m s Noad '67 verslaat Tholense Boys verrassend in eigen huis Eerste punt voor Stavenisse OEVELSTENEN? ■■mMnnnnnninniniiriniinnB Twee rode kaarten voor thuisclub; trainer boos over nederlaag Smerdiek geeft zege aan Halsteren weg in blessuretijd Smerdiek dames blijven winnen m Donderdag 17 oktober 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Zelfvertrouwen neemt toe bij WHS Vosmeer is na verlies de weg kwijt Hattrick Leo Zuidweg Het is misschien wel de belangrijkste voetbalkwaliteit: een wedstrijd winnen waarin het niet loopt. Noad' 67 toonde zaterdag op sportpark De Bent in Tholen aan dat het over die onmisbare eigenschap beschikt. De Fluplan- ders speelden bijna de hele partij met een man meer na een rode kaart voor Said Oumhamed. De ploeg van Peter van Poortvliet had alle moeite om het numerieke over wicht uit te buiten. Pas in de slotfase trokken de bezoe kers dankzij treffers van Corné de Frel en Iwan Geense (penalty) de zege naar zich toe: 1-3. Tholense Boys ver loor in die laatste minuten, behalve de punten, ook nog Piet den Boef met een rode kaart. Einde illusies Vertrouwen Stavenisse heeft zaterdag het eerste punt van de com petitie gepakt. Tegen het alom als zwakke broeder af geschilderde Hoedekenskerke werd het 2-2. Het gelijk spel werd door de ploeg van Dick Soomers niet bejubeld. Tot een kwartier voor het einde leidde de thuisclub met 2-0. Bij Smerdiek waren er na afloop evenmin vrolijke gezichten. In Halsteren werd een handvol kansen gemist om de partij te beslissen. In blessuretijd kwam de thuisclub uit een dubieuze straf schop alsnog langszij: 1-1 In de knip Kansloze nederlaag tegen DFS; SPS scoort weer niet Voetbal programma Zaterdag 19 oktober uur Seolto 4-Smerdiek 3(Nuijtemans) 12.30 Vrederust 4-WHS 4 13.30 Smerdiek da.-Kloetinge(beker) 14.30 Thol.Boys-Apollo(vr.) 14.30 Noad-ZPR(vr.) 14.30 Kogelvangers-WHSfvr.) 14.30 Smerdièk-Mevo(vr.) 14.30 - Stavenisse-Wissenkerke(vr.) 14.30 Noad 2-Thol.Boys 2(vr.) 14.00 WHS 2-Kogelvangers 2(vr.) 14.30 Bruse B.2-Smerdiek 2(vr.) 14.30 Seolto 4-Smerdiek 3(vr.) 12.30 WHS 3-SPS 2(vr.) 14.30 Thol.Boys 5-Thol.Boys 4(vr.) 12.30 Trefzeker Topscorer (e. Jacco Vaders (Vosmeer) 5 Francel Kousemaker (Thol.Boys) Corné de Frel (Noad) 4 Negen spelers scoorden dit weekeinde samen elf doelpunten in vijf wedstrijden. Iwan Geense van Noad schoot er twee in en debuteerde daarmee in het topscorer klassement. Ook Jeremy Gierman van Stavenisse trof twee keer doel. Met één treffer voorsprong blijft Vosmeer-spits Jacco Vaders lijstaanvoerder. Hij voelt de hete adem in zijn nek van Francel Kouse maker en Corné de Frel. En dan volgen er vier spelers die op drie doelpunten staan, waaronder de topscorer van vorig seizoen Patrick Ketting. Derde klasse WHS heeft zich na een 2-3 overwin ning bij De Alblas stevig in de mid denmoot genesteld. De ploeg van Jo- han Sulkers sprong in Zuid-Holland slordig met de kansen om. Daardoor bleef het spannend tot het eind. Sul kers sprak na afloop van een psycho logisch belangrijke overwinning. „We moeten niet bang zijn van de ploegen uit het westen. Te vaak wordt gedacht dat die teams wel de eerste vier plaat sen op de ranglijst gaan pakken. Door deze overwinning neemt het zelfver trouwen bij WHS toe." In de vijfde minuut keek WHS in Al- blasserdam al tegen een achterstand aan. Bij een scrimmage voor het doel van Arné van Vossen wist de spits van de thuisclub als laatste zijn voet tegen de bal te zetten: 1-0. Daarvoor had Patrick Ketting vanaf zestienmeter al rakelings naast geschoten. Na de vroege treffer van De Alblas pakten de Setallanders de draad goed op. Er