I Steunzolen en schoenlepels voor bruidspaar Plaatselijk nieuws Bloed geven Sint-Philipsland 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 oktober 2002J De Vijfhoek bijstellen Wildplassen Dominee blijft Hervormingszangavond Gul aan boord Hananja in Vlissingen Leen Hage wint klaverjassen Afscheid dominee Van der Zwan Jeugdhonk vaker open Rooijakkers scoort goed Inloopavond rotonde Politiepost Vakantiebij belclub Teveel gedronken Gorilla's imponeren vrouwen Verkoping vrouwenvereniging Halloweenparty Tekort Muyepolder Verkoping voor zending Vernielingen aan auto Legitimeren voor feest Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Den Haan beste klaverjasser Gereedschap gestolen Bingo ouderen Uitbreiding de Poorthove Auto in sloot door kat Open morgen heemkundekring Bestel-/Bedrijfsauto's Rejoice zingt in Bruinisse Brandwonden Vier jongens aangehouden voor discriminatie Tholen Dit najaar hoopt Beter Wonen het bijgestelde plan voor de Vijfhoek op een informatiebijeenkomst voor be langstellenden te kunnen presente ren. De woningstichting houdt vast aan een gezondheidscentrum met appartementen voor ouderen. Bewo ners vreesden voor verkeersproble men in de Jan van Bloisstraat en op de Molenvlietsedijk. Er komt wel een parkeergarage, maar die inrit moet dan ook vrij blijven. Ook had den er mensen bezwaren tegen de hoogte van het complex. Daarvoor werkt de Sternergroep nu alternatie ven uit. Dit architectenbureau buigt zich ook over de bouw van een nieuwe Ten Ankerflat, maar daarvoor is nog geen grond genoeg. De mogelijke verhuizing van de Christengemeen te, die in Lepelstraat een nieuwe kerk wil bouwen omdat er op het ei land geen plaats is, kan daarbij per spectief bieden. In de nacht van zaterdag op zondag werd omstreeks vier uur een 23 jari ge inwoner aan de Grote Kade in Goes bekeurd wegens het urineren op de openbare weg. Dominee C. de Jongste heeft be dankt voor de beroepen die hij ont ving van de Gereformeerde Ge meenten van Benthuizen en Mid delburg. In de grote kerk wordt zaterdag 26 oktober een zangavond gehouden die in het teken staat van de herden king van de reformatie. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het jeugdkoor Sjaloom en het jongerenkoor Asaréla uit Yerseke, die beiden gedirigeerd worden door Willy Eggebeen. Het orgel wordt be speeld door Mariëlle Klavers, Jan van den Ende en Cees van der Hart. Ds. A.A. Brugge, van de Gerefor meerde Gemeente te Scherpenisse, verzorgt het appèlwoord. De avond begint om half acht en wordt afge wisseld met samenzang. Er wordt gecollecteerd voor het evangelisatie werk. In de laatste competitiewedstrijd van visvereniging De Pieterman werd de eerste gul gevangen. L. Berrevoets sloeg een exemplaar van 47 cm aan de haak, wat hem de prijs voor de grootste vis opleverde. Opmerkelijk was ook dat er, gezien de tijd van het jaar, nog veel tong werd gevangen. J. Vroegop won deze bootwedstrijd. Onder zijn vangst was een rode poon van 38 cm. De uitslag van de wed strijd is: 1. J. Vroegop 153 punten; 2. L. Berrevoets 129 p; 3. A. Spapen 99 p; 4. T. Broere 94 p; 5. C. Wolve- kamp 92 p; 6. C. de Crom 83 p; 7. A. Hanser 73 p; 8. P. Wijnen 69 p; 9. H. Hachmer 68 p en 10. L. Spapen 66 punten. Het jongerenkoor Hananja werkt op vrijdag 1 november mee aan een koor- en samenzangavond in Vlis singen. De Ring Zeeland van zang verenigingen van de Gereformeerde Gemeenten organiseert deze avond in de kerk van de Gereformeerde Gemeente. Van de opbrengst van de collecte zal de uitgave gefinancierd worden van een boekje over de Jo zef-geschiedenis, in vier talen, voor de kinderevangelisatie. Leen Hage werd met 5142 punten winnaar van de tweede clubavond van klaverjasvereniging Stad Tho len. In totaal kwamen 20 kaarters in actie. De eerste vijf van de uitslag zijn: 1. L. Hage 5142 punten; 2. C. Scholtes 5018 p; 3. M. Noordijke 4984 p; 4. M. Keyzers 4981 p en 5. S. Schot 4936 punten. Oud- Vossemeer Dominee A. van der Zwan van de Christelijke