s Enveloppe trekken: altijd prijs Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 september 2002J. Kraal naar prinsjesdag Slachtofferhulp Koren naar Goes Diefstal gereedschap Auto in berm geparkeerd Dieven betrapt Inspraak herinrichting Markt VOC-concert in stadhuis Bijeenkomst mannenverenigingen Broere wint viswedstrijd Expositie Rens in Dordrecht Bouw kippenstallen Afgraven dijk Inbraak in café Geen helm op scooter Rijbewijs ingenomen Tv en dvd-speler gestolen AVB zit ruim bij kas Burgers maakt vijftien caramboles Je geld of je leven Werken in de techniek Leidster in zonnetje Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER vrijdag 27 september a.s. de gehele dag gesloten PLEUNE Style Mannenvereniging opgeheven De Graaf gekozen als ouderling Geslaagd Jeugdouderling Rehoboth Slechts één paling Botsing op kruising Sieraden terecht Burgemeester te gast bij Plattelandsvrouwen Start klaverjascompetitie Receptie jarige oud-juf 725 euro voor Bartimeus Auto tegen poortconstructie Bestel-/Bedrijfsauto's Zendingswerker Verwijs gaat doceren Brandweer in Cronicke Tholen Op initiatief van enkele ouders maakte groep 8 van montessori school De Kraal dinsdag in Den Haag prinsjesdag mee. Omdat men zeker op tijd wilde zijn, vertrok de groep al om negen uur. Bij aankomst op het Binnenhof was het een drukte van belang. De jongelui troffen het, ze kregen een plek aangewezen te genover de ingang van de Ridder zaal. Het aantreden van de prachtig uitgedoste militairen was indruk wekkend. Vanaf half één arriveerden de ministers, staatssecretarissen. Ka merleden en andere genodigden. En om kwart over één werd het lange wachten beloond: na een lange stoet paarden was daar eindelijk de gou den koets. De kinderen hadden ruimschoots de gelegenheid om fo to's te maken van de koningin, prins Willem-Alexander en prinses Maxi ma. Na te hebben meegeluisterd naar de troonrede en het driewerf hoera, was het nog even zwaaien naar alle bekende mensen en toen mocht de groep van het Binnenhof af. Rond de Hofvijver lopend was er hilariteit omdat enkele mensen in het water waren gesprongen. Geluk kig konden ze door de politie 'ge red' worden. Er was daar ook een demonstratie van anti-oranje men sen. Dit was voor de kinderen een vreemde ervaring, want zij gingen ervan uit dat iedereen even enthou siast zou zijn. Na een rondrit langs de vele ministeries ging de school klas op huis aan. Voor de plattelandsvrouwen vertelde dhr. A. v.d. Hemel uit Goes over het werk van Slachtofferhulp Zeeland. Hij noemde de vele soorten van ge weld die in onze samenleving voor komen, waarbij met hulp - in veler lei vorm en op het juiste moment - veel leed kan worden voorkomen. Of draaglijk gemaakt kan worden. Naast de emotionele is er ook een materiële kant. Slachtofferhulp advi seert namelijk ook over eventuele schadevergoeding, juridische proce dures en verzekeringen, en verwijst indien nodig naar deskundigen (b.v. letselschade) of hulpverleners. De aanwezigen zien terug op een leer zame avond, waarbij het goed was om te weten dat Slachtofferhulp een steunpunt heeft in het politiebureau. Jeugdkoor Sjaloom, jongerenkoor Hananja en gemengd koor Crescen do doen zaterdag 28 september in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes mee aan een koor- en samen- zangavond van de ring Zeeland van zangverenigingen van de Gerefor meerde Gemeenten. Ook gemengd koor Met hart en stem uit Sint-Maar tensdijk werkt hieraan mee. Dirigen ten zijn Willy Eggebeen, Paul Heij- boer en Koos v.d. Slikke. Er wordt een collecte gehouden voor een evangelisatieproject onder allochto ne kinderen. De geschiedenis van Jozef wordt daarvoor vertaald in het Turks, Arabisch en Engels. Er komt ook een vereenvoudigde uitgave in het Nederlands. Ds. J.J. Tanis ver richt om half acht de opening. De gezamenlijke Zeeuwse koren, totaal 600 zangers, traden in juni op in de Doelen te Rotterdam tijdens de bondsdag van de zangverenigingen van de Gereformeerde Gemeenten. Uit een bestelauto, die geparkeerd