Bezwaar inspectie Vroonstede veegt raadscommissie van tafel Accountantskantoor De Rijke opent tweede vestiging in B.o.Z. Ploegers De Jager en Boudeling prolongeren hun Zeeuwse titels Oud-Vos seme er se onderneming wil verdubbelen Anna Jacobianen volgende week naar nationaal kampioenschap VVV B.o.Z. failliet verklaard 'Genoeg huizen betaalbaar in Vroonstede' Jaarmarkt in Steenbergen Raad neemt stilletjes besluit bordeelverbod Donderdag 5 september 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Uitbreidingsplan voor Sint-Annaland blijft ongewijzigd Parkeren Sleutel Schuur weg De Rijke Partners Adviesgroep uit Oud-Vossemeer slaat zijn vleugels uit. Aan de Noordzijde Haven 40a in Bergen op Zoom is een tweede vestiging geopend om verder te kunnen groeien. Binnen zes jaar wil de onder neming, die nu elf medewerkers telt, verder uitbouwen tot een kantoor met 25 personeelsleden. Opleiding Lage drempel Kaarsrecht Perenpluk De commissie gemeentelijke ontwikkeling heeft geadviseerd het beeld kwaliteitsplan en het bestemmingsplan Vroonstede Sint-Annaland on gewijzigd vast te stellen en de ingediende bezwaren ongegrond te ver klaren. D66, SGP, CU en VVD willen één bezwaar van W. Heijboer uit de Bierensstraat honoreren. Door van hem een meter grond minder achter zijn woning te verwerven, kan daar aanwezige beplanting in stand blijven. De bezwaren van de regionaal inspecteur van het minis terie van VROM wijst de commissie met kracht van de hand. „We moe ten onze tanden laten zien", aldus P.W.J. Hoek (SGP). Mochten die be zwaren echter door een hogere instantie gehonoreerd worden, dan komt het bestemmingsplan in gevaar. Volgens afdelingshoofd ruimtelijke zaken G. Vos is het bezwaar van de inspectie puur 'pro forma'Het houdt verband met in de vijfde nota ruimtelijke ordening uitgestippeld beleid, waarvan het overigens zeer de vraag is of de huidige Tweede Kamer dat ongewijzigd zal aan vaarden. Strijdpunt is de fase waar in het plan Vroonstede verkeerde op het moment dat het vorige kabi net genoemd beleid vaststelde. Ruim negen jaar werkt de gemeente inmiddels aan de uitbreiding van Sint-Annaland. De provinciale planologische commissie - waarin de inspectie zitting heeft - boog zich al twee keer over het bestem mingsplan. De ppc acht het voor overleg afgerond, maar de inspectie - die in februari vorig jaar wél met het plan instemde - ziet dat anders. Vorig jaar is op het terrein nog ar cheologisch onderzoek uitgevoerd. R. Ravensteijn (VVD) stelde vast dat de inspectie dét heeft aangegre pen als argument voor het nog niet afgerond zijn van de procedure. Dat afgerond zijn is cruciaal, want het is bepalend voor de vraag of een plan wél of niet aan het beleid in de vijfde nota moet worden getoetst. „Op zich heeft de inspectie geen ongelijk, maar voor ons speelt het belang om woningen te bouwen voor de inwoners", aldus A.L. Piet (CU). Wethouder K.A. Heijboer legde uit dat Vroonstede nodig is om de natuurlijke groei op te van gen, zodat het argument van verste delijking niet opgaat. „Om het al gemeen belang te dienen moeten we zo snel mogelijk tot actie over gaan, want er is al jaren een hopelo ze achterstand op het woningcon tingent", zei Ravensteijn. Op zijn beurt wilde Hoek geen duimbreed wijken voor de 'spelletjes' die de inspectie speelt. Ook J. van den Donker (D66) vond dat het primaat hier bij de gemeente ligt. ABT aar zelde bij monde van J.J. van 't Hof, omdat bij de inspectie 'geen dom me jongens' zullen zitten. Hoek riep vervolgens op tot eensgezind heid. „Vertraging willen we niet, daarom