Bewoners in geweer tegen parkeerverbod 'Sfeer op de activiteitenmarkt oogst waardering bij mensen' Gemma Verlijsdonk bracht heilige huisjes aan het wankelen Probeer Christengemeente voor Tholen te behouden Afscheid eerste vrouwelijke pastor r.k. kerk Tholen Problemen asielzoekers Comité Ger. Gem. zamelde al anderhalve ton in voor kerkbouw Donderdag 29 augustus 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Parkeerruimte Ten Ankerweg ontoereikend Vijf jaar Twee jaar geleden trok de verkoop- en activiteitenmarkt van de Gereformeerde Gemeente Tholen zo'n duizend bezoekers en bracht ruim 30 mille op. Zaterdag 7 sep tember wordt het evenement opnieuw georganiseerd, op het terrein van Van der Harst op Welgelegen. De op brengst is ook nu bestemd voor de bouw van de nieuwe kerk in de wijk Stadszicht. Rommelmarkt „Probeer de enige kerk van evangelische signatuur in de gemeente Tholen te behouden." Die oproep deed drs. A.L. Piet van de ChristenUnie maandagavond in de gemeenteraad naar aanleiding van de berichten in de Eendrachtbode dat de kerk plannen heeft voor nieuwbouw in Halsteren omdat er op Tholen geen mo gelijkheden zijn. Thoolse dagen spectaculair met paintball en squad Bron van alle leven Stromend water Vuur aanwakkeren Elkaar vasthouden WWZ-concerten in Grote Kerk 'Wie ons met liefde heeft gediend, bewoont ons hart voorgoed als vriend'. Die zinnen uit het openingslied tij dens de afscheidsdienst van pastor Gemma Verlijsdonk in de kerk van Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart in Tholen bleken zondag toepasselijk. Bij de Rooms-Katholieke parochie was er 9,5 jaar namelijk sprake van een aange naam Gemma-virus, zo maakte vice-voorzitter Ria Riet bergen van het kerkbestuur duidelijk. Het enthousiasme van de vrouwelijke pastor werkte zodanig, dat er vorig jaar voor het eerst sinds vele jaren een positief saldo was. De kerkgangers onderstreepten de dank met applaus. En bij het uitgaan van de kerk nam Gemma Verlijsdonk heel veel complimenten in ontvangst. Vol emotie namen de kerkgangers soms afscheid. Schitterende ideeën De bewoners van 26 huizen aan de Ten Ankerweg in Tholen maken in een brief bezwaar tegen het instellen van een parkeerzone in hun straat. De bezwaarmakers wonen allemaal op het gedeelte tussen de Prins Clauslaan en de Molenvlietsedijk. Volgens hen komt het gemeen tebestuur met de maatregel terug op een toezegging van vijf jaar gele den. Met de zone beoogt de gemeente het parkeren te beperken tot de vakken, op het gedeelte tussen de Grindweg en de Jhr. Van Vreden- burchlaan. Mevrouw Bogert las het voornemen van het gemeentebestuur twee we ken geleden in Tholenderwijs. „We dachten: daar moeten we iets tegen doen", zegt ze. Het deel van de Ten Ankerweg waar ze woont, is het enige stuk met een weerskanten hui zen. Vóór de reconstructie was daar aan beide kanten een parkeerstrook, maar dat is teruggebracht tot par keervakken aan de noordkant van de straat. „We zijn er absoluut niet op vooruitgegaan, want het aantal vak ken is niet toereikend", aldus me vrouw Bogert. Diverse bewoners aan de zuidkant hebben een oprit waarop ze hun auto kwijt kunnen, maar dat geldt niet voor iedereen. Verder zijn er per woning soms meerdere auto's. Er wordt dan ook regelmatig (half) op de weg gepar keerd. Op een informatiebijeenkomst over de wegreconstructie, in maart 1997, hebben de bewoners aan toenmalig wethouder J. van der Jagt kenbaar gemaakt dat er te weinig parkeer ruimte zou overblijven. Uit het ver slag van die bijeenkomst blijkt, dat chef openbare werken W.A. Blaas heeft gezegd dat op de rijbaan par keren was toegestaan en dat het bo vendien de verkeersveiligheid zou bevorderen. 