Provincie Zeeland Vergadering Provinciale Staten DE TUD TIKT VERDER... HARTEVElt MARQUES DEL TURIA URSUS SAFARI TIA LUSSO /F757Ö7 DROOGERS 11,75 10,50 PLAT DAK LEK? Toekomst voor het verleden vaste lage prijs 9.50 spaanse rode wijn 3,50 VERSPREIDINGEN ^Officiële Mededelingen V Rioolontstopping V Camera - inspectie V Rioolstank identificatie 0,7L 19 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 september 2002 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 39/2002 Afdeling Communnicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Het 10-puntenplan voor de Zeeuwse cultuurhistorie is bedoeld om rijk, gemeen ten, waterschappen, parti culieren en organisaties te mobiliseren en stimuleren om samen te werken met de provincie op het gebied van de cultuurhistorie. Inhoud Ontsluiting Algemeen bestuur Vrijdag 4 oktober, aanvang 10.00, uur vergaderen Provinciale Staten (PS) in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de bijeenkomst bij te wonen. Liquidatie rekening Recreatieschap Veerse Meer Visie op zorg Diversen Aanpassing kaarten Landschapsveror- dening Zeeland 2001 Ontgrondingen verordening V Riool inventarisatie V Lediging en levering van vetputten 55» Molenweg 31, 4698 AW Oud-Vossemeer Telefoon (0166) 67 21 30, Telefax (0166) 67 21 52 JONGE JENEVER RODE VODKA iv4o 0,7 I. een heerlijke creamlikeur met de smaak van tia maria /495 Deze aanbiedingen zijn geldig van 26 Sept. t/m 9 Okt. Dé Bierwinkel Halsterseweg 110 4613 BA Bergen op Zoom Ondanks rentestijging blijvend de laagste tarieven! Hypotheekrente vanaf 3,9% Wij bouwen op uw vertrouwen Het adres voor het bezorgen van al uw folders op Tholen en Sint-Philipsland DE DOLFIJ/V Raadhuisstraat 40 4698 AK Oud-Vossemeer Tel. 0166-672458 voor KUNSTSTOF daken met levensduur min. 25 jaar Abdij Nieuws Vliedberg bij Gapinge Het plan heeft als vertrekpunt de cultuurhistorie van Zeeland maar er wordt ook gesproken over het cultureel erfgoed. Cul tuurhistorie is het verhaal van de mens in Zeeland, vanaf de eerste vestiging tot de dag van vandaag. Met cultureel erfgoed worden tastbare objecten en voorwerpen bedoeld, die 'getui gen' zijn van de ontstaansge schiedenis De in het plan opge nomen acties richten zich op drie gebieden: het behoud en de bescherming van waarde volle historische zaken; het gebruik dan wel hergebruik hier van; actieve en passieve deel name. Ontsluiting van goed zichtbare archeologische restanten moet leiden tot meer waardering en kennis van de geschiedenis. Ontsluiting betekent niet dat naar elke vliedberg een wandel pad wordt aangelegd. Het is meer een benaming voor ken nisoverdracht over de ont staansgeschiedenis van een vliedberg en de functie van de maximaal twaalf meter hoge bergen. Als voorbeelden van archeologi sche monumenten worden ook de ringwalburgen van Burgh en Oost-Souburg genoemd en de laatmiddeleeuwse woonterpen en terpen in centra van de voor malige dorpen Brijdorpe en Elle- meet. Van deze monumenten zou meer informatie voor geïn teresseerden beschikbaar moe ten zijn. Dat zou volgens het plan kunnen door gebruik te maken van multimediale tech nieken. Meer weten De ontsluiting is slechts een onderdeel van de tien punten. Het totale plan wordt gepresen teerd in een kleurrijke, 32 pagi na's tellende brochure. Wie hier belangstelling voor heeft kan het plan opvragen bij het infor matiecentrum van de provincie, tel. 0118-631400. E-mail:infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Maandag 30 september 2002 vergadert de statencommissie Algemeen Bestuur. Deze open bare vergadering begint om 13.45 uur en wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6 te Mid delburg. Aan het begin van de vergadering is er gelegenheid voor het publiek om gebruik te maken van het spreekrecht. Op de agenda staat onder andere een brief van GS met een discus sienota over de invoering van het dualisme. Een van de vragen gaat over de zwaarte van de positie van de statengriffier en de mate waarin ondersteuning van de frac ties zal plaats vinden. De krediet verlening aanlandigsvoorzienin- gen fiet-voetveer en de bijdrage voor hinderbeperkende maatrege len als gevolg van de WCT komen ook in deze commissievergade ring aan de orde. Het jaarverslag van het Monumentenfonds en