Ook opvolger ds. Den Ouden zuiver en evenwichtig in de leer Verburgh Plaatsen hoeksteen mijlpaal bij bouw Gereformeerde Gemeente Ds. Van der Meer komt toch nog naar Sint-Philipsland Vrede is geen genoeglijk leven zonder strijd Liturgie Hervormd predikant nog lang niet uitgepreekt in Tholen 62ste predikant COLLECTEN Fancyfair bij manege Vosmaer Donderdag 19 september 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Ook de opvolger van de naar Genemuiden vertrokken ds. N. den Ouden zal dezelfde bijbelse lijn gaan volgen bij de Hervormde Gemeente van Tholen met een zuivere en evenwichtige prediking. Dat kondigde ouderling F.W. Simons zondagmiddag aan tijdens de afscheidsdienst van de 32-jarige predikant, die hervormd Tholen ruim 4,5 jaar diende. Voor de kerkenraad hoefde ds. Den Ou den niet weg. „U was nog lang niet uitgepreekt in Tho len, maar Gods wegen zijn hoger dan de onze." Veel liefde Advies van Nehemia Cheque 900 euro Kankerbestrijding Beatrixfonds Diabetes De bouw van de kerk van de Gereformeerde Gemeen te in Tholen ligt nagenoeg op schema. Zaterdag plaat sten dominee C. de Jongste en diaken J. Geluk een van de twee gedenkstenen in de muur bij de ingang van het gebouw. De een draagt de naam van het godshuis: Re- hobotkerk. De ander bevat een tekst uit een vers uit de eerste brief van Petrus over de Hoeksteen. De dominee noemde het aanbrengen van de steen een mijlpaal in de bouw van de kerk. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG tel. 0164 - 237940 Fax 245360 Bergen op Zoom specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat. - Hi-end audio, speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Stalen constructie kost meer tijdbronzen luidklokken in de maak Moederklok De zegenwens uit het laatste hoofdstuk van de brief aan de Hebreeën (hoofdstuk 13: 20en 21) had ds. N. den Ouden zondagmiddag als tekst gekozen voor zijn af scheidspreek in de fraai gerestaureerde Nederlands Her vormde kerk in Tholen. Dat hoofdstuk begint met ver schillende vermaningen, maar er is ook een zegenwens van de God van de vrede, de grote herder van de scha pen, door Wie de heerlijkheid is in alle eeuwigheid. Ouderling Stehouwer komt niet terug Ds. A.R van der Meer (58) uit Werkendam komt toch nog naar de Oud Gereformeerde Gemeente van Sint-Phi lipsland. Woensdag 9 oktober a.s. is om 14.30 uur de be vestiging en om 19.30 uur de intrededienst. Dat is op zich een verrassende ontwikkeling omdat de predikant op 21 juli in zijn eigen gemeente liet weten, dat hij niet meer naar Sint-Philipsland zou gaan. De intrededienst was eerst op 31 juli gepland. Handtekeningen Herstellen Ouderling Simons zei dat er met pijn en verdriet afscheid genomen werd van een geacht en geliefd pre dikant, waarmee hechte banden wa ren gegroeid. „We hebben alle prio riteit aan de erediensten gegeven en de Heere heeft dat gezegend. U hebt eerlijk en helder gepreekt en de Geest was menigmaal aanwezig. Wij waren blij met jongeren en ou deren die tot geloof kwamen. U sprak met een zichtbaar bewogen hart en diende de gemeente ook trouw als herder tijdens de cateche se, bij de verenigingen en bij pasto rale bezoeken. Wij zijn wel onnutte dienstknechten, maar God geeft de wasdom." De kerkenraad had met de jonge predikant goed samengewerkt, zo maakte Simons duidelijk. „U wilde wat aannemen van een ander. U bracht de prediking van de verzoe ning, maar geen algemene verzoe ning. Het Woord ketste echter wel eens af op harde harten." Ook mevr. Den Ouden had volgens de ouderling op ingetogen en be scheiden wijze haar rol vervuld in de gemeente. „Nemen we dan af scheid van volmaakte mensen? Nee, het zijn zondaren zoals wij. Een zaaier gaat nu heen, maar de vraag voor de gemeent blijft: wat hebben wij met dat Woord van God gedaan? Vond u het te zwaar? Leeft u zo maar