stond aan de Bosstraat, zijn tussen zondagavond zes uur en maandag morgen zeven uur diverse elektri sche gereedschappen gestolen. Uit de auto werden een zaag-, beton- boor- en boormachine en een decou- peerzaag meegenomen. In de Meanderlaan constateerde een bewoner rond elf uur zaterdagavond dat er in zijn woning was ingebro ken. Hij mist een aantal sieraden. Een 40-jarige Fransman kreeg zon dagmiddag omstreeks half vijf van de politie een bekeuring van 86 eu ro, omdat hij zijn auto in de berm van de Oesterdam had geparkeerd. Drie jongens uit Etten-Leur, in de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar, zijn donderdagavond betrapt toen zij onder de brug bezig waren een brommer te stelen. Zij hadden het contactslot al opengebroken en wa ren de bedradingen aan het doorver binden om te kunnen starten. Hun poging werd opgemerkt door een man die, samen met de eigenaar van de brommer, in het Schelde-Rijnka- naal aan het vissen was. De jongelui sloegen lopend op de vlucht richting Halsteren. Aan de hand van het doorgegeven signalement kon de po litie de daders op de Noorderkreek- weg aanhouden, waarna zij werden overgedragen aan de Thoolse politie. De bewoners van de Markt zijn door de gemeente uitgenodigd om plan nen in te dienen voor de herinrich ting van het groen op de Markt. Op dinsdag 8 oktober zullen de inzen dingen worden besproken op een bijeenkomst in de Gasthuiskapel. De herinrichting heeft slechts betrek king op het groen op de Markt, als mede kleine verkeerstechnische aan passingen, zoals het eventueel verplaatsen van de paaltjes op het plein of het aanwijzen van parkeer vakken op de rijbaan. Het ensemble 'The spirit of Gambo' zal in het kader van de vierhonderd ste verjaardag van de oprichting van de Verenigde Oost-Indische Com pagnie op zaterdag 12 oktober een concert geven in het voormalige stadhuis. Het concert begint om 20.15 uur en wordt georganiseerd door de stichting Anthonie Kelder mans concerten. De bond van Nederlands hervormde mannenverenigingen op gerefor meerde grondslag belegt op woens dagavond 2 oktober een bijeenkomst in verenigingsgebouw De Wingerd. Hoofdbestuurslid ds. A.D. Goijert zal een inleiding houden over 'de aanhef van de wet des Heeren'. De aanvang is om half acht. De vijfde competitiewedstrijd van hengelsportvereniging De Pieterman is gewonnen door T. Broere. H. Perk ving, met een schol van 37 centime ter, de grootste vis. De uitslag is: 1. T. Broere 140 punten; 2. A. Spapen 126 p; 3. H. Kikkert 124 p; 4. C. Wolvekamp 107 p; 5. A. de Graaf 101 p; 6. A. van Dijk 93 p; 7. H. Perk 92 p en 8. J. Vroegop 91 p. Beeldend kunstenares Veronie Rens exposeert met nieuwe beelden in de galerie voor hedendaagse figuratieve kunst in Dordrecht. De tentoonstel ling is t/m 3 november te bezichti gen aan de Grote Kerksbuurt 31De galerie is geopend vrijdag, zaterdag en iedere eerste zondag van de maand van één tot vijf uur. Naast de beelden van Veronie Rens zijn er schilderijen te bewonderen van kun stenares Janneke Stilma. De provincie heeft de gemeente om aanvullende gegevens verzocht met betrekking tot de bouw van twee stallen voor scharrelkippen en een mestopslag bij het pluimveebedrijf van J. van Binsbergen aan de Mos- selhoekseweg. Ten aanzien van de mestopslag dient aangegeven te worden waarom de afwijking van het geldende bestem mingsplan aanvaardbaar is en waar om het past binnen het nieuwe be stemmingsplan. Ook moeten de effecten in kaart gebracht worden, mede in relatie tot een nabijgelegen woning, en moet aannemelijk wor den gemaakt dat een milieuvergun ning verleend kan worden. De aanvraag voor de stallen dateert al van 1998. Onderbouwd moet wor den, waarom met dit plan geen reke ning is gehouden op de plankaart van het nieuwe bestemmingsplan. Ook hier zijn de effecten op een wo ning en de milieuvergunning van be tekenis. Verder is er onduidelijkheid over het vloeroppervlak. J. Vissers heeft bij de provincie als nog vergunning gevraagd voor het graven in de dijk tussen de Vrouw