Slecht weer vertraagt de Thoolse duiven SPS klopt NVS in eerste bekerduel WHS wint bekerwedstrijd verdiend Noad heeft minder kracht in spits Tholense Boys nog lang niet gereed voor competitie Eendracht wint zwemmarathon Koersballen Donderdag 29 augustus 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Twee prijzen Leen Goedegebuure Strijdlustig Vosmeer in slotfase onderuit De bekerduels van SPS en Vosmeer die voor zaterdag en zondag op het programma stonden, werden doorgescho ven naar dinsdagavond. SPS boekte een 2-1 overwinning tegen NVS uit Nieuw-Vossemeer. Vosmeer hield lange tijd dapper stand tegen Moe uit Bergen op Zoom, maar werd door een treffer in de slotminuut toch geklopt. SPS nog niet scherp Smerdiek mist strafschop en verliest Nederlaag Stavenisse WHS en Tholense Boys openden zaterdag het Thoolse voetbalseizoen met een natte ouverture. Het hoofdveld van sportpark De Waaje was vanwege de overvloedige regenval onbespeelbaar. Op een nog wel begaanbaar bij- veld werden de bezoekers in het bekerduel ongenadig met 3-1 afgedroogd. De nederlaag kwam hard aan in het Thoolse kamp. Vooral omdat de tweedeklasser nagenoeg compleet was en WHS met een handvol invallers ope reerde. Tholense Boys, zo werd zaterdag duidelijk, is nog lang niet klaar voor de competitie. Binnenkomer Noad '67 is tegen ZSC '62 met een 0-0 gelijkspel aan de bekercompetitie begonnen. Bloedeloos was de wedstrijd in het natte Sint-Philipsland echter niet. De thuisclub kon goed druk zetten en de bezoekers uit Scharendijke waren gevaarlijk met uitvallen. Die mix maakte het nog tot een aardig schouwspel, maar ge scoord werd er niet. Daarvoor was er in de spits te weinig kracht. Reserves Noad kloppen Smerdiek en Stavenisse Zeeuws kampioenschap Door het slechte weer van zaterdag zijn de duiven afgelopen weekeinde een dag langer vastgehouden. Pas zondagmorgen om kwart over negen zijn ze gelost in het Franse Saint Quentin. Met een noordwestenwind vlo gen ze op huis aan, een reis van ongeveer 200 kilometer. Met 1246,9 meter per minuut had Piet Laban uit Tholen de snelste duif in de regio. Ook de tweede was van een lid van de TVouwe Duif, Kevin v.d. Berge (1242,4 m/min), en de derde voor Ineke Quist uit Sint-Philipsland (1240,8 m/min). De Trouwe Duif Tholen, 130 duiven 25, 33, 34, 39,40,42, 48,49, 72, 74, 78, van 13 deelnemers. Eerste duif 11.54.56 u. is 1246,922 m/min, laatste duif 12.12.18 u. is 1126,209 m/min. P. Laban 1, 5, 19; K. v.d. Berge 2, 4, 11, 12, 15, 17, 18, 22, 26, 28; M.J. Laban en zn 3, 6, 7, 13, 23, 25, 32; C. Moeliker 8, 9, 14, 29, 31; J. Kegge 10, 21, 24, 30; L. v.d. Kleijn 16, 33; P. v. Driel 20. De Vredesduif Sint-Philipsland. Eerste duif 12.02.20 u. is 1215,726 m/min, laatste duif 12.17.36 u. is 1114,090 m/min. R. Reijngoudt 1, 2, 3, 9, 13, 17, 18, 19, 20, 22, 27, 28, 29, 30, 34, 39; J. Reijn goudt 4,5,7, 10, 12,14,23; Comb. Hoek 6, 8, 21, 24, 35; S. Vermaas en zn 11, 36; Comb. Reijngoudt 15; Gebr. Re-ijngoudt 16, 38; Comb. Reyngoudt en zn 25, 26, 31,32, 33,37. De Zwaluw Sint-Maartensdijk. Eerste duif 12.01.42 u. is 1240,787 m/min, laatste duif 12.34.50 u. is 1007,256 m/min. Mevr. I. Quist 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 16, 17, 18, 19,20,21,22,24, 26, 27,28, 29, 30, 35, 37; H.T. v. Hemert 12, 50, 61, 65, 69; A.W.A.P. Bolijn 15, 79,80; C. Potappel 23,5157,58,59,67, 81J. Benningshof 3132, 36, 38, 70, 71 P.J.J. Wolse 41,43,44,45,46,53,73,76, 77; J. de Rijke 47, 54, 55, 68, 75, 82; Comb. Bolijn 52,56,60,62,63,64,66. De Reisduif Scherpenisse. Eerste duif 11.55.03 u. is 1238,087 m/min, laatste duif 12.15.17 u. is 1099,976 m/min. J.J. Bolier 1, 4, 7, 8, 13, 14, 19, 21, 22, 34, 42; J. Moerland 2, 6, 9, 16, 17, 18, 23, 24, 25, 26, 30, 31, 35, 36, 39, 40,43; A. Moerland 3, 5, 12, 15, 28; D.J. Moer land 10, 11, 27, 32, 37, 41; P. Potappel 20,29, 33,38. