Smash verrast in Graauw met zege In slotminuut nekt strafworp Emergo Fusieclub AVC '87 viert derde lustrum SPS komt nog dichterbij na 1-4 achterstand, maar verliest Bal en De Graaf winnaars in rayon F reek Boudeling zesde keer Nederlands kampioen ploegen Wind verkeerd voor vissers op w.k. België Smerdiek op het nippertje gelijk; Stavenisse mist strijdlust Donderdag 19 september 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Zeven teams in verschillende competities Vijftien jaar Geen enkele overwinning dit keer van de drie Thoolse vierde klassers. Smerdiek sleepte er in de 90ste minuut nog een gelijkspel uit tegen Hoedekenskerke: 2-2. SPS ging te laat voetballen en kwam nog wel terug na een 1 -4 achterstand tegen Wissenkerke, maar bleef toch met een 3-4 nederlaag achter. Stavenisse miste strijdlust en staat na een 0-3 nederlaag tegen Chrislandia onderaan met 0 punten. Gemiste kans van Smerdiek Stavenisse zet Nooy in Smerdiek dames troeft Peursum af St. Ghislain Hornu Orleans Saran Anna Jacobiaan rukt op Europees niveau op naar zesde plaats Na een weekend wedstrijd- ploegen is nationaal kam pioen Freek Boudeling uit Anna Jacobapolder maan dag alweer druk in de weer op het land. De aardappelen moeten gerooid en dat heeft hoogste prioriteit. Een inter view kan telefonisch vanaf de tractor. Boudeling pro longeerde zijn titel en is al voor de zesde keer de beste van Nederland bij de 2- schaar wentelploegen. Hij blijft er nuchter onder. „Na tuurlijk wil je winnen. Maar dat ik titelhouder was, heeft absoluut geen extra druk op me gelegd." Canada Te diep Het vlaggenschip van Smash '76 kende een prima competitiestart. De Sint-Annalanders wonnen in Graauw met 6-4 van het gepromoveerde St. Aloysius. De andere seniorenteams verloren, en bij de jeugd won al leen het tweede jongensteam terwijl het derde team gelijkspeelde. lies tegen Markiezaat 10. Chris Hage Tafeltennis Smash toog vrijdagavond naar Zeeuws-Vlaanderen en trof het dat de tegenstander niet in de sterkste opstelling kon aantreden. Gabriël Gunter zorgde voor een 1-0 voor sprong. Hierna verloor Christian van 't Hof in vijf games van de sterke Vi vian Blanckaert. Anné van Dijke won vervolgens zijn partij en samen met Van 't Hof ook het dubbelspel, wat een 3-1 voorsprong betekende. De Zeeuws-Vlamingen kwamen tot 3-3 terug en ook nog tot 4-4, maar in de laatste twee partijen trok Smash de winst naar zich toe. Gunter speel de, zonder getraind te hebben, een sterke wedstrijd. Op de beslissende momenten bleef hij rustig en paste de juiste tactiek toe. Hij won twee partijen, evenals Van 't Hof, terwijl Van Dijke één enkelpartij pakte. Smash 2 verloor met maar liefst 9-1 van Back Hands 7 en ook het naar de vierde klasse gepromoveerde Smash 3 leed een nederlaag: 8-2 tegen Yerseke. Smash 4 hield de schade beperkt tot een 6-4 ver won twee partijen en toonde aan, al goed in vorm te zijn. Rina Bout-den Ouden won één keer en ook de dubbelpartij was voor de Sint-Annalanders. In de landelijke jeugdcompetitie verloren zowel het jongens- als het meisjesteam de eerste wedstrijd met 7-3. Voor de meisjes was Hotak uit Hoogerheide te sterk, de jongens gingen onderuit tegen Tanaka uit Etten-Leur. Het tweede jongensteam deed het goed in de vierde klasse junioren, door in Wouwse Plantage Pinpongers met 7-3 te verslaan. Cees-Jan Koopman was de sterkste speler, hij bleef ongeslagen. Jaap Giljam won twee en Bart-Jan Quist één partij. Jongens 3 speelde voor de tweede keer gelijk: 5-5. Thuis tegen Scaldina was Riny Potappel met drie zeges de bes te. Het dubbelspel werd eveneens ge wonnen en Martijn v.d. Klooster zorgde voor