gaan we met de overige le den mee", zei Van 't Hof nadat hem door voorzitter H.W. van Eenen- naam naar het standpunt van zijn fractie was gevraagd. PvdA'er L. Blom plaatste vraagte kens bij de geplande parkeerruimte. In Vroonstede wordt een norm ge hanteerd van 1,2 tot 1,3 auto's per woning. Activiteiten bij de tennis banen en op het voetbalveld geven nu op zaterdag al flinke overlast in Bierensstraat en F.M. Boogaard- weg. „Pak dat probleem aan, ook in verband met de verkeersveilig heid", zei Blom. Als er bij de uit voering van het bestemmingsplan voor dit facet geen aandacht is, komt er volgens het raadslid 'ge heid overlast'. Hoek had een simpe le oplossing: „Zoek de ruimte op het parkeerterrein van WHS. En treedt bij overtreding handhavend op!" De wethouder gaf aan dat de provincie akkoord was gegaan met de parkeernorm zoals die nu in het plan staat. En hij hield Blom voor om het plan niet te wijzigen, want dan zou het bezwaar van de inspec tie weieens van belang kunnen wor den. De discussie vond plaats naar aan leiding van een reeks bezwaren van W. Heijboer uit de Bierensstraat, die onder meer pleitte voor extra parkeerruimte bij het sportcomplex. Heijboer ging, tijdens een hoorzit ting voorafgaand aan de commis sievergadering, in op de reactie van de gemeente op zijn bezwaren. Hij was de enige van zes bezwaarma kers die dat deed. Heijboer hangt onteigening van een stuk grond achter zijn woning boven het hoofd, omdat hij met de gemeente niet tot overeenstemming is gekomen over verkoop. „In principe wilde ik mee werken, maar ik had bepaalde wen sen en daarmee is onvoldoende re kening gehouden", antwoordde hij op vragen van de commissie. De diepte van de achtertuin, een onbe bouwde strook grond aan de zuid kant naast de woning én behoud van een achteruitgang zijn de pun ten waar het om gaat. Heijboers grond is pas in de laatste planfase (2007-2009) nodig, terwijl een naast zijn woning staande schuur (eigendom van P.A. Snoep) in de eerste fase valt. Maar die wordt niet onteigend en dat lijkt volgens Heij boer op meten met twee maten. Bo vendien vindt hij de schuur niet passen in de formulering 'dorpsen tree met enige allure' die in het be stemmingsplan staat. Bij de aansluitende bespreking in de commissie bleek, dat geen van de leden had gezien dat het schets ontwerp ten opzichte van twee jaar geleden was aangepast. Doordat de grond van Heijboer nog niet is ver worven, is een deel van het plange bied als uitwerkingsgebied gemar keerd, waarvan de precieze uitwerking later kan gebeuren. VVD, PvdA, SGP, CDA en CU rie pen b. en w. op om te proberen als nog via overleg tot overeenstem ming te komen. „Ik proef dat er nog een opening zit. Benut de flexibili teit in het uitwerkingsgebied", zei Hoek. De wethouder maakte duide lijk dat de gemeente bereid is om van de achtertuin van Heijboer een meter minder te verwerven, waar door daar een haag en enkele fruit bomen kunnen blijven staan. Maar een achteruitgang (die ligt er nu op het landbouwperceel, naar de dreef langs de begraafplaats) noemde hij niet realiseerbaar. „Zo staat het niet in de reactie van b. en w. op mijn bezwaren. Daarin staat dat het te prematuur is om toezeggingen te doen", reageerde Heijboer. Volgens de wethouder heeft de gemeente voor een strook aan de zijkant van Heijboers woning intermediair ge speeld tussen hem en Snoep, maar laatstgenoemde wilde niet. „En de gemeente heeft daar geen rechten." Ten aanzien van de geboden prijs is de gemeente alleszins redelijk ge weest, meende de wethouder. Blom wilde weten