Auto door botsing in sloot Tholen walst over Brouwershaven heen Communicatiefout van duikers brengt hulpdiensten op de been Dubbelslag Capelle Verburgh DSVF viert 30-jarig bestaan met groots sneldamtoernooi Volg de pijlen Dubbeltoernooi Ruucstoppelen Rommelmarkt Vossemeer weer beter Donderdag 22 augustus 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT In de hoogtijdagen van het Thoolse dammen timmerden spelers als Toby Hage en André Kousemaker landelijk aan de weg. Zelfs Russische gastspelers werden ingezet om zich op landelijk niveau te handhaven. Die gouden tijd ligt ondertussen alweer in een ver verleden. Het dammen in de gemeente Tholen lijdt een kommervol be staan. Een lichtpuntje is het 30-jarig bestaan van de Dam- en Schaakvereniging Flipland (DSVF). Met een groot regionaal sneldamtoernooi op zaterdag 7 septem ber in dorpshuis De Wimpel wordt het heuglijke feit ge vierd. Mede-oprichter en oud-bestuurslid Bram Verwijs windt er geen doekjes om. „Wij mogen blij zijn dat onze club nog bestaat. Veel damverenigingen in de buurt heb ben een grote bloei doorgemaakt, maar zijn inmiddels opgeheven of lijden een marginaal bestaan." Animator Stimulans Weinig fut Drie winstpunten Adrie Capelle van de Zwaluw uit Oud-Vossemeer had zaterdag de snelste Thoolse duif op allebei de wedstrij den die op de kalender stonden. In Orleans-Saran wer den om 7.20 uur 849 vogels gelost voor een vlucht van zo'n 435 kilometer. Er stond een oostenwind. De win naar van Capelle liet een gemiddelde snelheid noteren van 1178,4 meter per minuut. In Niergnies gingen tien minuten later 1272 jonge duiven de lucht in. Na zo'n 170 kilometer arriveerde de snelste met een snelheid van 1216,5 meter per minuut. Op deze vlucht had Kevin v.d. Berge uit Tholen in zijn eigen vereniging een voorsprong van liefst twaalf minuten op de nummer twee. K Orleans Saran Niergnies b.v. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computers, netwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, (speciale luisterruimte]. - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. DSVF telt momenteel nog een tien tal leden. Jeugd is er niet, de goede prestaties van basisschool 't Kom pas uit Anna Jacobapolder op het jaarlijkse gemeentelijke school- damtoernooi ten spijt. De leden zijn allen actief in de interne competitie, die komende dinsdag in clubhuis De Wimpel wordt hervat. Wekelijks binden de leden op het magische bord met de honderd velden onder ling de strijd aan. Samen met de Thoolse damclub De Eendracht wordt deelgenomen aan de Zeeuw se competitie. In de hoofdklasse werd het afgelopen seizoen door het Thoolse combi natie team beslag gelegd op de vierde plaats. Een fu sie met het nog uit een vijftal dam mers bestaande De Eendracht ligt voor de hand. Clubsentimenten staan die ogenschijnlijk logische samensmelting in de weg. De situ atie in Tholen is niet uniek. Ook provinciaal en landelijk maakt het dammen moeilijke tijden door. De originele tientallen in de Zeeuwse hoofdklasse zijn inmiddels noodge dwongen teruggebracht tot teams van acht spelers. Tekenend voor de stand van zaken is dat ook damver enigingen uit Goes en Zierikzee zich enkel met een combinatieteam in de Zeeuwse competitie staande kunnen houden. De Eendracht en DSVF kunnen evenmin zonder el kaar, zegt penningmeester Aart Sla ger. „Afzonderlijk kunnen we geen volwaardig team op de been bren gen." De uit Scherpenisse afkomstige Slager is één van de betere wed strijdspelers van DSVF. Het hoogst aangeschreven staat Stavenissenaar Jan van de Weteringh senior, een speier die tot de Zeeuwse top