'Nieuwe ronde, nieuwe kansen' Arno Deurloo hoopt in zijn laatste seizoen op een prijs Vloerspecialisten sponsoren 'de mutsen' 'Geen wonderen verwachten' Van Zalinge nieuwe man bij SPS Van Niels Hage worden doelpunten verwacht De wisselvalligheid moet er bij Vosmeer uit' vakgarage Dick Soomers wil Stavenisse brutaler maken 'Een ploeg die verjongt, moet durven verliezen Donderdag 5 september 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 De zomer heeft zijn helen de werk gedaan, ook bij Smerdiek. Het dramatische einde van de nacompetitie is uit de hoofden van de spelers verdwenen. Voor de zoveelste keer op rij pakte Smerdiek naast de zo fel begeerde promotie. Zoals gezegd, het is verge ten, of tenminste bijna. Niels Hage, de 30-jarige aanvaller en aanvoerder van Smerdiek, heeft de ac cu in ieder geval weer op geladen. Misschien ge beurt het dit seizoen. „Waarom zouden wij geen kampioen kunnen worden? Een nieuwe ronde, nieuwe kansen." Wispelturig Impulsen Bleu Beleving Natuurlijk, ook Hage heeft de film van de laatste wedstrijd van het vo rige seizoen nog een flink aantal malen teruggespoeld. Bij rust leid den de blauwzwarten in en tegen het al uitgeschakelde Cadzand met 0-2, de promotie leek een feit. Na de thee miste Pierre Withagen een uitgelezen kans op de alles beslis sende derde treffer. De film met het happy end veranderde plots in angstaanjagende horror, de droom bleek een nachtmerrie. Smerdiek verloor met 5-2: geen feest, enkel tranen en doffe berusting. Trainer Pim Potappel voerde de afgelopen weken de nodige individuele ge sprekken met de spelers, om het drama te vergeten en de neuzen weer dezelfde kant op te krijgen. Voor Niels Hage begint de tijd te dringen. „Ik voetbal al zo lang en nog nooit heb ik derde klasse ge speeld. Dat is frustrerend, vooral omdat we er vaak zo dichtbij wa ren. Op de nacompetitie rust voor Smerdiek geen zegen, dat is onder hand wel duidelijk. Die serie wed strijden duurt ook veel te lang, tot in de volle zomer. Er is voor ons maar één manier om eraan te ont snappen: kampioen worden." De inspectie van de troepen leert dat bij Smerdiek enkele trouwe sol daten uit de frontlinie zijn verdwe nen. Bij Pierre Withagen gaan de jaren meespelen. Bovendien is de steraanvaller te geblesseerd om nog tegen een balletje te trappen. Hij heeft zich definitief teruggetrokken. Ook op Remi Potappel, de man die van achteruit de nodige impulsen gaf en fungeerde als cement tussen de linies, kan geen beroep meer worden gedaan. Routinier Jacky op den Brouw is eveneens gestopt. Jonge krachten als Ad Pipping, Hil- bert Brinkman en de van Flakkee teruggekeerde Stefan de Jong moe ten nu definitief aansluiting krijgen bij de hoofdmacht. Elmar van der Griek, die vorig seizoen vooral in het tweede elftal speelde, zit ook weer bij de selectie. Het doel wordt dit seizoen verdedigd door de van Tholense Boys gekomen Alex Ho- gendoorn. Vorig jaar was Hogen- doorn nog niet welkom op Haestin- ge. Ditmaal kwam hij als geroepen. De met een chronische schouder blessure worstelende Corné van Haaften heeft besloten om zijn car rière als veldspeler voort te zetten. Door alle mutaties is het afwachten hoe het seizoen voor Smerdiek gaat verlopen, zegt Hage. „Iemand als Pierre Withagen vervangen is bijna onmogelijk. Pierre was altijd goed voor 15 tot 20 doelpunten per sei- Niels Hage: Als je zelf kampioen wordt, heb je geen nacompetitie nodig. zoen. Achterin zijn we met de komst van Alex natuurlijk wel ver sterkt. Corné was een goede keeper, maar Alex is van een andere klasse. Die gaat tenminste acht punten voor ons pakken dit jaar. Het zal ook nodig zijn want de competitie is zwaarder dan vorig jaar." Smerdiek krijgt deze jaargang in de vierde klasse B te maken met een flink aantal nieuwe ploegen. In de meeste gevallen gaat het om oude bekenden van enkele seizoenen ge leden: DVO uit Roosendaal, het