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 253 dui ven van 18 deelnemers. Eerste duif 11.59.45 u. is 1230,246 m/min, laatste duif 12.09.21 u. is 1161,102 m/min. D. Vaders 1,30, 36, 37,53,55,58,60; A. Havermans 2, 14, 28, 34, 38, 52, 63; J. Capelle 3,4,9,13,19,25, 31,39,43,46, 47, 62; P. Hommel 5, 10, 12, 17, 20, 57, 59; A. Capelle 6, 7, 8, 15, 18, 22, 41,45, 61; P. de Wilde 11, 23, 26, 40; P. Vis 16, 48; F. Bal 21, 32, 33, 42, 44, 49, 50, 51, 56; C. Hommel 24, 27; J. Egberts 29; T. v. Daalen 35,64; L. Hoek 54. Tennis Met bijna vijftig koppels was t.v. Sint- Annaland tevreden over de deelname aan het tweede invitatietoernooi. De for mule - een lid en een niet-lid vormen een koppel - leidde tot vooral een sportief, en qua gezelligheid geslaagd, toernooi. Ondanks enkele flinke hoosbuien kon den vrijwel alle wedstrijden afgewerkt worden, doordat met man en macht de baan watervrij werd gemaakt. Donder dagavond is de wedstrijd gespeeld tus sen Sint-Annaland en Sint-Philipsland, waarbij laatstgenoemde na een spannen de strijd de wisselbeker in de wacht sleepte. Leen Goedegebuure, die al veel titels op zak heeft, pakte twee hoofdprijzen. Met Maijet Bakx won hij de C-finale tegen Aijan Mosselman en Nel Breker. Samen met Perry Bakx won Goedegebuure ook de finale herendubbel tegen Roland Wal pot en Michel Mosselman. Een zinde rende eindstrijd, waarin een tie break in de derde set de beslissing bracht. In het damesdubbel was Jacquelien Bruijnzeel met haar Lepelstraatse partner te sterk voor Carina Droogendijk en Nel Breker. De mix-D is gewonnen door Ilona en Dennis Kot (voor Ilona de eerste titel), die in twee sets te sterk waren voor Petra van 't Hof en Wim Vermaas. Zonder te spelen wonnen Ko Droogendijk en André van Damme de finale herendub bel Dl. Eén van de tegenstanders viel door ziekte uit. Bekervoetbal "Maar ondanks de nederlaag ben ik tevreden met de prestaties van mijn jongens", aldus trainer Roman van Vosmeer. "Zij hebben met veel passie gespeeld, waarbij de organisatie van de ploeg goed was." Gezien de ver houdingen in het veld was volgens de trainer een gelijkspel verdiend ge weest. Vosmeer zorgde enkele keren met uitvallen voor gevaar, maar kwam tegen het sterke Moe niet tot scoren. De thuisploeg speelde met veel inzet, maar in de slotfase van het bekerduel werd duidelijk dat dit con ditioneel veel van de spelers vergde. In de laatste twintig minuten bleek Moe over meer reserves te beschik ken. Ondanks dat de bezoekers de druk steeds meer wisten op te voeren, hield Vosmeer lange tijd zicht op een puntendeling. Een afstandsschot in de slotminuut deed de thuisploeg echter de das om. Voor de beslissende treffer van Moe was Vosmeer met uitvallen ook enkele keren gevaarlijk voor het Bergse doel geweest, maar Jacco Va ders en John Vroegop lieten de moge lijkheden onbenut. "Gezien het spel