Bolier en v.d. Berge eerste generaal rayon Gunter ongeslagen, maar half jaar weg Tholen Itawa Impuls betrokkenheid bij Iwawa mag best Makelaars bestoken gemeente met vragen Autoschade in smalstad Juist minder fazanten Zilver Miranda Koop en Ricardo Plompen Oerlemans Zege Eniergo op koploper De nieuwe najaarscollectie is binnen Trekpaarden in actie op Candia Koersballen Donderdag 17 oktober 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Kampioenschappen Het vlaggenschip van Smash '76 was het enige team van de tafeltennisclub dat zijn wedstrijd wist te winnen. In Sint-Willebrord werd Back Hands 2 met 7-3 geklopt. Ga briel Gunter won drie partijen, maar speelde voorlopig zijn laatste wedstrijd. De Sint-Annalander vertrekt voor de landmacht voor een half jaar naar Bosnië. Het tweede en het vierde team blijven hekkensluiter in hun klasse. Jeugd Polen) Volgend jaar evaluatie van stedenband Warme vriendschap Uitwisseling Smerdiek 2 middenmoter Nipte winst WHS 4 Voor opstellen van taxatierapport Achterstand Zeven Thoolse vissers in naselectie w.k. Miranda Koop uit Oud-Vossemeer bij de dames en haar dorpsgenoot Ricardo Plompen bij de B-jeugd hebben zil ver gewonnen op het nationaal kampioenschap kustvis- sen. Bij de A-jeugd was Martijn Westdorp van de Zee baars uit Scherpenisse de beste Tholenaar met een vierde plaats. Drie Thoolse dames en vier jeugdvissers doen in november mee aan de naselectie voor het wereldkam pioenschap van vorig jaar. Verlies Smerdiek 3 Tholen 3 wint hard duel Op de valreep gelijk Het duivenseizoen zit erop en de verschillende verenigingen maken de klassementen op voor het kampioenschap. In het rayon 6 (Tholen, Sint- Philipsland en Schouwen-Duiveland) van de Zeeuwse afdeling veroverde Jan Jaap Bolier uit Scherpenisse het generaal hokkampioenschap, ter wijl Kevin v.d. Berge uit Tholen de generale duiftitel voor zich opeiste. Duivensport Bij de Zeeuwse duivensport marathon (provinciaal zo'n 2000 leden) is Van den Berge zesde geworden bij de dagfond, terwijl Bolier bij de over- nachtfond als elfde werd geklasseerd. De Scherpenissenaar werd ook nog negende bij de jonge duiven. Opmer kelijke resultaten gezien de grote con currentie provinciaal. Een duif van Kevin v.d. Berge uit Tholen - 'de wondere 843' - was het afgelopen vluchtseizoen provinciaal de beste duif. Het beestje haalde 17 prijzen wat 11.771 prijskilometerpunten op leverde. Drie keer zat de doffer pro vinciaal (zo'n 2000 duivenhouders) bij de beste vijf: Tours en Creil vijfde, St.Quentin tweede. Dertien keer ging de duif als eerste getekende de mand in. Van april tot september werd hij op weduwschap gespeeld. In het rayon werd de 'Wondere 843' generaal kampioen, wat twee jaar geleden ook al een doffer van Van de Berge uit het zelfde nest overkwam met zestien prijzen. Het jeugdlid van de Trouwe Duif kweekte de duiven zelf uit recht streekse Van Loon-duiven uit het Bel gische Poppel. DE ZWALUW SINT-MAARTENS DIJK. HOK. Vitesse onaangewezen: 1. H.T. van Hemert, 2.1. Quist, 3. A.W.A.P. Bo- lijn. Aangewezen: 1. I. Quist, 2. A.W.A.P. Bolijn, 3. H.T. van Hemert. Midfond onaangewezen: 1. I. Quist, 2. H.T. van Hemert, 3. A.W.A.P. Bolijn. Aangewezen: 1. H.T. van Hemert, 2. I. Quist, 3. A.W.A.P. Bolijn. Dagfond onaangewezen: 1I. Quist, 2. J. Scherpenisse, 3. H.T. van Hemert. Aangewezen: 1. 1. Quist, 2. J. Scherpe nisse, 3. H.T. van Hemert. Overnachtfond onaangewezen: 1. A. Gebraad, 2. J. de Rijke, 3. A. Bijl. Aan gewezen: 1. A. Bijl, 2. J. de Rijke, 3. I. Quist. Jonge duiven onaangewezen: 1. I. Quist, 2. H.T. van Hemert, 3. J. Ben- ningshof. Aangewezen: 1. J. Bennings- hof, 2.1. Quist, 3. D. de Wilde jr. Navluchten onaangewezen: 1. I. Quist, 2. A.W.A.P. Bolijn, 3. J. Benningshof. Aangewezen: II. Quist, 2. A.W.A.P. Bolijn, 3. J. Benningshof. Generaal onaangewezen: 1I. Quist, 2. H.T. van Hemert, 3. A.W.A.P. Bolijn. Aangewezen: 1. I. Quist, H.T. van He mert, 3. A.W.A.P. Bolijn. Totaal generaal: 1. I. Quist, 2. H.T. van Hemert, 3. A.W.A.P. Bolijn. DUIF. Vitesse: A.W.A.P. Bolijn 1, 2; H.T. van Hemert 3. Midfond: I. Quist 1; H.T. van Hemert 2, 3. Dagfond: I. Quist 1, 2, 3. Overnachtfond: I. Quist 1; A. Bijl 2; comb. v.d. Zanden 