'Juf, het gaat niet goed, het gaat niet goed met ons allemaal' Tixim HEMI Smerdiek volgt koplopers, Stavenisse stijf onderaan De Rijke stopt als regiocoach DROGISTERIJ LIGTVOET de Rijke Zn. C.A. BIJL J&t* N h Schildersbedrijf Pipping Strijd om Thoolse titel schoolvoetbal niet altijd over rozen mercfiek *3 Donderdag 3 oktober 2002 Smerdiek heeft de aansluiting met de top van de vierde klasse B behouden. Uit bij Vrederust werd een benauw de 1-2 overwinning behaald. Stavenisse stelde teleur door tegen het zwakke Wolfaartsdijk kansloos met 0-3 te verliezen. Daardoor staat de ploeg van Dick Soomers nog altijd stijf onderaan. Zaterdag wordt de derby tussen Smerdiek en Stavenisse gespeeld. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Los zand De jaarlijkse strijd om het kampioenschap bij het Thool se schoolvoetbal is vooral een sportief evenement. Op de velden van s.v. Smerdiek traden woensdag weer twaalf scholen aan met bijna 300 kinderen om met veel enthou siasme een gooi te doen naar de titel. De Rieburch uit Sint-Maartensdijk onttroonde De Casembroot uit Sint- Annaland bij de jongens elftallen. Oud-Vossemeer haal de maar liefst twee successen: de meisjes van Die Hee- netrecht prolongeerden hun titel, en bij de jongens zeventallen werd Sint Anthonius eerste. Maar de strijd gaat niet altijd over rozen. Wespensteek Jenaplan Regen VOF "De Heksenketel" BOUWBEDRIJF M. VAN PROOYEN Tel.: 0166 - 662403 SRAR Van TH borg Openingstijden: Os/ Schildersbedrijf TRANSPORTBEDRIJF Zaterdag 14.30 uur: Moeizame seizoensstart De wedstrijd Smerdiek dames Smerdiek groeit Smerdiek in het nieuw Internet Fixet Sint-Maartensdijk Vertrouwd in de regio Slagerij Simon Quist C. van de Velde Metselwerken MARKT 46 SINT-MAARTENSDIJK TEL: (0166) 662510 RT ALTIJD MET ZOVEEL KEUS SLAGERIJ N. op den Brouw I Vierde klasse op zichzelf." Stavenisse wacht nog altijd op het eerste punt. Trainer Dick Soomers had eigenlijk verwacht dat zaterdag tegen Wolfaartsdijk de vlag voor het eerst dit seizoen in top kon. Dat ge beurde niet. Na een teleurstellende 0- 3 nederlaag ging de vlag zelfs half stok. Soomers: „We speelden zeer zwak, vooral in de eerste helft. Er was geen enkele beweging. Het elftal hing als los zand aan elkaar. Er wordt lekker getraind, maar in de wedstrij den zie ik er niets van terug." Soomers had zijn offensieve be doelingen onderstreept door met drie spitsen van start te gaan. Daar door kwam echter vooral het mid denveld in de problemen. Een on machtig Stavenisse moest juist voor rust de eerste tegentreffer in casseren: 0-1. In de pauze greep Soomers in. Aanvaller Peter Eer- land mocht zich gaan omkleden. Voor hem kwam routinier Nico Nooy in de ploeg. Nooy ging laat ste man spelen en Martin Neele schoof door naar de middelste li nie. Na de omzettingen kreeg de thuisclub wat meer greep op de wedstrijd. Paul Oosdijk stootte een keer gevaarlijk door en een vrije trap van Bram Smits werd schitte rend door de keeper gered. Een kwartier voor het einde viel de be slissing. Bij een uitval werd het 0- 2. In de laatste minuut gooide Wolfaartsijk nog wat meer zout in de wonden: 0-3. De nederlaag kwam hard aan bij Soomers. „Ver liezen op zich is niet erg. Wel de manier waarop we vandaag verlo ren hebben. Wolfaartsdijk is ook geen wonderploeg. Maar ik miste strijdlust bij ons, en zonder die wil om te winnen pak je geen punt. We maken teveel individuele fouten, taken worden niet uitgevoerd." Uitgerekend in het streekduel tegen Smerdiek moet het nu voor Stave nisse gebeuren. Soomers heeft geen hoge verwachtingen van de derby. „We hebben nu eenmaal niet de kwaliteit van Smerdiek. Ik weet ook wel dat er in derby's krachten vrijkomen. Maar ik zou het eerlijk gezegd niet leuk vinden als we er tegen Smerdiek wel zouden staan en tegen Wolfaartsijk niet. Een ploeg als Stavenisse moet elke