werd vlot gecombineerd, de tegen stander kreeg weinig mimte en de kansen kwamen vanzelf. Ketting was enkele malen dicht bij de gelijkma ker. De eerste keer schoot de tot dus ver bescheiden optredende topscorer over na goed voorbereidend werk van Comé van Tilbeurgh. Bij de tweede mogelijkheid stond de paal een treffer van Ketting in de weg, nadat hij zich op de achterlijn had vrij ge goocheld. Aan de overkant moest Le on de Witte nog een keer flink aan de noodrem trekken, om foutief inspelen van William Vroegop te corrigeren. Het leverde de WHS-aanvoerder een gele kaart op. Vroegop nam even later Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Thol.Boys-Noad 1-3. Derde kl.: Alblas-WHS 2-3. Vierde kl.: SPS-DFS 0-2, Halsteren- Smerdiek 1-1, Stavenisse-Hoedekens- kerke 2-2. Vijfde kl.: Vosmeer-DSE 1-3. Dames: Smerdiek-Rijsoord 2 4-2. Tweede kl. res.: WHS 2-Serooskerke 2 0-1, Meeuwen 3-Thol.Boys 2 1-0, Noad 2-Oranje Wit3 7-1. Derde kl. res.: AZVV 3-Smerdiek 2 0- 2. Vierde kl. res.: Yerseke 4-Thol.Boys 3 2-3, SPS 2-Kloetinge 4 0-9, Thol.Boys 4-Dinteloord 3 2-2, Smerdiek 3-Halste- ren 2 1-2, Noad 3-Vrederust 2 6-2. Vijfde kl. res.: DFS 3-SPS 3 3-3, WC 5-Smerdiek 4 2-0, Rillandia 4-Noad 4 1- 4, Krabbendijke 4-Thol.Boys 5 0-10. Veteranen: Arendskerke 4-WHS 4 2-3. Zesde kl. res.: Internos 8-Vosmeer 2 1- 3, Vosmeer 3-Unitas 6 5-1. Jeugd: Thol.Boys A-Noad A 6-2, NSV- Thol.Boys B 2-3, Thol.Boys C-Noor- mannen 1-3, Gastel-Thol.Boys Dl 6-0, Steenbergen-Thol.Boys D2 4-0, Thol. Boys El-Moe 9-1, Steenbergen-Thol. Boys E2 0-13, Thol.Boys E3-WHS E4 3-4, Alliance-Thol.Boys meisjes 8-1, Cluzona-Thol.Boys F1 10-0, Thol.Boys F2-Halsteren 10-0, Thol.Boys F3-WHS F3 9-0, Cluzona-Thol.Boys smurfen 7- 0; WIK-Vosmeer C 0-2, Welberg-Vos meer meisjes 2-1, Welberg-Vosmeer D 2-1, Halsteren-Vosmeer E 5-3, Vosmeer F-Smerdiek F2 5-1; Noad B-Meto 3-5, Noad C-Goes 4-2, Kruisland-Noad D 0- 9, Noad El-WHS El 1-2, Noad E2- Smerdiek E2 0-5; Smerdiek B-Krabben- dijke 1-2, Smerdiek meisjes-Schutters 1-3, NVS-Smerdiek D 2-2, Smerdiek El-WW 4-0, Smerdiek Fl-WVV 2-2; Yerseke-SPS B 10-1, SPS C-Kloetinge 1-5, SPS Dl-Kogelvangers 5-0, Devo- SPS D2 10-0, SPS F-Noad F 0-6; WHS Bl-ZSC 1-1, Zonnemaire-WHS C 1-4, DFS-WHS meisjes 2-7, Welberg-WHS D 4-1,WHS E2-SPS E 14-1, WHS Fl- BSC 1-4, Rimboe-WHS F2 1-4. wel de gelijkmaker voor zijn reke ning. Hij draaide keurig weg van zijn tegenstander om met links in de krui sing te schieten: 1-1. Op slag van rust claimden de bezoekers nog een straf schop toen de doorgebroken Vroegop door de Alblas-keeper werd getou cheerd, maar de bal ging niet op de stip. Onmiddellijk na de hervatting was het wel raak. Rechtermiddenvelder Johan Elenbaas, dit seizoen voor het eerst in de basis, speelde Ketting aan die uit een moeilijke hoek op doel schoot. Over de uitkomende keeper en via de paal werd het 1-2. De treffer werd door Ketting enthousiast ge vierd met een niet perfect uitgevoer de buikschuiver, waardoor hij zich la ter in de tweede helft moest laten vervangen. De licht geblesseerde goaltjesdief nam nog wel het voorbe reidend werk van het derde WHS- doelpunt voor zijn rekening. Van Til beurgh zag zijn spectaculaire omhaal van de lijn gehaald, maar de ingelo pen Michel Mosselman kopte alsnog in: 1-3. Twintig minuten voor het ein de kwam De Alblas dichterbij. Na een afgeslagen hoekschop verdween een droge knal achter Van Vossen: 2- 3. De thuisclub zette aan voor een al- les-of-niets offensief, zodat het span nend bleef tot het laatste fluitsignaal. De beste kansen waren echter voor WHS. De voor Ketting ingevallen Pieter Lindhout zag zijn lob over de