Ds. v.d. Meer volgt zijn vader op als herder en kruisdrager gemeente Autobedrijf Bal levert 4 nieuwe Renaults aan Magnum Holland Verburgh God krijgt Zijn knechten op Zijn tijd op hun plaats Tholen in bedrijf Donderdag 17 oktober 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Het was voor de Oud Gereformeerde Gemeente van Sint-Philipsland vorige week woensdag een bijzondere dag. Na zestien jaar vacant te zijn geweest, ontving de gemeente weer een eigen predikant. Ds. A.P. van der Meer uit Werkendam vervult de vacature die ontstond na het vertrek van zijn vader. Hij komt in een gemeente die een turbulente periode achter zich heeft, waarbij de vol ledige kerkenraad terugtrad. In de drie uur durende intre- dedienst riepen de sprekers de gemeente op tot rust, vre de en eensgezindheid en het kruisdragen achter Christus aan. Een gedwongen kruis Waterschap legt modder op wegen met foto's vast Brandweer van Sint-Maartensdijk vierde in wedstrijd Grote verdraagzaamheid Droevig om vervreemding Ds. Klein: Bij de gemeente onder het kruis is er juist gemeenschap Terugkeer normen en waarden Veel succesnummers Van der Meer nam beroep 22 jaar terug al aan Ontdekkend licht Geen twee hemels Nieuwe vertaling komt uit de hel b.v. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, (speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. „Ik heb het beroep naar de ge meente van Sint-Philipsland mogen aanvaarden. Toen ik 's zondags in Werkendam van een kerkdienst te rugliep naar de pastorie mocht ik van de Heere een reispenning ont vangen. Toen daalde God af', aldus ds. Van der Meer, die aanhaalde hoe hij bemoedigd werd door het spreken over Gods voorzienigheid in zondag 10 van de Heidelbergse Catechismus. „Maar al snel was ik die reispenning ook weer kwijt. Zo is nu de mens, maar de Heere had al veel eerder arbeid aan mijn ziel verricht en banden gelegd met de gemeente van Sint-Philipsland. Tweeëntwintig jaar geleden mocht ik het beroep al aannemen, maar destijds kon de overkomst niet doorgaan wegens omstandighe den", aldus de predikant die in die tijd nog te weinig jaren in zijn ge meente stond om weg te mogen gaan. Ook dit keer was het lang onduide lijk of de beroepen predikant zou komen. Nadat ds. Van der Meer zijn beroep had aangenomen, kon digde hij later in de gemeente van Werkendam toch af dat hij zou blij ven. De crises in de gemeente van Sint-Philipsland, waarbij de gehele kerkenraad aftrad, leek de reden te zijn om van de overkomst af te zien. Binnen het kerkgenootschap werd een commissie samengesteld, die erin slaagde om de overkomst van ds. A.P. v.d. Meer toch door gang te laten vinden. Maar de rust is in de gemeente nog niet weerge keerd. Uit onvrede over de gang van zaken in de gemeente en het niet meer terugkeren van ouderling Stehouwer in de kerkenraad kerk ten de afgelopen tijd diverse ge meenteleden elders. Bij de intrede- dienst woensdagavond was het kerkgebouw tot de laatste plaats bezet, maar onder de aanwezigen waren zeer veel gasten. De komen de tijd zal blijken of ds. A.P. v.d. Meer in staat is om de rust in de gemeente te laten weerkeren. Ds. Gerritsen, die sprak namens de classis west, van de Oud Gerefor meerde Gemeente, vergeleek de overkomst van ds. A.P. v.d. Meer naar Sint-Philipsland met Simon van Cyréne, die gedwongen werd om het kruis achter Jezus te dra gen. „Simon van Cyréne zie ik als een beeld van de kerk. Deze man kwam van de akker, was moe en ging naar huis om rust te vinden, maar de Heere gaat met hem een geheel andere weg. Simon wordt gedwongen om het kruis te dragen. Ook in het ambtelijke werk zoeken wij het liefst de rust, maar ook hiervoor geldt dat de Heere andere wegen gaat met Zijn kerk en Zijn knechten. Na meer dan 25 jaar ambtelijke ervaring zoekt u zelf Waterschap Zeeuwse Eilanden legt verontreinigde polderwegen in de bietentijd