week vol aan de bak." Smerdiek maakte het vooral zich zelf moeilijk bij Vrederust. De Thoolse ploeg verzuimde om in de openingsfase afstand te nemen. Met name Soulyman el Bouazzaoui mocht zich dat aantrekken. El Bou azzaoui ging alleen op de keeper af, maar produceerde op het beslissen de moment enkel een slap rollertje. Even later vond Niels Hage op aan geven van de teruggekeerde Erik van Haaften de doelman op zijn weg. Smerdiek domineerde en kreeg nog legio mogelijkheden, maar slaagde er niet in om het net te vinden. Vlak voor rust schoot Niels Hage bij weer een volle hon- derd-procent-kans over. Kort na de hervatting kwamen de bezoekers onverwacht op achterstand. Uit een counter scoorde Vrederust de 1-0. Het team van Pim Potappel voerde hierna de druk op en een doelpunt kon niet uitblijven. Een kopbal van Erik van Haaften werd ternauwer nood van de lijn gehaald. Twee treffers van Niels Hage voorkwa men dat Smerdiek averij opliep. In de 59e minuut werd het na voorbe reidend werk van Wiliam de Bie 1- 1. Een kwartier voor het einde kop te Hage uit een hoekschop van Elmar van der Griek de winnende treffer binnen. Pim Potappel sprak van een nuttige overwinning. „Winst was belangrijk om de aan sluiting te houden. Over de manier waarop de zege tot stand kwam, kan ik niet tevreden zijn. We leden teveel balverlies, de passing was niet goed." Smerdiek heeft inmiddels officieel protest ingediend bij de KNVB over de gang van zaken bij de wed strijd tegen DVO. De winnende treffer van de Roosendalers werd gemaakt terwijl het spel dood was. Een ter plekke aanwezige rappor teur van de voetbalbond heeft die lezing schriftelijk bevestigd. Smer diek maakt zich volgens Potappel hu eerst druk om de derby tegen Stavenisse. „Dat zijn wedstrijden Spelers van Ter Tolne uit Tholen en de Casembroot uit Sint-Annaland vechten een duel uit. Zo is het voor een groot aantal scho len niet mogelijk om een elftal op de been te brengen. Er is dan ook maar één poule met elftallen en daarin zijn vooral de grote basis scholen vertegenwoordigd, zoals de Regenboog uit Tholen, de Rieburch uit Sint-Maartensdijk en de Casem broot uit Sint-Annaland. Voor Ter Tolne uit Tholen was het dit jaar bij na niet gelukt om een team te for meren, zo vertelt leidster Jolanda Deurloo langs de lijn terwijl ze haar ploeg aanmoedigt tegen een sterk spelend Casembroot.- „Het was heel moeilijk om uit groep acht een ploeg samen te stellen. Het merendeel van de jongens komt uit groep zeven. In groep acht is er niet eentje die voetbalt bij Tholense Boys." Jongens en meisjes die bij een club spelen, haal je er immers meteen uit. Ze beschikken over een betere techniek, spelen vaker over naar een andere speler, weten hun plaats in het elftal en op het veld, en zijn op de hoogte van de spelregels. „Voor jongens die niet op voetbal zitten, is buitenspel een heel groot probleem. Ik heb het heel vaak uit gelegd, maar dan nog snappen ze dat niet allemaal." Een van de voor hoedespelers van Ter Tolne is een kleine, dappere en snelle jongen, maar hij wordt vaak afgefloten als hij met de bal achter de verdediging van de tegenpartij wordt aange speeld. Vertwijfeld kijkt hij naar de juf aan de zijlijn, zijn ogen vol on begrip. Wat Jolanda betreft, zou er op het toernooi wat coulanter naar de bui tenspelregels moeten worden geke ken. Sterker nog, ze zouden wat haar betreft niet toegepast hoeven worden. De Casembroot heeft gescoord. Ter Tolne staat met 1-0 achter en bij de aftrap waagt de ploeg zich weer naar voren. Over het grote hoofd- veld van s.v. Smerdiek. „De mees ten zijn dat niet gewend. We hebben maar één speler die op een groot veld speelt, die voetbalt bij de D." Als de ploeg weer balverlies lijdt, komt er een van de spelertjes naar de zijlijn. „Juf, het gaat niet." „Nee?" zegt Jolanda. „Gaat het niet met je?" „Nee, het