3. Jong: I. Quist 1, 3; J. Benningshof 2. Navluchten: I. Quist 1, 2, 3. Generaal asduif oud: A.W.A.P. Bolijn 1; H.T. van Hemert 2; 1. Quist 3. DE TROUWE DUIF THOLEN. HOK. Vitesse: 1. M.J. Laban en Zn., 2. P. Laban, 3. Kevin v.d. Berge. Midfond: 1. M.J. Laban en Zn., 2. C. Moeliker, 3. K. v.d. Berge. Dagfond: 1. K. v.d. Berge, 2. C. Moeli ker, 3. C. Laban. Overnachtfond: 1. J. van Dijke, 2. comb. v.d. Kleijn, 3. K. v.d. Berge. Jong: 1C. Moeliker, 2. P. Laban, 3. C. Laban. Navluchten: 1. K. v.d. Berge, 2. C. Moeliker, 3. P. Laban. Generaal: 1K.v.d. Berge, 2. C. Moeli ker, 3. P. Laban. DUIF. Vitesse: M.J. Laban en Zn. 1; C. Moeliker 2; J. Kegge 3. Midfond: C. Moeliker 1; M.J. Laban en Zn. 2; P. van Driel 3. Dagfond: K. v.d. Berge 1, 2; C. Moeli ker 3. Overnachtfond: J. van Dijke 1, 2; K. v.d. Berge 3. Jong: P. Laban 1,2,3. Navluchten: K. v.d. Berge 1, 2, 3. Generaal: K. v.d. Berge 1, 3; M.J. La ban en Zn. 2. DE VREDESDUIF SINT-PHILIPS- LAND. HOK. Vitesse onaangewezen: 1. J. Rei- jngoudt, 2. R. Reijngoudt, 3. A. Goud zwaard. Aangewezen: 1. J.D. Quist, 2. R. Reijngoudt, 3. J. Reijngoudt. Midfond onaangewezen: 1. A. Goud zwaard, 2. J. Reijngoudt, 3. J.D. Quist. Aangewezen: 1. A. Goudzwaard, 2. J. Reijngoudt, 3. comb. Reijngoudt en Zn. Dagfond onaangewezen: 1. J.D. Quist, 2. J. van Dommelen, 3. comb. Hoek. Aangewezen: 1. J.D. Quist, 2. M. v.d. Reest, 3. J. van Dommelen. Overnachtfond onaangewezen: 1. A. Goudzwaard, 2. P. Wagemaker, 3. J. van Dommelen. Aangewezen: 1. A. Goud zwaard, 2. J. van Dommelen, 3. W. van Dommelen. Jong onaangewezen: 1comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. L. Reijngoudt. Aange wezen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. comb. Reijngoudt. Navluchten onaangewezen: 1. R. Rei jngoudt, 2. J. Reijngoudt, 3. comb. Rei jngoudt en Zn. Aangewezen: 1. J. Rei jngoudt, 2. gebr. Reijngoudt, 3. R. Reijngoudt. Generaal onaangewezen: 1. comb. Hoek, 2. A. Goudzwaard, 3. R. Reijn goudt. Aangewezen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. A. Goudzwaard. DUIF. Vitesse: J. Reijngoudt 1, 2; R. Reijngoudt 3. Midfond: A. Goudzwaard 1, 3; J. Reijn goudt 2. Dagfond: J. van Dommelen 1, 3; J.D. Quist 2. Overnachtfond: K. de Frel 1; S. Ver maas en Zn. 2; J. van Dommelen 3. Jong: comb. Hoek 1,2; R. Reijngoudt 3. Navluchten: R. Reijngoudt 1; J. Reijn goudt 2; gebr. Reijngoudt 3. Generaal: mevr. M.D. v.d. Reest 1; comb. Hoek 2; J. Reijngoudt 3. DE ZWALUW OUD-VOSSEMEER. HOK. Vitesse onaangewezen: 1A. Ha- vermans, 2. J. Capelle, 3. A. Capelle. Aangewezen: 1. J. Capelle, 2. P. Hom mel. 3. D.A. Vaders. Midfond onaangewezen: 1. J. Capelle, 2. D.A. Vaders, 3. A. Havermans. Aange wezen: 1. J. Capelle, 2. D.A. Vaders, 3. A. Havermans. Dagfond onaangewezen: 1. J. Capelle, 2. M. v.d. Mark, 3. A. Havermans. Aan gewezen: 1. A. Havermans, 2. D.A. Va ders, 3. M. v.d. Mark. Overnachtfond onaangewezen: 1. J. Capelle, 2. C. Rijnberg, 3. P. Hommel. Aangewezen: 1. P. Hommel, 2. J. Capel le, 3. F. Bal. Jong onaangewezen: 1. J. Capelle, 2. A. Capelle, 3. P. Hommel. Aangewezen: 1. P. Hommel, 2.1. Berkey, 3. M. v.d. Mark. Navluchten onaangewezen: 1. J. Capel le, 2. A. Havermans, 3. P. Hommel. Aan gewezen: I. P. Hommel, 2. A. Haver mans, 3. A. Capelle. Generaal onaangewezen: 1. J. Capelle, 2. A. Havermans, 3. D.A. Vaders. Aange wezen: 1J. Capelle, 2. D.A. Vaders, A. Havermans. Keizer onaangewezen: 1. J. Capelle, 2. P. Hommel, 3. A. Havermans. Aangewe zen: 1. P. Hommel, 2. J. Capelle, 3. A. Havermans. DUIF. Vitesse: F. Bal 1; D.A. Vaders 2; M. de Graaff 3. Midfond: D.A. Vaders 1; J. Capelle 2,3. Dagfond: A. Havermans 1; D.A. Vaders 2; H. Rensink 3. Overnachtfond: C. Rijnberg 1; F. Bal 2; J. Capelle 3. Jong: M. v.d. Mark 1; A. Capelle 2; J. Capelle 3. Navluchten: A. Havermans 1, 2; P. Hommel 3. Generaal: D.A. Vaders 1F. Bal 2; J. Ca pelle 3. Volleybal Smash 2 verloor met 8-2 van koploper ODT 4. De eer werd gered door Peter Bazen en Merijn v.d. Klooster, die de Roosendaalse kopman de eerste sei zoensnederlaag bezorgde. Het team zal de komende weken punten moeten pak ken om zich veilig te spelen in de derde klasse. Smash 3 deelde de punten met 't Zand 7 uit Middelburg. David van