lat gaan en William Vroegop stuitte bij een doorbraak op de keeper. WHS is nu vier wedstrijden op rij ongesla gen, zeer tot genoegen van Sulkers. „We hebben de draad na een slechte competitiestart goed opgepakt." Vijfde klasse Na een goeie competitiestart lijkt Vos meer het spoor bijster. Op sportpark De Vossenberg moest het team van Julian Roman zondag zijn meerdere erkennen in DSE. In de slotfase gaf de thuisclub, na een veldverwijzing voor routinier John Vroegop, een gelijkspel uit handen. De komende twee duels tegen Rimboe en lijstaanvoerder VES worden cruciaal voor de Thoolse zon dagclub. Het aanstaande vrije week end komt Vosmeer niet slecht uit, al dus Roman. „Nu kunnen we twee weken keihard trainen en de teleur stellingen van de laatste wedstrijden vergeten." Zo slecht als tegen Cluzona vorige week speelde Vosmeer zeker niet. In de eerste helft had de thuisclub zelfs een veldoverwicht en na een kwartier gaf ook scheidsrechter Loos Vosmeer een duwtje in de rug. Na een ver meende overtreding in een luchtduel op Ed Mastbergen ging de bal op de stip. Jacco Vaders benutte het buiten kansje: 1-0. Vosmeer miste tegen de ploeg uit Etten-Leur een viertal vaste basisspelers. Jasper de Regt, Aijen Verkamman, Guido Quaak en Theo van Eekelen ontbraken. Daardoor maakte assistent-trainer Jaco Kouwen eerder dan verwacht zijn rentree als speler achter de spitsen. Ook Mark Timmermans had een plek in de ba sisopstelling van Roman gekregen. John Vroegop brak gevaarlijk door, maar speelde de in de dekking lopen de Kouwen aan. Een verkeerde keuze daar Jacco Vaders iets verderop volle dig vrij stond om de bal binnen te du wen. Halverwege het eerste deel kwa men de Brabanders op gelijke hoogte. Leon van Treijen moest passen tegen zijn snelle directe tegenstander en Mastbergen liep in het centrum onge lukkig tegen de harde voorzet aan: 1- 1. In de tweede» helft zakte Vosmeer weg. Na een uur volgde de eerste waarschuwing. Een vrije trap werd door de verdediging slecht verwerkt en keeper John Aarnoudse werd gered door de lat. Tien minuten voor het einde liep John Vroegop tegen zijn tweede gele kaart van de middag op. Voor de bezoekers het sein om er nog een schepje bovenop te doen. De or ganisatie in de Vosmeer-defensie was weg, al moest er een strafschop aan te pas komen om de tweede DSE-treffer op het bord te krijgen. De penalty werd door Vosmeer bestreden, omdat Wil Kostermans te zwaar zou zijn be laagd. De uitlopende Aarnoudse nam, behalve de bal, ook de vrij voor hem opduikende tegenstander mee. Van elf meter werd het in de 85e minuut 1-2. Het aandringende Vosmeer gaf ach terin veel ruimte weg waar DSE nog eenmaal van profiteerde: 1-3. De reserves van Noad wachtten tot zater dag op de eerste overwinning. Die kwam er: ze rolden Oranje-Wit 3 op met 7-1 en zijn daarmee van de laatste plaats af. Na een foute beoordeling door doelman Lig- tendag kwam Noad op achterstand, maar al snel verscheen de gelijkmaker op het scorebord. Leo Zuidweg werd door Hans Polderman de diepte ingestuurd en liet de doelman kansloos. De bezoekers werden op de eigen helft teruggedrongen. Uit een hoekschop van Leo Polderman kopte Jaap van Oudenaarde bij de tweede paal de bal terug naar Zuidweg, die 2-1 in schoot. De enige kans voor de bezoekers was een schot op de paal. Net voor de rust legde Bram Filius de bal terug op Zuidweg, die met een hard schot zijn hat trick maakte. Voor de tweede helft kwam Ike Verhijs in het veld voor Cenny Reijngoudt die het, teruggekeerd van een blessure, goed deed op de rechtsback po sitie. Oranje-Wit probeerde het tempo op te voeren, maar