Halve competitie vlaggenschip Smash r Nationaal golfkampioene uit Tholen wil eerst school afmaken Jos Noorthoek beste sneldammer in tweede klasse DSVF-toernooi Kevin v.d. Berge snelste uit Creil Zege Emergo dikverdiend Sluiting dreigt voor zwembad Oud Kempen Marjet van der Graaff: Mijn swing kan nog veel beter worden Complete Zeeuwse damtop luistert zesde lustrum Sint-Philipsland op Koersballen Hattricks Hage en Van Tiggele Donderdag 12 september 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Met kampioens- en degradatiepoule De najaarscompetitie van de NTTB gaat zaterdag van start. Smash '76 uit Sint-Annaland komt met vier senio ren- en zeven jeugdteams uit. Het vlaggenschip treft in de eerste klasse B twee tegenstanders meer dan normaal (zeven) en speelt daarom een halve competitie, gevolgd door een kampioens- en een degradatiepoule. Halverwe ge de competitie moet Smash basisspeler Gabriël Gunter missen, die eind oktober voor zijn werk naar Bosnië gaat. Saarloos reserve Kasregisters en scanning Weegschalen voor detail handel en industrie Kluizen en kassakluisjes Geldladen Prijstangen en etiketten Kassarollen en pinrollen Dichterbij kan niet Topsport rooster Drie eerste prijzen Kans speelster van Smerdiek op nationale selectie Ruim verlies Smerdiek 2 Winst derde en vierde keus Tholen Nipte zege WHS 3 Tafeltennis De competitie in de eerste klasse is aangepast om tijdig klaar te zijn. Al le teams treffen elkaar één keer, waarna de nummers 1 t/m 4 in de kampioenspoule strijden voor de ti tel, terwijl de overigen in de degra datiepoule behoud als inzet hebben (van de vier teams degraderen er drie). Anné van Dijke en Christian van 't Hof zijn de vaste waarden, Gunter is zoals gezegd na oktober niet beschikbaar en op Ad Verhage kan alleen in noodsituaties een be roep worden gedaan. Johan Snoep zal wél enkele keren kunnen mee spelen. Dat wordt dus enigszins improvise ren en de doelstelling is daarom handhaving in deze klasse. De te genstanders zijn Breda, Belcrum 4 (Breda), de promovendi St. Aloy- sius (Graauw) en Tanaka 2 (Etten- Leur), Hotak '68 3 (Hoogerheide) en de degradanten Middelburg-Zuid en Back Hands 2 (St.- Willebrord). „De degradanten zijn meteen weer de favorieten voor de titel", meent Christian van 't Hof. „We moeten ons richten op Breda, Tanaka, Ho- tak en St. Aloysius." Laatstgenoem de is morgenavond de eerste tegen stander van de Sint-Annalanders. „Als ze de zusjes Blanckaert opstel len, en Dumez, dan zijn we kans loos", aldus Van 't Hof. De puntentelling die vorig seizoen in het landelijke tafeltennis werd geïntroduceerd, gaat nu ook in de afdelingen toegepast worden (hoe wel in enquêtes de meerderheid van de clubs tegen bleek te zijn). Games gaan voortaan tot 11 in plaats van 21 punten. De maatregel moet het tafeltennis aantrekkelijker maken voor het publiek, evenals de al eer der ingevoerde grotere bal (40 in plaats van 38 mm). In de derde klasse moet Smash 2 het doen zonder de sterke Marco Saarloos, die reservespeler wordt. Merijn v.d. Klooster, die overkomt van het landelijk spelende jongens team, vervangt hem. De andere spe lers zijn Adrie Aarnoudse, Rafaël Fructuoso en Peter Bazen. Alle te genstanders komen uit West-Bra bant: Back Hands 7, Tanaka 5, Smash '76 2 (Noordhoek), Vice Versa '51 4 en ODT 4. Smash 3 promoveerde naar de vier de klasse. Martin v.d. Klooster, Da vid van Driel, Marnix v.d. Graaf, Matthijs Bruijnzeel en Kees van Poortvliet krijgen versterking van Mathijs v.d. Graaf. De opponenten zijn, op Markiezaat 7 na, allemaal Zeeuws: Yerseke 2, Middelburg- Zuid 4, Kapelle 3 en 't Zand 7. Bij Smash 4 kunnen - naast Piet van Dijke, Chris