Gereformeerde Kerk neemt op zaterdag 2 november af scheid van de gemeenten Oud-Vos semeer en Tholen. In verband met de ruimte wordt de afscheidsdienst om 14.30 uur gehouden in de her vormde kerk. Inmiddels hebben bei de gemeenten een beroep uitge bracht op kandidaat M.A. Kempe- neers te Ederveen. Het jeugdhonk op het trapveldje aan de Patrijzenweg gaat vaker open. Naast de activiteiten van de stichting Jong Vosmaer gaat vanaf deze week de stichting Jeugd- en jongerenwerk activiteiten organiseren die meer ge richt zijn op de oudere jeugd. Op dinsdag is er al een computeravond voor de jeugd van tien tot en met zestien jaar en op de woensdagmid dag is er een knutselclub voor de kinderen van de basisschool. Ook organiseert Jong Vosmaer iedere vrijdag een discoavond voor de jeugd van tien tot en met zestien jaar. De gemeentelijke jongerenwer ker Idriss Bourhardaine wil nu ook voor de jongeren vanaf zestien jaar activiteiten organiseren. Deze vin den plaats op woensdag- en donder dagavond. Het jeugdhonk is dan van half acht tot tien uur geopend. In de biljartcompetitie van De Treffers behaalde N. Rooijakkers een eenvou dige overwinning op K. Hommel. In 15 beurten maakte hijde kortste partij, met 13 caramboles de hoogste serie en ook had met 3,33 het hoogste gemid delde. De uitslagen zijn: K. Hommel- N. Rooijakkers 6,52-10; J. van Daal- en-L. van Wezel 8,33-10; Atj. Hommel-C. Burgers 10-6,88; H. Hommel-J. van Daalen 10-8,33; J. Hommel-A. van Daalen 10-6,93; L. van Wezel-P. de Leeuw 6,25-10. Sint-Annaland Belangstellenden kunnen dinsdaga vond in de Wellevaete terecht voor informatie over de rotonde die er komt bij de veiling. Tussen half acht en negen uur zijn wethouder Van Doorn van verkeer en ambtenaren aanwezig om vragen te beantwoor den. De Veilingweg, Langeweg en Stoofweg zijn kruisende wegen waarop verschillende maximum snelheden gelden. Hoewel verkeer op de Langeweg nu voorrang heeft ten opzichte van beide andere we gen, gebeuren regelmatig ongevallen op dit kruispunt. De gemeente hoopt dat dit tot het verleden gaat behoren door de aanleg van de rotonde. De plannen liggen tot 11 november tevens ter inzage in de leeshoek in het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen tot die datum schriftelijke reacties op het plan indienen bij het gemeentebestuur. Aannemersbedrijf Kleinbouw Tech niek uit Sint-Philipsland wil binnen kort beginnen met de verbouw van de voormalige bodewoning van C.A. Weijler naast streekmuseum de Meestoof tot politiepost. In de Roze- boom te Sint-Philipsland en het kan toor van Beter Wonen in Sint-Maar tensdijk is al een soortgelijke post •verwezenlijkt. De praktijk daar wijst uit, dat de bezetting zeer beperkt is. Beter Wonen verhuurt het kantoor aan de politie, maar het pand moet nog worden gekocht van de gemeen te, die eigenaar is van de bodewo ning en het streekmuseum. In de herfstvakantie organiseert de hervormde gemeente weer een va- kantiebijbelclub voor de kinderen van groep 3 tot en met 8 van de ba sisscholen. Van dinsdag 22 oktober tot en met donderdag 24 oktober zijn er tal van activiteiten in vereni gingsgebouw Het Trefpunt. Naast de bijbelvertelling wordt er geknut seld en veel gezongen. De kinderen worden iedere morgen om half tien in het verenigingsgebouw aan de Ring verwacht. Op donderdag wordt als afsluiting een spelmiddag georganiseerd. Het thema van de VBK is dit jaar 'Zeker weten'. In de kerkdienst op de zondagmorgen na de vakantie bijbelclub zal ds. Hoek zijn preek aan laten sluiten bij één van de bijbelverhalen die de kinde ren te horen krijgen. Een 66-jarige automobilist is dins dagavond op de Langeweg door de politie betrapt met een slok teveel op. De man had anderhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol ge bruikt. Hij kreeg een rijverbod van twee uren. Dhr. G. de Leeuw vertelde bij de Plattelandsvrouwen over het leven van de berggorilla's. Eerst vertelde hij de aanwezigen over de kenmerken van het werelddeel