Belyapolder en de Razernij polder. De afgraving heeft al plaatsgevon den, maar moet getoetst worden aan de ontgrondingenwet. Aan leges is hiervoor 442 euro verschuldigd. Tussen dinsdagmiddag één uur en gisterenmorgen half zeven is er in gebroken in een café aan de Ring. De daders namen voor honderden euro's sigaretten mee, uit de aanwe zige gokautomaten werd eveneens een paar honderd euro aan muntgeld weggenomen en bovendien werd de fooienpot geleegd. De politie heeft de zaak in onderzoek. In de Raadhuisstraat is maandag avond een 19-jarige jongen bekeurd omdat hij zonder helm op een scoot er reed. De overtreding werd beboet met 40 euro. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie op de Krabben- kreekweg het rijbewijs ingenomen van een automobilist. De man bleek bij een blaastest meer dan 2,5 keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. Hij zal zich voor de rechter moeten verantwoor den. Uit een woning aan de Marehoek- straat zijn tussen donderdagavond half twaalf en vrijdagmorgen twaalf uur een tv en een dvd-speler gesto len. De waarde van de verdwenen spullen is ruim 2250 euro. De leden van de algemene vrouwen bond krijgen dit jaar gratis een kerst diner aangeboden. Tijdens de jaar vergadering bleek uit het verslag van penningmeester Janny van Dienst dat de vereniging nog veel geld in kas heeft, zodat besloten werd om de leden iets extra's aan te bieden. Op de bijeenkomst blikte Els Wete- rings terug op de activiteiten in het vorige seizoen. Voor het verzorgen van de prijzentafel bij de bingo en de verloting kreeg Jaantje Hommel een bos bloemen uitgereikt. Jenny Istha, die om gezondheidsredenen afscheid nam als wijkleidster, werd eveneens in de bloemetjes gezet. Op de jaarvergadering werd ook het programma voor het nieuwe seizoen vastgesteld. Dinsdag 15 oktober gaan de dames bowlen in Nieuw- Vossemeer. Biljartvereniging De Treffers is weer begonnen met de clubcompetitie. C. Burgers noteerde een serie van 15 caramboles. J. Hommel speelde met 2,5 het hoogste gemiddelde. In 27 beurten speelde N. Rooijakkers de kortste partij. De uitslagen zijn: N. Rooijakkers-J. van Daalen 10-8,57; C. Burgers-D. van Driel 10-8,08; L. van Wezel-J. Hommel 7,91-10; A. van Daalen-H. Hommel 10-9,24; K. Hommel-R de Leeuw 8,69-10; D. van Driel-A. Hommel 7,65-10. In de hervormde kerk wordt zondag avond om half zeven weer een jeugddienst gehouden. Ds. G. den Goeijen uit Made zal spreken over het thema: 'Je geld of je leven'. De gospelgroep Rejoice uit Anna-Jaco- bapolder treedt tijdens de dienst op en de kinderen die meegedaan heb ben aan de startdag zullen iets ver tellen over hun belevenissen. De col lecte tijdens deze jeugddienst is bestemd voor de stichting Andersom uit Tholen, die zich inzet voor een menswaardige behandeling van de vluchtelingen. De leerlingen van de groepen zeven en acht van Die Heenetrechtschool waren woensdag een hele morgen bezig met het project 'Techniek heeft de toekomst'. De lessen wer den geleid door dhr. T. van Vessem van het Bedrijfstak-adviesproject (BTA). De kinderen kregen te horen hoe de techniek zich in de loop der jaren heeft ontwikkeld. Na het bekij ken van een videofilm gingen ze zelf aan de slag met opdrachten, waarbij men moest werken met begrippen als elektriciteit, meten, wegen en materialenkennis. Er was ook een opdracht om aan de hand van een te kening en een beschrijving een me talen bakje in elkaar moesten zetten. Op dezelfde manier moest een but ton gemaakt worden. Zonder dat ze het zelf beseften, waren de kinderen de hele morgen bezig met taal en re kenen, terwijl ze aan de opdrachten werkten. Duidelijk werd dat tech niek werken is met je hoofd en met je handen. Sint-Annaland De leden van volksdansclub Dodi- Dodi zetten maandagavond in de Wellevaete hun leidster Priscilla v.d. Berg uit Scherpenisse in het zonne tje. Zij geeft tien jaar les aan de 19 dames. In een met vlaggetjes ver sierde zaal haalde voorzitter Joke de Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Varkensfilet 