Vraagtekens bij nut van bedrijven werving Bekvechten over het btw-compensatiefonds Ondernemers uit Oud-Vossemeer organiseren open bedrijvendag Celine in Tholen legt accent op jonge damesmode en hoeden 'n Dagje strand, mar of 't waer hebeurd is? Industrieterrein Klaverveld decor presentatie 28 september Janny Nelisse mag jaar lang in Smart rijden Donderdag 19 september 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 De zeumer hae nae z'n einde, de kinders bin wêê nae schole in zo langsaemerand öör alles wêê rustig. Ons bin d'r hoed afgekomme wat at de rehen betreft, a je nae andere streken kiekt. Ons ebben zelfs 'n êêle móóie zeumer had, of nie soms? Het prachtige weer werd met open armen ontvangen. Met name de kinderen genoten met volle teugen van het zwembad, de Oesterdam en af en toe zelfs een dagje strand. Persoonlijk vind ik dat iedere ouder die plannen maakt voor een dagje strand, gewaarschuwd zou moeten worden voor de vele haken en ogen en andere consequenties die daaraan vastzitten. Maar al vele jaren trappen we er telkens weer in! In 3 jaar 60 mille betaald voor 1 bedrijf De gemeente Tholen heeft de afgelopen drie jaar bijna 60.000 gulden betaald aan de stichting economische pro motie en acquisitie Zeeland (Sepaz). Volgens drs. A.L. Piet is er in die periode dankzij Sepaz slechts aan 1 be drijf grond verkocht op Tholen. „Stop hier zo snel moge lijk mee, want Sepaz heeft geen enkele toegevoegde waarde voor onze gemeente. Ze hebben niets bereikt voor Tholen", aldus het CU-raadslid. Optievergoeding Reserve 1,5 miljoen paar dagen later al lager In de raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling was sprake van een robbertje bekvechten over het btw-com pensatiefonds met PvdA-raadslid L.Blom en wethouder van financiën K.A. Heijboer in de hoofdrollen. De dis cussie werd gevoerd naar aanleiding van de mededeling van wethouder L.J. van Doorn, dat de rotonde aan de Veilingweg in Sint-Annaland dankzij het btw-compensa tiefonds in 2003 een bedrag van 50.000 euro voordeliger uitvalt. Net als op andere plaatsen heeft ook Oud-Vossemeer in de loop der jaren veel middenstandsbedrijven zien verdwij nen. Voor bijvoorbeeld doe-het-zelf artikelen, cadeautjes, sportartikelen, patates frites of een andere snack kan men niet of nauwelijks meer op het eigen dorp terecht. Tel daar bij op de zeer beperkte openingstijden van de Rabobank en het minimale dienstenpakket van het kleine postagent schap en de conclusie dat het slecht gaat met ondernemend Vossemeer, is snel getrokken. Zaterdag 28 september hou den de gezamenlijke ondernemers uit Oud-Vossemeer een open dag om het tegendeel te bewijzen. Tussen 11.00 uur en 16.30 uur is er op industrieterrein Klaverveld van alles te beleven. Lokale bedrijven gunnen het publiek een kijkje in hun keuken. Ze willen laten zien, dat Oud-Vossemeer nog wel degelijk bruist van de bedrijvigheid. Celine in Tholen heeft in twee jaar een definitieve plaats veroverd onder de steeds groter wordende klantenkring. De winkel op de hoek van de Hoogstraat/Visstraat heeft het accent nu volledig gelegd op de jonge damesmode en hoeden. Van 24 tot en met 28 september is er een actie week met elke dag een merk met tien procent korting. Licht voordeel Storende fout Drempel laag Modenieuwtjes Ballonvaart Blauwe tas krijgen van bedrijven met hoog waardige kwaliteit", aldus wethou der Heijboer. Aarnoudse bleef twijfels