Driel en Marnix v.d. Graaf wonnen ieder twee keer, Mathijs v.d. Graaf één keer. Ze blijven middenmoter in de vierde klasse. In de zesde klasse was koploper Pinpongers te sterk voor Smash 4: 9-1. Rina Bout-den Ouden redde de Thoolse eer. Ook dit team zal moeten knokken om niet te degraderen. Na de 6-4 nederlaag tegen Hotak deelt het jongensteam van Smash de koppo sitie in de landelijke C-klasse met het team uit Hoogerheide. Arnemuiden heeft echter de beste papieren om de leiding over te nemen. Tegen Hotak zorgde Arno Bruijnzeel voor twee pun ten, terwijl Harm Westdorp en Remco Vroegop ieder één keer wonnen. Het Sint-Annalandse meisjesteam was in de landelijke B-klasse kansloos tegen kop loper Koningslust. Het ziet ernaar uit dat dit team na één competitie op dit ni veau weer een stapje terug moet doen. Smash 2 was het enige jeugdteam dat niet verloor. Het speelde 5-5 tegen ODT, waarbij Cees-Jan Koopman on geslagen bleef. Bij Smash 4 deed Veer- le Lammers het goed met twee over winningen. Haar team verloor met 8-2 van Westerzicht uit Vlissingen. Ook John Dusink won twee keer, bij Smash 6. Voor dat team was Breda te sterk: 6- 4. Back Hands, vooraf getipt als een van de titelkandidaten, tobt al de hele competitie met de bezetting. Tegen Smash bracht het een goed team op de been. Smash ging sterk van start en dat gaf Anné van Dij ke, Christian van 't Hof en Gabriël Gunter veel vertrouwen. Gunter bleef ongeslagen, het was de eerste keer dat hij op dit niveau al zijn partijen won. Van 't Hof: „Gabriël speelde ongelooflijk goed. Hij was de vorige wedstrijden ook al op dreef met een 50% score, maar dit verrast iedereen. Jammer dat we hem de rest van deze competitie, maar ook de volgende, moeten missen." Smash was blij met de 7- 3 winst. Het staat vierde en blijft meestrijden om de bovenste plaat sen, maar is tegelijkertijd nog niet veilig omdat vier teams tegen de degradatie zullen moeten strijden. In de resterende wedstrijden zullen Johan Snoep en Ad Verhage hun opwachting maken. Tegen Back Hands verloor Van 't Hof zijn tweede partij in deze competitie. Van Dijke kwam opnieuw niet ver der dan één overwinning, hij zoekt nog altijd naar de juiste vorm. Van 't Hof en Van Dijke wonnen wél het dubbelspel, waarin ze deze competitie ongeslagen zijn. Stedenband met Het stedenband-bord op de Grindweg in Tholen. De stichting Tholen-Iwawa is in gesprek met Poolse kunstenaars over deelname aan de kunstroute in Tholen. Er wordt gedacht over het orga niseren van zeilwedstrijden over en weer. De gemeente laat de jaarlijk se kerstkaart dit keer in Iwawa ontwerpen. Het zijn drie initiatieven die voorzitter mevr. G. Boelhouwers-Stigter noemt in de folder over de ste denband met het Poolse Iwawa die huis aan huis is verspreid. Naast bijzonderheden over Iwawa (spreek uit: Iewava) en Polen staat in de folder een opsomming van de projecten en uitwisselingen die de afgelopen jaren tot stand zijn geko men. Het bezoek van een Pools jeugdorkest aan Tholen (er zijn ook voetballers geweest, maar dat wordt niet vermeld), opzetten van een rolstoelcentrale met werkplaats en beschikbaar stellen van school- meubilair. Poolse maatschappelijk werkers kwamen in Tholen kijken, de Thoolse stichting jeugd- en jon gerenwerk oriënteerden zich in Iwawa op drugs- en alcoholversla ving. Poolse verpleegkundigen liepen stage in ziekenhuis Lievens- berg, dat ziekenhuis stelde boven dien regelmatig apparatuur be schikbaar aan het ziekenhuis in Iwawa. Vijf bewoners van de Anne- was in Sint-Annaland brachten drie jaar geleden hun vakantie in Polen door, met deelnemers van het the rapeutisch sociaal centrum van Iwawa. Ook bestuurlijk vanuit de gemeente zijn er contacten geweest op diverse terreinen. Op stapel staan op dit moment verdere trans porten van hulpmiddelen(maandag vertrekt er een), een stage van aan komende huisartsen bij hun Thool se collega's en een stage van chi rurgen in Lievensberg. De stichting Tholen-Iwawa is opge richt om te bevorderen dat het ont wikkelen van een stedenband draag vlak heeft vanuit de bevolking. Regelmatig heeft een delegatie de Poolse stad (met zo'n 33.000 inwo ners) bezocht. Geen sinecure, gezien de afstand van 