Drankenhandel Rijnberg stopt na vijftig jaar in Sint-Annaland Massage voor een breed publiek bij Praktijk Tholen Braderie Tholen beproefde formule Biechtspiegel speelt in op actueel thema Interbrew Zeeland neemt de groothandel over Nieuwe bedrijven De zakenbank van Tholen Netwerk voor gehandicapten Bewoners plan laten maken groene Markt Donderdag 29 augustus 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Drankenhandel Rijnberg uit Sint-Annaland gaat na vijftig jaar over in andere handen. Interbrew Zeeland uit 's-Heer Arendskerke neemt de groothandelsacti viteiten op Tholen en Sint- Philipsland per 1 septem ber over. Rijnberg stopt zakelijk gezien op een hoogtepunt, maar gezond heid en gebrek aan opvol ging waren voor Rien en Lia Rijnberg de redenen om ermee op te houden. De honderd klanten zullen de service zeker gaan mis sen, want die krijgen ze nooit meer zoals dranken handel Rijnberg die in de praktijk bracht. Champagnepils Drie Hoefijzers Evenementen Café Smits Kleinkind Tholen ABN AMR0 Z)ebank Startersadvies? Neem contact op met Schipper Accountants Sint-Annaland Isanne Dudok van Heel in Scherpenisse aangesloten bij NGS Vrij beroep Propjes gooien, helikoptervlucht, vuurwerk In het centrum van Tholen zijn 140 standplaatsen uitge geven voor de jaarlijkse braderie, vrijdag en zaterdag. Gecombineerd met een kinderbraderie, kermis, helikop- tervluchten en een afsluitend vuurwerk is het een be proefde formule. De laatste braderie van het seizoen trekt altijd veel bezoekers. Dit jaar moet men het stellen zonder de wielerronde op vrijdag. Zeelands Welvaren in Scherpenisse is op maandag- en dinsdagavond 2 en 3 september het decor voor 'De Biechtspiegel', een voorstelling in het kader van het Zee land Nazomer Festival. In deze 'monoloog aan de toog' schetst een man in een verlaten café met nostalgie en hu mor het verloren paradijs van het dorpsverleden. „Het stuk is uiterst actueel, gezien de verschraling van voor zieningen in deze tijd op het platteland. Het sluit ook goed aan bij de debatten die eerder zijn gevoerd over Be stemming Tholen", vindt voorzitter Eef de Jonge van Uit op Tholen. 'De Biechtspiegel' betekent voor Uit op Tholen de opening van het theaterseizoen. Zondagmiddagconcert Drankenhandel RIEN RIJNBERG B.V. St-Annaland P Vrijdagmiddag vijf uur. Sommige mensen zijn al thuis van hun werk. Anderen verlaten het bedrijf, maar bij drankenhandel Rijnberg is het nog niet voorbij. Lia rijdt in de grote hal met een heftruck, want er komt nog een klant om een pallet met kis ten bier. De lege worden ingeno men, de volle gaan mee. De laatste zending voor deze klant, want zater dag 31 augustus stoppen de activi teiten. „Ik kom volgende week alleen nog in Tholen", vertelt Rien, wanneer hij terug is van zijn laatste klant op deze vrijdag. „Daar is het 30 en 31 augustus braderie en dat levert altijd extra materiaal op dat teruggehaald moet worden. En de verdere afwik keling zal ook nog wel een aantal maanden vergen. De loods wordt helemaal leeggehaald. We wonen hier prima aan de Bronsgeestweg, dus we blijven hier. Het bedrijfs pand zal verhuurd worden voor de stalling van caravans." Drankenhandel Rijnberg was vijftig jaar een begrip op Tholen. Het was de enige in zijn soort die nog op het eiland actief was, zodat met de slui ting van de drankenhandel per 1 september een branche niet meer vertegenwoordigd is. Wim Rijnberg, de vader van Rien, begon er vijftig jaar geleden mee in de Suzannaweg. Hij had een café op het Havenplein, had daarnaast ook nog een aardappelhandel en begon ook met een grossierderij. Hij ging in Sint-Annaland op pad met twee soorten bier: licht en donker. De flesjes zaten in houten kratten. Ook sterke drank (vieux, wijncognac) behoorde tot het assortiment, want een cognacje met suiker was ge wild. Er waren toen vele kleine win kels in Sint-Annaland, maar Wim Rijnberg kwam ook wel eens met volle kratten terug, want de afname was wisselend. In de Weststraat be gon hij met een