Sint-Annalanders betoverd bij derde poging samengaan Muisstille zaal stemt in met historische fusie van Rabobank KwaliteiT? Krokodil Ouderen Honderd procent voor fusie tegenover 62 en 69% in 1994 Leden zonder discussie akkoordhet is toch een verloren zaak Colleges van de fusiebank Afscheid van vijf mannen en 1 vrouw Nog niet al het personeel zit op de juiste plaatszegt Harmsen Donderdag 24 oktober 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De leden van de Rabobank Sint-Annaland-Poortvliet die in 1994 al twee keer een fusie hebben afgewezen, lieten donderdagavond alle verzet varen. Zonder enige discus sie werd de opheffing van de coöperatieve vereniging unaniem goedgekeurd. Het bestuur was verbouwereerd, want de leden waren zo mak als een lammetje. Er was geen enkele vraag. Pijn Los eindje Gevoel De zaal was muisstil. Er kwam uiteindelijk slechts één vraag over het fusievoorstel van de Rabobank Tholen en de Rabobank Sint-Annaland/Poortvliet tijdens de alge mene vergadering van de Rabobank Tholen donderdag avond in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Lang bleef het stil. Beklemmend, zei bestuursvoorzitter A.P.M.M. van Gurp voordat de historische beslissing viel. „Door niets te zeggen, hoor ik u toch." Toen die ene vraag beant woord werd, was de kogel door de kerk en klonk er ap plaus in de volle pilarenzaal van het partycentrum. Het was de 99ste algemene vergadering en een 'markant mo ment' in de geschiedenis van de bank. Te huur Centraal Leeftijdsgrens geldt niet meer Doorgekauwd Cijfers Rabobanken 2001 Op de reguliere ledenvergadering met de behandeling van de jaarre kening 2001 was enkele weken ge leden al opgemerkt, dat de fusie een gelopen race leek. En dat kwam donderdagavond in de Wel- levaete uit. Dit keer was de sport zaal gehuurd in plaats van de klei nere dorpshuiszaal, maar er bleek ruimte te over voor de 66 leden die 26 volmachten hadden meege bracht, zodat er 92 stemmen uitge bracht konden worden. Zo'n twin tigtal personeelsleden woonden de vergadering ook bij. In april 1994 was dat nog andere koek. Toen werden er in de dorpshuiszaal 155 leden gepropt (met 121 volmach ten) en een maand eerder w^ren dat er bij de eerste fusievergadering 121 met 47 volmachten. Er was een driekwart meerderheid nodig om de fusie met de Rabo bank Tholen te laten slagen en de honderd procent score leek te mooi op waar te zijn. Niet dat er - behal ve van het bestuur en de raad van toezicht - enthousiaste geluiden klonken over het verdwijnen van de eigen bank. De leden zeiden er helemaal niets over. „Het is toch een verloren zaak", merkte een on dernemer/verenigingsbestuurder voor de vergadering al op. Door de zwakke financiële positie zoals die uit de jaarrekening 2001 naar voren kwam, was de Sint-Annalandse bank overgeleverd aan de collega's Niet meer achterom kijken, maar vooruit zien, hield voor zitter Westerveld de Rabole- den in Sint-Annaland voor. Hij staafde dat met een verhaaltje uit Rusland, over de jarige pre sident Poetin, die als oud straaljagerpiloot niet van frat sen houdt, noch van stroop likken. Wat moet je zo'n man geven op zijn verjaardag. De president van Moldavië, Voro- nin, dacht een passend cadeau te hebben in de vorm van een kristallen krokodil. ,De kroko dil is het enige dier dat niet achteruit loopt', zei Voronin mysterieus. Westerveld hoopte dat de leden hier bij het fusie- besluit aan zouden denken en dat deden ze. uit Sint-Maartensdijk. Een toren hoge stroppenpot van 778.000 euro en een schamele nettowinst van 50.000 euro hadden de Sint-Anna- landers als het ware monddood ge maakt. Het beursklimaat is slecht en andere financiële dienstverle ners als ABN Amro en de Post bank reorganiseren rigoureus hun kantorennet. De fusiegedachte werd daarom