Hage en Rina Bout den Ouden - Jos IJzerman, Anné Sturris en Leen Guiljam ingezet worden, terwijl Pieter den Boer de groep komt versterken. In de zesde klasse nemen ze het op tegen Mar kiezaat 10, TCS 6, TCO '78 3, Wi- tac '89 3 en de Pinpongers. In de landelijke jeugdcompetitie komt Smash uit met een jongens- en een meisjesteam. De jongens willen meedoen in de top van de C- klasse, maar zijn Merijn v.d. Kloos ter kwijtgeraakt aan de senioren. Harm Westdorp, Arno Bruijnzeel en Remco Vroegop moeten de eer dus hooghouden tegen Tanaka, Brandersstad, Arnemuiden, Ale xandria en Hotak. De meisjes debuteren na de promo tie in de B-klasse. Diana Heijboer is echter gestopt, zodat Anky Vroegop en Leontien van Keulen handhaving nastreven met hulp van de jongere speelsters Esther Bruijn zeel en Ellen Hage. Hun tegenstan ders zijn Hotak, Taverbo 2 (Boxtel), Koningslust, Bergeijk en Arnemui den. Programma 14 sep.: St. Aloysius- Smash (13/9), Back Hands 7- Smash 2 (13/9), Smash 3-Yerseke 2, Markiezaat 1 O-Smash 4; Smash meisjes-Hotak, Smash jongens-Ta- naka, Pinpongers-Smash 2, Smash 3-Scaldina, Smash 4-Effect '71, Markiezaat 6-Smash 5, Tanaka 8- Smash 6. De thuiswedstrijden in de Wellevaete beginnen om 14 uur. De 9-4 overwinning van Emergo 2 op Good Luck 3 was dikverdiend. Vorige week verloren de Tholenaren nog van DSO, maar nu speelden ze uitstekend. Al snel namen ze een 2-0 voorsprong, doch die marge wisten ze niet te vergro ten. In plaats daarvan liep de tegenstan der uit Middelharnis uit naar een 2-3 voorsprong. Daarna wist de thuisclub de korf weer te vinden, zodat het met de rust 4-3 stond. In de tweede helft kwam Emergo pas goed op gang, zij het dat Good Luck nog 4-4 maakte. Met goed positiespel en uitstekend verdedigen gaf Emergo hierna nauwelijks nog kansen weg. Zelf vond het team nog vijf keer de korf. De doelpunten kwamen op naam van Jaco Rip (3x), Maddy Muis (2x), Marian Bazen, Renate Breure, Leo Overbeeke en Marianne Rombouts. Emergo B speelde zijn eerste wedstrijd op dit niveau en moest duidelijk wen nen. Daardoor kon het bezoekende Spor ting Delta uitlopen naar een 1-3 voor sprong bij de rust. Na de hervatting kwam Emergo op 2-3, maar hierna ver grootten de gasten de marge en het werd uiteindelijk 2-5. Harmen van Heemskerk en Jan Lupker tekenden voor de Thoolse treffers. Na de grote nederlaag van een week eer der tegen DSO, deed Emergo D het te gen Springfield vooral verdedigend goed. Ook de bezoekers gaven geen kan sen weg, beide teams speelden gecon centreerd en hielden elkaar in even wicht. Het duel eindigde in 0-0. Na een 0-0 ruststand kwam Emergo W op stoom tegen Vios. Het nam via Tho mas Farla en Renske de Rooij een 2-0 voorsprong en gaf die niet meer uit han den. Ook de strafworpen waren met 12-8 voor het team uit Sint-Maartensdijk. Programma: Scheldevogels 2-Emergo 14.15 u., Emergo 2-Ado 6 16 u., Emergo B-Korbatjo 9.30 u., Juliana-Emergo D 11 u. Het zwembad van bungalowpark Oud Kempen in Stavenisse hangt volgend jaar sluiting boven het hoofd, als de kwalliteit van het zwemwater onvol doende is. De provincie heeft de eige naar een zogenaamde 'bestuurlijke voorwaarschuwing' gestuurd. Op grond van de wet hygiëne en vei ligheid badinrichtingen en zwemgele- genheden moet zwemwater maande lijks worden gecontroleerd in een laboratorium. De resultaten mogen, naar gelang het aantal metingen per maand, een aantal keren onvoldoende zijn. Maar nooit mag twee keer achter elkaar hetzelfde onderdeel onvol doende zijn. In het 'diepe bad' van Oud Kempen bleek in zowel mei als juni het vrij chloorgehalte niet in orde. Daarmee voldeed het bad niet aan de voor schriften. De eigenaar