Afrika, met in het noordelijke deel de woestijnen en in het zuiden de oerwouden. Het overi ge gebied bestaat voor een groot deel uit savannen. De Leeuw vertelde hoe de dieren zich bijzonder kunnen aan passen aan hun omgeving. Als voor beeld noemde hij de olifant. Vooral in Tanzania is er vaak op olifanten ge jaagd om aan ivoor te komen. Door de jacht op slagtanden ziet een olifant die in het oerwoud leeft er totaal an ders uit dan een olifant die in de sa vanne leeft. Vervolgens stond de spreker stil bij het leven van de berg gorilla's. De berggorilla is te vinden in de bergketen die loopt door Oe ganda, Rwanda en Congo. Onderzoe ker Dian Fossey heeft deze dieren dertien jaar lang bestudeerd, zodat er veel over het leven van de berggoril la, waarvan er nog 600 in leven zijn, bekend is geworden. De Leeuw - die voorzitter is van het platform leefbaar platteland Tholen - toonde een video film en vertelde na afloop nog kort iets over het leven van giraffen, nijl paarden en leeuwen. Namens het be stuur werd een financiële bijdrage overhandigd voor het multi-functio- neel centrum in Sint-Maartensdijk. Stavenisse De hervormde vrouwenvereniging 'Niet in eigen kracht' houdt woens dag haar jaarlijkse verkoping. Naast de verkoping van diverse artikelen is het ook mogelijk om uw sieraden te laten oppoetsen. De opbrengst van de activiteiten is bestemd voor de kerk. In verenigingsgebouw De Schuilplaats wordt de verkoping ge houden van 14.30 tot 17.30 uur en 's avonds vanaf half zeven. Gymnastiekvereniging Kwiek orga niseert vrijdag 25 oktober in de Sto ve een halloweenparty. De kinderen van drie tot en met zes jaar worden van half zeven tot acht uur verwacht. Vervolgens kunnen de jongeren tot en met 15 jaar zich tot elf uur 's avonds vermaken op dit feest. De deelnemers aan de party wordt ge vraagd om in halloweenkleding te komen. Sint-Maartensdijk De gemeente komt bijna 100.000 euro tekort voor het woonrijp maken en de aanleg van openbaar groen in het bestemmingsplan Muyepolder. Voor dit jaar is 229.202 euro nodig. Daarvan is 133.838 euro bestemd voor het woonrijp maken van de wijk en 95.364 euro voor het aan brengen van groen en het aanleggen van een speelvoorziening. Er was echter maar 180.000 euro voor uitgetrokken, zodat er een te kort van 49.202 euro ontstaan is. Daar komt bij dat de wijk nog niet klaar is. Immmers, de stichting Be ter Wonen gaat nog 8 huurhuizen bouwen. Om straks ook dit gedeelte af te werken, is nog eens 50.000 eu ro nodig. Volgens het college kan het extra geld komen uit de exploitatie van de wijk. En wel 100.000 euro voor de werken die mogelijk dit jaar nog worden uitgevoerd. Wat van het geld overblijft, wordt overgeheveld naar volgend jaar. De commissie ge meentelijke ontwikkeling ging hier mee zonder op- of aanmerkingen ak koord. De zendingskrans organiseert woensdag haar jaarlijkse verkoping in verenigingsgebouw Calvijn. 's Morgens tussen tien en twaalf uur en 's middags van Hwee uur tot half vijf is er voor jong en oud vanalles te ko pen, zoals cake, babbelaars, advo caat en planten. De opbrengst van de verkoping gaat naar de zending. In de nacht van zaterdag op zondag zijn er vernielingen gepleegd aan een auto die geparkeerd stond aan de Bloemenlaan. Van de auto werden drie banden lek gestoken. De schade bedraagt enkele honderden euro's. De bezoekers van de evenementen van J&E's Party-time moeten zich kunnen legitimeren om toegang te krijgen tot de jongerenfeesten die worden georganiseerd in Haestinge. In de aankondigingen van de feesten wordt er opgewezen dat een officieel legitimatiebewijs verplicht is en dat buspasjes en pasjes van andere dis cotheken en verenigingen niet als geldig worden beschouwd. Vrijdag avond wordt vanaf half negen het Donderdag, vrijdag en zaterdag mUMaandagdinsdag en woensdag ♦Haaskarbonade 1 kg 5,70 jRibkarbonade 1 kg 5,20 ♦Procureurlapjes 1 kg 5,- Malse riblappen 1 kg Dikke vleesribben 1 kg Blinde vinken 5 halen 6,80 4,- 4 BETALEN Schouderham 