breed aanvaard, want hoe valt er anders in 2003 nog te overleven? De bankbesturen hadden als be weegreden voor de fusie o.a. ge noemd het verhogen van de kwali teit van de dienstverlening, met name specialismen. Dat de Rabo bank stopt met de verkoop van rei zen en dat er gesneden wordt in de beleggingsafdeling, ontkrachtte dat uitgangspunt, maar ook dat werd gelaten aanvaard. Niemand had daar vragen over. „Het is wel stil hoor, vanavond", zei voorzitter drs. Th.G.A. Wester veld in de Wellevaete, die het nau welijks kon geloven dat de leden alles voor zoete koek aannamen. Hij had dan in zijn openingswoord wel gezegd, dat hij geen .toverfor mule voor de toekomst' had, maar de Sint-Annalanders leken zelf wel betoverd. Een op de ledenvergaderingen be kend spreker als A. v.d. Harst ont brak dit keer, zoals ook oud-be stuurder M. Bijl was verhinderd. Thoolse vluchtelingen, die destijds van de Rabobank Tholen of Sint- Maartensdijk naar Sint-Annaland waren gekomen, lieten zich niet meer horen. Ook de verontruste le den deden er het zwijgen toe. Westerveld voelde in zijn ope ningswoord wel aan, dat de stem ming onder de leden niet uitgelaten was. „Vanzelfsprekend treuren we om een stuk verlies van identiteit van onze bank. Dat doet pijn. We verliezen een eigen stukje bank door op te gaan in het grotere ge heel. Je voelde je welkom bij deze bank. Je werd niet weggekeken. Hans Ketting wist altijd wel raad, nietwaar? Letterlijk en figuurlijk was hij de achtervang." Met het fusiebesluit werd donder dagavond een stuk bankhistorie in Sint-Annaland afgesloten. Op 8 Leden uit Poortvliet laten zich de koffie en het gebak goed smaken. april 1913 werd de coöperatieve Boerenleenbank daar opgericht. De 90 jaar wordt niet meer gehaald. „De beheerscolleges zijn ervan overtuigd, dat alleen de nieuwe, grotere bank de missie kan waar maken die ons voor ogen staat, na melijk om de beste brede financiële dienstverlener te zijn op Tholen en Sint-Philipsland. Dus niet omkij ken en niet stil blijven staan, maar vooruit. Het kan niet anders." De bestuursvoorzitter zei daarbij een sterke troef te hebben, name lijk de corporatiegedachte. „Die lo kale worteling onderscheidt ons ook van een handelsbank." Wester veld zei ook gesterkt te zijn door het unaniem positief advies van de medewerkers. „Ook onze mensen onderkennen, dat we als kleine bank niet op koers kunnen blijven. Als we in ons eentje door zouden gaan, zouden we het op den duur niet redden. Dan gaat het bergaf. Daarentegen betekent een gefu seerde bank: samen sterker verder. Met een betere solvabiliteit, een sterkere bancaire productiviteit, be ter advies voor de klant en ont plooiingskansen voor de medewer kers die dat nu niet hebben." Westerveld vertelde, dat er heel veel werk was verzet om het huis op orde te krijgen. „Met accoun tants over de vloer, aanscherping van processen en controles. Wij wilden niet voor de zoveelste keer gedonder in het natraject, aan de achterdeur." Tijdens de acht fusiegesprekken was de sfeer open en kritisch. „Af en toe kregen we een draai om de oren van de raad van toezicht, maar het was allemaal opbouwend." De voorzitter noemde het in elkaar passen van de twee banken een las tig proces. „Bij welke functie in de nieuw ontworpen organisatie hoort de juiste medewerker. Als er twee prima mensen voor Zijn, hoe los je dat dan op. Mede dankzij de hulp van een buitenstaander is dat zorg vuldig gebeurd, hoewel ik ruiterlijk moet bekennen, dat hier en daar nog wel een los eindje zit. Maar dat kan ook niet anders met zo'n com plex proces." Westerveld benadrukte, dat de bank er met de fusie nog niet is. „Dat is geen einddoel, maar een start, want op drie gebieden moe ten we beter gaan presteren: finan ciën, medewerkers en klantwaarde. Ook