flink versterkte SKNWK en Krab- bendijke, een ploeg die Smerdiek nooit heeft gelegen. Wolfaartsdijk is een geheel onbekende opponent. „Er zullen dit jaar meer ploegen bo venin meedoen", verwacht Hage. „Iedereen in de bovenste helft kan van elkaar winnen. Met zoveel con currentie moet het een mooie com petitie worden." Van Niels Hage zelf wordt dit sei zoen veel verwacht. Niet voor niets is hij de opvolger van Remi Potap pel als aanvoerder. Trainer Potappel schoof hem bovendien door naar de positie als diepste spits, de plek die de afgelopen jaren voor Withagen gereserveerd was. Kortom, van Ha ge worden dit jaar doelpunten ver wacht. Bang is hij niet van zijn nieuwe rol. „Vroeger heb ik ook helemaal voorin gespeeld. Met Alex van der Reest en Gert Jan van Ham op de vleugel. De voorzetten kwamen lekker aan en ik pikte mijn goals mee. Een paar keer topscorer geweest in het Eendrachtbode-klas- sement. Ik kan het dus wel. De laat ste jaren heb ik me met plezier op geofferd voor Pierre. Ik speelde vooral om hem heen. Pierre is een ander type spits dan ik ben, meer egoïstisch. Het publiek verwachtte ook van mij de doelpunten. Het wa ren er niet zoveel en dan komt er al gauw kritiek. Als spits moetje daar boven staan. Voor mezelf heb ik het afgelopen jaar niet slecht ge speeld." Het aanvoerderschap is bij veel clubs vooral een symbolische func tie. Bij Smerdiek ligt dat anders. De groep staat bekend als nukkig, wis pelturig en soms eigenwijs. Dat is door de jaren heen zo geweest en onder Pim Potappel is het niet an ders. Ook vorig jaar was de bele ving op de trainingen, en derhalve ook in de wedstrijden, een tijdlang weg. De onderlinge kritiek was soms niet mals. Voor Hage lijkt dus een schone taak weggelegd. „Bij Smerdiek moeten we leren veel meer van elkaar te accepteren. Ik vraag me af of het alleen hier bij Smerdiek voor komt. Het lijkt er soms wel op. Het begint bij de een met een fatsoenlijk woord, maar al snel volgen de knopen. Dat moet eruit. De resultaten lijden eronder." De naam van Niels Hage werd vo rig seizoen al in een vroegtijdig sta dium in verband gebracht met WC. Ook voor broer Jordy was belangstelling vanuit het Halsterse. Beide Smurdiekenaars besloten op het eigen nest te blijven. Niels Ha ge, die zich ooit onder Jan Verreijen een vaste plek in de blauwzwarte armada wist te veroveren, heeft het naar de zin op Haestinge. „De oe fenstof van Pim Potappel is leuk. Aan lopen had hij als voetballer ook als een hekel, dus we doen veel met de bal. Ik voel me hier thuis. Ik ga niet rijden voor een paar dui zend gulden. Mijn droom is om een keer met Smerdiek hogerop te gaan. Iedereen zegt dat dat niveau voor ons te hoog is gegrepen. Maar als je iets niet probeert, weet je nooit hoe het is." Aan de muur in de bestuurska mer van Vosmeer een foto van Ko Plandsoen en zijn beroemde en treekotje. Een elftalfoto uit een voorbije tijd. Vosmeer roept voor al nostalgie op. Nog maar twee decennia geleden was de club tot in de verre omtrek gevreesd. De Eendrachtcup ging bijna altijd als vanzelfsprekend naar de enige Thoolse zondagclub. Ondertussen is Vosmeer niet meer dan een be scheiden vijfdeklasser. De club wil zich echter niet wentelen in het verleden. Een nieuwe genera tie bestuurders is juist klaar met een beleidsplan dat de lijnen naar de toekomst uitzet. Arno Deurloo (31) heeft nog een vleugje meegemaakt van de gou den tijd. Als jong ventje betaalde hij een gulden aan elftalleider Ger- rit de Gast om mee te mogen met de bus naar de uitwedstrijden. Te genwoordig is Deurloo vooral wedstrijdsecretaris van de club. Ook is hij nog altijd actief voetbal ler. De centrumverdediger staat aan de vooravond van zijn twaalf de seizoen in de hoofdmacht. Deurloo is niet het enige bestuurs lid in het elftal. Ook John Vroegop maakt deel uit van het nieuwe Vos meer-bestuur, net als Wil Koster mans die na een beenbreuk