Klokthermostaat voor een behaaglijk thuisklimaat Handig koffiezetapparaat Zeeland wordt deze winter weer Spaarlar voor gezelliger en voordeliger licht De vliegende kangoeroe Robbie McEwen en DELTA Van 117,50 nu voor 63,50 Van 49,- nu voor 24,95 Met een klokthermostaat maakt u veel beter én zuiniger gebruik van uw cv-installatie. U kunt heel nauwkeurig per dag- en nachtdeel aangeven welke temperatuur u wenst. De comforttemperatuur als u thuis bent en de spaartemperatuur als u slaapt of buitenshuis bent. De klokthermostaat zorgt er dan auto matisch voor dat uw cv op het juiste moment uit- en aangaat. Let op uw brievenbus. Binnenkort ontvangt u van ons een beste/kaart om gemakkelijk te bestellen! Bepakt en bezakt in de auto, op weg naar een ver vakantieadres. Na een goed uur wordt de stilte doorbroken met de opmerking: staat het koffiezetapparaat wel uit? Rijden we door of gaan we terug, is dan de discussie. Gelukkig zijn deze taferelen nu verleden tijd. Moderne koffiezetapparaten schakelen auto matisch uit. De koffie koelt niet af in de kan. Moderne koffiezetapparaten hebben in plaats van een glazen kan een roestvrijstalen ther- moskan. Handig, de koffie staat dan niet te verpieteren. Daarnaast zijn er apparaten met aroma indicator met druppelstop, dubbelwandig zwenkfilter en ontkalkindicator. Ook zijn er koffiezetters voor een kopje gewone koffie, café au lait, cappuccino, warme chocolademelk of warme melk. En dit alles verenigd in één apparaat. Belangrijk: de automatische uitschakeling en het warm houden in de thermoskan besparen elektriciteit. Let bij aanschaf van een nieuw koffiezetapparaat op deze punten. De Hogeschool Zeeland is bezig met het ont wikkelen van een lespakket over duurzaam heid. Dit lespakket is qua vorm en aanpak nieuw voor de Hogeschool Zeeland. Het les pakket wordt aan alle eerstejaarsstudenten van de Hogeschool Zeeland gegeven in de vorm van een projectweek. Gedurende deze week krijgen de studenten lessen en ter afslui ting een aantal praktijkopdrachten. Tijdens de praktijkopdrachten passen ze de eerder ver kregen kennis toe. De Hogeschool Zeeland heeft dit lespakket ontwikkeld omdat zij duurzaamheid in de samenleving belangrijk vindt. Via het onder wijs wordt de jonge generatie verrijkt met kennis over duurzaamheid. In het lespakket zijn onder andere de volgen de leerpunten verwerkt: het begrip duurzaamheid; geschiedenis van de milieuproblematiek; (overheids)beleid op het gebied van duurzaamheid; Bij het ontwikkelen van het lespakket heeft de Hogeschool Zeeland rekening gehouden met een universele toepassing. Zo moet het lespakket ook toepasbaar zijn voor het mbo- onderwijs. De uitwerking van dit lespakket is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van DELTA. DELTA heeft de bijdrage verleend uit de zogenaamde MAP-gelden (Milieu Actie Plan). Deze gelden zijn opgebracht door de inwoners van Zeeland. Ook u heeft namelijk enige tijd een extra milieubijdrage op uw energienota betaald. Nu heeft DELTA de taak om deze gel den weer terug te laten vloeien naar de samenleving. DELTA N.V., POSTBUS 5048, 4330 KA MIDDELBURG WWW.DELTA.NL, TELEFOON 0800-5150 Een andere naam, een andere insteek. Met deze eerste editie van 'Nieuws van DELTA' willen wij u kennis laten maken met een nieuwspagina die elke twee maanden in de huis-aan-huisbladen zal verschijnen. De nieuwsbrief'Nieuws uit Zeeland' komt hier mee te vervallen. Deze nieuwsbrief ontving u altijd per post. In de nieuwspagina zult u informatie terugvinden over