'Het gaat ook om de teerkost die je meekrijgt op je levensweg' Stok achter de deur voor schoolverzuim .biuuzai, 160 kavels van 250 - 300 m2 met semi-permanente, wintervaste huizen Bibliotheken varen met kinderen rond Kampeerders vragen steun van de gemeente YOC belicht in Zeeuwse musea Bintje 7 cent Nieuwe bedrijven A Donderdag 26 september 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Fanfare smalstad op oude foto Paradepaardjes Teerkost Kerstvakantie verlengd tot 6,5 week Kantonrechter mr. A.L.R. Melens zei vrijdagmiddag in Tholen niet voor schoolmeester te willen spelen, maar ,een stevige waarschuwing' wilde hij de 33-jarige H.V.Z. uit Sint-Maartensdijk toch wel geven. Ze moet niet nog eens, buiten de schoolvakanties om, met haar vier kinde ren op reis gaan. Dan wordt de voorwaardelijke straf van 750 euro in elk geval werkelijkheid en komt daar ook nog eens de nieuwe boete bij. -Hliffi Lievensberg nu gesloten afdeling voor geriatrie Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Startersadvies? Neem contact op met Schipper Accountants De zakenbank van Tholen (p ABNAMR0 Ztebank Soepele overgangsregeling bepleit „Wij vragen begrip en ondersteuning voor de dramati sche ontwikkelingen die zich hier dreigen af te gaan spe len", schrijft mevr. M.H. Tamminga-Huis uit Raams- donksveer namens de kampeerders van de Krabbenkreek aan b. en w. van Tholen. Vriendenclub valt uit elkaar 160 kavels Het muzikaal zoekplaatje dat we en kele weken geleden publiceerden, blijkt inderdaad een foto uit Sint- Maartensdijk te zijn. De vereniging Met Vereende Krachten, opgericht in 1919, staat erop. Het kiekje is ge schoten op het plein achter de voor malige 'bewaarschool' in de smal stad, op de plek waar nu de aangebouwde vleugel van het ge meentehuis staat. Diverse lezers heb ben ons geïnformeerd over de 27 mensen die erop staan, zodat op een paar na de namen bekend zijn. „Wij hadden die foto thuis ook", zegt Adrie v.d. Hoek-Riedijk uit Sint- Maartensdijk, die samen met haar broer Izak heel wat namen kan noe men. Maaike Lindhout-Vroegop uit Poortvliet herkende er haar opa Ma rien Vroegop op en D.F. Bentschap Knook uit de smalstad stuurde ons een heleboel namen. Ook de schoondochter van E.W. Bentschap Knook - hoogbejaard al - zag diverse bekende gezichten. De achterhaalde personen, steeds van links naar rechts, zijn als volgt. Zittend op de grond: Jac. Hage, Ma rien Vroegop, Job Knuist en Bram de Graaf. Daarachter zittend: Kees Ge luk, Adriaan Riedijk, een onbekende, M. Hage en Andries Knuist. De staande rij A. Huvers (voorzitter), Jo hannes v.d. Rhee, Arie Dane, E.W. Bentschap Knook, Toon Verswijve- ren uit Halsteren (of Henk Charpen- tier?), S. van Bezooijen of Hartog?), Johannes de Graaf, Adriaan J. op den Brouw, Jac. Verswijveren uit Halste ren, dirigent J.A. van Sas, Jos Vers wijveren uit Halsteren. Op de achter ste rij staan Adriaan op den Brouw?, Ko Bentschap Knook, Piet Bil, Frans Bentschap Knook (de smid), Johan nes Geluk, Leen de Korte en Jan Verswijveren uit Halsteren. In de kloostergangen van het Zeeuws Museum te Middelburg is tot en met I november een expositie te zien over de Verenigde Oostindische Compag nie. Onder meer de geschiedenis van de VOC wordt belicht, alsmede de be langrijke rol van Middelburg en ande re Zeeuwse steden. Ook is er aan dacht voor wrakkenonderzoek langs de Nederlandse kust en voormalige VOC-werven en -panden in de Ne derlandse steden. De expositie is maandag t/m