houden. „Bij het beschikbaar stellen van het jaarlijkse krediet wil ik steeds bekij ken of we wel verder gaan met Se paz", zei het SGP-raadslid. Zijn col lega Piet zette nu al een punt. Hij was als enige tegen verdere subsi diëring van de stichting voor 35 eu rocent per inwoner. Bedrijven die grond willen kopen of in erfpacht nemen, krijgen soms lan ger dan een jaar bedenktijd van de gemeente Tholen. Bedrijven die se rieuze interesse hebben in een per ceel grond en die passen in het werkgelegenheidsbeleid krijgen een optie van drie maanden op de be treffende kavel. In die drie maanden kan de welstandscommissie het schetsplan beoordelen. In de prak tijk wordt de optie regelmatig met drie maanden of soms nog langer verlengd. Dit wordt in de meeste ge vallen, zeker als er geen andere kan didaat staat te dringen, gehonoreerd. Voortaan is die verlenging echter slechts mogelijk wanneer er een op tievergoeding wordt betaald voor de rentederving. De gemeente hanteert daarbij het rentepercentage van 6%, zoals dat ook bij een erfpachtcanon gebeurt. Wanneer de ondernemer alsnog tot aankoop of erfpacht over gaat, krijgt hij de helft van de optie vergoeding terug. De eerste drie maanden blijven dus gratis. De CU en D66 waren tevreden want zij hadden eerder voor deze regeling gepleit. Piet en Van den Donker sprak over een goede formule. Al leen waren ze nog benieuwd wat Tholen doet aan de termijn, want an dere gemeenten beperken de optie periode. G. Hoek (VVD) vond vier in plaats van drie maanden heel re delijk, zoals in Reimerswaal en Ber gen op Zoom gebeurt. Wethouder Heijboer antwoordde, dat b. en w. vinden dat met drie maanden rede lijk in de pas gelopen wordt met an dere gemeenten. Afdelingshoofd mr. G. Vos vulde aan, dat zes maanden de maximale optietermijn is, tenzij er niemand anders is voor dat per ceel. „In de praktijk blijkt drie maanden echter heel redelijk te zijn voor een optie." De andere fracties in de raadscom missie gemeentelijke ontwikkeling waren evenmin enthousiast om hier mee door te blijven gaan, want voor 35 eurocent per inwoner zijn er nog andere leuke dingen in Tholen zelf te doen. Via indexering ramen b. en w. de Sepaz-bijdrage in 2004 op 8725 euro. „In deze tijd van schaarste aan be drijventerreinen moet de nadruk op kwaliteit In plaats van kwantiteit lig gen", zei J. van den Donker. „We willen niet veel binnenhalen, maar wel goede bedrijven in de gemeente krijgen. We zijn nu drie jaar lid van Sepaz en ik denk dat het resultaat voor ons nihil is", zei het D66- raadslid. Wethouder K.A. Heijboer moest het antwoord schuldig blijven, maar Piet hielp hem met de mededeling, dat er in drie jaar aan 1 bedrijf grond was verkocht. Naast het slechte resultaat had Pv- dA-commissielid J. Oudesluijs nog ontdekt, dat Tholen helemaal niet voorkomt op de website van de Se paz. „Is het niet zonde van ons geld?" SGP-raadslid J.M. Aarnoudse had er eveneens moeite mee. „Wat is ei genlijk het doel of is er geen doel? Volgens hem moest zo'n wervings instelling toch twee bedrijven per jaar kunnen opleveren voor Tholen. „Ik wil concrete gegevens", aldus Aarnoudse, die zich tegen activitei ten op zondag van Sepaz uitsprak. Piet zei, dat zijn fractie niet verder wil gaan dan 1 ha bedrijfsterrein per jaar verkopen. „En dat kunnen we als gemeente zelf wel", meende het CU-raadslid. CDA-commissielid J. Bijl vroeg zich af hoe lang de verbintenis met de