wordt gerekend. Afgelopen weekeinde kwam Van de Weteringh, wiens zoons Arie en Jan ook als talenten te boek staan, nog uitstekend voor de dag in het door de Senegalees N'Diaga Samb gewonnen SNS Zeeland Open-toernooi in Goes. Van de Weteringh maakt ook deel uit van het uit 's-Gravenpolder af komstige PWG en speelt met die club op landelijk niveau. Han van de Velde, vader van de huidige voorzitter Gerben van de Velde, hoort ook bij het trio DSVF'ers dat toernooien in de wijde regio be zoekt. Slager domineerde het club kampioenschap in de periode 1991- 1999. De laatste drie jaar ging de titel steevast naar Van de Weteringh senior. Dit jaar willen de spelers van DSVF weer zo hoog mogelijk eindigen in de Zeeuwse hoofdklas se. De twee seizoenen geleden be haalde derde plaats lijkt het plafond voor de vereniging. Toch moet de Thoolse combinatie niet onderschat worden, zegt Slager. „We kunnen lang meedoen voor de titel, mits we compleet staan." Het was ten tijde van de beroemde tweekampen tussen Boris Spasski en Bobby Fischer dat in Flupland het idee ontstond om een schaak club op te richten. Jan Labruyère benaderde de ondertussen overle den Piet Reijngoudt, die op zijn beurt Bram Verwijs bij het initiatief betrok. Het idee van een schaakclub werd verbreed tot een vereniging waar ook dammers een plek moes ten krijgen. Op 12 september 1972 was het zo ver. In het bovenzaaltje van het plaatselijk café De Druiven tros waren 23 aspirant-leden aan wezig. De Druiventros werd ook het eerste onderkomen van de nieu we vereniging. De aanloop was erg amateuristisch, herinnert Verwijs zich. „De leden moesten in het be gin de eigen stukken meenemen. In januari 1973 kregen we onze eerste subsidie van de gemeente. Die 500 gulden was niet genoeg om de kos ten van het materiaal te dekken. Dankzij de opbrengst van een ver loting en een rad van avontuur kre gen we de zaak een beetje op de rails." Reijngoudt was jarenlang de grote animator van DSVF. Met name de jeugd had bij hem een streepje Voorzitter Gerhen v.d.Velde (links) en penningmeester Aart Slager (rechts) van DSVF met mede-oprichter Bram Verwijs die jarenlang bestuurslid was. Jubileum op het randje voor. Een deel van de leden had problemen met spelen in een café en daarom werd al snel uitgeweken naar het meer neutrale dorpshuis. De vereniging groeide. Tien jaar na de oprichting telde de club ruim vijftig actieve leden. Halverwege de jaren tachtig was ook het Thoolse De Eendracht een bloeiende club met zo'n dertig jeugdspelers. Een maal op landelijk niveau ontstond er bij De Eendracht een soort tweespalt tussen de toppers en de meer recreatief ingestelde spelers. Het was het begin van de neergang. Ook in Flupland ging de denksport achteruit. De schaakafdeling bloei de helemaal dood. De komst van meervoudig wereldkampioen Ton Sijbrands in 1987 naar de feeste lijkheden in het kader van het 500- jarig bestaan van Sint-Philipsland wordt beschouwd als het laatste echte hoogtepunt in de geschiede nis van de club. Sijbrands speelde simultaan met zo'n 50 tegenstan ders en trok haast alle partijen naar zich toe. Ook een potje blindscha- ken met Bram Verwijs, toen voorzit ter, won de wereldkampioen met gemak. DSVF heeft herhaaldelijk geprobeerd om de negatieve spiraal te doorbreken. Leden van het schoolteam van 't Kompas komen de laatste jaren enkele malen naar de clubavonden als voorbereiding op de schoolkampioenschappen. Twee jaar geleden won het team uit Anna Jacobapolder zelfs de ge meentelijke titel. Ook op de plaatse lijke braderie laat DSVF zijn ge zicht zien. Nieuwe leden hebben de