Verdachte bekent niet 'Eigen dochter trouwen is bijzonder' Plaatselijk nieuws Eigenheimer zestien cent 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 augustus 2002J Tractor raakt auto's Verkeersbrigadiers tekort Avondgebed anders Zingen voor nieuw orgel Erfpacht Gladdines Val op schelpen Pleinfeest bij Die Heenetrechtschool Grond Van der Zande Hennepkwekerij ontdekt Portemonnees weg Playbackshow Diefstal uit auto Winkeldiefstal Pannenkoeken voor bewoners Boswei Tractor in brand Tien vissers blij met paling Fietstocht afgeblazen Bestel-/Bedrijfsauto's Bolier koopt perceel Langeweg vier weken afgesloten Richtingwijzer Boete baldadig gedrag Ruim 1800 euro voor Guatemala Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Plan Graefnisse EHBO-cursus Keurslagerij J.A. Geilings Ons Dorpshuis Tholen Een tractor met aanhanger die achter uit reed, beschadigde dinsdagmorgen drie geparkeerde auto's op de Markt en in de Stoofstraat. De 17-jarige trac torbestuurder uit Roosendaal reed in eerste instantie door omdat hij niets van de aanrijding had gemerkt. Het schadebedrag is onbekend. Voor onbepaalde tijd staan er geen verkeersbrigadiers op de oversteek plaatsen bij de basisscholen aan de Molenvlietsedijk. Coördinator Jolanda van Zetten heeft onvoldoende vrijwil ligers en noemt de situatie 'zeer nij pend'. Om een volledig weekrooster te kunnen maken, zijn nog 15 mensen nodig. Met 40 vrijwilligers komt ie dereen één ochtend of middag in de week aan bod. „Het is moeilijk om van de huidige groep mensen meerde re keren in te zetten, want ze werken bijna allemaal of hebben andere ver plichtingen. En je kunt het, vind ik, niet maken om de ene dag wel en de andere dag niet te brigadieren. Want dat schept alleen maar onduidelijkheid naar de ouders." Voor de vakantie zijn een aantal brigadiers gestopt die een jaar of zes actief zijn geweest. Vaak heeft het ermee te maken dat iemand geen kinderen meer op school heeft. Via de basisscholen zijn inmiddels brieven verspreid met een oproep om de verkeersbrigade te versterken. Eén reactie kreeg mevr. Van Zetten tot nog toe. „Er zitten zo'n 800 kinderen op de scholen, dus dan zou je toch ouders genoeg moeten hebben die willen hel pen." Tevreden met de situatie is de coördinator niet. Ze heeft al gevaarlij ke situaties geconstateerd met het ver keer. Het oecumenisch avondgebed dat al een aantal jaren wordt georganiseerd door een aantal kerken, wordt voor taan op een wat andere manier inge vuld. Er komt meer aandacht voor mu ziek en meditatie. Een gastvrouw zal de avonden inleiden, waarna een spre ker het overneemt. Deze komt afwis selend van de R.K. Kerk, de Gere formeerde Ichthuskerk, Hervormde Gemeente Immanuël, Christenge meente en Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB. Het avondgebed is vanuit die verschillende kerken opge zet om elkaar te ontmoeten en te zien wat hen bindt. Het moet de deelne mers een moment van rust geven in het drukke leven van alledag. Elke veertien dagen wordt het avondgebed gehouden, de eerste keer op woensdag 4 september om half acht. Dit seizoen zijn de bijeenkomsten in het gebouw van de NPB aan de Oudelandsestraat. De voorganger van de NPB, ds. Pe ters, zal het seizoen openen. In de Rehobothkerk van de Gerefor meerde Gemeente wordt 31 augustus een koor- en samenzangavond gehou den. Voor de laatste keer zal het Strub- be/Huyser-orgel de koorzang begelei den. In september zal het orgel zijn nieuwe bestemming vinden in de her vormde wijkgemeente van Krimpen aan den Llssel. Het orgel werd bijna 20 jaar door de Gereformeerde Gemeente gebruikt. Om de herinneringen levend te houden is er op de valreep nog een zangavond georganiseerd. Het man nenkoor Rehoboth, het gemengd koor Crescendo, het jongerenkoor Hananja en het jeugdkoor Sjaloom zullen di verse psalmen en liederen ten gehore brengen. De koorzang zal worden af gewisseld door samenzang. De orga nisten Bram Bout, Paul Heijboer en Eric Quist zullen de avond muzikaal omlijsten en ds. C. de Jongste zal een meditatie houden. De opbrengst van deze zangavond is bestemd voor het orgel dat in de nieuwe kerk zal worden