Veel werk voor weinig mensen Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS Ben Ketting treedt op in Meulvliet 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 september 2002J Jachten op drift Bord Antwerpen Diefstal buitenboordmotor Vlag gestolen, bushokje kapot Alarmpistool in beslag genomen Afscheid ds. N. den Ouden Jeugdkerk in de Oesterschelp Bodemverontreiniging Eendrachtsweg Statiegeldactie Nieuw bestuurslid carnavalsvereniging Mannenkoor naar Wilnis Leerlingen actief in De Meestoof EHBO-cursus Start inzameling rommel Kerk open Reconstructie Sportlaan Geslacht in eigen slagerij lfoor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Nog geen Aldi Scaldis Naturalis Rode Kruis start lessen Tentenkamp op sportpark Parkeerverbod Fietspad Langeweg Jongerenavond Toestemming voor bassins Alertheid voorkomt brand Uijl kampioen bandstoten Barbecue voor vissers Herbestrating Zuiddijk Langzamer rijden Verkoop cake voor zending Tholen In de nacht van donderdag op vrij dag zijn drie jachten op drift geraakt in de haven. Havenmeester F. Zoete- weij werd rond drie uur gewaar schuwd dat de scheepjes richting de Baai van Duivendijk dreven. Zoete- weij meent dat iemand ze losge maakt moet hebben van de passan tensteiger waaraan ze lagen. Hij voer met een bootje naar de jachten (die aan elkaar bevestigd waren) en wekte de opvarenden die op twee van de drie aan boord waren. „Ik heb hen tot kalmte gemaand, want ze begrepen niet waar ze waren. Daarna hebben we de motoren ge start en zijn teruggevaren naar de steiger." Als er wind had gestaan, was het volgens Zoeteweij niet zo goed afgelopen. „Dan waren de jachten ergens tegenaan geslagen en zou er voor miljoenen euro's schade zijn geweest. Dat moeten degenen die dit gedaan hebben, zich goed re aliseren." Zowel bij de brug als bij het Stenen Kruis moet er een bord komen dat de richting Antwerpen aangeeft. CDA'er J. Bijl pleitte daar maandag avond voor in de commissie ge meentelijke ontwikkeling. Volgens hem rijden er nu veel vrachtwagens onnodig een rondje omdat ze de snelste weg naar Antwerpen niet we ten. Wethouder Van Doorn zegde toe de ANWB te verzoeken om actie te ondernemen. Bijl pleitte verder voor onderhoud van de informatieborden bij de toe gangswegen, inclusief het tijdig aan passen van de plattegronden wan neer er uitbreidingen zijn met nieuwe woonwijken. In de nacht van woensdag op don derdag werd door onbekenden op het Bergsche Diepsluis een volgboot van een motorschip losgemaakt. De buitenboordmotor werd van de volg boot gehaald. De waarde van de mo tor bedraagt meer dan 1500 euro. De volgboot werd teruggevonden bij het strand van de Oesterdam. Een 18-jarige jongen kreeg in de nacht van zaterdag op zondag een boete wegens diefstal en baldadig heid. Om drie uur liep hij op de Een- drachtsweg met een vlag en vlag- genstok. Deze bleek weggenomen te zijn bij de supermarkt. Van het bushokje bij de Laatste Stui ver zijn alle ruiten vernield. Raads lid J. van den Donker meldde de ver nieling, die volgens hem in de nacht van zaterdag op zondag is gepleegd, maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling. Wethou der L.J. van Doom liet weten dat de zaak al aan de provincie doorgege ven was, want die is eigenaar van het desbetreffende bushokje. Een 17-jarige jongen werd in de nacht van zaterdag op zondag aange houden omdat hij een alarmpistool in zijn bezit had. Om vier uur zagen agenten de jongen in de Cromvliet lopen met het wapen. Het pistool en een aantal patronen werden in be slag genomen. De jongen had het wapen nog maar pas. Hervormd predikant N. den Ouden neemt zondagmiddag 15 september afscheid van de gemeente. De vrij dag voorafgaande aan de dienst wordt er een afscheidsavond gehou den in verenigingsgebouw De Win gerd. Op zaterdag 21 september wordt ds. Den Ouden door zijn broer bevestigd als predikant van de her vormde gemeente te Genemuiden. Ds. J. Klein uit Sint-Philipsland is gedurende de vacaturetijd als consu lent aangesteld. De jeugd en de leiding van