Sepaz nog loopt. „Eruit stappen is een brug te ver", antwoordde wet houder Heijboer. „Het gaat om een Zeeuws samenwerkingsverband. De laatste twee jaar zijn we terughou dend geweest in de promotie omdat we geen grond meer hebben. We hebben daarom een pauze ingelast. Welgelegen II komt aan bod, maar daar willen we vooral bedrijven een kans geven die verplaatst moeten worden uit plan Noord. We spannen ons het meest in voor de Thoolse be drijven. Wanneer bij ons onderne mingen aankloppen die hier niet passen, dan spelen we die door aan Sepaz. Doel van onze werving is het Bestuurslid Boers wijst naar het steeds voller wordende bedrijventerrein in Oud-Vossemeer. „Als de wereld zo simpel was", re ageerde Blom. „Je moet dit in bre der verband zien, want als je 50.000 euro via het btw-compensa tiefonds krijgt, dan ontvang je dat bedrag niet via de algemene uitke ring van het rijk. Het is een aardige opmerking van wethouder Van Doorn, maar het snijdt geen hout." Heijboer: „Het snijdt wel hout! Hoe u het went of keert, het levert voordeel op." Blom: „Dan moet u wel een totaal beeld van de financiële situatie hebben en de effecten van het btw- compensatiefonds op het gemeen tefonds weten." Heijboer: „Dat is door de afdeling financiën ontvlecht en precies be kend." Blom: „Maar we kunnen toch geen koffiedik kijken?" Ambtenaar W.J. de Voogd van der Straaten kwam de wethouders te hulp en zei dat de begroting voor de rotonde echt 50.000 euro lager uitvalt. Blom: „Dat is net zoals mijn moe der zei: we eten vanavond gratis, want we hebben het vorige week al gekocht." Heijboer: „De uitkering van het ge meentefonds blijft in 2003 in tact, dus we kunnen met het btw-com pensatiefonds een fonds vormen." Blom: „In de commissie middelen is daar over gesproken, maar toen was het niet bekend." Volgens ambtenaar Schipper is er 1,5 miljoen euro in het fonds ge stort. Hij gaf Blom toe, dat het om een totaalbeeld gaat. „Wij hebben echter de verwachting, dat Tholen een voordeelgemeente is." In de commissie middelen noemde raadslid M.A.J. van der Linde het btw-compensatiefonds schimmig. „Het is ook een sigaar uit eigen doos. Vast staat, dat we het vorig jaar zonniger inzagen dan nu", zei het PvdA-raadslid. Afdelingshoofd financiën J. Duine zegde de commissie een nota toe die alle Zeeuwse gemeenten geza menlijk hebben opgesteld over het btw-compensatiefonds. „Per saldo levert dit systeem een licht voor deel voor onze gemeente op. Wij worden in het gemeentefonds met 1,6 miljoen euro gekort, maar pas in 2004. Voor de komende drie jaar hebben we 1,5 miljoen euro reser ve door het btw-compensatiefonds. Volgens het rijk mag het maximale nadeel van het nieuwe systeem 4,54 euro per inwoner zijn, dus voor Tholen 100.000 euro." Blom: „Dat heeft de vorige rege ring zo vastgesteld. Na Prinsjesdag kan dat anders zijn." Volgens Dui ne is die reserve echter vrij zeker, maar de compensatie van het rijk geldt maar drie jaar. Secretaris S. Nieuwkoop vond het verstandig om de derde dinsdag van septem ber af te wachten. Verder wees hij op een evaluatie van het raadspro- gramma Kleur bekennen na 1 jaar en als tweede ijkpunt van het finan cieel beleid, de kadernota 2004 die in 2003 aan de orde komt. Blom: „Als er negatieve effecten van Prinsjesdag zijn, dan moeten we die bespreken, want dat kan zijn weerslag hebben op de begroting 2003." Nog voor Prinsjesdag bleek er al een bijstelling