500 gr. 4,45 JSpareribs vers of gemarineerd ♦1 kg 4,50 ♦Magere speklappen 1 kg 3,50 ♦Pizza's per stuk Malse riblappen 1 kg Dikke vleesribben 1 kg Blinde vinken 5 halen 2,75 Schouderham 150 gram 1,- Gegrillde kipfilet 100 gram 1,20 Mosterdrollade 100 gram 0,90 Jong belegen kaas 150 gram 1,- Voorstraat 46 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 6,80 €4,- 4 BETALEN Kip-cordon bleu per stuk 0,70 Advertentie I.M. Witte in dichtvorm herinneringen op. Ze bood de jubilaris bloemen aan, en een quilt met een volksdans voorstelling, gemaakt door Janny Westdorp. Priscilla v.d. Berg, die bij Dodi-Dodi momenteel ook een sta giaire begeleidt, was volledig verrast door de hulde die haar ten deel viel. Na de koffie met gebak en een bon bon werden nog enkele dansen ge daan. Dodi-Dodi bestaat inmiddels 22 jaar en de leden oefenen elke maandagavond in de Wellevaete. In verband met het huwelijk van Miranda en Thino z|jn wij jTo u n g P.S. Zaterdag 28 september vanaf 10.00 uur geopend. Voorstraat 5-7, St.-Annaland, tel. 0166-657084 Advertentie I.M. De hervormde mannenvereniging 'De Heere is mijn banier' is wegens een gebrek aan leden opgeheven. In verband met de teruglopende belang stelling werd vorig seizoen het aantal bijeenkomsten al gehalveerd. Het be stuur deed diverse pogingen om mannen te stimuleren om de avonden bij te wonen, maar dit bleef zonder resultaat. Nadat voorzitter H.W. van Eenennaam zijn functie wegens drukke werkzaamheden had neerge legd, werd besloten om de bijna 90- jarige vereniging op te heffen. Stavenisse De leden van de hervormde gemeente hebben M.C. de Graaf gekozen als ouderling-kerkvoogd. Hij stond op het dubbeltal met dhr. E. Wesdorp. Dhr. de Graaf moet deze week beslis sen of hij zijn verkiezing aanvaardt. Sint-Maartensdijk Daan de Viet is aan de Roncalli scholengemeenschap in Bergen op Zoom geslaagd voor het havo-exa men dat in augustus werd afgeno men. Gisteren vond de diploma-uit reiking plaats. Corrie van Tiggele-Vroegop uit Poortvliet is in de Hervormde Ge meente Rehoboth bevestigd als jeugdouderling. Zij neemt de plaats in van Hannie Spruijt. Tot bezoek- zusters werden bevestigd Willy de Korte-Zwagemaker en Marianne van 't Slot-Visser, beiden uit Scherpenis se. De kerkenraad heeft verder be sloten om de raad uit te breiden met één diaken. Tot en met zondag a.s. kunnen er kandidaten ingediend worden. Rehoboth organiseert dit seizoen tien gespreksgroepen over o.a. het Oude en Nieuwe Testament, bidden, geloofsgroei en gemeente opbouw. De 32 deelnemers aan de boot-pa lingwedstrijd van hengelsportvereni ging De Oosterscheldevissers wisten vrijdagavond slechts één paling te vangen. Bert Lindhout was de ge lukkige met een paling van 52 centi meter. De overige vissers vingen wel tong en schol. Aan de Noord wordt zaterdagmiddag tussen drie en zes uur de achtste competitiewedstrijd gehouden. Op vrijdag 27 september is er voor de leden van de visclub een mosselavond. Op de kruising Meerkoetlaan/Ple vierlaan vond donderdagavond om streeks kwart voor acht een aanrij ding plaats tussen twee auto's. Een 19-jarige automobilist verleende vanaf de Meerkoetlaan geen voor rang aan een van rechts komende personenauto, bestuurd door een 35- jarige inwoner. Door de botsing raakte de auto van de 19-jarige man aan de rechterzijde totaal vernield. De andere auto liep schade op aan de voorzijde. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. Scherpenisse De zes sieraden die de politie eind augustus bij een man had aangetrof fen en waarvan de herkomst niet dui delijk was, zijn terug bij de eigenaar. Een familie uit de Lentestraat die een hele maand op vakantie was geweest, las het bericht in de Eendrachtbode en kon toen op het politiebureau de verdwenen sieraden ophalen. Een 21- jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats die tijdelijk in een te koop staande woning in de Lente straat onderdak had gevonden, wordt verdacht van de diefstal van de sie raden. Hij is nog steeds in hechtenis. De