limonadefabriekje. Rijnberg maakte champagnepils in eigen huis. Limonade met cham pagne erin. Dat leverde een schuim- kraag op en voor de kinderen leek het dan net of ze ook bier dronken. De drankenhandel bleek in een be hoefte te voorzien, want geleidelijk aan kreeg Wim Rijnberg het gehele eiland als afzetgebied. Café's, cafe taria's en later ook de kantines van de verschillende campings, voetbal en tennisverenigingen. Zeventig procent van de Thoolse horecabe drijven werd door Rijnberg bevoor raad. Zoon Rien kwam in 1963 als veer tienjarige in dienst van de dranken handel. Dochter Hennie deed de kantoorwerkzaamheden, die later weer werden overgenomen door dochter Els. In de Suzannaweg was er steeds meer opslagruimte nodig en dat werkte niet meer zo doelma tig. In 1990 kwam er op het bedrij venterrein achter de veiling aan de Bronsgeestweg een modern onder komen. Een grote loods met een be drijfswoning. In dat jaar namen Rien en zijn vrouw Lia het bedrijf ook over van vader Wim Rijnberg, die in 1990 overleed. „We stonden er toen alleen voor en dat was toch een hele verantwoordelijkheid. Voor die tijd hadden we wel een eigen be drijf gehad, bar l'Esperance in de Voorstraat. Een heel druk bezochte zaak, maar de groothandel was weer heel wat anders. Bovendien vond er vanuit ons nieuwe pand een enorme uitbreiding van het assortiment plaats. Niet alleen bieren en gedis tilleerd, maar ook werd met het le veren van koffie, snoep, rookwaren, plastic bekers en glazen, servetten, e.d. begonnen. Voor evenementen werden materialen aangeschaft zo als tapinstallaties, tafels, stoelen, e.d. We werden een totaal leveran cier en dat sloeg aan bij de klanten. Ook kerstpakketten hebben we veel geleverd." Drie Hoefijzers was het huismerk bier van de Sint-Annalandse dran kenhandel. Later werd dat Breda Bier, vervolgens Skol en daarna Oranjeboom. De schaalvergroting in die branche is zodanig, dat het Belgische internationale concern In terbrew inmiddels aan de touwtjes trekt met merken als Jupiler, Dom- melsch, Leffe, Hoegaarden, Hertog Jan, enz. Ten opzichte van de twee soorten bier (licht en oud bruin) waarmee Wim Rijnberg vijftig jaar geleden begon, dus een enorme ver andering. Niet alleen het assortiment bier is verveelvoudigd, er kwamen ook discodrankjes bij (breezers), sport- drankjes en light. De klanten vroe- Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat stonden Rien en Lia Rijnberg klaar voor de klanten, maar vanaf 1 september vinden ze het welletjes. gen er om en Rien Rijnberg moest het kunnen leveren, zodat het aantal merken op zijn wagen almaar groei de. „In mijn beginperiode moest ik de supermarkten op het eiland ook van Coca Cola voorzien. Dan lever de ik daaraan alleen al 400 tot 500 kisten limonade aan, maar die order ben ik kwijtgeraakt. Toen heb ik de evenementen als nieuwe markt aan geboord. Voor dorpsfeesten en ver enigingsfeesten leverden we dan al le soorten drank, maar ook de stoe len, tafels, tapinstallaties, e.d. Niet alleen op het eiland, maar ook in West-Brabant. Zo heb ik eens een feest gehad bij de KPJ in Ossen- drecht, waar de brouwerij zelf vijf grote vaten van elk duizend liter bier kwam brengen. Dat was een uitzondering, want onder de hon derd klanten die we bedienden, za ten veel kleine afnemers. De afstan den waren echter in ons voordeel, we kenden elk straatje en onze ser vice was niet te evenaren. In het be gin rukte ik voor elk krat bier dat nageleverd moest worden, nog zelf uit, maar later kwam men er zelf om." Eén van de oudste klanten van de Sint-Annalandse drankenhandel is café Smits in Stavenisse. Rijnberg levert al 38 jaar aan Merien en Koos Smits, die het knusse café aan de haven exploiteren. De kan tines was een zaak apart, want die waren niet altijd open zoals dat bij een bedrijf wel het geval is. Rijn berg kreeg de sleutels en bevoor raadde zo de kantines. „Een kwes tie van vertrouwen dat je in de loop der jaren hebt opgebouwd." Op zaterdag werden vooral de campings van