de jonge rengroep van de Christengemeente organiseren zondagmiddag om vier uur in de Oesterschelp aan de Simon Lindhoutstraat een jeugdkerk. In di verse plaatsen in ons land zijn er de laatste tijd jeugdkerken ontstaan, die als doel hebben om jongeren op hun eigen wijze het geloof te laten bele ven. Bij de start van het nieuwe sei zoen haakt ook de Christengemeente op deze trend in. „Het geloof is su per, is uitdagend, is moeilijk en is wat we nodig hebben. En dat is wat jeugd aan jeugd wil overbrengen", aldus Philip van der Harst, die be trokken is bij dit evenement. Men probeert de jeugd van verschillende kerkelijke achtergronden te berei ken, maar richt zich vooral op on kerkelijke jongeren. Bij bodemonderzoeken die zijn ver richt op de bouwlocatie voor het project Waterfront is op twee plaat sen aan de Eendrachtsweg een dui delijke bodemverontreiniging aan getroffen. Het is de bedoeling dat er een sanering zal plaatsvinden. Gede puteerde staten van Zeeland hebben inmiddels ingestemd met het sane ringsplan van Sterner Groep project- managment te Rotterdam. Na afloop van de werkzaamheden zal er een evaluatierapport worden opgesteld. Oud-Vossemeer De statiegeldactie voor Woord en Daad heeft in het dorp 127 euro op gebracht. Het Thoolse comité van de reforma torische hulpactie heeft het geld be stemd voor een project in India, waar kinderen dagelijks een warme maaltijd wordt verstrekt. Op de algemene ledenvergadering van carnavalsvereniging De Vlooi- entrappers is maandagavond Frank Hommel gekozen als nieuw be stuurslid. Hij neemt de plaats in van Arno Deurloo, die niet herkiesbaar was. Penningmeester Rianne Ver hees werd op deze bijeenkomst we derom gekozen als bestuurslid. Op de vergadering las secretaris Ivo Slokkers het jaarverslag voor en lichtte penningmeester Rianne Ver hees het financieel verslag toe. Voor het nieuwe seizoen is de contributie vastgesteld op 11,11 euro. Voorzitter Piet Potappel blikte in zijn ope ningswoord terug op de activiteiten. Voor het komende seizoen staan al diverse evenementen op het pro gramma. De elf-elfviering zal zater dag 9 november plaatsvinden bij Daan Banaan. Op zaterdag 8 febru ari zullen de borden voor het carna val weer bij de dorpsingangen wor den geplaatst en zal er tevens een ballonnenwedstrijd worden georga niseerd voor de kinderen. Een week later wordt het elfjarig bestaan van de carnavalsvereniging gevierd. Rondom het carnaval wordt er een bezoek gebracht aan de vrouwen bond en aan voetbalvereniging Vos meer. De Woaidaehen zijn op vrij dag 28 februari en zaterdag 1 maart. Sint-Annaland Het mannenkoor Door Eendracht Verbonden treedt zaterdagavond op in de hervormde kerk te Wilnis, waar oud-predikant ds. W.C. Meeuse werkzaam is. Het optreden vormt de afsluiting van een gezel lig uitstapje. Met koorleden, part ners en donateurs wordt er een be zoek gebracht aan panorama Mesdag in Den Haag, waarna de 100 deelnemers in twee bussen een rijtoer zullen maken door de stad om onder meer de regeringsgebou wen en het koninklijk paleis te be zichtigen. Via Scheveningen en Wassenaar rijdt men vervolgens richting de Kagerplassen, waar een diner wordt gebruikt en een vaar tocht op het programma staat, 's Middags wordt er een kijkje geno men bij de start- en landingsbanen van Schiphol. Na het nuttigen van een broodmaaltijd in Wilnis zal er om acht uur een optreden worden gegeven in de kerk. DEV geeft op woensdagavond 18 september een uitvoering in zorg centrum De Schutse en zal op za terdag 2 november medewerking verlenen aan een zangavond in Din- teloord. Naast de kerstzang avond in eigen dorp werkt het koor op zaterdag 21 december ook mee aan een kerstzanguitvoering in Nieuwe Tonge. Het mannenkoor reperteert iedere woensdagavond tussen kwart voor acht en kwart voor tien. De ene week oefent men in de veiling en de andere week in verenigingsgebouw Het Trefpunt. Voor het nieuwe seizoen hoopt het bestuur op nieuwe leden. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De leerlingen van groep 1 en 2 van de De Casembrootschool hebben een bezoek gebracht aan streekmu seum De Meestoof. Onder begelei ding van dhr. Boer kregen de kin deren een boeiende rondleiding, waarbij men oefende om een koe te melken en er een springtouw werd gemaakt. Ook met vuurtje stoken, sterretjes maken en een mes sme den kregen de kinderen te maken. Uit de enthousiaste reacties bleek dat een bezoek aan een museum beslist geen stoffige gebeurtenis hoeft te zijn. De EHBO-vereniging organiseert maandag 23 september in de Wel- levaete een informatieavond over de nieuwe EHBO-cursus. Op deze bijeenkomst, die om half acht be gint, zal uitleg over de cursus wor den gegeven. Ook de Lotus-groep zal op deze avond een demonstratie geven. Het is een informatieve bij eenkomst, waaraan geen verplich tingen zijn verbonden. Aanmelden voor de cursus is mogelijk bij me vr. S.A. Menheere-Heijboer, tel. 652715. Maandag 9 september haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Muziekvereniging Accelerando start zaterdag weer met het maan delijks inzamelen van spulletjes voor de rommelmarkt die op ko ninginnedag wordt georganiseerd. In de schuur van dhr. Boon aan de Ooststraat kunnen tussen tien en twaalf uur spulletjes worden inge leverd. Grote stukken kunnen wor den opgehaald. Hiervoor kan voor af een afspraak worden gemaakt, tel. 06-53935773. Stavenisse Tijdens de open monumentendag, zaterdag 14 september, is de N.H. kerk te bezichtigen. Belangstellen den kunnen er 's middags tussen twee en vijf uur terecht. Ook de molen is deze dag, vanaf tien uur 's morgens, open voor het publiek. Bestel-/Bedrijfsauto's Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Deze maand nog wil aannemer Oomen uit Sprundel beginnen met de reconstructie van de Sportlaan. Dat bedrijf was met 175.000 euro, exclusief btw, de laagste inschrij ver voor het karwei. Er moet o.a. over 256 meter nieuwe riolering worden aangelegd, waarvoor bui zen van 60 cm worden gebruikt. Daarvoor moet het asfalt worden opengemaakt en ook weer worden 'hersteld.' Voor de fietsers komt er een duidelijkere route van rood as falt. Er komen twee wegversmal lingen: één ter hoogte van het clubhuis van de duivenvereniging en de andere bij fouragehandel Schot-Oudesluijs. Het doorgaande verkeer zal via Onder de Linden worden omgeleid. Bestemmings verkeer blijft mogelijk tijdens de werkzaamheden. Bij de aanbesteding in opdracht van de gemeente was Jaartsveld uit Steenbergen de tweede inschrijver met 188.700 euro, BAM Zuid 204.500 euro, gebr. Moerland uit Sint-Annaland 214.000 euro, HBG Goes 228.200 euro, en Rasenberg uit Krabbendijke was de hoogste met 248.000 euro. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Haaskarbonade 1 kg. £Ribkarbonade 1 kg ♦Kalkoenschnitzels 500 gr. ♦Kalkoensatévlees 500 gr. 5,70 5,20 4,- 3,70 Rundvlees met randje 1 kg Saucijzen 1 kg Slavinken 5 halen 4 BETALEN Gegrilde ham 100 gram 1,25 Rundermelange 100 gram 0,75 Snijworst 100 gram 0,75 Jong gesneden kaas 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Over twee maanden zal de struc tuurvisie detailhandel klaar zijn, antwoordde wethouder Heijboer maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling op vragen van raadslid Van den Donker. „Er wordt aan gewerkt." De wethouder benadrukte dat er voor de Sportlaan en de Nijverheidsweg over detail handel in het algemeen wordt ge sproken, zonder nadere specificatie. Concreet zal de Aldi er niet in voor komen, al ligt er daarvoor wel een verzoek van de fouragehandel Schot-Oudesluijs. Ook de gebouwen van de voormalige zilveruienfabriek van Massagia/Polderman worden in de structuurvisie opgenomen. De gang van zaken bij het multi functioneel centrum van Scaldis Na turalis en de daarmee verband hou dende problemen bij kinderboerderij 't Lamsoortje komen in oktober ter sprake in de raadscommissie ge meentelijke ontwikkeling. Wethou der Van Kempen deed maandag avond die toezegging op vragen van PvdA-lid J. Oudesluijs. In het verenigingsgebouw aan de Radda Barnestraat komt de afdeling