WHS raakt nul pas vijf minuten voor het einde kwijt Noad verslaat koploper en is weg van de onderste plaats Verburgh SPS rode lantaarndrager na lesje fysiek voetbal Vosmeer in kopgroep na nipte winst in Lepelstraat Stavenisse buigt in slotfase voor beweeglijk SKNWK Patrick Ketting helpt Sint-Annalanders aan eerste zege Tholense Boys in middenmoot na gelijkspel bij Arendskerke Zege jong WHS Donderdag 26 september 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 De kennismaking met het Zeeuwse voetbal bevalt SPS tot dusver slecht. In en tegen Borssele werd de derde neder laag op rij geleden. Na het ontluisterend 5-0 verlies is SPS rode lantaarndrager in de vierde klasse A. Het team van Gerard van Zalinge kreeg zaterdag een lesje in fysiek en doeltreffend voetbal. Het roer moet om bij SPS, aldus Van Zalinge. „We moeten verdedigend meer in onze han den spugen. Er is teveel respect voor de tegenstander." Tenminste dertig punten pakken en meedoen voor een periodetitel. Die doelstelling legde Julian Roman dit sei zoen weg bij Vosmeer. Na het armzalige vorige seizoen leek het een utopie. De seizoenstart van de oranje-zwar ten liegt er echter niet om. Vosmeer won zondag bij Le pelstraatse Boys met 1-2 en bivakkeert nu in de de vijfde klasse C in de kopgroep. Bovendien kan Roman door de grote trainingsopkomst deze jaargang keuzes maken. „Ik kan met het elftal alle kanten op. Het is aan de jongens om te bepalen hoe ze verder willen gaan." Na drie competitiewedstrijden is de nul verdwenen bij WHS, maar het ging zaterdagmiddag moeizaam tegen de enige club in de derde klas die nu nog zonder punten is. Voor de topscorer van vorig seizoen, Patrick Ketting, kwam de enige treffer van de wedstrijd als een bevrij ding. Sinds hij vader geworden was, had hij nog niet ge scoord. De kansen waren talrijk. Ook het Zwijndrechtse Pelikaan had diverse scoringsmogelijkheden, maar alle ballen gingen naast of over. Stootkracht Smerdiek met lege handen na treffer DVO Smerdiek voelde zich zaterdag bestolen door de arbiter in de vroege topper tegen DVO. Scheidsrechter Blankers gaf een kwartier voor het einde zijn zegen aan de beslis sende 0-1, een treffer die volgens heel Smerdiek geurde naar buitenspel. Stavenisse verloor met 6-1 bij het sterke SKNWK. Daardoor staat de ploeg van Dick Soomers nog zonder punten onderaan in de vierde klasse B. Toch hield Stavenisse een positief gevoel over aan de wed strijd in Nieuwerkerk. Pas in de laatste tien minuten ging de ploeg door de knieën. Moegestreden Smerdiek aan kop b.if. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat - Hi-end audio, speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Trefzeker Topscorer Jacco Vaders( Vosmeer) 3 John Vroegop (Vosmeer) Frans Hagenbeek (Thol.Boys) Francel Kousemaker (Thol.Boys) René van Vossen (SPS) Elmar v.d. Griek (Smerdiek) 2 Slechts zeven keer vonden de Thoolse spitsen het afgelopen weekeinde het net. Zes daarvan scoorden hun eerste compe- titiedoelpunt: Patrick Ketting van WHS, Jeremy Gierman van Stavenisse, Ed Mastbergen van Vosmeer en Arjan Moer land, Corné de Frel en Ronald den Bra- ber van Noad '67. Ook Jacco Vaders vond het net en hij is zodoende met drie treffers lijstaanvoerder. Voetbal programma Zaterdag 28 september uur TholBoy s-Terneuzen .B .