het vijfde punt. Andere uitslagen: Smash 4-Effect 4-6, Markiezaat-Smash 5 10-0, Tanaka-Smash 6 8-2. Programma 21 sept.: Smash-Breda, Smash 2-Tanaka 5, Middelburg Zuid 4- Smash 3 (20/9), Smash 4-TCS 6; Taver- bo-Smash meisjes, Brandersstad-Smash jongens, Smash 2-Markiezaat, Sar- Smash 3, 't Zand-Smash 4, Smash 5-Yer- seke, Smash 6-Markiezaat. De zes thuis wedstrijden beginnen om twee uur in de Wellevaete. Door een, volgens Emergo onterechte, strafworp in de laatste minuut verloren de Thoolse korfballers in Bergen op Zoom met 9-8 van Schel- devogels 2. Het tweede team daarentegen won met liefst 11-4 van Ado 6. De B- en D-jeugd daarentegen kon het zaterdag niet bolwerken en bleef met lege handen staan. Hoewel Emergo 2 al snel enkele maten te groot bleek voor Ado 6, kwam het scoren langzaam op gang. Bij de rust stond het 3-1 en in de tweede helft leek het dezelfde kant op te gaan. Maar hal verwege hadden de Tholenaren de korf gevonden en ze liepen uit naar een ruime 11-4 winst. Doelpuntenmakers waren Gerrie Anthonisse (2x), Ad Farla (2x), Maddy Muis (2x), Jaco Rip (2x), Irene Farla, Leo Overbeeke en Marianne Rombouts. De B-jeugd van Emergo was kansloos tegen het sterke Korbatjo. Men probeer de vanalles, maar de gasten uit Oud- Beijerland hadden overal een antwoord op en wonnen overtuigend met 0-14. De D-jeugd speelde tegen Juliana geen bes te wedstrijd. In de eerste helft leek men alles onder controle te hebben, wat leid de tot een 0-3 voorsprong. Pascal Farla (2x) en Hilbert Poot vonden de korf. Maar na de hervatting ging het team uit Oud-Gastel steeds fanatieker en ruwer spelen. Dat leidde bij Emergo tot diverse kwetsuren en frustraties omdat de scheidsrechter nauwelijks ingreep. Het Brabantse offensief leverde vier treffers op, zodat Emergo met 4-3 verloor. Programma 21 sept.: Emergo-Vios 16 u., 't Capproen 3-Emergo 2 13 u.; Vios- Emergo B 11 u„ Emergo D-Keep Fit 9.30 u„ Emergo W-ELKV 10.30 u. Tegen de Bergenaren speelde Emer go een redelijk goede eerste helft. Scheldevogels leek echter het initia tief gemakkelijk naar zich toe te trekken in deze derby. Scheldevo gels leidde bij de rust met 6-1, wat volgens de Tholenaren mede te wij ten was aan twijfelachtig optreden van de arbiter. Maar in de tweede helft kwamen de rood-zwarten op stoom. Binnen een kwartier was de achterstand tot 8-5 teruggebracht en weer een kwartier later stond het 8- 8. De strafworp in de slotminuut be tekende echter de nekslag voor Emergo. De treffers werden ge scoord door Justine Weijenberg (3x), Marco v.d. Hoek (2x), Jaco van Dis, Marchel de Frel en Kris- tian van Heemskerk. Voor de Thoolse volleybalvereniging AVC '87 begint zaterdag de com petitie. De club, die eerder deze maand het derde lustrum vierde, brengt vier seniorenteams op de been, twee jeugdteams en een recre atief team. Met een honderdtal leden is AVC een redelijk stabiele club, die het volleybal voor alle inwoners van Tholen bereikbaar wil maken en liefst op een acceptabel niveau. Volleybal Het eerste herenteam van AVC komt uit in de tweede klasse, het tweede en derde team acteren een niveau la ger. Ook het damesteam is in de derde klasse ingedeeld. Zaterdag middag wacht het eerste team in Oud-Beijerland de zware bekerwed strijd tegen het uit de promotieklas se gedegradeerde DVO. Heren 2 speelt om 14.45 uur in Meuvliet in Tholen tegen Mikro Electro 5 en he ren 3 krijgt dan Ardito 2 op bezoek. Jongens B ontvangen om 13.15 uur Mikro Electro 1. Het damesteam speelt maandagavond in Tuinwijk te Bergen op Zoom tegen Voko 4. Naast de twee jeugdteams hoopt de vereniging binnenkort ook weer met een groep mini's te kunnen