tegen Moe kan Vosmeer de komende bekerduels mogelijk nog betere resul taten behalen", aldus een hoopvolle trainer van Vosmeer. SPS won dinsdagavond het bekerduel tegen NVS met 2-1, maar maakte het zich onnodig lastig. Een serie kansen liet de thuisploeg onbenut, waardoor de bezoekers tot het slotsignaal kans maakten op een goed resultaat. De wedstrijd kenmerkte zich door rom melig spel en vele gemiste kansen. De bezoekers uit Nieuw-Vossemeer kwa men halverwege de eerste helft op voorsprong. SPS protesteerde wegens buitenspel, maar de arbiter keurde de treffer goed. De thuisploeg ging op jacht naar de gelijkmaker, maar kwam ondanks vier opgelegde kansen niet langszij. In de rust bleef Frank Wiens in de SPS-kleedkamer achter en kwam aanvaller Peter Noordijke in de ploeg. Met zijn eerste balcontact bracht hij SPS na dertig seconden spelen op gelijke hoogte. Peter van der Male gaf vanaf rechts de bal goed voor, waarna de kopsterke Noordijke voor de afronding zorgde. Tien minu ten later bracht aanvaller Jacco Jansen met een afstandschot SPS op een 2-1 voorsprong. De wedstrijd werd nog ontsierd door een opstootje tussen doelman Niels Lisseveld en een spe ler van NVS. De Nieuw-Vossemeerse voetballer gaf de SPS-doelman een kopstoot en kon met een rode kaart het veld verlaten. Van de numerieke meerderheid op het veld wist de thuis ploeg niet te profiteren. SPS maakte slecht gebruik van de extra ruimte die er ontstond en was ook zeer onzorg vuldig in de afwerking. NVS bleef voor dreiging zorgen, maar met enke le knappe reddingen voorkwam doel man Lisseveld de gelijkmaker. "Doordat wij niet scherp waren, heb ben we onnodig de druk op onszelf gelegd, maar gelukkig hield de defen sie goed stand. Maar de 2-1 overwin ning is over het geheel genomen wel verdiend", concludeerde de trainer van SPS na afloop van de wedstrijd. Smerdiek verloor thuis de eerste be kerwedstrijd met 1-2 van FC Bergen door open kansen en zelfs een straf schop te missen. In de beginfase wa ren de blauw-zwarten al kansrijk. Souliman el Bouzzaui zocht het met een schot vanaf de rand van het straf schopgebied echter te hoog. Nog geen minuut later keerde de Bergse doel man net een kopbal van Erik van Haaften na een vrije trap van Stefan de Jonge. Toen Smerdiek achterin slordig ging spelen, ontstond er veel balverlies en tot twee keer toe profi teerden de bezoekers hiervan. Na ruim een half uur keek Smerdiek te gen een 0-2 achterstand aan. In de blessuretijd van de eerste helft maakte Van Haaften de aansluitingstreffer. Uit een mooie pass van Gertjan van Ham, die de geblesseerde Carlo Op- ree verving, scoorde de goed in vorm zijnde aanvaller 1-2. Smerdiek werd na rast alleen maar sterker. Van Haaften kwam alleen voor de keeper en in de 25ste minuut werd Elmar v.d. Griek schitterend vrij gespeeld door William de Bie, maar voor open doel ging de bal naast. Na een half uur eiste de Bergse grens rechter een hoofdrol op. Volgens Smerdiek ,een zeer onsportieve man.' De keeper van FC Bergen maakte hands buiten het strafschopgebied, maar op appel van de grensrechter hervatte de scheidsrechter het spel met een opstuitbal binnen de zestien meter. Zo werd de keeper een rode kaart bespaard. Vijf minuten later kreeg Smerdiek toch een reuze kans, nadat de diep doorgedrongen Elmar v.d. Griek werd neergehaald. Gertjan van Ham schoot