214 kinderen bij vakantiebij belclubs Plaatselijk nieuws Laban t^^Geslacht in eigen slagerij 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 oktober 2002J Gebouw Kogge past prima Grote interesse voor diamantslijpers Schoorsteenbrand Een luchtje Hulp Sri Lanka Open dag uitvaartcentrum Gereedschap gestolen Klaverjassen Jiujitsu spannend VERF NODIG? Vogels in prijzen Dames bowlen Biljarten Politie pakt parkeergedrag aan Inbraak auto VZOS in balans DEV in Dinteloord Naar het bos Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Gaslekje Sportlaan Brand container Euterpe on Broadway 5,5 kilo vis Jeugddart een succes Bergbezinkbassin Voetballers in zonnetje Verslaving „Het overtreft onze stoutste verwachtingen", zegt orga nisator mevrouw E. Schot van de vakantiebijbelclub in Tholen. „We hadden op 60 kinderen gerekend om dat er nogal veel met herfst vakantie zijn. Maar gisteren kwamen er 104, nadat we dinsdag met 89 jongens en meisjes zijn begonnen." Vandaag, donderdag, wordt de vakantiebijbelclub in de Oesterschelp in Tholen be sloten met de Benjamin kindershow van Ben van de Akker uit België, die veel op campings optreedt. „Voor dit speciale program ma verwachten we nog meer kinderen. De kinderen zijn erg enthousiast en dat doet je goed. Daarom orga niseren we volgend jaar weer een vakantiebijbel club in Tholen", aldus me vrouw Schot. Ook in Sint-Annaland orga niseerde de Hervormde Ge meente deze vakantie weer een vakantiebijbelclub. Die trok gisteren 110 kinderen, nadat men dinsdag in ver enigingsgebouw het Tref punt met 101 jongens en meisjes was begonnen. Klaverjassen Hardrijder bekeurd Boekenmarkt Tholen Alleen de SGP is tegen de bouw van een nieuw clubhuis voor watersport vereniging De Kogge in Tholen. „Vanwege het recreatieve gebruik op zondag", zei P.W.J. Hoek maan dag in de gemeenteraad. Aanvanke lijk had ook de CU moeite met het gebouw dat aan de waterkant moet verrijzen. „Het leek ons té modern. Maar ik heb inmiddels foto's gezien en kom terug op dat standpunt. Het past prima in de omgeving", aldus A.L. Piet. Dat laatste was F.J. Goos- sen (VVD) met hem eens. „We zijn blij dat de vereniging dit realiseert tot nut van ons allen." Hoek kon meevoelen met bezwaren van om wonenden tegen de vorm van het ge bouw. „Hoewel ik moet toegeven dat het een kwestie van smaak is." Een mooi gebouw, vond J.P. Bout (CDA). Bij monde van L. Blom vroeg de PvdA het gemeentebestuur om erop toe te zien dat de voorzie ning geen oneerlijke concurrentie gaat vormen voor de horeca in Tho len. Hij verwees naar de problemen die daarover destijds in Sint-Anna- land zijn gerezen. Tussen de 150 en 200 mensen heb ben onlangs de diamantslijpshow van juwelier Angelique bezocht. De winkel aan de Botermarkt vierde het eerste lustrum met een feestweek, waarvan dit de finale was. De mees- ter-diamantslijpers Reuter en Osse- woudt uit Amsterdam demonstreer den het bewerken van ruwe en verkleurde diamanten. Ze gaven ook een toelichting bij hun ambacht. In het glaasje champagne of bronwater dat de bezoekers kregen, zat een steentje: een diamantje of een zirko- nia. „Het was heel erg druk en de reac ties waren enthousiast. Iedereen vond het leuk", zegt Angelique Geuze. Hoewel de gezamenlijke ac tie van de ondernemersvereniging 'moonlightshopping' was afgelast, bleef de juwelier gezien de grote be langstelling tot 's avonds tien uur open. „De geplande etenstijd van 17.00 tot 19.00 uur schoot er zelfs bij in. De winkel was constant vol." Ter gelegenheid van het vijfjarig be staan kon men ook sieraden laten testen. Behalve bij trouwringen wa ren er lustrumaanbiedingen met 35% korting. De brandweer is maandagavond rond tien uur uitgerukt voor een schoorsteenbrand in een huurwo ning van de stichting Beter Wonen in de Garnalenstraat. De bewoners van het huis sloegen alarm toen de