Smash na twee duels aan de kop Deel van Thoolse jeugd geniet van kernenslag en discoavond Gezellige muziekmiddag Sint-Philipsland Verschillende dorpen haken op het laatste moment af zaterdag 28 september 11.00 - 16.30 uur Klaverveld Oud-Vossemeer DEMONSTRATIE-INFORMATIE-SENSATIE Koersballen Ondernemers uit Oud-Vossemeer presenteren zich Donderdag 26 september 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Smash boekte in eigen huis een ruime 8-2 zege tegen Breda en is na twee duels koploper in de eerste klasse. In de landelijke jeugdcompetitie wachten zowel de jongens als de meisjes van de Sint-Annalandse club nog op de eerste winst. Tafeltennis Jeugd Tholen 4 wint nipt WHS 3 sterkste in derby WHS 4 wint met slecht spel Hoewel het oorspronkelijke plan, om van alle negen Thoolse woonkernen een eigen jeugdteam te formeren, niet is gelukt, kijkt de kersverse jongerenorganisatie Tholen (Joth) met een tevreden gevoel terug op het ver loop van de gezellige sport- en spelmiddag die zaterdag op het terrein van de voormalige oesterputten in Tholen is gehouden. Uiteindelijk namen vijf teams het in een kernenslag tegen elkaar op. Na afloop van de spelen werd de jongerendag op gezellige wijze afgesloten met een disco-avond. Rake klappen Ruime winst Smerdiek 2 Eerste verlies dit jaar Vijfde klasse Smerdiek 4 te slap Volleybal AVC dames begint met winst ^.VlCH T8^ 11.00 uurofficiële opening 16.00 uurbekendmaking prijswinnaars en opstijgen luchtballon DEMONSTRATIES BRANDWEER Wedstrijden: MOUNTAINBIKE-RACE SKELTER-RACE Breng je eigen skelter mee. De winnaars van de mountainbike- en skelter-race mogen mee in de luchtballon! PRIJSVRAAG Zoek de zin! en win: een tochtje in de luchtballon! Frietkraam (na 17.00 uur weer terug op het vertrouwde plekje aan de Ring) Aarnoudse Zn. Zeilmakerij - Boers Riooltechniek (Demonstratie kleinste rioolcamera in zuidwest Nederland) Bosters-van Wezel B.V. (Diverse demonstraties brandblussen en EHBO) Dorpshuis De Vossenkuil (Partycentrum, warme koude buffetten. Tijdens open dag Proeverij) Plus Roggeband - Studio Beckers/vd Kooij (Van idee naar uitwerking) Tweewielerservice v.d. Zande (Altijd ai een mountainbike willen proberen? Dit is uw kans!) - Van Vossen Kiremko Met dank aan Loon- en grondverzetbedrijf V.D. Klundert B.V. Vorig seizoen wist Smash niet van de Bredanaars te winnen, maar nu moes ten ze profiteren van het feit dat die met een invaller aantraden omdat een basisspeler nog met vakantie was. An ne van Dijke, Christian van 't Hof en Gabriël Gunter deden dat ook. Ze na men een 6-0 voorsprong. Pas toen scoorde Breda een punt, waarna het opnieuw de beurt was aan de Sint- Annalanders. Die wonnen uiteindelijk met 8-2. Van Dijke en Van 't Hof speelden sterk, ze bleven ongeslagen en wonnen samen ook het dubbelspel. Gunter knokte hard, maar kwam niet verder dan één zege tegen de invaller. Smash 2 verloor met 4-6 van Tanaka 5 uit Etten-Leur. Merijn v.d. Klooster, overge komen van de jeugd, debuteerde met twee zeges. Rafaël Fructuoso won eveneens twee keer. Adrie Aarnoudse kan momen teel weinig trainen en dat brak hem op, hij bleef zonder punten. De ruime 8-2 zege van Smash 3 tegen Middelburg-Zuid 4 betekende de eerste overwinning van dit team. Smash 4 verl oor, evenals vorige week, met 4-6. Nu was TCS 6 uit Steenbergen te sterk. Pieter de Boer won twee keer, Chris Hage en Piet van Dijke ieder één keer. Het eerste jongensteam ging in Schiedam met 6-4 onderuit tegen Brandcrsslad. Harm Westdorp maakte zijn misstap van een weck eerder goed door nu twee keer te winnen. Remco Vroegop en Amo Bruijn- zcel boekten ieder één zege. Het dubbel spel werd ook nu verloren. Het meisjes team verloor met dezelfde cijfers in Boxtel, van Taverbo 2. Invaller-coach Pe ter Bazen zag Leontien van Keulen twee keer winnen en zijn vriendin Anky Vroeg op één keer. Ellen Hage debuteerde op