de penalty echter te zwak in, waardoor de Bergse doel man de bal kon keren. De terugko mende bal werd door Niels Hage te gen de onderkant van de lat geschoten. Smerdiek bleef nog wel aanvallen, maar zonder resultaat. De conclusie was, dat de thuisclub de ne derlaag volledig aan zichzelf te wijten had. Stavenisse had in de eerste bekeront moeting evenmin geluk en verloor uit met 4-2 bij Ouwerkerk. De openings treffer kwam echter van de Thoolse ploeg. Peter Eerland had de primeur van de eerste goal, maar de thuisclub herstelde het evenwicht en liep uit tot 2-1. Jeremy Gierman zorgde voor de gelijkmaker: 2-2. Daarna moest Sta venisse echter buigen voor Ouwer kerk, dat nog twee doelpunten maak te, waarvan één uit een penalty. Romeo van Aerde wilde zich na af loop niet verschuilen achter een mo gelijke desinteresse voor het beker- avontuur. Van Aerde had graag willen winnen, bekende hij. Toch kwam de zeperd in Sint Annaland voor hem niet onverwacht. „Ik had er een voorgevoel van. Van tevoren had ik meer dan maximale inzet geëist. In een derby gaat het altijd ergens om. Daar moet je tenminste een week naar toeleven. Op de trai ning deze week heb ik echter nie mand van de jongens over WHS ge hoord." Meer nog dan over het gebrek aan inzet maakte Van Aerde zich zorgen over het feit dat het elftal, amper twee weken voor de competitie, nog volstrekt niet herkenbaar is. „De poppetjes staan er nog niet. Met na me in de as hebben we problemen. Het wordt hoog tijd dat we naar een vast elftal toegroeien, maar de jon gens maken het me niet gemakke lijk. Vandaag ging alles fout. Het in spelen van de bal, de balaanname, de omschakeling bij balverlies en ook de omschakeling vooruit als we de bal kregen. Het positiespel deug de niet, terwijl ik op de training bij onze driehoekjes soms mijn vingers sta af te likken." Van Aerde had ditmaal in het verde digingscentrum Rick van de Velde gekoppeld aan routinier Piet den Boef. Carlo Heijboer was daarom een linie opgeschoven. Een solide indruk maakte de defensie niet, ook al omdat aan de rechterkant de jon ge Martin de Waal het volledig moest afleggen tegen de snelle Eg- bert Moerland. Ook het Thoolse middenveld faalde opzichtig. Jan Groenewegen speelde aan de linker kant op een voor hem onwennige positie pas zijn tweede wedstrijd. Meer centraal waren Francel Kouse maker en Michael de Jong, in de vi sie van Van Aerde de spelers die de ploeg moeten dragen, volstrekt on zichtbaar. Tholense Boys creërde ogenschijnlijk een veldoverwicht en was in de openingsfase ook wel en kele malen gevaarlijk. Wim Schot zag een als voorzet bedoelde bal bij na het doel in dwarrelen, Said Oum- hamed stootte een keer gevaarlijk door en de opgerukte Van de Velde kopte op de lat. Aan de overzijde vuurde Matthijs Bruijnzeel een eer ste waarschuwingsschot af. De paal voorkwam een Thoolse achterstand. Halverwege de eerste helft schoot Egbert Moerland van afstand de 1 -0 binnen. De openingstreffer kwam enigszins gelukkig 'tot stand. Het been van een Thoolse verdediger zorgde voor een verrassende curve die de jonge keeper Marius Bal kansloos maakte. De uitblinkende Egbert Moerland werd door WHS- trainer Johan Sulkers vooral opge steld uit personeelsgebrek. Vanwege een buitenlandse stage is Moerland tot aan de winterstop niet inzetbaar. „Een aderlating", aldus Sulkers. „Dat