nieuwe voorraden voorzien. Rien Rijnberg werd de laatste jaren geassisteerd door zijn bijrijder Richard Hage. Beschikt Rijnberg nu over een heftruck, een pompwagen en een vrachtwagen met hydraulische laadklep, vroeger waren die hulpmiddelen er alle maal niet. Toen was het nog veel meer handwerk, maar het blijft zwaar werk om vaten en kratten bier in kelders of andere krappe ruimten van horecabedrijven te krijgen. En aangezien Rien Rijn berg al geruime tijd rugklachten heeft en een eerder auto-ongeluk ook blijft doorwerken, ging hij no vember vorig jaar toch eens goed nadenken over de toekomst. De 27-jarige zoon William werkte tij dens de schoolvakanties altijd wel mee in het bedrijf, maar koos na zijn studie aan de hogere economi sche school in Rotterdam toch voor een baan bij de ING Bank in Breda. „Zakelijk gezien gaat het ontzettend goed met onze dranken handel, maar de combinatie van het vele en het zware werk gaat op den duur toch ten koste van de ge zondheid. En dan moet je een knoop doorhakken, hoe moeilijk dat ook kan zijn. In november zijn we met de gesprekken over de ver koop van ons bedrijf begonnen, maar ik moet nog blij worden dat we het straks gemakkelijker krij gen. We moeten het nog verwerken en de laatste weken roept de over dracht toch steeds meer emoties op." Rien (53) en Lia (50) Rijnberg zijn de laatste dertien jaar echter niet op vakantie geweest omdat ze al tijd klaar stonden voor de klanten. „Vorig jaar zijn we 24 augustus gesloten geweest omdat onze zoon William trouwde, maar anders wa ren we altijd open." Rien en Lia Rijnberg realiseren zich, dat het voor de klanten een hele verandering zal zijn. „Zoals het bij ons gaat, krijgt men het nooit meer omdat andere leveran ciers niet meer 's avonds en tijdens het weekeinde klaar staan, zoals wij dat deden. Maar we dragen het na 31 augustus netjes over aan In terbrew Zeeland, die drie keer per week naar Tholen wil komen. Wanneer alles afgewikkeld is, kunnen wij een keer op vakantie. Voor andere dingen hebben we weinig tijd gehad. De vrije tijd willen we invullen met tuinieren en fietsen en in november ver wachten we ons eerste kleinkind. Daar hopen we dan ook de nodige aandacht aan te gaan besteden", aldus Rien en Lia Rijnberg, die de drankenhandel na 31 augustus vaarwel zeggen. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand juli. Alpha Tyre Holding b.v., Slabbe- coornweg 11-13; het voeren van be heer en het bestuur over of het ge ven van adviezen aan andere vennootschappen, rechtspersonen of ondernemingen, alsmede het sa menwerken met en deelnemen daarin; geen personeelsleden. Bal Holding b.v., Polderstraat 15; holding; geen personeelsleden. Autoschade Labo Bal b.v., Volt- straat 2; carrosserieherstelbedrijf; 1 personeelslid. HB Mailservice, Burg. van Lich tenbergstraat 7; verzorgen van mai ling voor het midden- en kleinbe drijf; 1 personeelslid. Conpipe Coatings b.v., Simon Lindhoutstraat 1G; prefabriceren, cementeren van pijpleidingsyste men ten behoeve van de petroche mische, drinkwaterbereidings-, drinkwatervoorzienings- en afval waterbehandelingsindustrie; 1 per soneelslid. IMC Krieg Partners, Markt 17; Kaaij 2, Tholen Telefoon: 0166-601122 Advertentie I.M. Markt 8-10, 4691 BX Tholen, tel. 0166-602425 Advertentie I.M. resultaatgerichte bedrijfsbegelei- ding buitenlandse markten (USA, Duitsland en de Benelux), strate gie-advies, partnership search, coö peraties. Recrutering en personeel- advies. Seminars, workshops en training, presentatie, business- en marketingplannen cross cultural training. Juridisch advies (interna tionale contacten); 2 personeelsle den. Van Gorsel lm- en Export, Vlas- markt 1im- en export van, alsmede groot- en kleinhandel in ongeregel de goederen; 1 personeelslid. Mico-Tholen b.v., Markt 17; behe ren van ter beschikking gestelde vermogenswaarden; geen perso neelsleden. Micasa Projectontwikkeling b.v.. Tienhoven 50; het opkopen van projecten. Het geschikt maken van percelen voor projectontwikkeling (dit alles met name ten behoeve van de utiliteitsbouw en de woning bouw); geen personeelsleden. S.i.M.P.E.X., Ring 78A; im- en ex port van, alsmede groot- en com missiehandel in levensmiddelen, Italiaanse kaas en conserven, cos metica, parfums, fancy-goods en luiers; 1 personeelslid. Doggy, Schoolstraat 3; hondentoi- letteerbedrijf; geen personeelsle den.3 'Sociale netwerken' is het thema op een gezinsavond, aanstaande maandag 2 september, van de ou dervereniging Philadelphia. Het sociale netwerk (de contacten die iemand heeft) van mensen met een verstandelijke handicap is soms erg beperkt. Terwijl zo'n netwerk een brugfunctie kan vervullen naar de samenleving, zodat het be staan van deze mensen veelzijdi- ger, onafhankelijker en kleurrijker wordt. Daarom is het belangrijk om men sen met een verstandelijke handi cap en hun sociale netwerk te sti muleren. Henry Wolterink van het landelijk bureau van Philadelphia verzorgt over dit onderwerp een presentatie in Ons Huis te Scher- penisse. De bijeenkomst begint om half acht. In het bestuur van de Thoolse ou dervereniging zijn de functies op nieuw verdeeld. J.J. Snoep uit Sint-Maartensdijk heeft de voor zittershamer overgegeven aan A. Zwerus uit Stavenisse en fungeert voortaan zelf als penningmeester. Masseur Isanne Dudok van Heel verwacht veel van een eigen praktijk. Sporters, mensen die uitbehandeld zijn bij de fysiotherapeut, ouderen, mensen met spanningsklachten. Ze kunnen voor een massage voortaan terecht hij Praktijk Tholen aan de Stoofdijk in Scherpenisse. Want wie heeft er nooit eens pijn in de rug, schouders, nek of last van stramme le dematen? Isanne Dudok van Heel-Hilte gaat vanaf eind november bo vendien spatadertherapie aanbieden. De Thoolse is aangesloten bij het Nederlands Genootschap voor Sportmassage (NGS). Isanne Dudok van Heel deed een op leiding medische microbiologie en werkte als chemisch analist, het laatst in een microbiologisch labora torium. „In die opleiding kreeg ik ook medische vakken en dat trok me eigenlijk altijd al." Ze besloot een opleiding sportmassage te gaan doen, nadat een vriendin haar op de spatadertherapie had geattendeerd. „En masseren vond ik toch al leuk om te doen." De Thoolse volgde bij WOS in Bergen op Zoom de verkor te opleiding van elf maanden. „Dat was bijzonder intensief. Je doet dat niet zomaar even. En de praktijk is daarbij net zo moeilijk als de theo rie." In plaats van sportverzorger te worden, koos Isanne ervoor om zich zelfstandig te vestigen als masseur. Ze richt zich op een breed publiek, dus niet alleen sporters die voor of na het sporten gemasseerd willen worden, gebandageerd of getapet. Zo kunnen mensen die uitbehandeld zijn bij de fysiotherapeut nog wel degelijk baat hebben bij massage. Datzelfde geldt voor mensen die minder makkelijk kunnen bewegen door overbelasting van bepaalde spieren of gewrichten. En voor men sen met spanningsklachten. 'Door wat extra aandacht te schenken aan ontspanning door middel van massa ge worden we lichamelijk en geeste lijk fitter' staat in de folder van Prak tijk Tholen. 'Over het algemeen reageren mensen met spannings klachten gunstig op ontspannings massage'. Isanne Dudok van Heel heeft de huisartsen en fysiotherapeu ten van haar praktijk op de hoogte gesteld. Vanaf eind november hoopt ze spat adertherapie aan te bieden. Dat is een therapie die nog maar acht jaar bestaat. „Er zijn nog maar veertig therapeuten in het land, en hier in de regio nog helemaal niemand." Spat aderen laten verdwijnen gaat niet. „Wonderen kun je nu eenmaal niet verrichten." Maar de therapie - in combinatie met aanpassen van het leefpatroon - kan het proces stopzet ten en de pijn verlichten. In veel ge vallen is het ook niet meer nodig om steunkousen te dragen. Spataderen die bij vrouwen ontstaan tijdens de zwangerschap, kunnen door een tij dige behandeling wél wegtrekken. In de woning aan de Stoofdijk is een behandelkamer ingericht. Een lichte ruimte, met veel hout. De massage tafel is