nodig, want een paar dagen later meldde financieel amb tenaar Boon in de raadscommissie welzijn en onderwijs, dat er een storende fout gemaakt was. Per abuis was de btw uit het bedrag voor uitvoering van de algemene bijstandswet gehaald en dat is ten onrechte gebeurd. „De kosten voor de algemene bijstandswet zijn aan zienlijk te laag geraamd en het btw-compensatiefonds valt lager uit dan we eerst gedacht hadden. Het eerste jaar zullen we er wel mee toekomen, maar in 2004 weten we pas zeker of het voldoende is", aldus Boon. Achter de Oud-Vossemeersedijk is stapsgewijs een uitgebreid indus trieterrein ontstaan. Waar eens koei en graasden en gewassen werden geteeld staan nu moderne bedrijfs panden, showrooms en opslagruim tes. Woordvoerder H.J. Boers van de plaatselijke ondernemersvereni ging is zelf al enkele jaren met zijn bouwbedrijf op Klaverveld geves- tigd.„Het bedrijventerrein is nu een „Nu kunnen we pas goed beginnen", zegt eigenaresse Lianne van Voorst- Verhage van Celine. „De experimen teerperiode is voorbij. Ik heb nu mijn weg gevonden door volledig te kie zen voor jonge damesmode en hoe den. Daarmee voel ik me als een vis in het water. De kinderkleding is ver dwenen, want men wil veel keuze hebben en daarvoor is de ruimte te beperkt. Bij de damesmode is de col lectie breder geworden met meer va riatie en combinatie-mogelijkheden binnen een stijl- en kleurenprogram- ma. De combinatie van de damesmo de met hoeden is ook perfect." Na een succesvol zomerseizoen heeft Celine nog meer in huis van Fransa, het jongste merk van de Thoolse modezaak. „Het zijn leuke modellen voor meisjes vanaf maat 176/S en voor jonge vrouwen. Bo vendien ook heel betaalbaar. Falino is ons vertrouwde merk, jong klas siek en sportief met een goede prijs/kwaliteit-verhouding. PL-land is gericht op de jongeren, vooral een sportieve lijn. Lindon biedt iedere maand iets nieuws voor een brede doelgroep van 25 tot 60 jaar, klassiek en sportief. De najaarsmodellen zijn goed te combineren met de kleding in de komende winter. En tenslotte hebben we Clarisse de jonge mo de voor de grotere maten 46 t/m 54." Lianne van Voorst houdt de drempel bewust laag. „Het is eigenlijk elke dag open huis. Mensen kunnen ge- eind op orde. Er zijn nog enkele le ge kavels maar die krijgen ook wel een bestemming. (De gemeente heeft nog twee percelen van elk cir ca 2000 m2 te koop waarvoor nog een aantal verzoeken liggen, maar er is nog geen optie verleend-red). Alle ondernemers willen nu natuur lijk graag laten zien wat ze werke lijk in huis hebben. We hebben daarom in samenspraak met de be- heel vrijblijvend binnenlopen. Je hoeft niet te kopen als je niets naar je zin kunt vinden. Tenslotte koopje geen kleding om in de kast te han gen. Maar als je niet komt kijken, dan weet je niet wat voor keuzemo gelijkheden er bij Celine zijn. We bieden de klanten optimale service, want zelfs in de opruimingsperiode mag je nog ruilen. Is het kleding stuk niet naar je zin, dan krijg je geld terug. In het voorjaar hebben we een klantenkaart ingevoerd die onbeperkt geldig is. Na twaalf aan kopen kan de klant het gemiddelde bedrag besteden." Veel rokken hebben deze herfst een nieuwe lengte (80 cm; kuitlengte) zodat laarzen nog goed zichtbaar zijn. De zoom is vaak niet recht toe, recht aan, maar speels met punten of a-symmetrisch. Bij Celine zijn er meer dan 45 verschillende rokken te zien. Ook accessoires