'De gemeente wil zo min mogelijk met ge- of verbods borden werken', aldus het verslag. De PvdA-fractie in de Thoolse ge meenteraad is het niet eens met de aanscherping van het asielbeleid zoals minister Nawijn dat heeft aangekon digd. „Minister Nawijn staat glimla chend te verkondigen dat het veel har der moet met het asielbeleid, maar de gemeenten krijgen de problemen van dit rijksbeleid op hun bord. Het is een drama voor de betrokken families en de begeleiders wanneer een gezin het land uitgewezen wordt", zei raadslid M.A.J. van der Linde. Hij reageerde daarmee op een brief van de vereni ging van Zeeuwse gemeenten, waarin Een brief werd opgesteld en Alle be woners van het betreffende wegge deelte zetten hun handtekening. In het schrijven aan burgemeester en wethouders constateren ze dat op de toezegging van vijf jaar geleden wordt teruggekomen. Met negatieve gevolgen voor zowel de bewoners - ook van de omliggende straten - als de overige weggebruikers. Door het weren van op de rijbaan geparkeer de auto's zal de Ten Ankerweg, vre zen de bewoners, veranderen in een racebaan, met alle gevolgen van dien voor de voetgangers en fietsers die van de weg gebruik maken en er oversteken. Bovendien zal de par keerdruk op omliggende straten toe nemen. Hoewel, in de Prins Claus laan en de Jan van Bloisstraat is al nauwelijks parkeerruimte te vinden, zegt mevrouw Bogert. „En op het parkeerterrein van Ten Anker mo gen alleen bezoekers staan." De bewoners erkennen dat gepar keerde auto's de doorstroming van het verkeer kunnen belemmeren. 'Echter, gezien de verkeersintensi teit op de Ten Ankerweg is door het parkeren op de rijbaan nooit sprake van verkeersopstoppingen voor het doorgaande verkeer en wordt hier door de verkeersveiligheid niet in gevaar gebracht', staat er in de brief. De bewoners vragen het gemeentebe stuur om 'belangen in een breder per spectief te bezien dan alleen een bete re doorstroming van het verkeer'. de problematiek bij de Tweede Kamer was aangekaart. Wethouder mevr. Velthuis zei, dat de 28 dagen die nu voor terugkeer van asielzoekers gepland is, vaak te kort blijkt te zijn. „We moeten het beleid humaan uitvoeren. In juni speelde het bijna op Tholen, maar de verblijfsver gunning is voor de betrokken familie verlengd. Nieuwkomers worden nu direct ingelicht dat ze eventueel terug moeten, maar de problemen zijn er met de vluchtelingen die hier al jaren zijn. Het is een heel pijnlijke bood schap om mensen te laten weten dat ze moeten vertrekken." Wethouder Velthuis liet weten dat ze de zaak met andere Zeeuwse gemeenten blijft vol gen. B. en w. hebben er ook over ge sproken. Voorzitter Ad Quist van het activiteitencomité ziet de nieuwbouw van de kerk van de Gereformeerde Gemeente gestaag vorderen. geleden was zo'n succes, dat toen al meteen werd besloten om die te herhalen. En dat sluit Quist ook voor de toekomst niet uit. „Derge lijke markten worden in den lande vrij regelmatig georganiseerd en lopen vrij goed met een flink be zoekersaantal. Het evenement dat van tien tot vier uur duurt, heeft dit keer een Zeeuws tintje gekregen. Om twee uur worden verschillende Zeeuw se klederdrachten getoond. De he le dag door worden babbelaars ge bakken, netten geboet en is er een wasdagdemonstratie compleet met Het Rehoboth activiteitencomité heeft de afgelopen jaren al ander halve ton (in guldens) binnenge haald voor de kerkbouw. „Dat hadden we nooit gedacht. We na men een ton als streefbedrag, om aan de gemeenteleden een signaal af te geven dat er veel geld nodig was", vertelt voorzitter Ad Quist. Het geld is grotendeels door de ei gen kerkelijke achterban opge bracht, benadrukt hij. Naast de markt zijn er kleinere acties geor ganiseerd zoals de verkoop van bloemen en tweedehands artike len. Maar de markt van twee jaar handmatig gekookte was en wrin ger. Op het terrein staan tachtig kramen met een grote diversiteit aan artike len. Verder zijn er