van het bad - de coöperatieve vereniging van eige naren recreatiepark Oud Kempen - liet desondanks mensen in het bad zwemmen. Volgens de provincie is daarmee de wet overtreden. Bij herha ling - volgend jaar - zal Middelburg optreden: ofwel het bad sluiten, ofwel een last opleggen onder dwangsom. Een woordvoerder van de provincie laat weten, dat men 'erg kien' is op de waterkwaliteit in verband met de hy giëne en de volksgezondheid. Met na me in de zomer wordt er veelvuldig gecontroleerd, onder meer legionella wordt in de gaten gehouden. Van de overtreding in Stavenisse is melding gemaakt bij de gemeente, de milieu inspectie en de officier van justitie. Gevonden. Bij de politie is infor matie te verkrijgen over de volgen de gevonden voorwerpen: leesbril, bank- en girobescheiden, klanten kaart, foto, geld, horloge, fiets, por temonnee, schietwapen, sleutelbos. BOS KASSASYSTEMEN Westkerkseweg 5 4694 CW Scherpenisse Tel.: 0166-661763 info@boskassa.nl Advertentie I.M. Golf is een verslavende sport, zegt de Nederlands kampioene Matchplay. Tot voor kort was ze enkel bij insiders bekend. Enkele weken geleden kwam daar met één klap verandering in. Op de laatste hole van het Ne derlands kampioenschap matchplay in Ambt-Delden om precies te zijn. Marjet van der Graaff uit Tholen versloeg op de baan van de Twent- sche Golfclub in de finale na een bloedstollend gevecht international Natascha Duvalois. De 20-jarige golfster mag zich nu een jaar lang de beste van Nederland noemen. De titel van Thoolse sportvrouw van het jaar lijkt al vergeven. Van der Graaff blijft nuchter onder het succes. "Eerst mijn school afmaken." Helemaal uit de lucht vallen kwam het kampioenschap nu ook weer niet. Bij de golfclub in Numansdorp waar ze vroeger speelde, viel haar talent al op. Haar toenmalige trainer Martin Morbey adviseerde om seri eus werk te maken van de golfsport. Inmiddels traint ze zo'n 20 uur in de week, beurtelings onder Phil Helsby in Wouwse Plantage en Kees Ren ders in Oosterhout. Op eigen kosten volgde ze twee jaar geleden een trai ningsstage van een maand in Zuid- Afrika. Bij de jeugd werd ze al eens nationaal kampioen Longest Drive. Dit jaar heeft ze voor het eerst een door de Nederlandse golfbond be schikbaar gesteld persoonlijk bud get. Trainingen en de kosten van buitenlandse reizen worden nu door de bond betaald. Eerder dit jaar was ze al met het Nederlands team onder 21 jaar voor een toernooi in Mos kou. Ook nam ze deel aan wedstrij den in Portugal en Frankrijk. Na het N.K. volgde een groot toernooi in Brussel. Een dezer dagen vertrekt ze naar Italië voor weer een ander golf- evenement. Kortom, de Thoolse golfster is niet echt een kleintje. Toch kwam de nationale titel ook voor haarzelf onverwacht. „Na een goede start heb ik bijna het hele sei zoen slecht gespeeld. Bij matchplay heb je echter te maken met slechts één tegenstander. Je speelt tegen el kaar. Behalve vorm komt er daarom ook een mentaal aspect bij. De druk is groter." De weg naar de finale was lang. Van der Graaff liet de ene na de andere reputatie sneuvelen. In de tweede ronde stond ze tegenover Dewi-Clai- re Schreefel, algemeen beschouwd als het grootste amateurtalent van Nederland. De vijftienjarige Schree fel, in 2000 door het NOCNSF nog genomineerd voor de titel van Junior Sporter van het Jaar, moest het afleg gen tegen de ontketende Thoolse. Het zelfvertrouwen van Van der Graaff nam meteen toe. In de kwart finale rekende ze af met Carolien Driessen, haar vriendin Varin Schil- peroord werd opzij gezet in de halve finale. Ook in de eindstrijd tegen de met profplannen rondlopende Duva lois hield Van der Graaff