moge lijk ook weer zijn opwachting maakt in de selectie. Zoals een goed bestuurslid betaamt, heeft Deurloo vooral het belang van de gehele vereniging op het oog. „Niet alleen het eerste elftal is be langrijk. Ons gaat het om de conti nuering en bevordering van het voetbal in Vosmeer, in de meest brede zin van het woord. Ook de andere seniorelftallen en vooral de jeugd zijn belangrijk." Het gesprek gaat echter vooral over het vlaggenschip van de ver eniging. Omdat Deurloo er deel van uitmaakt. Omdat de resultaten van het eerste doorwerken op de hele club. De laatste jaren was het vlaggenschip een beetje stuurloos geworden. In het laatste jaar van trainer Leo Havermans, zelf een Vosmeer-man in hart en nieren, liep het trainingsbezoek schrikba rend terug. Winteravonden met net een handvol spelers op de training. Het plezier verdween en de resul taten waren navenant. Ook het toenmalige bestuur liet het gebeu ren. Vorig seizoen werd onder de nieuwe trainer Julian Roman een herstart gemaakt. Plezier in het voetballen terug vinden was de be langrijkste doelstelling. Volgens Deurloo is dat voor een groot deel gelukt. „De resultaten hielden nog niet over. We waren vooral wissel vallig. De ene week was het alles, de andere week helemaal niks. Het was winnen of verliezen, gelijk spelen konden we bijna niet. Kort na de winterstop was het seizoen voor ons al gespeeld. Er was niks meer te halen. Er werd makkelijker afgemeld. De druk was er af, dat werkte door in de rèsultaten. Hoe wel het sportief gezien een matig seizoen was, zijn we als groep wel naar elkaar toegegroeid." De selectie van Vosmeer kent vol gens Deurloo een merkwaardige opbouw. „Het typische is dat we een groep dertigers hebben en een stel jonge gasten van rond de twin tig. Daartussen hebben we niks. @M<s4è ITALIA ftnyy-iiT Wedstrijdsecretaris Arno Deurloo begint aan zijn laatste seizoen in het eerste elftal van Vosmeer. Vroeger zaten die twee groepen apart aan tafel. Dat is nu veel min der. Vorig seizoen is Danny Istha aanvoerder geworden, een bewuste keus. Hij hoort bij de jongeren. Het is belangrijk om juist die jon ge gasten meer verantwoording voor het elftal te geven." Vanuit het onder leiding van huis arts Van de Weijer nieuw aangetre den bestuur zijn er ondertussen de nodige impulsen gegeven. De af gelopen zomer is er door de vrij willigers van de club hard gewerkt aan een facelift voor sportpark De Vossenberg. De accommodatie kreeg een schilderbeurt, voor de kantine zorgen bloembakken voor een fleurig aanzien en de dug-outs zijn opgemetseld. De initiatieven moeten volgens Deurloo doorwer ken op heel de vereniging, het eer ste elftal in het bijzonder. „Je ziet het sportpark opknappen. Nu moet het op het veld nog gebeuren." Vosmeer komt dit seizoen weer uit in de West-Brabants getinte vijfde klasse C. Onder andere VES en Cluzona, nog twee van die vereni gingen met een groots verleden, behoren tot de tegenstanders. Ook de derby tegen NVS blijft op de agenda. Vorig jaar was Vosmeer nog ingedeeld met vooral Zeeuwse tegenstanders. Die kennismaking is Deurloo goed bevallen. „Nieu we clubs, nieuwe gezichten, ik vond het wel verfrissend. Wat mij betreft, hadden we in Zeeland mo gen blijven. Financieel is deze in deling voor Vosmeer echter aan trekkelijker. De reisafstanden zijn beduidend minder." Echt hoge verwachtingen van het nieuwe seizoen heeft Deurloo niet. „Elke voetballer wil graag een prijs pakken. Meedoen voor een periode zou leuk zijn. Zeker voor mij. Echt verwend met prijzen zijn we de laatste jaren bij Vosmeer niet. Voor mezelf heb ik wel beslo ten dat dit mijn laatste seizoen is. Het duurt steeds langer om te her stellen als je een keer een tikje krijgt. Het is mooi geweest. Resul taten komen er alleen als we echt willen winnen. Die instelling was er ook vorig seizoen te weinig, ook bij mijzelf. De wisselvalligheid moet er