Modder op de weg Algemene vergadering Informatieavonden door het hele gebied e i - - 18 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 oktober 2002J De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden jmer& Modder-stickers Metamorfose-weken bij Interieur Paauwe De metamorfosewedstrijd 1 7 aterstand Het waterschap beheert en onderhoudt de piattelandswegen in zijn beheersgebied. Daarbij staat ook de verkeersveiligheid centraal. Er zijn verschillende gebieden waar het waterschap samen met de bewo ners en andere belanghebbenden wil pra ten over welke verkeersproblemen zij ondervinden en aan weike oplossingen kan worden gedacht. Komend najaar staan nog de volgende discussie- en inloop avonden op het programma: Discussie- en evaluatieavond over de ver keersmaatregelen In De Poel en de doseerinstallatie. Woensdag 2 oktober Hotel Goes, A. Fokkerstraat 100 te Goes, inloopavond verkeers- en parkeersituatie omgeving caissons Ouwerkerk. Dinsdag 8 oktober dorpshuis Ouwerkerk, Ring 42 te Ouwerkerk. Discussieavond SVZ-route over de evalu atie van de route door Langeweegje naar het bedrijf SVZ in Baarland. Donderdag 31 oktober The Cameronian, Nieuweweg 4 te Baarland. Als het nodig blijkt te zijn vindt er in december een tweede discussie avond plaats. Alle avonden beginnen om 19.30 uur. lis i SS Foto's Rudy Visser In deze periode kan het voorkomen dat er veel modder op plattelandswegen ligt. Het najaar is voor agrariërs de ti|d om aardappelen en bieten te rooien. .Door de rooi werkzaamheden kan er modder op de wegen terechtkomen. In combinatie met regen, mist of scheme ring kan modder op de weg leiden tot gevaariifke situaties voor het verkeer. Het opruimen van modder op de weg is een zaak van de veroorzaker. Het water schap heeft als wegbeheerder de moge lijkheid om bij nalatigheid de weg schoon te laten maken op kosten van de vervuiler. «Van de situatie worden foto's gemaakt en er kan ook proces-verbaal worden opge maakt. In het kader van de Wegenver ordening Zeeland 1994 kan worden gestraft met maximaal drie maanden hechtenis of een geldboete van maximaal 2.275,-. Als een ongeluk wordt veroor- zaakt door de modder, dan is de vervuiler ook verantwoordelijk voor het ongeval. Om ongevallen te voorkomen wijst water schap Zeeuwse Eilanden alle agrariërs erop: - ernstige vervuiling te voorkomen door de meeste modder van de wielen van de landbouwvoertuigen te verwijderen voor dat de voertuigen de weg op gaan-, - de vervuilde wegdekken zo snei moge lijk schoon te (laten) maken; - contact met het waterschap op te nemen als een verkeersonveilige situatie dreigt te ontstaan door de modder op de weg, waarbij het waterschap kan besluiten om borden met een maximumsnelheid van 50 km/uur en slipgevaar te plaatsen; - voor aanvang van de werkzaamheden modder- of slik-stickers te plaatsen, zodat weggebruikers op mogelijk gevaar geat tendeerd worden. ,*>7 *1 §|3& Weggebruikers moeten er in deze periode rekening mee houden dat zij modder op de weg tegen kunnen komen. Zij moeten hun verantwoordelijkheden kennen en hun snelheid aanpassen aan de omstan digheden. Met name de wegen in het buitengebied worden in de herfst intensief gebruikt voor vervoer van aardappelen en bieten en dat brengt modder op de weg met zich mee. Oplettend rijden en aanpassen van de snelheid zijn aan te raden. Ook in gebie den waar geen modder- of slik-stickers in de berm staan, kan modder op de weg liggen. Automobilisten moeten in het bui tengebied dan ook continu alert zijn op modder op de weg, zodat ook zij hun bij drage leveren aan het voorkomen van ongevallen. Op woensdag 9 oktober a.s. vindt een openbare vergadering van de algemene vergadering van het waterschap plaats in het hoofdkantoor in Goes. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staat onder andere de evaluatie van de uitvoe ring van het Groenstructuurplan op Walcheren. De vergaderbundel ligt vanaf maandag 23 september ter inzage op het hoofdkantoor in Goes. Ook op de districtskantoren in Zierikzee en Grijpskerke en op het steun punt Tholen kunt u, na telefonische afspraak, de stukken inzien. Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Telefoon (0113)241000 Telefax (0113)227528 Internetadres www.wze.nl Als geen ander, weten onze interieur adviseurs uw interieur een totale me tamorfose te laten ondergaan. Advies nodig? Onze adviseurs doen 't graag, hetzij op de tekencomputer, hetzij met de hand. Zoekt u slechts één enkel meubelstuk? Dan helpen zij u graag datgene te vin den wat bij uw bestaande interieur past! Raak geïnspireerd door de foto's en tekeningen van metamorfoses die wij al eerder gerealiseerd hebben, en wij met trots aan u presenteren. Daarnaast is er veel te doen deze maand. Behalve de nieuwe collectie items, die u in de showroom kunt be wonderen worden er workshops gege ven over stijl en kleur in uw interieur. Geïnteresseerd? Meid u nu aan. Of bei voor meer info, of kijk op de website. Indien u besluit, tijdens onze MetaMor- fose-weken in oktober, uw interieur te verrijken, maakt u kans op één van de cadeau-cheques t.w.v. 250,-. Kunt u met woonaccessoires uw interieur helemaal èf maken! Meer info? 0111-401318. i Of kijk op www.interieur-paauwe.nl Zuidweg 20A, Zonnemaire. Maandag gesloten vrijdagavond koopavond

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 18