lan delijk niveau, maar kwam niet lot scoren. Het dubbelspel was wél voor de Sint-An- nal anders. In de vierde klas junioren blijft Smash 2 koploper. Het bond Markie/aat aan de ze gekar met 7-3. Lennard Uijl en Jaap Gjl- jam bleven zowel in het enkel- als het dub belspel ongeslagen. Smash 4 kwam met een 6-4 winst op 't Zand terug uit Middel burg. Martine Bruijnzcel en Alieke Vroeg op speelden beide 100%. Smash 5 verloor thuis met 9-1 van Yerseke en Smash 6 moest met 6-4 het hoofd buigen voor Mar- kiezaat. Men won het dubbelspel en verder pakten Peter Overbeeke, John Dusink en Jochem v.d. Klooster ieder één punt. Programma 28 sept.: Smash '70 2- Smash '76 2 (27/9), Smash 3-Kapelle 3, TCO 3-Smash 4; Smash meisjes-Bergeyk, Amemuiden-Smash jongens. Back Hands-Smash 2, Smash 3-Yerseke, Ame muiden-Smash 4, Sar-Smash 5, Smash 6- Back Hands. Ondanks een erg zwakke start wist Tho- lense Boys 3 het duel tegen Wemeldinge 4 te winnen: 2-4. Halverwege de eerste helft opende de thuisclub de score en schoot ook nog een keer tegen de paal. Tholen was wakker geschud en kwam door Jaap de Vos op gelijke hoogte. Hij schoot onhoudbaar in na te zijn aange speeld door Maarten Baxk die op zijn beurt de bal kreeg van Marco van 't Hof. Vlak voor rust bracht De Vos zijn team aan de leiding. In de tweede helft had den de Tholenaren het betere van het spel en dat resulteerde in de 1-3 door Vincent van Westen. Met grove overtre dingen - waartegen de clubscheidsrech- ter niet optrad - probeerde Wemeldinge de geel-zwarten uit de wedstrijd te spe len, maar de Tholenaren hielden het hoofd koel en bleven voetballen. Drie keer rukte Arno van Dijke over rechts op en twee keer schoot hij de bal in het zij net. Maar de derde keer was het raak (1- 4). In de slotfase scoorde ook de thuis club nog een keer, maar Tholen kwam niet meer in de problemen. Met slecht voetbal haalde Tholense Boys 4 tegen Seolto 4 toch de drie pun ten binnen: 3-2. Marco v.d. Wielen opende binnen vijf minuten de score, maar de Zevenbergenaren kwamen vrij wel meteen langszij. Ondanks verschil lende kansen aan weerszijden vielen er voor de rust geen treffers meer te note ren. In de tweede helft kwam Tholen op achterstand, maar opnieuw scoorde Van der Wielen. Seolto hield een overwicht en leek te gaan winnen, maar verprutste de kansen. Uiteindelijk verzilverde Jo- han van Stee een pass van René Moeli- ker en na vijf angstige minuten kon de overwinning gevierd worden. De derby tussen Tholense Boys 5 en WHS 3 is met 1 -3 in het voordeel van de groen-witten beslist. Een fel en geconcen treerd spelend WHS kreeg de betere kan sen en dat leverde na een half uur een treffer op. Na voorbereidend werk van Abby Hommel kon Jan Fase de bal van dichtbij intikken. Nog geen drie minuten later klopte Hommel de Thoolse defensie op snelheid, trok de bal voor en opnieuw maakte Fase het af. Het erg jonge midden veld van de geel-zwarten bleef de conditie van de Sint-Annalanders testen, maar die stonden hun mannetje. De Thoolse druk nam toe en zes minuten voor de rust schoot spits René v.d. Berge van afstand raak (1-2). In de tweede helft kwamen bij WHS John Keur en Niels Kodde in het veld. De druk op het Sint-Annalandse doel was groot, maar de defensie bleef overeind. Na een kwartier kreeg Tholense Boys een strafschop, maar WHS-doelman Peter Scherpenisse stopte de inzet van Bas Wezenaar. De groen-witten bleven ge vaarlijk met counters, wat diverse doel kansen opleverde. Een kopbal van een Thoolse aanvaller ging aan de andere kant maar net over. Een kwartier voor het einde ging de bal op de stop nadat Abby Hom mel was vastgehouden. Aanvoerde Anco Fase schoot onhoudbaar in en bracht de 1- 3 op het scorebord. Voor Tholense Boys betekende het de eerste nederlaag van het seizoen. Slecht spelen en toch winnen. Dat overkwam de veteranen van WHS za terdag tegen Bruse Boys 5: 