begin nen. AVC traint op dinsdag- en vrijdag avond in Meulvliet. Belangstellen den zijn daar welkom en mogen ook meetrainen (de eerste vier trainin gen zijn gratis). Nieuwe aanwinsten zijn altijd welkom. Informatie is verkrijgbaar bij Ria Westdijk (tel. 604803), Anton Timmermans (tel. 672585) of via de website http://pe- ople.zeelandnet.nl/wvdmeer. AVC '87 is vijftien jaar geleden ont staan door een fusie tussen Veronica '74 uit Sint-Maartensdijk en Amig- os uit Oud-Vossemeer. Het derde lustrum is op 7 september gevierd met een barbecue in Meulvliet, de thuishaven van de club. Heel wat herinneringen zijn die avond opge haald en de nestor van het Thoolse volleybal, Henk Nieuwcnhuis, blik te in een korte toespraak terug op het begin van de volleybalsport op Tholen. De aanwezige leden kregen aan het einde van de geslaagde avond een klein aandenken mee naar huis. Het Nederlandse damesteam is op het wereldkampioenschap kustvis- sen in België vijfde geworden. De Oud-Vossemeerse teamleden Cla- rinda v.d. Zande, Miranda Koop en Ilonka van Vossen zijn individueel respectievelijk als 21e, 23e en 41e geëindigd. „Het was een heel moeilijke visserij. De Belgen, die een thuiswedstrijd visten, zijn nog onder ons geëindigd en dat zegt al genoeg", zegt de 25-jarige Clarin- da v.d. Zande die al negen w.k.'s meemaakte (waarvan twee keer als coach en twee keer bij de jeugd). De wind zat tijdens het toernooi in de verkeerde hoek (noordoost), waardoor er weinig vis zat. Boven dien was het water troebel doordat er werkzaamheden aan het strand bij Oostende plaatsvonden. „Er werd hoofdzakelijk op zeebaars ge vist en die blijft weg als het water niet helder is." Op twee van de vier dagen troffen de Nederlanders het bovendien niet met de loting voor het vak. „Op dat betreffende num mer ving iedereen slecht." Van de tien deelnemende landen werd Ne derland daardoor de eerste wed strijddag voorlaatste en de derde dag laatste. De tweede dag leverde de tweede plek op en op de slotdag kwam ons land als winnaar uit de bus. Mede dankzij Clarinda die toen individueel tweede was. Zij ving in totaal 15 vissen en dat was één meer dan teamgenoot Miranda Koop (39) die haar zesde w.k. vis te. De 22-jarige Ilonka van Vossen deed voor de tweede keer mee en zij bracht negen vissen op de kant. De beste Nederlander eindigde op de 13e plaats. „Door de verkeerde wind speelde ook de factor geluk een rol", meent Clarinda v.d. Zan de. Met 10 punten werd Italië afge tekend winnaar, want de nummer twee Portugal had vijf punten meer. Nederland verzamelde 22 punten. Pupil van de week Joost van der Werff middenmocht zaterdag voor de aftrap tegen Wissenkerke al even ruiken aan de hoofdmacht van SPS die in het nieuw is gestoken. De spelers traden in hun bekende rood/witte tenue aan, maar hebben voor het eerst voor de uitwedstrijden een afwijkende lichtblauwe outfit gekregen van Woonboulevard Poortvliet. Ook de rode inloopshirts voor de spelers en de tassen zijn nieuw. De selectie van trainer Gerard van Zalinge bestaat momenteel uit achttien man. De leiding kreeg nieuwe coachjassen zodat het verjongde team wat kleding en tassen betreft er de komende seizoenen weer tegenaan kan. Woonboulevard Poortvliet is een trouwe sponsor van SPS'er verlengt met dit gebaar de steun aan de vereniging. (Advertentie I.M.). Vierde klasse SPS werd in het nieuw gestoken, maar kwam onbegrijpelijk genoeg niet tot een goed resultaat tegen Wissenkerke. De eerste helft ging de wedstrijd gelijk op. Martin Quist en Wim de Groen schiepen een aan tal kansen, waarbij Quist zelfs de lat raakte. Jaco Jansen was gebles seerd, maar SPS