Noad kon het goed bijbe nen. Na een harde overtreding kon een bezoeker inrukken met een rode kaart. Na een kwartier werd het 4-1 voor Noad. Jaap van Oudenaarde schoot de bal zó hard in, aldus onze zegsman, dat hij een gat in het net schoot en het duel even stil gelegd moest worden om dat te repare ren. Toen een speler van Oranje-Wit ge blesseerd uitviel, moest het team noodgedwongen met negen man verder. Leo Polderman had daardoor op links meer ruimte. Hij zette de bal voor op Reini Reijngoudt, die via de binnenkant van de paal 5-1 liet aantekenen. Sander Verwijs had de volgende treffer op de schoen, maar de doelman redde. Noad schoof nog verder door, een voorzet van Leo Polderman kwam op het hoofd van Bram Filius die met een snoekduik scoorde. De lichtgeblesseerde Kees van Tiggele kwam in de ploeg voor Zuidweg. Vlak voor het einde maakte Filius zijn tweede doelpunt. Kevin Overbeeke legde de bal breed op Sietse Geluk en diens voorzet werd door Filius onhoudbaar in geschoten. Vorige week verloor een met weinig zelf vertrouwen spelend Noad nog met 3-1 van SKNWK 2. Benjamin Suurland opende de score, maar op slag van rust werd het gelijk. Ondanks kansen voor Geluk, Suurland en Van Oudenaarde ble ven verdere treffers voor Noad uit. De thuisclub vond nog twee keer het net. Michael de Jong van Tholense Boys aan de bal tussen drie Sint-Philipslandse tegenstanders. Tweede klasse Noad-aanvoerder Arjan Moerland was de eerste om toe te geven dat zijn ploeg op De Bent misschien wel iets teveel kreeg. „Een gelijk spel zou verdiend geweest zijn voor Tholense Boys. Ze werden feller toen ze met tien man verder moes ten. Wij speelden het met een man meer slecht uit. We namen niet de tijd om de vrije man te zoeken. Het was ploeteren voor Noad. Pas in de laatste vijfentwintig minuten ging het beter met ons en dan vallen die doelpunten toch nog. Het is een zware wedstrijd geweest. Het be langrijkste voor ons is dat de punten binnen zijn. De manier waarop doet er even minder toe. Over twee we ken weet niemand meer hoe het pre cies is gegaan en staat alleen die 1 -3 in de boeken." De rode kaart voor Oumhamed in de openingsfase was van grote in vloed op het wedstrijdverloop. Op de beslissing van scheidsrechter Van Honk viel overigens niets aan te merken. Na een hoekschop van Iwan Geense kopte Moerland in en op de doellijn sloeg Oumhamed in een reflex tegen de bal, in een uiter ste poging om een vroeg Fluplands doelpunt te voorkomen. De reactie van Oumhamed bleek enkel uitstel van executie. Vanaf de strafschop stip schoot Geense onberispelijk raak: 0-1. De thuisclub gooide na die tegenvaller alle schroom van zich af. Francel Kousemaker schud de de Noad-verdediging van zich af en kon enkel nog door de uitlopende Kees Lozekoot van de gelijkmaker worden weerhouden. Een vrije schop van Kousemaker werd door Johan Reijngoudt van de lijn ge kopt. Tholense Boys-trainer Romeo van Aerde paste zijn ploeg aan door Ronnie de Graaf naar de kant te ha len, Ali Oumhamed kwam voor hem binnen de lijnen. Johan Reijngoudt zorgde bij Noad in de eerste helft nog voor het meeste gevaar, omdat zowel Corné de Frel als Arjan Moerland door hun bewakers Arie Draaijer en Rick van de Velde goed uit de wedstrijd werden gehouden. Door de prima mandekking kon Moerland evenmin kaatsen met de achter hem spelende Geense, die bovendien telkens Jaben Kortland op zijn weg vond. Verder dan een als voorzet bedoelde bal van Reijn goudt op de bovenkant van de lat wist Noad in het eerste deel niet te komen. Peter van Poortvliet: „We zaten absoluut niet in de wedstrijd. Dat was ook de verdienste