1300 kilometer. Op 30 oktober gaan drie leden van de stich ting er met wethouder Velthuis heen. De stedenband bestaat in 2004 tien jaar. In die periode is er, aldus me vrouw Boelhouwers 'een warme vriendschap ontstaan' tussen inwo ners van beide gemeenten. Het wordt tijd om de vriendschapsbanden weer eens aan te halen, schrijft ze in de fol der. Ze vindt het tweede lustrum aan leiding voor een feestelijke activiteit, en houdt zich aanbevolen voor plan nen of ideeën. De opsomming van activiteiten maakte duidelijk, dat de stedenband vaker Polen naar Tholen heeft ge bracht dan omgekeerd. Ook burge meester Nuis stelt in de folder vast 'dat de betrokkenheid vanuit de sa menleving best een impuls mag krij gen'. Concrete activiteiten zouden niet alleen vanuit de gemeente moe ten plaatsvinden, maar ook vanuit de bevolking, het verenigingsleven, on dernemers, kerken e.d. De folder, ge drukt op glad papier en met diverse kleurenfoto's, zou wat de burgemees ter betreft een positieve bijdrage kun nen leveren aan de vraag of een ste denband zin heeft. Want die vraag wordt gesteld, de gemeenteraad neemt namelijk volgend jaar een be sluit over voortzetting van de steden band. In de gemeentebegroting staat om schreven wat het gemeentebestuur in 1994 voor ogen had bij het aangaan van de stedenband. Dat was het ver sterken van de maatschappelijke in frastructuur in de Poolse stad door ondersteuning te bieden bij de ont wikkeling van gezondheidszorg, ou deren- en gehandicaptenzorg. Verder het verbreden en vergroten van ken nis en inzicht in beide gemeenschap pen door uitwisselingsprogramma's op het terrein van sport, cultuur en re creatie. Op bestuurlijk vlak ging het om het bevorderen van lokale demo cratie door uitwisseling van kennis en ervaring op onder meer het terrein van administratie en democratie, én het bevorderen van de integratie van Europese regelgeving in het lokaal bestuur. Dat laatste wordt actueel, nu Polen één van de tien landen is die in 2004 toetreden tot de Europese Unie. Hoezeer Iwawa hecht aan de steden band met Tholen, illustreert het feit dat de toenmalige burgemeester Van der Munnik werd benoemd tot ere burger van de Poolse stad. In ver schillende Thoolse woonkernen heeft de gemeente borden geplaatst waarop de stedenband kenbaar wordt ge maakt. Met de nu gemaakte folder wordt voor het eerst informatie over Iwawa en de stedenband breed onder de Thoolse bevolking verspreid, los van een hoofdstukje in de gemeente- gids. Vriendschappen moet je onder houden, schrijft de burgemeester. Mevr. Boelhouwers komt met een initiatief om als inwoners met elkaar in contact te komen. „Het lijkt ons een leuk idee dat u een kerst- of nieuwjaarswens stuurt naar de inwo ners van Iwawa. Wij zorgen voor de adressen." Reserve derde klasse Na twee nederlagen op rij bond Smerdiek 2 in Axel AZVV 3 aan de zegekar: 0-2. Met negen punten uit zes wedstrijden staat het team in de middenmoot. Al snel was duidelijk dat de blauw-zwarten tegen AZVV de betere ploeg waren. Na zeven minuten spelen pikte Corné van Haaften een verkeerde terugspeelbal op, ging al leen op de keeper af en maakte de kans koelbloedig af. Met combinatiespel werd AZVV onder druk gezet en dat resulteer de na ruim een half uur in een treffer van Alex Stoutjesdijk (0-2). In de tweede helft speelde Smerdiek rommelig. Daar door kregen de bezoekers enkele moge lijkheden, maar Rick Zwagemaker hield zijn doel schoon. Vlak voor het einde zag Jeffrey Stoutjesdijk zijn strafschop ge stopt worden door de Axelse doelman. Reserve zevende klasse De vierde keus van WHS had tegen 's- Heer Arendskerke wat recht te zetten ge zien de 2-3 nederlaag een week eerder te gen Wolfaartsdijk. Bij de Sint-Anna- landers stond Patrick Quist in het doel. Het was een open wedstrijd met kansen over en weer, die alle onbenut bleven. Na een kwartier kreeg 's-Heer Arendskerke een strafschop omdat de bal tegen de hand van Ko Verkerke was gespeeld, maar de bal werd naast geschoten. Even later werd de WHS-defensie met enkele combinaties uitgespeeld en opende de thuisclub de sco re. WHS antwoordde met enkele aanvallen en uit één daarvan kopte Samir Omram de gelijkmaker binnen op