Provincie Zeeland Het eilandenrijk Afdelingen kritisch over sluiten Bergs kantoor Bondgenoten Muziek uit begintijd van VOC in Tholen Verkeers- en Vervoersplan ■Officiële Mededelingen Ontruiming van scholen geoefend Veertig miljoen aan orders voor Imtech bedrijven Doré acht cent Meidactie over de tandarts Donderdag 3 oktober 2UU2 21 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 40/2002 Afdeling Communnicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl In beroep In de rubriek Abdijnieuws wordt elke week mededeling gedaan van zaken die spelen bij het Provinciaal Bestuur van Zeeland. Toch hebben veel mensen geen idee van wat de Provincie als bestuurslaag doet en waar zij een rol van betekenis voor burgers en bedrijven kan spelen. Een informatieve videoserïe moet daar meer duidelijkheid over geven. Recreatie- verdeelweg Statencommissies Verkeer en Vervoer Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan Milieu Ontgronding bassins Breedenvlietsedijk Sint Annaland Stichting Anthonie Keldermans concerten ÜEJNDKAUH'I BUDE, Dt I HOOLSü UUUKAfN 1 Abdij Mensen verplaatsen zich om ergens anders iets te gaan doen: werken, winkelen of ergens ont spanning zoeken. In gevallen waar het onderweg zijn een doel op zich is, gaat het vaak om het genieten van wat er onderweg te zien is. Tegelijkertijd heeft het verkeer ook consequenties voor de mensen die niet onderweg zijn. Zij krijgen te maken met geluid, stank en onveiligheid. Het beleidsveld van verkeer en ver voer heeft daarom tal van relaties met: economie, welzijn, land schap, milieu en ruimtelijke orde ning. Gebiedsprofielen Het nieuwe Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan (PWP) stelt die samenhang tussen verschillende beleidsvelden centraal: waarom wil een reiziger ergens naar toe, wat zijn de functies en kwaliteiten van verschillende soorten gebie den en welk verkeers- en vervoer systeem is daarvoor nodig. De kern van het plan bestaat uit zeven gebiedsprofielen, zeven soorten gebieden waarin een bepaalde functie of eigenschap doorslaggevend is voor de inrich ting van het verkeers- en vervoer systeem. De zeehavens stellen nu eenmaal andere eisen dan een dorp of een camping. Voor die verschillende gebieden is be schreven welke rol de auto, het openbaar vervoer en de fiets zou en van 13.30 tot 16.30 uur. Het plan ligt ook ter inzage bij alle gemeentehuizen en bibliotheken in de provincie. Op regionale inloopavonden, welke begin november zullen worden georga niseerd, zal het plan worden toe gelicht door deskundigen. De exacte plaatsen en datums wor den nog nader bekend gemaakt. Wie meer wil weten over het plan kan ook de website van de pro vincie, www.zeeland.nl raadple gen. den moeten spelen. Daarbij gaat het telkens om de balans tussen die drie. Beleidsagenda Het concept-PWP sluit af met een beleidsagenda voor de ko mende jaren. Het college van GS zal na de inspraak (oktober/no vember) keuzes maken uit de opties die in de agenda zijn opge nomen. De belangrijkste elementen zijn: verkeersveiligheid houdt de hoog ste prioriteit; vanuit eên kosten/baten-verhou ding wordt de volgorde van pro jecten bepaald; het werken in gebiedsaanpakken wordt versterkt en uitgebouwd; het Zeeuws coördinatiepunt fiets wordt gecontinueerd en krijgt een voortrekkersrol in het nieuwe mobiliteitsmanagement, dat zich richt op het beïnvloeden van het verplaatsingsgedrag van reizi gers. Inspraak In de komende weken bestaat er voor iedereen de mogelijkheid om te reageren op de inhoud van het concept PWP. Het plan ligt van 2 oktober tot 12 november ter inzage bij het Informatiecen trum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur Donderdag 17 oktober 2002 is er een zitting van de Hoorcom- missie bestemmingsplannen. De zitting, die om 9.15 uur begint, is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Op de zitting worden de bezwaar schriften