uit. Achter de schermen wordt nu bij Vosmeer hard gewerkt aan een gezonde vereniging. Het is tijd om dat ook op sportief vlak te gaan vertalen." Bij het bekend worden van het nieuws noemde broer Dré hem een missionaris. Dick Soomers is dit seizoen de nieuwe trainer van Stavenisse. De roodgelen eindig den het afgelopen jaar op de aller laagste plaats in het regionale za terdagvoetbal. De afstand tot de middenmoot was levensgroot. Sta venisse, het dorp in de verste hoek van het eiland, lijkt inderdaad in alle opzichten geïsoleerd. Toch heeft Dick Soomers zijn beslissing weloverwogen genomen. „Ik geef om voetbal en ik ken Stavenisse. Ik kan hier mijn ei kwijt." De overgang van Soomers naar Sta venisse kwam niet zonder slag of stoot tot stand. De 52-jarige Smur- diekenaar trainde Brouwershaven, al jaren een toonaangevende ploeg in de vierde klasse. Soomers en het be stuur van de Schouwse club waren in de winter al een verlenging van het contract overeengekomen. De trainingsopkomst van de hoofdselec tie bleef juist in die wintermaanden onder de verwachtingen. Ook was er een moeizame samenwerking met de spelers van het tweede, die zich slechts met de nodige tegenzin be schikbaar stelden voor de hoofd macht. Voorzitter Frans Lindhout van Stavenisse, tevens huisvriend van Soomers, informeerde naar zijn interesse. In kleine gemeenschappen als Stavenisse en Brouwershaven zong dat bericht al snel rond. Er kwam de nodige druk op de ketel en Soomers besloot om met onmiddel lijke ingang zijn werk bij Brouwers haven neer te leggen. Nog altijd kan Soomers zich druk maken om de gang van zaken. „Ik had het seizoen in Brou graag afgemaakt. Maar er was geen basis meer om verder te gaan." De trainerscarrière van Soomers is er altijd een van vallen en opstaan geweest. De voormalige jeugdtrai- Iedere woensdagavond tussen half acht en half negen traint een groepje dames bij voetbalclub Smerdiek in Sint-Maartensdijk. Puur om sportief bezig te zijn en voor de gezelligheid. Een aantal dames is oud-voetballer, maar de meesten voetbalden nooit. „Officiële wedstrijden spelen we niet. Maar soortgelijke groepjes dames zijn welkom om tegen ons te spelen", zegt Jolanda Dorst. Gisteren werd er gevoetbald tegen het meisjesteam van Smerdiek, wat in veel gevallen moeders en dochters tegen elkaar in het veld bracht. 'De mutsen' noemt het groepje van vijftien - getraind door Perry Opree - zich en die naam prijkt sinds kort op de shirts die dames via een sponsor verkregen. Marcee bedrijfsvloeren en MBS beton- pomp-verhuur van Martin Quist en Ce es v.d. Velde voorzag de groep van het tenue. De sponsors zijn gespecialiseerd in het leggen van betonnen bedrijfsvloeren. Van der Velde voetbalt bij Smerdiek en zijn vrouw Linda is bij 'de mutsenactief waardoor het balletje is gaan rollen. Dames die belangstelling hebben om bij het groepje mee te doen, zijn welkom. Na de training maken de dames het altijd nog gezellig in de kantine. „Dan trainen we de armspieren", zegt Jolanda Dorst lachend. (Advertentie I.M.). ner van Tholense Boys en Smerdiek maakte twee decennia geleden zijn entree als hoofdtrainer bij Stavenis se. Later volgden twee periodes bij Vrederust, de hoogste jeugd van Dosko en Smerdiek. Tussen al die dienstverbanden zitten de nodige hiaten, jaren waarin Soomers geen club onder zijn hoede had. Al voor Brouwershaven hield de principiële Smurdiekenaar enkele malen de eer aan zichzelf. Het verleden is echter geweest. Dick Soomers is terug bij Stavenisse, de cirkel lijkt rond. Uit zijn eerste periode bij de club is en kel Paul Oostdijk nog als speler in het eerste actief. Bij Stavenisse speelden destijds kanjers als Peter van der Jagt, Kees Smits en Nico Nooy. Iets van die gouden jaren hoopt Soomers terug te vinden. „El ke club was destijds bang om naar Stavenisse te komen. Dat gevoel wil ik weer terug krijgen." Natuurlijk weet Soomers dat