aangeven van Jan- Willem Mosselman. Kort na de rast kreeg WHS een uittrap van de eigen doelman niet onder controle, waarvan 's-Heer Arendskerke profiteerde en 2-1 scoorde. De Sint-Annalanders zetten hierna de thuisclub op de eigen helft vast, maar het bleef oppassen voor de counter. Nico Hage bracht de gelijkmaker op zijn naam en vlak voor tijd profiteerde Jan-Willem Mosselman van een misverstand in de Be- velandse verdediging en tekende de win nende treffer aan: 2-3. Een week eerder verloor WHS met dezelf de cijfers van Wolfaartsdijk 4, dankzij een strafschop na een overtreding die volgens de Sint-Annalanders net buiten het zes- tien-metergebied was gemaakt. WHS kwam op achterstand, waarna Piet Ridder hof gelijk maakte. In de tweede helft kre gen de groen-witten opnieuw een doelpunt tegen, maar al snel zorgde Nico Hage voor 2-2. De betwiste penalty maakte echter aan alle illusies bij de Sint-Annalanders een einde. De gemeente krijgt steeds meer vragen van makelaars, taxateurs en on derzoeksbureaus over de bodemgesteldheid op Tholen. De vragenstellers willen voor het opstellen van een taxatierapport weten of de bodem ver vuild is. De gemeente heeft vorig jaar maar liefst 325 verzoeken om infor matie gekregen van makelaars, zo staat er in het milieujaarverslag 2001. De ambtenaar die zich met bodemge steldheid bezighoudt, kreeg sinds be gin 2001 allerhande vragen over de gesteldheid van de bodem van bepaal de percelen, maar ook over ruimtelij ke ordening. Makelaars moeten de gegevens opnemen in hun taxatierap porten omdat banken die leningen verstrekken, ernaar vragen. Het gaat vooral om de verkoop van bestaande woningen in de woonkernen. Make laars zijn niet verplicht om het op te nemen in de koopakte. Doen ze dat wel, dan krijgt het ook een juridische status. Op deze manier willen banken zich indekken tegen onvoorziene om standigheden. Het saneren van ver vuilde aarde is in de regel een kostba re zaak. Het verwerken van de aanvragen be tekent extra werk voor de gemeente. Per aanvraag is ongeveer een half uur werk gemoeid. Soms een uur. De ma kelaar krijgt schriftelijk antwoord. Tot nu toe is deze vorm van dienstverle ning gratis, maar het college denkt er aan hier geld voor te gaan vragen. Daarvoor moet de legesverordening worden aangepast. Vorig jaar is in opdracht van de pro vincie een lijst opgesteld van 1400 plekken die mogelijk zijn verontrei nigd. Dat is gebeurd via historisch on derzoek. Van deze 1400 zijn er 44 die door de gemeente nader moeten wor den onderzocht. De vervuilde plekken zijn vermoedelijk ontstaan voor 1975 waardoor het moeilijk is om de kosten van sanering te verhalen op de vervui ler of diens rechtsopvolger. In 2004 moeten alle verdachte ver vuilde plaatsen in kaart zijn gebracht. Dit streven vloeit voort uit het natio- neel milieubeleidsplan. In 2023 moet de bodem in heel Nederland schoon zijn. Met de huidige eigenaren wordt ge probeerd een oplossing te vinden voor het opruimen van de vervuilde grond. Daarover zal echter eerst nog een plan van aanpak worden opgesteld. Het invoeren en bijhouden van gege vens (voornamelijk uit bodemonder zoeksrapporten) is vorig jaar niet vol ledig geweest. Daardoor is de achterstand die er al was, nog groter geworden, zo meldt het verslag. Het bijhouden is van belang voor het ont wikkelen van een zogenaamde bo- demkwaliteitskaart waarin alle infor matie is verwerkt. Op de splitsing Markt/Oudestraat in Sint-Maartensdijk was er vrijdag omstreeks 12.40 uur materiële schade toen twee auto 's tegen elkaar botsten. Een 73-jarige automobilist uit Stavenisse, komende uit de richting Onder de Linden, verleende geen voorrang aan een uit de Oudestraat komende 24-jarige bestuurster. Beide voertuigen werden beschadigd en bleven ruim een uur op de splitsing staan totdat de politie arriveerde. Emergo heeft koploper AU Ready 2 uit Zierikzee met een 12-5 neder laag naar huis gestuurd. Het bete kende de eerste zege voor de Thool se korfballers in de veldcompetitie. Van de overige teams wisten alleen de welpen een overwinning te boe ken. Emergo, dat vorige week tegen Togo 2 al een punt verdiende, maar toen met 8-10 verloor, begon enthousiast en gemotiveerd