Pleeggezin lukt niet bij probleemjongeren Scholen verstoken van zwemlessen Palen Botermarkt krijgen voordeel twijfelende raad Vossemeerse jeugd ziet skatebaan aan de Patrijzen weg helemaal zitten Verburgh LAATSTE RONDE KORTING TOT S0 PvdA en WD vinden 36.000 euro veel te veel Nog drie dagen 29, 20 en 31 augustus Geld provincie voor hellingbaan bij de Pluimpot Donderdag 29 augustus 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Kamerverhuur 16/17-jarigen in discussie Kerkelijke jeugd Extra badmeester vergt meer geld Tot het laatste moment bleef er maandagavond twijfel in de gemeenteraad van Tholen. Veel enthousiasme was er niet om 36.000 euro uit te geven voor twee verzink- bare palen, die met een speciale elektronische kaart on der het wegdek verdwijnen waardoor bewoners van de Botermarkt en de Kerkstraat in Tholen met hun auto kunnen passeren. De raad legde zich er bij neer, gezien het percentage voorstanders (71%) onder de bewoners en winkeliers. Het liefst had men echter een goedkope re oplossing gewild. PvdA en VVD vonden het veel te veel. Prijzige oplossing Droge ogen Bewoners niet tegenmaar twijfel over belangstelling en vraag naar ijsbaanplan Van 't Hof-Quist Dorpsbos Rolls Royce Voetballen Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 227940 Fax 245260 SGP en CDA zijn tegen gemeentelijke inspanningen om jongeren van 16 en 17 jaar zelfstandig te laten wonen. Daarentegen noemt D66 het een plicht van b. en w. om hieraan mee te werken. „Het is het allerlaat ste redmiddel voor kinderen die anders tussen wal en schip raken", zei J. van den Donker in de gemeenteraad. SGP-raadslid H.W. van Eenen- naam zag meer heil in een pleeggezin. Volgens wethouder mevr. drs. M.A.E. Velthuis heeft dat nauwelijks kans van slagen. Zij zag meer in kamerverhuur 'met stevige ondersteuning.' De jongerenhuisvesting kwam aan de orde bij de vaststelling van de no ta lokaal jeugdbeleid, die door de gehele raad werd gesteund. Hadden ABT en PvdA alleen complimenten, SGP en CDA kwamen ook met kriti sche kanttekeningen. Beide fracties zien niets in het stimuleren van ka merverhuur aan 16/17-jarigen. Me vr. M. Ligtendag-Quist had in de commissie ook al gewezen op de schuldenproblematiek bij jongeren én zij voelde er niets voor om de problemen met zelfstandige huisves ting erger te maken. Wethouder Velthuis wees er echter op, dat er een groep jongeren is die thuis niet langer een goed leefmilieu aantreft. „Zowel voor de ouders als voor de jongeren is het beter dat de 16/17-jarigen zelfstandig wonen, maar dan hebben ze wel steun no dig." Van Eenennaam pleitte voor de op vang bij pleeggezinnen en hij daag de tevens de ChristenUnie uit over dit punt een oordeel te geven, want die fractie had dat in de commissie vergadering ook niet gedaan. P. van Belzen liet weten, dat er ruimte moet zijn voor een individuele bena dering. „Er gebeurt veel meer in on ze gemeente dan we soms denken. Daarom moeten we niet de lange lijn leggen bij probleemgevallen. Ik breek geen lans voor het stimuleren van kamerverhuur aan 16/17-jari gen, maar ik sta het ook niet in de weg. Er moet ruimte voor zijn", al dus het CU-raadslid. SGP en CDA vonden verder, dat de kerkelijke jeugd er bekaaid afkomt in de jeugdnota. Wethouder Velthuis verzekerde, dat het streven is om in de jeugdraad een afspiegeling van de Thoolse jeugd te krijgen. „We ge ven ook een breed aanbod van acti viteiten waaruit iedereen kan kiezen, maar er zullen onderwerpen zijn waaraan de kerkelijke jeugd niet meedoet. Zo is er