mobiel -bij ouderen die niet van huis kunnen, kan ik langsko men' In een kast liggen handdoe ken, in een andere staat naast appa ratuur een verscheidenheid aan massageoliën. Naast verschillende werkingen gaat het daarbij ook om de geur, geeft Isanne Dudok van Heel aan. Aan de muur hangt een kaart met daarop de vele spieren, ge wrichten en aanhechtingen van het menselijk lichaam. De Thoolse heeft ervaren dat het niet zo eenvoudig is om voor jezelf te beginnen. Masseur is een vrij beroep, zodat inschrijving bij de kamer van koophandel niet nodig is. Maar Isanne heeft zich wél door deze instantie laten adviseren, heeft tevoren de markt bekeken en een plan geschreven. Door aanslui ting bij de NGS is er een kwaliteits garantie, terwijl die ook heeft gead viseerd over de tarieven. „Boven dien moet je je diploma actueel hou den, anders verloopt je licentie." De behandelingen worden niet vergoed door de zorgverzekeraars. „De spat adertherapie door sommige verzeke raars al wél." Het voordeel van een eigen praktijk vindt Isanne dat ze haar tijd zelf kan indelen. „Daardoor kan ik tijd inrui men voor mijn kinderen, mijn man en voor mezelf. En voor mijn studie. Want nu ik er eenmaal inzit, blijf ik doorleren. Begin volgend jaar wil ik haptonomische massage gaan doen." Behandelingen vergen een half uur of een uur en Praktijk Tholen werkt uit sluitend op afspraak. Isanne Dudok van Heel heeft er zin in. Inmiddels prijkt bij haar woning een groot bord, ook is de auto beletterd. Ze kreeg al leuke reac ties uit het dorp en voelde zich vereerd dat ze een artikel mocht schrijven in het blad van de NGS. „Sportmassage is heel gezellig om te doen, je komt met allerlei mensen in contact." Plaatselijke ondernemers en colle ga's van elders bieden op de brade rie een scala aan artikelen. Ook ver enigingen en instellingen zijn present met allerhande attracties. Zo is er dit jaar het Thools kampioen schap propjes gooien bij, in de stand van Dieleman. Standwerkers tonen hun vakmanschap, vismeisjes van het nationaal visbureau bieden het publiek diverse hapjes aan en in de Hoogstraat wordt een demonstratie mosselen koken gegeven. Vanaf de haven kan in een helikopter een rondvlucht boven Tholen worden gemaakt. Ter hoogte van de Wal staat hier ook de kermis opgesteld (die draait al sinds gisteren). Zaterdagochtend tussen negen en één uur heeft de Thoolse jeugd weer de kans om van wat spulletjes af te raken tijdens de kinderbraderie. Op de Markt staat zoals gewoonlijk weer een tent. Vrijdagavond treedt daar de band Missbehavior op, za terdagmiddag laat de Vossemeerse dweilband de Lamsöören zich horen en 's avonds staat Big Deal op het podium. Beide dagen is er verder een optreden van de country line- dance-groep The Small Town Dan- In de Gasthuiskapel organiseert de Hervormde Gemeente Immanuël een expositie van De Aarden Kruik, met een demonstratie van dit werk ervaringsproject uit Bergen op Zoom. De binnenplaats van de ka pel is een rustpunt waar iets kan worden gedronken of een versnape ring genuttigd. In de bibliotheek worden, tijdens de openingstijden, afgeschreven boeken verkocht. De collectie is de afgelopen maanden gesaneerd en daardoor kleiner ge worden. Met de opbrengst van de verkoop zal een deel van het verwij derde materiaal worden vervangen. De braderie begint vrijdagmiddag om één uur en duurt tot negen uur. Zaterdag kan het publiek van negen tot negen terecht. Het traditionele vuurwerk sluit het evenement zater dagavond af. Dat wordt weer afge stoken vanaf de weg langs het Schelde-Rijnkanaal. Het centrum van Tholen zal beide dagen grotendeels afgesloten zijn voor het verkeer. Auto's worden via borden verwezen naar een parkeer gelegenheid die ingericht wordt op de voormalige oesterputten. De Jonge hoopt, gezien het eigen tijdse thema, op een goede belang stelling voor de monoloog aan de toog. Ze geeft toe dat de maandag en dinsdag ongelukkige dagen zijn voor een voorstelling. „Maar die dagen hebben we toebedeeld gekregen door het Zeeland Nazomer Festival." Om roep Zeeland komt t.v.