kachel niet meer trok en er rook uit het kanaal kwam. Omwonenden za gen ongeveer op hetzelfde moment dat er gloeiende rommel uit de schoorsteen kwam. De brandweer sloot in de kamer met een branddeken het gat af. Andere korpsleden klommen het dak op om met een rammeneur (kogel met ket ting) de schoorsteen vrij te maken van brandende resten. Uit een winkel in de Kerkstraat zijn zaterdag 44 deodorantrollers gesto len. De artikelen hebben een waarde van meer dan 200 euro. Bij de plattelandsvrouwen was woensdag dhr. Van Eeuwijk te gast van de stichting Sharety (wat staat voor: liefde voor Sri Lanka). Hij vertelde over de schoonheid van het Oost-Aziatische land en liet dia's zien van de schitterende natuur en de eeuwenoude gebruiken. De grote, soms schrijnende, verschillen tussen arm en rijk waren ook zichtbaar. Sharety zet zich in voor ontwikke ling en verbetering van de leefom standigheden, zoals watervoorzie ning, fietsen voor pastoraal wer- kènden, hulp aan zieken en ouderen. Van Eeuwijk werd bijgestaan door zijn Srilankaanse adoptiedochter Joukje, die in de pauze huisvlijtarti- kelen van textiel, leer en hout ver kocht ten bate van de genoemde doelen. Voorzitster Annie de Korte bedankte aan het einde van de avond de spreker voor zijn boeiende pre sentatie. Belangstellenden kunnen zaterdag 2 november een kijkje nemen in het nieuwe uitvaartcentrum van Monuta Tholen aan de Prins Bernhardstraat. Vanaf elf uur staan medewerkers klaar voor een rondleiding en het be antwoorden van eventuele vragen. Op de plaats van de oude aula is een moderne en eigentijdse voorziening verrezen. In de ruimte voor de uit vaartdienst staan 100 vaste stoelen (uitbreiding is mogelijk). In de hal is een aparte wand gemaakt met een blad voor het condoleanceboek. In twee aparte nissen bevinden zich de garderobe en de toiletten. Aan de voorkant is het kantoortje, waar ook de geluids- en opnameapparatuur bediend kan worden. De ruimte waar de laatste verzorging van de overledene plaatsvindt, en de koel cel, voldoen aan de eisen van de tijd. Er zijn twee rouwkamers, elk met een eigen stijl en aankleding. Verder beschikt het centrum over een mo derne keuken, een garage voor de rouwauto en opslag van kisten. Het nieuwe complex is 15 bij 20 meter groot. De dagelijkse leiding van het uitvaartcentrum is in handen van Theo Jansen, die samen met Herman Hoornweg uitvaartleider is. Verder zijn Bert Dorst en Arentine Bout al gemene medewerkers. Het uitvaartcentrum wordt officieel geopend door burgemeester Nuis. Aan de Postweg, waar druk wordt gebouwd aan de kerk van de Gere formeerde Gemeente en aan wonin gen van de wijk Stadszicht, is tussen woensdagmiddag en donderdagmor gen een bouwloods opengebroken. De daders gingen met een hoeveel heid gereedschap aan de haal. Bij klaverjasclub Stad Tholen is de eerste ronde gespeeld om de Jan Jansentrofee, waarbij de regel werd gehanteerd van het verplicht aanne men op de voorhand. De eerste vijf zijn: 1. mevr. A. Aarnoudse 5689 p; 2. H. Oldenburg 5277 p; 3. J. Poot 4983 p; 4. mevr. A. Bakker 4707 p; 5. F. Bahnerth 4706 p. Oud-Vossemeer Het eerste jiujitsu-toernooi van ju dovereniging ÓVJV trok zaterdag 18 deelnemers. Over drie poules ver deeld zorgden zij voor spannende wedstrijden. Poule 1 werd gewon nen door M. Moerland, voor M. van Kempen en M. Gunter. In poule 2 was M. Nieuwenhuis het sterkst, ge volgd door J. de Bruine en A. Fon- teijne. Poule 3 tenslotte had J. Flik- weert als winnaar, voor J. Rin- gel- berg en K. Tesselaar. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Drie leden van de Vogelvrienden hebben prijzen behaald op de natio nale tentoonstelling in Arnemuiden, waar 900 vogels te bewonderen wa ren. B. Jeroense werd bij de bruine kanaries kampioen met zowel een enkeling (92 punten) als een stam (vier vogels, 368 punten). Bij de ka naries isabel geel was I. Potappel eveneens de beste met een enkeling (91 p) en een stam (363 p). En bij de parkieten sleepte J. Walhout twee ti tels in de wacht (92 en 368 punten). Klassementsprijzen werden onder de inzenders verloot en daarbij wa ren B. Jeroense en H. Zwagemaker de gelukkigen. Op 8 en 9 november is de eigen ten toonstelling van de Vogelvrienden in de Vossenkuil. Door 48 deelnemers zijn 480 vogels ingezonden. De dames van de algemene vrou wenbond hebben een gezellige avond doorgebracht in bowlinghut De Praeter in Nieuw-Vossemeer. Na de koffie met gebak werd er ver deeld over vier banen gebowld. De score werd via de computer bijge houden en na een uurtje spelen kon ieder zijn resultaat aflezen op een print. Met 189 punten was Rina Ha- vermans de winnaar. Na nog wat te hebben gedronken, ging het gezel schap op huis aan. De volgende bij eenkomst van de AVB is op 26 no vember, dan wordt er iets voor de kerst gemaakt. Biljartclub De Treffers speelde de tweede bekerronde. Daarin noteerde Jos Hommel zowel de kortste partij (21 beurten), als de hoogste serie (15 caramboles) en het beste gemiddel de (3,33). De uitslagen: J. van Daa- len-J. Hommel 3,8-10; L. van We zel-A. Hommel 10-8,75; N. Rooij- akkers-P. de Leeuw 10-9,45; J. Etienne-H. Hommel 10-6,91. Voor de onderlinge competitie werd één inhaalpartij gespeeld. J. Etienne won van A. van Daalen met 10-6,9. Sint-Annaland De politie gaat vanaf 1 november controle uitoefenen op het parkeer gedrag. „We hebben hier veel klach ten over gekregen", zegt de Thoolse politiechef Radojewski. „Er is een wildgroei ontstaan van aanhangwa gens, caravans, geparkeerde auto's op de stoep, wagens binnen de vijf meter van een hoek, vrachtauto's, è.d. Onze wijkagenten gaan 1 no vember op pad om het parkeerge drag te controleren. Hulpdiensten moeten ook in smalle straten kunnen komen en dat is nu soms onmogelijk door onjuist geparkeerde auto's, aanhangwagens, e.d. Men zal een stukje moeten lopen om elders te parkeren, want het parkeergedrag moet verbeteren", aldus politiechef Radojewski. Tussen dinsdagmiddag vijf uur en gisterenmorgen zeven uur is een au to opengebroken die geparkeerd stond in de Burg. Smithstraat. De daders gingen er vandoor met ge luidsapparatuur en cd's. Die hadden een totale waarde van enkele hon derden euro's. Ondanks het verschil in aantal tus sen mannen- en vrouwenstemmen klinkt VZOS in een goede balans. Zo oordeelde directeur Jan Hut van de Zeeuwse muziekschool onlangs over het chr. gemengd koor op een zangavond van de kon. chr. zangers- bond. Negen koren voerden ieder drie werken uit uit de eigen map en werden beoordeeld op zang, uit spraak en de wijze van dirigeren. Het repertoire was goed gekozen, zei Hut over VZOS. Er werd gezon gen met aandacht voor de uitdruk king van de tekst. Ook het tempo was natuurlijk gekozen, waarbij diri gent Rinus van Gorsel een rol koos die leidend en ondersteunend was zonder dat hij op de voorgrond trad. In de finale dirigeerde Hut de geza menlijke koren bij de uitvoering van een canon, v' Arno di core van Mo zart. Vanavond treedt VZOS op in zorg centrum Ten Anker in Tholen. Er worden tien nummers gezongen, daarnaast is er samenzang van vijf liederen. Leen Heijboer begeleidt het geheel op orgel. Op de hervormingsdag, donderdag 31 oktober, wordt een Reformatie herdenking gehouden in de N.H. kerk. De samenkomst, om te geden ken en te danken, zal gevuld zijn met samenzang en een meditatief moment door ds. P.C. Hoek rondom één van de thema's van de Reforma tie. Ook het mannenkoor Door Een dracht Verbonden (DEV) levert een bijdrage. De avond begint om half acht. Op 2 november werkt DEV in Din teloord mee aan een zangavond van Woord en Daad. Het koor staat on der leiding van Rinus van Gorsel, Lené de Graaf en Leen Heijboer be geleiden op orgel en