vast op foto's. Als dat niet mogelijk is omdat het donker is, wordt een uitgebreide beschrijving gemaakt. Dat is één van de wijzi gingen in het beleid met betrekking tot modder op de wegen tijdens de oogstwerkzaamheden, met name van suikerbieten, chichorei, snij- maïs, e.d. De eerste controles na meldingen of eigen waarnemingen gebeuren door kantonniers. Zij ma ken ook de eerste afspraken met de overtreders en regelen de hulp bij het schoonmaken van de weg. Wan neer er bestuursdwang toegepast moet worden, zal het districtshoofd of de districtsopzichter de beoorde ling doen om een zo uniform moge lijke handelwijze voor het water- schapsgebied te bevorderen. Voor de rapportage is een controlelijst gemaakt om de informatie te verbe teren. Om de vervuiling aan te pak ken, is in alle districten dezelfde technische apparatuur aanwezig. Daarvoor is nog een bezem gekocht van 9000 euro. De hlusgroep van Sint-Maartensdijk is zaterdag vierde geworden bij de Zeeuwse brandweer najaarswed strijden. Het team bestond uit bevel voerder Johan Dorst, chauffeur/ pompbediener Gijs Vermaas, de aanvalsploeg Addy de Jong en André Stolk, en de blusstofploeg Henk Stoutjesdijk en Rien Kloet. Zij moesten een brand in een lift schacht blussen en iemand redden uit de vastgelopen lift. Op baan B kwamen tien ploegen in actie, de vierde plaats noemt Sint-Maartens dijk verdienstelijk. Er was in Krab- bendijke nog een tweede baan met tien deelnemers en een derde met negen deelnemers. De wedstrijd was de laatste voor provinciaal wedstrijdleider C. Mol. Bij diens afscheid werd tijdens de prijsuitreiking uitvoerig stilgestaan. Bovendien was een mosselmaaltijd georganiseerd voor meer dan 300 personen. ook nu liever de rust, maar steeds ligt er een kruis klaar om te dragen. Maar wat een troost is het om dan te weten dat de grote Kruisdager voor ons loopt. Wat zag Simon toen hij het kruis droeg? Een aangezicht dat bebloed, bemodderd en be traand was. Simon droeg het kruis, maar het wonder van genade is dat hij niet aan het kruis moest, maar dat Christus daar hing in zijn plaats. Uw aangezicht is ook wei eens bemodderd in het ambtelijk leven. En ook Gods knechten zijn mensen met gebreken, maar u mag weten dat de Heere het is die de last oplegt. Dat uw arbeid dan ook hier gezegend mag worden" aldus ds. Gerritsen die zelf in het ambt bevestigd is door ds. A.R v.d. Meer. Ook ds. Monster refereerde in zijn toespraak aan de grote problemen die er in de achterliggende maan den in de Oud Gereformeerde Ge meente van Sint-Philipsland zijn geweest. „De gemeente hier is op een wonderlijke manier ontstaan. God heeft Zijn grote daden hier willen betonen. Als wij nu zien op alles wat er gebeurd is, dan moeten wij toch zeggen: 'Sint-Philipsland, Sint-Philipsland, het zijn de goe dertierenheden van de Heere dat wij niet vernield zijn en dat Zijn barmhartigheden geen einde heb ben. Het is een wonder van genade dat de Heere bij vernieuwing weer een knecht schenkt. Wat is Zijn verdraagzaamheid groot." Ds. Monster trok vanuit Prediker 9 vers 14 en 15 de lijnen door naar de kerk, die als een kleine stad omsin geld wordt door een sterke vijand. „Wij zien in deze tijd de macht van de anti-christ, die probeert om Gods Woord krachteloos te maken. Maar wij lezen in Prediker dat in de kleine stad er een arme wijze man woont, die de stad verloste door zijn wijsheid. Dit als een beeld van Christus, die u hier mag verkondigen. De leer van de zalig heid is niet naar de mens, maar wel voor de mens. De Heere schenke u dat u van uzelf mag afwijzen om heen te wijzen naar het Lam Gods dat de zonde wegneemt", aldus ds. Monster. Ook ds. Klein, die sprak namens de plaatselijke Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Gemeente, wees in zijn toespraak op vijanden die de kerk omsingelen. Hij vroeg aandacht voor de belegering van de