initiatieven echter niet opgeleverd. Slager heeft er zich bij neergelegd. „Voetbal en tennis voeren de boven toon bij de jeugd. Dammen is voor de toeschouwers ook niet interes sant. Het is geen kijksport en daar door moeilijk populair te maken." Wie dammen serieus wil benaderen, moet ook het nodige studeren. Van het 16-jarige grote Zeeuwse talent Bennie Provoost is bijvoorbeeld be kend dat hij dagelijks zo'n vier uur bezig is met de damsport. Behalve Van de Weteringh is niemand bij DSVF zo intensief met dammen be zig, zegt voorzitter Van de Velde. „Wel spelen we op de clubavonden partijen uit de Zeeuwse competitie na. Uit het analyseren van stellingen kun je natuurlijk veel leren. Echt in de boeken duiken komt bijpa niet voor." Verwijs ziet als oudere speler in ruste andere voordelen. „Door tijdgebrek kom ik niet aan spelen toe. Ik word vijftig en op die leeftijd is dammen vooral een goed medi cijn tegen de vergeetachtigheid. Ik zou weer maar eens moeten begin nen." Dammen vraagt een uniek vi sueel herinneringsvermogen, stelt Slager. „De kwaliteiten van Sij brands staan buiten kijf. Aan het dambord was hij een genie. Maar ik heb horen zeggen dat hij, als zijn vrouw hem om boodschappen stuurde, nog geen drie artikelen kon onthouden." Met het sneldamtoernooi in De Wimpel hoopt DSVF op een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ruim vijftien clubs uit de wijde re gio zijn aangeschreven. Stiekem wordt door de organisatoren ge hoopt op 80 tot 100 deelnemers. Sponsors droegen ruimhartig bij in de kosten die met het toernooi ge moeid zijn. De positieve reacties vanuit het plaatselijke bedrijfsleven zijn voor DSVF een stimulans om verder te gaan, aldus penningmees ter Slager. „De zaalhuur stijgt en het ledenaantal daalt. Dat is op zich een zorgwekkende ontwikkeling. Veel kleiner moet het clubje niet worden. Het is nu al op het randje." De met twee fietsen geladen auto kwam met de neus in de sloot naast de Zoetwaterweg terecht. Een vrouw is donderdag met de ambulance voor observatie naar het ziekenhuis gebracht, nadat de auto waarin ze meereed door een aanrijding in de sloot belandde. Dat gebeurde tegen vijf uur 's middags op de Zoetwaterweg te Sint-Annaland. De vrouw had last van haar borst. Haar 68-jarige man bestuurde de auto die met de neus in een sloot aan de zuidkant van de weg belandde, net naast een schrikhek. Het paar kreeg op de kruising geen voorrang van een 66-jarige inwoner die uit de Oudelandseweg kwam. Diens au to raakte door de botsing aan de voorkant beschadigd, zelf kwam hij met de schrik vrij. De auto van het echtpaar was total loss. Met behulp van een heftruck werd de ze uit de sloot getrokken en naar het erf van een nabijgelegen wo ning gebracht. Oefenvoetbal Vierdeklasser Brouwershaven was veel te zwak om het oefenduel een graadmeter te laten zijn voor Tholen- se Boys. Ondanks dat de tweedeklas ser zes basisspelers miste, won ze met 0-7. De Tholenaren creëerden het eer ste kwartier al veel doelkansen, maar ze werden niet benut en daaruit putte Brouwershaven moed. Pas na ruim een half uur spelen brak Wim Schot de ban. Hij soleerde langs de doelman en opende de score. Nog voor de rust maakte Michael de Jong (net terug van vakantie) er met een lob 0-2 van. Meteen na de hervatting gaf Jan de Graaff (in het veld gekomen voor De Jong) een steekbal op Said Oumha- med die voor de 0-3 zorgde. Brou wershaven zakte verder terug en er werd constant op de helft van de thuisclub gespeeld. Met een hattrick bepaalde Francel Kousemaker de stand op 0-6, waarna hij werd vervan gen door De Jong. Ronnie de Graaf - ook