(Wagenaar) 15.00 Kapelle-Noad(Lindhout) 14.30 FSV-WHS(dBie) 14.30 SPS-Cadzand(Simonse) 14.30 Stavenisse-Wolfaartsdijk(Klerx) 14.30 Vrederust-Smerdiek(Kocken) 14.30 WHS 2-Arendskerke 2(vProoyen) 14.30 Dauwendaele 2-Thol.Boys 2(Simson) 14.30 Noad 2-Wieldrecht 2(Schot) 15.00 Kapelle 3-Smerdiek 2(vKlinken) 14.30 Thol.Boys 3-Rillandia 3 14.30 SPS 2-Heinkenszand 3 14.00 Smerdiek 3-Dinteloord 3 14.30 Klundert 4-Stavenisse 2 14.30 Noad 3-Thol.Boys 4 13.30 Apollo 3-SPS 3 14.30 ZPR 3-Smerdiek 4 13.00 Krabbendijke 4-Noad 4 14.30 WC 4-Thol.Boys 5 13.30 WHS 3-WC 5 13.30 Vrederust 5-WHS 4 12.30 Smerdiek da.-GJS 14.30 Zondag 29 september uur Vosmeer-Kaaise B.(Lambregts) 14.30 Ves 5-Vosmeer 2 10.00 Vosmeer 3-Gastel 7 10.00 Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-Dinteloord 3-0, 's- Heer Arendskerke-Thol.Boys 0-0. Derde kl.: WHS-Pelikaan 1-0. Vierde kl.: Borssele-SPS 5-0, Smer- diek-DVO 0-1, SKNWK-Stavenisse 6- 1. Vijfde kl.: Lepelstraatse B.-Vosmeer 1-2. Dames: Nieuwdorp-Smerdiek 0-2. Tweede kl. res.: GPC 2-WHS 2 1-3, Thol.Boys 2-Apollo 2 1-2, VVGZ 3- Noad 2 8-3. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Yerseke 3 5-0. Vierde kl. res.: Wemeldinge 4- Thol.Boys 3 2-4, Vrederust 2-Smer- diek 3 5-2, Thol.Boys 4-Seolto 4 3-2, DVO 3-Noad 3 1-1. Vijfde kl. res.: Smerdiek 4-Krabben- dijke 4 1-7, Thol.Boys 5-WHS 3 1-3, Noad 4-Kloetinge 5 5-7. Veteranen: WHS 4-Bruse B. 5 4-2. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Moerstraten 2 7-0, NSV 5-Vosmeer 3 5-1. Jeugd: Schutters - Vosmeer A 11-0, Vosmeer C - Steenbergen 0-4, Vos meer D - SPS 1-4, Vosmeer E-NVS 3- 1, NVS - Vosmeer F 5-0; DSE - Noad B 7-2, Yerseke - Noad C 1-6, Noad D - Smerdiek D 8-4, NVS - Noad E2 1-8, Noad Fl-NVS 4-3, Noad F2-BSC 1-9; Moc-Thol.Boys A 5-12, Thol.Boys B- Unitas 7-3, Goes-Thol.Boys C 3-1, Thol. Boys Dl-Halsteren 1-4, Thol. Boys D2-K'vangers 2-0, Thol.Boys El-Steenbergen 3-2, SPS E-Thol.Boys E2 0-8, Halsteren-Thol.Boys E3 7-1, Thol.Boys meisjes-Marjola Girls 1-6, Thol.Boys Fl-WHS F1 0-7, Steenber gen - Thol.Boys F2 3-6, Lepelstr.Boys - Thol.Boys F3 0-8, Thol.Boys smur fen - Kruisland 1-11; ZSC - Smerdiek B 5-2, Smerdiek meisjes - Divo 2-5, Smerdiek El - Stavenisse E 7-3, Moe - Smerdiek E2 4-2, Smerdiek F1 - SPS F 7-1, Welberg - Smerdiek F2 5-0; Ril- landia - WHS BI 3-4, WHS B2 - Kloe- tinge 1-8, WHS C - Dreischor 0-2, Zeelandia - WHS meisjes 3-3, WHS D - NVS 2-2, WW - WHS El 3-9, WHS E2 - Val Aan 8-2, WHS E3 - Halsteren 1-8, Moe - WHS E4 1-7, Steenbergen - WHS E4 1-2, WHS F2 - Dosko 0-10, WHS F3 - Dosko 3-3. Vierde klasse keeper van de thuisclub evenmin verontrusten. Van Zalinge zag in de eerste helft al de tekortkomingen bij zijn ploeg. „We moeten durven voetballen. Nu is er, zo lijkt het ten minste, vooral angst om de bal van de tegenstander af te pakken." De leeggespeelde Rottier werd in de rust vervangen door Corné van der Male. Nauwelijks rolde de bal, of de 1 -0 lag achter Niels Lisseveld. Even later sloeg de thuisclub voor de tweede maal toe: 2-0. Van Zalinge wist dat de pap gestort was. „Het was gewoon op. Vorige week tegen Wissenkerke voelde ik bij de 1-4 achterstand dat er nog niks verloren was. Nu was dat gevoel er absoluut niet. Het enige wat me tevreden stemt, is dat de jongens achteraf po sitief zijn gebleven, ledereen stak de hand in eigen boezem en zo hoort het." SPS werd in het vervolg aan al le kanten overlopen en Borssele trok door naar 5-0. In de slotfase deed B- junior Christian Poot nog even mee. Komende zaterdag speelt SPS tegen Cadzand, de ploeg die Smerdiek vo rig seizoen in de nacompetitie de das omdeed. Van Zalinge hoopt op een ommekeer. „De competitie duurt nog lang genoeg. Na drie keer ver liezen is er geen reden tot paniek. Zeker is wel dat we nog een lange weg hebben te gaan." De ineenstorting van SPS voltrok