het an dere tijden zijn. Op de trainingen is hij zelfs geschrokken van het niveau. Een simpel positiespelletje is voor veel van de spelers al te hoog gegre pen. Een balletje kaatsen is niet voor elke vierdeklasser vanzelfsprekend. Dat hoort bij het missionariswerk, zou broer Dré zeggen. Soomers is zelf altijd een mannetje van de bal geweest. Als voetballer van Tholen se Boys en later Smerdiek etaleerde hij voortdurend zijn grenzeloze techniek en fluwelen passing. Le gendarisch is het verhaal van de weddenschap van Soomers met oud international Rinus Bennaars, ooit Elke trainer wil graag zijn stem pel op een groep drukken. Met Gerard van Zalinge is dat niet an ders. De nieuw aangetreden trai ner van SPS heeft een eigen me ning over hoe het spelletje gespeeld moet worden. Als toe schouwer langs de lijn heeft hij eind vorig seizoen zijn conclusies al getrokken. „SPS verloor te vaak van ploegen die minder kwa liteit hadden. We moeten zekerhe den inbouwen en meer achter de bal spelen. SPS moet slimmer worden en niet alleen vooruit den ken. Achter de bal gebeurt het." Gerard van Zalinge (30) is in deze contreien vooral nog een onbekende. Bij SPS maakt hij zijn debuut als hoofdtrainer. In zijn woonplaats Roosendaal heeft Van Zalinge de af gelopen jaren echter een naam opge bouwd als iemand die jonge spelers beter kan laten voetballen. In die zin lijkt hij een logische opvolger van Gerard Lazarom, de man die bij SPS vorig seizoen het veijongingsproces inzette. Van Zalinge begon op zijn achttiende als jeugdvoetbaltrainer in de lagere elftallen van Alliance, de club waar hij zelf op bescheiden ni veau ook tegen een balletje trapte. Na vijf seizoenen maakte hij de overstap naar BSC, een vereniging die bekend staat om haar uitstekende jeugdoplei ding. Van Zalinge droeg er zijn steen tje bij als trainer van de Cl en B1De BSC-jeugdploegen in de hoogste leef tijdscategorieën spelen inmiddels op landelijk niveau. De laatste twee sei zoenen werkte Van Zalinge, ondertus sen in het bezit van het diploma trai ner-coach II, bij BSC met het tweede elftal. Na een aanvaring met hoofd trainer Wil Roovers kwam er halver wege het vorige seizoen een eind aan het dienstverband. Van Zalinge, in het dagelijks leven vestigingsleider van een bank in een Etten-Leur, achtte de tijd rijp om zelf hoofdtrainer te wor den. „Ik wil iets op een zo hoog mo gelijk niveau doen. Ik ben streberig. Daarom ook ben ik zelf al snel met voetballen gestopt. Ik had wel het in zicht maar niet de motoriek om een goeie voetballer te worden. In een la- een jaar lang trainer bij Tholense Boys. Soomers beweerde dat hij het balletje hoog kon houden, terwijl hij het veld al wandelend overstak. Niet één keer, maar heen en terug. De voormalige topper van Feijenoord wilde het niet geloven maar moest achteraf het gelijk van Soomers er kennen. Soomers was ook een mon dige voetballer, iemand die graag met de trainer discussieerde. Lef, brutaliteit, dat soort eigenschappen zijn bij de huidige Stavenisse-lich- ting moeilijk te vinden. „Ik mis een leider in het elftal. Een fitte Bennart de Rijke zou het kunnen zijn. Over de hele linie zijn de jongens alle maal wat te bleu. Volgens het be stuur is het altijd zo geweest en krijg ik dat er ook niet uit. Daar wil ik me dus niet bij neerleggen. Respect voor de tegenstander moet er zijn, maar het moet niet te ver doorgaan. Stavenisse moet brutaler worden." Behalve een mentaliteitsverandering bewerkstelligen wil Soomers het elf tal ook vetjongen. Jonge krachten als Bram Smits, Jan Kees Wesdorp, Peter Eerland en Erik de Rooij zul len dit seizoen meer speeltijd krijgen en moeten op termijn uitgroeien tot volwaardige basisspelers. In het doel is Marco Dorst de opvolger van de gestopte Marc Hogendoom. Over de samenstelling van de verdediging is Soomers nog altijd aan het puzzelen. Gerry Dorst is langdurig geblesseerd en Martin