al met de rust gewisseld - kwam opnieuw in de ploeg voor de lichtge- blesseerde Wim Schot. Hij scoorde de laatste treffer, uit een actie van Ali Oumhamed. Doelman Ibrahim Eljila- li, een A-junior, hield zijn doel deze middag schoon. Tweedeklasser Noad versloeg vierde klasser Zinkwegse Boys uit Oud- Beijerland met 4-2. Tot twee keer toe deden de Hollanders een voorsprong van Noad teniet. Het concept over de flanken kwam bij de Sint-Philipslan- ders onvoldoende uit de verf in de eer ste helft. A-junior Danny Steijn brak de score open, maar de bezoekers kwamen nog voor de rust langszij. In de tweede helft koos trainer Peter van Poortvliet voor meer diepte in het spel, met Maurice de Goede vlak ach ter de spitsen. Achterin mocht één op één gespeeld worden. Kees-Jan Ver- strate tekende de 2-1 aan, maar uit een counter kwam Zinkwegse Boys op nieuw op gelijke hoogte. De Goede zorgde voor 3-2 en vervolgens maakte hij een combinatie met Steijn die de 4-2 liet aantekenen. Een vrije trap van Iwan Geense belandde op de paal. Noad 2 kampt met personele proble men, maar wist niettemin met 6-2 te winnen van Zinkwegse Boys 2 (de ruststand was 2-0). Bij de Sint-Phi- lipslanders zijn Jaco de Jonge en Er- win Kot gestopt. Het team werd daar om aangevuld met jeugdspelers. A-junior Jasper van Dijke werd deze middag de uitblinker, hij zorgde voor de 4-2. De 3-2 was een eigen doel punt van Ike Verwijs. Bram Filius fungeerde als laatste man en nam twee treffers voor zijn rekening. Ook Kees van Tiggele - die samen met Jaap van Oudenaarde in de spits be gon - scoorde twee keer, terwijl het laatste doelpunt op naam kwam van Reinie Reijngoudt. Van Oudenaarde raakte in de slotfase de paal nog. De B-junioren Jan Zuidweg jr. en John van Splunter maakten hun debuut bij de senioren en ze deden dat verdien stelijk. Het duel begon met een mi nuut stilte wegens het overlijden van de vader van de spelers Hans en Leo Polderman, en van sponsor Jan Wal pot. Er zat weinig fut in, zaterdag bij Smerdiek dames die het opnamen te gen Club Brugge. Ze verloren dan ook met 5-2. Bij de Tholenaren werd individueel slecht gespeeld, met veel balverlies. De speelsters die normaal de aandacht trekken, waren nu on zichtbaar. Na een kwartier stonden de Belgen op een 3-0 voorsprong. Na wat wissels liep het beter bij de be zoekers, via Anne Hage en Tamara van Boven vonden ze de aansluiting. Maar na de rust was het opnieuw slecht en Brugge kon simpel naar 5-2 uitlopen. Bij Smerdiek speelde Suzan Kastelijn een half uur mee na een jaar afwezigheid. Drie dagen eerder was het op topniveau acterende Oostka- pelle eveneens te sterk: 0-5. Vanaf het begin kwam Smerdiek tekort tegen de gedegradeerde hoofdklasser; men kwam door het snelle spel van de te genstander alleen aan verdedigen toe. Een kwartier bleef de nul op het sco rebord staan, maar toen sloeg Oostka- pelle toe. Bij de rust stond het 0-4, ter wijl Smerdiek nauwelijks gevaarlijk was geweest voor het doel van de be zoekers. Na de rust gaven de blauw zwarten beter partij en dat resulteerde in enkele goede aanvallen. Maar ge scoord werd er niet, terwijl de bezoe kers nog één keer het net vonden. Wielrennen De leden van Tandje Bij hebben op een toertocht vanuit Puttershoek zo'n 15 ki lometer meer gefietst dan de route van 120 kilometer. De Tholenaren missen wel vaker een belangrijke afslag als er pijlen gevolgd moeten worden. Nu ge beurde dat in de buurt van Zevenbergen, waar een splitsing was voor de routes van 60 en 120 kilometer. Ze reden ver keerd ondanks dat Mas Andriesse, die notabene een visuele beperking heeft, nog riep