zich zaterdag pas na de hervatting. De rust werd met 0-0 bereikt. Ook in het eerste deel was het echter duide lijk dat SPS aan een moeilijke mid dag bezig was. De thuisclub zocht het vooral in lange halen naar voren en felheid in de duels. SPS kwam niet uit de voeten op het zware veld en kon voorin geen potten breken. Ook miste de ploeg de kracht om de bal te veroveren. De als laatste man opterende Erwin Feijtel hield de schade tot aan de thee echter be perkt. Feijtel, op die positie vervan ger van de wegens werkzaamheden op het laatste moment afgehaakte André Schcrpenisse, werd bijge staan door Corné Rottier en Peter van der Male in de mandekking. Martin Quist was na zijn sterke op treden tegen Wissenkerke ditmaal onzichtbaar als aanvallende midden velder en ook Johan Uijl kwam er voorin niet aan te pas. Uijl kreeg voor de pauze de enige halve kans van de middag ,maar rondde te slap af. Schoten uit de tweede lijn van René van Vossen konden de sterke Vijfde klasse gepasseerd. In de 37e minuut werd het onverwacht gelijk. Het vlagsig- naal voor buitenspel werd gene geerd en keeper John Aarnoudse moest zich gewonnen geven tegen de doorgebroken aanvaller: 1-1. Guido Quaak kwam tijdens de pau ze in de ploeg voor Plompen. In de tweede helft was het meeste balbe zit voor Vosmeer. Kansen kwamen er ook. John Vroegop had in de 55e minuut alle hoeken voor het uitkie zen, maar wederom stond het vizier niet op scherp. De kopkracht van Ed Mastbergen gaf uiteindelijk de doorslag. Uit een hoekschop van aanvoerder Danny Istha knikte de voorin opgedoken centrumverdedi ger in de 70e minuut de 1 -2 binnen. Vosmeer maakte het daarna vooral zichzelf nog moeilijk. De ploeg ging teveel achteruit voetballen, zo dat de thuisclub meer pressie aan de dag kon leggen. Aarnoudse moest nog een keer voluit aan de bak. Het overige gevaar kwam vooral uit af standsschoten. Het ongeslagen Vos meer moet het zondag opnemen te gen het nog puntloze Kaaise Boys. Roman rekent op de volle buit. „We hebben dit seizoen gekozen voor prestaties. Dan zijn dit de wedstrij den waarin we het moeten laten Roman had zondag wederom geko zen voor het spitsenduo John Vroegop en Jacco Vaders. Tekenend voor de huidige weelde bij Vosmeer dat daardoor Jasper de Regt tot een optreden bij de reserves werd ver oordeeld. Ook Arjen Verkamman kwam niet in de beginopstelling voor. In de derde minuut was het al raak voor een bijzonder gemoti veerd Vosmeer. De achter de spitsen opererde Theo van Eekelen werd in de diepte gestuurd door Leon van Treijen, de voorzet werd door de Lepelstraat-verdediging grandioos gemist en Jacco Vaders profiteerde: 0-1. Toch verweet Roman zijn spit sen na afloop een gebrek aan scherpte. De kritiek was niet onte recht. Vroegop deed niets met een perfecte bal van linkermiddenvelder Rini Plompen en Vaders kopte in vrijstaande positie over. Toch leek Vosmeer voor de thee nog een twee de treffer op het bord te brengen. De Brabantse keeper werkte een ver dwaalde voorzet van Plompen in het eigen doel, maar de scheidsrechter oordeelde dat de bal de lijn niet was I WHS 1 speelde zaterdag in rode shirts met zwarte kousen. De reserve-uitrusting werd geschonken door Cl000 Gunter die de financiële ondersteuning van de Sint-Annalandse voetbalvereniging verlengde. Voorzitter Sander Westdorp Mzn. bedankte supermarktondernemer Bram Gunter rechts) met bloemen voor zijn sponsoring. Advertentie LM.) De thuisclub zette vanaf het begin druk op de bezoekers, maar Ketting stond toen nog niet op scherp. Hij miste rakelings een