zaterdag te zien tussen II en 5 uur, en op zondag tussen 12 en 5 uur. Ook het Zeeuws Archief in de provinciehoofdstad besteedt aan dacht aan de VOC. Tot 11 januari is hier (maandag t/m zaterdag van 9 tot 5 uur) een kleine expositie te zien die als titel heeft 'Scheurbuik en scheeps beschuit. Leven aan boord van een VOC-schip'. In het Zijdemuseum te Meliskerke kan men tot 26 oktober terecht voor een expositie over 'De zijden kant van de VOC. Batiks van vorsten en sultans uit Java en Suma tra'. Het nieuwe Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen tenslotte, belicht tot 12 januari 'VOC over de grens', in samenwerking met het mu seum Plantin Moretus uit Antwerpen. VERVOLG VAN VOORPAGINA De andere bestuurders en stadhou ders komen daartegen in het geweer en laten de koning een wet tekenen om Daniël te testen. Niemand mag zich dertig dagen lang wenden tot een god of iemand anders om ad vies te vragen. Een wet van Meden en Perzen. Daniël blijft echter de Heere van Is raël dienen. In zijn huis heeft hij open vensters op Jeruzalem. Hier knielt hij voor de ramen om 'te bid den, te loven en te danken' zoals hij dat altijd al had gedaan. Omdat hij echter hiermee de wet overtreedt, wordt hij in de leeuwenkuil gewor pen. De koning is verdrietig maar de wet is onherroepelijk. „Maar de Heere heeft zijn engel gezonden die de muil van de leeuw gesloten houdt." Zo wordt Daniël bevrijd en worden zijn aanklagers met hun kinderen en vrouwen voor de leeu wen geworpen en (met bot en al) opgegeten. Kunst riep het schoolbestuur en het schoolteam op om de open vensters naar Jeruzalem te eren. Hij bood Van 't Hof een ingelijste tekening aan met de voorstelling van Daniël in de leeuwenkuil. De directeur be dankte Kunst en zei dat hij 'in over leg met het team' er een plaatsje voor zal zoeken. Voorzitter A. Noorthoek van de bouwcommissie stond stil bij de bouw en wat er aan vooraf was ge gaan. „Na veel passen en meten is er een definitief schetsplan ge maakt. Er zijn vijf aannemers ge vraagd om een offerte te maken: drie hebben dat gedaan. Het was toen moeilijk in de bouw. Er heer ste koorts. Er was veel werk en wei nig personeel. Voor de bouw waren 80 werkbare dagen gerekend. Dat is kort, maar het is gelukt. Het is in 77,5 dag gedaan." Hij bedankte alle betrokkenen bij de bouw, van de uitvoerder tot de vrijwilligers die volgens hem 'on misbaar zijn,' namelijk om binnen het budget te kunnen blijven. Hij noemde de zand- en watertafel waarvoor bouwkundige Leo Walpot verantwoordelijk was, de parade paardjes van de school. Directeur M. Tonino van bouwbe drijf Uytdewilligen zocht een over eenkomst tussen de school en zijn onderneming. „Beiden bouwen we aan de toekomst. Samen met een heel team hebben we-dit gebouw kunnen neerzetten. Alle partijen waren hard nodig om de school te laten doordraaien. We zijn blij dat de gemeente heeft gekozen voor permanente huisvesting en trots dat we dit hebben mogen doen. Het is een prachtige school die klaar is voor de toekomst." Hij bood Van 't Hof een envelop met inhoud aan en een troffel. „Er zijn rechtse en linkse troffels. Ik heb een rechtse gekozen." Van 't Hof: „Ik pak hem met de rechtse hand aan." Wethouder W.C. van Kempen wenste namens het gemeentebe stuur de kinderen het team, het be stuur en de leden van de schoolver eniging veel geluk met de nieuwe aanbouw. Met de nieuwe lokalen De kleuterjuffrouws nemen een presentje voorde kinderen in ontvangst van wethouder W.C. van