het ledenbeleid, dat door alle drukte toch wat naar de achter grond is geraakt, moeten we in de nieuwe bank onder de loep nemen. We moeten meer naar de leden lui steren en proberen de ideeën die u aanreikt, meer serieus nemen en in ons beleid realiseren. Bestuurslid Margo Poot zal bij de nieuwe bank speciaal aandacht gaan besteden aan het ledenbeleid door middel van een klankbordgroep. Voor lo kale betrokkenheid, sponsoring, enz. zit er 65.000 euro in de pot. Het nieuwe ledenbeleid wordt een stevige opgave en vanuit de raad van toezicht zullen we vooral ook hier naar kijken", aldus Wester veld. Toen het fusiebesluit zowel in Sint- Annaland als in Sint-Maartensdijk gevallen was, sprak de voorzitter van de raad van toezicht, ir. D. van Doorn, in de Wellevaete een felici tatie uit. „We maken hier een bij zondere gebeurtenis mee en ik ben ontzettend trots, deelgenoot te zijn van dit proces. Ik ben ook bijzon der verheugd, dat het fusiebesluit op deze wijze is genomen. Zo'n fu sie goedkeuren, is niet alleen een kwestie van cijfers. Het is het ge voel dat zegt: dit is een goede zaak! Er lag bij deze bank een behoorlijk spanningsveld, maar met de nieu we directeur is de harmonie terug gebracht. Met uw besluit voor de fusie bent u het daar allemaal ook van ganser harte mee eens." Voor Van Doorn betekende de fusie wel het afscheid. „Wil Boogaard en ik zijn het slachtoffer van deze fusie. Wij moeten het toneel verla ten. Dat doen we met weemoed, want hoewel ik in Liempde woon, voel ik me nog een rasechte Thole- naar. Ons afscheid dient echter een ontzettend goed doel: de vorming van één Rabobank op Tholen." Van Doorn vertelde, dat hij dertig jaar geleden met Boogaard naar Wageningen reed, waar ze toen sa men studeerden. „Nu zwaaien we samen af bij de raad van toezicht. Ik heb dit iets minder dan een jaar gedaan. Het is één van mijn kortste functies, maar ook één van de meest inhoudsvolle bezigheden waar ik met de grootst mogelijke tevredenheid op terugkijk. Dank voor het vertrouwen. Ik wens het nieuwe team dezelfde kameraad schap toe", aldus Van Doorn. Westerveld sprak nog een dank woord, kondigde champagne, hap jes en een cadeau aan en sloot donderdagavond om negen uur de vergadering in de Wellevaete. De notulen van deze laatste verga dering van de zelfstandige Rabo bank Sint-Annaland Poortvliet zullen voorlopig worden vastge steld door M.L. Schot uit Sint- Maartensdijk en D.J. Hage uit Poortvliet. Het BESTUUR van de fusiebank ziet er als volgt uit: voorzitter A.P.M.M. van Gurp (65) uit Sint-Maartensdijk; oud-directeur internationaal voedingsmiddelenbe drijf Hazlewood, heeft diverse ad- vies- en bestuursfuncties, o.a. water sportvereniging Sint-Annaland en Smalstads mannenkoor, secretaris mr. G. Vos (42) uit Stave- nisse, hoofd ruimtelijke, economi sche, recreatieve en onroerende za ken gemeente Tholen. bestuurslid mevr. M.H. Poot- Moerland (46) uit Sint-Annaland, zelfstandig ondernemer in de hore- casector. De RAAD VAN TOEZICHT bestaat uit voorzitter drs. Th.G.A. Westerveld (59) uit Sint-Philipsland, oud-perso- neelsdirecteur Shell, voorzitter raad van toezicht stichting Beter Wonen en voorzitter streekmuseum de Meestoof. secretaris C.P. Bijl (31) uit Poort vliet, medewerker inkoop, logistiek en teeltbegeleiding aardappelhandel. lid JJ. Slager (36) uit Sint-Maar tensdijk, zelfstandig ondernemer in de agrarische sector, lid mevr. E.J. Lindhout-Theunisse (43) uit Sint-Annaland, zelfstandig ondernemer in de binnenvaart. S. de Jong (63) uit Scherpenisse, zelfstandig ondernemer in de agrari sche sector. De fusie betekent ook afscheid voor een aantal bestuurders en leden van de raad van toezicht. Bij de Rabobank Sint-Anna- land/Poortvliet, waar de colle ges nog maar 1 jaar zitten, blijft het