begin september een grote activiteit van de jeugd raad." Velthuis zei overigens heel blij te zijn met de steun van de SGP voor de nota lokaal jeugdbeleid. „De overheid heeft inderdaad een aan vullende taak en moet de rol van de ouders niet overnemen", zo gaf ze de SGP toe. Van Eenennaam hamer de op een vast ijkpunt voor normen en waarden in plaats van de grootste gemene deler. Bij het opvoedbureau moet volgens het SGP-raadslid reke ning gehouden worden met het feit dat zestig procent van de Thoolse bevolking kiest voor bijzonder on derwijs. „Vanzelfsprekend is het op voedbureau breed georiënteerd, an ders heeft het geen zin", maakte de wethouder duidelijk. CU-raadslid P. van Belzen wil dat de impasse bij het schoolzwemmen zo snel mogelijk wordt doorbroken. Als gevolg van meningsverschillen over de verantwoordelijkheid voor de lessen, zijn leerlingen van CNS de Regenboog in Tholen, de School met de Bijbel in Poortvliet en de Ark in Oud-Vossemeer verstoken van zwemlessen. Het Kompas in An na Jacobapolder is afgehaakt wegens de hoge ouderbijdrage en de Ko ningin Julianaschool in Sint-Philipsland is ook gestopt met zwemmen. Op de Botermarkt komen volgens wethouder Van Doorn klantvriendelijke veilige en effectieve paaltjes die doorgaand verkeer belemmeren. Voor wethouder L.J. van Doorn was het heel eenvoudig. „Als de mensen zich hielden aan de voor schriften, dan waren de paaltjes niet nodig. Laten we ons daar goed van bewust zijn!" De inwoners lappen de verkeersborden echter aan hun laars en rijden met hun au to toch over de Botermarkt en in de Kerkstraat, terwijl dat verboden is. Voetgangers, fietsers en de be woners ondervinden er de hinder van. Daarom kwam na heel veel vijven en zessen het idee van de paaltjes. De ondernemersvereni ging schoot het idee af omdat klan ten zoveel mogelijk met de auto bij de winkels moeten kunnen komen. De raadscommissie ging daar eerst in mee, maar slikte dat later weer in, toen uit een enquête van Boter markt-bewoner H. Venekamp bleek dat de meerderheid van de betrok kenen voorstander was van paal tjes. De gemeente controleerde dat onderzoek en onderschreef de re sultaten van Venekamp. De commissie gemeentelijke ont wikkeling had wethouder Van Doorn gevraagd om goedkopere oplossingen. Die had hij wel on derzocht, maar de resultaten daar van lagen niet bij de stukken en dat zette kwaad bloed. PvdA-raadslid L. Blom was het felst. „De wet houder heeft het heel slecht ge daan. Ik voel me met dit voorstel niet serieus genomen. Het moest goedkoper dan 36.000 euro, maar de wethouder heeft zich er met een Jantje van Leiden van afgemaakt." De ontevreden Blom ergerde zich aan het 'kinderlijke' voorstel, waarin o.a. werd beschreven dat het licht op groen zou gaan wan neer je een elektronisch kaartje te gen een kastje houdt. „Zo behan del je een raadslid niet. Ik vind het absoluut belachelijk en ben dan ook mordicus tegen", zei de Pv- dA-woordvoerder. R. Ravensteijn zei enigszins met Blom te kunnen meegaan. De VVD had eerst een ander stand punt, maar gezien de enquête gin gen de liberalen toch akkoord met de palen. „Maar ik betreur het dat het niet goedkoper kan, want 36.000 euro gaat te ver. Bovendien tasten de paaltjes de authenticiteit van het stadje aan. Ik ben ook be zorgd wat er bij calamiteiten ge beurt. Zoek creatief naar een alter natief", aldus Ravensteijn. „Een zeer grote meerderheid van de bewoners en winkeliers wil paaltjes, maar ik ben er niet van overtuigd dat de keuze van b. en w. de meest aantrekkelijke