Joke van 't Hof op dwarsfluit. Naast het optreden van het koor is er samenzang, terwijl dhr. H. de Pater van Woord en Daad een appèlwoord spreekt over het project 'Zeg 's AAA' waarvoor de collecte wordt gehouden. Dit behelst gezondheidszorg in de arme landen. De zangavond wordt gehouden in de N.H. kerk te Dinteloord en begint om half acht. De toegang is gratis. Belangstellenden die geen vervoer hebben, kunnen contact opnemen met de secretaris (tel. 652103). D.V. maandag 28 oktober wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. De groepen 1 t/m 4 van de School met de Bijbel sloten het thema 'herfst' donderdagmiddag af met een uitstapje naar het bos te Bergen Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere runderlappen 1 kg 7,70 JSucadelappen 1 kg 7,70 ♦Soeppakket 3,10 ♦Varkenshaas 500 gr. ♦met gratis pepersaus 5,50 Rosbeef 100 gram 1,50 Achterham 100 gram 1,25 Corned beef 150 gram 1,- Ei-bieslooksalade 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Magere speklappen 1 kg 3,50 Varkenshielen 1 kg 3,- Magere varkenskluif 1 kg 3,75 Gehakt cordon bleu p. stuk 0,89 K Advertentie I.M. op Zoom. Gewapend met een tas gingen de kinderen op zoek naar de schatten van het bos: eikels, kastan jes, beukenootjes, bolsters, prachtig gekleurde herfstbladeren en - niet te vergeten - stokken waarmee je van- alles kunt doen. Op deze manier wordt het werk op school verweven met de werkelijkheid. Een must, vindt het team, dat terugkijkt op een geslaagde middag mede door de be reidheid van ouders om te rijden en te begeleiden. Woensdag was de traditionele vader- en-moederochtend. Alle ouders wa ren uitgenodigd om een aantal les sen, zoals hun kinderen die dagelijks volgen in de groepen, bij te wonen. Uit bijna alle gezinnen waren vaders en moeders aanwezig. Omdat de ruimte in de lokalen voor al die mensen ontoereikend is, hoefden de kinderen slechts een halve ochtend naar school. De leerkrachten draai den twee keer hetzelfde programma, maar met verschillend publiek. Voor de meeste ouders was het niet de eerste keer, maar toch was het weer nieuw en interessant om mee te ma ken hoe de leerstof wordt aangebo den, hoe de kinderen geactiveerd worden om mee te denken, hoe ze de leerstof (zelfstandig) verwerken, hoe de computer een plaats in het onder wijs heeft gekregen. Helaas moesten ze ook ervaren, hoe koud het kan zijn als de verwarming niet tijdig een onderhoudsbeurt krijgt. Voor de niet-schoolgaande kinderen was een uitdagende opvang georganiseerd in het speellokaal van de kleutergroe pen, zodat deze ochtend voor ieder gezinslid aantrekkelijk werd. Sint-Maartensdijk Delta heeft zondagavond aan de Nij- verheidsweg/Sportlaan een klein gas lekje verholpen. Door het verzakken van het zand als gevolg van werk zaamheden, was een bedrijfsaan- sluitbuis enigszins uit de mof ge trokken van de distributieleiding. Een voetganger had even voor zes uur een gaslucht geroken en het alarmnummer 112 gebeld. De brandweer, de brandweerofficier van dienst uit Woensdrecht en de politie (twee man) rukten uit. De brandweer kon echter geen ver hoogde concentratie meten. De op geroepen medewerker van de sto ringsdienst van Delta verrichtte ook metingen. Zijn apparatuur gaf aan dat er een hele lichte verhoging was, maar dat dit nog altijd 70 procent beneden de onderwaarde voor ex plosiegevaar zat. Omdat er verder geen enkel gevaar bestond, ging de politie rond twintig voor zeven weg en rukte de brandweer vijf minuten later in. Volgens een woordvoerder van Delta is er die avond nog een stukje pijp vernieuwd, maar was het lek zo klein dat de reparatie ook de volgende dag had kunnen worden uitgevoerd. In dit deel van de Sportlaan wordt momenteel een nieuwe riolering aangelegd. Daarbij is de grond enigszins gaan schuiven waardoor de verbinding in de leidingen los raakte. Zaterdagmiddag