vertrek beperkt tot twee le den van de raad van toezicht: voorzitter ir. D. van Doorn uit Liempde en vice-voorzitter W.A. Boogaard uit Sint-Anna land. Bij de Rabobank Tholen stapt in het bestuur alleen secretaris C. van den Berge uit Tholen op. In de raad van toezicht zijn er drie mutaties. Daar houdt voorzitter P.A.M. Groffen uit Sint-Maar tensdijk ermee op, mevr. J. Hoogendoorn-van Dijk uit Tho len en M.D. Moelker uit De Heen. Het besluit om te fuseren viel om 20.48 uur. De vergadering was nog maar 38 minuten aan de gang. In de zaal zaten 50 leden en 40 perso neelsleden van de Rabobank Tholen die vierkant achter de fusie bleken te staan. Door de grote opkomst begon de bijeenkomst tien minuten later. De stemming was bij het begin al feestelijk toen er gebakjes werden rondgedeeld. Van Gurp zette in zijn welkomst woord de toon van de avond: „Naja ren van erover praten, van ja knik ken, nee schudden en voor ons uit schuiven zouden we vanavond kun nen besluiten tot een samengaan met een nabuurbank om daarmede tot een fusie te komen, waarvan vriend en vijand al geruime tijd overtuigd zijn, dat zulks onvermijdelijk is." Directeur G.J. Harmsen werd aange wezen als secretaris voor de stern- commissie, de twee stemopnemers hoefden deze avond niet aangewe zen te worden want tot stemming kwam het niet. Het was de makke lijkste weg om bij acclamatie met het fusievoorstel in te stemmen, zei Van Gurp nadat hij alle mogelijkhe den op een rijtje had gezet en de keus aan de zaal had gelaten. En zo was de fusie een feit. De algemene vergadering in Sint- Annaland (die eerder was begonnen) had toen al ingestemd met het fusie voorstel, zo leerde een telefoontje. „Sint-Annaland heeft ook zijn ei ge legd." Bij de mededelingen wees Van Gurp mogelijke twijfelaars er nogmaals op dat de Rabobank Nederland ga rant zal staan mocht er 'financiële Bij de rondvraag feliciteerde Chr. Koopman het bestuur met de fusie. Hij herinnerde eraan dat de gemeenten op Tholen in 1971 een werden, dat in 1996 de waterschappen fuseerden en dat nu de twee Rabobanken samen gaan. „De afstand zal groter worden. Soms wat klan tonvriendelijker. De betrok kenheid van de bank is groot, maar die moet je ook vast zien te houden. We hebben hier met veel ouderen te maken." Van Gurp onderstreepte dat. „We gaan prat op onze sociale betrokkenheid. Het ledenbe leid heeft een hoge waarde. Een van de bestuursleden krijgt dat beleid zelfs in zijn portefeuille." schade' zijn bij de Rabobank Sint- Annaland/Poortvliet. Volgens Van Gurp heeft de bank een reservepot opgebouwd om tegenslagen op te vangen (klanten die hun schuld niet afbetalen). „De maximale schade zal zo groot zijn als die reservepot groot is." Harmsen lichtte in het kort het fusie voorstel toe. Het was in grote lijnen een herhaling van de vorige verga dering op 30 september, waar ook al positief op het voornemen was gere ageerd. Hij benadrukte dat er geen gedwongen ontslagen zullen vallen, maar zei wel dat er een aantal mede werkers 'boventallig' is. Op 3 okto ber is met alle medewerkers gespro ken. „Niet iedereen heeft de plek gekregen die hij of zij wil. We zijn nog met een aantal mensen in ge sprek." De gefuseerde club blijft volgens Harmsen veel belang hechten aan de leden. „De vele activiteiten die er al zijn, zullen we voortzetten. We zul len onze leden actiever gaan vast houden." De bank streeft naar een centrale huisvesting. Vanaf mei 2003 zouden de 'adviesdiensten met de specialis ten' onder één dak moeten zitten. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om aan de leden te vragen of er ie mand een ruimte te huur heeft staan. Over zijn toelichting kwamen geen vragen. Volgens Van Gurp is fuseren geen modegril. „Fuseren doe je om tast bare redenen. Samen sterker gaan we verder." De kwaliteit van de dienstverlening, vooral op het ge bied van specialismen, kan volgens de voorzitter omhoog. De continuï teit van de dienstverlening kan beter gewaarborgd worden en de onafhan kelijkheid wordt ermee gediend. Door efficiëncyvoordelen kan het kostenpeil omlaag. En een dienst verlening op een hoger peil, biedt volgens Van Gurp betere perspectie ven voor de medewerkers in oplei ding en voor carrièremogelijkheden van het personeel. Ook het coöpera tieve element zal er beter door uit te verf komen, aldus de voorzitter. Het fusievoorstel bestond uit een aantal onderdelen: wijziging van de statuten en huishoudelijk reglement, benoeming tot lid van bestuur (met ingang van de fusiedatum) van mevr. M.H. Poot-Moerland, die van de Rabobank Sint-Annaland/Poortvliet komt en de zittende leden Van Gurp en mr. G. Vos van de Rabobank Tho len, aanvult. En benoeming van le- Nadat de fusie een feit was geworden praatten de leden na in de pilarenzaal van Haestinge in Sint-Maartensdijk. den van de raad van toezicht: C.P. Bijl, J.J. Slager en drs. Th. G.A. Westerveld die toegevoegd worden aan de reeds zittende leden mevr. E.J. Lindhout-Theunisse en S. de Jong. „Dit voorstel wordt u als een ondeel baar pakket gebracht. U kunt hier dus alleen in zijn geheel een ja of nee aan verbinden. De Rabobank Tholen is de voortzettende bank, de doorgaande leden blijven gewoon zitten, de niet doorgaande leden heb ben hebben hun zetel beschikbaar gesteld, de nieuwkomers van Sint- Annaland en Poortvliet vullen de vacante plaatsen op. Als u instemt, gaat de fusie door op voorwaarde dat ook Sint-Annaland voorstemt." Toen Van Gurp vroeg of er vragen waren over het voorstel, bleef het muisstil. „Geen vragen? Ook niet over het personeelsbeleid of de huisvesting? Dan zijn we snel aan een stemming toe." Van Gurp wachtte nog maar eens een keer, maar er kwam geen reactie. „Heeft u nu echt geen vragen?, verzuchtte hij. „Door niets te zeggen, hoor ik u toch. Dit is een gebakken eitje." Ja, toch. H. Visser van Haestinge had een vraag: Of de vestigingen blijven als er een centraal gebouw moet ko men. En waar dat dan komt. Vol gens Van Gurp is dat nog niet bekend. En de vestigingen in Stave- nisse, Sint-Philipsland en Oud-Vos- semeer blijven open, zo verzekerde hij. „Daar zijn afspraken over ge maakt." Daarna werd het weer stil. Er kwa men geen vragen meer en de stilte werd zelfs beklemmend, zei Van Gurp. Het voorstel was aangenomen en de zaal klapte. „U heeft terecht geapplaudisseerd. Dit verdient de schoonheidsprijs. U heeft de enige juiste keuze gemaakt." Toen bekend werd dat ook de ande re bank had ingestemd, klonk weer applaus en bood Van Gurp de eerste fles champagne symbolisch aan aan M. Emmelot-Koolen uit Scherpe nisse. Alle bezoekers kregen er één mee naar huis. Maar het echte werk begint nu pas, zei Van Gurp. „Op alle kantoren moet geschoven worden met perso neel. Dat mag de kwaliteit van de dienstverlening niet in de weg zit ten." Om 5 voor negen sloot Van Gurp de 99ste vergadering van de Rabobank Tholen. De 100ste zal in de nieuwe organisatie plaatsvinden, zei hij. Met het ontkurken van de champagne werd de fusie gevierd, de bestuursleden feliciteerden eerst elkaar, toen kwamen vele leden naar voren om het bestuur geluk te wen sen en bleef men zitten om nog wat na te praten over het historische be sluit. Voor het voorlopig vaststellen van de notulen waren mevr. Emmelot en de heer W. Stoop jr. uit De Heen aangewezen. Door het aannemen van een wijzi ging van de stututen en het huishou delijk reglement is bij de Rabobank Tholen de statutaire leeftijdsgrens van 65 jaar vervallen. Anders had de vorig jaar gekozen voorzitter Van Gurp bij zijn eerste periodiek aftre den al moeten stoppen. Mede ge zien de