waarin nu het verschil zit dat Heijboer wél en Snoep niet wordt onteigend. „Met de ene eige naar is overeenstemming en met de andere niet", aldus de wethouder. De gemeente heeft van Snoep grond achter diens schuur verwor ven door ruiling, maar de schuur zelf is niet aangekocht. Daarmee gaf ze volgens Heijboer de sleutel voor de oplossing uit handen: „Want die grond naast het geplande fiets/voetpad had geruild kunnen worden tegen de grond achter mijn woning." Volgens de wethouder geldt bij ont eigening een algemeen belang. „Zolang een eigenaar zélf de be stemming kan realiseren, kan de gemeente daar niet in treden." VVD, PvdA en ABT vonden dat de schuur - waarop volgens de plan kaart gedeeltelijk een woonbestem ming komt - niet kan blijven staan. „Binnen een of twee jaar hoeft hij niet weg te zijn, maar in 2015 zou op die plek toch een fraaie woning moeten staan", vond Van 't Hof. De gemeente heeft daarop geen in vloed, maakte de wethouder duide lijk. Vanuit de commissie gevraagd of er nog overeenstemming tussen beide partijen te bereiken zou zijn, zei Snoep - die op de publieke tri bune zat - dat de wethouder al heel veel uren in deze zaak heeft gesto ken om te proberen tot een oplos sing te komen. Van den Donker wilde Heijboers bezwaren op drie onderdelen hono reren: de onteigening en verlies van woongenot alsmede waardevermin dering, het niet uitgewerkt zijn van het UW-gebied en het verlies van de beplanting in zijn tuin. SGP, CU en VVD wilden alleen het laatste bezwaar honoreren, door een meter minder grond te onteigenen wat de wethouder in feite al had toege zegd. De bezwaren van gebroeders A.. en M. Gunter, firma M. Gunter en Zn., A.M. van der Reest en G. Rijnberg - die allen belemmeringen vrezen in de uitoefening van hun agrarische bedrijven - werden zonder enige discussie ongegrond verklaard. Bij het naambord van hun tweede vestiging poseren trots (v.l.n.r.) Rien Bevelander, Jan Schetters, Gidy Jansen en Johan Filius. „Het loopt goed, 't is allemaal cres- zaamheden uitbreiden cendo", roepen Rien Bevelander, Johan Filius, Gidy Jansen en Jan Schetters in koor. Samen met Pierre de Kok vormen zij de leiding van De Rijke Partners Adviesgroep. Op 1 januari 1951 opende Laban de Rijke aan huis in Oud-Vossemeer een administratiekantoor en dat was de basis voor het huidige bedrijf. „De klanten van De Rijke zijn er op 1 na allemaal nog", vertelt Rien Be velander. „En er zijn er inmiddels alleen maar bijgekomen, zodat we er nu totaal 400 hebben, waarvan 30% op Tholen en Sint-Philipsland, 50% in West-Brabant en 20% daar buiten van Vlissingen tot Rotter dam." Oud-Vossemeer blijft echter de hoofdvestiging van het bedrijf met 10 medewerkers, 7 werken er vanuit het nieuwe pand in Bergen op Zoom, waar de tweede en derde ver dieping in gebruik is. De begane grond verhuurt De Rijke aan een ad vocatenkantoor. Gebo bouwbegelei- ding uit Sint-Philipsland heeft de to tale vernieuwing geregeld en daar zijn de vennoten uiterst tevreden over. „We kunnen hier onze werk en onze dienstverlening verbreden", zegt Gidy Jansen, die als federatie-belas tingadviseur per 1 april de groep kwam versterken. Samen met Pierre de Kok vormt hij nog een submaat schap voor belastingadvies die ook voor derden optreedt, bijvoorbeeld om een tweede mening te geven over een fiscaal vraagstuk. Jansen heeft veel kennis van de glastuinbouw. Schetters is al 35 jaar werkzaam als accountant en werkt al lang samen met De Rijke, maar dat is nu ook geformaliseerd. „Op deze manier hebben we meer in eigen hand, wat voor de