van Tho lense Boys." Op slag van rust kwam de thuisclub verdiend op gelijke hoogte. Wim Schot stuurde met een knappe be weging zijn tegenstander Stefan Fonteijne het bos in en bereikte in het centrum Kousemaker die met een koele schuiver voor de 1 -1 zorg de. De gelijkmaker gaf Tholense Boys het gevoel dat er meer in zat, aldus aanvoerder Carlo Heijboer. „In de rust hebben we tegen elkaar gezegd dat we vandaag de punten konden pakken, ook met een man minder. We wilden voor de volle winst gaan. Het heeft er ook ingeze ten. Tot dat ongelukkige moment van Arie. Deze uitslag is heel zuur voor ons. We komen nu op een posi tie op de ranglijst waar we, qua veldspel, absoluut niet thuishoren." Het was Arie Draaijer die in de 85e minuut ongewild de nederlaag in luidde. Draaijer, fysiek sterk maar technisch beperkt, beoordeelde een diepe bal volledig verkeerd en bood op die manier Comé de Frel vrije doorgang. Doelman Marius Bal, daarvoor al enkele malen winnaar in duels met De Frel, was ditmaal kansloos: 1-2. Enkele minuten later haalde de net ingevallen Piet den Boef de doorgebroken Moerland onderuit, een actie die door Van Honk terecht met een tweede rode kaart werd bestraft. Iwan Geense maakte vanaf elfmeter aan alle Thoolse illusies een eind: 1-3. Peter van Poortvliet vond de overwinning van Noad verdiend. „Na die rode kaart voor Oumhamed kwamen we in een rol die ons niet echt ligt. We moesten het spel gaan maken en winnen. Pas gaandeweg de tweede helft kregen we meer greep op de wedstrijd. Gezien de kansen die we gecreëerd hebben vind ik de uitslag terecht. Comé had al eerder moeten scoren. Dan was de wedstrijd vroe ger op slot geweest." De meest uitgesproken kansen in het tweede deel waren inderdaad voor de bezoekers. Na een uur redde Bal schitterend bij een inzet van dichtbij van De Frel en juist voor het tweede Fluplandse doelpunt hield de jonge Thoolse keeper zijn ploeg nog een keer overeind bij weer een open kans voor de aan valsleider van Noad. Benjamin Suurlant zag een lob juist naast gaan toen Draaijer verkeerd terugkopte. Michael de Jong had kort na de pau ze de partij kunnen laten kantelen. De Jong kreeg vrije doorgang aan de linkerkant maar schoot met zijn zwakke linkervoet rakelings voor langs. Van Poortvliet wisselde zijn falende linksachter Stefan Fonteijne voor Ronald den Braber en liet Jo han Reijngoudt een linie terugzak ken. Bij Tholense Boys ging de moegestreden Kortland naar de kant en maakte Frans Hagenbeek zijn opwachting. Hagenbeek zorgde wel voor de nodige dreiging, maar kon het verschil ook niet maken. Een fraai afstandschot van de invaller had mogelijk een beter lot verdiend. Jeroen Nieuwkoop rukte nog een keer gevaarlijk op over de linker kant, maar niemand was gevolgd om zijn scherpe voorzet in het No- ad-doel te werken. Romeo van Aer de trakteerde zijn spelers na afloop op een donderpreek. Eenmaal bui ten de kleedkamer liet de Tholense Boys-trainer zijn boosheid nog een keer de vrije loop. „Elke week ver liezen we punten door persoonlijke fouten. We kennen onze beperkin gen niet. In de slotfase hoeft het niet meer mooi. Dan peer je die bal over de zijlijn. Door te willen voetballen in de achterste lijn gaan we alsnog de teil in. Bij een overwinning had den we vierde of vijfde kunnen staan en nu staan we bijna onder aan. Met alle respect voor Noad, maar het kan toch niet zo zijn dat die zoveel punten meer hebben dan wij. Dat we met een man minder speelden, maakte weinig uit. We lie ten hun linksback (Stefan Fonteijne) vrij, verder maakte het geen ver schil. Dat we een man minder had den is geen excuus voor