150 gram 1 ,- Varkensrollade 100 gram 1 ,- Kipfilet 100 gram 1,20 Beckers kroketten 10 stuks €2,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. achtste feest van dit jaar gehouden, met als thema The Darkside, waar mee de organisatie inspeelt op het naderende halloween. Bezoekers wordt gevraagd om in donkere kle ding naar het feest te komen. Ook deze avond zullen Jan de Viet en Erik Scherpenisse de muziek draai en, terwijl de broers Raymond en Maurice Schrauwen de show zullen leiden. Meer informatie over de jon gerenfeesten is te lezen op de ver nieuwde website www.j-e-partyti- me.nl. M. den Haan werd vrijdag winnaar van de clubavond van klaverjasver eniging De Pendelaars. De uitslag is; 1. M. den Haan 5104 punten; 2. J. van Gorsel 5078 p; 3. A. Arts 4736 p; 4. J. van Zetten 4488 p; 5. M. van den Berg 4454 p; 6. N. van Diggele 4372 p; 7. P. Bazen 4328 p; 8. M. van der Molen 4260 p; 9. G. van Ham 4242 p; 10. R. van Putten 4226 p; 11. P. van Iwaarden 4220 p en 12. L. Kampman 4108 punten. Scherpenisse In een schuur aan de Krokkeweg is maandag tussen tien uur en half vijf een grote hoeveelheid elek trisch gereedschap gestolen. De schuur werd op klaarlichte dag opengebroken. Het totale schade bedrag kon de politie niet meede len. De Anbo-soos organiseert woens dag 30 oktober een bingomiddag voor ouderen vanaf 50 jaar. Zij zijn vanaf half twee welkom in het Holland Huis, waar de koffie klaar staat. Om twee uur begint de bin go, er worden zes ronden gespeeld en er zijn mooie prijzen te winnen. Beter Wonen voert op korte ter mijn overleg met de bewoners van de huizen Molenstraat 23 t/m 41. De woningstichting wil deze hui zen slopen en voor nieuwbouw zorgen. Ook het gat dat ontstaan is na de sloop van garage Niemants- verdriet wordt dan ingevuld. Beter Wonen wil het woonzorgcentrum de Poorthove uitbreiden. Wanneer er meer bewoners komen, wordt het mogelijk om meer activiteiten in de recreatiezaal te organiseren en de huismeester en de zorgcoör- dinator meerdere keren per week spreekuur te laten houden. In de nacht van maandag op dins dag omstreeks twee uur raakte op de Postweg een auto in de sloot. In een lichte bocht naar links verloor de 43-jarige bestuurder uit Steen bergen de macht over het stuur. Komende uit het dorp schrok hij van een overstekende kat, waar door hij met zijn voertuig in de rechterberm kwam en vervolgens in de sloot belandde. Zijn voertuig raakte door het ongeval bescha digd. Maandag 21 oktober haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Heemkundekring Philippuslandt organiseert zaterdag in het vereni gingsgebouw aan de Schoolstraat van negen tot twaalf uur een in loopochtend. Zowel leden als niet- leden worden uitgenodigd om di verse zaken betreffende de historie van het dorp te bezichtigen. Zo worden er oude potten en scherven tentoongesteld, die gevonden zijn op de plaats waar het oude Philips- kerke (1487-1532) lag. Ook zijn er fotoboeken en knipselboeken on der het genot van een kopje koffie te bezichtigen. De heemkunde kring is verder geïnteresseerd in mensen die nog weten van oude plaatselijke gewoonten en andere zaken die historische waarde heb ben. Deze informatie zal gebruikt worden voor het documentatiebe stand van de historische kring. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Het jongerenkoor Rejoice verleent zaterdag 9 november zijn mede werking aan een concert dat gege ven wordt in de hervormde kerk van Bruinisse. Op deze zangavond voor straatkinderen in Brazilië zal als soliste de sopraan Nicoline van Doorn optreden, die regelmatig medewerking verleent aan de tele visieopnames voor het EO-pro- gramma 'Nederland zingt'. Ook het koor The Message uit Bruinis se zal enkele nummers ten gehore brengen. Het concert begint 's avonds om half acht. Pak even uw zakboekje THOLEN 26 okt. Openstelling Dorkasdepot, Re- gentessestraat 50,9.30 u. 30 okt. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 30 okt. Ondernemersavond, Meul- vliet, 19.15 u. OUD-VOSSEMEER 18 en 19 okt. Jaarconcert Smalstads mannenkoor, Vossenkuil, 20 u. 26 okt. Zang en muziek Delia Bosiers Ben van der Linden, Vossenkuil, 20.15 u. 29 okt. Najaarsvergadering Anbo, Vossenkuil, 14 u. SINT-ANNALAND t/m 31 okt Exposities bijbelse platen, blikken en munten, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 22 okt. Inloopavond rotonde Veiling weg, Wellevaete 19.30-21 u. 22 t/m 24 okt. Vakantiebijbelclub, Het Trefpunt 9.30 u. 31 okt. Vergad. gebiedscommissie wa terschap, Wellevaete, 20 u. SINT-MAARTENSDUK 22 okt. Burgeravond nieuwe inwo ners, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 19 okt. Informatie-avond Alpha jeugd soos m.m.v. Dorkas, oude gemeente huis 20 u. 26 okt. Openstelling Dorkasdepot, Platteweg, 9.30 u. 30 okt. Bingomiddag Anbo, Holland Huis, 14 u. POORTVLIET 23 okt. Griezeltocht activiteitenco mité, start gymzaal 16 u. SINT-PHILIPSLAND 18 okt. Bloeddonoravond, de Wimpel, 18.30-20.30 u. 21 t/m 23 okt. LAN-party, de Wimpel. 24 okt. Lezing H. Uil bij heemkunde kring Philippuslandt over onderwijs 1645-1801, de Wimpel 19.30u. BERGENOPZOOM t/m 27 okt. Kunstmanifestatie Hof van Heden. 18 okt. Dana Winner in concert, Stoe- lemat, 20 u. 18 okt. Das Land des Lachelns, ope rette, De Maagd, 20.15 u. 19 okt. Cabaret Arie en Silvester, De Maagd, 20.15 u. 19 t/m 27 okt. Najaarskermis, St. Jo- sephplein en St. Catharinaplein. 20 okt. Familievoorstelling De Bremer stadsmuzikanten, De Maagd, 14.30 u. 24 okt. Meezingspektakel, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Volle Maan - do 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15 en 20 u., ma t/m wo 14 en 20 u. ROXY II: Minority Report - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 20.30 u. Snow Dogs - vr 18.30 u., za 14 en 18.30 u., zo 14 en 16.15 u., ma t/m wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Peter Pan: Terug naar nooitgedachtland (Ned. gespr.) - za en ma t/m wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. The Guru - vr, za en wo 18.30 en 21.15 u., zo 16.15 en 21.15 u., ma en di 18.30 u. The bourne identity - do 20 u., vr 18.30 en 21.15 u., za t/m wo 14, 18.30 en 21.15 u. Ja zuster nee zuster - do 20 u., vr 18.30 u., za t/m wo 14 en 18.30 u. Signs - vr t/m wo 21.15 u. Stuart little 2 (Ned. gespr.) - zo 16.15 u. Verrassingsvoorpremière - do 20 u. Birthday girl - zo 19 u., di 20.30 u. Amores perros - ma 20.30 u. De jaarlijkse collecte voor de Brandwonden stichting heeft in Sta venisse 537,96 euro opgebracht, in Tholen 951,73 euro en in Oud-Vos- semeer 562,66 euro. In laatstge noemde plaats was de opbrengst een record. V' - Met bogen met allerlei schoen attributen eraan werd het bruidspaar Corine Noom en Jaco de Rijke, beiden 28 jaar, vrijdagmiddag opgewacht bij het verlaten van het gemeente huis in Sint-Maartensdijk. Collega's van de bruid, die werkzaam is bij schoenhandel Quist in de Ds. de Bresstraat, bezorgden het bruidspaar op deze manier een verrassing. Er werden ook bellen geblazen, maar die bleven door de sterke wind niet lang in de lucht. De uit Poortvliet afkomstige Co rine Noom werkte, voordat ze bij schoenhandel Quist kwam, bij de Centra in Scherpenisse, zodat veel mensen haar kennen. Jaco de Rijke uit Stavenisse is technisch teke naar bij een bedrijf in Oud- Beijerland. Na de huwelijks voltrekking door oud-wethou der A.J. Smits (73) uit Sta venisse, werd het huwelijk in de Gereformeerde Gemeente te Poortvliet bevestigd door ds. C. de Jongste. Het paar gaat in Stavenisse wonen. Predikbeurten Zondag 20 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kommers, Stavenisse. 18.30 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Jellema, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Vlugt-Plet, Wolphaarts- dijk. 17 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. stud. De Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEI. GEM. N.P.B. 10.30 u. prof. dr. Cossee, Rotter dam. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Sterrenburg, Voorburg. 18.30 u. kand. Van Tempel, Capelle a/d IJssel. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse, Wilnis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Veldhuizen, Delft. 18 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJs sel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Blom, Poort vliet. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u, (Js. Molen dijk, Oosterland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kot, Borssele. 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Vegt, Oud-Beijerland. 14.30 u. mw. ds. Fernhout, Veere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. ds. Van Boven- Valk, Wekerom. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJssel. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Dillingh, Breda. Vier jongens van 15, 16 en 17 jaar zijn vrijdagavond in Sint-Anna land aangehouden in verband met openlijke geweldpleging, discrimi natie en vernieling. Zij hadden o.a. een voordeurruit vernield in een woning van een Servisch gezin in de Burgemeester Baasstraat. Vol gens de politie is de basis een ordi naire ruzie, waarbij echter discri minerende opmerkingen zijn ge maakt. De dochter van het asiel zoekersgezin reed vrijdagavond op haar scooter met achterop een neef langs de bibliotheek op de hoek van de Kloosterslraat/Crooswijck, waar elke avond veel hangjonge ren zijn. Het meisje en een aantal van de jongeren kennen elkaar om dat ze op het Scheldecollege in Sint-Maartensdijk zitten. Vanuit de groep hangjongeren werd er geroe pen dat de neef op de scooter 'een Turk' zou zijn. Die nam dat niet en maakte duidelijk, dat ze het bij het verkeerde eind hadden. Er ontstond een woordenwisseling, waarbij over en weer uitdagingen werden gedaan om de ruzie te be slechten. „Er zijn daarbij krenken de uitlatingen gedaan in de rich ting van de allochtonen", aldus de politie. „In zo'n groep wil er nie mand voor elkaar onder doen en dan neemt men het niet zo nauw met woorden. Je vraagt je af, of ze weten wat ze zeggen, want de grondgedachte is discriminatie." Een aantal van de jongeren ging de scooter met de twee achterna en toen het meisje en haar neef naar binnen gingen, bleven de hangjon geren volgen, waarbij de voordeur- ruit werd vernield. De overige ge zinsleden schrokken enorm en voelden het als een bedreigende si tuatie. De vier jongens hebben te genover de politie toegezegd de schade aan de woningstichting Be ter Wonen te zullen vergoeden. De politie bekijkt of de vier jongens, die bekend hebben, via het Halt project een straf zullen krijgen of voor de kinderrechter moeten ver schijnen. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Meilust-Tuinwijk, Zand straat 34, tel. 0164-254980 vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Kaemmerer, Halsteren, tel. 0164-686388. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. I ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat I, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRUWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tél. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u„ vr 19-21 u. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 17 t/m vrijdag 25 okt. donderdag 17 1.52-14.22 vrijdag 18 2.52-15.12 zaterdag 19 3.42-15.47 zondag 20 4.12-16.22 maandag 21 4.42-16.52 dinsdag 22 5.07-17.17 woensdag 23 5.37-17.52 donderdag 24 6.07-18.17 vrijdag 25 6.37-18.52 ma 21/10 8.22 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Voor de laatste keer is er morgen (vrijdag) in Sint-Philipsland een bloedafname. Tussen half zeven en half negen kunnen donoren (tot 70 jaar) terecht in dorpshuis De Wim pel om een halve liter bloed af te staan. De afname gebeurt door de stichting Sanquin, in samenwerking met de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. In de toekomst wordén donoren verwezen naar de zieken huizen in Bergen op Zoom of Dirksland. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2