van het Rode Kruis donderdag 12 september om half acht weer voor de eerste keer bij elkaar voor de les- avonden EHBO en opvang ver zorging. Op deze bijeenkomst zullen de lesroosters worden uitgereikt en zal er een lezing worden gehouden over het humanitair oorlogsrecht. Coördinator hulpverlening dhr. L. Plandsoen heeft wegens ziekte zijn werk overgedragen aan mevr. J. Boogaard-de Lint. Zij zal het werk coördineren totdat iemand anders bereid is gevonden om deze taak over te nemen. Bij voldoende aan meldingen start het Rode Kruis in januari met het geven van EHBO- cursussen. Hiervoor kan men zich aanmeldèn bij Jóke de Neeff, tel. 667060. Voor personen die al be schikken over een EHBO-diploma zijn er vervolgopleidingen mogelijk. Men kan worden opgeleid voor op vang verzorging, vakantieprojec ten, sigma en als hulpverlener. De jeugdactiviteitencommissie van voetbalvereniging Smerdiek orga niseerde voor de E- en F-pupillen weer het jaarlijkse tentenkamp. Dit jaar stond het minikamp in het te ken van de olympische spelen. De 51 deelnemers aan deze activiteit werden vrijdagmiddag om vier uur welkom geheten op het sportpark. De kinderen werden in groepjes verdeeld, waarbij iedere groep een land vertegenwoordigde. Zelf mocht men de vlag schilderen en ook een T-shirt maken. Met ge schminkte gezichten maakten de kinderen onder begeleiding van een trommelaar en een bugelspeler een optocht door het dorp. Vervol gens moesten er olympische spel letjes worden gedaan, zoals ver springen, hoogspringen en kogel stoten, waarna er een kampvuur werd gemaakt, 's Nachts om 12 uur werd er nog een dierengelui- denspel gedaan, waarna iedereen in de tent kon gaan slapen. De vol gende morgen was er een ontbijt, waarna de jongeren op pad gingen voor een puzzeltocht. 's Morgens om half twaalf werd het minikamp afgesloten. Als aandenken kreeg iedere deelnemer een zak snoep en een medaille mee naar huis. Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft een parkeerverbod ingesteld aan de oostzijde van de Kastelijns- weg. Het betreft het gedeelte tus sen de Groenedijk en de Muij- eweg. Scherpenisse De verbetering van de ligging van het fietspad langs de Poortvlietse- dijk ter hoogte van de Langeweg komt eind oktober opnieuw aan de orde. Op vragen van raadslid Aarnoudse zei wethouder Van Doorn in de commissie gemeente lijke ontwikkeling dat hij al een paar keer overleg heeft gevoerd met ambtenaren van de provincie. Het karwei gaat gepaard met flin ke kosten. Eind volgende maand komt een medewerker van de pro vincie de situatie ter plaatse bekij ken. Voor de toeleidende wegen op Zuid-Beveland naar de Wester- scheldetunnel moest de provincie extra mankracht inzetten, zodat andere projecten vertraging oplo pen, zoals ook het fietspad tussen Stavenisse en Sint-Maartensdijk, dat nu pas in 2004 wordt aange legd. In verenigingsgebouw De Hoek steen wordt zaterdag 14 septem ber de eerste regionale jongeren avond van het nieuwe seizoen georganiseerd. Voor alle jongeren vanaf 15 jaar zal evangelist Bot om half acht een lezing houden over het thema 'Bewogen met de wereld'. Poortvliet Een landbouwer aan de Nieuweweg heeft van de provincie toestemming gekregen voor de aanleg van drie bassins op het perceel aan de Nieu weweg. De putten waren al zonder een ontgrondingsvergunning gegra ven. De bassins dienen voor het op nieuw gebruiken van spoelwater dat afkomstig is van bloembollen. De provinciaal archeoloog wijst op de mogelijkheid dat door de illegale ontgronding er archeologische res ten verloren zijn gegaan. Gedepu teerde staten hebben deze melding doorgespeeld aan de officier van jus titie, die de zaak in behandeling heeft. Dankzij een oplettende buurman en een wasemkap van onbrandbaar ma teriaal is maandagmiddag brand voorkomen in een woning aan de Ho- gedorpstraat. De bewoonster ging, terwijl er een pan op het vuur stond, even naar een kennis. Toen de buur man zwarte rook uit het pijpje van de wasemkap zag komen, sloeg hij alarm en ging tot actie over. Hij haal de de