landelijke discussie rond leeftijdsdiscriminatie is de leeftijds grens nu vervangen door een maxi male zittingsduur van 12 jaar per college. Een andere wijziging die de leden goedkeurden, was het toe staan van vertegenwoordigers van Rabobank Nederland bij belet of ontstentenis van bestuursleden en leden van de raad van toezicht. Ten slotte werden de bedragen die horen bij overeenkomsten waarvoor het bestuur de goedkeuring van de raad van toezicht en/of Rabobank Neder land nodig heeft, gerelateerd aan het balanstotaal van de bank. Van Gurp zei na afloop dat hij goede hoop had op een positie ve stemming. „Maar een opris ping kan in een klein hoekje zitten. Er zijn al twee drie po gingen gedaan: de boterham is al een paar keer doorgekauwd. De septembervergadcring was al positief." Dat er 40 personeelsleden aan wezig waren, noemde hij een leuk signaal. Dat er geen ont slagen vallen, vond van Gurp een groot goed: „We hebben 83 plaatsen, maar dat zijn geen 83 personeelsleden. Sinds een jaar hebben de de vacatures niet ingevuld, in afwachting van de fusie. Maar nu gaat het echte timmerwerk pas begin nen, hoor." Tholen Sint-Annaland Balanstotaal 193.832.000 124.216.00 Algemene reserve 14.362.000 6.202.000 Brutowinst 1.654.000 854.000 Stroppenpot 284.000 778.000 Belastingen 503.000 26.000 Netto winst 867.000 50.000 Spaargelden eet. 165.993.000 €61.596.000 Leningen 156.755.000 112.221.000 Leden 1346 910 Kantoren 5 2 VERVOLG VAN VOORPAGINA Was er onlangs bij de volksraad pleging in Irak door velen reke ning gehouden met honderd pro cent vertrouwen voor Saddam Hussein, weinigen hadden een zelfde resultaat verwacht bij de twee Thoolse Rabobanken. Had den de leden in Sint-Annaland im mers niet in maart en april 1994 tot twee keer toe een fusie afgewe zen. Driekwart van de uitgebrach te stemmen is statutair nodig om een fusie rond te krijgen en de eer ste keer was dat 69% en de tweede maal maar 62%. Destijds speelde de affaire rond de vertrokken di recteur A. v.d. Perk een grote rol, waardoor het vertrouwen in het bestuur een deuk had opgelopen. De Rabobanken Tholen en Sint- Maartensdijk gingen wel samen, maar Sint-Annaland bleef zelf standig en ging met grotendeels nieuwe beheerscolleges en een nieuwe directeur A. Slieker ver der. Na zes jaar, in september 2000, werd de fusiedraad toch weer opgepakt. De besturen van beide banken tekenden een inten tieverklaring en de fusiecommis sie ging aan de slag. De Rabobank Tholen trapte echter op de rem en vroeg een jaar uitstel. Voorzitter J.L. van Gorsel was het eerste slachtoffer. Hij stapte op omdat hij zich niet kon vinden in het beleid. Vervolgens ontstonden er in Sint- Annaland perikelen nadat direc teur Slieker op non-actief was gesteld. De colleges stelden de vertrouwenskwestie, waarop de meerderheid van de leden het be leid in de kwestie Slieker afkeur de. Oktober vorig jaar traden er in Sint-Annaland een volledig nieuw bestuur en raad van toezicht aan, die in januari van dit jaar het fu sieplan opnieuw uit de kast kon den halen. Na diverse scheuren en breuken was het 17 oktober 2002 dan zover. De derde fusiepoging was raak. Tholen krijgt één Rabo bank. Juridisch is dat 1 december een feit, maar administratief vergt het in elkaar schuiven van de twee organisaties nog zoveel, dat de fu sie in de praktijk pas 1 mei 2003 afgerond zal zijn. MET DE T VAN TIELEMAN! VRAAG M BROCHURE AAN mwvuKjNmzT MELISSANT Binnenweg 7a Tel. 0187-602555 SPUKENISSE Theemsweg 13 Tel. 0181-622122 Geopend: di. t/m vr. 09.00-17.00, zat. 09.30-16.00. Ma. gesloten. Koopavond: Melissant vrijdag, Spijkenisse donderdag (van 18.30-21.00) INTERNET: WWW.TIElEMAN.Nt Keukencentrum Tieleman: al 40 jaar uur beste 'hulp' in de keuken. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 5