haar zenu wen in bedwang. Zelf heeft Van der Graaff niet echt de ambitie om prof te worden. „Ik wil eerst één van de betere amateurs worden. Ik mik op deelname aan het wereldkampioenschap over twee jaar. Daar een plek bij de eerste drie halen, zou mooi zijn. Om dat te ha len moet ik nog veel trainen. Mijn swing kan nog veel beter worden. Wel ben ik dankzij de adviezen van Phil Helsby veel constanter gaan spelen. Als ik vroeger slecht speel de, was het meteen ook heel erg slecht. Die verschrikkelijke dalen zijn eruit. Als ik nu slecht speel, blij ven de scores redelijk." Maijet van der Graaff woont al haar hele leven in Tholen. Vroeger speel de ze badminton bij Batho en later bij The Flying Shuttles in Bergen op Zoom. Zes jaar geleden begon ze met golf. Na het Roncalli ging ze naar het CIOS in Goes. Ze kreeg er een speciaal topsportrooster. Daar door kon ze het intensieve derde leerjaar uitsmeren over twee jaar. Enkele maanden geleden rondde ze haar opleiding af. Inmiddels is ze begonnen met een studie vrijetijds- management aan de School voor Toerisme (NHTV) in Breda. De mo gelijkheden voor een nieuw top sportrooster worden nog onderzocht. De nieuwe studie duurt vier jaar. Pas daarna wil Van der Graaff hardop denken aan een bestaan als prof speelster. „Golf is een verslavende sport. Voor jezelf wil je steeds de grenzen verleggen. Het is ook een sport waarbij de resultaten goed meetbaar zijn. Daarin schuilt voor mij de fascinatie. Prof worden is misschien in de toekomst wel mooi. Bij de dames gaat echter lang niet zoveel geld om als bij de mannen. Voorlopig vind ik het dan ook be langrijker om een goede opleiding te hebben." Dammen heet met recht een denksport, zoals dit beeld in de Wimpel aantoont. DSVF-voorzitter Gerben v.d. Velde zit tweede van links. Heel de Zeeuwse damtop was zaterdag in Sint-Philipsland aanwezig op het regionale sneldamtoernooi van DSVF. In de hoofdklasse won Anton van Berkel vóór oud-Tholenaar Toby Hage, die beiden in Tilburg spe len. Winnaar in de tweede klasse werd het eigen lid Jos Noorthoek. Met een deelnemersveld van 52 dammers - twee lieten er verstek gaan - was de organisatie tevreden. „Er zijn weinig toernooien met zo'n aantal", zegt Aart Slager die samen met Gerben v.d. Velde de wedstrijdleiding in handen had. De Zeeuwse kampioenen van de af gelopen drie jaar - Kees Rijk, Daaf Kasse en Johnny de Leeuw - waren naar De Wimpel gekomen, maar ook het 16-jarige damtalent Benny Provoost. Van DSVF, dat het zesde lustrum aangreep om de wedstrijd op touw te zetten, kwamen op één na alle leden in actie. Met de sterke bezetting was de organisatie in zijn nopjes. Van de 52 deelnemers, waaronder twee meisjes, werden er 23 in de hoofdklasse ingedeeld, 16 in de eerste en 13 in de tweede klas se. „De hoofdklasse werd in drie groepen ingedeeld en er werden zeven ronden gespeeld. De hoogst- geklasseerden werden 's middags opnieuw ingedeeld voor de finale ronde", legt Slager uit. Van Berkel uit Tilburg - een landelijke subtop per die meedeed in de voorronden van het Nederlands kampioenschap - won met drie punten voorsprong. „Hij meldde zich de avond tevoren pas aan." Toby Hage werd tweede. In de tweede finalegroep werd Jan v.d. Weteringh van DSVF derde, in de derde finalegroep eindigden zijn clubgenoten Aart Slager en Han v.d. Velde als vijfde en zevende. Voor el ke groep waren er twee geldprijzen. De eerste klasse bestond uit twee groepen, van elk gingen de beste vier door naar de finaleronde. Win naar werd hier Niels Roelofsen van PWG 's-Gravenpolder, gevolgd door zijn clubgenoot Martijn Rent meester. In de tweede groep won Simon Schot, de enige deelnemer