achterdeur uit de scharnieren, gooide een deksel op de pan en zette deze buiten. Door het adequate optre den bleef het bij een stanklucht in de woning. Volgens de brandweer, die niet meer in actie hoefde te komen, was het belangrijk dat het filter van de wasemkap van staal was, waar door de kap geen vlam kon vatten. Biljartvereniging Tolrust heeft in de zomermaanden een onderlinge com petitie gehouden in 'biljarten over band'. Bij het bandstoten is het ver boden om een rechtstreekse caram bole te maken, maar dient de bal over één of meerdere banden te gaan. Clubkampioen werd M. Uijl met 74,27 winstpunten. Hij werd di rect gevolgd door J. Uijl die een puntentotaal van 72,07 had. Van de 1120 beurten waren er 645 poedels, wat neerkomt op 23 per partij. De uitslag is: 1. M. Uijl, 2. J. Uijl, 3. L. Bijl, 4. G. de Jonge, 5. W. Bijl, 6. A. Burgers, 7. M. Hage en 8. A. Schot. De leden van hengelsportvereniging De Knorhaan hebben vrijdagavond het tweede gedeelte van het seizoen geopend met een barbecue. Op za terdag 21 september staat de eerste officiële viswedstrijd op het pro gramma na de zomervakantie. Vanaf 14.00 uur zullen de hengelaars dan hun lijnen uitwerpen. Sint-Philipsland Aannemingsbedrijf gebr. Moerland uit Sint-Annaland was met 63.500 euro, exclusief btw, de laagste inschrijver voor een aantal herbestratingen. Het gaat om een deel van de Kwekerijweg, een gedeelte van de Oostdijk, de Zuid- dijk vanaf de Stationsstraat tot aan de Voorstraat, de Wilhelminastraat en de voetpaden tussen Gladiolenstraat 3-7 en 37-47. Bij de aanbesteding was C.A. Scherpenisse uit Bergen op Zoom/Sint-Annaland tweede met 65 Carolien Dorst (links) voorziet deelnemers aan de fietsdriedaagse van limonade aan de Ruigendijk. Gymnastiekvereniging Kwiek uit Stavenisse heeft deze week weer heel wat werk verzet voor de jaar lijkse fietsdriedaagse, die vanavond eindigt met medewerking van mu ziekvereniging Euterpe uit Sint- Maartensdijk. De deelname is een dieptepunt met slechts 35 fietsers. „Ik durf het bijna niet te zeggen", laat voorzitter Elma Beeke weten, wanneer dinsdagavond naar het aantal wordt geïnformeerd. Nadat een eerste groep van 30 fietsers is gestart, volgen er nog drie dames en een echtpaar met een kleinkind in een kinderzitje. Op de kruising van de Zandweg naar de Oude- landsedijk/Annavosdijk staat Bert Vermaas om een veilige oversteek te begeleiden. Via de Westweg, Lange Kruisweg, Lageweg, Derde Dijk en Zwarte Looiseweg leidt de route via de Krommeweg naar de Ruigendijk, waar Carolien Dorst en Joke v.d. Pol voor een verfris sing en een snoepje zorgen. Dat is gelijk de stempelpost. Via de Veer- hoek en de Wouthoek wordt in Sint-Maartensdijk de Provinciale- weg overgestoken om via de polder richting Stavenisse te gaan. Ook bij deze oversteek is een vrijwilliger van 3VO aanwezig. Verder rijdt de EHBO mee en is er een bezemwa gen. „Veel werk dus voor weinig mensen en dat is heel jammer", zegt secretaresse Ineke v.d. Reest. „Vorig jaar hadden we nog tussen de 50 en 60 fietsers en nu maar 35. Dat is bedroevend weinig. Zo laag hebben we het nog niet meege maakt. Het weer was goed, daar kan het niet aan liggen. En we heb ben het ook breed bekend ge maakt: via de krant, op de scholen, t--. zelfs met een huis-aan-huisfolder en aanplakbiljetten. Men komt echter niet en de jeugd ontbrak ei genlijk helemaal. Normaal organi seren we de fietsdriedaagse voor de zomervakantie en nu erna, mis schien dat het daaraan ligt", zo probeert Ineke van der Reest de oorzaak van de beperkte deelname te zoeken. Gisteravond was er een andere route richting Sint-Anna land uitgestippeld, vanavond gaat het richting Sint-Maartensdijk. Bij aankomst in Stavenisse zorgt Eu terpe voor een muzikale ontvangst. 1 Predikbeurten Zondag 8 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden (H.A.). HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. drs. Eversdijk, Rilland. GEREF. KERK 10 u. ds. De Ruiter, Genderen. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. De Boer. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds Mesu, Nieuw- en St.-Joos- land. 18.30 u. ds. Van IJsseldijk, Haam stede. GEREF. KERK 10 u. dhr. Dalebout, Zevenbergen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 19.30 u. ds. Roos (H.D.). R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 19 u. dienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek (H.A.). GEREF. GEM. do 5/9 19.30 u. ds. Kleppe. vr 6/9 14.45 u. ds. Brugge (huw. bev.). zo 9.30 en 18 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Brugge. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Kommers (H.A.). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Dijk, Op- heusden. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis (H.A.) 12/9 19.30 u. ds. Van Kooten, Mont- foort (Ger. Bijbel Stichting). GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Klok, Katwijk aan Zee. 18 u. ds. Joppe, Sirjansland. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. da. Van der Maas, Fijnaart. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. Kand. Kooij, Barcndrecht. 17 u. ds. Van Wijk, Herkingen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. mille, Bolier uit Sint-Maartensdijk schreef in voor 66.400 euro, A. Goe- degebuure uit Sint-Annaland wilde het karwei voor 68.100 euro uitvoe ren, N. de Rijke uit Sint-Maartensdijk voor 69.000 euro en gebr. Van Vossen uit Sint-Annaland voor 69.600 euro. Op de Rijksweg moet op het gedeel te tussen de watertoren en de afslag bij de tennisbanen langzamer gere den worden. Dat pleidooi hield SGP- raadslid J.M. Aarnoudse maandag avond in de raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling. Wet houder L.J. van Doorn zegde toe die suggestie te bekijken. Volgens Aar noudse is 80 km daar te hard, gezien het vele overstekende verkeer ter plaatse, zowel automobilisten, fiet sers als voetgangers. De commissie zending, werelddia- conaat en ontwikkelingswerk (ZWO) van de Gereformeerde Kerk organiseert van maandag tot en met zaterdag een cake-verkoopactie. Van deur tot deur komen vrijwilligers met de cake langs. De opbrengst gaat naar de organisatie 'Kerk in ac tie' die uitgaat van de SOW-kerken. De organisatie ondersteunt wereld wijd ruim 700 projecten en heeft ook een speciaal kinderhulppro gramma. Verder geeft men gemid deld per jaar aan 200 noodhulppro jecten steun. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. mat/mvr 17-8 u. 6/9-13/9 Centrum Apotheek van Kalmthout, tel. 0164-234371. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts P. Vos, Tholen, tel. 602699: DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG 0113-249490. ma t/m vr 9.30-12 u. WAO platform 0113-249315. ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551,0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk. di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGip Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 5 t/m vrijdag 10 mei. donderdag 5 2.42-15.12 vrijdag 6 3.42-16.02 zaterdag 7 4.27-16.47 zondag 8 5.12-17.27 maandag 9 5.57-18.12 dinsdag 10 6.37-18.52 woensdag 11 7.22-19.37 donderdag 12 8.07-20.17 vrijdag 13 8.52-21.07 za 7/9 4.11 u. NM. Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Gospelzanger Ben Ketting, die vooral bekend is van zijn EO-kin- derprogramma 'Prinsen en Prinses sen', komt zaterdag 28 september naar Tholen. Op uitnodiging van het interkerkelijk comité Musical Mes sage verzorgt hij 's middags om drie uur in Meulvliet een optreden. Na de succesvolle optredens van Elly en Rikkert en Simon en Zo is het comité er opnieuw in geslaagd een bekende zanger te contracteren. Ben Ketting zal samen met zijn band liedjes met een bijbelse boodschap zingen voor en met de kinderen. Hij probeert er altijd een feestelijk ge beuren van te maken, waarbij hij een goede balans weet te vinden tussen het plezier en de ernst van het leven. De voorverkoop voor het optreden is reeds gestart, maar toe gangskaarten zijn ook aan de zaal verkrijgbaar.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2