gaat niet goed met ons allemaal!" roept de mid denvelder uit de grond van zijn hart. In de dug-out zit Ilias Eljilali toe te kijken hoe zijn ploeg de druk van de Casembroot probeert te weerstaan. Hij is net terug van de EHBO-post. Koud in het veld werd hij in zijn lin ker kuitbeen gestoken door een wesp. Het vocht is verwijderd. Op de plaats waar het insect zijn giftige angel plaatste, zit nu een grote pleister. De leidster vraagt hoe het met hem is. Ilias knikt dat het wel gaat. Nog geen vijf minuten later trapt hij alweer tegen een bal: klaar om de volgende wedstrijd het tij voor zijn ploeg te kunnen keren. Zijn ploeg verliest met 2-0, maar de middag is nog lang. In de laatste wedstrijd tegen de Regenboog haalt Ter Tolne onverwacht de volle winst met een 2-0 zege. „We hebben toch nog een wedstrijd gewonnen," zegt de leidster blij en opgetogen. De Rieburch is dit jaar duidelijk de beste ploeg. Twee jaar geleden wist het team ook de titel te pakken. Nu wint de Rieburch van de Regenboog (2-1), van Ter Tolne (3-1) en speelt in de laatste en spannende wedstrijd tegen de Casembroot gelijk. Jui chend rennen de spelers over het veld. De Rieburch brengt ook de meeste ploegen naar het toernooi: behalve een elftal zijn er drie zeventallen bij de jongens en twee bij de meisjes. De Regenboog is met vijf ploegen vertegenwoordigd. De grote scholen putten uit een grote vijver, maar dan nog is het selecteren voor de hoofd macht vaak een puzzel. Bij de meisjes gaat de winst voor het tweede achtereenvolgende jaar naar Die Heenetrecht uit Oud-Vos semeer. Er zijn twaalf zeventallen verdeeld over twee poules. Die Hee netrecht wint poule 4 met de maxi male winst van tien punten door alle vijf wedstrijen te winnen. In poule 3 is de Oosterschelde uit Scherpenisse de sterkste: 9 punten met een ver- liespunt tegen de Regenboog II 1 - 1). In de kruisfinale wint Die Hee netrecht met 2-0. De Rieburch en Die Heenetrecht gaan op 14 mei naar de regiokampioenschappen in Breda. Dus niet langer in Zeeland. Volgens de nieuwe indeling van de KNVB is Tholen voortaan bij Noord-Brabant ingedeeld. Het zal een zware dobber worden om daar hoog te eindigen, verwachten de lei ders en leidsters van de teams. Bij de zeventallen jongens zijn veer tien ploegen actief die in twee pou les spelen (eerste zeventallen en tweede en derde zeventallen). De Rieburch heeft drie zeventallen en de Regenboog twee. Maar het is de kleine Sint Anthonius die de beste spelers heeft, al is het verschil met De Luyster uit Sint-Philipsland heel klein. Met een gelijk aantal punten moet het doelsaldo de doorslag ge ven. En dat is met twee doelpunten verschil in het voordeel van Sint Anthonius dat dus nipt wint. In de andere poule speelt de Jena plan uit Poortvliet zich in de kijker. Het zevental wint alle zes wedstrij den, waarvan twee met 4-0, en wordt met twaalf punten onbetwist leider in deze poule. Na elke wedstrijd komen de scheidsrechters de briefjes met uit slagen inleveren bij C. van den Hoek, oud-voetbalspeler van Smer diek en oud-hoofd van de Schalm in Stavenisse. Op de grote lijsten vult hij de cijfers in. Er is weinig opval lends gebeurd, zegt hij. Behalve met het weer. „Het regende 's morgens nog hard toen de eerste ploegpn kwamen. Die hebben we binnen op moeten vangen. We hebben overwo gen om het een week uit te stellen. Alle scholen gebeld en besloten het toch maar door te laten gaan. Het is gelukkig droog geworden en droog gebleven." W. Hoogendijk, Tholense-Boysspe- ler en leerkracht op de Regenboog, bedankte na afloop iedereen voor de medewerking. Voor s.v. Smerdiek, ouders en leiders, leerkrachten, scheidsrechters, EHBO en de Rabo bank vroeg hij een applausje. Voor zitter J. van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie reikte de prijzen uit. Jongens elftallen: 1. Rieburch, 