aan het duel tegen de koploper. Justine Weijenberg bracht haar team op voorsprong. Hierna viel een Zierikzeeënaar geblesseerd uit en omdat All Ready geen reserveheer had, moest het met zeven spelers ver der. Emergo kon met die overtalsitu- atie moeilijk uit de voeten, waarvan de bezoekers profiteerden door vier keer op rij te scoren. Op slag van mst verkleinde Kristian van Heemskerk de marge tot 2-4. Nadat coach Frank Koppejan zijn spelers in de mst had verteld hoe met de situatie om te gaan, was Emergo in de tweede helft heer en meester. Binnen acht minuten was de achterstand weggewerkt door twee treffers van Marco v.d. Hoek. Twaalf minuten later stonden de Tho- lenaren zelfs vier doelpunten voor, dankzij Kristian van Heemskerk, Jus tine Weijenberg, Jaco van Dis en Mar co v.d. Hoek. All Ready scoorde te gen uit een strafworp, maar dat was hun enige wapenfeit. Door doelpun ten van Kristian van Heemskerk (2x), Nicole Dam en Marco v.d. Hoek werd de 12-5 eindstand bereikt. Vorige week boog Emergo tegen To go voor de mst een 1-0 achterstand om in een 2-4 voorsprong. Na de mst liep het team uit Goes uit en tenslotte werd het 8-10. De treffers kwamen op naam van Kristian van Heemskerk (2x), Marco v.d. Hoek (2x), Anne- miek Bentschap Knook, Jaco van Dis, Jaco van Heemskerk en Patricia Pel grim. Ook Emergo 2 nam het op tegen de koplo per, maar verloor met een twee doelpunten verschil: 11-9. De Tholenaren namen door twee treffers van Gerrie Anthonisse een voorsprong tegen Vios 3. De thuisclub scoorde tegen, waarna Emergo uitliep naar 1-4. Bij de rast was de marge geslonken en stond het 3-4. Na de hervatting kwam het afstandsschot van Vlos op gang en men liep naar 9-4 uit. Emergo kwam tot 9-6 te- rag, waarna Vios wegliep naar 11-6. Tegen het einde van het duel vochten de Tholena ren zich naar 11-9 terug, maar de tijd was tekort om nog op gelijke hoogte te komen. De resterende doelpunten kwamen van Gerrie Anthonisse (2x), Maddy Muis (2x), Marianne Rombouts (2x) en Ad Farla. Het was de tweede nederlaag op rij, want een week eerder was Oranje Zwart 3 een maatje te groot. Toen werd het 2-10 na een 1.-5 ruststand, met doelpunten van Ad Far la en Leo Overbeeke. Emergo B trad met zeven spelers aan tegen Movado, doordat er bij het vertrek één ont brak. In de ongelijke strijd werden de Tho lenaren simpel van de mat gespeeld. Door dat Movado oudere en dus geroutineerdere spelers had, stond de teller bij het laatste fluitsignaal op 21-0. Een week eerder werd met 0-3 verloren van Keep Fit. De D-jeugd speelde geen goede wedstrijd tegen Juliana uit Oud-Gastel. Emergo kon geen vuist maken en ging met een 4-0 ach terstand rasten. Na de hervatting was het beeld niet anders en het duel eindigde in 1- 8. Rhea Koopman redde de eer voor Emer go, dat een week eerder met 7-2 verloor van Springfield. Toen scoorden Pascal Far la en Jeffrey Pals. Een goed verdedigend welpenteam van Emergo gaf tegenstander ELKV weinig kansen. Toch kwam de tegenstander op voorsprong, maar door twee treffers van Renske de Rooij gingen de Tholenaren met een voorsprong rasten. In de tweede helft scoorde De Rooij nog eens en zo werd het een 1-3 winst. Een week eerder verloor het team met 0-1 van Springfield. Programma 19 oktober: DSO 2-Emergo 16 u., PKC-Emergo B 10.45 u. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Dat is het dilemma", zegt de AID. „Door deze illegale vrijlating ontstaat er een onnatuurlijke omvang van de fazanten- populaties, maar de provin cie zal geen afschotvergunning meer verstrekken. Hierdoor wordt de scha de alleen nog maar groter." WBE-voorzitter Van Nieuwenhuijzen vindt het vreemd, dat zijn vereniging aansprakelijk wordt gesteld. „Statu tair is het uitgesloten, dat wij voor de daden van individuele jagers verant woordelijk worden gesteld. Een colle ga jager die geen lid is van de wbe heeft de AID ingeschakeld, maar het is ons volslagen onbekend dat er op Tholen fazanten gefokt, uitgezet en gevoerd zijn. Dat wordt beweerd, maar het moet wel aangetoond wor den. De AID is met een heel vaag ver haal gekomen. Mijn constatering is, dat er helemaal niet veel meer fazan ten zijn dan anders, maar de beschul digingen