verheugde zich op de aanwezigheid van René van Vos sen en Erwin Feijtel. Tien minuten voor rust benutte Quist een voorzet van Johan Uijl bij een aanval over rechts: 1-0. De thuisclub leek op ro zen te zitten, maar dat pakte toch anders uit. Vijf minuten voor rust werd Wiljan Lisseveld bij het af schermen van de bal gehaakt, waar door de spits van Wissenkerke de bal gemakkelijk achter Niels Lis seveld kon leggen: 1-1. De Sint- Philipslandse scheidsrechter Houdé floot niet voor deze overtreding en SPS zat met een domper. In de tweede helft kwam Peter v.d. Male in het veld voor Wiljan Lis seveld. De bakens moesten verzet worden, maar dat gebeurde niet. Toen Corné Nortier eruit gelopen werd door de spits van Wissenkerke was het met een hele snelle counter 1-2. De thuisclub kon de klap niet verwerken en de jonge bezoekers maakten via counters 1-3 en 1-4. De laatste overigens via een hands bal, aldus SPS, maar de arbiter had dat niet gezien. A.P. v.d. Belt ging naar het midden veld en André Scherpenisse ging meer achterin spelen. De druk werd opgevoerd en dat resulteerde een kwartier voor het einde in een treffer van René van Vossen uit een onmogelijke hoek: 2-4. Goede schoten van Feijtel, Quist en De Groen gaven SPS hoop op meer doelpunten. Vijf minuten voor rust (De Groen was inmiddels vervan gen door Leo Vroegop) maakte Van Vossen zijn tweede treffer: 3-4. De thuisclub rook de gelijkmaker en zette alles op alles. Quist scoorde inderdaad nog 4-4, maar scheids rechter Houdé keurde die goal op aangeven van de grensrechter van Wissenkerke af wegens buitenspel. De bezoekers waren dolblij met de overwinning en SPS was zwaar te leurgesteld, waarbij ook de rol van de arbiter bekritiseerd werd, maar de thuisclub was te laat gaan voet ballen. Smerdiek doet het met 4 punten uit 2 wedstrijden beslist niet slecht gezien de resultaten van de andere Thoolse ploegen. Toch noemt trai ner Pim Potappel het 2-2 gelijkspel tegen Hoedekenskerke zeer teleur stellend. „Tegen de slechtste ploeg uit de vierde klas verspelen we twee punten. Qua instelling lieten we het gewoon afweten. Een ge miste kans!" Volgens Potappel woog de afwe zigheid van Jordy Hage en Erik van Haaften zwaar. „Daarom moesten we twee stapjes extra doen, maar helaas was Smerdiek daarvoor totaal niet gemotiveerd, waardoor het bij de rust 2-0 was." In de tweede helft toonde Smer diek meer werklust. Toen Elmar v.d. Griek in de twaalfde minuut onderuit werd gehaald, leek Gert- jan van Ham via een strafschop de aansluitingstreffer te kunnen ma ken, maar hij miste. Dat was weer een teleurstelling. Niels Hage luk te het in de vijftiende minuut wel, toen hij bij een aanval in tweede instantie raak schoot: 2-1. In de negentigste minuut, dus net op het nippertje, maakte Elmar v.d. Griek gelijk: 2-2. Smerdiek had een punt binnen, maar in feite werd er ook een beetje verloren in Hoedekens kerke. Heel lang had Stavenisse zicht op een gelijkspel, maar het werd uit eindelijk een 0-3 nederlaag tegen Chrislandia. Na twee minuten was het al prijs. Leen Lemson raakte de bal maar half en de bezoekers tikten de bal binnen: 0-1. Daarna ging de wedstrijd gelijk op. Na rust kwamen Bram Smits en Jan Kees Wesdorp als verse krach ten in het veld voor Erik de Rooij en Peter Eerland. Dat mocht ech ter niet baten. Paul Oosdijk kreeg een hele goede kans, maar ook hij kon de lang verwachte gelijkma ker niet forceren. Stavenisse voer de een alles of niets offensief uit waarbij routinier Nico Nooy als extra spits in het veld werd ge bracht. Bij een uitval van Chris landia werd het echter 0-2 en na knullig balverlies van Oosdijk zelfs 