2. Casembroot, 3. Regenboog. Meis jes zeventallen: 1Die Heenetrecht, 2. Oosterschelde, 3. Casembroot. Jongens zeventallen (poule 2): 1. Sint-Anthonius, 2. De Luyster uit Sint-Philipsland, 3. De Schalm. Jongens zeventallen (poule 3): 1. Jenaplan, 2. Regenboog II, 3. Rie burch III. Piet de Rijke heeft zijn werk bij de KNVB als coach voor de regio Roosendaal neergelegd. De trainer uit Sint-Annaland is vanwege een nieuwe werkkring niet meer in de gelegenheid om de functie uit te oe fenen. Per 1 oktober is Ton Rekel hof uit Sliedrecht benoemd als zijn opvolger. Rekelhof is op dit mo ment trainer van VVAC uit Otto- land, een zaterdagclub in de Alblas- serwaard. De regiocoach onder steunt clubs op technisch gebied en geeft cursussen aan het kader van de verenigingen. De activiteiten zijn met name gericht op de jeugd, zo wel jongens als meisjes. Ook bege leidt de regiocoach jeugdselecties en is hij indirect betrokken bij het scoutingwerk. De regio Roosendaal omvat heel West-Brabant en Tho len. Eetcafé, cafetaria, partyservice Cafetaria "De Heksenketel" Kerkstraat 22 4694 BX Scherpenisse Tel.: 0166-662125 riwoasr Markt 20, St.-Maartensdijk, tel. 0166-664946, fax 0166-662529 Timmer- en metselwerken - nieuwbouw, verbouw en onderhoud - beglazing Voorstraat 9, 4696 BJ Stavenisse Tel.: 0166-692355, Telefax: 0166-692815 mobiel: 06-54277863 Onze tankpasautomaat is reeds eurobe- stendig en geschikt voor acceptatie van: alle bank- en giropassen met pin MTC-card Travelcard lokale Duinecard Total maatschappijcard Spuidamstraat 3, Scherpenisse Korte Vest 10 St. Maartensdijk tel.: O100-00249O fax: O100-004529 Slagerij: O100-004372 e-mail: rtilborg@zeelandnet.nl 8.30-12.30 13.30-18.00 8.30-12.30 13.30-20.00 8.00-16.00 ma t/m do: vrijdag: zaterdag: Kaaistraat 14695 CJ Sint-Maartensdijk Tel./Fax: 0166-662917 Privé: 0166-663725 Schilder- en behangwerken Enkel glas en isolerende beglazing Plafond- en wandafwerking ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF Nijverheidsweg 9 4695 RC Sint-Maartensdijk Tel.: 0166-664150 Fax:0166-662507 Smerdiek - Stavenisse Evenals vorig seizoen is het eerste elftal van Smerdiek het seizoen moei zaam gestart. Met 2 overwinningen, een gelijkspel en een verliespartij te gen de huidige koploper DVO '60 staan de blauw-zwarten nu op een 5e plaats op de ranglijst in de 4e klasse B. De laatste wedstrijden is er wel progressie in het spel zichtbaar, alleen ontbreekt het de Smerdiekse spit sen Hage en El Bouazzaui nog aan het juiste vizier om de vele kansen te benutten. Smerdiek heeft wellicht nog wat wedstrijden nodig om op stoom te komen en om de automatismen te vinden. Opvallend is de door braak van Mohammed Allali. Deze jonge speler van 16 jaar is sinds 2 we ken van de B-jeugd overgegaan naar de selectie van trainer Pim Potappel en speelt prima mee in het 1e elftal. A.s. zaterdag staat de wedstrijd thuis tegen Stavenisse op het programma. De enige Thoolse derby in deze 4e klasse B, omdat SPS dit seizoen uit komt in de 4e klasse A. Smerdiek-Stavenisse is altijd een aparte wedstrijd. Vol strijdlust, soms een harde wedstrijd, maar vaak spektakel. De blauw zwarten zullen op scherp moeten staan om de punten te pakken. Stavenis se, hekkensluiter in deze klasse, wist helaas nog geen punten te behalen en zal erop gebrand zijn om tegen Smerdiek de eerste punten binnen te Hoofdsponsor S. V. Smerdiek: Spar van Ttlborg te Sint-Maartensdijk halen. Het belooft dus een leuke wedstrijd te worden waarbij we er na tuurlijk van uitgaan dat de 3 punten op Smerdiek blijven. Op die manier kunnen de blauw-zwarten de aansluiting bij de kop van het klassement houden. En we hopen op goed weer, zodat de supporters van beide teams de weg naar het sportpark Haestinge weten te vinden. Alhoewel, bij regen biedt de schitterende tribune een prima onderdak. De wedstrijdbal