Kempen, vlnr Joke van 't Hof, Ella Simons, Francien Burgers en Truida de Koster. was een eind gekomen aan een nij pend ruimtegebrek, zo zei hij. Door 'vindingrijkheid en samenspel' was het volgens Van Kempen gelukt om de nieuwbouw te realiseren. „We hebben te maken met de dynamiek in het onderwijs. We moeten ons steeds aanpassen aan nieuwe in zichten. Als gemeente hebben we de verantwoordelijkheid gekregen voor de huisvesting van de scholen, maar we hebben niet altijd genoeg geld." Dat het enige jaren heeft geduurd hangt samen met het feit dat er eerst een ander onderkomen gevon den moest worden voor de peuter speelzaal en de uitleenpost van de bibliotheek. Voor de kleuters had hij een paar setjes met tuingereed schap meegebracht. Tot slot stond hij stil bij het bijzon der onderwijs en het eigen karakter van de Koningin Julianaschool. „De kinderen krijgen hier de verha len uit de Bijbel te horen. Maar daar blijft het niet bij. Het gaat om de betekenis van die verhalen. Le ren is meer dan taal en rekenen. Het gaat ook om de teerkost die je mee krijgt op je levensweg. De school is daarvoor het transportmiddel. Het gebouw mag daar dienstbaar voor zijn. Ik wens jullie daar Gods zegen bij toe." Directeur Van 't Hof had ook naar een overeenkomst gezocht en was bij Theo Thijssen terechtgekomen, de onderwijzer die een boek schreef over De gelukkige klas in een arm deel van Amsterdam en waarin de juffrouw 'een ongekend enthousias me en grote liefde voor het kind' toont. Daar gaat het volgens Van 't Hof om. Niet het gebouw op zich is be palend, maar de houding van het onderwijzend personeel. „Een mooi gebouw is een stimulans, een vitamine voor de motivatie. Het is nog prettiger om voor de klas te staan. Maar het betekent niet auto matisch een goede school." Het is volgens Van 't Hof slechts een voorwaarde. „Binnen dit gebouw moeten we elk dag als onderwijsge vende bouwen aan ons onderwijs. En de kinderen wijzen op het enige vaste fundament, op de Hoeksteen Jezus Christus. Het is onze plicht te wijzen op de zonde en de genade en de persoonlijke bekering." Het vergroten van kennis, prestaties en vaardigheden is belangrijk, maar het omgaan met elkaar is evenzeer van groot belang. Van 't Hof haalde SGP-er wijlen ds. Zand aan die er in de Tweede Kamer op gewezen heeft dat de karaktervorming en persoonlijkheidsvorming meer aan dacht moet hebben dan de intellec tuele vorming. „Hij had net zoals zovele SGP-ers een verstandige en vooruitziende blik. Normen en waarden zijn weer actuele thema's geworden." De kleuter heeft volgens de direc teur geen mooi gebouw nodig, maar wel een lieve enthousiaste juf die hart heeft voor haar kleuters. „Dat voelt een kind. We streven er naar dat er voor elk kind een plaats mag zijn op school waarin een ider zich gelukkig kan voelen." Kleuterjuffrouw Francien Burgers zei namens het team blij en geluk kig te zijn met de uitbreiding. Ze wees erop dat er nu ook een heuse directiekamer is gekomen en dat daar een passend cadeau bij hoort. Van 't Hof kreeg een plastic tas van een herenmodewinkel met een mi- niatuurkapstokje met een colbert jasje eraan. Dat sloeg op de ge woonte van de directeur om op vrijdagmiddag zijn jas in een tas te doen en naar huis te nemen. Dominee J.C. Klein van de Neder lands Hervormde kerk verzorgde de sluiting. Hij benadrukte de rol van het gezin, de school en de kerk in de christelijke opvoeding van de kinde ren. En prees de zegeningen van het leren lezen en