activiteiten voor jong en oud. Een springkussen, au toskelterbaan, skelters, hobbelfietsen en ballonprikken bijvoorbeeld. Ook kan een rit gemaakt worden in een huifkar, valt er te genieten van vers- gerookte paling, zijn er zitjes waar koffie of versgeperst sinaasappelsap kan worden gedronken, en wordt er friet gebakken. Verder is er een rom melmarkt, met om elf uur een ver koop bij opbod van de meest waarde volle spullen, terwijl rond drie uur de restanten per zak in plaats van per ar tikel te koop zijn. In de kramen treft de bezoeker onder meer kleding aan, stoffen, schoenen, hoeden, lederwaren, orgels, muziek dragers, boeken, huishoudelijke arti kelen, naaimachines, gereedschap, hobbyartikelen, fietsen, speelgoed, noten, kaas, vis, snoep, bloemen, al lerlei etenswaren en oliebollen. Naast aanbiedingen zijn ook nieuwe pro ducten te vinden bij een aantal stand houders. Behalve van Tholen, komen zij uit de wijde omgeving. „Je hebt mensen die graag met een stand op een detgelijke markt staan", zegt Quist. Hij kreeg twee jaar geleden ook positieve reacties op de sfeer die op de markt heerst. „Het is er rustig, zonder de muziek die je meestal op dit soort evenementen hoort. En dat waarderen mensen toch ook." Het terrein waar de verkoop- en acti viteitenmarkt wordt gehouden, wordt met bordjes aangegeven. Op een stoppelveld er tegenover kan gepar keerd worden. „Vorige keer stond al les langs de weg, ook op de dijk, en rond het benzinestation. Dat moeten we voorkomen", aldus voorzitter Ad Quist van het Rehoboth activiteiten comité. Oproep raadslid Piet in verband metplan Halsteren: De Christengemeente houdt de diensten nu in de voormalige huis houdschool de Oesterschelp aan de Simon Lindhoutstraat in Tho len, maar wegens de groei van het aantal leden wordt dat pand te klein. Aangezien het om een streekgemeente gaat waarbij veel kerkgangers per auto komen, dient er veel parkeergelegenheid te zijn. De Christengemeente opperde daarom de mogelijkheid om - zo als elders gebeurt - een kerk op een industrieterrein te bouwen, maar de gemeente Tholen voelde daar niet voor. Piet wees op de Gereformeerde Gemeente aan de Hoogaarsstraat, die ook wegens ruimte- en parkeerproblemen ver huist naar de Postweg. Het CU- raadslid zei verrast te zijn door het uitwijken van dit kerkgenootschap naar Halsteren. Wethouder K.A. Heijboer liet we ten dat zijn voorganger ruimtelijke ordening, W.C. van Kempen, met de Christengemeente informeel had gesproken. Toen werd ook de mogelijkheid bekeken om de kerk van de Geref. Gem. aan de Hoog aarsstraat te kopen en te verbou wen, maar de gemeente zag dat niet zitten in verband met de bestaande parkeerproblemen. Toen kwam de optie van het in dustrieterrein aan de orde, maar dat vonden b. en w. 'een onge wenste ontwikkeling'. „De regel- Trekkertrek, trapskelters, quads en paintball zijn de ingrediënten voor de evenementendag van de stichting Thoolse Dagen. Zaterdag 7 septem ber wordt het evenement gehouden op een terrein aan de Veerweg bij Tbolen. Het onderdeel motorcross is ge schrapt, maar daar komen spectacu laire dingen voor in de plaats. De trekkertrekwedstrijd is verdeeld in zes gewichtsklassen en - voor het eerst - nog twee sportklassen. Vanaf half negen 's morgens wordt er geving staat dat niet toe. Wel kan er in een nieuwbouwwijk een kerk gebouwd worden. Onze beleids lijn is duidelijk", zei Heijboer. Piet stelde, dat de Christenge meente zich afgescheept voelt door de gemeente. „Het is geen plaatselijke gemeente, maar een streekgemeente. Daar moet met creativiteit naar gekeken worden of er op bedrijventerrein Welgele gen II mogelijkheden voor een nieuwe kerk zijn." PvdA-raadslid M.A.J. van der Linde herinnerde aan de eerdere plannen voor een disco op het in dustrieterrein Welgelegen, maar dat wees de