dat grote gele pijlen de splitsing aangaven. Jan v.d. Reest kreeg al snel in de gaten dat de groep niet goed zat, en na een kilometer of zes werd besloten te rug te rijden naar de plek waar het fout was gegaan. Aan het vertrek voor deze tocht stonden 39 renners, waaronder naast de twee al genoemden ook nog Witte Andriesse, Kees v.d. Berge en Ar- jaan den Braber van Tandje Bij. De tocht ging via de Moerdijkbruggen door West- Brabant naar België, waar in Meerle de rust was vastgesteld. Het weer viel mee, prima fietsweer met af en toe zon en niet teveel wind. De vijf voorafgaande clubritten trokken drie keer vijf, één keer zes en één keer vier deelnemers. Eén keer reed oud-lid Tineke Fopma uit Tholen mee als gast. Iets wat wel vaker gebeurt en aangeeft dat de oud-leden Tandje Bij niet verge ten zijn. De afgelopen week trokken de ritten respectievelijk vier en zeven deel nemers. Het kilometerklassement ziet er als volgt uit: 1Jan v.d. Reest 2812 km; 2. Kees v.d. Berge 2685 km; 3. Mas An driesse 2606 km; 4. Arjaan den Braber 2207 km; 5. Kees Lindhout 1795 km; 6. Leen van Driel 1557 km; 7. Henry Pot- appel 1136 km; 8. Witte Andriesse 776 km; 9. Ron v.d. Graaf 531 km; 10. Adrie v.d. Werf 427 km. Paardensport Suzan Reinerman uit Oud-Vossemeer is met drie winstpunten teruggekomen van een dressuurwedstrijd in 's-Heer-Abts- kerke. Met Panoesjo kwam ze uit in de L2-klasse. De eerste proef werd met 172 punten beloond, goed voor de eerste prijs en twee winstpunten. De tweede proef leverde 167 punten op, een vierde prijs en een winstpunt. Voetbal programma Donderdag 22 augustus uur Smerdiek 2-Thol.Boys 2(vr.) 19.30 Zaterdag 24 augustus uur Noad-ZSC(beker) 14.30 WHS-Thol.Boys(beker) 14.30 Ouwerkerk-Stavenisse(beker) 17.00 SPS-NVS(beker) 17.00 Smerdiek-Bergen(beker) 17.00 Thol.Boys 2-DVO 2(beker) 14.30 Zwaluwe 2-Stavenisse 2(beker) 12.30 Noad 2-Smerdiek 2(beker) 15.00 WHS 2-Klundert 2(beker) 14.30 SPS 2-Internos 2(beker) 14.00 Smerdiek da.-WIK(beker) 14.30 Rillandia 3-Thol.Boys 3(vr.) 14.30 Noad 4-Bruse Boys 4(vr.) 13.00 Thol.Boys 4-Thol.Boys 5(vr.) 12.30 Zondag 25 augustus uur Vosmeer-Moc(beker) 14.30 Vosmeer 2-Odio 2(beker) 12.00 Dinsdag 27 augustus uur Zwaluwe 2-Stavenisse 2 19.30 Noad 2-Bruse Boys 2(vr.) 19.15 „Een communicatiefout", zegt een woordvoerder van de Rotterdamse duikclub over de oorzaak van de hulpactie die zondagmiddag op gang kwam na de vermissing van een duiker bij Sint-Annaland. Toen een duikster naar de opper vlakte kwam in verband met pro blemen met een onderdeel, kwam haar collega - duikers opereren minimaal met zijn tweeën - niet boven. „Mijn vrouw was met een andere groep meegegaan. Maar omdat we ze misten, heb ik direct het alarmnummer 112 gebeld." De brandweer van Sint-Annaland en Tholen werd gewaarschuwd, evenals de ambulance. Rond één uur waren er veel sirenes te horen, want ook de dienstdoende officier van dienst van de regionale brand weer West-Brabant kwam nog met zijn jeep naar Sint-Annaland. Daar was het, gezien de zeer zon nige weersomstandigheden, heel druk bij het strandje naast de La gune. De brandweer van Sint-Annaland liet de eigen boot te water bij de steiger van de Frisia. Toen de brandweer van Tholen arriveerde, die een duikersploeg heeft, kwam de vermiste vrouw al boven water. De duikploeg hoefde 7niet meer in actie te komen. De brandweerauto van Sint-Annaland en de ambu lance stonden achter de graansilo van de CZAV klaar voor eventuele hulpverlening. De Rotterdamse duikclub is goed bekend in Sint- Annaland omdat er bij hoog water regelmatig gedoken wordt in de Krabbenkreek. De duikers