geplaatst. Het historische Van Oecke- lenorgel uit 1841 dat is aangekocht, zal in het tweede kwartaal van 2003 geplaatst worden door orgelbouwer Steendam uit Roodeschool. De zang avond begint om 19.30 uur. De gemeente heeft grond in erfpacht uitgegeven voor de nieuwe bakkerij van Ad Gladdines op bedrijventerrein Welgelegen, zo blijkt uit de raads- agenda van maandagavond a.s. Daar mee beperkt het bedrijf zijn investe ring omdat de grond niet aangekocht wordt. Wel moet elk jaar een erf pachtscanon aan de gemeente betaald worden. Een 64-jarige man uit Bergen op Zoom is woensdagmiddag aan de Oesterdam dermate gewond geraakt, dat hij met een ambulance naar het ziekenhuis is gebracht. De man wan delde op de slikken en bleef met zijn voet achter wat wier hangen toen hij eigens overheen wilde stappen. Hij viel, precies op een hoop schelpen, en liep diepe snijwonden op. Deze zijn in het ziekenhuis gehecht. Oud- Vossemeer Op het schoolplein van Die Heene trechtschool wordt vrijdagavond van half zeven tot half negen het jaarlijke pleinfeest gehouden. Dit jaar staat het feestelijk gebeuren geheel in het teken van kastelen. Voor jong en oud zijn er diverse spelletjes en ook draait tijdens het pleinfeest het rad van avontuur. Koffie, thee, limonade en hapjes wor den op een terras geserveerd. De op brengst van deze activiteit gaat naar de school. Klussenbedrijf Van der Zande uit Sint- Annaland, dat bezig is met de bouw van een loods op het bedrijventerrein, heeft van de gemeente een strook van tien meter grond bijgekocht. De gemeente heeft de twee poten van het bedrijventerrein Klaverveld met platen aan elkaar verbonden om het parkeren van vrachtwagens mogelijk te maken en ook de toegankelijkheid voor leveranciers van de daar geves tigde ondernemingen te verbeteren. Er zijn nog twee kleine kavels beschik baar voor bedrijven die zich daar nieuw willen vestigen of uit de dorps kom willen verplaatsen. Sint-Annaland Bij het ontruimen van een woning aan de Tienhoven is donderdagmiddag een hennepkwekerijtje aangetroffen. Door de politie zijn 40 planten en twee lam pen in beslag genomen. Tegen de be woonster is proces-verbaal opge maakt. D.V. maandag 26 augustus wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Stavenisse Uit een woning aan de Nieuweweg zijn vorige week woensdag op klaar lichte dag, tussen kwart voor twaalf en twee uur, twee portemonnees wegge nomen met persoonlijke papieren. Stichting Actief Stavenisse organiseert weer een playback- en een soundmix- show. Dat is pas op 2 november, maar deelnemers kunnen zich nu al aanmel den bij Elles Steendijk, Schoolstraat 15. Naast naam, leeftijd en telefoon nummer dient men de naam van de ar tiest en het liedje te vermelden, én of men meedoet aan de playback of aan de soundmix. Op de betreffende avond moeten de liedjes vooraf op cd afgegeven worden. Uit een aan de haven geparkeerde auto werd woensdagavond kleding, een autoradio en een mobiele tele foon gestolen. De eigenaar ontdekte de inbraak 's nachts om half twee. De gestolen spullen hebben een waarde van enkele honderden eu ro's. De schade aan de auto bedraagt enkele tientallen euro's. Een 56-jarige Duitser werd donder dagmiddag om tien voor zes door de politie aangehouden wegens het ple gen van een diefstal in een winkel aan de Voorstraat. De man kreeg een bekeuring van 115 euro. Door de bewoners van de Boswei werd de schoolvakantie op een fees telijke manier afgesloten. Een der tigtal kinderen kwam buiten bij el kaar om pannenkoeken te eten. De moeders hadden de lekkernijen ge bakken, terwijl de vaders hand- en spandiensten verrichtten bij het klaarzetten van de tafels. De kinde ren werden na het eten van de pan nenkoeken nog verrast met een ijsje. Aan de Kerkweg is vorige week woensdagmiddag een tractor op het land in brand gevlogen. Eigenaar Nieuwenhuize was net met een la ding graan naar Sint-Maartensdijk toen het gebeurde, rond half vijf. De brandweer kon niet voorkomen dat de cabine volledig uitbrandde.Voor de blusgroep was het de derde keer dit jaar dat ze moest uitrukken. Sint-Maartensdijk Hengelsportverenging de