meerderheid van de raad toen af. Piet zei een megadis- co, waarvan destijds sprake was, iets anders te vinden dan een kerk. D66-raadslid J. van den Donker hield de CU-fractie voor, dat zij de industrieterreinen wil beperken en wanneer daar dan ook nog een kerk op gebouwd moet worden, blijft er geen ruimte over voor in dustrie. Wethouder Heijboer zei dat de zaak 'niet hoog op de prioriteits ladder staat' bij het college. Piet drong echter aan op een actief op treden van de gemeente. „Dan moeten we de zaak uit het infor mele circuit halen en gerichte ge sprekken met de Christengemeen te voeren", aldus wethouder Heijboer. proefgetrokken, de eigenlijke wed strijd staat 's middags op het pro gramma. Deelnemers kunnen zich nog tot en met zaterdag aanmelden bij Koos Deurloo (06-20422336). Om twaalf uur beginnen er ook wedstrijden voor kinderen tot 12 jaar, maar dan met een traptrekker of trapskelter. Het publiek kan, tegen betaling, de snelheid ervaren van een quad, een vierwielig voertuig. Er zijn er acht beschikbaar, afkomstig van Speel mansplaten outdoors, boats fun. Deze organiseert in samenwerking met de Thoolse Dagen ook een paintball-evenement. Op een met al lerlei obstakels afgezet terrein strij den twee ploegen van vijf mensen een kwartier lang voor de overwin ning. haalde je over de streep, want je bleek een goede ronselaar. Je zorgde voor een beleidsplan, parochieverga deringen en programma's in kleuren druk in plaats van in zwart-wit. De schitterende ideeën kostten ook veel geld, maar het bracht ook geld op. Daarbij denken we aan de acties voor Letland. En ons mooie kerkje in Tholen moest ook behouden worden. Gemma dacht daarbij aan initiatie ven om Tholen als bedevaartsplaats op de kaart te zetten, maar ons Ma riabeeld bleek daarvoor veel te be scheiden. Toch zijn er wonderen ge beurd en dan denk ik aan de wonderbollen Maria Hemelvaart die we op de braderie verkochten. Het bestuur luidde wel eens de noodklok, maar voor het eerst sinds vele jaren was er in 2001 een positief saldo. Je hebt hier schitterend gewerkt", aldus mevr. Rietbergen. De dank kwam ook tot uiting in de vorm van een stoel die mevr. Verlijs- donk in de vorm van een cheque ont ving. Maar vanaf de orgelzolder kwam ook een plastic stoel naar be neden om de Thoolse pastor alvast iets meer te laten zien, zo maakte se cretaris Dion Jonkers van het kerkbe stuur duidelijk. Burgemeester W. Nuis en wethouder W.C. van Kempen, die beiden met hun echtgenote de afscheidsdienst bijwoonden, boden mevr. Verlijs- donk namens het gemeentebestuur de ingelijste pentekening van zeven kerktorens aan, overigens allemaal van Nederlandse Hervormde kerken. Tevoren was er in de Gasthuiskapel een afscheidsreceptie. Tijdens de feestelijke afscheidsdienst namen zang en muziek een belang rijke plaats in. In de met zonnebloe men versierde kerk nam het OJé- koor o.l.v. Angelique Sauter een belangrijke plaats in. Een gemengd koor van ouderen en jongeren, man nen en vrouwen, die op de piano werden begeleid door Louis Sauter en op de dwarsfluit door Heieen Bout. Verder werkten organist Piet van Tillo en de Cantorij uit Lepel straat mee aan de dienst. Daarin was het traditionele Ave Maria te horen, maar ook het moderne You'll never walk alone. Dat laatste stond overi gens niet in de liturgie die Gemma Verlijsdonk had samengesteld, want de toegift kwam als een verrassing, waarbij de pastor overigens uit volle borst het van Lee Towers' uitvoering bekende lied meezong. „In de loop van de 9,5 jaar zijn er hier velen geweest, maar ook zijn er mensen gegaan, verder getrokken", zo bracht mevr. Verlijsdonk naar vo ren. „Zo trekken mensenlevens aan elkaar voorbij. We trekken een tijd lang met elkaar op, maar dan gaan we ieder eigen wegen. Ik denk terug aan momenten vol moeite en zorg, maar