4-2. De groen-witten creëerden al snel enkele kansen, maar benutte er geen van. Ver volgens zakte het tempo en paste WHS zich aan de tegenstander aan. Na een kwartier werd de Bruse doelman door een eigen speler verslagen, toen die het leer met de knie raakte. WHS ver speelde veel ballen, de passing was matig. Bru onderschepte zo'n slechte pass en rukte op richting het straf schopgebied. Het schot dat de aanval ler afvuurde, werd van richting veran derd en doelman Kees Goedegebuure was kansloos (1-1). Na een half uur kreeg Piet Ridderhof in het zestien metergebied de bal aangespeeld, draai de van zijn tegenstander weg en schoot de 2-1 binnen. Na de rust kwamen Siem Snoep en Leen den Ouden in het veld voor Thijs Fase en Bram Bevelan der. Na vijf minuten versloeg de lin keraanvaller van Bru de WHS-doel- man uit de kleine hoek: 2-2. Hierna brak een heel rommelige fase aan waarin slecht werd gespeeld. Na een half uur werd Ridderhof op links aan gespeeld, kapte zijn tegenstander uit en gaf een strakke voorzet waar de in lopende Theo Moerland zijn hoofd maar tegenaan hoefde te duwen. Vlak voor tijd werd de hardwerkende Rid derhof op links aangespeeld en nu scoorde hij zelf, door de keeper te om spelen. Twee van de vijf ploegen zaterdag tijdens de kernenslag op de voormalige Oesterputten in Tholen. Aan het begin van de middag lopen de bestuursleden van Joth nog wat onwennig en zenuwachtig in het rond. In hun fel gele shirts onder scheiden zij zich van de jeugdige deelnemers aan de eerste Thoolse kernenslag. Om twee uur klimt voorzitster Ruth van de Sande op het podium in de grote feesttent. In haar openingswoord meldt ze dat het voor haar en de overige be stuursleden een hele klus geweest is om zo'n groot sportief evenement helemaal zelf te organiseren. Hoe wel ze enigszins teleurgesteld is in de vele afmeldingen, die bovendien pas op het laatste moment zijn bin nengekomen, overheerst toch het positieve gevoel dat ,we nu zelf iets leuks voor de jeugd in onze ge meente kunnen doen.' Burgemeester W. Nuis, die voor deze gelegenheid in sportieve kleding ten tonele verschijnt, sluit zich bij de woorden van de Joth-voorzitster aan. „De gemeente Tholen juicht de initia tieven van de jongeren bijzonder toe. Wij willen als overheid best de (finan ciële) voorwaarden scheppen om ac tief jongerenbeleid te stimuleren, maar de bal ligt nu vooral bij de jeugd zelf. Als jongelui zelf met goede ideeën komen waarmee een positieve bijdrage wordt geleverd aan het jeugdwerk binnen onze gemeente, dan staan wij gereed om een helpende hand toe te steken", aldus de burge meester. Hij noemde het vormen van een Thoolse jeugdraad van groot belang voor de verdere ontwikkeling van een gezond woon- en leefklimaat voor jongeren in alle woonkernen in de ge meente Tholen. Na deze woorden kreeg de burgemeester uit handen van Ruth van de Sande een speciaal voor hem vervaardigde Joth- pas uitge- reikt.„Hiermee heeft u altijd en overal gratis toegang tot de evenementen die door onze jongerenorganisatie wor den gehouden", aldus Van de Sande. Na alle plichtplegingen was het voor de diverse teams de hoogste tijd om de sportieve strijd aan te gaan. Burgemeester Nuis mocht voor de officiële opening van het spelletjesfestijn plaats nemen op een even- wichtsbalk. In een man tegen man gevecht met een be stuurslid van Joth werd gekeken wie er het langst overeind kon blijven zitten in een stoeipartij met skippy ballen. Na enkele rake klappen ver dween de burgervader, onder groot enthousiasme van de toeschouwers, in de zachte luchtkussens onderaan de balk. De sportieve toon was hier mee gezet en met veel enthousiasme gingen de teams aan de slag met klimmen, klauteren, springen en rennen. Onder luide aanmoedigin gen van het publiek en de overig deelnemers werden de verschillende spelonderdelen afgewerkt. Met een muziekje op de achtergrond