verder? Ken uw ongerechtig heden, want het is nog niet te laat. Onze God hoort het gebed. Ook in deze vacaturetijd hebben we uw ge bed nodig bij het beroepingswerk en op Zijn tijd zullen we weer een pre dikant vinden aldus ouderling Si mons. „Heel hartelijk dank voor alles wat jullie voor mij geweest bent", zei Bij de afscheidsdienst van ds. N. den Ouden, die 25 februari 1998 zijn intrede deed in de Hervormde Gemeente van Tholen en nu naar Genemui den is vertrokken, was de sa menzang naar de psalmberij ming van 1773 uit Psalm 138:1 en 3,91:1, 132: 1, 10 en 12, 79:7, 147:10, 121: 2 en 4. Organist was mevr. Hage-v.d. Velde. De tekst voor de preek kwam uit Hebreeën 13: 20 en 21. Er waren drie collecten: voor het plaatselijk jeugdwerk, de kerk voogdij en het restauratie fonds. ds. Den Ouden in zijn dankwoord. „De kerkenraad heeft altijd om mij heen gestaan en ik heb veel liefde ondervonden. Er was wel eens ver schil van inzicht, maar we gingen goed uiteen. Ik wens de kerkenraad wijsheid bij het beroepen van een nieuwe predikant, zodat het Woord recht verkondigd mag worden." In het bijzonder noemde ds. Den Ouden de bijna dagelijkse telefoni sche contacten met scriba P. Baaij. „Er is een diepe verbondenheid tussen ons gekomen." In materieel opzicht ontbrak het de familie Den Ouden aan niets en daarvoor was de predikant de kerkvoogdij erken telijk. De ringbroeders wenste hij getrouwmakende genade toe, zo dat er een helder geluid mag klin ken. Met de plaatselijke kerken was er verbondenheid en erken ning. Ds. Den Ouden zei de mede werking van pastoraal medewerker P. van 't Hof bijzonder gewaar deerd te hebben. „Niets was je te veel en er was sprake van eensge zindheid van geestes." De predikant bedankte verder de kos ters, organisten, beheerder van de Wingerd, tuinman Priem en zijn helpers, de jonge catechesanten, de bezoekers van de lidmaten- en jon gerenkring. „Soms bespraken we moeilijke onderwerpen, maar het koninkrijk Gods gaat ook alle ver stand te boven." In zijn dank be trok ds. Den Ouden zijn familie, vrienden, vrouw en de gemeente. „Hartelijk dank voor alle steun en liefde", aldus de vertrekkende Thoolse predikant. Volgens consulent ds. J.C. Klein uit Sint-Philipsland kon ds. Den Ouden met een gerust hart naar Genemuiden gaan. Daarvoor gaf hij als goede gedachte de adviezen van de profeet Nehemia aan zijn bouwers mee: denk aan de Heere, want Hij zal het volbrengen. De consulent bedankte ds. Den Ouden voor de energie die hij naast zijn eigen gemeente in de ring Tholen en classis Zierikzee had gestoken. „We mogen als arbeider in Gods koninkrijk verloren mensen bren gen bij Hem. We mogen ze op zien bloeien in geloof, maar er zijn ook tegenvallers en tegenslagen. Net zoals bij het bouwen zijn er drup pels zweet, tranen en soms bloed wanneer er wonden zijn. Dat zal in Tholen het geval zijn geweest en ook in Genemuiden zal dat weer zo zijn. Ik wens u daar veel goede gedachten en bijstand van de al machtige Heer", aldus ds. Klein. Ds. A. van der Zwan sprak namens de plaatselijke Christelijke Gere formeerde Kerk en de Gerefor meerde Gemeente. (Er was ook een afvaardiging van de kerken raad van de Gereformeerde Ge meente aanwezig.) Hij zei dank baar te zijn voor de samenwerking, o.a. bij de herdenking van de refor matie en de gezamenlijke belijde nis in deze verwarrende en geeste lijk troebele tijd. „We stonden allebei aan het begin van onze ambtstijd in Tholen en hebben el- kaars werk en boekenkast leren kennen. Het was niet alleen het ambt en de belijdenis die ons ver bond, maar ook de genade van de God van de vrede." Van der Zwan gaf tijdens deze af scheidsdienst zijn collega de woor den terug, die hij zelfbij zijn intre de in de Chr.Geref.Kerk op 5 april 1999 ontving. Het gebed van Josa- fat uit 2 Kronieken 20, waarin de Geest als antwoord