ook aan perioden vol vreugde, hoop en vertrouwen. En in dit alles was het voor mij deze plek die ons bindt, want plaatsen als deze binden mensen aan elkaar. En in en door mensen komen wij God op het spoor, de Bron van alle leven. Laten we daarom dankbaar zijn en met elkaar vieren, zingen en bidden. Soms durven we God nauwelijks te noemen in ons leven. Vandaag wil ik Hem noemen op dit feest, bij dit af scheid. Wij noemen zijn Naam om - ook voor de toekomst - zijn zegen over ons werken leven te ontvangen. Moge woorden uit het Boek van le ven onze leidraad zijn op de weg naar een goede toekomst voor ieder een." Gemma Verlijsdonk herinnerde aan haar installatie in dezelfde r.k. kerk aan de Markt in Tholen. „Op het ein de van die viering kreeg ik een veld- boeket van de toenmalige collega's, symboliserend de verscheidenheid van de,mensen die ik tegen zou ko men. Symbool voor de verschillen binnen de vier parochies, waar ik zou komen te werken. Ik heb diezelfde bos doorgegeven aan mijn vader, die op dat moment in het ziekenhuis lag en die toen tegen me zei: 'Gem, ge bent goed terecht gekomen'. Toen wist ik niet ten volle wat die woor den precies voor mij mochten gaan betekenen. Maar nu, ruim 9,5 jaar verder, kan ik het volmondig be amen: Gem, wat ben jij goed terecht gekomen. Ik heb veel mensen ontmoet en met u heb ik een weg mogen bewandelen, binnen en buiten de kerkelijke tradi tie. Samen zijn we op zoek gegaan naar de bron van leven. Zo nu en dan heb ik u nabij mogen zijn en uw hand in het water mogen houden. Zo hebben we met elkaar die stromende bron mogen ervaren die ieder van ons leven geeft. Voor mijzelf is dat zeer zeker ge paard gegaan met veel vallen en op staan, hoewel ik ongetwijfeld heel vaak heel zelfverzekerd overkwam. Ik weet natuurlijk niet hoe het met u is, maar ik vond en ik vind het niet zo gemakkelijk om mezelf over te geven aan die stroom. Maar sommi gen van u hebben mij laten zien en ervaren, hebben mij geleerd om hier wel op te vertrouwen. Ik denk dat ik u daar nooit voor bedankt heb, want zoiets laat je niet zo gemakkelijk we ten. Daarom alsnog bedankt!" De Thoolse pastor verheelde niet, dat haar werken in de parochies vaak niet zonder strijd is gegaan. „Het moet toch wel wennen zijn geweest, zo'n vrouw in het pastoraat en dan ook nog deze vrouw: eentje die niet zomaar een, twee, drie, rustig in de vertrouwde traditie stapt. Die je ook nog regelmatig gigantische stallen laat bouwen, Maria van haar sokkel laat halen, die soms iets te veel cre ativiteit heeft. Mijn wens is altijd ge weest - en ik heb geprobeerd om sa men met mensen, met u dus - iedere keer stapjes te zetten naar een ge loofsgemeenschap die herkenbaar is en waar iedereen welkom is. En dat heeft soms wat heilige huisjes aan het wankelen gebracht. In al die ja ren ben ik er echter steeds meer van overtuigd geraakt, dat daar waar mensen voor elkaar opkomen, daar waar mensen met elkaar optrekken, iets van God, het goddelijke, zicht baar kan en mag worden. Voor mij komt dat heel duidelijk naar voren in één van mijn lievelingsverhalen, het verhaal van de Emmaüsgangers. Voor mij de basis van samen kerk- zijn. Samen mens zijn. Als je met el kaar je vreugde en verdriet kunt de len, dan komt daar volgens mij God aan het licht. Ik hoop dat wij mensen zijn die goed kunnen luisteren naar elkaar, en misschien elkaar juist in het le ven van iedere dag kunnen helpen om een nieuw licht te laten vallen op datgene wat je overkomf. Men sen die elkaar over een dood punt heen kunnen tillen en zo het vuur in elkaar weer kunnen aanwakkeren. Net zoals 'de vreemdeling' in het verhaal van Lucas. Zo kijkend met de ogen van geloof, gaan de leerlin gen zien dat God met hen meetrekt in hun leven. Datje elkaar daar nabij in kunt en mag zijn. Zo groeide het geloof. Moge