voorzet van Hans v.d. Ouden, een schot werd door de doelman gekeerd en een derde keer ging de bal maar net naast. Pelikaan brak diverse keren gevaarlijk uit, wat grote kansen op leverde, maar de schoten gingen naast of over. Bovendien speelde keeper Anné van Vossen een uitste kende wedstrijd en keerde - ver uit lopend - zelfs met zijn knie een bal voordat een Zwijndrechtse aanvaller er bij kon. De jonge Lennert Hage verdedigde bij WHS in de plaats van de gebles seerde Arjan Mosselman. Hage heeft zijn iengte in elk geval mee, zodat hij evenals Leon de Witte in de lucht de tegenstander de baas kan blijven. Pelikaan raakte naar mate de eerste helft vorderde geïrriteerd om dat de kansen verprutst werden, zo dat scheidsrechter Wagenaar de ge beten hond werd. Die liet zich niet imponeren door de bluf uit de Rand stad en gaf gele kaarten voor het wegtrappen van de bal nadat WHS een vrije trap had gekregen, en voor commentaar op de leiding. De tweede helft leek goed te begin nen voor de thuisclub, maar drié me ter voor het doel liet Patrick Ketting een niet te missen kans voorbijgaan. Toen de spits faalde, probeerden an dere WHS'ers het zelf te doen. Wil liam Vroegop zag eerst een kopbal uit een hoekschop overgaan en be gon daarna een mooie solo. Maar die strandde tenslotte toch, terwijl Ketting op rechts helemaal vrij stond. Pelikaan bleef op de counter loeren, maar dat gebeurde minder vaak dan voor rust. En ook nu stond keeper Van Vossen op zijn plaats. Meer dan een hoekschop gaf hij niet weg, maar het bleef gevaarlijk. De Zwijndrechtse ploeg kreeg alleen voor de doelman een kans om de score te openen, maar de Sint-Anna landse keeper redde met zijn voet. Trainer Johan Sulkers bracht een verse aanvaller in het veld: Hans Leune in plaats van Corné van Til- beurgh. Leune brak op links diverse keren met succes door en één keer was hij heel dicht bij een doelpunt, maar de bal werd tot hoekschop ver werkt. Zo bleven de doelpunten maar uit, maar vijf minuten voor rust was het toch raak. Keeper Van Vos sen schoot de bal uit naar Leune, die naar rechts passte, waar de goed spe lende Michel Mosselman oprukte en Patrick Ketting in het centrum be diende. Met twee verdedigers bij zich, zag Ketting dit keer wel kans om zich vrij te spelen en de keeper het nakijken te geven: 1-0. Juichend sprintte de Sint-Annalandse spits naar de achter- en zijlijn, compli menten in ontvangst nemend van zijn medespelers. De supporters moesten buitengewoon lang wach ten op dit doelpunt, dat uiteindelijk ook de beslissende treffer bleek. Erik Post mocht nog even invallen voor de minder goed opererende Matthijs Bruijnzeel. Overigens kreeg de keeper van Pelikaan nog geel voor het haken van Bruijnzeel. Bij WHS ontvingen Hans v.d. Ou den en William Vroegop nog een ge le kaart, waarmee het totaal op vijf kwam. Voor de thuisclub waren de drie punten nu echter belangrijker. 'Binnen is binnen', concludeerde een supporter, want de Sint-Anna landers waren in de derde competi tiewedstrijd hard toe aan de punten. Zeker ook in een thuiswedstrijd, waarin het vorig seizoen nauwelijks meer lukte om gelijke spelen, laat staan een overwinning te boeken. WHS speelde zaterdag in het rood, maar in de kantine gingen de Sint- Annalanders over op een biermerk dat méér bij de clubkleur groen past. De overwinning werd gevierd met het rad van avontuur, waarvan ook de veteranen van Bruse Boys geno ten, die rond zes uur op de fiets naar huis gingen na hun wedstrijd tegen WHS 4. Noad'67 is van de nul af. De ploeg van Peter van Poortvliet