van zus tervereniging De Eendracht uit Tho len, vóór H. Rodenburg van de dam club uit Bergen op Zoom. De tweede klasse tenslotte bestond uit één groep, zodat alle deelnemers een keer tegen elkaar speelden. Sint-Philipslander Jos Noorthoek ging met de hoogste eer strijken, vóór Bert Visbeen uit Melissant. Ook was er een verenigingsprijs, waarbij de punten in de ochtendron de geteld werden van drie - tevoren opgegeven - spelers van dezelfde club. Er kwamen negen verenigin gen in aanmerking en daarvan sleepte Goes de digitale damklok in de wacht. Mede-oprichter en oud-bestuurslid Bram Verwijs verwelkomde 's mor gens de deelnemers. Ook hij was te spreken over het evenement. Jos Noorthoek, lid van het eerste uur, verrichtte de openingszet. „De dam mers waren vol lof over de organi satie", zegt een tevreden Slager. Ze kregen drie keer koffie, een bolus en twee broodjes en betaalden daar voor vier euro inschrijfgeld. Elke deelnemer ging bovendien naar huis met een schrijfblokje en een fles wijn met een DSVF-etiket. Voor een vlucht van ongeveer 285 kilometer zijn zaterdagmorgen om kwart over acht in Creil 627 Thoolse duiven gelost. De elfjarige Kevin v.d. Berge uit Tholen pakte de snelste twee, met 1179 en 1172 meter per minuut. A. Moerland van de Reisduif had de derde, met een gemiddel de snelheid van 1753,9 meter per minuut. Duivensport De Trouwe Duif, Tholen. 65 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 10.54.08 u. is 1779,24 m/min, laatste duif 11.09.51 u. is 1617,539 m/min. K. v.d. Berge 1,2,3,6,7, 8, 10,12,16; P. Laban 4, 14, 15,17; C. Moeliker 5, 13; J. Kegge 9; P. v. Driel 11 De Zwaluw, Sint-Maartensdijk. 147 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 11.01.53 u. is 1733,884 m/min, laatste duif 11.39.20 u. is 1381,811 m/min. Mevr. I. Quist 1,2,3,4,5,6,7,8, 10,11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 23, 24, 28, 31, 32, 34; A.W.A.P. Bolijn 9, 17, 26, 27, 36; C. Potappel 21, 22, 25, 29, 33,37; J. de Rijke 30, 35. De Reisduif, Scherpenisse. 68 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 10.55.08 u. is 1753,87 m/min, laatste duif 11.07.08 u. is 1629,806 m/min. A. Moerland 1, 6, 9; C. de Graaf 2, 10, 11, 14, 15; J. Moerland 3, 4, 7, 12, 22; J.J. Bolier 5, 16, 17, 20, 21; A. Hage 8, 18,19; D.J. Menheere 13,23. De Vredesduif, Sint-Philipsland. 190 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 10.59.59 u. is 1753,457 m/min, laatste duif 11.26.16 u. is 1512,502 m/min. Comb. Reijngoudt en zn. 1, 6, 8, 10, 11, 15, 17, 18, 25, 28, 32, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 48; R. Reijngoudt 2, 3, 5, 12, 19, 20, 22, 23, 24, 26, 34, 43, 45; J. Reijngoudt 4,7,14,16,21,27,29,42,44,47; Comb. Reijngoudt 9; Gebr. Reijngoudt 13; M. Meijer 30, 31,46; J.C. Verwijs 33,41. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. 157 dui ven van 18 deelnemers. Eerste duif 11.00.15 u. is 1729,148 m/min, laatste duif 11.14.46 u. is 1591,581 m/min. D. Vaders 1, 6, 10, 18, 29, 36, 39; A. Ha- vermans 2, 8, 13, 24, 34; J. Capelle 3, 11, 22, 25, 26, 27, 28; P. d. Wilde 4, 9, 31P. Hommel 5, 7, 12, 14, 21, 30, 35; F. Bal 15, 33; S. Berkey 16; C. Hommel 17; A. Capelle 19, 40; T. d. Graaff 20, 32; L. Hoek 23; R. Hendrikse 37; P. Vis 38. Paardensport Op een dressuurwedstrijd in Stad aan het Haringvliet heeft Eefke Bastianen met Steef twee eerste prijzen gewonnen en twee winstpunten behaald. In de L2- klasse kreeg de combinatie voor de eer ste proef 159 en voor de tweede 160 punten. Ook Sylvia de Jonge kwam in deze klasse uit, met Annabel. Haar proe ven leverden respectievelijk 152 en 153 punten op. Laura Geluk kwam met Norah in actie in