van M.M. Gervink e.a., K.T.M. van Damme, J.K. Mulder en fam. Otte te Nieuwdorp behan deld. Zij hebben bedenkingen ingebracht tegen het bestem mingsplan Nieuwdorp 2002 van de gemeente Borsele. Betrokkenen maken bewaar tegen de realisering van apparte menten in de kerk, gelegen aan de Ring te Nieuwdorp. Zij zijn van mening dat de realisatie niet gewenst is omdat er sprake zal zijn van overlast, aantasting van privacy, woongenot, openbaar groen en aantasting van het karakter van de dorpskern. De gemeente Borsele is uitgenodigd om op de bedenkingen te reage ren. De gemeente Middelburg wordt uitgenodigd om te reage ren op de door C. de Jonge, Schout, Wibra en bouwgroep Peters ingebrachte bedenkingen tegen het bestemmingsplan Nieuw Middelburg. Gedeputeerde Staten hebben de Provinciale Planologische Commissie verzocht om advies uit te brengen over de door de gemeenten Borsele en Middel burg vastgestelde bestemmings plannen en de daartegen inge brachte bedenkingen. Na de hoorzitting zullen Gedeputeerde Staten een besluit nemen over de bestemmingsplannen. Nieuws Van 11 oktober tot en met 22 november zendt Omroep Zeeland elke vrijdag een aflevering uit van de videoproductie Het Eilanden rijk. De bedoeling is duidelijk te maken aan burgers waar de Provincie als bestuurslaag voor staat. Waarover heeft het Provin ciaal Bestuur wat te zeggen en wat is er van het werk van de provincie in de dagelijkse gang van zaken te zien. In elke uitzending wordt een thema/werkterrein belicht. Er is gekozen voor een opzet die ver gelijkingen vertoont met de infor matieve jeugdserie 'Het Klokhuis'. Geschiedenis De eerste aflevering gaat op speelse wijze in op de ontstaans geschiedenis van de provincies. De geschiedenislessen van de basisschool lopen naadloos over naar het provinciebestuur van vandaag. Natuurlijk komt de Commissaris van de Koningin in beeld en wordt een sfeerbeeld gegeven van een vergadering van Provinciale Staten. Een gedepu teerde mag uitleggen wat hij zoal doet en hoe nu eigenlijk een besluit van Gedeputeerde Staten tot stand komt. De volgende afleveringen gaan over de werkterreinen van de provincie. Natuur Als eerste is natuur aan de beurt, waarin aandacht wordt geschon ken aan de ontwikkeling van de zuidkust van Schouwen, maar ook aan het ontwikkelen van nieu we vogelbroedplaatsen in Zeeland, waar op afstand naar gekeken kan worden vanuit een vogelobservatiepunt. Van Wegen en Vaarwegen Zonder wegen en vaarwegen, waarover de derde aflevering gaat, is het erg moeilijk om in Zeeland van A naar B te komen. Niet alleen voor de aanleg van doorgaande wegen is de provin cie verantwoordelijk maar ook voor het onderhoud van wegen en vaarwegen. Bij de laatste categorie hoort ook het bedienen van sluizen en bruggen in het Kanaal door Walcheren. Platteland De provincie maakt zich sterk voor nieuwe ontwikkelingen op het platteland en dat is in afleve ring vier te zien. Het verbouwen van knoflook en het maken van wijn uit fruit zijn daar enkele voor beelden van. Verder worden beel den getoond van een boerderij waar verstandelijk gehandicapten niet alleen opvang krijgen, maar ook kunnen werken en hun pro ducten in een winkeltje aan de man brengen. Vitaal platteland is meer dan een papieren product, zo blijkt uit deze aflevering. Economie De economie is het volgende beleidsterrein. De bedrijvigheid in Zeeland wordt vanuit de lucht getoond en er komen onderne mers aan het woord. Ook wordt aandacht besteed aan een ande re pijler van de provinciale econo mie, het toerisme met o.a. aan dacht voor nieuwe ontwikkelin gen, zoals de landschapscam ping. Cultuur De provincie geeft voor tal van cultuuractiviteiten subsidies. In de aflevering cultuur zien we hoe het Zeeuws orkest daardoor op hoog niveau kan presteren en dat het Straatfestival in Vlissingen spec taculaire acts kan laten zien. Ook is er aandacht voor beeldende kunst zoals