heeft Egbert vandaag weer la ten zien." Sulkers noemde de 3-1 overwin ning op de streekrivaal een lekkere binnenkomer. De partij tegen Tho lense Boys was voor de Setallan- ders nog maar het tweede optreden van het seizoen. Geplande oefen wedstrijden tegen SSV en Duive- land werden geschrapt omdat deze teams in dezelfde bekerpoule zitten als de groenwitten. Vanwege uit eenlopende redenen kon Sulkers zaterdag geen beroep doen op vaste krachten als Patrick Ketting, Wil liam Vroegop, Harm Moerland, Frantjois Bliek en Ivan Hage. In de achterste linie was in feite aanvoer der Leon de Witte het enige beken de gezicht. De weer met voetballen begonnen Leo Vroegop solliciteer de als linksachter nadrukkelijk naar een basisplaats en op het midden veld stelde ook Corné van Til- beurgh zijn kandidatuur. Sulkers was dan ook meer dan tevreden over zijn elftal. „Conditioneel zat het goed. En hoewel Tholense Boys beduidend meer wedstrijden heeft gespeeld dan wij, zagen onze com binaties er beter uit. Deze lijn moe ten we doortrekken." Van Aerde bracht na de hervatting junior Hichan Bemhamou voor Heijboer in een poging om meer aanvallende impulsen te krijgen. Effect sorteerde de wissel niet. Het was Van Tilbeurgh die bij een uitval in de 55e minuut aan de linkerkant ontsnapte en de voorin opgedoken Michel Mosselman gleed de bal in het doel: 2-0. Francel Kousemaker had na goed voorbereidend werk van De Waal en Oumhamed de spanning terug kunnen brengen, maar de doorgaans met een fluwe len balbehandeling gezegende mid denvelder schoot te zacht in. Hal verwege het tweede deel zorgde weer Egbert Moerland met een fraai afstandsschot voor de beslis sing: 3-0. Tekenend voor de Thool se frustratie was een door Van de Velde ingeleid opstootje. Achter de rug van scheidsrechter Daelebout vergreep Van de Velde zich aan Dennis Oostdijk, wat tot enig duw en trekwerk leidde. Moerland zag een nieuwe poging van afstand door keeper Bal worden overgetikt. Francel Kousemaker miste na een goede voorzet van Jeroen Nieuw koop. De sterk ingevallen Ronnie de Graaf legde in de slotfase de Thoolse tegentreffer vast: 3-1. De nederlaag bezorgde Van Aerde het nodige huiswerk. Sulkers maakte zich na de bekertriomf vooral zor gen over de personele bezetting. Behalve op Egbert Moerland kan de oefenmeester geen beroep meer doen op Michel de Jonge die zich zelf tekort vindt komen voor de hoofdmacht. Francois Bliek kiest voor een loopbaan bij de marine en komt dit seizoen niet aan trainen toe. „We houden een clubje van veertien, vijftien spelers over. Schorsingen en blessures kun je dan niet hebben. Dat maakt WHS dit seizoen kwetsbaar." Naad 1 heeft een nieuwe hoofdsponsor. Erwin Kot, Edwin Hage en Edwin van de Geijn van de gelijknamige financieel adviseurs uit Tholen flankeren hier doelman Kees Lozekoot, Patrick Kot, Menno Fonteijne, Maurice de Goede, Stefan Fonteijne, Johan Reijngoudt, Iwan Geense, Arjan Moerland, Erik Fonteijne, Kees Jan Verstrate, Corné de Frel, Jeroen Reijngoudt, Benjamin Suurlant, Ronnie v.d. Ree, trainer Peter van Poortvliet met zijn zoon en begeleider Wim v.d. Burg. (Advertentie LM.) Menno Fonteijne leidde de verde diging bij de Fluplanders. „Het was een keer lekker om de nul te houden", aldus de Jan Wouters van Noad. „Je moet op elkaar in gespeeld raken en goed communi ceren. Patrick Kot bijvoorbeeld, is