wordt geschonken door J&C sport uit Sint-Maartensdijk. Er is nog een andere hoofdmacht bij Smerdiek en dat is het dameselftal. Het team dat al jaren onder leiding staat van Wim Scherpenisse, staat op dit moment bovenaan in de 3e klasse. Alleen aartsrivaal Sleeuwijk lijkt te kunnen volgen. Afgelopen zaterdag werd thuis weer met grote cijfers ge wonnen en het scoren lijkt de ploeg goed af te gaan. Een goed vooruit zicht dus voor de competitie, alhoewel die natuurlijk nog lang duurt. Bij Smerdiek zit nog steeds de groei er in. Vorig seizoen konden per saldo maar liefst 35 nieuwe leden ingeschreven worden. Zowel bij de jeugd als bij de dames is een groei te zien. Smerdiek bezit sinds vorig seizoen een recreatief damesteam 'De Mutsen' dat elke woensdagavond onder leiding van trainer Perry Opree een balletje trapt. Ook was er vorig seizoen weer voor het eerst een vierde seniorenteam dat gelijk maar kampioen werd. Het gaat dus goed met Smerdiek. In de Algemene Ledenvergadering, wel ke afgelopen vrijdag werd gehouden, kwam dit nog maar eens aan de or de. Onlangs werden 'De Mutsen' nog in het nieuw gestoken door Macee be- tonvloeren uit Scherpenisse. Een andere trouwe sponsor uit Scherpenis se, Café-Cafétaria De Heksenketel, voorziet binnenkort het 2e elftal van Smerdiek van een nieuw tenue en tassen. Het Groen College uit Goes zorgde voor shirts voor de E-jeugd en Hemi uit Halsteren schenkt binnen kort het 4e elftal nieuwe tassen. Sponsors, namens het bestuur en de le den bedankt voor uw vertrouwen. www.smerdiek.nl is de startpagina van menig trouwe supporter met een blauw-zwart hart. Met wekelijks zo'n 600 bezoekers is deze site uitge groeid tot het online clubblad van de vereniging. Sinds mei 2000 hebben al zo'n 29.000 bezoekers een bezoek gebracht aan de website van onze vereniging. Je vindt hier het laatste nieuws, de uitslagen, de standen en foto's van diverse elftallen en evenementen. Ook is er een forum waar zin en onzin met elkaar besproken wordt. Bleekveldweg 2 4695 RJ Sint-Maartensdijk Tel.: 0166-663470 fax 0166-664761 mobiel: 06-53696979 JE MAAKT HET MET FIXET L__ Muller's Doe-Het-Zelfmarkt b.v. Nijverheidsweg 4 4695 RC St.-Maartensdijk Tel. (0166) 66 71 81 Fax (0166) 66 71 85 SINT MAARTENSDIJK 'Polderhuis' Onder de tinden 7 Telefoon 0166 - 66 24 69 BERGEN OP ZOOM in. van Hildernisse-N, 6 Telefoon 0164 25 62 00 ROOSENDAAL 'Kroevenhuis' Streuvelslaan 12 Telefoon 0165 -58 59 00 www. remmerstvaaL nl REMMERSWAAL GROEP Remmerswaal Accountants Professioneel en persoonlijk Pergolesilaan 10 4614 VV Bergen op Zoom Tel.: 0164-237521 Fax:0164-265434 e-mail: simon.quist@wxs.nl Bezoek ook onze sitewww.simonquist.nl gevestigd in Sligro Bergen op Zoom en Breda Postbus 64 4660 AB Halsteren Wouwseweg 5 4661 VM Halsteren Tel. 0164-682736 Fax 0164-685455 WINKEL- EN PROJECTINRICHTING Wouthoekweg 5B, 4695 RH Sint-Maartensdijk Tel. 06-55100853, Tel. 0166-667039 Banden, uitlaten, trekhaken, schokdempers, lichtmetalen velgen, balanceren, uitlijnen, remblokken, accu's enz... <,(_-- Edisonweg 5-7 tfv V Tholen T. ^vA Tel 0166-603923 endrad WaAme BaMeA Urmen 16 tfintrïïlaaAten&clijli Ott. 0166 - 66 24 77 Pyruslaan 2 4694 AA Scherpenisse Tel.: 0166 663950 CAFE-PETIT RESTAURANT FEESTZAAL VOOR BRUILOFTEN en PARTIJEN TOT 100 PERSONEN tot ziens bij Henk en Mary Schiet moeiteloos altijd raak bij Electro World. Elec tro World geeft u een strakke voorzet en het enige wat u hoeft te doen is inkoppen en het voordeel op strijken. Zo'n gemakkelijke wedstrijd heeft u nog nooit gespeeld. VER7flf)L Dk ElactroHpaciaahaak Molendijk 3-4, Sint-Maartensdijk Telefoon 0166-662315 ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Uw adres voor een goed stuk zelf Markt 10 geslacht vlees! I 4695 CE Sint-Maartensdijk Tel.: 0166-66 25 39

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 17