het project van Gust Romijn in het kader van 'Zonne- maire buitengewoon'. Het cultureel erfgoed moet ook behouden blijven en de monu mentenwachters laten zien wat hun bijdrage daaraan is. Milieu Als laatste is de aflevering over Milieu aan de beurt. Meten is weten en zonder cijfers valt er maar moeilijk te vergelijken of er een afname is van bijvoorbeeld geluidsoverlast door een bedrijf. Aan de hand van praktijkvoorbeel den kan iedereen zien hoe milieu vergunningen tot stand komen, hoe controles worden uitgevoerd en welke maatregelen er geno men worden om overlast te voor komen. Deze maand zijn de werkzaamhe den voor de aanleg van de Re- creatieverdeelweg tussen Se- rooskerkeseweg (N59) en de Ro tonde Stoofweg (N651) (Haam- stede-Renesse) gestart. Op de plaats waar de weg aan sluit op de Serooskerkseweg wordt een rotonde gemaakt. Voor de kruising met de Kooij- mansweg is gekozen voor de aanleg van een ovale rotonde (ovonde). Tijdens de uitvoering zal er een omleidingsroute worden aangege ven zodat altijd één van de zijwe gen tussen de Bouwmansweg en Lage Zoomweg geopend is vool- het verkeer. De uitwegen naar de openbare weg blijven tijdens de werkzaam heden zoveel mogelijk in gebruik. Mochten zij op enig moment toch moeten worden afgesloten, dan wordt tijdig overleg gepleegd met belanghebbenden. Als alles volgens planning verloopt is het werk op 1 maart 2003 gereed. Met de aanleg van de Recreatie- verdeelweg is een bedrag van 4,6 miljoen euro gemoeid. Voorafgaand aan een vergade ring van Provinciale Staten be spreken diverse Statencommis sies onder andere de door Gede puteerde Staten(GS) ingediende voorstellen. De commissieverga deringen zijn openbaar en wor den gehouden in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissies is er aan het begin van de vergadering spreek recht voor het publiek. Maandag 7 oktober, aanvang 9.30 uur, vergadert de commis sie Welzijn. Een belangrijk deel van de verga dering zal worden besteed aan het bespreken van de begrotings- brief en de begroting 2003. De plannen voor de nieuwe opzet van het Zeeuws Museum en de toekomst van het Zeeuws Biologisch Museum staan even eens op de agenda. De commissie Verkeer en Vervoer vergadert ook op 7 oktober. Deze vergadering begint om 13.30 uur. In deze vergade ring wordt het concept van het PWP gepresenteerd en wordt informatie gegeven over enkele 'fietsprojecten'. Andere agenda punten zijn: Duurzaam Veilig, tarieven PSD 2003, begroting en begrotingsbrief 2003, het Investeringsplan 2003 en de le wijziging daarvan. De commissie Economie verga dert woensdag 9 oktober, aan vang 15.30 uur. De commissie bespreekt het voorstel van GS om aan het Regionaal leerbedrijf VAKwerk een subsidie van 150.000,- toe te kennen voor aanschaf van inventaris bespro ken. De begroting en begrotings brief 2003 staan eveneens op de agenda, samen met de 2e bestuursrapportage 2002 en de 13e wijziging van de begroting 2002. De commissie Ruimte, Milieu en Water vergadert op vrijdag 41 oktober, aanvang 9.00 uur. De commissie bespreekt naast de begroting en begrotingsbrief 2003, het Jaarprogramma Ruimte, Milieu en Water 2003. Het voorstel van GS inzake de uit voering van actiepunten uit het 1 O-puntenplan voor de cultuurhis torie, de toekomst van het Zeeuws Biologisch Museum en de nota inzake robuuste verbin dingszones als beleidstitel voor nieuwe natuur staan eveneens op de agenda. De volledige agenda's en bijbe horende stukken van alle com missies liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecen trum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan ook worden verkregen via de website: www.zeeland.nl. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een concept Provin ciaal Verkeers- en Vervoersplan (PWP) opgesteld. Dit plan omvat de beleidsvoornemens voor ver keer en vervoer van het college voor de komende 10 jaren. Op 23 september 2002 is door de statencommissie Verkeer en Vervoer het plan vrijgegeven voor inspraak. Het concept PWP ligt vanaf 2 oktober 2002 t/m 12 november 2002 ter inzage op het bureau voorlichting van de Provincie Zeeland, Abdij 9 te Middelburg, op werkdagen van 9.30 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooru ren kunt u zich wenden tot mevrouw F.C.H. Vos, tel. 0118- 631657. Daarnaast ligt het concept PWP ter inzage op alle gemeentehui zen en in alle bibliotheken in de In de week van 4 tot 12 oktober wordt op tien Thoolse basisscholen een ont ruimingsoefening gehouden in het ka der van de nationale brandpreventie week. Samen met de brandweer wordt het door de school gemaakte plan geoefend. In de map 'Veiligheid op de basisschool' worden het ontrui mingsplan en de ontruimingsoefening uitvoerig beschreven. Toch twijfelen veel scholen of hun plan voldoet aan de door de brandweer gestelde eisen. Mede daarom nu ook deze oefening provincie. U kunt zich daarvoor wenden tot de betreffende instan tie. Het concept PWP zal regionaal worden gepresenteerd, door mid del van 4 regionale inloopavon den. Op deze avonden kunt u komen kijken naar een presenta tie van het PWP (op panelen en met lichtbeelden), kunt u hierover vragen stellen aan de opstellers van het plan die ook aanwezig zullen zijn en kunt u ook uw reac tie geven. De regionale inloopavonden zul len eind oktober worden gehou den in Middelburg, Terneuzen, Goes en Zierikzee. U wordt hier over nader geïnformeerd in een volgende abdijnieuws. Belanghebbenden en belangstel lenden kunnen gedurende de hier boven genoemde 6 weken een inspraakreactie geven door deze toe te zenden aan het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alle reacties zullen in een inspraaknota worden ver werkt, welke nota bij de definitie ve besluitvorming over het plan zal worden betrokken. in de praktijk, die gevolgd wordt door een korte evaluatie. Morgenochtend bijt de Luijster in Sint-Philipsland de spits af, waarbij ook de brandweerauto aanwezig zal zijn. In de loop van de week volgen de overige scholen, die allemaal voor dit jaar een ontruimingsoefening had den gepland. De leerlingen ervan kunnen tevens meedoen aan een lan delijke wedstrijd. Voor de kinderen van 4 t/m 8 jaar is dat een kleurplaat, de kinderen van 9 t/m 12 jaar kunnen ze)f een plattegrond tekenen van hun huis met daarop aangegeven de vei ligste vluchtroute van hun slaapkamer naar buiten. Gedeputeerde staten van Zeeland willen de door Firma Gunter en Zonen te Sint Annaland gevraag de vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet voor reeds uitgevoerde ontgrondingswerk zaamheden ten behoeve van de aanleg van een drietal bassins op een perceel, gelegen aan de Breedenvlietsedijk ter hoogte van de Staartweg te Sint Annaland, verlenen met voorschriften ter bescherming van de bij de ont gronding betrokken belangen. De aanvraag, de ontwerp-beschik- king en de overige stukken liggen van 4 oktober tot en met 1 november 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in de openbare leesruimte van het gemeente huis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen Imtech Systems uit Tholen heeft - sa men met Imtech-bedrijven in Rotter dam en Manchester - voor zo'n 40 miljoen euro aan orders binnenge haald van Lyondell en engineer ABB/Lummus. Het Texaanse Lyon dell Chemical Company bouwt op de Maasvlakte haar elfde petrochemi sche fabriek, voor de productie van propyleen oxide. Imtech wordt ver antwoordelijk voor een groot deel van van 9-12 en van 13,30-15 uur, met uitzondering van de maan dagmiddag. Gedurende de perio de van terinzagelegging kan een tel. afspraak worden gemaakt voor het inzien buiten kantoor uren (tel. 0166-668237). Na 1 november 2002 tot einde beroepstermijn liggen de stukken op genoemde plaatsen ter inzage op werkdagen tijdens kantoor uren. Tot en met 1 november 2002 kan