de neder laag." Enkele deuren verderop was de stemming geheel anders. In de No- ad-kleedkamer klonk gejuich. De Fluplanders, de hele wedstrijd door gesteund door een fanatieke aan hang, hebben zich stevig in de mid denmoot genesteld. Komend week eind is er geen competitievoetbal, zodat de ploeg nog wat langer in de roes kan blijven. De competitie wordt hervat tegen het in de kop groep bivakkerende Rillandia. Peter van Poortvliet keek met vertrouwen naar de toekomst. „Laat Rillandia nu maar komen. Deze overwinning geeft Noad natuurlijk het nodige zelfvertrouwen. Eerst gaan we hier lekker lang van genieten. Winnen van Tholense Boys is voor de jon gens toch wat extra's." Tholense Boys: Marius Bal, Arie Draaijer, Rick van de Velde (79. Piet den Boef), Carlo Heijboer, Jeroen Nieuwkoop, Wim Schot, Jaben Kortland (65. Frans Hagenbeek), Michael de Jong, Ronnie de Graaf (27. Ali Oumhamed), Francel Kou semaker, Said Oumhamed. Noad' 67: Kees Lozekoot, Jeroen Reijngoudt, Menno Fonteijne, Cen ny van Splunter, Stefan Fonteijne (67. Ronald den Braber), Kees-Jan Verstrate (35. Benjamin Suurlant/ 83. Ronnie van de Ree), Maurice de Goede, Iwan Geense, Johan Reijn goudt, Corné de Frel, Arjan Moer land. schoot te zacht in na een steekbal- letje van Van der Griek en Stefan de Jong mikte over de lat nadat de bal goed werd teruggelegd. In de 64e minuut was het eindelijk raak. Na een uitstekende dieptepass schoot Erik van Haaften het leer tegen de touwen: 0-1. Vlak voor het einde van de officiële speeltijd redde de Halsteren-keeper sterk bij een goede kopbal van De Bie. In de vijfde minuut van de extra tijd sloeg het noodlot voor Smerdiek toe. Scheidsrechter Pietjouw zag in een ongelukkige handsbal van Jordy Hage een strafschop die on berispelijk werd ingeschoten: 1-1. De druiven waren na afloop zuur bij Smerdiek. Potappel refereerde aan de scheidsrechterlijke dwaling die de ploeg eerder tegen DVO de punten had gekost. „Het zit ons dit seizoen niet mee met de scheids rechters. Foute beslissingen heb ben ons nu al een punt of vier ge kost. Toch moeten we vandaag in eerste instantie de fout bij onszelf zoeken. We hebben kansen genoeg gehad. Maak je die, dan praat nie mand over dat laatste moment." Paul Oosdijk is nog altijd onmis baar voor Stavenisse. Dat bleek ook zaterdag weer in het cruciale duel tegen Hoedekenskerke. Een kwartier voor het einde viel de bal vaste middenvelder geblesseerd uit. Ook de met een trainingsach terstand kampende Leen Lemson moest moegestreden de catacom ben opzoeken. Stavenisse leidde tot dat moment met 2-0 en leek de eerste overwinning van het seizoen te gaan behalen. Het wegvallen van de rustbrengende factor Oos dijk leidde echter tot defensieve chaos. Hoedekenskerke wist zo doende op de valreep nog de 2-2 op het bord te brengen. Dick Soomers was teleurgesteld. „Ik Smerdiek morste op De Beek twee dure punten. De schade bleef be perkt omdat ook lijstaanvoerder DVO steken lieten vallen. Smer- diek-trainer Pim Potappel wilde echter na afloop niet naar boven kijken. Daarvoor haperde er met name voor rust op tactisch vlak te veel aan het spel van de blauw zwarten. Ook de duelkracht liet te wensen over. Wel had Smerdiek gedurende de gehele wedstrijd een licht veldoverwicht. Na ruim een kwartier kregen de bezoekers een eerste mogelijkheid. Een vrije trap van Jordy Hage werd goed doorge- kopt door Erik van Haaften, maar William de Bie schoot voorlangs. Na een half uur kreeg Smerdiek op een prima positie een vrije schop toen Niels Hage in de rug werd ge lopen. Broer Jordy kon echter geen wraak nemen en knalde in de muur. Erik van