-opnamen ma ken in Scherpenisse, weet ze. In 'De Biechtspiegel' praat de eenza me cafébezoeker over de bazin en haar stamgasten, het dorp en de in vloed van de alles veranderende mo derne tijd, maar ook over zijn vrouw en kinderen. De idyllische fayade van het dorpscafé blijkt het laatste toevluchtsoord te zijn voor een ge zinsdrama. Het stuk is geschreven door Bart Plouvier en wordt ge speeld door Mark Verstraete. Uit op Tholen opent met deze productie het seizoen. De voorstellingen in Scher penisse beginnen om half negen. Kaarten kunnen telefonisch besteld worden bij Zeeland Nazomer Festi val, 0118-659659. Voor de vijfde keer haalt de stichting de landelijke coryfee Henk van Ul- sen naar Tholen. 'Spelen met woor den' heet de voorstelling, een licht voetig taaiprogramma met een gevarieerd repertoire. De avond, op 10 februari in de Gasthuiskapel in Tholen, wordt georganiseerd in sa menwerking met de openbare biblio theek. Bijzonder is ook een zondagmiddag concert, op 6 april volgend jaar in het voormalige Thoolse stadhuis. De mezzosopraan Patricia Werner Leamse en de pianist Patrick Hopper brengen een hommage aan de com poniste Matjo Tal. En op 31 januari is de watersnood het thema van het stuk Coupure, dat in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer op de planken wordt gebracht. Vijftig jaar na de ramp ontmoeten een man en een vrouw elkaar bij de bushalte; beiden hebben iemand verloren door het watergeweld. Het programma ziet er verder als volgt uit: chansonnière Delia Bosiers met muzikale begeleiding door Ben v.d. Linden (26 oktober, Meulvliet); Reijn en Goed met cabaret Glad Ijs (9 november, Vossenkuil); Rapalje met Keltische muziek (30 november. Haestinge); mannenkoor Fortissimo en het smartlappenkoor van Tante Door (11 januari, Holland Huis); Bert Klunder met cabaret De Aan klager (17 januari, Meulvliet); Rob Urgert met cabaret De Fuik (28 fe bruari, 't Ouwe Raed'uus); dialect avond met Ambras (21 maart, Welle- vaete); kindervoorstelling Tierelijn (2 april, de Wimpel). De gemeente zal de bewoners van de Markt in Tholen vragen, voorstellen in te sturen voor beplanting op en rond het plein. Een door de gemeente zelf gemaakt plan is in mei door de bewoners afgekeurd. De politiek on derschreef dat. Het liefst zou het ge meentebestuur zien, dat de bewoners met één gezamenlijk plan komen, of anders met een aantal die door zoveel mogelijk bewoners worden gesteund. Er zal een bijeenkomst volgen waar op het plan - of de plannen - door de makers worden toegelicht en waarop de gemeente de mogelijkheden en onmogelijkheden aangeeft. Doel is om een meerderheid te vinden. Lukt dat niet, dan gaan ambtenaren met de ideeën aan de slag. Voor het plan gelden een aantal uit gangspunten. Eén daarvan is, dat de gemeente de Markt een eeuw terug in de tijd wil zetten wat het groen be treft. Daarom zouden er in ieder ge val vier kastanjebomen moeten ko men (nu staan er twee) en moet de stadspomp een centrale rol vervul len. Voor het groen is 68.067 euro beschikbaar. Voor herbestrating van de straat zit 34.519 euro in de pot, maar voor aanpassing van de wegen structuur is geen geld beschikbaar. Herbestrating of herinrichting van het plein is niet aan de orde. Even min valt er te tornen aan het eenrich tingsverkeer in de Paulinastraat. Door afkoppeling van het hemelwa ter is de grondwaterstand in het ge bied tot een acceptabel niveau terug gebracht. In de plannen zal rekening gehouden moeten worden met de ligging van kabels, leidingen en riolering. Bo vendien mag 'straatmeubilair' geen zware metalen bevatten. De gemeente wil de bewoners in september laten reageren, gevolgd door een bijeenkomst in oktober. Na behandeling in de commissie zou de gemeenteraad in november een kre diet kunnen voteren, zodat het kar wei in de winter of het voorjaar uit gevoerd kan worden. Advertentie I.M. Tel. 0166-652

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 5