baren ons wel zorgen", zegt Van Nieuwenhuijzen. Volgens jachtopzichter J. van Vossen zijn er zelfs minder fazanten dan an ders. „Ik heb rond Sint-Annaland niks bijzonders geconstateerd. Voor mij is het dan ook een vreemde zaak." Van Vossen zegt dat in het verleden de ei eren uit verstoorde nesten in een broedmachine uitgebroed werden, maar dat is al lang niet meer zo. Nu het jachtseizoen pas is geopend, komt het verbod rond Sint-Annaland en Poortvliet ongelegen. De jachtopzich ter geeft aan, dat fazanten ongeveer een tiende van het tableau vormden. Er blijven voor de jagers in de twee gesloten gebieden alleen eenden, ha zen, duiven en konijnen over. Jagers die in overtreding zijn en toch op fazanten jagen in de twee gesloten gebieden, lopen het risico dat hun jachtakte door de plaatselijke korps chef van politie wordt ingetrokken. De AID heeft onlangs bij een veehou der in Beilen (Drente) 161 fazanten in beslag genomen die daar gefokt wer den. WBE-bestuurslid W.D. van Doom noemt de hele gang van zaken ,een wraakactie van een lid dat twee jaar geleden is geroyeerd.' .Jagers en de jachtopzichter worden zwart ge maakt en de jacht wordt in een kwaad daglicht gesteld, terwijl de aangever zelf wegens onweidelijk en oncollegi aal gedrag is geroyeerd. De AID is al drie maanden bezig om ons in de ga ten te houden. In mijn jachtgebied worden er geen fazanten gevoerd. Evenmin heb ik geconstateerd dat er meer zijn dan anders. Integendeel, het zijn er zelfs minder. Alleen op mooie wildakkers zitten er veel. En op basis daarvan zegt de AID nu dat er ge kweekte fazanten bij zitten." Van Doom wacht de zaak af en laat alle fazanten maar vliegen, want hij wil absoluut niet riskeren zijn jachtak te kwijt te raken. De Poortvlietse ja ger troost zich met de gedachte, dat hij volgend jaar mede dankzij de ak kerranden volop fazanten zal kunnen schieten. Het miezerde zaterdag aan de kust bij Dishoek. De wind was matig uit het oosten, waardoor de verwachtin gen op een goede vangst niet hoog gespannen waren. Met name bij de A-jeugd viel dat mee, wél moest er ver uitgegooid worden om vis te ha len. Bij de 23 dames die meededen, waren er vier van Tholen. Titelver dedigster Ilonka van Vossen uit Oud-Vossemeer kwam met één vis van 16 cm niet verder dan de vijf tiende plaats, net boven Esther van Paassen die twee heel kleine visjes aan de haak sloeg. Clarinda v.d. Zande ving één vis van 22 cm en werd daarmee tiende. Zes vissen met een totale lengte van 108 cm waren voor Miranda Koop voldoen de om het zilver in de wacht te sle pen (de winnares had 156 cm vis). Koop, Van der Zande en Van Vossen zijn op 23 en 30 november van de partij bij de naselectie voor het we reldkampioenschap. Bij de A-jeugd (vanaf 16 jaar) wa ren 35 deelnemers waaronder zes van Tholen. Van hen plaatsten Mar tijn Westdorp, Govert en Sander v.d. Ree en Gert-Jan Nachtegaal zich voor de w.k.-naselectie. Westdorp werd vierde in het eindklassement. Hij ving acht vissen met een lengte van 147 cm (de winnaar had 323 cm vis). Govert v.d. Ree van de Ooster- scheldevissers werd elfde met 65 cm, Sander v.d. Ree 14e met 59 cm. Hij ving bovendien de grootste vis in deze categorie, een exemplaar van 39 cm. De 18e plaats was voor Martijn Minheere van 't Scharretje met 43 cm, zijn clubgenoot Gert- Jan Nachtegaal werd 20e met 37 cm. Wilco de Graaf van de Zeebaars ving geen enkele vis en werd als 34e geklasseerd. Onder de 29 deelnemers bij de B- jeugd (tot 16 jaar) waren vijf Thole naren. Ricardo Plompen van 't Scharretje sloeg twee zeebaarzen aan de haak, waarbij een exemplaar van 30 cm. Met 52 cm kwam hij 33 cm tekort voor het goud in deze ca tegorie. Zijn clubgenoot Kevin Koop, alsmede Freek Fase, Jeroen den Engelsman en Ingmar Westdorp van de Zeebaars moesten het zater dag zonder vis stellen. Zij werden respectievelijk als 27e, 20e, 22e en 28e geklasseerd. Reserve vierde klasse De derde keus van Smerdiek verloor met 1-2 van het jonge Halsteren 2. De Bra banders hadden in de eerste helft het be tere van het spel. Maar verder dan een schot op de lat en enkele afstandsscho ten kwamen ze niet. Via Ard Beurkens en Corné Stoutjesdijk kreeg Smerdiek wél kansen om te