rond één uur rukte de brandweer uit om een brand te blussen in de papiercontainer aan de Sportlaan. De brandweer gaat er- vanuit dat het vuuf is aangestoken. De container, waar muziekvereni ging Euterpe oud papier in verza melt, was voor negentig procent ge vuld. De deur stond op een klein kiertje toen de spuitgasten arriveerden. Er was veel rook ontstaan. Om de brand te bestrijden, is een gat in het dak van de container gemaakt en zijn de deuren gesloten. Anderhalf uur lang is er water in de bak gepompt. Later op de middag is het korps teruggegaan en is er weer water in de container gespoten. Daarna is het afgedekt met schuim. Musicals staan centraal op het na jaarsconcert in Haestinge van mu ziekvereniging Euterpe. Een luchtig programma waaraan sopraan Wil- ma Janmaat en tenor Kees van Dis uit Tholen hun medewerking verle nen. Op de muziekavond zijn stukken te horen uit bekende musicals zoals West side story, les Miserables, Je sus Christ superstar, Porgy en Bess, Yellow submarine, Manhattan sky line, maar ook uit het Nederlandse Ja zuster, nee zuster. Euterpe heeft met enige moeite Wilma Janmaat kunnen strikken om het concert luister bij te zetten. De zangeres is buiten Tholen druk met optredens in grote professionele producties. Ze deed onder meer mee aan de La Bohème en Opera in Ahoy. Nu werkt ze mee aan een nieuwe productie van Joop van den Ende. Ook op Tholen was ze me nigmaal te horen, onder meer bij Stikky Djoo en Concordia. Kees van Dis is dirigent van het Smalstads mannenkoor dat zich de laatste jaren niet alleen maar op- zang toelegt, maar er ook een showelement aan toevoegt. Het koor is in beweging en van dat ex traatje hoopt ook Euterpe op de planken in Haestinge te kunnen profiteren. De gasten zingen solo met begelei ding van het orkest van Euterpe dat uit 55 muzikanten bestaat. Euterpe rekent op ongeveer 250 tot 300 be zoekers in de grote zaal van Haes tinge. Het concert vindt plaats op zaterdag 16 november en begint om 20.15 uur. De 39 deelnemers aan de laatste clubwedstrijd van het seizoen van de Oosterscheldevissers brachten zaterdag 5,5 kilo vis op de kant. Winnaar werd R. Lindhout met 1090 punten. De verdere uitslag: 2. C. Andriesse 750 p; 3. mevr. I. Lindhout 680 p; 4. J. Verwijs 620 p; 5. mevr. B. v.d. Rhee 495 p; 6. E. Learbuch 410 p; 7. H. Stoutjes- dijk 305 p; 8. J. Dierkx 220 p; 9. H. Hartog 180 p; 10. W. Vroegop 145 p. Vrijdag 8 november houdt de ver eniging de jaarlijkse feestavond, in café Smerdiek. Het eerste dartstoernooi voor de jeugd in Haestinge is succesvol verlopen. Met elf deelnemers in leeftijd variërend van 8 tot 18 jaar was de belangstelling redelijk. Winnaar werd de 14-jarige Robert - Jan Smaal uit Sint-Maartensdijk, terwijl de achtjarige Jackie Suur- land uit Sint-Annaland de verlie zersronde won. De beker voor de hoogste uitworp ging naar Bas Wiersma uit Tholen. Op zaterdag 9 november wordt een volgend toer nooi gehouden. Ook jongens en meisjes die niet eerder darts ge speeld hebben, zijn welkom. In lichtingen bij Arjan Zwagemaker, tel. 06-10923253. De provincie heeft geen planologi sche bezwaren tegen het aanleggen van een bergbezinkbassin aan de Veerhoekseweg. De ruimtelijke onderbouwing die de gemeente heeft ingediend bij het verzoek om vrijstelling van het bestemmings plan, wordt door gedeputeerde sta ten 'in dit geval voldoende' geacht. De verklaring van geen bezwaar op grond van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening is ver leend. Het eerste elftal van Smerdiek zet te zaterdagmiddag een aantal trou we steunpilaren in het zonnetje. Na vaak jarenlang mede het ge zicht van het team te hebben be paald, hebben ze met ingang van dit seizoen een stapje terug ge daan. Remie Potappel, Jacky op den Brouw, Corné Stoutjesdijk, leider Peter Franke en grensrechter Kees de Jonge