de vaststelling van de subsidie 2002 Stichting Omroep Zeeland zijn de laatste agendapunten. De volle dige agenda en de daarbij beho rende stukken liggen ter inzage in het Informatiecentrum van de pro vincie. De concept jaarrekening 1998/1999 -met accoun tantsrapport- van het Recre atieschap Veerse Meer ligt vanaf 25 september 2002 ter inzage bij het Informatiecen trum van de provincie Zee land. De conceptjaarrekening is tevens de liquidatierekening in verband met de overdracht aan het waterschap Zeeuwse Eilanden. Deze stukken zijn tevens in afschrift tegen betaling van de kosten algemeen verkrijg baar gesteld. Streekplanherziening In deze vergadering komt het voorstel van GS inzake de herzie ning van het streekplan Zeeland aan de orde. De herziening is noodzakelijk in verband met de realisatie van de Westerschelde Container Terminal (WCT). De oeverstrook waar de terminal is gepland heeft in het huidige streekplan de bestemming 'ecolo gische ontwikkeling richtingge vend'. De bestemming wordt, als de Staten instemmen met het voorstel, gewijzigd in 'zeehaven terrein'. De streekplanherziening bevat een beschrijving van de effecten van deze activiteit voor de (regionale) economie, het ver voer via weg-, water, en treinver keer, het milieu, de veiligheid en de natuur. Bij de afweging voor de besluitvorming zijn GS tot de conclusie gekomen dat de functie van de zeehaventerreinen voor de Zeeuwse economie behouden kan worden door de komst van de WCT, zonder dat daardoor de woon- en leefkwaliteit in de provin cie in essentie wordt aangetast. Om dat te waarborgen worden de nodige maatregelen voorgesteld. De uitvoerbaarheid en de financie ring van deze maatregelen staan volgens GS ondubbelzinnig vast. De ingebrachte bedenkingen, het advies van de Provinciale Com missie Omgevingsbeleid en het voorstel van GS hebben aanlei ding gegeven tot het aanbrengen van wijzigingen in de ontwerp- streekplanherziening, zoals deze ter inzage heeft gelegen. Hinderbeperkende maatrege len De gemeenten Goes, Kapelle en Reimerswaal hebben in hun bedenkingen op de ontwerp streekplanherziening hun onge noegen kenbaar gemaakt over de onduidelijkheid van de inhoud en bekostiging van hinderbeper kende maatregelen die samen hangen met de komst van de WCT. Het gaat voornamelijk om maatregelen voor geluid rond het bestaande spoor. De hinderbeper kende maatregelen rond het bestaande spoor maken deel uit van de projecten Sloelijn en VERA. De gemeente Reimerswaal heeft gesteld dat vooraf duidelijk moet zijn welke maatregelen wor den getroffen en op welke manier de financiering zal plaats vinden. Door de provincie is aan het ministerie van Verkeer en Waters taat verduidelijking gevraagd over de beschikbare middelen en de termijn waarop de maatregelen aan de bestaande spoorlijn zullen worden getroffen. Het Ministerie heeft aangegeven dat er vol doende middelen gereserveerd zijn. Verder heeft Zeeland Seaports zich garant gesteld voor tijdige uitvoering van hinder beperkende maatregelen. GS stel len voor om een bedrag van 1 miljoen beschikbaar te stellen voor eventuele extra maatregelen die aanvullend zijn op de wette lijke vereisten. Fiets-voetveer De besteksraming voor het aan leggen van aanlandingsinrichtin gen zijn gereed. Het ontwerp is uitgewerkt op basis van de ver eenvoudigingen die zijn aange bracht om binnen het budget te blijven. In de aanlegvoorzieningen wordt per aanlegplaats één lift voorzien en worden de overkap pingen en zijafschermingen een voudiger uitgevoerd. Verdere versoberingen zijn niet gewenst omdat zoiets zal leiden tot kwali teitsverlies. GS stellen voor om 4.780.000,- beschikbaar te stellen voor de bouw. De herin richting van de veerpleinen en de gebouwen moet nog worden uit gewerkt. Voor het uitvoeren van een vooronderzoek naar het her- inrichten van de veerpleinen en gebouwen wordt instemming van PS gevraagd. De dienstverlening voor het fiets- voetveer Vlissingen-Breskens wordt, als de Staten instemmen met het voorstel, gegund aan de BBA. Hiervoor wordt een ver- voerscontract opgesteld voor een periode van zes jaar. Voor de dienstverlening wordt jaarlijks een geïndexeerd bedrag van 2.230.000,- euro beschikbaar gesteld. Tot het moment dat de nieuwe schepen voor de