stad Jeruzalem in het jaar 70 na Christus. „Terwijl de Romeinen als een vijand voor de poort liggen, blijft er in de stad onenigheid en Magnum Holland is al tien jaar aan de Slabbecoornweg in Tholen gevestigd. Vanaf het begin maken de medewerkers van de producent van elektrische verwarmingssys temen gebruik van Renault be drijfswagens. Autobedrijf Bal is de vaste leverancier en al het on derhoud aan de auto's wordt tot volle tevredenheid van Magnum door de vakmensen van het Thool- se autobedrijf uitgevoerd. Don derdag kreeg Michael Utermark van Magnum Holland uit handen van Marco Bal de sleutels van vier splinternieuwe Renault Megane stationcars. ftCOBAPOLDER M- rollen drie verschillende Joodse partijen vechtend door de straat, terwijl juist samenwerking nodig was om de sterke vijand het hoofd te kunnen bieden. Deze geschiede nis doet mij denken aan de ver deeldheid in ons land, maar ook in ons dorp. Sint-Philipsland heeft iets meer dan 2000 inwoners en drie kerken. Was dit nu vanwege de geestelijke honger, ja dan was dit een goede zaak. Maar onderlinge verdeeldheid is niet goed. Zeker niet als de satan als een briesende leeuw voor de kerk staat. Natuur lijk zijn er verschillen in geloofs beleving en zijn er verschillen in de leer. Maar het stemt mij heel droe vig als een catechisant aan mij vraagt, waarom die van de Achter straat zo een ander geloof hebben als wij. In zo 'n vraag zien we een vervreemding van elkaar. Er zijn verschillende kerkelijke bloedgroe pen en als -wij de kaartenbak in zien, dan blijkt dat deze groepen nog door elkaar lopen ook. Maar belangrijker is om te ontdekken dat door onze aderen hetzelfde bloed stroomt. Adamsbloed, het bloed van zondaren. En dat wij nu alle maal ook hetzelfde bloed nodig hebben: het bloed van de Midde laar, de Heere Jezus Christus. Dat bloed dat gestort is voor onze schuld. Naar dit heilsfeit mogen wij als predikant steeds terugwij zen. Rondom het kruis van Chris tus is er geen plaats meer voor ver schillen. Daar klinkt juist de belij denis van de gemeenschap van de heiligen. Dat is nu echt de gemeen te onder het kruis. Dat uw arbeid door Gods Heilige Geest gebruikt mag worden om de mens op die plaats te brengen", aldus ds. Klein die aan het eind van zijn toespraak ds. A.P. v.d. Meer de woorden uit psalm 121 meegaf. Burgemeester W. Nuis wees in zijn toespraak op het bijzonder karakter van deze intrededienst. „Een der gelijke dienst komt in uw kerkge nootschap immers niet vaak voor. Na 16 jaar vacant te zijn geweest, is er nu weer een eigen predikant, die ook opvolger mag zijn van zijn vader. Wij zijn blij dat de gemeente weer over een eigen predikant mag beschikken. Ik hecht belang aan een goed contact met alle kerken. Ik betreur de geseculariseerde we reld, waarbij de kerk naar de ach tergrond wordt gedrukt. Maar de kerk moet nog steeds een rol spelen in de samenleving. Zeker nu er in Nederland een roep klinkt om her stel van normen en waarden. Het is een taak voor de kerk om aan deze maatschappelijke discussie deel te nemen. De Tien Geboden kunnen mijns inziens hiervoor als uit gangspunt dienen", aldus de bur gemeester, die in het verlengde hiervan ook wees op de taak van de kerk om de jeugd te vormen en toe te rusten. Ouderling Van Westen sloot met een zeer uitvoerige toespraak de lijst met sprekers af. „De gemeente van Sint-Philipsland is geen vreemde voor u en u bent ook geen vreemde ling voor ons. U heeft het consulent schap van de gemeente vele jaren waargenomen en ook drie keer het Heilig Avondmaal hier bediend. En nu mag u als predikant verbonden zijn aan de gemeente. Wij zijn als gemeente door diepe wegen gegaan. De wegen die de Heere met Zijn knechten en Zijn volk gaat zijn vaak wegen door de diepte heen. Als de Heere in het recht zou treden en gadeslaan onze ongerechtigheden, dan kunnen wij niet voor Hem