versloeg zaterdag overtuigend de voormalige eersteklasser Dinteloord: 3-0. De Brabanders gingen tot de partij in Fiupland ongeslagen aan de lei ding. Tholense Boys kwam niet langs 's Heer Arendskerke: 0-0. Wel pleitte het voor de geel-zwarten dat het tegen de aanvallend sterke thuisclub geen doelpunten weggaf. Door het gelijkspel staan de Thole- naren nu in de middenmoot van de tweede klasse. Peter van Poortvliet gebruikte aan moet natuurlijk wel binnen de lijnen de vooravond van de partij tegen de lijstaanvoerder een klassieke trai nerstruc. Hij bracht enkele kranten koppen onder de aandacht uit de re gionale pers van de week ervoor. Met name het volgens de bewuste krant onthutsend zwakke optreden van de Fluplanders tegen Seolto werkte als de bekende rode lap op de stier. Noad was er tegen Dintel oord veel aan gelegen om een spor tief antwoord op de krantenkritiek te geven. Toch was het openings kwartier geheel voor de bezoekers. Het was enkel aan het sterke optre den van doelman Kees Lozekoot te danken dat de nul op het bord bleef. Een aanvaller van Dinteloord mocht vrij op Lozekoot afgaan, maar de Fluplandse doelman toonde zich een meester in het een-tegen-een duel dat volgde. Ook bij enkele an dere dreigende situaties sleepte Lo zekoot zijn ploeg er doorheen. Gaandeweg de eerste helft kreeg Noad meer greep op het spel van de tegenstander. Cenny van Splunter bemoeide zich met de gevaarlijkste aanvaller van de bezoekers en Mau rice de Goede buffelde juist voor de defensie. Als rechtsback kwam ook Jeroen Rcijngoudt goed uit de verf. Voorin was aanvoerder Arjan Moer land meer vooruitgeschoven dan bij de eerste twee competitiewedstrij den, waardoor er aanvallend meer dreiging was. Het was ook Moer land die zijn ploeg uit een voorzet van Iwan Geense een half uur aan de leiding bracht: 1-0. De treffer van Moerland betekende voor Noad het eerste doelpunt in de tweede klasse. Corné de Frel verzuimde nog voor de thee om bij twee goede mogelijkheden zijn ploeg in veilige haven te brengen. Toch was Van Poortvliet tevreden over de eerste vijfenveertig minuten. „Je kunt als trainer vanalles verzinnen, maar het gebeuren. Voor Noad was het be langrijk om zelf een keer op voor sprong te komen. Dan moet je meer druk naar voren geven, ook al is dat niet altijd de stijl van de ploeg ge weest. We mogen niet meer wach ten op stilstaande situaties, waarbij Jaap van Oudenaarde met zijn leng te iets kon forceren. De ploeg pakte dat zaterdag verschrikkelijk goed op." In de tweede helft ging Dinteloord nadrukkelijk op zoek naar de gelijk maker. De echte scherpte voorin ontbrak echter bij de bezoekers, die ook enkele belangrijke basisspelers misten. Menno Fonteijne en de ove rige verdedigers hielden de deur bo vendien goed gesloten. Bij een slip pertje van Stefan Fonteijne kreeg Dinteloord zijn beste kans van de tweede helft, maar de uitblinkende Jeroen Reijngoudt redde op de doel lijn. Ook eindigde nog een schot van de bezoekers, via de voet van Cenny van Splunter, op de boven kant van de lat. De offensieve speel stijl, sinds jaar en dag het handels merk van de West-Brabanders, bood Noad ruimte voor de counter. Met name Corné de Frel is bij Noad het type spits dat houdt van de snelle te genaanval. Het was dan ook geen toeval dat juist De Frel een kwartier voor het einde alleen op de Dintel- oord-keeper mocht afgaan en met een geplaatst schot voor de 2-0 zorgde. In de slotfase werden de doelpun tenmakers Moerland en De Frel vervangen door Benjamin Suurland en Ronald den Braber. De invallers