geeft: Vreest niet en wordt niet ontzet vanwege deze grote menigte, .want de strijd is niet die van u, maar van God. Zowel ds. Den Ouden (Genemui den) als ds. Van der Zwan (die 2 november afscheid neemt en naar Sliedrecht vertrekt) gaan naar veel grotere gemeenten. „De Heere riep ons naar een andere plaats. God heeft ons de weg gewezen. Dat de kerken van Tholen moed mogen grijpen in dat gebed van Josafat, want Gods Woord is levend en krachtig. De Heere zij u in Gene muiden nabij", zo besloot ds. Van der Zwan. „Heel hartelijk dank voor uw wel gemeende woorden", was de korte reactie van ds. Den Ouden, die staande Psalm 121: 2 en 4 werd toegezongen voordat hij met gebed en de zegen de dienst afsloot. De predikant drukte samen met zijn vrouw en zoontje (dochter Geerke was onverwacht in ziekenhuis Lie- vensberg opgenomen) nog vele kerkgangers de hand. Onder hen wethouder W.C. van Kempen en zijn echtgenote, die het gemeente bestuur vertegenwoordigden. Be halve consulent Klein waren ook alle ringcollega's aanwezig: ds. Blom uit Poortvliet, ds. Lohuis uit Scherpenisse, ds. Kommers uit Stavenisse en ds. Hóek uit Sint- Annaland. Verder waren er afge vaardigden van de kerkenraden en kerkvoogdijen van de ringgemeen- ten. Toch bleven er zondagmiddag nog de nodige stoelen leeg, die wa ren bijgezet, naast de kerkbanken. Vrijdagavond was dat niet het geval in de Wingerd, want het hervormd verenigingsgebouw was tot de laat ste plaats bezet tijdens de afscheids bijeenkomst van de verenigingen en gemeenteleden. Ouderling-kerk voogd J. Schot leidde die bijeen komst, waarbij hij een cheque van 900 euro namens de gemeenteleden en de kerkvoogdij overhandigde voor de aankoop van een leren fau teuil. Voor mevr. Den Ouden waren er bloemen. De kinderen van de zondagsschool droegen voor de ver trekkende predikant een gedicht voor. De 16+jeugd zong een lied en Jean-Paul Polderman herinnerde aan de stevige discussies tijdens de catechisaties. De predikant werd ook toegesproken door mevr Van de Velde-Perestam namens de vrou wen- vereniging. Voorzitter H. van Heemskerk van de jeugdraad bracht naar voren, dat de eerste gemeente voor een predikant eigenlijk zijn tweede universiteit is. Ds. Den Ouden had dan ook veel geleerd van de jeugd. Van Heems kerk overhandigde de predikant een nieuw achterlicht omdat die tijdens een fietstocht was gesneuveld en verder had hij bolussen en een fami liezak chips meegebracht. Diaken P. Baaij besloot deze afscheidsbijen- komst in de Wingerd vrijdagavond met gebed. Nelis den Ouden(32) uit Ne- derhemert was de 62ste predi kant die aan de Hervormde Ge meente Tholen verbonden was. Hij deed 25 februari 1998 in trede en nam 14 september 2002 afscheid. In de consisto rie hangen een groot aantal fo to's van de verschillende predi kanten, maar is ook een complete namenlijst te zien van alle voorgangers. De eerste predikant was Gerardus Cul- emburgius die in januari 1479 uit Zierikzee kwam, nadat die stad wederom in handen van de Spanjaarden was gevallen. Het afscheid van deze predi kant staat niet vermeld. De collecte voor het Kon. Wilhel- minafonds heeft in Sint-Annaland 1965,03 euro opgebracht, in Oud- Vossemeer 1322 euro en in Scher penisse 1248,05 euro. In laatstge noemd dorp lag de opbrengst 10% hoger dan vorig jaar. Voor het Pr. Beatrixfonds (behan deling van spierziekten) is in Sint- Maartensdijk 710 euro ingezameld. Dat is een recordbedrag voor deze collecte. In Tholen bracht de col lecte 1647,80 euro op. Omdat ze tien jaar collecteren, kregen Jo- landa van Zetten, Rianne v.d. Dor pel en Maddy Cornelisse een zilve ren lepeltje. Contactpersoon mevr. M. v.d. Dorpel-v.d. Maas is na 26 jaar gestopt met haar werk voor het fonds. Het Diabetesfonds organiseert van 27 oktober t/m 2 november de lan delijke collecte 'Geeft voor diabe