maken zich altijd gereed op het parkeer terrein van de Lagune. De vele badgasten op het strandje van Sint-Annaland maakten zondag middag zo onverwacht een grote hulpverleningsactie mee, die - ach teraf gezien - overbodig bleek. De woordvoerder van de Rotterdamse duikclub was vol lof over de snelle inzet. „Als er hier iets gebeurt, ben je in elk geval in korte tijd verze kerd van veel hulp. Wij hebben ons verbaasd over de snelheid en de omvang van de hulpdiensten." Sint-Annalandse brandweerlieden vertrekken bij het strandje aan de Krabbenkreek. duif 10.33.23 u. is 919,190 m/min. Duivensport De Reisduif Scherpenisse, 138 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 13.48.28 u. is 1111,877 m/min, laatste duif 16.46.20 u. is 765,421 m/min. J.J. Bolier 1, 3, 11, 17, 21, 22, 28, 31, 38,44; Gebr. Suurland 2, 10, 14, 16, 18, 19, 23, 26, 33, 37, 39; P. Stoutjesdijk 4, 6, 27,40, 43; L. Hage 5,41J. Moerland 7, 12, 13, 20, 32, 35, 42, 45; D.J. Men- heere 8, 24; A. Moerland 9, 25; C. de Graaf 15, 29, 30, 34, 36; P. Potappel 46. De Vredesduif Sint-Philipsland, 337 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 14.00.17 u. is 1100,929 m/min, laatste duif 16.23.43 u. is 810,893 m/min. L. Reijngoudt 123, 38,49; Comb. Hoek 2, 5, 6, 9, 12, 20, 24, 26, 30, 31, 34, 35, 54, 60, 65, 70, 71, 82, 85; Gebr. Reijn goudt 3, 7, 10, 37, 48, 62, 72; J.D. Quist 4, 13, 14, 18, 50, 61, 75; Comb Reyn- goudt en zn 8, 45; R. Reijngoudt 15, 29, 46; P. Wagemaker 17, 19, 21, 27, 28, 36, 40, 41. 42, 51, 53, 59, 63, 64, 73, 79; J. v. Dommelen 25, 68, 69, 74, 80; J.D. Moedt 33, 44, 58, 67, 78; A. Goud zwaard 39, 66; K. de Frel 43, 55, 56, 57, 76, 83; S. Vermaas en zn 47, 77; W. v. Dommelen 81. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 79 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 14.41.23 u. is 978,279 m/min, laatste duif 18.03.56 u. is 684,408 m/min. H.T. v. Hemert 1, 2, 5, 10, 18; Mevr. I. Quist 3, 4, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 19, 20; J. Benningshof 11, 13, 16, 17; W. Open neer 12. De Trouwe duif Tholen, 91 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 13.45.22 u. is 1126,134 m/min, laatste duif 17.56.47 u. is 680,601 m/min. C. Laban 117; T. Teunissen 2, 5,9; J. v. Dijke 3, 8; L. v.d. Kleijn 4, 18; K. v.d. Berge 6, 7, 10, 13, 21; C. Moeliker 11, 12, 16; P Laban 14; M.J. Laban en zn 15, 19,20, 23. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 204 dui ven van 13 deelnemers. Eerste duif 13.31.06 u. is 1178,393 m/min, laatste duif 16.40.19 u. is 780,308 u. A. Capelle 1, 6, 23; J. Capelle 2, 7, 8, 9, 10, 12, 14,20,21,27,29, 30,35, 37,41, 47, 49, 51; F. Bal 3, 17, 33, 39; P. Hom mel 4, 11, 16, 32, 38, 43, 44; M. v.d. Mark 5, 13, 15, 19, 46; P. Vis 18, 31; D. Vaders 22, 25, 28; P. de Wilde 24; S. Berkey 26, 36,40, 48, 50; A. Havermans 34; H. Buitenhuis 42. 45. De Reisduif Scherpenisse, 287 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 09.48.07 u. is 1213,631 m/min, laatste L. Hage 1, 2, 27, 60, 66, 72, 88, 91; J.J. Bolier 3, 4, 6, 8, 11, 13, 14, 17, 25, 35, 36, 47, 51, 55, 58, 64, 95; A. Moerland 5, 12, 16, 18, 24, 41; L. de Kwak Kool- aard 7, 10, 19, 37, 44, 53, 80, 81, 86; P. Potappel; K.J. Priem 15, 28, 50; J. Moerland 20, 21, 45, 49, 63, 73, 78, 84, 90; A. Hage 22, 56, 61, 74, 89; W.J. Beurkens 23, 39, 94; D.J. Menheere 26, 32, 33, 46, 48, 76, 79; L. Potter 29, 31, 43, 83; C. de Graaf 30, 34, 38, 69, 70, 75, 92, 93; J.Y. Heyboer 40, 62, 65, 68, 71; Gebr. Suurland 42, 67, 96; Comb. Wols 52, 57, 77; C.D. Uijl 87. De Vredesduif Sint-Philipsland, 250 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 