tekenden in eendrachtige samen werking voor de alles beslissende 3- 0. Suurland maakte de actie en Den Braber rondde bij zijn eerste bal contact bekwaam af. Door de ver rassende zege is Noad van de hate lijke onderste plaats weg. Zaterdag wacht de Fluplanders de uitwed strijd tegen Kapelle, nog een ex-eer steklasser. Van Poortvliet hoopt op een puntje. „We hebben een zware competitiestart. Na het positieve re sultaat tegen Dinteloord moeten de jongens beseffen dat het allemaal mogelijk is. Deze overwinning biedt perspectief voor de komende weken." Tholense-Boystrainer Romeo van Aerde had in de voorbespreking te gen 's Heer Arendskerke vooral ge wezen op het opvallende doelsaldo van de Bevelandse ploeg: veel doel punten voor, maar ook veel tegen treffers. Al vele seizoenen lang ligt de kracht van Arendskerke in de voorste lijn, met name bij Frank en Marco Goedegebuure. Eric van Gorsel en Arie Draaijer werden door Van Aerde belast met de man dekking. Pech was er voor Van Gor sel die zich in de 25e minuut flink blesseerde. Martin de Waal kwam voor hem binnen de lijnen en Jeroen Nieuwkoop zakte een linie terug om zich met de bewaking van Frank Goedegebuure bezig te houden. De vaak te wild spelende Nieuwkoop deed dat zaterdag naar behoren: in getogen hield hij de angel van Arendskerke uit de wedstrijd. Arie Draaijer haalde op Marco Goedege buure eveneens een ruime voldoen de. Toch kroop Tholense Boys in de openingsfase een keer door het oog van de naald. Van dichtbij schoot Frank Goedegebuure op de paal. Na die moeilijke start kreeg Tholen se Boys meer controle over de wed strijd. Toch duurde het tot de 37e minuut, voordat de eerste kans voor de bezoekers kon worden geno teerd. Frans Hagenbeek speelde zich knap vrij, maar de doelman redde. Said Oumhamed, bij afwe zigheid van de geblesseerde Jan Groenewegen de secondant van Ha genbeek in de eerste lijn, verloor bijna iedere bal. Daardoor werden er maar weinig gevaarlijke situaties afgedwongen. Op slag van rust ein digde een verdwaalde lob van Arendskerke tot geluk van Marius Bal en heel Tholen op de paal. Van Aerde besefte dat hij met de 0-0 ruststand zijn handen mocht dicht knijpen. „Ons probleem is het ge brek aan stootkracht voorin. Frans Hagenbeek stond er bijna alleen voor en hij is een type speler dat dan al gauw zijn koppie laat han gen." Het is nog niet duidelijk of Groene wegen komende zaterdag tegen Ter- neuzense Boys voldoende hersteld is om te starten. Simon Jansen is op de weg terug na een liesblessure en begint komend weekeinde in het tweede elftal. Afgelopen zaterdag speelde ook Jaben Kortland weer mee met de reserves. Kortland haakte eerder met motivatieproble men af en koos voor het vijfde elf tal. De rentree van Hassan el Jilaii wordt eveneens binnenkort ver wacht. Van Gorsel is waarschijnlijk enkele weken uit de roulatie, zodat Van Aerde nog wel even aan het im proviseren blijft. De oefenmeester kan moed putten uit de tweede helft tegen Arendskerke. Met Ali Oum hamed in de ploeg voor broertje Said werd de druk op het doel van de tegenstander opgevoerd. Oumha med verscheen na een uur oog-in- oog met de doelman, maar punterde via het been van de uitlopende goalie naast. Uit een corner kopte Francel Kousemakcr voorlangs. De gedreven spelende Michael de Jong nam de ploeg op sleeptouw, maar gescoord werd er niet. Marius Bal moest in het laatste kwartier nog en kele malen aan de bak en aan de overzijde kopte Hagenbeek juist over. Van Aerde vond het 0-0 gelijk spel de verhoudingen goed weerge ven. „We moeten blij