Bruinisse, eveneens in de L2-dressuur. Na 154 punten voor de eerste proef, kre gen ze er 158 voor de tweede. Dat bete kende de eerste prijs en een winstpunt voor de Thoolse combinatie. Uitslagen van de gespeelde wedstrij den van: Tholen stad: 1mevr. Y. Verkamman en mevr. R. Nagtegaal 33 p; 2. mevr. F. Schellinger en D. Schellinger 23 p; 3. N. Moerkerken en J. Bal 18 p; 4. mevr. R. Burrows en L. Soomers 17 p; 5. mevr. C. Wilsing en J. Geuze 15 p; 6. mevr. C. Praat en M. v.d. Houten 14 p. Meulvliet: 1. L. van Bale 27 p; 2. T. Goode 25 p; 3. L. Verschoor 22 p; 4. W. Schot 20 p; 5. G. Bolier 18 p; 6. R. Bolier 16 p; 7. B. Schot 15 p. Sint-Maartensdijk: 1W. Lutt 38 p; 2. C. van Gorsel 35 p; 3. M. Dane 29 p; 4. A. Leemreijze 24 p; 5. L. Ver schoor 21 p; 6. A. Poot 16 p; 7. L. v.d. Klooster 11 p; 8. G. Verwijs 7 p. Met een 0-11 monsterzege is Smer- diek dames voortvarend aan de com petitie begonnen. Slachtoffer werd Everstein, vorig seizoen nog samen met Smerdiek vierde geworden in de derde klasse. De ploeg uit het Utrechtse kreeg alle hoeken van het veld te zien en stond bij de rust al met 0-4 achter. In de tweede helft te kenden zowel Ramona van Tiggele als Anne Hage voor een hattrick. De score werd na tien minuten geo pend door Van Tiggele, nadat de op gerukte Hage de bal breed had ge legd. Even later kon Hage opnieuw op snelheid doorgaan, legde op nieuw breed en nu rondde Josca Jan sen af. Everstein probeerde wat te rug te doen, maar de Thoolse verdediging gaf geen kansen weg. Marjolein Kloet, Janney Lazerom, Annique ten Voorden en Simone Scherpenisse deden het daarnaast prima in de opbouw. Na een half uur spelen werd de solerende Van Tigge le onderuit gehaald, waarna Jansen de vrije trap langs de muur in de hoek van het doel schoot. Na een combinatie met Tamara van Boven schoot Van Tiggele vlak voor rust keihard de 0-4 binnen. In de tweede helft kwam het team uit Everdingen er af en toe uit met een counter, maar keeper Conny Gulden was alert. Kort na de hervat ting lobde Van Boven het leer over de keepster (0-5). Even later combi neerde dezelfde speelster met Jan sen, waarbij Van Tiggele aange speeld werd en zij maakte het halve dozijn vol. Vervolgens scoorde Ra mona van Tiggele nog twee keer. Bij de eerste treffer werd ze door Ange- lique Hage vrij voor het doel gezet, en aan de tweede ging een breedte pass van Jansen vooraf. Met vijf treffers deze middag was voor Van Tiggele de maat vol. Met nog een kwartier op de klok brak nu het mo ment aan van Anne Hage. Ze schoot een van de lat terugkomend schot van Van Tiggele alsnog in, en uit een hoekschop van Ilse Polderman bracht ze vervolgens de dubbele cij fers op het scorebord. Vlak voor tijd maakte ook Hage een hattrick, door uit een combinatie met Jansen de eindstand op 0-11 te bepalen. Smerdiek dames wordt mogelijk leve rancier voor de nationale selectie tot 15 jaar. De 13-jarige Angelique Hage moet zich namelijk vandaag in Zeist melden voor een training voor dit elf tal. Voldoet ze - van de 24 kandidaten blijven er 20 of 21 over - dan gaat ze wekelijks trainen met dit team. Ange lique heeft haar voetbaltalent niet van een vreemde, want vader Bram Hage maakte furore als spits bij WC '68 in Halsteren en speelde tevoren bij SPS in Poortvliet. „Het is absoluut een ta lent", zegt leider Wim Scherpenisse van Smerdiek dames, die Angelique dit seizoen bij zijn team kon verwel komen waar ze met dispensatie speelt. „Ze was al geselecteerd voor het regionale meisjesteam en speelt al twee jaar in selecties boven haar leef tijd." Voor Smerdiek is dit ook iets bijzonders, geeft Scherpenisse aan. Over het bezoeken van de selectietrai