zijn er ver krijgbaar, zoals petten. „Heel hip en tijdens de braderie hebben we er al veel verkocht. Leren heupriemen is ook zo'n trend. Daarnaast hebben we ook sjaals, sieraden en tassen." Celine heeft meer dan 50 verschil lende modellen hoeden in voorraad. De allernieuwste zijn er in elk geval en het grootste deel van de collectie is op bestelling leverbaar in zes ba sismaterialen en diverse materiaal combinaties in meer dan vijftig kleuren. De garnering gebeurt in ei gen beheer, waardoor de klant de mogelijkheid heeft om exclusief te zijn. Nieuwe materiaalcombinaties zijn velour of haarvilt met cinamay rand of een wicker rand (openge werkt). Er zijn ook diverse model len met een dubbele rand in twee kleuren. Kinderhoedjes zijn even eens verkrijgbaar. „We genieten een steeds grotere be kendheid", zegt mevr. Van Voorst. „Niet alleen plaatselijk in Tholen, maar ook verder op het eiland en in West-Brabant. Met de actieweek voor de nieuwe herfstmode spelen we daarop in met extra openingstij- drijven op Klaverveld en de plaatse lijke middenstand het plan uitge werkt voor een open bedrijvendag. Voor jong en oud is er van alles te beleven en nu krijgen de mensen de kans om eens rustig binnen te kijken bij de vele (nieuwe) bedrijven in het dorp", aldus Boers. Het programma biedt voor elk wat wils. Voor de jeugd worden er skel ter- en mountainbikeraces gehou den, er zijn demonstraties van de brandweer en voor de culinaire lief hebbers is er een proeverij van ex clusieve hapjes, er staat een vis kraam en bovendien kunt u van heerlijke oliebollen genieten. De deuren van alle bedrijven staan wa genwijd open voor het publiek. Ie dereen kan kennis maken met de grote variatie aan producten en diensten die gemaakt en geleverd worden door de ondernemers uit Oud-Vossemeer. „Uiteraard geven wij graag uitleg aan de bezoekers over de aard van onze werkzaamhe den en er zijn diverse demonstraties waaraan de mensen zelf actief deel kunnen nemen." den: dinsdag 24 september, donder dag 26 en vrijdag 27 september van 9.30-12.00 uur en van 13.30 tot 20.00 uur. Op woensdag 25 septem ber alleen van 9.30 tot 12.00 uur en op zaterdag 28 september van 9.30 tot 16.00 uur. Die hele week krijgt men 10% korting bij aankoop van hoeden. Daarnaast elke dag 10% op een ander merk kleding: Falino dinsdag, Clarisse woensdag, PL- land donderdag, Lindon vrijdag en Fransa zaterdag. En Lindon heeft Alle activiteiten vinden plaats op industrieterrein Klaverveld. Om 11.00 uur wordt de open dag offi cieel geopend door een afgevaar digde van de gemeente Tholen. Deelnemers aan de speciale prijs vraag en mensen die met de skelter- of mountainbikeraces meedoen, maken kans op een hele originele prijs. „Aan het slot van de open dag mogen de winnaars van de prijs vraag, het mountainbiken en diege ne die het snelste op de skelter kan racen, plaats nemen in de mand van een heteluchtballon. Als het weer het toelaat, gaan de gelukkigen tus sen 16.00 uur en 16.30 uur de lucht in voor een tochtje door het Thool se luchtruim. We hopen dat de men sen uit Oud-Vossemeer en omstre ken massaal gebruik maken van de unieke gelegenheid om op een on gedwongen en prettige manier na der kennis met onze bedrijven te maken. Op het industrieterrein is voldoende parkeergelegenheid aanwezig. En bij het welslagen van deze open bedrijvendag komt een jaarlijks vervolg op het program ma te staan", aldus bestuurslid