Haaften en Elmar van der Griek vonden elkaar in een vloeiende combinatie, die door laatstgenoemde met een schot net naast de verkeerde kant van de paal werd besloten. Bij een uit braak van de thuisclub hield Smer diek de adem in. De lob verdween over de uitlopende Alex Hogen- doorn, maar gelukkig ook over het doel. William de Bie kreeg nog een opgelegde kans uit een pass van de uitblinkende Jordy Hage, maar weer ging het leer voorlangs. Erik van Haaften had op slag van rust moeten scoren. Moederziel alleen voor de Halsterse goalie schoot hij echter naast. Meteen na rust leek Smerdiek ein delijk te kunnen juichen. Souley- man el Bouzzaoui onderschepte een terugspeelbal, maar schoot op de binnenkant van de paal.De kan sen bleven komen. Niels Hage had gerekend op drie punten. En als je een kwartier voor het einde met 2-0 voor staat, moet het eigen lijk ook in de knip zitten." Stavenisse opende sterk in een po ging om van de laatste plaats op de ranglijst af te komen. Kees van Putte miste in de eerste tien minu ten een goede kans op een vroege voorsprong. Marco Klippel kopte na een hoekschop op de lat. Met de rust in zicht kon de verdiende ope ningstreffer worden gevierd. Jere my Gierman haalde schitterend uit en liet de Hoedekenskerke-keeper kansloos: 1-0. Na de thee was Sta venisse nog altijd heer en meester. Na een uur leek de buit binnen. Gierman kapte zich netjes vrij en schoot hard en laag in de hoek: 2- 0. Sander Smits en Niels Veltman kwamen in het slotkwartier binnen de lijnen voor Oosdijk en Lemson. Het zoeken naar de juiste posities stelde de bezoekers in staat om de aansluitingstreffer te produceren: 2-1. De onrust sloop in de ploeg en in de laatste minuut leverde het wanhoopsoffensief van de Beve landers alsnog een punt op. Bram Smits werd er aan de zijkant uitge lopen en doelman Marco Dorst had ook geen verweer tegen het daaropvolgende schot: 2-2. Stave nisse hervat de competitie met een duel tegen DVO dat zaterdag ver rassend met 5-1 verloor van Vre derust, een voormalige ploeg van Soomers. De oefenmeester van Stavenisse putte er moed uit. „Misschien moeten wij dan ook maar eens voor een stuntje zor gen." Doelpunten maken blijft een groot probleem voor SPS. Ook tegen het bezoekende DFS wisten de voorwaartsen van het team van Gerard van Zalinge het net niet te vinden. De irritatie over het uit blijven van resultaten neemt bin nen de roodwitte gelederen toe. Illustratief waren de twee gele kaarten die Ab van der Belt at voor rust incasseerde. Van Zalin ge vraagt geduld van zijn oudere spelers. „We zijn bezig om een heel nieuw SPS op te bouwen. Dat proces kan nog wel anderhalf jaar duren. We moeten de rust in de ploeg bewaren en de jonge jongens de tijd geven om te groeien." Het zat SPS zaterdag op D'n Ae- kerboam niet mee tegen de be zoekers uit Haamstede. In de vierde minuut lag de bal al achter doelman Niels Lisseveld. De piepjonge rechtermiddenvelder Wiljan Lisseveld liet zijn man lo pen, Erwin Feijtel moest even de spits van DFS loslaten en meteen was het raak: 0-1Het eerste half uur kwam de thuisclub er niet aan te pas tegen het met drie spitsen opererende DFS. Johan Uijl kreeg een goede mogelijkheid toen de Schouwse keeper een scherp indraaiende hoekschop van Wiljan Lisseveld slecht ver werkte. Van dichtbij schoot Uijl over. Aan de overkant had Corné Rottier bij een snelle aanval van de bezoekers een flinke overtre ding nodig om een tweede treffer te voorkomen. De overtreding le verde Rottier een gele kaart op en ook Van der Belt kreeg vanwege opmerkingen richting de leiding een prent. Niet veel later liep Van der