ningen heeft de KNVB afspraken ge maakt met de school van Angelique Hage, 't Rijks in Bergen op Zoom. Reserve derde klasse De tweede keus van Smerdiek is de competitie slecht begonnen. Op eigen veld werd met 1-5 verloren van Kruinin- gen 2. De spits van de Bevelanders straf te al na zes minuten een verkeerde terug speelbal koelbloedig af. Het was aan keeper Theo Rijnberg te danken dat de schade voor Smerdiek in de eerste helft tot die ene treffer beperkt bleef. Zelf wisten de blauw-zwarten de spaarzame kansen niet te benutten. Na de rust be gonnen ze echter voortvarend, wat resul teerde in de gelijkmaker door Gert-Jan van Vossen. Kruiningen liet zich terug dringen en de tweede Smerdiek-treffer hing in de lucht. Maar door slecht uitver dedigen van de thuisclub viel de treffer juist aan de andere kant. De kopjes gin gen omlaag en binnen tien minuten maakte Kruiningen het karwei af door nog drie keer te scoren. Reserve vierde klasse Twee seizoenen achter elkaar hees SSV 4 de kampioensvlag, maar bij de start van de nieuwe competitie gingen de Goesena- ren met 1 -3 onderuit tegen Tholense Boys 3. Na tien minuten spelen kwamen de eer ste mogelijkheden voor de geel-zwarten. Tot twee keer toe speelde Eric Nieuwkoop zich vrij en schoot, maar beide keren kwam de bal terug van de doelpaal. Uit een combinatie met Jaap de Vos schoot Rinie Potappel de bal in de verre hoek en dat betekende 0-1Tholen was sterker, en tien minuten later rondde Nieuwkoop een voorzet van Gonnie van As met succes af. Aan de andere kant belette Jeroen Zoete- weij de thuisclub het scoren. Na de rust ging het even iets moeizamer bij de Tho lenaren, en de SSV-spits profiteerde daar van en maakte de aansluitingstreffer. Voor de tweede helft waren Hans de Korte en Vincent van Westen in het team gekomen voor Gonnie van As en Jaap de Vos. Het ging weer beter lopen bij de bezoekers, waarop SSV het spel probeerde te ontre gelen met irritante overtredingen. Toen echter Van Westen de 1 -3 inkopte uit een aanval van Zoeteweij, was dat de genade klap die het team uit Goes niet meer te bo ven kwam. Normaal is Klundert 4 een pittige tegen stander, maar zaterdag wist Tholense Boys met 2-0 te winnen. De geel-zwarten - die over zoveel spelers beschikten dat vier van hen niet eens aan voetballen toekwamen - troefden de bezoekers op alle fronten af. Tóch werd men voor de rust zelf nauwe lijks gevaarlijk. Met drie wissels in de rust en een vierde na een kwartier in de tweede helft werd het team niet stabieler, maar wél gevaarlijker. Al vroeg opende Marco v.d. Wielen uit een vrije trap de score. Hoewel de tegenstander hierna veel ruimte kreeg, bleef het net leeg. Uit een aanval met Wim Ttchem en Rien van Vossen werd Van der Wielen voor het doel gezet en hij bepaalde de eindstand op 2-0. Reserve vijfde klasse Met een 2-3 overwinning tegen Halste ren 3 is de derde keus van WHS de com petitie goed begonnen. De groen-witten kregen veel kansen, maar maakten die niet af. Zoals zo vaak gebeurt, viel het doelpunt aan de andere kant. De laatste man hield een Halsternaar vast in het strafschopgebied, de bal ging op de stip en dat betekende 1 -0. In de rust kwamen bij WHS drie verse krachten in het veld en dat resulteerde in meer druk op het Halsterse doel. De zeer actieve Abby Hommel maakte er 1-1 van, en even la ter 1-2. Uit een combinatie met Anco Fa se scoorde Jan Willem Mosselman 1-3. Met nog vijf minuten op de klok ging de laatste man van de groen-witten in de fout, waardoor de Halsterse spits keeper Peter Scherpenisse kon passeren (2-3). In die stand kwam geen verandering meer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 15