dat geloof in Jezus de levende ook in ieder van u en in mij groeien door het gelovige gesprek met elkaar en luisterend naar de ver halen uit de Schrift. Want dan zal in derdaad duidelijk zijn, wat we met elkaar staande na het evangelie uit zingen: Boek jij leeft, Boek in men sen wordt jij geleefd, Boek in onze levensverhalen wordt jij geleefd." Tijdens de dienst werd Gemma Ver lijsdonk geassisteerd door pastor Petra de Gouw, die het openingsge bed verzorgde en de lezing over de Emmaüsgangers deed, vrij naar Lu cas 24:13-35. De geloofsbelijdenis werd door beiden verzorgd. Tijdens de voorbede vroeg Gemma Verlijs donk aandacht voor de pastores en vele vrijwilligers in de vier pa rochies. „Dat zij elkaar vast weten te houden, samen wegen gaan zodat deze regio een geloofsgemeenschap kan worden waarin mensen tot hun recht kunnen komen. God, wees ons allen nabij op de wegen die wij be wandelen." De pastor nodigde de kerkgangers uit om elkaar de handen te reiken en staande, hardop het Onze Vader te bidden. Met het lied van de opstan ding werd de dienst besloten, waar na nog de toegift kwam van You'll never walk alone en de stoel als af scheidsgeschenk. Voortaan maken de mannen weer de dienst uit, want de priesters Alex Schuurmans en Johan Baijings zet ten het werk in de vier r.k. parochies Tholen, Oud-Vossemeer, Lepel straat en Halsteren voort. De stichting Wereldwijde Zending (WWZ) organiseert dit najaar twee concerten in de Grote Kerk in Tho len. Op 5 oktober om zeven uur treden het chr. Urker visserskoor Crescendo en het chr. Thools man nenkoor Rehoboth op. De kaart verkoop voor dit concert begint al op 2 september (bij de boekhan dels Oostdijk in Tholen en Kleppe in Scherpenisse). De opbrengst komt ten goede aan het zendings werk van de MAF-zendingsvlie- gers. Op 14 december volgt een kerst concert met een groot samenge steld jongerenkoor (Con Amore en Jigdaljahu), de sopraan Lydia Struijk en veel samenzang. Dit conceh begint om acht uur. Pastor Verlijsdonk drukte na afloop van de dienst velen de hand. i se y. Bij de pastor zelf was dat ook het ge val. „Hoewel het mijn eigen keuze was om van baan te veranderen, werd ik de afgelopen weken af en toe wel eens emotioneel bij de gedachte aan dit afscheid. Ik ben namelijk heel graag in deze regio werkzaam ge weest en ik hoop dat ook in de toe komst zo af en toe te mogen blijven doen. Ik hoop dat wij elkaar en God mogen blijven ontmoeten als wij sa men met een ander op weg zijn en el kaar onze levensverhalen vertellen en zo samen het Boek uit de traditie leven. Dat we met elkaar weten, dat afscheid nemen ook en stap is op de levensweg van iedereen. Bedankt voor de heel fijne middag, de fijne woorden en alle warmte. Ik wens u alle goeds toe", zei de pastor. Na 9,5 jaar nam ze zondag afscheid van de vier samenwerkende r.k. pa rochies Tholen, Oud-Vossemeer, Le pelstraat en Halsteren. Per 1 septem ber wordt Gemma Verlijsdonk pastor in een verpleeghuis met 220 bedden in Zevenbergen. De druk bezochte afscheidsdienst was in Tholen, waar de pastor woont en ook blijft wonen omdat ze zich er thuis voelt. Als voorzitter van de kunstkring blijft ze ook bij het gemeenschapsleven in haar woonplaats betrokken. De 9,5 jaar in Tholen waren niet al tijd even gemakkelijk, want het was toch even wennen aan een vrouw in het pastoraat. Vice-voorzitter Ria Rietbergen van het kerkbestuur was in elk geval blij met een vrouw op de priesterplaats. „Vol enthousiasme deed je je werk. Kom op joh, we gaan er samen voor, zei je menige keer. Je verzon de meest wilde acties met een vuurspuwer, vliegeren en schilderpartijtjes. Veel parochianen Gemma Verlijsdonk, Petra de Gouw, secretaris Dion Jonkers en burgemeester W. Nuis (v.l.n.r.met links de plastic stoel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 3