signalering naar de klant veel directer werkt", aldus Schet ters, die gecertificeerd accountant- administratieconsulent is. Hij heeft ook veel ervaring in de agrarische sector, verricht boekenonderzoek bij bedrijfsovernames, is goed thuis in de oprichting van besloten vennoot schappen en het verkopen van be drijven. Doel van de onderneming is om naar een zogenaamd .fuilservice' concept te werken met een perso- neelsadviseur en een specialist op het gebied van subsidies. Ook wil De Rijke lezingen gaan geven voor klanten. Daarvoor is in het nieuwe kantoor een speciale ruimte inge richt. „We willen daar ook de eigen medewerkers bijscholen, want dat vinden we heel belangrijk", zegt Jo han Filius. „We vormen ook een hechte club en er is praktisch geen verloop onder het personeel. Vrij wel iedereen studeert bij ons, want we willen bijblijven. De regelge ving wordt complexer en de klanten worden veeleisender", aldus Filius, die het kantoor Oud-Vossemeer leidt, waar de loonafdeling geves tigd is. Hij heeft zich verdiept in ar beidsrecht en secundaire arbeids voorwaarden. Daarvoor is nu ook al een netwerk van juristen beschik baar, zoals er ook contacten met no tarissen zijn. De Rijke Partners Adviesgroep ziet mede dankzij een lage drempel de klantenkring gestaag groeien. „We beheersen veel facetten en we kennen de klanten persoonlijk, ook zijn privé-omstandigheden. We we ten wie de ondernemer is en dat scheelt alles", zegt Jansen. Daar naast zijn er volgens hem nog twee redenen die De Rijke in de kaart spelen. „Men voelt zich niet meer thuis in een grote organisatie en ten tweede staat de declaratie niet in verhouding tot het geleverde werk. Advieswerk verdient zich terug, maar voor het meer eenvoudige boekingswerk zijn die grotere orga nisaties simpelweg te duur." Daarom staat automatisering hoog in het vaandel bij De Rijke. „We hebben een zeer geavanceerd sys teem van Unit4, maar ook klanten die met King of Exact werken, kun nen we inlezen. Startende onderne mers adviseren we Unit4 omdat we dat zelf ook begeleiden. In principe automatiseren we alles van a tot z. Het gros van de klanten levert gege vens digitaal aan. Zelfs concept jaarrekeningen gaan per e-mail", aldus Bevelander. De vennoten zijn behoorlijk mo biel, komen bij de twee kantoren en bij de klanten. „Maar we kunnen telefonisch doorverbinden, zonder dat de klant merkt waar iemand op dat moment zit. De Rijke verzorgt voor klanten de aanvraag van de kinderbijslag tot en met de aangifte van de successierechten. Dat geeft de langdurige samenwerking aan, dankzij de vertrouwensbasis die wordt opgebouwd. „Elke klant heeft een vaste contactpersoon, die aan een half woord genoeg heeft. En voorop staat ook onafhankelijk heid. Dat blijft ons uitgangspunt en gezien de groei van ons kantoor weet men dat ook te waarderen", zegt Jansen. Zaterdagmorgen reisden Gert-Jan de Jager en Freek Boudeling uit An na Jacobapolder met hun wisselbekers naar de Wilhelminapolder. En zaterdagavond brachten ze dezelfde bekers weer mee naar huis. Beiden werden op de provinciale ploegwedstrijd kampioen in hun categorie. Boudeling was bij de tweescharige wentelploegen overigens de enige deelnemer. Het tweetal komt volgend weekeinde in Numansdorp in ac tie tijdens het Nederlands kampioenschap. Boudeling verdedigt daar zijn titel en doet er tevens mee aan de Europese wedstrijd. Dat hij zijn Zeeuwse titel bij de 3- en 4-scharige wentelploegen zou pro longeren, had Gert-Jan de Jager niet verwacht. „Ik heb tevoren helemaal niet kunnen oefenen. Wél heb ik op het bedrijf