Boers van de ondernemersvereni ging Oud-Vossemeer. daarnaast nog een speciale actie. Bij aankoop van een of meer Lin- don-artikelen maakt men kans op een waardebon van 165 euro. Naast het welbekende basisprogramma introduceert Lindon vele aantrekke lijke modenieuwtjes zoals stretch- denim, heerlijke truien en shirts. Kwaliteit, comfort, de uitstekende pasvormen en vele combinatiemo gelijkheden maken Lindon ook tot een ideaal merk", zegt Lianne van Voorst. (Advertentie I.M.) y/e^U^PTcrèotugVAti-nUigWjfcntugWcrèn- u0 TtlCf V. li;mrailiMalAgffen- UigWerèntsigWerèmagWerèMugWerèn^^fe Reacties van lezers op de rubriek zijn welkom bij de dialectgroep Tholen, tel. 0166-602226 'k Bin d'r zeker van dat julder herkenne 't geen da 'k ier noe haen vertelle. En zo nie, trek d'r dan je lêêrieng uut. Om zes uur 's avonds zien de kinderen in het Journaal dat het morgen een prachtige dag weer wordt met wel 30 graden. Pa heeft een paar weken va kantie, zuur verdiend, en heeft in die vrije tijd zijn huis bijna klaar geverfd, alle onkruid uit de tuin gewied en alles wat niet goed bevestigd zat, weer vastgemaakt. Kortom, een mo dale huisvader. M'n mèrrehe mööi weertje, öör je 't Piet? Joa. Da's fijn ee, at 'n méns vekan- sie eit. 'k E anders weinug van m'n ve- kansie hemorreke. Nou, nie zo sikkeneurug, j' ei ommers êêre van je wérk. Eêl 't uus blienk wêê as 'n spiehei, en d'n of ziet 'r uut as peleis 't Loo. 't Mag wè oak, 'k nog drie da- ehen, dan mö 'k wêê haen wèr- reke. Nou, dan kunne me mèrrehe nog lekker nae 't strand mit de kinders. Op dat moment betrekt pa's gezicht, hoe helder de lucht buiten ook is. Maar de arme ziel knikt. Wat moet hij anders? Hij beloofde bij zijn huwelijk immers, in voor- en tegen spoed. Jonges, op tied nae je bed. Mèrrehe haen me nae 't strand. Hoi, hoi, gaaf, keigoed. Mag m'n vriendje mee? En m'n vriendinnetje? Ja, da's goed. Om zeven uur de andere och tend staat moeder 24 broodjes te smeren. Helukkeg ma at de supermart tehenwoordeg tot 's aeves ach- te open is. Want a 't 'n reisje opkomt as hrööte schiete - zon de a 'k 't zèhhe mot - dan zou je vroeher toch ont'and hewist Ma hoed, kedetten smaere, butter d'r op (mit d'n bolle ach terkant van 'n lepel, want dat schiet lekker op), kaes of woste d'r op, limmenoade in de koel- tas, appels, peren, zonnebrand olie, anddoeken, zwempakken. Dienk je an 'n paer blikjes bier? Die koap je ma op 't strand, dan ei je wat te doen. Dan wordt alles in de kofferbak gepropt. De stoelen en de tafel blijven onverrichterzake thuis, want een koelbox geeft niks mee en vier kinderen achterin kosten veel ruimte. En om half negen vertrekt het stel, lekker een dag naar het strand. On derweg in de file constateert ma dat er nog meer strandgan- gers zijn. Oe laet bin die eiheluk van uus hehaen? moppert ze. Ons wae- Haar werk als consulente en ma nager voor Jaffra heeft Janny Nelisse uit Sint-Maartensdijk al heel wat va kantiereisjes opgeleverd, als bonus voor de behaalde omzet. Onlangs overkwam haar iets bijzonders, ze won een jaar lang rijden in een Smart. „Dat was op een Jaffra-bij- eenkomst in Zeist, waar mijn naam werd getrokken. Ik stond perplex, want ik win nooit wat.", vertelt ze. Als manager heeft mevr. Nelisse vijftig consulentes onder zich, maar ze is ook altijd nog zelf op pad met de cosmetica-artikelen voor het ver zorgen van beauty-avonden. „Dat doe ik nu natuurlijk met de Smart, ren a zo vroeg, temet zit êêl de punt van Schouwen nog vol. En ze krijgt gelijk. Rond elf uur zet pa de auto op een heel klein stukje gras. Allemae wat meeneme kin ders. Piet, pak jie de rest? De hoge trap wordt enthou siast beklommen, aan de ande re kant lonkt immers de zee. Het zand is bloedheet en er is zo weinig van. Niet alleen het hoge water, maar ook de ande re toeristen hebben alles al in gepikt. Zummen 'n stikje varder hae? Dae emmen mêê plekke, achter die rijen mit paelen. 