0-3. „Chrislandia was veel strijdlustiger dan Stavenisse en wij moeten het juist van kracht voetbal hebben. Als we geen strijd leveren, zie ik het somber in", zegt trainer Dick Soomers. Damesvoetbal Het uit de tweede klasse gedegradeer de Peursum was op papier een moei lijke tegenstander voor Smerdiek. De Thoolse dames hielden echter met een 4-1 winst de punten in huis. Uit blinker was Simone Scherpenisse, die de gevaarlijke rechterspits volledig uit de wedstrijd speelde en bovendien aangeefster was bij de gelijkmaker. Smerdiek begon te laks en was wak ker geschud nadat Peursum binnen tien minuten de score opende. De thuisclub werd feller. Simone Scher penisse maakte een actie langs de lijn en gaf de bal voor vanuit de hoek. De keepster van de bezoekers tastte mis, het leer viel op het hoofd van Anne Hage en verdween zo in het doel (1- 1). Peursum was hierdoor van slag en Smerdiek liet zien dat het goed kan voetballen. Irma Hage gaf een pass op Ramona van Tiggele, die vrij voor het doel kon uithalen en haar team aan de leiding bracht. De snelle tegenaanval len van de bezoekers uit de Alblasser- waard werden goed gepareerd. Smer diek kwam zelfs op 3-1Storend werk van Josca Jansen en Ilse Polderman leidde tot slecht uitverdedigen van de bezoekers. De keeper stond te ver voor haar doel, Jansen probeerde met een lob te scoren maar de bal bleef voor het doel liggen. Van Tiggele was er als de kippen bij om dit buitenkans je te verzilveren. Na de mst ging Peursum met goed combinatiespel op zoek naar een te gentreffer. Smerdiek werd terugge drongen, maar de bezoekers werden nauwelijks gevaarlijk voor het Thool se doel. Na tien minuten viel het doel punt zelfs aan de andere kant. Anne Hage maakte een voorzet van Jansen goed af: 4-1In de slotminuten leek er nog een vijfde treffer aan te komen voor Smerdiek. Jansen bracht Mirjam Stolk in stelling, maar haar schot was te zacht. Na twee overwinningen gaat Smerdiek met nog drie teams aan de leiding in de derde klasse. Afgelopen weekeinde stonden voor de duivenliefhebbers de laatste twee vluchten van het seizoen op het programma. Vanuit SL Ghis- lain Hornu was er succes voor C. de Graaf van de Reisduif, die met 996,2 m/min de snelste had van 526 Thoolse duiven. In het rayon zat hij eveneens vooraan, gevolgd door René Reijngoudt van de Vredes duif Sint-Philipsland. Ook Thools succes op de vlucht uit Orleans Sa- ran (434 duiven), met als rayon winnaar Frans Bal van de Zwaluw Oud-Vossemeer met 990,3 m/min, gevolgd door Jan-Jaap Bolier van de Reisduif Scherpenisse. Bal had bij de eigen vereniging de eerste vier prijzen en in het rayon meer dere duiven bij de eerste tien. Op merkelijk is, dat bij zowel de Vre desduif, de Trouwe Duif als de Zwaluw Sint-Maartensdijk beide vluchten dezelfde winnaars ken den. Bij laatstgenoemde vereniging won Ineke Quist zelfs alle prijzen. Duiven los 12 u. met noordwestenwind, voor een vlucht van 124 tot 132 kilometer. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 135 duiven van 17 deelnemers. Eerste duif 14.1236 u. is 969388 m/min, laatste duif 1435.08 u. is 825,206 m/min. J. Capelle 15,7, 10,21,22,24; P. de Wil de 2, 23,25; P. Hommel 3, 14, 20; A. Ca pelle 4, 12, 16, 28, 32; F. Bal 6, 9, 15, 19, 26; A. Havermans 8,18; D. Vaders 11,17, 29; P. Vis 13, 27, 30, 31, 33; A. van Daal- en 34. De Reisduif Scherpenisse, 81 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 14.05.15 u. is 996306 m/min, laatste duif 1433.53 u. is 810,669 m/min. C. de Graaf 1, 2, 4, 11, 13, 25; J.J. Bolier 3,6, 9, 10, 12, 16, 24; A. Hage 5, 19, 23; L. Hage 7, 8, 14; J. Heijboer 15, 18, 20, 22; J. Moerland 17, 27; A. Moerland 21; W. Beurkens 26. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 123 duiven van 3 deelnemers. Eerste duif 14.20.12 u. is 947,511 m/min, laatste duif 18.13.51 u. is 355332 m/min. mevr. I. Quist 1 t/m 25. De Trouwe Duif Tholen, 50 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 14.12.44 u. is 939361 m/min, laatste duif 14.29.50 u. is 835,591 m/min. C. Moeliker 1, 8; P. Laban 2, 6, 11; M.J. Laban en Zn. 3; K. v.d. Berge 4, 5, 7, 9, 12, 13; J. Kegge 10. De Vredesduif Sint-Philipsland, 137 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 14.11.18 u. is 989,686 m/min, laatste duif 14.46.07 u. is 782,263 m/min. R. Reijngoudt 13,7,8,16,22,25, 30, 31 33, 35; J.C. Verwijs 2, 5, 20, 24; comb. Reijngoudt en Zn. 4, 13, 15, 17, 19, 27, 29, 32, 34; J. Reijngoudt 6, 9, 10, 11, 12, 14,1% 21,23; comb. Reijngoudt 26; gebr. Reijngoudt 28. Duiven los 8 u. met noordwestenwind, voor een vlucht van 431 tot 437 kilometer. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 87 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 15.18.13 u. is 990,273 m/min, laatste duif 16.21.24 u. is 871,488 m/min. F. Bal 1, 2, 3,4,7,9, 10, 13, 14, 15, 17; P. Hommel 5; J. Capelle 6, 8, 11, 16, 18, 19, 20,21; D. Vaders 12; I. Berkey 22. De Reisduif Scherpenisse, 50 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 15.18.06 u. is 985,911 m/min, laatste duif 16.2432 u. is 858,169 m/min. J.J. Boüer 14,5,6,7,8,11J. Heijboer 2, 9; C. de Graaf 3, 17; gebr. Suurland 10, 12,15,16; L. de Kwak Koolaard 13,14. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 30 dui ven van 3 deelnemers. Eerste duif 15.49.47 u. is 938,12 m/min, laatste duif 16.4131 u. is 827,418 m/min. mevr. I. Quist 1 t/m 8. v De TVouwe Duif Tholen, 35 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 16.00.43 u. is 902,512 m/min, laatste duif 16.46.07 u. is 825394 m/min. C. Moeliker 1, 3, 4, 6; K. v.d. Berge 2; P. van Driel 5,9; T. Teunissen 7; J. van Dijkfe 8. De Vredesduif Sint-Philipsland, 232 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 15.27.24 u. is 976,642 m/min, laatste duif 17.11.53 u. is 798,895 m/min. R. Reijngoudt 1, 24, 26; comb. Hoek 2, 19, 20, 27, 37, 38, 46, 47, 52; comb. Rei jngoudt 3, 13, 14, 16, 30, 49, 56; J. vah Dommelen 4, 7, 8, 9, 17, 25, 32, 40, 44; J.D. Quist 5,10,11,12,21,34,35,53,51; gebr. Reijngoudt 6, 58; L. Reijngoudt 15, 51; J.C. Verwijs 18,23,28,29, 33,36,41, 48, 54, 55; comb. Reijngoudt en Zn. 22; A. Goudzwaard 31, 39, 42, 43, 50; M. Meijer 45. Annemiek en Evelien Boudeling zijn blij dat hun papa Freek na vier dagen weer thuis is, en dat nog wel als kersverse ploegkampioen. Freek Boudeling kwam niet alleen bij de nationale wedstrijd in actie, maar aansluitend ook op Europees niveau. Eigenlijk had hij naar het wereldkampioenschap in Zwitser land gemogen, maar daar zag de Anna Jacobiaan vanaf. De nationale nummer twee ging daar nu heen en Boudeling nam diens plaats over bij het Europees kampioenschap. Daar door bleef hij dichter bij huis, want er werd geploegd in Numansdorp in de Hoekse Waard: vrijdag en zater dag het Nederlands kampioenschap, zondag de Europese titelstrijd. In dat laatste toernooi eindigde de Thoolse ploeger samen met een Noord-Ier op de zesde plek in een deelnemersveld van 26. „Ik ben goed vooruitgeboerd, want zes jaar geleden in België was ik twintig ste." De omstandigheden in Numansdorp waren verre van ideaal, zegt Boude ling. „De grond was erg verschil lend. Bovendien waren er bijzonder diepe sporen van combine en pers in de veldjes." Op zijn wedstrijdploeg is onlangs een aanpassing aange bracht door fabrikant Cappon. „Ik