een perceel geploegd en toen rekening gehouden met de re gels voor de wedstrijd." Ook Freek Boudeling was daar niet aan toe ge komen. Daarom reisden ze zaterdag wat vroeger af en oefenden nog wat ter plekke. Toen de Tholenaren thuis vertrokken, regende het. Maar bij aankomst op Zuid-Beveland was het droog, en 's middags stond er een windje en brak de zon door. „Het is daar vrij lichte grond en dat is voor mijn ploeg, een Kverneland, ideaal", zegt De Jager. Hij had elf concurren ten, waarvan twee met een 4- en ne gen met een 3-schaar ploeg. „Dé te kloppen man is Peter Hanse uit Kerkwerve, die ik vorig jaar voor bleef. Maar hij was er dit keer niet bij." Ook Boudeling vond de om standigheden prima. „Niet te nat en niet te droog. De grond is lekker licht en daar kun je veel mee. Vooral de bijzondere dingen kun je goed weg leggen. Maar het tekent wél heel erg." Het ploegen met de kolossale vier schaar heeft volgens De Jager zowel voor- als nadelen. „Het voordeel is dat je er ook in de praktijk mee werkt. En het nadeel dat het in- en uitzetten en het geerploegen moeilij ker gaat." Aan een tweeschaar ploeg of een rondgaande ploeg is veel meer te verstellen, zodat daar preciezer mee gewerkt kan worden, geeft de Anna Jacobiaan aan. „Daarom kan ik niet concurreren met Freek Boude ling, die ook nog eens veel meer rou tine heeft." De Jager werd eerste in zijn categorie met 137 punten, Bou deling had er 28 meer. Laatstgenoem de maakte het niet eerder mee dat hij de enige deelnemer was in zijn cate gorie. „Voor het competitie-element is dat jammer. Maar je kunt je op be paalde onderdelen toch ook spiegelen aan de andere categorie." De ontwik keling dat er steeds minder geploegd wordt met rondgaande en tweeschari ge ploegen, is al een aantal jaren aan de gang. De Jager wijt dat aan het ge geven dat in de praktijk met drie- en meerscharen wordt gewerkt. Bij de wereldkampioenschappen worden deze laatste ploegen overigens nog niet toegelaten. Over het verloop van de wedstrijd is De Jager redelijk tevreden. De begin- voor, die afzonderlijk wordt ge ploegd, legde hij kaarsrecht weg. „Dat was voor het eerst van mijn le ven. Maar nu lag hij niet vlak en dat kostte punten." De aanstort en het verdere werk ging 'lekker en netjes'. „Ik dacht dat ik toch wel bij de eerste drie zou zitten. Maar je kunt, als je zelf bezig bent, natuurlijk niet zien wat een ander doet." De Jager moest een veldje van 40 are ploegen. Wie welk veldje moet bewerken, daarvoor wordt geloot. Want de omstandighe den op een perceel kunnen verschil lend zijn, en dus invloed hebben op het resultaat. Een punt dat bij de jury zwaar weegt, is de diepte. Voorge schreven is 19 cm, waarbij twee cen timeter naar boven en naar beneden mag worden afgeweken. Het karwei moet binnen een bepaalde tijd ge klaard zijn en dat lukt normaal ge sproken ook, aldus de Anna Jacobi aan. Boudeling was tevreden over zijn prestatie. „Het was een stukje opbouw voor over twee weken. Ik was goed tevree, maar perfect is het nooit." De drukte op het bedrijf had De Ja ger bijna belet om mee te doen. „Maar mijn maat Gert-Jan Boude ling, die ook ploegt, heeft me prima geholpen. Hij was bereid voor me in te springen. De uien moesten naar binnen en ook begon de perenpluk." De ploegwedstrijden vallen, wat het oogstwerk betreft, nogal eens onge legen. Daarom kan Gert-Jan de Ja ger ook wel begrijpen dat het aantal deelnemers terugloopt. Hij betreurt het dat de Thoolse wedstrijd is afge last. „We kregen op zaterdag vóór Gert-Jan de Jager uit Anna Jacobapolder is Zeeuws