tes'. Het fonds betaalt veel weten schappelijk onderzoek rond deze ziekte, bedoeld om een oplossing te vinden. Jaarlijks komen er in ons land 60.000 mensen bij met diabe tes, en zij zijn ook steeds jonger. Voor de komende inzameling zoekt het fonds collectanten. Wie zich daarvoor op Tholen en Sint-Philips land wil inzetten, kan zich aanmel den bij Marieke Bolier, tel. 0166- 662161, e-mail mariekebolier @hotmail.com. De Gereformeerde Gemeente neemt de naam van de huidige kerk aan de Hoogaarsstraat mee naar de nieuwe kerk in Stadszicht. Het plaatsen van de kleine granieten steen was be trekkelijk eenvoudig. Het exemplaar woog echter 45 kilo en werd onder het toeziend oog van honderden be langstellenden tussen de rode bak stenen gehangen. De tweede veel grotere plaat was met 85 kilo een stuk zwaarder. „Daar waag ik me niet aan," zei De Jongste. Deze steen bleef op de grond staan, maar de leden van de kerk konden nu al vast zien hoe de steen eruit ziet. De twee stenen samen vormen een hoeksteen die hun definitieve plek krijgen bij de afwerking van het kerkgebouw. De tekst op de grote steen luidt: ,Ziet. Ik leg in Sion een uiterste hoeksteen, die uitverkoren en dier baar is; en die in Hem gelooft, zal niet beschaamd worden, U dan die gelooft, is Hij dierbaar. I Petrus 2: Advertentie I.M. Dominee De Jongste (rechts) en diaken J. Geluk plaatsen de eerste van de twee stenen. 6-7a.' De Jongste lichtte de tekst van Pe trus' brief aan de vreemdelingen in het kort toe waarna de plechtigheid was afgelopen. De leden konden de kerk nog niet in omdat op een van de vloeren van de laagbouw pas ce ment aangebracht was. De bouw vordert gestaag. De laagbouw is de ze week wind en waterdicht. De kerkzaal is 1000 m2, maar ook de vergaderruimte (vier zalen met vouwwanden) en de ontmoetings ruimte samen is 1000 m2. De muren bestaan uit rode baksteen. Ook bin nen blijft deze steen te zien in alle dragende muren. De ruime ronde ontvangsthal met garderobe, toiletten en consistorie beslaat alleen al 400 m2. Deze ruimte heeft een diameter van 14 waarin de houten balken opvallen. Het plafond dat de ijzeren draagbal- ken zal gaan bedekken, zal overlo pen in de luifel buiten bij de ingang van het gebouw op het noorden. De kerkdeuren in de glazen wand zijn 2,80 hoog zoals in het huidige ge bouw en moeten het monumentale karakter van het gebouw van Valk archtitecten b.v. uit Soest, uitdruk ken. Een deel van de stalen constructie is al aangebracht. Ook de balken voor de toren liggen klaar. Ze zijn elk 17,5 meter lang en worden ter plek ke aan elkaar gelast (voor het trans port mochten ze niet langer zijn). De toren zal op de grond worden af gebouwd, met koper bekleed wor den en met kranen op zijn plek wor den gezet. Dat zal naar verwachting eind november gebeuren. Vanwege de bijzondere en gecompliceerde constructie was er veel tekenwerk nodig om alle balken op de juiste maat te laten maken. Dat heeft een paar weken vertraging opgelopen. Morgen (vrijdag) worden bij Petit en Fritsen in Aarle-Rixtel twee bronzen luidklokken gegoten voor de kerk. De een heeft een diameter van 625 mm en weegt 146 kilo, de andere is klei ner en heeft een doorsnede van 540 mm en weegt 100 kilo. Er wordt ook een moederklok gemaakt die voor het automatisch luiden van de bronsklok- ken zorgt. De moederklok is voorzien van een speciale antenne waardoor zeer nauwkeurige tijdimpulsen ont vangen kunnen worden en de schake ling van zomertijd naar wintertijd (en andersom) automatisch verloopt. De kerk krijgt banken met opklapbare zittingen met blauwe bekleding. De zes lampen die in de kerkzaal komen te hangen, zijn strak van vorm en be staan uit cirkelvormige ornamenten van gepolitoerd aluminium. Voor de bouwvakvakantie moet het complex, gebouwd door Aan de Steg- ge uit Roosendaal die ook de wonin gen in