rekenen. Maar wees ook op de gevaren van deze vaardig heden. „Lezen en schrijven, maar ook rekenen worden misbruikt. Het gaat er voor het onderwijzend perso neel om de kinderen te leren om te gaan met die vaardigheden en instru menten. Daarvoor verantwoording af te leggen tegenover de kinderen, de ouders en de Heere. Dat je naar huis gaat met een schoon geweten. Dat de kinderen iets mogen weerspiegelen van Jezus' lankmoedigheid, liefde, bewogenheid en zorg." Het is volgens Klein ook zaak dat leerkrachten die een fout begaan dat erkennen tegenover het kind. „Dat goed te maken en naar de Heere te gaan om het voor Hem neer te leggen om vergeving te kunnen vragen. Om de kans te krijgen om met nieuwe moed verder te gaan." De dominee haalde psalm 127 aan, het bedevaartslied van Salomo: ,Als de Heere het huis niet bouwt,/ zo vergeefs bouwen de bouwlieden hieraan.' Daarna bezocht het gezelschap de nieuwe lokalen van de Koningin Ju lianaschool. Zaterdagochtend werd het open huis druk bezocht. Buiten waren er spelletjes en allerlei andere activi teiten. Om kwart over elf begon het echter te regenen en verhuisde men naar binnen. Het bleef echter tot een uur druk met bezoekers die de nieuwe lokalen konden bezichtigen. En die is eigenlijk 100 euro per verzuimde schooldag, legde offi cier van justitie mevr.mr. G. Oos- terveld uit. Meldde de gemeente Tholen onlangs, dat vijftien kinde ren met ingang van het nieuwe schooljaar niet zijn komen opda gen, de dertienjarige dochter van mevr. Z. was 6,5 week weg ge weest, waarvan maar twee weken in de kerstvakantie vielen. De vier kinderen zaten vrijdagmiddag alle maal in de zaal, toen de officier er op wees, dat ,we in Nederland zwaar hechten aan een goede oplei ding voor de kinderen.' Mevr. Z. vertelde, dat ze de school om toestemming had gevraagd voor de reis naar Curacao, maar die gaf geen goedkeuring. „De ticket van 8500 gulden had ik toen echter al gekocht. Een meneer had een deel daarvan betaald en verder had ik de kinderbijslag ervoor ge spaard. Het was mijn eerste en eni ge vakantie. Met de feestdagen zat ik steeds alleen en het was ook zes jaar geleden dat ik op Curacao bij mijn moeder was. Mijn zus en mijn nicht gingen ook, maar aangezien in de vakantie alle vluchten volge boekt waren, moest ik wel van 3 december tot 16 januari", vertelde de inwoonster van Sint-Maartens dijk. De kantonrechter was benieuwd wat zij een volgende keer zal doen gezien de aanwezigheid van nog drie kleinere, leerplichtige kinde ren. „Ik weet het niet, want ik zit in de bijstand, dus moet ik eerst voor de reis sparen", zei mevr. Z. „Of u moet weer een gulle meneer tegen komen", opperde de kantonrech ter. De vrouw vertelde in november altijd heimwee te krijgen naar Cur acao. De officier vond vakantie geen bij zondere reden om 4,5 week de school te verzuimen. „Het is be langrijk om uw familie te zien, maar de richtlijnen geven aan, dat er een boete van 100 euro per dag wordt opgelegd voor schoolver zuim. Gezien uw financiële situatie wil ik echter met 750 euro vol staan", aldus mevr. Oosterveld. De kantonrechter zei nog één keer heel coulant te willen zijn gezien de hele moeilijke situatie waarin de vrouw verkeerde. „Iemand in de bijstand kan ik geen 750 euro boete opleggen. Daarom hoeft u nu niets te betalen, maar u moet het niet weer doen. Anders komt de straf van 750 euro, die in de proeftijd van twee jaar geldt, wel tot uitvoe ring", zei mr. Melens. Advertentie I.M. Ongeveer 