een ieder gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp beschikking indienen bij gedepu teerde staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kun nen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode over de ontwerp-beschikking van ge dachten wil wisselen of mon deling bedenkingen wil inbren gen, kan een telefonische af spraak maken (0118-631786). De aanvrager wordt in de gele genheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). de technische infrastructuur: het pro jectmanagement en de realisatie van de aan het productieproces verbonden elektrotechnische oplossingen, instru mentatie, heattracing en inbedrijfstel- ling; het ontwerpen, bouwen en im plementeren van het complete ana- jyser-systeem; ontwerpen, enginee ring en installeren van de brandbevei ligingstechnologie; de totale elektro techniek en lucht- en klimaattechno logie in de te realiseren gebouwen. Het systeem is de verantwoordelijk heid van het Thoolse bedrijf. Met 96 analysers van twaalf verschillende ty pen gaat het om het grootste systeem in zijn soort dat ooit in ons land is ge- Binnen FNV Bondgenoten is bezorgd en ongerust gereageerd op de aangekondigde sluiting van het regiokantoor Bergen op Zoom van de vakbond. In een brief hebben 21 woonafdelingen - waaronder Tholen - hun ongenoegen kenbaar gemaakt aan het bondsbestuur en aan tijde lijk directeur Herberigs. Het zit de besturen van de afdelingen ook niet lekker dat ze de plannen uit de pers hebben moeten vernemen. Bondgenoten (in 1998 ontstaan door een fusie van Industriebond, Voe dingsbond, Dienstenbond en Ver- voersbond) moet bezuinigen om de voortdurende financiële problemen het hoofd te bieden. Onlangs is aan gekondigd dat eind dit jaar 200 van de 744 arbeidsplaatsen bij de vakbond vervallen. Verder gaan drie van de zes regiokantoren dicht, waaronder Ber gen op Zoom. En de contributie wordt met tien procent verhoogd. De woonafdelingen die onder het kantoor Bergen op Zoom vallen, zijn bezorgd over de gevolgen. Mét het kantoor verdwijnen in hun ogen de korte lijnen die tot nog toe bestonden. Daar komt de reorganisatie bij FNV Ledenservice bij, die wellicht door werkt naar FNV Zuidwest Nederland. Beiden zijn in het kantoor te Bergen op Zoom gehuisvest (evenals AbvaK abo en FNV Bouw), dat pas in febru ari van dit jaar is geopend. In de door de sluiting vrijkomende ruimte wil Bondgenoten een vak bondscentrum vestigen. 'Kennelijk bestaat dit slechts uit wat kamers waar kaderleden hun leden kunnen ontvangen', schrijven de afdelingen. Collectief vervoer. Het collectief vraagafhankelijk vervoer heeft in de Oosterschelderegio in het tweede kwartaal 115.520 euro opgebracht. Bijna driekwart daarvan (86.149 eu ro) kwam van WVG-vervoer, 19.794 euro uit vervoer tegen het volle tarief en 9578 euro uit vervoer tegen gere duceerd tarief. bouwd. Het zorgt ervoor dat de ver schillende productieprocessen in de fabriek continue worden gemeten en gecontroleerd. Verder levert Imtech een analyser managementsysteem waarmee alle analysers on-line ge controleerd kunnen worden. Ze noemen het een slecht alternatief in het kader van de service en dienst verlening. Vakbondsbestuurders zou den meer van huis uit moeten gaan werken. Van de 35 personeelsleden in het regiokantoor raken er acht of ne gen hun baan kwijt. De aangekondigde contributieverho ging vindt evenmin genade in de ogen van de woonafdelingen. Ooit telde de bond een half miljoen leden en dat is - 'mede een gevolg van de vele klach ten en slechte dienstverlening aan de leden' - al teruggelopen tot 480.000. Hogere contributie maakt een verder ledenverlies voorspelbaar, aldus de brief. De besturen van de 21 woonaf delingen vragen het bondsbestuur uit drukkelijk om op korte termijn een vergadering te beleggen met de woonafdelingen, om daar de plannen toe te lichten. De communicatie laat volgens hen tot nu toe te wensen over. En dat werkt demotiverend, zodat ka derleden zich al gaan beraden over het voortzetten van het werk voor de bond. 