en een hapje en drankje op zin tijd was het gezellig toeven op het evenemen tenterrein. Na het optellen van de punten kwam het team Tholen 1 als win naar uit de bus. Zij mochten net als de nummers twee en drie, Scherpe nisse en Tholen 2 een taart in ont vangst nemen. Alleen Tholen en Scherpenisse waren erin geslaagd om een complete ploeg van zes deelnemers op de been te brengen. De anderen drie teams waren sa mengesteld uit jongeren uit ver schillende plaatsen. De discjockeys van J&E uit Sint-Maartensdijk na men het laatste gedeelte van de jon gerendag voor hun rekening en de ongeveer honderdentwintig jonge ren maakte er een gezellige avond van. „Hoewel er geen alcohol werd ge schonken zat de sfeer er direct goed in. De teleurstelling was dan ook groot toen rond de klok van 23.30 uur het laatste liedje uit de luidspre kers klonk. Iedereen ging met een voldaan gevoel huiswaarts en voor ons blijft het fijne gevoel hangen dat het eerste Joth-feest zonder wan klank is verlopen. We gaan in de ko mende tijd overleggen wat we nog meer gaan doen voor de jeugd in onze gemeente want dat er voldoen de animo is voor gezellige initiatie ven van en voor jongeren is vandaag wel gebleken", aldus een vermoei de maar tevreden Ruth van de San de. Controle brommers. Dinsdag morgen tussen half acht en half tien zijn 38 bromfietsers bekeurd bij een controle in Bergen op Zoom. De politie stond in de omgeving van Kruisakkers (aan de westkant van de Halsterseweg). Van 43 ge controleerde brommers hadden er 32 teveel vermogen, drie misten een gele plaat en één had een lek ke uitlaat. Eén bestuurder werd bekeurd omdat hij zonder helm op reed en een andere omdat hij niet de juiste plaats op de rijbaan volg de. Al snel werd duidelijk dat Smerdiek 2 de betere was in het duel tegen Yerseke 3. De blauw-zwarten wonnen met 5-0. De kansen kwamen al snel, maar het vi zier stond niet scherp. Pas na dik twintig minuten spelen opende aanvoerder Je roen Kloet de score. De eerste helft ging het gelijk tegen elkaar op, maar na de pauze probeerde Yerseke druk te zetten. De Thoolse verdediging gaf echter geen krimp. Na een half uur spelen rondde in valler Richard de Jong een aanval doel treffend af en dat betekende 2-0. Daar mee was het verzet van de tegenstander gebroken. De thuisclub liep via Alex Stoutjesdijk en Jeroen Kloet uit naar 4- 0. Nadat Daan de Viet tegen de paal schoot, maakte Richard de Jong er 5-0 van. Vorige week was Smerdiek 3 al duide lijk geworden dat het niveau in de vierde klasse hoger ligt, en tegen Vre derust 2 liep de promovendus zaterdag tegen de eerste nederlaag van dit ka lenderjaar aan. De Brabanders wonnen met 5-2. Ze stonden binnen een mi nuut aan de leiding, waarna het ge schrokken Smerdiek een redelijk ge- lijkopgaande eerste helft afdwong. Halverwege bracht Harry van Dorst zijn ploeg langszij. Of de bal ook in derdaad de doellijn passeerde, zal al tijd een raadsel blijven. Maar de arbi ter zag er een doelpunt in en zo werd de rust met 1-1 bereikt. Vrederust creëerde in het begin van de tweede helft de nodige open kansen, maar had een vrije trap nodig om opnieuw op voorsprong te komen. Hierna miste de thuisclub zelfs nog een strafschop. Toen Jacky o.d. Brouw een pass van Pierre Withagen goed afrondde leek de gelijkmaker binnen, maar tot ieders ontzetting constateerde de arbiter op 20 meter afstand dat het buitenspel was en keurde de treffer af (zelfs de te genstander kreeg hierover woorden met de man in het zwart). Smerdiek was van slag en Vrederust liep naar 4- 1 uit. Ruud Cogels verkleinde de ach terstand nog, maar de Bergenaren be paalden de eindstand op 5-2. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1mevr. R. van Driel en D. Schellinger, én mevr. F. Schellinger en M. v.d. Houten 24 p; 3. J. Bal en L. Soomers, én mevr. R. Burrows en L. Soomers 20 p; 5. mevr. C. Wilsing met wisselende partner 15 p; 6. mevr. R. Nagtegaal en N. Moerkerken 12 p; 7. mevr. C. Praat en mevr. Y. Verkamman lip. Meulviet: 1G. Bolier 58 p; 2. L. Ver schoor 44 p; 3. J. Bos 38 p; 4. R. Bolier 32 p. Meulvliet 11 sept.: 1. L. van Bale 34 p: 2. L. Verschoor 32 p; 3. G. Bolier en D. Lindenberg 27 p; 5. R. Bolier 21 p. Sint-Maartensdijk: 1C. van Mierlo 37 p; 2. C. van Gorsel 36 p; 3. W. Lutt35 p; 4. M. Dane 18 p; 5. G. Verwijs en L. Ver schoor 17 p; 7. A. Poot 10 p; 8. C. Free 8 P- Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mierlo 41 p; 2. mevr. D. van Dijke 23 p; 3. me vr. N. Minheere en mevr. L. van Poort vliet 18 p; 5. W. Lindhout 17 p; 6. mevt T. Ravensteijn en mevr. C. Scheenhart 10 p. Na drie kwartier voetballen tegen Krab- bendijke 4 keek de vierde keus van Smer diek tegen een 0-5 achterstand aan. De blauw-zwarten misten Marcel Baan, Rien Joppe en Bram v.d. Male, en begonnen slap aan het duel. Daardoor stond het snel 0-2. Vervolgens misten Antoine Smits, Gert-Jan van Vossen en Jan van Haaften met hun schoten. Uit een counter werd het, door slecht verdedigen, 0-3. Vervol gens leverden uitvallen de bezoekers nog twee treffers op. Ook in de tweede helft kreeg Smerdiek kansen om te scoren, maar de invallers Thomas Janssen en Bart Stoutjesdijk slaagden er niet in. Pas tien minuten voor tijd - inmiddels stond het 0- 6 - rondde Antoine Smits een blauw zwarte aanval goed af. Hierna wist Krab- bendijke het net nog eens te vinden, zodat de eindstand 1 -7 was. ft' Het damesteam van AVC is de competi tie begonnen met een 3-1 overwinning tegen Voko. De wedstrijd begon wat lauw, maar eenmaal in het spel werden leuke aanvallen gecreëerd en AVC pakte de eerste set met 25-21Het team miste middenaanvaller Dicky Boele door een blessure. Na de eerste set bleef ook bui tenaanvaller Annemieke Reedijk lichtge- blesseerd aan de kant. Zo werden de mo gelijkheden om te wisselen beperkt, maar de Thoolse dames wisten niettemin beide volgende sets met 25-22 naar zich toe te trekken. In de vierde set kwam AVC erg moeizaam op gang. Men kwam negen punten achter te staan, vocht zich terug naar een voorsprong van twee pun ten en verloor uiteindelijk met 23-25. Slagwerkers van de verschillende muziekverenigingen waaronder die van het 100-jarige Concordia uit Sint-Philipsland in het midden tijdens het gezamenlijke optreden in de Voorstraat. Vjjf muziekverenigingen luister den zaterdagmiddag het honderd jarig bestaan van Concordia in Sint-Philipsland op. Vanuit dorps huis de Wimpel maakte elk korps vanaf vier uur een aparte rond gang door het dorp met de Voor straat als eindpunt voor het geza menlijke optreden. Hoewel er in diverse korpsen veel muzikanten ontbraken, vonden de leden die de moeite hadden genomen om naar Sint-Philipsland te komen het sa men musiceren weer gezellig. Wal ter Siol dirigeerde het groot Thools orkest, waarbij het door hem ter gelegenheid van het jubileum ge componeerde nummer Concordia de opening vormde. De belangstel lenden hoorden als tweede stuk The golden star. De majorettes van OVM presenteerden zich vooraan aan het publiek. Zij werkten ook mee aan Symplicita en Juniora. De vaandels van Concordia uit Tho len, Euterpe uit Sint-Maartens dijk, Concordia uit Sint-Philips land en Accelerando uit Sint-Annaland werden tenslotte gestreken voor de uitvoering van het Wilhelmus. Daarna gingen de vijf muziekkorpsen weer terug naar dorpshuis de Wimpel, ieder langs een andere route, zodat de Sint-Philipslanders nog meer mu zieknoten kregen te horen. Mor genavond rukt Concordia opnieuw uit, want dan is de lampionoptocht vanaf half acht bij de Wimpel. Daarmee is het eeuwfeest nog niet ten einde, want de Sint-Philips- landse muziekvereniging heeft 6 en 7 december nog een promscon- cert op het programma staan. OPEN DAG Deelnemende bedrijven:

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 15