onverslaanbaar in de lucht, maar over de grond kan hij veel verbete ren wanneer hij goede instructies krijgt. Voor die leidende rol schrik ik niet terug", aldus de Noad-spe- ler, die onder Jan Verreijen debu teerde in de hoofdmacht. Doelman Kees Lozekoot moest een paar keer in actie komen bij gevaarlijke counters van de jonge bezoekers, die getraind worden door Ton v.d. Spaan uit Oude Ton- ge, die vorig seizoen de kersverse derde klasser Duiveland in de stei gers zette. Zijn collega Peter van Poortvliet uit Sint-Annaland zag goed veld spel van Noad, waar Corné de Frel in de spits stond, eerst met Kees Jan Verstrate en later met de ijve rige Benjamin Suurlant. Vaste aanvaller Ronald den Braber deed na een blessure mee bij de reser ves, waar hij twee keer scoorde. De aanvalskracht van Noad ligt bij het koppel Den Braber/De Frel, dat tot nu toe zijn kunsten nog maar kon vertonen in de ongeluk kige wedstrijd tegen Duiveland, toen ze beiden geblesseerd uitvie len. Als er iemand van dit koppel wegvalt, dan moet Noad aan kracht inbinden, maar het lijkt er op, dat beide spitsen op de terug weg zijn. Trainer Van Poortvliet heeft in elk geval een week voorbereiding meer dan vorig seizoen en dat komt goed uit voor het bekerver- volg tegen de tweede ploeg van Schouwen: Zierikzee. Voor de eerste thuiswedstrijd over handigde de nieuwe hoofdsponsor Kot, Hage en Van de Geijn kleding aan de hoofdmacht. Erwin Kot en Edwin Hage zijn beiden lid van Noad en samen met hun zakenpart ner Edwin v.d. Geijn kozen zij voor sponsoring van de eerste twee seniorenelftallen. De financieel adviseurs, die aan de Botermarkt in Tholen kantoor houden, waren zaterdagmiddag met hun echtgeno tes en kinderen van de partij om de presentatie van de fonkelnieuwe tenues mee te maken. Edwin Hage en Erwin Kot hebben de Noad-kleuren altijd met verve verdedigd in de defensie. Edwin v.d. Geijn uit Barendrecht is sup porter van Feyenoord en hij droomt dat zijn tweeling via Noad en hoofdklasser Barendrecht nog eens in de selectie van Feyenoord komt. Secretaris Gerard Noorthoek be dankte de nieuwe hoofdsponsor met een fles wijn voor de drie he ren en bloemen voor de dames. Behalve kleding overhandigden de financieel adviseurs aan voorzitter Adrie van Dijke nog een informa tiebord voor de indeling van de kleedlokalen en velden op de wed strijddag. Het reserveteam van Noad '67 maakt goede kans om zich te plaat sen voor de volgende bekerronde. Door een 4-3 overwinning op Smerdiek 2 en een 2-1 zege tegen Stavenisse 2 staan de St.Philipslan- ders er uitstekend voor. In de uit wedstrijd tegen Zwaluwe moet No ad de plaatsing in de volgende bekerronde veilig stellen. In het streekduel tegen Smerdiek gaf de routine van Noad de door slag. Ronald den Braber had met twee treffers een belangrijk aan deel in de overwinning. De basis speler van het hoofdteam is herstel lende van een blessure en deed in het reserveteam weer wedstrijdrit me op. Vooral in de openingsfase was Noad duidelijk de betere ploeg. Jaap van Oudenaarde stond aan de basis van het eerste doel punt. Met een mooie pass bereikte hij Ronald den Braber, die koel bloedig de keeper omspeelde en scoorde. Op aangeven van Reini Reijngoudt kreeg Den Braber vlak daarna opnieuw een uitstekende kans, maar nu wist hij deze niet te verzilveren. Maar al snel hierna kwam Leo Polderman