09.55.34 u. is 1179,931 m/min, laatste duif 10.50.29 u. is 874,514 m/min. R. Reijngoudt 1, 2, 7, 8, 10, 19, 20, 23, 26,31,37,42,57; J. Reijngoudt 3,9, 11, 13, 16, 21, 29, 33, 44, 47, 54; Comb. Reyngoudt en zn 4, 14, 28, 30, 38, 40, 46, 59, 63; Comb. Reijngoudt 5, 18, 43, 45, 51, 52, 55, 56, 58, 61; Gebr. Reijn goudt 6, 36, 53; J.F. Neele 12, 15, 25, 27, 32; Comb. Hoek 17, 24, 34, 39, 41, 50, 62; J. Quist 22, 35; S. Vermaas en zn 48,49,60. De Trouwe duif Tholen, 149 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 09.49.17 u. is 1211,742 m/min, laatste duif 10.25.26 u. is 960,060 m/min. K. v.d Berge 1, 7, 9, 10, 16, 30, 34, 35, 37; C. Moeliker 2, 3, 13, 14, 22, 25, 29, 32; J. Kegge 4, 5, 8, 11; L. v.d. Kleijn 6; C. Laban 12; P. Laban 15, 18, 19,21,27, 31, 38; P. v. Driel 17, 24; L. Hage 20,28; M.J. Laban en zn 23, 26; J. v. Dijke 33; T. Teunissen 36. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 338 duiven van 14 deelnemers. Eerste duif 09.57.07 u. is 1192,142 m/min, laatste duif 11.22.39 u. is 714,399 m/min. Mevr. I. Quist 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 27, 28, 29, 30,3134, 37, 52, 56, 58, 76; J. Benningshof 4, 36, 39, 48, 50, 64, 67, 75, 85; A.W.A.P Bolijn 26, 33, 35, 40, 43, 47, 53, 54, 55, 71, 72; P.J.J. Wolse 32, 44, 45, 46, 59, 61, 65, 66, 69, 70; J. de Rijke 38,51,57, 63, 68, 73; H.T. v. Hemert 41, 60, 62, 79, 80, 81; W. Openneer 42, 49; Comb. Bolijn 74; A. Gebraad 77; P. Potappel 78, 83; D. de Wilde jr 82, 84. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 248 dui ven van 19 deelnemers. Eerste duif 09.51.17 u is 1216,467 m/min, laatste duif 10.19.43 u. is 1010,924 m/min. A. Capelle 1, 3, 4, 8, 20, 22, 24, 34, 37„ 45; D. Vaders 2,11, 12, 28, 30,31, 39; J. Capelle 5, 7, 17, 29, 38; F. Bal 6, 32, 46;" C. Hommel 9,55,62; P. de Wilde 10,41, 50; A. Havermans 13, 15, 16, 19, 21, 36, 43, 57; L. Hoek 14, 26, 54; M. v.d. Mark 18,35,59,60; P. Hommel 23,27,42,52, 53, 56, 61; T. v. Daalen 25, 40, 48, 49, 58; T. de Graaff 33, 44, 51; S. Berkey 47. Tennis Op de banen van de Ruucstoppe len in Sint-Philipsland begint za terdag het dubbeltoernooi. Er staan ruim 140 partijen gepland, met de finales op zondag 1 sep tember. Een hele klus dus voor wedstrijdleider Jan Kot. De, deel nemers komen niet alleen uit Tho len, maar ook uit West-Brabant, Schouwen-Duiveland, Goeree- Overflakkee en de regio Rotter-' dam. Alle categorieën zijn verte-', genwoordigd, van de D2 (8) tot de B2 (4). Op vrijdag 30 augustus is er een feestavond met live muziek en een - voor de deelnemers gratis; - Chinees buffet. De hoeveelheid goederen wordt ieder jaar meer op de rommel markt van de N.H. kerk in Oud- Vossemeer. En de verscheidenheid is groot. Je kon er zaterdag een bloemenvaas of glazen aantreffen, maar ook computers, meubel stukken en knuffelbeesten. Boe ken waren er zelfs zoveel dat ze niet eens allemaal uit de dozen waren gehaald. De markt wordt al zo'n dertig jaar gehouden en er komen altijd heel veel mensen op af. Zaterdagmorgen was het al meteen erg druk. Naast de 'rom mel' werden ook andere spullen te koop aangeboden: wafels, appels, bloemen, oliebollen en lappen stof. Wie dat wilde, kon iets drin ken. De bruto-opbrengst bedroeg 4268,24 euro en dat was zo'n 700 euro meer dan vorig jaar. Daar van kwam 590 euro uit de ver koop van oliebollen, wafels, ap pels en bloemen, terwijl de zendingskrans 600 euro 'verdien de' en het Bijbelgenootschap 60 euro. Twee volle wagens met res tanten werden maandag afge voerd naar de milieustraat. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 7