oplossing is. Jammer dat niet uitgebreid on derzocht is of het goedkoper en be ter kan", zei het D66-raadslid. Ook drs. A.L. Piet vond het 'een heleboel geld.' „Het onderzoek van Venekamp is echter door de gemeente goed gecontroleerd. We hebben ook geen goedkoper alter natief, al is een wapperkaart (een contactloos systeem) beter dan een sleutel", zei het CU-raadslid. „Het is de wens van de bevolking, maar ik heb moeite met het be drag", liet J.P. Bout weten. „Er zou een andere manier gevonden moeten worden om de Botermarkt af te sluiten. We doen nu al jaren zonder paaltjes, dus een paar maanden kunnen er ook nog wel bij", aldus het CDA-raadslid. J.M. Aarnoudse verwees ook naar de wens van de bevolking. „De en quête van de gemeente was daar voor een extra onderbouwing, maar het blijft een prijzige oplos sing", vond het SGP-raadslid. Hij bekritiseerde zijn collega Blom. „U slingert een aantal opties de lucht in, maar komt zelf niet met alternatieven." En het SGP-raads lid hield Ravensteijn voor dat de verzinkbare palen bij een storing neerklappen, zodat er wat dat be treft geen problemen zijn, zoals ook in het voorstel staat." Deze discussie aanhorende, greep burgemeester Nuis in. Hij hield de raad voor dat het na de uitvoerige behandeling in de commissie ge meentelijke ontwikkeling nu al leen om ja of nee ging. Wel was het mogelijk om amendementen in te dienen op het voorstel van b. en w., maar daar maakte niemand ge bruik van. In zijn beantwoording zei wethou der Van Doorn enigszins teleurge steld te zijn in de opstelling van Blom. „In de commissie zei de PvdA maximaal 5000 euro aan de palen te willen besteden. Dat voor stel werd de lucht ingeblazen, maar met dat bedrag kun je niks doen. We hebben drie systemen onderzocht en de voors en tegens op een rij gezet. De meest duurza me kost 1000 euro meer dan de tweede oplossing. Het kost alle maal veel geld, maar het is veilig, klantvriendelijk en effectief. Hulp diensten hebben een sleutel, zodat er bij calamiteiten geen problemen zijn." Ten aanzien van de door Ra vensteijn gevreesde aantasting van de historische stadskern van Tho len door de paaltjes, vroeg de wet houder zich af of auto's daar geen afbreuk aan doen. „De authenciteit kunnen we waarmaken als auto's daar zo weinig mogelijk komen", aldus Van Doorn. Van den Donker zei bij de stukken de andere opties te hebben gemist. Blom bleef faliekant tegen. „Een Een aantal jongeren is met hun skateboard naar de Vossenkuil gekomen. Een skatebaan met verschillende kleinere toestellen. Dat was overdui delijk de voorkeur van de Oud-Vossemeerse jongeren, dinsdag op een inloopavond van de gemeente. Zonder uitzondering plakte de jeugd een groene sticker bij dit alternatief - er werden er vijf gepresenteerd. De baan kan volgens wethouder mevr. M.A.E. Velthuis waarschijnlijk nog dit jaar gerealiseerd worden. Daarbij gaat de voorkeur uit naar het speelveld aan de Patrijzenweg, omdat daar geen wijziging van het be stemmingsplan nodig is. De aanwezige volwassenen waren niet tegen een skatebaan voor de jeugd in het dorp, maar enkelen kwamen niette min met kritische vragen en opmerkingen richting de gemeente. Dat kwam maandagavond naar vo ren tijdens de raadsvergadering, waar Van Belzen opheldering vroeg over de situatie. Voor de zomerva kantie zou er volgens hem al overleg met b. en w. plaatsgevonden hebben. Ouders klaagden echter bij het raadslid, dat het schoolzwemmen na de vakantie niet hervat was. „Juist in onze tijd, waarin we enerzijds prak tisch elke week