be staan. Maar dat u als dienaar aan de gemeente verbonden bent, heeft te maken met het eeuwige raadsbesluit van God, dat de Heere in Christus de gemeenschap wil herstellen tus sen God en mens. Daartoe is Chris tus als Borg gekomen. Deze geze gende Borg moest nederdalen naar de hel om aan het goddelijk recht genoeg te doen. Wij bidden en sme ken dat uw arbeid vruchtbaar ge steld mag worden in de verkondi ging van wet en evangelie. Dat de Heere u dienstbaar stelt tot bekering van zondaren, tot geestelijke was dom, opdat Gods eer mag klimmen uit het stof." Van Westen vervolgde: „De diena ren van God wordt geen groot trak tement of rustig leven beloofd. Maar de Heere zegt: 'Zie ik zend u als schapen in het midden van de wolven'. Dat u zo een schaap mag zijn van de grote Opperherder de Heere Jezus Christus. Na lange ja ren is vervuld geworden wat 22 jaar geleden de Heere in uw hart gaf. De Heere schenke u en uw vrouw en gezin Zijn genade", aldus ouderling Van Westen, die zich vervolgens nog tot gemeente richtte. „Gemeen te hoe ontvangen wij deze leraar? Hij is met een gewichtvolle last naar deze gemeente gekomen. Is het uw gebed dat zijn komst tot zegen mag zijn? De gemeente hier is rijkelijk bevoorrecht geweest en wij weten dat de arbeid van oude knechten niet ongezegend is gebleven. Wat heeft de Heere veel arbeid aan ons verricht. Hoe beschamend is het als wij zien wat er in de afgelopen pe riode is gebeurd. Dat er stinkende vruchten zijn voortgebracht.Wat is het nodig dat wij steeds vragen naar de Heere en Zijn sterkte. En dat wij bidden en smeken dat de broederlij ke liefde er mag zijn", aldus ouder ling Van Westen, die een speciaal dankwoord richtte aan de kerken raad van Oosterland en aan de com missie die de gemeente bijstond ge durende de crisis waarbij de volledige kerkenraad zich terugtrok, 's Middags bevestigde ds. Molen dijk uit Oosterland de predikant. Verkoopleider Michael Utermark is enorm enthousiast over de nieuwe aanwinsten voor zijn bedrijf. „We rijden al jaren met Renaults van Bal en we zijn er zeer tevreden over. In het begin reden we in de standaard uitvoering van de Megane. Maar omdat ons bedrijf inmiddels enorm gegroeid is, hebben we besloten voor onze vertegenwoordigers, die door heel Nederland hun klanten moeten bezoeken, de veel luxere versie de Megane break 1.9 dei aan te schaffen. De jongens zijn enorm ingenomen met hun nieuwe, com fortabele bedrijfsauto en qua repre sentatie zien de wagens er natuurlijk schitterend uit. We kiezen uiteraard niet zomaar voor het merk Renault. In eerste in stantie waren we op zoek naar een mooie en aantrekkelijk geprijsde au to en daarnaast vonden we de servi ce die ons als bedrijf werd geboden heel erg belangrijk. We hebben met autobedrijf Bal een voortreffelijke relatie opgebouwd en ze staan als het ware dag en nacht voor ons klaar. Natuurlijk hebben wij ook wel eens uitgerekend of leasen voor ons bedrijf geen aantrekkelijke optie zou zijn, maar we hebben geconstateerd dat we met ons eigen wagenpark toch nog veel voordeliger uit zijn. Wij rijden gemiddeld zo'n anderhalf Namens Magnum Holland ontvangt Michael Utermark de sleutels van Marco Bal (rechts). Op de achtergrond staan de medewerkers die met de nieuwe auto's de baan op gaan. a twee jaar met onze auto's en bij maximaal 120.000 km worden ze in geruild. De Renaults voldoen perfect aan onze verwachtingen en door de loyale opstelling van het technisch team van autobedrijf Bal krijgen we bij incidentele mankementen of voor periodiek onderhoud altijd zeer snel le en vakkundige service. We zijn zeer te spreken over de samenwer king met onze Renault-dealer", al dus de heer Utermark. Marco Bal is erg tevreden over alle loftuitingen van de mensen van Magnum Holland. Zijn autobedrijf heeft sinds 1978 het dealerschap van Renault en de modellen van het gerenommeerde