Neele miste een groot deel van de voorbereiding wegens vakantie. Waarschijnlijk kiest Soom ers voor Peter de Rijke en Marco Klippel als centraal verdedigings duo. Kees van Putte, vorig seizoen door Rien Smits veelvuldig als ver dediger gebruikt, schuift weer op naar de voorste linie. Samen met Je remy Gierman en Peter Eerland moet Van Putte het aanvalstrio gaan vormen. Over de sportieve verwach tingen is Soomers voorzichtig. „Ik wil iets wegzetten waar Stavenisse mee vooruit kan. Ze moeten van mij geen wonderen verwachten. Een pe riode zullen we niet pakken. De vierde klasse is sterker geworden dan vorig jaar. Met de komst van DVO en SKNWK is het aantal titel kandidaten toegenomen. Stavenisse wil in ieder geval niet meer als laat ste eindigen. Twintig punten pakken zou voor deze ploeg grandioos zijn." ger elftal spelen lag me niet. Ik wilde niet spelen met jongens die op zon dagochtend zwalkend het veld opko men en juichen als het afgelast is. Wel merkte ik al vroeg dat ik dingen kan overdragen op anderen. Bij de reser ves van BSC heb ik de laatste jaren de gelegenheid gehad om van de jeugd naar het seniorenvoetbal toe te groei en. Ik ben nu ervaren genoeg om mijn eigen lijn uit te zetten." Het komend seizoen is voor SPS in meerdere opzichten een sprong in het diepe. Niet alleen is Van Zalinge een trainer die zich nog bewijzen moet, de club zelf komt ditmaal uit in de onbe kende vierde klasse A. SPS treft deze jaargang uitsluitend Zeeuwse tegen standers. Een bewuste keuze, aldus Van Zalinge. „We willen met deze jonge ploeg vrijuit kunnen voetballen. Als je bijna elke week een derby hebt, lukt dat niet. Op streekduels staat al tijd druk. We denken ook dat we nu attractievere tegenstanders zullen tref fen. Afgelopen jaar kwam SPS veel zondagploegen tegen, clubs waar de zaterdagafdeling er maar een beetje bij hangt. Geen ontvangst, omkleden in kleedkamers met een andere ploeg, dat soort zaken. Dat komt de beleving van jonge voetballers niet ten goede." Bij SPS lijkt Van Zalinge zijn ei kwijt te kunnen. De club legt juist deze week de laatste hand aan een fraai jeugdhonk, dat een onderkomen moet bieden aan de junioren en pupillen van de vereniging. Op termijn krijgen in het honk wellicht ook andere ver enigingen van het dorp onderdak. De hoofdselectie van SPS telt ook de no dige jonge spelers. Routiniers als Jaco Jansen, René van Vossen en A.P. van de Belt moeten het jonge grut verder wegwijs maken. Wim de Groen, in aanleg misschien wel de beste voet baller van het stel, is niet de persoon Gerard van Zalinge wil bij SPS met kleine stapjes de weg omhoog ingaan. om anderen op sleeptouw te nemen. Ook van Erwin Feijtel wordt de nodi ge leidinggevende inbreng verwacht. Johan Scheermeijer haakte al vroeg in de voorbereiding af met een zware elleboog-blessure. Zijn rentree wordt op zijn vroegst na de winterstop ver wacht. In de oefencampagne heeft Van Zalinge zijn eerste zware beslis sing al moeten nemen. Keeperstrai ner René Uijl, de laatste jaren nog re gelmatig onder de lat in de hoofd klasse bij Halsteren, meldde zich weer aan als actief speler op het oude nest. Van Zalinge besloot echter om te kiezen voor de jonge Niels Lis- seveld. Uijl gaat nu in een lager elftal bij Halsteren spelen. Wel blijft hij ac tief bij SPS als de man die de doellie- den onder handen neemt. Van Zalin ge: „Bij SPS moeten we verder met de jeugd. René Uijl had punten kun nen pakken voor SPS, maar naar de toekomst gezien zou het niet verstan dig zijn geweest. Een ploeg die ver jongt moet durven verliezen. We mo gen vrijuit spelen, degraderen kunnen we niet. Mijn opdracht is om verder te bouwen aan een ploeg waar SPS nog jaren mee vooruit kan. Met klei ne stapjes moeten we de weg om hoog inslaan." Dick Soomers voor de tweede keer bij Stavenisse: de spelers zijn wat te bleu.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 13