ploegkampioen geworden bij de drie- en vierscharen. de wedstrijd bericht en konden tot donderdag aanmelden. Maar op dinsdagavond besloot de organisatie al om het af te blazen. Dat kreeg ik te horen toen ik me wilde opgeven." De twee voorgaande jaren telde de Thoolse wedstrijd slechts drie deel nemers. En ook nog eens in drie ver schillende categorieën, zodat er van een wedstrijd eigenlijk geen sprake was. „We hadden onder elkaar al ge zegd dat we dat niet meer wilden." Voor het ploegen zelf is er in Tholen dus nauwelijks animo, maar organi satorisch spelen Tholenaren een be langrijke rol in het wedstrijdwezen. Kees de Rijke is voorzitter van de re gelingscommissie voor de provin ciale wedstrijd en, samen met Mat- thé van Tilbeurgh, ook op nationaal niveau actief. Het tweetal jureerde ook in de Wilhelminapolder, evenals Rien Stoutjesdijk en Jacob Mol. Op het komende Nederlands kam pioenschap verwacht De Jager in ie der geval nog drie 4-schaar ploegen. Over zijn kansen kan hij weinig zeg gen. „Mijn debuut, vorig jaar, viel met een negende plaats erg mee. Nu zou een plaats bij de eerste vijf goed zijn. Maar ik ken de omstandighe den, zoals de grondsoort, niet." Met een vrachtwagen gaan zaterdag de ploegen van beide Anna Jacobianen al naar Numansdorp, terwijl ze er la ter zelf met hun tractoren naar toe rijden. „Op donderdag voor de wed strijd kunnen we oefenen. Je ziet dan het werk van anderen. En ook heb je tijd om naar je eigen werk te kij ken." Behalve De Jager en Boude ling doet ook oud-Tholenaar Theo Heijboer uit Genderen mee. Hij komt uit voor Noord-Brabant. De VVV in Bergen op Zoom is failliet! Op Tholen stond de toe komst van de streek VVV eiland Tholen wel eens ter discussie ge zien het geringe draagvlak. De ge meente moest financieel bijsprin gen en uiteindelijk kwam er een fusie met Zuid-Beveland om te kunnen blijven functioneren. Maar wie had gedacht dat een VVV-kantoor in een stad als Ber gen op Zoom armlastig zou wor den? Een stad die in het histori sche hart zoveel dagjesmensen en toeristen trekt en zoveel diensten levert. Het bestuur van de VVV Bergen op Zoom heeft de handdoek zelf in de ring gegooid. „Gezien de ontwikkelingen van de laatste da gen hebben we het faillissement aangevraagd", laat het stichtings bestuur in een verklaring weten. Mr. J.G.W. Vreijling is tot curator benoemd. Het VVV-kantoor aan de Stationsstraat 4 is met ingang van gisteren definitief gesloten. Volgens het bestuur wil de ge meente Bergen op Zoom een nieu we toeristische dienst opzetten, maar dat heeft tijd nodig. Boven dien is op dit moment niet duide lijk, welke diensten aan de toe rist/consument zullen worden aangeboden. Niet alles ligt stil. Voor stadswandelingen kan men bij de stichting SBM terecht, voor geschenkbonnen bij het ANWB- kantoor in de Arn. Asselbergs- straat en voor reis- en accommo datieboekingen bij de VVV in Roosendaal. De PvdA heeft gepleit voor voldoen de betaalbare woningen voor de eigen Thoolse inwoners in de nieuwe wijk Vroonstede te Sint-Annaland. „Wij denken aan 25% in de sociale sector, zowel huur als koop", zei L. Blom vorige week in de commissie ge meentelijke ontwikkeling. Hij riep burgemeester en wethouders op, daar vooraf goed naar te kijken en er reke ning mee te houden in de onderhan delingen met bijvoorbeeld projectont wikkelaars. De PvdA denkt daarbij aan het gebruiken van geld uit de ver koop van duurdere blokken in het plan voor goedkope huizen. „Dat moet wél in een vroeg stadium beke ken worden." De CU steunde het idee bij monde van A.L. Piet. „We