wel tot sco ren. Onder impuls van de sterk spe lende Leo Zuidweg en Hans Pol derman bleef Noad druk uitoefenen op het Smerdiekse doel. Na goed voorbereidend werk van laatste man Bram Filius en Harm Verwijs bracht Reini Reijngoudt Noad op een verdiende 3-0 voorsprong. Bij deze stand kreeg Smerdiek meer grip op Noad en konden de bezoekers via een doelpunt van Alex Stoutjesdijk terugkomen in de wedstrijd. Na een mooie combina tie tussen de broers Kloet kreeg Smerdiek een goede kans op de aansluitingstreffer, maar het doel werd gemist. Ook Alex Stoutjes dijk en Bram v.d. Male kregen voor rust voor Smerdiek nog mogelijk heden om te scoren. In de tweede helft voerde Smerdiek de druk op en kwam de spanning weer volledig terug in de wedstrijd. In de vijfde minuut kreeg Bram van der Male een opgelegde kans, maar weer faalde hij in de afwerking. Enkele minuten later probeerde hij met een lobje de .doelman van No ad te verrassen, maar ook deze po ging leverde niets op. De wedstrijd leek definitief beslist te zijn toen Ronald den Braber uit een pass van Leo Polderman de stand op 4-1 bracht. Alex Stoutjesdijk bracht met zijn tweede treffer de marge weer terug tot twee doelpunten. Noad verzuimde om in de tweede helft definitief afstand te nemen en zag Smerdiek-speler Bram van der Male vlak voor tijd nog de aanslui tingstreffer maken. Noad hield ech ter stand en won met 4-3 het span nende bekerduel. Het reserveteam van Noad had eer der in de week al een 2-1 overwin ning behaald op Stavenisse 2. Tegen het defensief ingestelde Sta venisse kon Noad moeizaam de overwinning behalen. Uit een voorzet van Leo Polderman bracht Jaap van Oudenaarde de Sint-Phi- lipslanders op voorsprong. Door een verkeerd uitgevoerde buiten- spelval kon Stavenisse de gelijk maker scoren. Ondanks een serie kansen liet de winnende treffer lang op zich wachten. Uiteindelijk was het Leo Polderman die op aan geven van Bram Filius het beker duel in het voordeel van Noad be sliste. Het geroutineerde reserveteam van Noad kent qua resultaten een goe de start van het seizoen, maar heeft in de eerste weken ook met tegen slagen te maken. Diverse jeugd spelers zijn afgehaakt bij de selec tie. Onlangs trok ook jeugdspeler Kees Vroegop zich terug, waar door de doorstroming van de jeugd momenteel slecht is. Tholense Boys wint. Tholense Boys heeft de oefenwedstrijd tegen Divo met 4-5 gewonnen dankzij doelpunten van Ronnie de Graaf (2), Oumhamed en Stefan de Jong (2). Zwemmen Het team van zwemvereniging De Eendracht uit Tholen heeft zaterdag de nachtmarathon in Dinteloord ge wonnen. Van de vijftien recreanten teams was de Thoolse ploeg het snelst. „We hebben ons clubrecord met 100 meter - dat is vier baantjes - verbeterd en op 36 kilometer en 400 meter gebracht", vertelt Miran da Joppe. Zij vormde het team (zwemmers van 14 jaar en ouder) samen met Mark en Anne Westdorp, Corné Harmsen, Rob Marrees, Maaike Ridderhof, Leonie Bezemer en Erika Burger. De begeleiding werd gevormd door Helmia West dorp, Paul Marrees en trainer Paco Telderman. Vrijdagavond doken de zwemmers het water in om gedu rende twaalf uren zoveel mogelijk meters af te leggen. Steeds na tien minuten werd er gewisseld. Uitein delijk won De Eendracht met een ruime voorsprong op de nummer twee. Op 14 september staat de jeugdma- rathon op het programma in het Thoolse