Stadszicht bouwt, klaar zijn. „Deze brief aan de Hebreeën neemt daan? Waar het evangelie verkon- een heel eigen plaats in. Paulus valt met de deur in huis", zo begon ds. Den Ouden. „Het is een preek vol vermaningen en vele heenwijzingen naar het Oude Testament. Een af scheidspreek om niet te verslappen, maar voort te gaan. Je gaat wel weg, maar je hoopt de gemeente toch nog een keer te ontmoeten. Onze tekst in vers 20 en 21 is eigenlijk een zegen bede om de gemeente aan wie hij verbonden was, aan de Heere op te dragen. Tevoren vroeg hij zelf gebed van de gemeente. Bidt voor ons, denk aan ons, ook in Genemuiden. We hebben veel van u gekregen: liefde en hartelijkheid. Dat is vrij dagavond wel gebleken. Dat Zijn ze gen erop zal rusten." De predikant wees op de bijvoegsels die vermeld worden bij God: de God van de vrede, de liefde, vertroosting, genade, e.d. „Verwacht het van Hem alleen, want buiten Hem is niets te vinden. De vrede in onze tekst is niet de vrede van het genoeglijk le ven, rustig en welgedaan, zonder strijd. Niet alleen succes en gezond heid. Daar gaat het niet om. Vrede, dat is het goed hebben in God. Deze vrede is gegrond; onder ware vrede moet grond zitten en geen valse in beelding, want valse rust houdt geen stand. In God is er vaste, ongelofe lijke gerustheid. We vragen ons nu wel af of er oor log komt met Irak, maar het is al oorlog. In alle rust en eerlijkheid heb ik dat 4,5 jaar in Tholen verkon digd. Moest dat nu telkens? Was dat niet te donker? De Heere zegt dat wij de zonde zelf niet kunnen goed maken. Noch met ceremoniële wet ten, noch met de stipte vervulling daarvan. Niets van de mens kan worden meegerekend, ook de vrome werken niet. De beste werken kun nen niet bestaan, de hele wereld ligt veroordeeld. Ook ambtsdragers kun nen niet voor God bestaan. De vrede is alleen gegrond op het bloed van Christus, op het verbond van gena de. Wat hebt u met dat bloed ge- digd wordt, daar begint bloed te druppen. Hebt u het bloed echter vertreden? Bent u niet gebogen en hebt u zichzelf gehandhaafd? Denkt u dan nooit aan uw toekomst? Nooit is er een zondaar teleurgesteld, want het bloed van Christus is nog even krachtig en zal zegeningen afwer pen. Vrede en blijdschap in God, daar gaat het om. Meer zekerheid krijgen we niet. God de Vader heeft de Zoon opgewekt. Zijn bloed rei nigt van alle zonden opdat wij er amen op gaan zeggen. De Zoon is in ere hersteld, Hij leeft op een verhe ven plaats, de grote herder van de schapen. Hij gaat niet weg, nee hij blijft. De 62 predikanten die er in Tholen zijn geweest, die zijn zo weer vergeten. Daar gaat het niet om. Het gaat om de grote herder: Hij brengt vrede. Het werk van de on derherders is beperkt, de grote her der weidt zijn schapen. Is Hij voor u al groot geworden of leeft u zonder Hem? Wilt u uw eigen weg niet ver laten? Die volmake u, staat er in onze tekst. Dat betekent dat een ontwricht lid weer op zijn plaats gezet wordt, want een mens schiet telkens uit de kom. Wat gescheurd is, dat wordt gerepareerd en dat is een troost voor ons. Het wordt beter wanneer u met uw ontwrichte leden tot Hem gaat. Farizeëers hebben hem echter niet nodig, tollenaars wel. Niets van ons kan God behagen. Hij werkt het ge loof, de vreugde, het verlangen. Wat een troost voor hen die niets in zich zelf vinden. We mogen toch gelo ven, dat de arbeid hier meer is dan een ijdel hopen, maar het komt niet van een predikant. Hij alleen be werkt het, Hem zij de heerlijkheid in eeuwigheid. Wat is Hij aanbiddelijk, rechtvaardig en goed. Wie roemt, die roeme in de Heere. Hij is de God van de stralende luister, alles wat adem heeft, love de Heere", aldus ds. Den Ouden, zondagmiddag in zijn afscheidspreek in de Grote Kerk van Tholen. De Oud Gereformeerde Gemeente van Sint-Philipsland verkeerde toen in een