kwamen nog één keer in actie, in een vriendschap pelijk treffen tegen Mevo uit Zier- ikzee. Ook de niet aanwezige Pier re Withagen werd in de hulde betrokken. Het zes tal kreeg bloe men en een elftalfoto die vooraf gaand aan de wedstrijd was ge maakt. De jaarlijkse ouderavond van de Ju liana van Stolbergschool stond in het teken van drugsverslaving. Voor zo'n vijftig ouders en belangstellen den hielden twee medewerkers van stichting De Hoop uit Dordrecht een presentatie over dit onderwerp. Ook was een ex-verslaafde meegekomen die zijn per- soonlijke geschiedenis vertelde, onder meer de weg terug naar een normaal leven. Van de ge legenheid om vragen te stellen, werd goed gebruik gemaakt. Deze avond werden tevens verkie zingen gehouden voor nieuwe ou dercommissieleden. De dames Lindhout en Stokman en de heer Flikweert werden gekozen. Zij ne men de plaatsen in van de dames Van de Broek en Joppe en de heer Ista, die door de voorzitter bedankt werden voor hun inzet in de afgelo pen jaren. Kinderen knutselen op de vakantiebijbelclub in Tholen. I Predikbeurten Zondag 27 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Prins, Sint-Annaland. 18.30 u. ds. Bakker, Bodegraven, do 31/10 19.30 u. ds. Van der Zwan en ds. Oorschot. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Van der Meer, Baren- drecht. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. mw. Van der Maas, Fijnaart. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u.dhr. Griffioen. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bijl, Middelburg. 18.30 u. ds. Oberink, Bruinisse. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Dijk, Kruiningen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. F. Mulder. 30/10 19.30 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.45 en 18.15 u. ds. Schultink, Bar- neveld. 14.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Stam, Papendrecht. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. wo 30/10 19.30 uur ds. Van der Meer. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Groot, Nu- mansdorp. wo 30/10 19.30 u. ds. Budding, Waarder. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 31/10 19.30 u. ds. Simons en ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Lo, Oudenbosch. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 leesdienst. 14.30 u. ds. Mulder, Scherpenzeel. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Buitelaar, Ridderkerk. 17 u. ds. Voets, Middelharnis. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. de Jongste. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. De inhaalwedstrijd van klaveijasclub De Pendelaars is gewonnen door J. van Gorsel. Hij had bijna 300 punten meer dan de concurrentie. De uitslag: 1J. van Gorsel 5440 p; 2. R. van Put ten 5179 p; 3. L. Kampman 4797 p; 4. M. v.d. Berg 4763 p; 5. M. v.d. Molen 4694 p; 6. J. van Splunter 4679 p; 7. P. van Iwaarden 4617 p; 8. G. van Ham 4490 p; 9. M. den Haan 4412 p; 10. P. van Bloppoel 4375 p; 11. N. van Diggele 4304 p; 12. P. Bazen 4271 p; 13. H. Christiaan 4128 p; 14. J. van Zetten 4003 p. Een 37-jarige inwoner is bekeurd om dat hij met zijn motor met een veel te hoge snelheid over de Provincialeweg reed. De politie controleerde hier met een laser naar aanleiding van herhaal de klachten van omwonenden over te hard rijdende motoren. De betreffen de man had een snelheid - na correc tie - van 128 km/u, terwijl 80 km/u op deze weg is toegestaan. De motorrij der negeerde een stopteken van de po litie, maar werd aan de hand van het kenteken van zijn motorfiets achter haald. Hij ging op de bon voor zowel te hard rijden als het negeren van een stopteken. Scherpenisse In het gebouw Ons Huis aan de Lan- geweg organiseert de stichting Ont spanning gehandicapten zaterdag middag de jaarlijkse markt van tweedehands boeken. Enkele duizen den titels op allerhande gebied wor den aangeboden. De markt duurt van half twee tot half vijf. De opbrengst wordt gebruikt voor het wekelijkse ontspanningswerk van de stichting. ZIE VERDER PAGINA 17 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort-Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vrl 8-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandartsenpraktijk De Melanen, Ber gen op Zoom, tel. 0164-241698. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. KAMER VAN KOOPHANDEL Ma. gemeentehuis 9-12 u. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 t/m vrijdag 1 nov. donderdag 24 6.07-18.17 vrijdag 25 6.37-18.52 zaterdag 26 7.07-19.17 zondag 27 6.37-18.57 maandag 28 7.17- 19.42 dinsdag 29 8.07-20.47 woensdag 30 9.17-22.12 donderdag 31 10.52-23.42 vrijdag 1 12.12 di 29/10 6.29 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 26 okt Openstelling Dorkasdepot, Re- gentessestraat 50,9.30 u. 26 okt Open dag trekpaarden, Bartel- meetwcg 6,10-12en 13.30-15.30 u. 26 okt Hervormingszangavond, Grote Kerk, 19.30 u. 30 okt Oecumenisch avondgebed, Ou- delandsestraat 11, 19.30 u. 30 okt Ondernemersavond, Meul- vliet, 19.15 u. 2 nov Snuffelmarkt, Meulvliet, 10 u. 2 nov. Moonlightshopping. 7 nov Pastoraat in het havengebied door evang. Van de Boogaard, De Wingerd, 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 26 okt Zang en muziek Delia Bosiers Ben van der Linden, Vossenkuil, 20.15 u. 29 okt Najaarsvergadering Anbo, Vos senkuil, 14 u. 9 nov Elf-eJf-viering, café De Hoop. SINT-ANNALAND t/m 31 okt Exposities bijbelse platen, blikken en munten, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 26 okt. Jubileumconcert tien jaar The Young Voices, N.H. kerk, 19.30 u. 31 okt Vergad. gebiedscommissie wa terschap, Wellevaete, 20 u. 5 nov Plattelandsvrouwen, lezing thuiszorg mevr. Heijboer, Wellevaete, 19.30 u. 8 nov Kaartavond WHS, 20 u. SINT-MAARTENSDUK 28 okt. Vergadering gemeenteraad, ge meentehuis, 10 u. SCHERPENISSE 26 okt Openstelling Dorkasdepot, Platteweg, 9.30 u. 26 okt. Tweedehands-boekenmarkt, Ons Huis, 13.30-16.30 u. 30 okt Bingomiddag Anbo, Holland Huis, 14 u. 6 nov. 50-plusmiddag Dorpsgemeen schap, Holland Huis, 14 u. POORTVLIET 9 nov Glad IJs, Reijn Goed, 't Ou we Raed'uus, 20.15 u. SINT-PHILIPSLAND 24 okt Lezing H. Uil bij heemkunde kring Philippuslandt over onderwijs 1645-1801, de Wimpel 19.30 u. BERGENOPZOOM t/m 27 okt Najaarskermis, St. Joseph- plein en St. Catharinaplein. 24 okt Meezingspektakel, De Maagd, 20.15 u. 25 okt Mozarts Krönungsmesse, De Maagd, 20.15 u. 26 okt Fire of Dance, De Maagd, 20.15 u. 29 okt Tragikomedie Van muizen en mensen, De Maagd, 20.15 u. 1 nov Musical Sinatra, De Maagd, 20.15 u. 2 nov. Speelgoed- en kinderkleding- beurs, kinderopvang Drebbelstraat, 10-14u. 5 nov Theaterconcert Marlies Helder, De Maagd, 20.15 u. 5 nov. Voorlichtingsavond Diabetes vereniging, zaal Bellevue, 20 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Volle Maan - do en wo 14 en 20 u., vr en za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15 en 20 u„ ma en di 20 u. ROXYII: Minority Report - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 20.30 u. Snow Dogs - do en wo 14 u., vr en za 14 en 18.30 u.,zo 14en 16.15 u. CINEM'ACTUEEL: Peter Pan: Te rug naar nooitgedachtland (ned.gespr.) -do t/m za en wo 14u.,zo 14en 16.15 u. Road to Perdition - do en ma t/m wo 21.15 u., vr t/m zo 18.30 en 21.15 u. XXX - do t/m zo en wo 14, 18.30 en 21.15 u., ma en di 18.30 en 21.15 u.Ja zuster nee zuster - do t/m zo en wo 14 en 18.30 u„ ma en di 18.30 u. The bourne identity - do, ma en di 18.30 u„ vrenza21.15u.,zo 16.15 en 21.15 u„ wo 18.30 en 21.15 u. Verrassingsvoorpremière - do 20 u. Lost and delirious- zo 16 u., di 20.30 u. Storytelling - ma 20.30 u. I t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2