150 scholieren maken op 1 oktober vanuit Wemeldinge een tocht met de rondvaartboot Frisia over de Oosterschelde. Zij zijn de winnaars van de wedstrijd 'bouw een boot uit een (kinder)boek' die de bibliotheken op Tholen, Noord- en Zuid-Beveland en Schouwen-Duive- land hebben georganiseerd voor de groepen 7 en 8 van de basisscholen. Voor het eerst wordt op deze manier regionaal het startsein gegeven voor de kinderboekenweek, die duurt van 2 t/m 12 oktober. Landelijk motto is 'Ay-ay kapitein: boeken over boten'. Drie Thoolse scholen hebben een werkstuk ingeleverd. Tijdens de anderhalf uur durende vaartocht vertelt de Middelburgse schrijver Robbert-Jan Swiers zee mansverhalen, terwijl de kapitein uitlegt wat er onderweg te zien is. Het samenwerkingsverband wel zijnszorg Oosterschelderegio heeft door een subsidie dit bijzondere uit stapje mede mogelijk gemaakt. De werkstukken van de kinderen - op dracht was een vaartuig te maken dat blijft drijven - zijn in de biblio theken te bewonderen. Voor de groe pen 1 t/m 6 hebben boekhandel De Koperen Tuin en de bibliotheek in Goes een wedstrijd met dezelfde op dracht georganiseerd. Aan de win naars worden op een feestelijke bij eenkomst op 5 oktober boeken pakketten uitgereikt. De bibliotheken hebben ook eigen activiteiten. In de Thoolse vestigin gen wordt er op 2 en 9 oktober 's middags voorgelezen voor de klein tjes. De 2- tot 6-jarigen kunnen een kleurplaat halen en de 6- tot 9-jari- gen een piratentrekpop maken en aankleden. Dit zijn wedstrijden waaraan prijsjes zijn verbonden (ook de uitleenposten doen mee, maar werkstukken moeten in één van de drie hoofdvestigingen ingele verd worden). De hele periode kun nen kinderen meedoen aan een quiz. Voor de jeugd van 10 t/m 12 jaar is er tenslotte een voorleeswedstrijd (opgave tot 2 oktober), op zaterdag morgen tussen 10 en 12 uur in de bi bliotheek in Tholen. Aansluitend worden de prijzen uitgereikt van de diverse wedstrijden. Het aardappelseizoen op de veiling in Sint-Annaland loopt op zijn eind. De aanvoer was dinsdag maar de helft meer van vorige week. Voor een kilo Bintjes, die nog volop ge rooid worden, drukten de handela ren in de veilingbankjes bij 7 euro cent af. De Bildtstar wordt beter betaald met 9 cent en de Doré haalt zelfs nog een dubbeltje. Dinsdag 24 september: Doré 10, Nicola 8, Bintje 7, Bildtstar 9, bon ken 10, drielingen 5, aanvoer 88 ton. Gaslek AJP. De brandweer van Sint-Philipsland rukte donderdag avond rond half twaalf uit voor een gaslek aan de Langeweg in Anna Ja- cobapolder. Op het betreffende per ceel is onlangs een woning ges loopt. Een voorbijganger rook een gaslucht en sloeg alarm. De brand weer ging er met meetapparatuur heen, en waarschuwde Delta toen er inderdaad een lek bleek te zijn. De afdeling geriatrie (ouderdoms zorg) van ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom verhuist van daag van het tijdelijke onderkomen naar de nieuwe, speciaal gebouw de, afdeling G9. Deze is bestemd voor maximaal zestien oudere pa tiënten met meervoudige gezond heidsklachten. Behalve over zie kenkamers beschikt de afdeling over een huiskamer, een kamer voor activiteitenbegeleiding en een eigen ruimte voor fysiotherapie. Na de verhuizing is geriatrie een geslo ten afdeling die in de opbouwfase begint met twaalf patiënten. Dialectboeken. In Roosendaal wor den drie dialectwoordenboeken ge presenteerd over de flora (planten). Het gaat om delen van de woorden boeken van Brabantse dialecten, Limburgse dialecten en Vlaamse dialecten. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand augustus 2002. L.D. de Witte, Burg. Smithstraat 13, betonafwerkingsbedrijf, geen perso neelsleden. C. Stofregen klusbedrijf, Westvest 27, klus- en onderhoudsbedrijf, 1 personeelslid (verplaatsing bedrijf van buiten Zeeland). Eagle computerservice, Anjer straat 15, kleinhandel in, reparatie en onderhoud van computers, geen personeelsleden. Seafood packers b.v. i.o„ Geulweg 13, inpakken en verwerken van vis en visproducten, 5 personeelsle den. Markt 8-10, 4691 BX Tholen, tel. 0166-602425 Advertentie I.M. Kaaij 2, Tholen Telefoon: 0166-601122 Advertentie I.M. In de brief wordt vooral op de socia le, emotionele en menselijke kant van de zaak gewezen. „Er staan hier hele families die al 20, 25 of zelfs meer dan 30 jaar in Sint-Annaland hun recreatief verblijf hebben. Er is een vriendenkring opgebouwd. De rustige oude dag waarop velen zich hadden verheugd, dreigt in één klap te veranderen in een tragedie die niemand had voorzien." Aangezien de gemeente nog ver gunning moet verlenen voor de ver anderingen op de camping, hebben de kampeerders hun hoop op b. en w. gevestigd. „Nu dreigt een grote groep mensen de dupe te worden van een puur economische ontwik keling. Voor de recreatieve voorzie ningen op het eiland is het een ver arming, want een tent of een caravan is straks niet meer welkom op de Krabbenkreek. Wij verwach ten dat de gemeente opkomt voor de belangen van de kampeerders die al zoveel jaren hier verblijven en die ook hebben bijgedragen aan de ont wikkeling van het eiland Tholen en Sint-Annaland in het bijzonder. Daarom vragen wij een soepele overgangsregeling, waarin aan de ene kant een begin kan worden ge maakt met de realisatie van het plan en aan de andere kant de kampeer ders de tijd en ruimte krijgen om nog een aantal jaren van hun wel verdiende rust te genieten. In een persoonlijk onderhoud willen wij u dringend overtuigen dat het op de door de nieuwe eigenaar voorgestel de manier echt niet kan. Het is on menselijk om kampeerder, die zeer geëmotioneerd zijn, zo de winter in te laten gaan", aldus de brief aan b. en w. namens de caravanbezitters van de Krabbenkreek. Mevr. Müller uit Breda kan niet meer op antwoord wachten, vertelt ze dinsdagmiddag bij haar caravan. „Wij willen zekerheid en daarom gaan we volgende week naar cam ping de Zeester in Scherpenisse. Met nog drie andere caravans van mensen die tot onze vriendenploeg behoren. Er was nog net plaats, want overal elders zitten de cam pings op het eiland en in de omge ving vol. Liever waren we echter hier gebleven, want we verblijven al 25 jaar met veel genoegen in Sint- Annaland. We vinden het dan ook erg om te vertrekken, maar na de botte presentatie van de nieuwe plannen denken we dat het hier hoe langer hoe moeilijker wordt", aldus mevr. Muller, wier man met pen sioen is. Hoewel het gras op camping de Krabbenkreek prachtig groen is, treft ook dhr. Van Meer uit Prinsen beek voorbereidingen om te ver trekken. „Ik heb vorig jaar nog een nieuwe caravan gekocht, dus je be grijpt wel dat we hier niet weg wil len. We staan hier al 25 jaar en sinds ik wao'er ben verblijven we van maart tot oktober op de camping. Veel liever was ik hier gebleven, want nu valt onze vriendenclub uit elkaar, maar de aankoop van een ka vel kan ik niet betalen. En ik ga er ook geen lening meer voor afslui ten", aldus Van Meer. VERVOLG VAN VOORPAGINA Volgens