zijn met het punt en ook dat we achterin de nul heben vastgehouden. De betere kan sen waren voor Arendskerke, maar ons veldspel was beter. Na een bar slechte voorbereiding ben ik niet ontevreden over de start. Bijna ie dereen voorspelde ons een moeilijk seizoen. Hoewel het seizoen nog jong is, staan we nu middenin. Dat geeft een lekker gevoel. Hier kun nen we mee verder." Vierde klasse van Vrederust, de ploeg die vorige week al tegen SKNWK had ge speeld. De rapportage van Soomers loog er niet om. „Een fantastische ploeg voor de vierde klasse, jong en beweeglijk." De schade beperken leek voor de rood-gelen op voor hand het maximaal haalbare. Soom ers had zijn team op diverse punten aangepast, om op die manier mis schien tot een verrassend resultaat te kunnen komen. Kees van Putte fungeerde als diepe spits, in de luw te bijgestaan door Jeremy Gierman en Peter Eerland. Een driemans middenveld moest voor de omscha keling zorgen en achterin speelden Martin Neele en Wim Marinissen in de mandekking op de gevaarlijke spitsen van de thuisclub. Het eerste kwartier leken de aanpassingen wei nig resultaat op te leveren. Stavenis se werd zoekgetikt door de thuis club die na een vlotte aanval verdiend de leiding nam: 1-0. Kort daarop werd het echter ineens ge lijk. Na een lepe vrije trap schoot Jeremy Gierman bijzonder fraai in de kruising: 1-0. Kort voor rust moest Stavenisse weer in de achter volging. Doelman Marco Dorst werd zwaar gehinderd bij een hoge voorzet en liet de bal uit de vingers glippen. Er volgde geen fluitsignaal en bij de tweede paal werd de 2-1 ingekopt. In de eerste twintig minuten na de hervatting speelde Stavenisse voet bal van de bovenste plank. Van Put te was dicht bij de gelijkmaker, Eer- land zag een inzet door de keeper gered worden en Sander Smits schoot op de lat. Bij een uitval in de 70e minuut werd het 3-1 voor de thuisclub. Soomers verving de moe gestreden Bram Smits en Peter Eer- land door Erik de Rooij en Jan Kees Wesdorp, maar de wissels sorteer den geen effect. Integendeel, SKNWK liep in de slotfase alsnog uit naar een dikke 6-1 overwinning. Soomers: „De pijp was leeg, we wa ren finaal leeggespeeld. Toch heb ik de jongens een compliment gege ven. We zijn met opgeheven hoofd van het veld gestapt. Iedereen bij Stavenisse is positief, ook na drie nederlagen. Als we zo blijven door gaan, komen we gegarandeerd van die onderste plaats af." Na de matte vertoning bij Hoede- kenskerke ging Smerdiek zaterdag tegen DVO nadrukkelijk op zoek naar eerherstel. De inzet van het du el tegen de Roosendalers was hoog: de bovenste plaats op de ranglijst. Van beide zijden was het een hoog staand duel, ook al waren de kansen schaars. Niels Hage scoorde wel in de openingsfase, maar de treffer werd afgekeurd vanwege een door Blankers geconstateerde overtre ding. Bij Smerdiek wordt de in breng van de geblesseerde Erik van Haaften duidelijk gemist. De ploeg heeft aan de rechterkant minder diepgang dan gewoonlijk. Toch was trainer Pim Potappel in zijn sas met het spel. „Dit was van twee kanten de top van de vierde klasse. Ik heb genoten van onze inzet en beleving, en met vlagen ook van het spel. Met veel jonge jongens in de ploeg spe len we heel behoorlijk." Ook in de tweede helft was er voor al veel middenveldspel. De partij leek op een terechte 0-0 af te ste venen, totdat de overigens goed flui tende Blankers in de 75e minuut al le aandacht naar zich toetrok. De spits van DVO brak in buitenspelpo sitie door en verscheen buiten het zestien-metergebied vrij voor de uitlopende