Belt tegen een tweede kaart op bij een overtreding en kon de routinier vervroegd onder de dou che. Op dat moment had DFS al een 0-2 voorsprong genomen, doordat doelman Lisseveld een voorzet niet helemaal wist te on derscheppen en een Schouwse aanvaller zich attent toonde. On danks de numerieke minderheid richtte SPS zich op. Jaco Jansen en René van Vossen trokken de kar en in de rust had trainer Van Zalinge nog een goed gevoel over de afloop. „Ik had echt het idee dat we nog niet verloren waren." Voorin wist SPS echter geen pot ten te breken. Een kwartier voor het einde redde Lisseveld met de grote teen bij een inzet van DFS. Via de paal sprong de bal terug het veld in. Het bleek uitstel van executie. Even later caramboleer de een door Rottier aangeraakte bal zo vreemd dat Lisseveld er zijn vingers aan brandde. De bal huppelde over de doellijn (0-3) en SPS wist dat het weer een ver loren partij speelde. Van Zalinge voerde nog een driedubbele wis sel door. Onder andere de routi niers Wim de Groen en Peter Noordijke maakten hun opwach ting. Eén kans kwam er nog voor de thuisclub. Johan Uijl schoot echter van afstand op de goal, in plaats van de vrijstaande Van Vossen aan te spelen. Damesvoetbal De dames van Smerdiek gaan ge woon door met winnen. Zaterdag werd Rijsoord 2 met 4-2 geklopt. Doordat de concurrentie opnieuw punten liet liggen, blijven de Tho- lenaren alleen koploper met vier punten voorsprong. Ze hebben na zes wedstrijden nog geen punt ver speeld. Rijsoord kon zich, om aansluiting met de top te behouden, geen ne derlaag permitteren en begon fel. Smerdiek moest dan ook alles uit de kast halen. Na tien minuten pas- ste Irma Hage op Ramona van Tig gele en die schoot de bal binnen. Een paar minuten later gaf Simone Scherpenisse de bal mee aan Van Tiggele, die vrij voor het doel uit haalde doch tegen de paal schoot. Rijsoord voetbalde goed mee en drong de thuisclub regelmatig te rug naar de zestien-meteilijn. Knullig balverlies bij Smerdiek leidde na een half uur tot de gelijk maker. De linksbuiten van de be zoekers legde de bal over keepster Conny Gulden. De blauw-zwarten pakten de draad weer op. Uit een hoekschop van Petra Klippel kwam de bal bij Irma Hage, zij be diende Josca Jansen en deze schoot hoog in het doel. Vlak voor rust scoorde Jansen 3-1 op aange ven van Tamara van Boven. In de tweede helft bleven er kan sen komen voor de thuisclub. Tot twee keer toe kreeg Jansen, alleen voor het doel, de bal er niet in. Aan de andere kant trapte Gulden bij een hoge bal totaal mis en zo stond het 3-2. Hard werken en goed voetbal leverde Smerdiek toch weer kansen op. Daarbij hield keepster Gulden haar team in de wedstrijd door redding te brengen bij een knal van Rijsoord. Vlak voor tijd speelde Ilse Polderman de bal naar Josca Jansen en deze bepaalde met een lob de stand op 4-2. Een week eerder behaalde Smer diek in Gameren een moeizame 1- 2 overwinning tegen GW '63. De thuisclub nam de leiding, maar vlak voor rust kwam Smerdiek langszij door Tamara van Boven. Na enkele schoten op de lat werd de winnende treffer gescoord door Ramona van Tiggele. Zaterdag speelt Smerdiek voor de beker tegen Kloetinge, dat een klasse hoger uitkomt. BOUWMATERIALEN SHOWROOM VRIFNS Ot StHELOÊ Geopend GeopendMa.:13,00- 17.30uu' VRIENS-UE KHEIOE Ol.VmOo.: 08.30 -17.30 nuf IS GEGARANDEERD Ma. t/mvr.; 07.30-17.30 uur Vrijdag: 08,30 -21.00 uur Zaterdag 08.00 -12.00 uur Zaterdag: 09.30-17.00 uur EEN SUCCES. Bergen op Zoom Zeelendhaven 7 Teteloon: (0164) 271500 Fax: (0164) 245370 www.vriens-deschelde.nl Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 17