geconfronteerd wor den met verdrinkingsgevallen en an derzijds de regering overweegt om het schoolzwemmen verplicht te stellen, verneemt onze fractie graag wat de oorzaak is waardoor dit op nieuw geblokkeerd wordt", zei Van Belzen. Volgens wethouder W.C. van Kem pen was het de bedoeling om vlak voor de vakantie hierover te praten, maar toen hadden de scholen het te druk. Nu is er voor 10 september een gesprek gepland. Hij deelde mee dat 6 van de 18 basisscholen het pro tocol over de veiligheid en verant woordelijkheid bij het schoolzwem men niet willen ondertekenen. „Vier scholen wilden zelf niet verder met de lessen; dat is hun eigen beslis sing." De wethouder maakte duidelijk dat de zwemlessen enerzijds in het Een hellingbaan om het Pluimpotter- rein in Scherpenisse toegankelijk te maken voor minder-validen kan reke nen op 1200 euro subsidie van de pro vincie Zeeland. Het geld - een bijdra ge in de materiaalkosten - wordt beschikbaar gesteld via de provinciale stimuleringsregeling toegankelijkheid voorzieningen gehandicapten. Mid delburg maakt een uitzondering, want de aanleg was al begonnen voordat de subsidie werd aangevraagd. De hel lingbaan is gerealiseerd door de IJs club en leden van schuttersvereniging Cloveniersgilde. Dat de aanleg door vrijwilligers is gebeurd en dat het ter rein toegankelijk moest zijn vóór de festiviteiten rondom het 875-jarig be staan van het dorp in juni, waren be- schoolwerkplan moeten staan en an derzijds speelt de veiligheid een rol. „Eigenlijk is er een zwemleerkracht méér nodig voor het toezicht, maar gelukkig vangen ouders dat nu op, zoals er zoveel vrijwilligerswerk in de scholen is. Als we het precies vol gens het boekje willen doen, dan is er flink meer geld nodig, want aan een gekwalificeerde zwemleerkracht hangt een prijskaartje." Van Belzen vroeg zich af, of het on wil of onmacht is. In Anna Jacoba polder wil de school de ouders niet met een hoge bijdrage belasten en volgens raadslid Piet heeft de Ko ningin Julianaschool in Sint-Philips land de zwemlessen ook afgelast. Wethouder Van Kempen antwoord de, dat bijzondere scholen zelf be voegd zijn of ze wel of geen zwem les aan hun leerlingen geven. „Het is nog geen wettelijke verplichting." Van Belzen wil van de wethouder de resultaten horen van de bespreking van 10 september. Van Kempen liet alvast los, dat het op een wijziging van bestaand beleid zal uitdraaien. D66-raadslid J. van den Donker vond het een onderwerp voor bij de komende begrotingsbehandeling, want het draait uiteindelijk toch om de kosten. weegredenen om de aanvraag tóch te honoreren. De IJsclub is in april aan de Westzee dijk met de aanleg begonnen. Telefo nisch was bij de gemeente geïnfor meerd naar mogelijkheden voor subsidie, maar die vraag werd ontken nend beantwoord. Vervolgens nam de vereniging de aanleg voor eigen reke ning, want ze wilde per se vóór de feestweek klaar zijn. Scherpenisse- naar J.W.M. Meijer - voormalig maat schappelijk werk adviseur voor de re validatie - besloot verder te zoeken naar subsidiemogelijkheden. Via Het Klaverblad Zeeland kwam hij bij de provincie terecht. De stimuleringsre geling noemt voor entrees een maxi maal bedrag van 5000 euro. Behalve de hellingbaan is de entree van de schietaccommodatie van de schutters vereniging toegankelijk gemaakt voor minder-validen, zodat zij gebruik kun nen maken van de daarin aanwezige - eveneens aangepaste - toiletten. In de notitie speelruimtebeleid van de gemeente - in juni goedgekeurd door de gemeenteraad - wordt