't Kost moeder moeite om tussen de paelen deu te kommen. Vol- hens mien zette ze die paelen ieder jaer dichter bie mekoare, mopper ze in d'r eihe. Maar er is een plekje naar ie ders zin gevonden. Heef die blauwe tas 's an, Piet. Blauwe tas? Blauwe tas? Hos- ternokke, die 'k in de koffer bak laete staen. 'k Loape d'r wè even om. De kinderen pakken hun schep jes en gaan gelijk aan de slag. Pa komt na een half uur weer om, een gezicht als een oor wurm. 'k E 'n bekeuring hekrege, 'k mocht dae nie staen! Ier ei jie je zootje. Ik haen êêst 'n pilsje pakke, dat 'k wè verdiend! Nie te lank wegbluuve, kan moeder nie naelaete om te roe pen. De kinderen vermaken zich on dertussen uitstekend, graven kuilen en bouwen kastelen als echte bouwvakkers. Moeder ligt uitgestrekt en suddert van voor naar achter, van links naar rechts. En pa, die ontmoet lot genoten. In diverse nationali- teiten. Bespreekt met hen alle schilderwerkzaamheden, de activiteiten in de tuin en alle soorten pluggen. En tussen de biertjes door lonkt hij naar al het moois op het strand. Aan de minder fraaie zaken waagt hij zijn oog niet. 't Is ommers vekansie en dan mag 'n méns toch wè heniete. Kwa, 'k haen vrom nae de vrouwe. Zijn kompanen trek ken zich ook terug. Selu ee. Als hij bij de palenrij terug keert, schrikt hij. Het slapende hoofd van zijn vrouw, behoor lijk rood inmiddels, steekt bo ven het zand. Maar de rest, en dat is niet niks, hebben de kin deren ondergespit. Jongers, wat is dat noe? Da's noe de Kop van Schouwen, pa! Moeder heeft er gelukkig niet onder geleden en de jongelui hebben genoten. Pa, kriehe me noe 'n iesje? Ier ebbe je ieder 'n euro. 'k E ommers vee verdiend noe a 'k zelf m'n uus 'n kwasje heheven Hae ma hauw. M'n motte zo vrom, om op tied tuus te we zen. En pa gaat nog even plat, naast moeder. Hij droomt stiekem over al het moois in de natuur. En hoe het dagje strand verder verlopen is, en hoe het met de terugreis gegaan is? Dat wille julder nie wete! Jopie Meerman, Tholen. die aan alle kanten beplakt is met Jaffra-reclame. Het is een keurig au tootje en de mensen reageren er ook heel enthousiast op." Omdat ze meestal met nogal wat spullen op pad is, is het passen en meten om al les in de auto te krijgen. Maar voor- parkeren is de Smart ideaal, aldus mevr. Nelisse. Wegenbelasting en verzekering worden een jaar lang voor haar betaald, de benzine is voor eigen rekening. De Thoolse draait al jaren topomzet- ten, ze hoorde afgelopen jaar bij de beste drie van het land. „Je moet na tuurlijk wel aan de weg timmeren, het komt niet vanzelf. Een jaar of vier geleden bijvoorbeeld ben ik op Flakkee begonnen en daar zit ik nu drie, vier keer per week." Van de ver slechterende economische situatie merkt ze in de verkopen nog weinig, zegt Janny Nelisse. Lianne van Voorst-Verhage met zoon Jacco bij hun winkel Celine in de Hoogstraat in Tholen. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 7