zwembad de Spetter. Daar zal De Eendracht aanwezig zijn met een team onder de 16 jaar. De ver eniging is puur recreatief bezig met de zwemsport. Wekelijks wordt er een uur gezwommen: 's zomers in de Spetter en 's winters in de Schelp te Bergen op Zoom. Paardensport Eefke Bastianen en Sylvia de Jon ge drongen zaterdag op het Zeeuws kampioenschap in Nieuw- vliet door tot de finaleronde, maar vielen daarin buiten de prijzen. Bastianen reed 's morgens met Steef in de LI-dressuur naar de eerste prijs (169 punten en twee winstpunten), terwijl De Jonge met Annabel in de L2 vierde werd (163 punten en een winstpunt). Ook Suzanne Reinerman kwam in de L2 uit, maar zij kwam met Panoesjo niet verder dan 150 pun ten. In de finaleronde werd de proef van Bastianen gewaardeerd met 156 en 161 punten, waarmee ze als zesde eindigde in een deelnemers veld van zestien ruiters. Ze pakte nog wel een winstpunt. De Jonge kreeg 160 en 161 punten voor haar proef, wat haar de zevende plaats opleverde van 19 deelnemers. Een week eerder debuteerde Ma- riska Vermaas met Nozem in de L2-dressuur. In 's-Heer Abtskerke werd haar eerste proef met 148 punten gewaardeerd en de tweede met 155 punten. Uitslagen van de gespeelde wedstrijd van Tholen stad; 1. mevr. R. van Driel en N. Moerkerken 30 p; 2. L. Soomers en J. Geuze, én mevr. R. Nagtegaal en D. Schellinger 21 p; 4. mevr. F. Schellinger en mevr. R. Burrows 20 p; 5. mevr. C. Wilsing en M. v.d. Houten 15 p. Voetbal programma Donderdag 29 augustus uur Thol.Boys 3-Thol. Boys 4 19.15 Smerdiek 3-WHS 3 19.00 WHS 4-Smerdiek 4 19.00 Zaterdag 31 augustus uur Zierikzee-Noad(beker) 17.00 Duiveland-WHS(beker) 14.30 Thol.Boys-SSV(beker) 15.00 Stavenisse-SPS(beker) 15.00 Moc-Smerdiek(beker) 17.00 WC 2-Thol.Boys 2(beker) 12.15 Smerdiek 2-Zwaluwe 2(beker) 12.30 WHS 3-Stavenisse 2(vr.) 13.00 DSE 2-WHS 2(beker) 15.00 FSV 2-SPS 2(beker) 14.30 Bruse Boys 3-Noad 3(vr.) 14.30 Smerdiek 3-Duiveland 3(vr.) 14.30 NVS 4-Noad 4(vr.) 14.30 Kogelvangers 4-Smerdiek 4(vr.) 14.30 WHS 4-VVC 6 (vr.) 12.30 Zeelands Sport da.-Smerdiek(beker) 11.15 Zondag 1 september uur Bergen-Vosmeer(beker) 14.30 Val Aan 2-Vosmeer 2(beker) 11.00 Dinsdag 3 september uur Bruse Boys-Noad(beker) 18.45 WHS-SSV(beker) 18.45 Duiveland-Thol.Boys(beker) 18.45 Ouwerkerk-SPS(beker) 18.45 NVS-Stavenisse(beker) 18.45 Vosmeer-Smerdiek(beker) 18.45 Woensdag 4 september uur Smerdiek da.-NVS(beker) 18.45 Donderdag 5 september uur Rillandia 2-Thol.Boys 2(beker) 18.45 Zwaluwe 2-Noad 2(beker) 18.45 Smerdiek 2-Stavenisse 2(beker) 18.45 Dinteloord 2-WHS 2(beker) 18.45 SPS 2-Halsteren 2(beker) 18.45 NVS 2-Vosmeer 2(beker) 18.45 Voetbal Uitslagen Beker: Noad-ZSC 0-0, WHS-Thol. Boys 3-1, Ouwerkerk-Stavenisse 4- 2, Smerdiek-Bergen 1-2, SPS-NVS 2-1, Vosmeer-Moe 0-1, Noad 2- Smerdiek 2 4-3, Smerdiek da.-WIK WIK niet opgekomen, Vosmeer 2- Odio 2 2-3. Oefenvoetbal: DIVO-Thol.Boys 4- 5, Smerdiek 2-Thol.Boys 2 0-2, Ril landia 3- Thol.Boys 3 5-4, V.V.C.'68 5-Thol.Boys 5 0-11. Jeugd: R.H.S. BI-Thol.Boys BI 9- 2, FC Bergen B2- Thol.Boys BI 1- 2, Thol.Boys Cl-FC Bergen Cl 0-7, FC Bergen D4-Thol.Boys D2 4-2, Stavenisse El- Thol.Boys E2 4-2, WHS meisjes-Smerdiek 7-1, Smer diek D-Steenbergen 15-0. Leo Vroegop en Michel Mosselman (rechts) voorkomen dat Francel Kousemaker middengevaarlijk wordt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 11