monsternederlaag opliep. Komende zaterdag moet Noad het in Middel burg opnemen tegen Dauwendaele, de staartploeg die juist afgelopen weekeinde de eerste overwinning boekte. Noad is een gewaarschuwde ploeg, aldus Van Poortvliet. „In feite is de wedstrijd tegen Dauwendaele belangrijker voor ons dan de pot te gen Rillandia. Natuurlijk hoop je thuis een punt te pakken tegen Ril land. Het zat er niet in. We waren vandaag onszelf niet. We hebben on ze fysieke mogelijkheden niet benut en dan moet je het afleggen tegen het technisch surplus van Rillandia. Hopelijk is het een incident geweest. Verliezen bij Dauwendaele betekent dat die ploeg op drie punten komt en dan moeten we weer helemaal op nieuw beginnen." Damesvoetbal In Scharendijke won het damesteam van Smerdiek met 0-10 van ZSC '62. In het eerste kwartier sprong Smer diek nog slordig met de kansen om, maar daarna werd het duel een doel- puntenfestijn. Anne Hage opende na twintig minuten spelen de score, waarna haar zus Irma de stand op 0-2 bracht. Ilse Polderman trof vervol gens de paal, maar tien minuten voor rust haalde zij haar revanche door de bal keihard in doel te schieten. Uit een comer van Ilse Polderman bracht Anne Hage met een kopbal de stand op 0-4. Tamara van Boven noteerde uit een vrije trap de vijfde treffer. In de tweede helft was het Mirjam Stolk die de stand op 0-6 bepaalde. Het mooiste doelpunt kwam op naam van Ramona van Tiggele die vanaf 30 meter de zevende Smer diekse treffer maakte. In de slotfase ging Smerdiek op jacht naar een ze ge met dubbele cijfers. De 10 kwam op het scorebord door doelpunten van Ilse Polderman, Annique ten Voorden en Anne Hage. Het dames team van Smerdiek speelt zaterdag tegen titelkandidaat Sleeuwijk en kan dan rekenen op aanzienlijk meer tegenstand. Zevende klasse WHS 4 behaalde een knap 1-1 gelijkspel tegen koploper Dinteloord 5. WHS nam verrassend het initiatief in deze wed strijd en kreeg diverse mogelijkheden. Een mooie aanval via Bram Bevelander en Samir Omran leverde echter geen treffer op. Omran probeerde ook nog een keer met een kopbal de Dinteloordse doelman te verrassen, maar een doelpunt bleef uit. Sjaak Gunter kwam enkele mi nuten later oog in oog met de keeper te staan, maar ook hij wist de doelman niet te passeren. Ook Dinteloord zorgde met uitvallen voor gevaar, waarbij doelman Kees Goedegebuure WHS op de been hield. Door een misverstand in de verde diging moest WHS na een half uur spe len toch een treffer incasseren Verdedi ger Leo Mosselman wilde de bal terugkoppen op doelman Goedegebuure, die echter net uit zijn doel was gekomen om de voorzet te onderscheppen, waar door de bal over hem heen in doel be landde. In de tweede helft werd een cor ner door Nico Hage doorgekopt, waarna Leo Mosselman met een kopbal de ge lijkmaker kon scoren. De wedstrijd werd geleid door Piet de Rijke, die inviel als scheidsrechter. Het hoofdteam van korfbalvereni ging Emergo revancheerde zich voor de 11-2 nederlaag tegen de koploper. Tegen kampioenskandi daat DSO uit Klundert, werd een knap gelijkspel behaald. Beide teams legden in dit duel de nadruk op de verdediging, waardoor er in de eerste helft slecht vijf keer werd gescoord. Emergo ging ver rassend met een 3-2 voorsprong rusten. In de tweede helft bleef het een zeer spannend duel, wat uit eindelijk resulteerde in een 4-4 eindstand, waarmee vooral de ploeg uit Sint-Maartensdijk tevre den was. De treffers werden ge maakt door Marchel de Frel (3x) en Marco v.d. Hoek. De B-jeugd van Emergo was to taal niet opgewassen tegen PKC uit Papendrecht. De ploeg leed een 17-1 nederlaag. Alleen Harmen Heemskerk scoorde voor de Thoolse ploeg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 15