mevr. Bruné voelen de huidige campinggasten zich .schof terig' behandeld door de project ontwikkelaar. „Velen zaten dan ook met een brok in hun keel. Zelf staan we op een oude vuilnisbelt, maar we krijgen geen schone grond verklaring van De Visser als we dat perceel willen kopen. Gas flessen mogen straks niet meer. Dat kan een eis van de overheid zijn. Men moet het echter niet voorstel len of we geen voorzieningen heb ben op de camping, want water en riolering zijn er al. En het belang rijkste: we genieten daar elke dag dat we in Sint-Annaland zijn. Wij respecteren de waarden en normen van het dorp, maar ik ben bang, dat de toekomstige campingbewoners net zo op de Sint-Annalanders zul len neerkijken als de mensen uit de jachthaven. Je krijgt straks meer de koude kak, de mensen die het kun nen betalen. Van de oude garde van de Krabbenkreek blijft er met het plan van De Visser niemand over. We staan nu voor 1100 euro per jaar op de camping, alle lasten om gerekend wordt dat 450 euro per maand", zegt mevr. Bruné. Tweederde van de huidige cam pinggasten komt uit Nederland, met name West-Brabant en Zuid- Holland, eenderde is afkomstig uit België, vooral de omgeving van Antwerpen. De familie Dusink le vert de Krabbenkreek per decem ber 2003 op en diverse gasten heb ben aangegeven dat ze dan ook ver trekken. Chris Dusink geeft aan, dat juri disch de aanpak van de projectont wikkelaar klopt. „Het is zijn goed recht om de camping te verande ren. Wij hebben een goed bod ge kregen, zo simpel is dat. De opzeg termijn van drie jaar is ook correct. Kampeerders genieten geen rechts bescherming zoals huurders van een woning. Formeel gezien wer ken we nu met jaarcontracten met een opzegtermijn van drie maan den! Met de gewijzigde opzet, de privatisering, wordt wel een jaren lange traditie van de Krabbenkreek doorbroken. Onze mensen zijn niet kapitaalkrachtig genoeg om aan de nieuwe eisen te voldoen. Wij heb ben inderdaad een vrij ouderwetse camping, die moeilijk toegankelijk is voor hulpdiensten als de brand weer en de ambulance. Grotenhuis wil het terrein echt gaan verkave len met kadastrale nummers. Het wordt een park met 160 kavels van af 250 m2 tot 300 m2 met semi-per manente woningen, wintervast. Er zijn dan geen passanten meer mo gelijk op de camping", aldus Dus ink. Projectontwikkelaar De Visser wil de vaart erin houden en het komen de voorjaar aan de uitbreiding van de Krabbenkreek beginnen. Daarna wil hij het bungalowpark in de kleine Suzannapolder gaan bouwen en vervolgens de levensloopbesten- dige woningen aan de Klippelstraat en op het Havenplein in Sint-Anna land. Alles moet bijdragen aan een totale opwaardering van het haven gebied. Een schets van de nieuwe situatie voor Pare Krabbenkreek zoals Grotenhuis ontwikkelingsmaatschappij uit Raamsdonksveer, die de camping van de familie Dusink heeft dat heeft gepresenteerd. Het terrein ligt vlak langs de zeedijk bij de Krabbenkreek. Onderaan het bestaande kampeerterrein met links in het midden de kantine met kantoor en beheerderswoning. Direct boven deze centrale voorzieningen is nu het parkeerterrein, maar dat wordt in de nieuwe situatie ook bebouwd, want de auto's kunnen dan naast het chalet geparkeerd worden. Het stuk daarachter is momenteel nog bouwland, maar Grotenhuis heeft dat al gekocht voor uitbreiding van het terrein. Helemaal rechts de binnendijkse waterpartijen die er van oudsher liggen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 9