man wordt verdacht van zes in braken die in de periode van 1 juli tot begin augustus zijn gepleegd. Op de eerste bijeenkomst van de Plat telandsvrouwen waren als gasten bur gemeester W. Nuis en zijn vrouw aanwezig. Vice-voorzitter Nel Brand wijk opende de vergadering en vroeg enkele ogenblikken stilte in verband met het overlijden van Toon Slager, die jarenlang het dorpshuis Holland Huis beheerde. Het vervolg van de avond viel onder verantwoordelijk heid van het alternatieve bestuur, dat werd gevormd door Annie Hage, Bap Hage, Toos de Wilde, Anneke van 't Veer en Truida Opree. De burge meester vertelde in vogelvlucht over zijn loopbaan bij de landmacht en hoe hij er uiteindelijk toe gekomen is om te solliciteren naar de functie van burgemeester. Hij legde aan de leden uit wat het duale stelsel inhoudt en wees de aanwezigen op de politieke keuzes die steeds gemaakt moeten worden. Na de pauze maakten de le den gebruik van de mogelijkheid om vragen te stellen aan het echtpaar Nuis. Bap Hage bedankte de burge meester en mevrouw Nuis voor de leerzame en gezellige bijeenkomst en bood hen een attentie aan. De vereni ging zoekt nog een opvolger voor Ditty Oppelaar, die als penningmees ter is gestopt. Klaveijasclub De Roemers start dins dagavond om acht uur in café Zee- lands Welvaren met de nieuwe club competitie. Er zal gespeeld worden met het Rotterdams systeem. De speelavonden zijn elke dinsdag van acht tot tien uur. Deelnemers aan de competitie kunnen zich aanmelden bij dhr. W. van Haaften, tel. 662261. Voorafgaande aan de eerste klaveijas- avond houdt De Roemers om half acht de jaarvergadering. Mevrouw M.E. v.d. Slikke-Minder- houd, die van 1934 t/m 1974 werk zaam is geweest als juf aan de open bare lagere school, is dinsdag 85 jaar geworden. Voor de oud-leerlingen van juf Minderhoud wordt er zater dag van twee tot vier uur een receptie gehouden in het Holland Huis. Aan degenen die de oud-juf willen felici teren, wordt gevraagd om een foto van de schooltijd mee te nemen, met daarop de naam en het jaar waarop de foto is genomen. De leerlingen van groep 7 en 8 van de Groen van Prinstererschool hebben bij de verkoopactie 'Tien voor zien' 725 euro opgehaald voor de Barti- meus-school, die onderwijs verzorgt voor slechtzienden en blinden. Voor afgaande aan de verkoopactie was een medewerkster van de stichting op school geweest om een klankbeeld te laten zien over de werkzaamheden die Bartimeus verricht, waardoor de leerlingen extra gemotiveerd waren om zich voor dit doel in te zetten. Poortvliet Op de Paasdijkweg reed zaterdag avond rond half negen een 21-jarige In de grote zaal van de Wimpel konden kinderen enveloppen trekken. Enveloppen trekken bij de Neder lands Hervormde vrouwenvereni ging in Sint-Philipsland is altijd prijs. Dat was ook zaterdag weer het geval op de jaarlijkse verko ping in de grote zaal van dorpshuis de Wimpel. De kinderen kregen bij elke envelop snoep of speelgoed. Toch liep het niet zo storm als an dere jaren. De 400 enveloppen voor de kinde ren zijn tegen drie uur 's middags altijd leeg, maar zaterdag hing er nog een rijtje voor 25 eurocent te wachten op bezoekers. Ook de to tale opbengst van de verkoping was wat minder dan verleden jaar, maar met 3031,76 euro is de ver eniging weer heel tevreden. Voor de creatieve artikelen (sleutelbord jes, mosselkransen, thermome ters), bloemen en planten was veel belangstelling. Van de 800 zelfge maakte kaarten waren er al 600 verkocht. Ook de appelflappen, de cake en de zelfgebakken taarten vonden goed aftrek onder de be zoekers die vooral 's morgens in groten getale op de verkoping af kwamen. Er waren ook raadspel- letjes. Zo kon men raden hoeveel knopen er in een taart waren 'ge bakken' en gissen naar de waarde van een krat vol boodschappen. Ook was er een paar nieuwe da messchoenen te koop. De opbrengst van de vrouwenver eniging die dit jaar vijftien jaar be staat, gaat ook dit keer weer naar de Nederlands Hervormde kerk. Predikbeurten Zondag 22 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Mauritz, Rotterdam. 