voor al aandacht gevraagd voor speel- voorzieningen voor de jeugd vanaf 12 jaar. Daarvoor is dit jaar boven dien nog 30.000 euro beschikbaar. Het idee voor een skatebaan in Oud- Vossemeer is afkomstig van Jong Vosmaer en de commissie jeugdbe- geleiding. Deze commissie bestaat uit huisarts Van de Weijer, maat schappelijk werk, politie, jeugd- en jongerenwerk en het opvoedbureau van de stichting jeugdzorg. Ze is tot stand gekomen omdat huisarts en maatschappelijk werk een toene mende hulpvraag van Vossemeerse jongeren con- stateerden nadat leef tijdgenoten betrokken waren bij een eenzijdig auto-ongeval en een steek partij. „Hier gaat iets niet goed, er moet wat gebeuren, dacht ik", legt Van de Weijer uit. Hij nam het initia tief voor het overleg en daarvan is het idee voor een skatebaan het eer ste resultaat. De commissie wil seri eus met de jeugdproblematiek in het dorp aan de slag om tot oplossingen te komen. Van de Weijer vindt het ei genlijk een verantwoordelijkheid van de hele dorpsgemeenschap dat ze jongeren zonodig op hun gedrag aanspreekt. De ongeveer dertig jongens en mei den in de Vossenkuil - een aantal had het skateboard meegebracht - staken niet onder stoelen of banken dat ze een skatebaan wel zien zitten. Nu wordt er op verschillende, allerminst veilige, plekken in het dorp geskate board en dat zou door de aanleg van de baan moeten veranderen. Het liefst legt de gemeente die baan aan de Patrijzenweg. J. van Ginkel licht te het ontwerp toe, dat hij daarvoor had gemaakt. Dat voorziet in een baan van 14 bij 25 meter op het noordelijke deel van het bestaande trapveld, direct naast het tijdelijke jeugdhonk. Het veld voor de voet ballers wordt in die opzet negentig graden gedraaid en komt op het voorste deel van het terrein te liggen. Aan de noordwestkant blijft dan een dode hoek over. „Zet daar dan een basketbalpaal neer", stelde Van de Weijer voor. In het budget is daar geen ruimte voor, dan zou er elders geld gevonden moeten worden, re ageerde de wethouder. Een ambte naar vulde aan dat echter ook geke ken zal moeten worden naar de geluidsbelasting. Voor de skatebaan zelf gebeurt dat ook. Die moet na melijk minstens vijftig meter aflig gen van de woningen. Het gebruik van drainbeton als ondergrond zorgt voor demping van het geluid en ook bij de keuze van de toestellen speelt dat: metaal veroorzaakt meer geluid, hoewel er coatings zijn om dat te be perken, terwijl acrylbeton juist weer kwetsbaarder is. Van Ginkel legde uit dat in zijn opzet aan de lange kanten van de baan een wal van een meter komt en aan de korte kanten een lagere verhoging met een flau wer talud. Rond het geheel is een te gelpad van een meter breed gedacht en er is ook ruimte voor enkele zit banken. Voor de aanwezige bewoners van de Patrijzenweg zag het er allemaal erg definitief uit, maar volgens de wet houder is dat allerminst het geval. „Het hangt mede van vanavond af. Burgemeester en wethouders moe ten nog een besluit nemen. En daar na volgt het plan de normale proce dure, waarbij inspraak en bezwaren mogelijk zijn." Mevrouw A. Tim mermans zei blij te zijn met de ska tebaan. Maar volgens haar had er al lang iets kunnen zijn omdat de ijs- club enkele jaren geleden al een plan heeft gemaakt. „Dat plan is meege nomen bij de ideeën over besteding van de erfenis van mevrouw Van 't Hof-Quist, maar ging het budget ver te boven", aldus de wethouder. Er wordt nu langs twee sporen gewerkt (de erfenis, waarover een vereniging adviseert, zou de gemeente graag in zetten voor