Franse automerk verkopen prima. „Vooral de prakti sche Scenic, de stijlvolle Laguna, de kleine Twingo de sportieve Clio en de minibus Espace zijn bijzonder populair bij de autoliefhebbers. Voor de mensen die van zeer veel luxe houden, hebben we de Renault Velsatis in onze showroom staan. Dit is momenteel het paradepaardje van Renault. Het uitgebreide leve ringsprogramma geeft dus duidelijk aan dat we voor iedere automobilist een auto kunnen leveren die precies bij hem of haar past. Natuurlijk heb ben we ook altijd een aantal zeer aantrekkelijke occasions staan en de inruilwaarde van Renault is sowieso erg hoog. Wij hebben naast onze verkoopafdeling bovendien een team zeer ervaren monteurs in dienst die door constante bijscho ling perfect zijn ingesteld op het uit voeren van periodiek onderhoud en het oplossen van de meest gecom pliceerde storingen aan alle auto merken. Sinds enkele maanden heb ben we voor eventuele beschadi gingen aan de carrosserie onze ei gen schadeafdeling. Met de moder ne wasstraat, het tankstation met uitgebreide shop bieden we onze trouwe klanten dus eigenlijk alles wat hun auto nodig heeft en dat wordt gelukkig erg gewaardeerd," aldus Marco Bal. Autobedrijf Bal aan de Wattstraat 3 in Tholen hanteert zeer ruime ope ningstijden. Van maandag tot en met zaterdag is het autobedrijf geopend van 8.00 uur tot 18.00 uur en boven dien kunt u iedere werkdag tussen 19.00 uur en 21.00 uur met uw auto terecht. (Advertentie I.M.). Als tekst voor de Intrededienst had ds. A.P. v.d. Meer gekozen voor de woorden uit Openbaring 3 vers 13: „Die oren heeft, die hore wat de Geest tot de gemeenten zegt." Met deze woorden worden de brieven af gesloten die gericht zijn aan de zeven gemeenten in Klein-Azië. De pre dikant kondigde vooraf aan dat hij wilde spreken over Jezus getuigenis omtrent de gemeente van Filadelfia, waarbij er sprake is van een treffend, een loffelijk en een vertroostend getuigenis. De inhoud van de getuigenis aan de gemeente van Filadelfia kwam in de preek echter maar zijdelings aan de orde. „De apostel Johannes mocht op Pat mos de verheerlijkte Immanuël aan schouwen. Zelf viel hij als dood aan Christus voeten; Zo is het nu met alle dienaren. Wij liggen in staat van on vermogen", aldus ds. A.P. v.d. Meer. „Ds. Gebraad, met wie ik geestelijke banden had, heeft hier 25 jaar geleden mogen prediken en zelf heb ik ook al tijd een band met deze gemeente ge had. Altijd heb ik geloofd dat de Hee re mij eens op Sint-Philipsland zou brengen. Maar het is net als bij Jona: Jona vluchtte van de Heere weg, maar nu is het Christus die de terugreis heeft betaald door Zijn heilige en ver zoenende bloed. God krijgt op Zijn tijd en wijze zijn knechten op Zijn plaats", aldus ds. Van der Meer, die 22 jaar geleden al een beroep naar Sint- Philipsland aannam, maar destijds van het kerkgenootschap nog niet mocht vertrekken uit de gemeente waar hij toen stond. „Ook voor de knechten van God geldt overeenkomsten met Sebna, zoals dat in Jesaja 22 staat beschreven. Hij viel in de zonde van de hoogmoed, zodat God hem veroordeelde. Zo is Sebna een beeld van Adam. Maar dan schenkt de Heere in plaats van Sebna een Eljakim. Nu gaat het erom dat wij de meerdere Eljakim de Christus mo gen kennen. In de ambtelijke bediening is het de Heere die de sleutelen bedient. Door de bediening van Zijn Woord is het God die sluit en opent. Hij leidt door de staf van Zijn Woord en door het licht van Zijn Geest. Gods knechten kunnen zelf de deur niet openen. Maar de Heere kan door de bediening van het Woord wel een geopende deur geven. Ik ben geroepen om hier in Sint-Philipsland de dood in Adam en het leven in Christus te prediken. Dat laat ons wel zien dat wij niet goed koop hebben gezondigd. Christus ver wierf de zaligheid op de kruisheuvel Golgotha. Golgotha is het middelpunt Ds. A.P. van