crisis. De kerkenraad was in zijn geheel afgetreden nadat eerst ouderling H. van Westen was opgestapt. Eerder waren diens schoonzoon en dochter als respec tievelijk koster en beheerster van het verenigingsgebouw in de Voor straat gestopt. Er waren moeilijk heden gerezen na het gebruik van het verenigingsgebouw voor een begrafenis van een onkerkelijke in woner. De beheerders waren ervan overtuigd, dat ze volgens de regels hadden gehandeld, maar de meer derheid van de kerkenraad was het daarmee niet eens. Er kwam zelfs een landelijke com missie van onderzoek van de Oud Gereformeerde Gemeente aan te pas om de crisis te bezweren. De andere kerkenraadsleden volgden toen het voorbeeld van ouderling Van Westen, waarna de leden tot een stemming overgingen. Daarbij kreeg de jongste ouderling, J.C.A. Stehouwer, de meeste stemmen. Ook Van Westen, al zestien jaar ouderling, ontving opnieuw ver trouwen. Van de diakenen werd al leen A. v.d. Reest herkozen. Voor A. Steijn en P. van Vossen kozen de leden G.J. Bolier en G. Verwijs, maar die twee bedankten later. Tij dens een nieuwe ledenvergadering werd A. Steijn toch weer gekozen en P.J. Florijn als nieuweling. Intussen zorgde ds. Molendijk uit Oosterland met zijn kerkenraadsle den Steenpoorte en Meerman dat het werk in Sint-Philipsland zoveel mogelijk kon doorgaan, met name de zondagse leesdiensten. Tegen de nieuwe kerkenraad, waarin voor het merendeel ver trouwde namen terugkwamen, werden bezwaren ingediend. De commissie van onderzoek oordeel de, dat de ouderlingen schuldbelij denis moesten doen voor wat de voorbije maanden allemaal voor gevallen was. De 79-jarige Van Westen wilde dat wel doen om zijn werk te kunnen voortzetten, maar Stehouwer zei niet te weten waar om hij schuldbelijdenis zou moe ten doen. Donderdagavond 15 augustus be vestigde ds. Klok uit Urk de ker kenraadsleden Van Westen, Van de Reest, Steijn en Florijn. De zondag daarvoor was dat pas afgezegd. De onvrede daarover was zodanig, dat een aantal leden maandag besloot om een brief te schrijven met het verzoek om de bevestiging uit te stellen. Er kwamen 121 brieven te rug - iets minder dan de helft - waarop 222 handtekeningen waren gezet van (doop)leden van de Oud Gereformeerde Gemeente vanaf achttien jaar onder wie 69 mans lidmaten. Die vertegenwoordigden de kleinst mogelijke meerderheid van de leden. Zij vonden dat ook de kwestie van de wettig gekozen ouderling Stehouwer eerst opge lost moest zijn voordat er tot be vestiging overgegaan kon worden. De betrokkenen waren diep teleur gesteld dat de 222 handtekeningen terzijde werden geschoven. Er wa ren leden die voortaan de zondagse erediensten in de Gereformeerde Gemeente van Sint-Philipsland gingen bezoeken en met name ook de Vrije Hervormde Gemeente in Scherpenisse, waar ds. J. van der Sleen de voorganger is. Ds. Van der Meer krijgt de taak om na 9 oktober te proberen de eenheid in de Oud Gereformeerde Gemeen te van Sint-Philipsland te herstel len, want de leden blijken ernstig verdeeld te zijn over de problemen die zich de laatste maanden hebben voorgedaan. Intussen is het in dorpshuis de Wimpel aanmerkelijk drukker dan voorheen omdat verjaardagen en andere festiviteiten die anders in het verenigingsgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente plaats vonden, daar sinds het vertrek van beheerster mevr. Hoek-van Westen niet meer plaatsvinden. In de binnenbak van manege Vos maer aan de Zeedijk te Oud-Vosse- meer (bij het natuurgebied Ramme- gors) wordt zaterdag 5 oktober een rommelmarkt met fancyfair georga niseerd. Tussen tien en vijf uur is er vanalles te beleven. De opbrengst is bestemd voor de stichting Paarden- welzijn na gedane arbeid. Na 4,5 jaar zegt ds. N. den Ouden de pas gerestaureerde Grote Kerk vaarwel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 5