'Zijn woonafdelingen niet meer belangrijk als schakel tussen de bond en haar leden?' stellen de briefschrij vers. De aanvoer van aardappelen op de veiling in Sint-Annaland loopt verder terug. Dinsdag kwam 62 ton over de klok, tegen 88 ton een week eerder. Er werd alleen Doré verhandeld en daarvoor betaalden de handelaren acht eurocent per kilo, waar dat vorige week nog een dubbeltje was. Bonken deden tien tot elf cent en drielingen een eu rostuiver. De herdenking van de 400e stichtingsdag van de Verenigde Oostindi- sche Compagnie krijgt in Tholen vorm met een bijzonder concert, ge organiseerd door de stichting Anthonie Keldermans concerten. Het en semble The Spirit of Gambo brengt op 12 oktober muziek uit de I7e eeuw in de hal van het voormalige stadhuis in Tholen. De viola da gam ba (knieviool) en de luit zijn de instrumenten die daarbij bespeeld wor den. 'Isser yemant uyt Oost-Indien ge komen' van Jan Pieterszoon Sweelinck zal in Tholen klinken. Maar ook 'Fantasia' en 'O schoon Europia' van de Engelsman John Coprario en het strijdstuk 'Batalla' van de Spanjaard José Ximenez. Verder werkjes van Nicolaas Vallet en fragmenten uit Valerius' Ge- denckclanck. Het is allemaal mu ziek die ten tijde van de grote 17e eeuwse handelsvaart in de Neder landen werd gezongen en ge speeld. Onder de gegoede burgerij nam in deze Gouden Eeuw het musiceren een hoge vlucht. Viool, clavecim- bel, maar ook de voorname instru menten viola da gamba en luit werden door de regenten bespeeld. De winsten uit de handel overzee konden ze volop besteden aan pracht en praal in hun huizen. De verschillende handelscompagnieën die in het laatste decennium van de zestiende eeuw ontstonden, wer den in 1602 samen- gevoegd tot de VOC. Deze telde zes kamers in de verschillende steden (zoals Am sterdam en Middelburg), ieder met een eigen bestuur. Vanuit die ka mers vormden afgevaardigden het 'hoofdbestuur', de Heren Zeven tien genoemd. De VOC kreeg in de Republiek het alleenrecht voor de handel in de oost. Overigens waren er verschil lende schaduwkanten aan deze handelsvaart. Zo overleefde van de scheepsbemanningen eenderde de reizen niet, terwijl nog eens een derde in Indië overleed. En de in heemse bevolking kwam er ook niet altijd even goed vanaf. In 1621 bijvoorbeeld werd een groot deel van de bewoners van de Ban- da-eilanden uitgemoord. Toch was de handel met de oost niet het be langrijkst voor ons land. Er was te gelijkertijd nog de West-Indische Compagnie (onder meer slaven handel) en vooral de handelsbe trekkingen met de landen rond de Oostzee die veel geld in het laadje brachten. Het concert in Tholen begint om kwart over acht. Kaar ten kunnen telefonisch gereser veerd worden, 0166-603544. Vandaag en morgen nog, kunnen mensen hun ervaringen met de tan darts - zowel positief als negatief - melden bij het informatie- en klachtenbureau gezondheidszorg (IKG). Dit is tussen 9.30 en 12 uur telefonisch bereikbaar: 0900- 2437070, of 0113-249490. De meidactie is opgezet omdat de IKG's de klachten over tandartsen met 14% zagen toenemen. Meestal gaat het over de behandeling: men sen vinden het resultaat onvol doende, de rekening is te hoog of er worden onterecht handelingen in rekening gebracht. Ook over de bejegening door de tandarts nemen de klachten toe. En over beschik baarheid en bereikbaarheid, gevolg Van het grote tekort dat er aan tan dartsen bestaat. De IKG's hopen door de actie een goed beeld te krijgen van achter liggende oorzaken van eventuele problemen. Knelpunten zullen met de landelijke en regionale koepels van tandartsen besproken worden, en zonodig worden kwaliteitsaf spraken gemaakt. Dit alles om een verbetering van de tandartszorg te bereiken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 21