der Meer wilde net als Jona vluchten voor zijn roepers, maar de Heere gaf hem een reispenning. dat het gaat door afsnijdende en af brekende wegen, maar God breekt nooit Zijn eigen werk af. Wel moet de Heere onze werken afbreken, want met onze werkheiligheid gaan wij voor eeuwig verloren. Heeft u dat al ontdekt, dat wij God kwijt zijn. Wij proberen steeds maar om buiten de Middelaar Christus zalig te worden, maar alleen in Christus is het leven en is de enige troost in leven en in ster ven. Alleen door de besprenging van het bloed van Jezus Christus kan Pe trus in zijn brief aan de vreemdelin gen spreken over de uitverkorenen naar de voorkennis van God de Vader. God was hun Vader geworden en dat door Zijn grote barmhartigheid. Een brandende liefde van God om Zijn kerk te herstellen. Deze Christus pre diken wij u. Hij die waarachtig is in Zijn beloften, maar ook in Zijn be dreigingen. Wat is het een wonder dat God ons nog verdraagt. Verdraag zaamheid tegenover mensen die moedwillig en vrijwillig van God af gevallen zijn. Wij leven in vijand schap met God en liggen midden in de dood. Gods Geest is nodig om on ze schuld ons zelf toe te rekenen. Wij moeten begiftigd worden met het za ligmakende geloof. God wil in Zijn soevereine welbehagen dit schenken in de weg van zelfverloochening." „Ds. Ixdeboer riep altijd de mensen op: Vraag om het ontdekkend licht. Dat licht is nodig om te ontdekken dat op ons de vloek ligt, zodat wij niet langer heimelijk God de schuld geven van onze verlorenheid. Smeek toch om ontdekkende genade anders be driegt u zich voor de eeuwigheid. Christus is de Middelaar, die de vloek heeft gedragen en het enig geldende offer heeft gebracht. Hij verwierf ge nade, gerechtigheid en het eeuwige leven. De zaligheid is in geen ander, want er is ook onder de hemel geen andere naam, door welke wij zalig moeten worden. Als God een mens gaat bekeren dan gaat er een gedenk boek open. Dan bidden wij met de tollenaar mee: O God wees mij zon daar genadig. Maar wij vertonen vaak van Christus vernedering, maar ook van Zijn verhoging. "God heeft het woord van de verzoe ning in ons gelegd. Zo zijn wij dan gezanten van Christuswege, alsof God door ons bad: wij bidden van Christuswege: laat u met God verzoe nen. Het is God die de bediening on derhoudt. Hij zorgt zelf voor de afna me van het Woord. Als we op onszelf zien, is het onmogelijk, maar de Hee re zegt: Mijn genade is uw genoeg, mijn kracht wordt in zwakheid vol bracht. Gemeente, dat u toch mag op merken de gangen die God maakt met Zijn kerk. Gods kinderen worden ge kastijd hier op aarde. Christus heeft wel een erfenis verworven voor Zijn kinderen, maar Zijn kinderen krijgen geen twee hemels. Hier op aarde ligt Gods volk onder de Vaderlijke kastij ding. Maar dat zijn wél slagen uit lief de, waarvoor je de Heere achteraf kunt danken. Maar Gods volk krijgt naast de kastijding ook een witte keursteen, als een beeld van de vrij spraak van de verdiende straf. Het is mijn gebed dat de prediking hier tot ontdekking mag zijn voor een mede reiziger", aldus ds. A.P. v.d. Meer. In zijn intrededienst wees ds. A.P. v.d. Meer erop hoe de waarheid van God steeds meer geweld wordt aangedaan door bedenksels van de mens. Hier bij veroordeelde hij scherp het gebruik van een nieuwe bijbel vertaling: „De nieuwe bijbel vertaling is uitgebroed in de hel hoor. Satan is het erom te doen om het Woord van God te ontkrachten. Ook de televisie is uitgebroed in de hel. Ik moet deze zonden wel bestraffen, anders was ik geen dienst knecht van Christus", aldus de nieuwe predikant van de Oud Gereformeerde Gemeente te Sint-Philipsland. Advertentie I.M. Boven de ingang van kerk van de Oud Gereformeerde Gemeente in de Achterstraat te Sint-Philipsland herinnert een gedenksteen aan de kerkbouw.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 5