het dorpshuis nieuwe stijl waarin inmiddels wordt gewerkt - red.). Mevrouw Timmermans sprak van 'een gemiste kans'. „Ik weet dat de vereniging ertussen zit. Maar het gaat wél om de jeugd van Oud-Vossemeer, en die mevrouw heeft van haar geld voor die groep een voorziening gewild." Van de Weijer vond dat al dat getouwtrek over de erfenis erin resulteert dat er niets van de grond komt. „Daarom is er nu dit idee voor een noodvoorzie ning, om toch (ets voor de jeugd te doen." P. Fase (die mede sprak namens en kele bewoners die verhinderd waren) en mevrouw J. Potappel betwijfelden of er veel gebruik gemaakt zal wor den van een skatebaan. Volgens Fase skaten er nu hooguit zes jongeren re gelmatig op het toegangspad naar het jeugdhonk. Mevrouw S. van Buuren van Jong Vosmaer zei dat dat hele maal niet de bedoeling is. „Maar in de vakantie hebben we onverwacht een brief rondgestuurd om in Rotter dam te gaan skaten en toen zijn twaalf jongeren meegeweest." Jeugdwerkster I. Bras vulde aan dat er nu skaters op verschillende plek ken in het dorp zijn. Bovendien wordt de baan niet alleen voor skate boarden, maar ook voor inline skaten wat meisjes vaker doen. „Dit zal een hele vooruitgang zijn. En de jeugd kun je heus niet temperen, die blijft zoeken." En als de baan er eenmaal ligt, komt de belangstelling vanzelf, meende één van de aanwezige jonge ren. „Want nu mag je vaak van je ou ders niet op straat skaten in verband met de veiligheid." Een ander zei dat er misschien wel zeventig jongeren op af komen, wat Fase weer ongerust maakte in verband met geluidsover last. Hij wilde weten of de gemeente ook elders had gekeken, en noemde de grasstroken tussen de voetbalvel den op het sportpark. De ambtenaar zei daarover dat die waarschijnlijk een andere bestemming hebben. Me vrouw Velthuis vertelde dat de toe stellen op de skatebaan verplaatsbaar zullen zijn. Omdat het aan de oost kant van het dorp geplande dorpsbos mechanische oplossing kost 26.500 euro minder. Bewoners zul len klappaaltjes zeker zelf terug zetten, want die hebben daar be lang bij. En als auto's vanaf de Molenvlietsestraat de Kerkstraat willen inrijden, zoals b. en w. vre zen, zet dan in de Kerkstraat ook van die klappaaltjes. Maar ik kan niet met droge ogen zeggen, dat we 40.000 gulden per paaltje moe ten uitgeven om op de Botermarkt twee palen te zetten om het ver keer tegen te houden", zei het PvdA-raadslid. „U hebt geen financiële onderbou wing van uw alternatieven", zo hield Aarnoudse voor aan Blom. Toch was het SGP-raadslid ook van mening, dat betere informatie over de andere twee onderzochte oplossingen door de wethouder op zijn plaats was geweest. „De alter natieven waren nu niet inzichtelijk. Laat de gemeente met de leveran cier in elk geval goede afspraken maken." Piet was bereid de wethouder op zijn woord te geloven dat voor een robuust systeem gekozen wordt. „Maar we hadden op een elegante re manier tot dit standpunt kunnen komen", zei het CU-raadslid. „Dit voorstel verdient inderdaad geen schoonheidsprijs, maar ter wille van de snelheid gaan we hiermee akkoord", liet CDA-raadslid Bout weten. Ravensteijn sprak over de Rolls Royce onder de paaltjes-systemen. „Maar overtuigd zijn we niet. Als we de alternatieven die b. en w. hebben onderzocht mogen zien, dan gaan we akkoord." De VVD'er bleef erbij, dat de lampen en het kastje die bij het systeem horen, de historische stadskern zullen ontsie ren. Wethouder Van Doorn stelde dat het afdoende regelen van de pro blemen op de Botermarkt 'gewoon