keeper Alex Hogen- doorn. Het vlagsignaal werd gene geerd en Hogendoorn ging voor de overtreding. Blankers floot toen de Roosendaalse spits tegen het gras werd gewerkt. Een in Smerdiek- ogen eveneens buitenspel staande medespeler werkte het leer alsnog over de lijn en Blankers herriep tot verbazing van de thuisclub zijn eer dere beslissing. Er volgde geen rode kaart voor de Smerdiek-keeper, wel wees de leidsman naar het midden: 0-1. Potappel: „We zijn bestolen. Het spel was dood toen er werd ge scoord. Hier ben ik goed ziek van." Stavenisse ging gewaarschuwd naar Nieuwerkerk. Dick Soomers had zijn licht opgestoken bij zijn collega Smerdiek dames voert samen met Sleeuwijk de ranglijst aan in de der de klasse. Beide teams zijn na drie wedstrijden nog zonder puntverlies. Zaterdag klopte het Thoolse team Nieuwdorp met 0-2, terwijl de con currentie punten verspeelde. De te genstander gaf de punten niet ca deau. Smerdiek probeerde de bal rond te tikken, maar de thuisclub stoorde goed zodat er nogal eens balverlies was. Hoewel beter in de combinatie, wist Smerdiek nauwe lijks kansen te creëren. Halverwege de eerste helft schoot uitblinker Ra- mona van Tiggele de bal over de keeper: 0-1. Smerdiek werd sterker en drong Nieuwdorp terug. Schoten van Van Tiggele en Tamara van Bo ven gingen maar net over het doel. Toen Anne Hage, aangespeeld door Annique ten Voorden, Josca Jansen vrij voor het doel zette, kon laatstge noemde de score naar 0-2 verhogen. Na de rust waren er enkele omzet tingen in het Thoolse team. Het spel van de jeugdige Donna Koetsier (uit Oud-Vossemeer) en Angelique Ha ge (uit Bergen op Zoom) viel bij ve len op. Smerdiek probeerde met af standsschoten te doelpunten, maar de ballen gingen over. Een lob van Jansen ging ook net niet in het doel. In de laatste minuut kreeg de thuis club een kans op de aansluitings treffer. Vrij voor het doel schoot de spits echter ver naast. Een erg jong WHS 2 trad in Vliss- ingen aan tegen het fysiek sterke GPC 2 en won met 1-3. De groen- witten zijn versterkt met vier uit de B-jeugd overgekomen junioren naast de al aanwezige jonge spe lers. De as in het team bestaat nog uit oudere voetballers. Met name de spits van de Vlissingers was sterk, maar Edwin Geuze deed het goed tegen hem. Uitblinkers waren routinier Sander Westdorp en jon geling Pieter Lindhout. Westdorp opende na twintig minuten spelen de score. Hierna kwam GPC op zetten en was vooral bij hoek schoppen gevaarlijk. Tien minuten voor de rust viel de gelijkmaker. Bij WHS was debutant Patrick Jungbeker uitgevallen en vervan gen door Johan Elenbaas. De groen-witten waren na de rust vooral gevaarlijk door de snelheid van Pieter Lindhout. Uit diens voorzet bracht Westdorp zijn team opnieuw aan de leiding. Lennart v.d. Reest werd vervangen door Remco Tempelaars. Ondanks dat WHS veel kansen kreeg, scoorde het niet. Doelman Anton Elenbaas moest zijn team zelfs enkele keren behoeden voor de gelijkmaker. Met nog tien minuten op de klok besliste WHS het duel echter de finitief. De treffer kwam op naam van invaller Tempelaars. In dezelfde klasse verloor de twee de keus van Tholense Boys met 1- 2 van Apollo 2. De bezoekers uit 's-Gravenpolder namen in een ge- lijkopgaande wedstrijd de leiding. Na de rust kwam Tholen langszij toen Ali Boudou een strafschop benutte. Maar nog geen twee mi nuten later werd het 1-2 uit een vrije trap en dat was ook de eind stand. De Tholenaren wachten na drie wedstrijden nog altijd op het eerste punt. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 17