scoren, maar de keeper hield zijn doel schoon. Vlak voor rast ging de Halsterse spits in een duel met Wim Vroegop wel erg gemakkelijk te gen de grond in het zestien metergebied. De toegekende strafschop bracht Halste ren op voorsprong. In de tweede helft was een feller Smerdiek veel meer op de helft van de tegenstander te vinden, die hierdoor ruimte voorin kreeg. De Smer- diek-verdediging en doelman Theo Rijn berg bleven overeind. Na een minuut of twintig kwam de gelijkmaker op het sco rebord, ook nu uit een strafschop. Sjaak Kwaak werd gevloerd en Corné Stout jesdijk benutte de penalty. Smerdiek ging op jacht naar meer, maar binnen vijf minuten leidde Halsteren opnieuw door een misverstand in de Thoolse de fensie af te straffen. De blauw-zwarten bleven aanvallen. Kwaak schoot alleen voor de keeper naast en een hoekschop van Beurkens leek rechtstreeks in het doel te gaan. Vlak voor tijd leek het als nog gelijk te worden. De kopbal van Kwaak, uit een voorzet van Beurkens, werd door de Halsterse doelman echter onschadelijk gemaakt. In een harde wedstrijd versloeg Tholen- se Boys 3 de vierde keus van Yerseke met 2-3. De Tholenaren kwamen op voorsprong door een treffer van Vincent van Westen. Ze verslapten daarna en met hard spel - tot natrappen toe - wist Yerseke nog voor de pauze gelijk te ko men. Al snel na de hervatting maakte Van Westen er 1-2 van en er kwamen kansen om uit te lopen. De loepzuivere voorzetten van Maarten Bakx vanaf links wisten de Thoolse spitsen echter niet af te maken. Opnieuw hard spel van Yerseke en enkele dubieuze beslissin gen van de arbiter, en het stond 2-2. Met nog vijf minuten op de klok kreeg Van Westen een open kans om te scoren, doch hij schoot voorlangs het doel. Rini Potappel deed het even later beter, met een schuiver in de uiterste hoek (2-3). Gepikeerde Yersekenaren schopten Van Westen zonder dat de bal in de buurt was en onder het toeziend oog van de scheidsrechter. Die besloot in overleg met de aanvoerders om er maar mee te stoppen, en geen kaarten te geven van wege het schrijfwerk, aldus de zegsman van de Tholenaren. De vierde keus van Tholense Boys maakte tegen Dinteloord 3 een 0-2 ach terstand ongedaan en hield aan het duel een punt över (2-2). De Brabanders had den een jonge ploeg die goed combi neerde, maar Tholen gaf goed partij en de rast werd met een 0-0 stand bereikt. Door enkele wissels werden de geel zwarten na de pauze voorin wat gevaar lijker, maar Dinteloord wist de score te openen. Het werd 0-2 door een aanval ler die teveel ruimte kreeg, waarbij Jan v.d. Vlies iets te ver'voor zijn doel stond om het schot te kunnen keren. Tholen bleef drukken, bij Dinteloord werd er op elkaar gemopperd en Marco v.d. Wielen wist de aansluitingstreffer te scoren. In de blessuretijd werkte Johan Schot de gelijkmaker achter de doelman en daar na werd er niet meer gescoord. Wie de robuuste trekpaarden in ac tie wil zien, kan zaterdag 26 oktober terecht bij Ko Brooijmans, op boer derij Candia aan de provinciale weg tussen Oud-Vossemeer en Sint-An naland. Brooijmans doet mee aan de jaarlijkse open dag van de stichting Het werkend trekpaard Zeeland, 's Morgens tussen tien en twaalf uur en 's middags van half twee tot half vier worden diverse najaarswerk zaamheden uitgevoerd. Welke, zal onder meer afhankelijk zijn van de weersomstandigheden. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Meulvliet: 1. J. Bos en R. Vroegop 38 p; 2. B. Melching en L. Verschoor 33 p; 3. G. Melching en T. Goode 32 p; 4. G. Bo lier en B. Schot, én D. Lindenberg 22 p; 6. R. Bolier en W. Schot 20 p. Tholen stad: 1. mevr. R. Nagtegaal en mevr. R. Burrows 36 p; 2. mevr. F. Schel- linger en N. Moerkerken 25 p; 3. mevr. C. Wilsing en L. Soomers 24 p; 4. mevr. R. van Driel met wisselende partner 19 p; 5. mevr. Y. Verkamman en D. Schellinger 18 p; 6. mevr. C. Praat en J. Geuze 8 p. Sint-Maartensdijk: 1. C. van Gorsel 45 p; 2. C. van Mierlo en L. Verschoor 31 p; 4. M. Dane 28 p; 5. L. v.d. Klooster 20 p; 6. J. Nystad 9; 8. A. Poot 8 p; 9. G. Ver wijs 7 p. Kaai straat 4, Steenbergen, 0167 - 563 430 Volop gratis parkeergelegenheid. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 19