geld kost.' „Als je dat goedkoper zou willen doen, ben je aanmerke lijk slechter uit. De storingsgevoe ligheid van de apparatuur heeft onze keuze namelijk bepaald", al dus de wethouder, die nog op merkte dat het systeem geen ge luidshinder oplevert. Van Doorn hield Blom nog voor, dat hij in fei te helemaal niets wil. De PvdA'er ontkende dat. „De enquête heeft ons overtuigd dat er wat moet ge beuren, maar deze paaltjes zijn veel te duur. Er had een goedkoper oplossing gekozen dienen te wor den." De burgemeester wilde nog weten hoe de ABT-fractie erover dacht, want die had zich nog niet laten horen. Boulogne zei dat zijn frac tie in de commissie al voor had gestemd en niet van mening ver anderd was. De PvdA en de VVD waren dat evenmin en zij bleven als enige fracties tegen de paaltjes. (in het kader van het landinrichtings plan) een recreatieve bestemming zou moeten krijgen, is ook dat al eens als mogelijke plaats voor een skatebaan genoemd, zei ze. „Dus de baan ligt misschien één of twee jaar aan de Patrijzenweg en verkast dan naar het bosje", trok Fase een over haaste conclusie. Hij trok in twijfel of de gemeente alle aspecten vol doende heeft bekeken. Mevrouw Potappel wilde weten wel ke jeugd er gekozen heeft voor een kleine baan met meerdere kleine toe stellen. „Aanvankelijk was het idee om uit het beschikbare geld één half- pipe te plaatsen. Toen ben ik de straat opgegaan en heb het de verschillende groepen jongeren - ook die van jon ger dan twaalf jaar - gewoon ge vraagd", legde mevr. Bras uit. Op een paneel in de Vossenkuil presen teerde de gemeente vijf mogelijkhe den van toestellen. De aanwezige jongeren - twee van hen hadden op de computer zelf een plan uitgewerkt - kozen unaniem voor het plaatsen van een kwart ramp, een bank, een spine en een box of rail. De vraag van Fase of het trapveld door dit plan kleiner wordt, werd be vestigend beantwoord. „De voetbal lende jeugd levert dus continue in", zei hij, doelend op de eerdere bouw van het jeugdhonk. Mevr. Velthuis stelde dat door die voorziening nau welijks iets van het speelveld is afge gaan. Volgens Fase is de jeugd die op het trapveld voetbalt, daarop aange wezen omdat ze om principiële re den niet naar de voetbalclub kan. „Maar het mooie van dit plan is juist dat er veel méér jeugd plezier van heeft", merkte mevrouw Hopmans op. „Ik voetbalde in mijn jeugd op een veldje dat de helft kleiner was dan dit", aldus Van de Weijer. En A. van Westen zei dat een trapveld nu eenmaal een kleine voorziening is. „Ik pleit daarom voor: geen woor den, maar daden." Mevr. Van Buu ren (die het plan dinsdag voor het eerst onder ogen kreeg) vond dat de reformatorische jeugd zeker een plek moet hebben om te kunnen voetbal len. „Maar in de acht jaar dat ik op het dorp woon is de cultuur hier erg veranderd. Ik denk dat 70% van de inwoners overal en telkens opnieuw zijn beklag doet over de jeugd met zijn normen en waarden. Nu beste den diverse inwoners vrijwillig een deel van hun tijd om er iets aan te doen. Want om rust in het dorp te kweken, zullen we iedereen een plek moeten geven." De wethouder sloot de bijeenkomst - waar ook gemeenteraadsleden aan wezig waren van CU, SGP, VVD en ABT - af met de conclusie dat de Vossemeerse jeugd zich in het plan kan vinden. „En we weten dat er nog stevig over moet worden nagedacht en dat we diverse zaken moeten na kijken." De gemeenteraad zal nog dit jaar het krediet voor de voorziening beschikbaar moeten stellen. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 7