kan nu de achterste schaar boven de grond houden terwijl de andere erin zit. Dat gebruik ik bij het ploegen van de geren, en bij het in- en uit zetten. Dat laatste gaat heel mooi en is een onderdeel waarmee je tien punten kunt verdienen." In Neder land is Boudeling de tweede ploeger met deze aanpassing. „In de Euro pese wedstrijd heeft de helft van de deelnemers dit en bij het wereld kampioenschap is 100% ermee uit gerust." Dit soort technische foefjes maken het aan de ene kant moeilijk om met wedstrijdploegen te begin nen, denkt Freek Boudeling. „Nieu welingen laten zich er mogelijk door afschrikken. Als je met zo'n ploeg moet beginnen, dan gaat dat niet. Je groeit erin naarmate je er mee werkt. Dat gaat ook op voor degenen die al langer ploegen." De Anna Jacobiaan geeft aan dat 'oefe ning kunst baart'. Hij zegt erbij dat hij zelf eigenlijk te weinig aan oefe nen toekomt, een gevolg van het werk op het agrarische bedrijf. Voor de wedstrijden van afgelopen week einde ging hij donderdag al naar Numansdorp, om die hele dag ter plekke te kunnen oefenen. Hoewel Boudeling vrijdag gedeeld eerste werd, was hij niet 100% te vreden. „De ploeg liep niet hele maal naar wens. Eén spoor tekende nog al, daarom heb ik de ploeg nog bijgesteld en zaterdag ging het be ter." De eerste dag trof hij een veld je met behoorlijk zware grond (er wordt geloot), zaterdag was de grond iets lichter en dat was een voordeel. De concurrent van de eer ste dag trof het toen slecht en ver loor daardoor. Leverde de eerste dag 149 punten op, de tweede kreeg Boudeling er 144 voor zijn tweede plek. Over de hele wedstrijd werd hij met 293 punten winnaar, met zes punten voorsprong. „Dat is niet zo'n groot verschil. Ik ben ook wei eens kampioen geworden met één punt meer." Vorig jaar was Boude- lings voorsprong liefst 24 punten. „We hebben een hechte groep ploe gers, allemaal de beste van hun re gio." In de categorie 2-scharen wa ren er 15 deelnemers en dat is heel wat anders dan onlangs op de Zeeuwse kampioenschappen, waar Boudeling toen de enige was. Zijn nationale titel geeft Freek Boudeling recht op deelname aan het wereldkampioenschap, augus tus volgend jaar in Canada. Hij moet er nog eens over denken, zegt hij. De werkzaamheden thuis spe len een rol, maar ook het feit dat de Anna Jacobiaan graag thuis is. „Ik sprak in Numansdorp een Zweed die eerder op het w.k. in Zwitser land was. Hij was al drieënhalve week van huis. Zelf vond ik deze yier dagen weer lang genoeg." Zijn dochtertjes Annemiek en Evelien lijken het roerend met hem eens te zijn. Ze kruipen meteen bij Boude ling op schoot als hij thuis komt om te eten. Voor de Europese ploegwedstrijd was het beste stuk akkerland be waard, zegt de nationale kampioen. „Het was ietsje lichtere en drogere grond." De Tholenaar begon naar eigen zeggen niet goed, want hij zat iets te diep met zijn ploeg. „Het corrigeren daarvan had met name invloed op de rechtheid van de ploegsnee." Dat hij toch nog zesde werd, viel Boudeling dan ook alles mee. Hij kreeg 104,8 punten, ter wijl de Oostenrijkse winnaar 126,6 punten had. Er waren 26 deelne mers. De Tholenaar vertelt over een deelnemer die een volledig compu tergestuurde machine had en die het afgelopen jaar zeventig werkdagen kon besteden aan oefenen. Bij de nationale titelstrijd kwam ook Gert-Jan de Jager uit Anna Ja cobapolder in actie. Vorig jaar de buteerde hij met een negende plaats bij de 3- en meerscharige ploegen. Dit keer eindigde hij met 243 pun ten als twaalfde van de 17 deelne mers. Vrijdag was De Jager 15e en zaterdag elfde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 13