veerver- binding worden opgeleverd, kan gebruik worden gemaakt van de schepen van de Provinciale Stoombootdiensten. Informatie De agenda van de Statenverga dering en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage in het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Informatie is eveneens beschik baar via de website van de provin cie, www.zeeland.nl. Momenteel zijn er vier regiovisies zorg in uitvoering. Om het pro ces, de inhoud en resultaat van de huidige regiovisies te evalu eren is er in december 2001 een bijeenkomst voor alle stuurgroe pen georganiseerd. Deze bijeen komst heeft tot gevolg gehad dat er een aantal verbeteringen voor de korte, maar ook voor de lan gere termijn is geformuleerd. Die voor de langere termijn zijn nader besproken in mei 2002 tijdens een discussiebijeenkomst over de toekomst van de regiovisie zorg. Tijdens de bijeenkomsten is gebleken dat regiovisies waarde volle instrumenten zijn om de zorg in Zeeland en andere domei nen op elkaar af te stemmen. De aangedragen suggesties voor verbeteringen in proces, inhoud en resultaat zijn meegenomen in de opzet om te komen tot één regiovisie voor de gehele gezond heidszorg/zorgsector. Het concept 'Een nieuwe aan pak voor de regiovisie zorg 2004-2008' ligt vanaf 24 sep tember ter inzage bij het informa tiecentrum van de provincie. Gedurende de inspraakperiode, van 24 september tot 25 okto ber, kunnen zorgvragers, zor gaanbieders, gemeenten, zorg kantoor en zorgverzekeraar reageren pp het concept. Gedeputeerde staten hebben op 17 september 2002 vier kaarten gewijzigd waarop de bedrijventer reinen staan aangegeven in het kader van de Landschaps verordening Zeeland 2001. Op deze bedrijventerreinen geldt de Landschapsverordening Zeeland 2001 niet. De aanpassing is een gevolg van wijzigingen in een aantal bestem mingsplannen. Het besluit van gedeputeerde staten wordt gepu bliceerd in het Provinciaal Blad. Provinciale Staten hebben 20 september 2002 de Ontgron dingenverordening Zeeland 2002 vastgesteld. Gedeputeerde Staten hebben 24 september 2002 besloten dat de Ontgrondingenverordening Zee land 2002 kan worden onderwor pen aan een raadgevend correc tief referendum. De verordening en het GS-besluit worden 1 oktober 2002 gepubli ceerd in het provinciaal blad. Het voorstel aan Provinciale Sta ten over de Ontgrondingen-veror dening Zeeland 2002 is te lezen op de website www.zeeland.nl -bij digitaal archief - zoektekst Ont gronding. Met ingang van 2 oktober 2002 kan zes dagen lang tegen het GS- besluit tot het referendabel zijn van de Ontgrondingen verordening Zeeland 2002 schrif telijk beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag; iedere kiesgerechtigde in Zeeland binnen drie weken persoonlijk een verzoek indienen bij de woonge- meente tot het houden van een provinciaal referendum over de Ontgrondingsverordening. Ui H 'w M FINANCIEEL ADVIESBUREAU (effectief 4.0%) - meer dan 30 geldgevers; - onafhankelijke adviseurs; - door geheel Nederland; - ook voor alle verzekeringen de laagste premie. Neem eens de proef op de som en laat ons - geheel vrijblijvend - een financieringsplan opstellen. Het kost u niets! Hypotheken Westvest 3 4695 EA St. Maartensdijk Verzekeringen Postbus 23 4695 ZG St. Maartensdijk Financiële diensten T 0166-662454» F 0166-664382 Vestiging Regiobank e-mail lefinance@zeelandnet.nl ^RESTAUR^. Visrestaurant De Dolfijn is gevestigd op de eerste verdieping van eetcafé De Zeester aan de Gorishoeksedijk 35, Scherpenisse. Visrestaurant De Dolfijn is een zelfstandig restaurant, onafhankelijk van het eetcafé. Visrestaurant De Dolfijn is een nieuw initia tief van Anja en Ron. Visrestaurant De Dolfijn is geopend op vrij dag, zaterdag en zondag vanaf 17.00 uur, het gehele jaar door. Visrestaurant De Dolfijn werkt, om teleur stelling te voorkomen, alleen met reserverin gen. Visrestaurant De Dolfijn serveert verse vis, op de lavagrill bereid. Visrestaurant De Dolfijn heeft een ruime keus aan wijnen en een uitgebreid pakket aan speciaalbieren. Visrestaurant De Dolfijn heeft een bijzon dere inrichting en een spectaculair uitzicht. Visrestaurant De Dolfijn heeft als telefoon nummer: 0166 - 6615 61 Bel NauTa 06-53701311

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 19