18.30 u. kand. De Wit, Arnemuiden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. De Goei. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. kand. Kempeneers, Ederveen. 18.30 u. ds. van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Hoffman, Halsteren. R.K.-KERK zo 22/9 geen viering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Prins, Sint-Annaland. 18.30 u. ds. Den Goeijen, Made (jeugddienst). GEREF KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 14.30 en 18.30 u. kand. Kempe neers. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. geen dienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Burger, Waddinxveen. 18 u. ds. Groenendijk, Bruchem. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. ds. Hogchem. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. De Wit, Arnemuiden. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 25/9 19.30 u. ds. Van Prooyen. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Oorschot, Tholen. 14.30 u. ds. Kommers, Stavenisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 26/9 19.30 u. ds. v.d. meer, Wer kendam. GEREF GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10 u. ds. Hofman, Waarde. 14.30 u. ds. Brugge, Scherpenisse. 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kunz, Sommeldijk. 17 u. ds. Verboom, Bleskensgraaf. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 25/9 19.30 u. ds. v.d. Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF KERK 10 u. mevr. drs. Biemond. automobilist tegen de poortcon structie bij de ingang van het dorp. De automobilist kwam vanuit de richting Sint-Annaland en verloor de macht over het stuur. Eerst botste hij met zijn voertuig tegen de palen van de poortconstructie, waarna zijn wagen in de naast de weg liggende sloot tot stilstand kwam. De auto raakte door het eenzijdige ongeval zwaar beschadigd. Ook de poortcon structie liep schade op. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Philipsland Oud-inwoner Ad Verwijs, die na mens de Gereformeerde zendings- bond (GZB) sinds 1996 werkzaam was in Colombia, is benoemd als missioloog aan bijbelschool 'De Wittenberg' te Zeist. Zijn vrouw Li- sette is aangesteld als coördinator voor de studenten op deze school. Ad Verwijs blijft tot eind 2003 nog gedeeltelijk in dienst van de GZB en hoopt nog enkele keren terug te gaan naar Colombia om daar de werk zaamheden over te dragen en nog een bijdrage te geven aan het maken van lesmateriaal voor de toerus tingscursussen voor de leiders van de gemeenten in Colombia. D.V. zaterdag 21 september VERKOPING STUURMAN in het verenigingsgebouw, Voor straat 36, Sint-Philipsland. Advertentie I.M. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2),; ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. 't Fort-Borgvliet, Antwerpsestraat. 101-103, tel. 0164-259890, vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Groot, Bergen op Zoom, tel. 0164-235849. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG 0113-249490. ma t/m vr 9.30-12 u. WAO platform 0113-249315. ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u„ vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, ter.' 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 19 t/m vrijdag 10 mei. donderdag 19 3.12-15.37 vrijdag 20 4.07-16.22 zaterdag 21 4.42-16.52 zondag 22 5.17-17.22 maandag 23 5.42-17.47 dinsdag 24 6.07-18.17 woensdag 25 6.37-18.47 donderdag 26 7.07-19.17 vrijdag 27 7.32-19.47 za 21/9 15.00 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). De jongste uitgave van de Cronicke, het blad van heemkundekring Philip- puslandt, bevat onder meer artikelen over de beurtvaart vanuit het dorp naar Rotterdam en Dordrecht, over Anna Jacobapolder in vogelvlucht, de beginjaren van de brandweer, een kwartierstaat van M.A. Mol, alsme de besprekingen van de boeken 'Het Thoolse geslacht Suurland' en 'De stadsregering van Tholen'.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2