DELTA. Dit kunnen heel algemene zaken betreffen. Ook kan het zijn dat we op een bepaald onder werp dieper ingaan. Suggesties van uw kant zijn van harte welkom! Wij hopen dat u deze en de volgende edities van 'Nieuws van DELTA' kunt waarderen en er veel leesplezier aan zult beleven! U kunt twee verschillende programma's instel len, bijvoorbeeld voor doordeweekse dagen en het weekend. Er is zelfs een aparte vakantie-instelling, een constante spaarinstelling en een antivorstpro- gramma. Heel gemakkelijk zelf aan te sluiten op elke cv en handig in te stellen. Een toppro duct van Nederlands fabrikaat met een fraai design en leverbaar in liefst elf interieurkleu- ren. Met vijfjaar garantie. Kleuren: abricot, aluminium, amarene rood, antraciet, caramel, espresso, lindegroen, maïs- geel, oud blauw, parelwit, vanille. één per klant. citeit, gas, water, kabelsignaal, milieudien sten en internet via de kabel. Daarnaast komt een overwinning je nooit zomaar aan waaien. Jaarlijks legt McEwen een slordige 30.000 kilometers op de racefiets af. Het is net als met DELTA; iedereen is in de weer voor een ongestoorde levering van onze diensten: zeven dagen per week, 24 uur per dag. Het lijkt allemaal zo vanzelfsprekend. Maar voor Robbie en DELTA staat een hele ploeg klaar. McEwen vertelde daf hij geïn spireerd werd door de windturbines waar van de wieken flink tekeer gingen. Hij kreeg er vleugels door. DELTA heeft ook vleugels als het gaat om milieuprojecten. Nu de dagen korter en kouder worden, gaat de lamp eerder aan en de verwarming een paar graadjes hoger. Dat kost extra energie, wat niet goed is voor het milieu en voor uw porte monnee. Om de wintermaanden energiebewust maar toch gezellig en comfortabel door te komen, wil DELTA u een handje helpen. Met twee energiebesparende producten: de snoer- dimmer en de klokthermostaat, die u nu extra voordelig rechtstreeks bij ons kunt bestellen. Dat levert u een fikse korting op. f\ n psYc ft m m P p Valt de schemering in dan hoeven lampen niet meteen op volle kracht te branden. Met deze dimmer regelt u in een handomdraai de licht sterkte van 0% tot 100%. Dat is niet alleen gezelliger, maar ook voordeliger. De verloop stekker van de dimmer doet u gewoon in het stopcontact en de stekker van uw lamp stopt u in de verloopstekker van de dimmer. Heel een voudig dus! Deze universele dimmer is zowel geschikt voor hoog- en laagvoltshalogeen- als voor gloeilampen (niet geschikt voor spaar lampen). Snoerlengte twee meter. Voor lam pen en armaturen van 20 tot 500 watt. Met één jaar garantie. Kleuren: wit, zwart. DELTA N.V. sponsort sinds 1998 de DELTA Profronde, voorheen de Ronde van Midden- Zeeland. Kenmerkend voor deze 200 kilo meter lange rit is dat er altijd volop strijd is. Strijd om de ereplaatsen maar ook strijd tegen de elementen wind en regen. Op de eerste zaterdag van september kon de profronde een prachtige winnaar op zijn erelijst bijschrijven. Niemand anders dan de groenetruidrager uit de Tour de France, de Australiër Robbie McEwen, drukte als eerste zijn wiel over de finish in Goes. Direct na afloop had hij een gesprek met DELTA-directeur Henk de Kraa. Die zag wel overeenkomsten in DELTA en McEwen. De winnaar zelf ook. Zo vertelde hij dat hij in de Lotto Adecco-ploeg ideale renners bezit die hem voor het grote werk sparen. Het valt te vergelijken met de organisatiestructuur van DELTA, waar medewerkers werken aan een goede en betrouwbare levering van elektri-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 22