hebben hier als gemeente zelf grond, dus kan dit." R. Ravensteijn (VVD) wilde een relatie leggen met de geplande wo ningen in het havengebied. „Dat duurt nog wel een jaar of tien, gezien het woningcontingent", reageerde Piet en ook wethouder K.A. Heijboer vond dat de VVD te vroeg is. CDA en SGP maakten opmerkingen over de kindvriendelijke oevers van de waterpartijen in de wijk. „Dat is belangrijk, ook dat er toezicht is", zei P.W.J. Hoek. Maar J. Bijl vond dat de ze oevers de grond in het plan 'onno dig extra duur' maken, waardoor er voor sociale woningbouw mogelijk geen plaats is. De wethouder maakte duidelijk dat de waterpartijen in de wijk móeten op grond van afspraken over bergingscapaciteit. En wat de grondprijs betreft, de gemeenteraad stelt zelf de exploitatie van Vroonste de vast, aldus Heijboer. Drie dagen lang staat Steenbergen in het teken van de jaarmarkt. Vrijdag en zaterdag van 12 tot 9 uur en zon dag van 12 tot 6 uur is er vanalles te doen in het centrum. Ondernemers bieden hun waren aan, verenigingen presenteren zich. Op het Kerkplein vinden mensen die creatief bezig willen zijn, alles van hun gading. Hier opent de showdansgroep Quali ty uit Hapert - Nederlands kampioen - de jaarmarkt vrijdagavond om acht uur met een optreden. In de Blauwstraat is er alle dagen een kinderbraderie, en op vrijdag en zaterdag een drive-in show. Bij de Rabobank verzorgt de Lionsclub een rommelmarkt. Er zijn optredens van een jazzband, blaasorkest en dweil band. Verder wordt er straattheater verzorgd door theatergroep Camele- on, Tv Souffle, Tavenu en het smart lappenkoor Oud Bruin en Jong Be legen. Aan het begin van de Kaaistraat en op de Markt zijn alle drie de dagen diverse kermisattrac ties te vinden. Het voorstel was niet tevoren op de agenda gezet en het was ook niet met de andere stukken aan de ge meenteraad toegestuurd. Toch stond er al 16 juli als datering op het vooe- stel dat de gemeenteraad als toege voegd agendapunt behandelde. Zo passeerde het voorbereidingsbesluit voor acht plaatsen in het buitenge bied stilletjes de gemeenteraad. Hét werd als het ware weggemoffeld en desgevraagd zei wethouder van ruimtelijke ordening K.A. Heijboer dat dit allemaal zo kon. De wet openbaarheid bestuur ten spijt. Het stuk werd wat achtergehouden omdat het bordeelverbod in het ge ding was. In november 1999 is h?t bordeelverbod wettelijk vervallen. Met het lokaal prostitutiebeleid heeft de gemeente Tholen dat zoda nig ondervangen, dat er binnen de bebouwde kom geen seksinrichtin- gen kunnen komen gezien de ernsti ge aantasting van het woon- en leef klimaat. In het buitengebied gelden die argumenten niet, dan wel in mindere mate. Daarvoor is wel een nieuw bestemmingsplan in voorbe reiding, maar het verwerken van de bezwaren neemt zoveel tijd in be slag, dat het niet op tijd ter inzage gelegd kan worden. Hoewel b. en w. het nemen van een voorbereidings besluit een noodmaatregel noemen, wilde het college dat weer verlen gen om de zorgvuldigheid te laten prevaleren. Een voorbereidingsbe sluit, in afwachting van het bestem mingsplan, heeft maar een beperkte werking. Omdat die termijn afliep, was er actie geboden voor de Hoge- weg 19 en Onder de Zeedijk onge nummerd in Poortvliet, Gorishoek- sedijk 35 en ongenummerd in Scherpenisse, Provincialeweg onge nummerd in Sint-Maartensdijk, Keetenweg 6 Stavenisse alsmede de Krabbenkreekdam en Sluisweg on genummerd te Sint-Philipsland. De raad maakte er geen woorden aan vuil. Het was een hamerstuk. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 7