Ooster- scheldevissers organiseerde vrijdag avond in het Schelde-Rijnkanaal bij Rilland een palingwedstrijd. Van de 22 deelnemers gingen er tien met paling naar huis. De viswedstrijd werd gewonnen door Johnny Noom die een meter vis ving. De uitslag is: 1. Johnny Noom 100 cm; 2. Sander Aarden 79 cm; 3. A. Aarden 57 cm; 4. H. Kloet en Sander v.d. Rhee met 37 centimeter vis. Voor de zomer competitie staat er zaterdagmiddag tussen vier en zeven uur een wed strijd op het programma. Voor het tweede achtereenvolgende jaar is de fietsmeerdaagse afgelast. Dinsdag zou de eerste van drie avon den fietsen zijn. Maar de voortdurende regen en vooral het onweer deed het evenementencomité Smalstad aan het einde van de middag besluiten, de tocht af te blazen. Een dag opschuiven zag men ook niet zitten, zodat het hele evenement nu geen doorgang vindt. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Bestratingen Bolier c.v. koopt de grond op het industrieterrein alsnog van de gemeente. Toen de onderne ming zich daar een aantal jaren gele den vestigde, werd de voorkeur gege ven aan erfpacht om de investering voor de nieuwbouw van een bedrijfs pand met woning te beperken. Nu geeft Bolier de voorkeur aan koop in plaats van het jaarlijks betalen van de erfpachtscanon. Scherpenisse De reconstructie van de Langeweg gaat volgende week beginnen. De ge meente start met de aanleg van riole ring en bestrating in het gedeelte tus sen de Poortvlietsedijk en de Laban Deurloostraat. In verband met de werkzaamheden is de Langeweg vier weken afgesloten voor alle verkeer. De omleidingsroute wordt met borden aangegeven. Als alles volgens plan verloopt dan wordt de straat op maan dag 23 september weer opengesteld. Naar aanleiding van verzoeken uit het bedrijfsleven gaat de provincie Scher penisse vermelden op de bewegwijze ring bij de T-splitsing van de Reimers- waalseweg met de Nieuwe Postweg. De ANWB is gevraagd een plan op te stellen met een kostenraming. Poortvliet In de Noordstraat is zaterdagavond een 16-jarige jongen door de politie bekeurd omdat hij in een baldadige bui over een personenauto heen liep. De auto liep door deze dwaze actie geen schade op. De rommelmarkt van de Gerefor meerde Kerk heeft zaterdag 3755 euro opgebracht. Het is nog een voorlopig bedrag, maar D. Coppoolse is meer dan tevreden. „Het is weer meer dan vorig jaar, terwijl we ongeveer twee derde van het bezoekersaantal van toen hadden." De helft van de op brengst is voorde kerk, de andere helft voor een project in Guatemala van Kinderen in de Knel. Deze kerkelijke organisatie steunt projecten die aan rechteneduactie voor kinderen doen Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag «Magere hamlappen 1 kilo 5,- Malse riblappen 500 gr. 3,80 Mag. speklappen 500 gr. 2,50 Blinde vinken 400 gr. 2,40 ^varkensschnitzels ♦Nasivlees ♦Babi pangang 1 kg 1 kg 6,80 3,50 Schouderham 150 gram 1,- Boterhamworst 150 gram 1.- Varkensrollade 100 gram 1,- Grillworst 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 5 halen 4 BETALEN X Advertentie I.M. om zo bij te dragen aan hun waardig heid, weerbaarheid en welzijn. En een eerste stap te helpen zetten op weg naar een beter leven. „Dit project vangt kinderen op na hun werk, zorgt voor een maaltijd en geeft lessen. Op die manier nemen hun kansen toe", legt Coppoolse uit. De rommelmarkt speelt zich af rond en in zijn schuur aan de Stoofstraat. Het hele jaar door worden spullen verzameld. Het aanbod varieert van huishoudelijke artikelen tot boeken, speelgoed, meubels en elektrische ap paratuur. Een bezoeker die even in een luie stoel gaat zitten voor een praatje, besluit om de stoel maar met een te kopen. Op het voorterrein staan de verkopers onder parasols en dat is geen overbodige luxe bij deze hitte. Iets te drinken wordt In de schuur ge schonken. Er is een stand met infor matie over Kinderen in de Knel. Daarnaast biedt R Alkema fruit te koop aan. Hij is tevreden, zegt hij. Coppoolse vertelt dat de rommel markt ook een sociaal gebeuren is. „Een heleboel gemeenteleden steken een handje toe." Behalve verkopen, wordt alles tevoren gesorteerd. En na afloop moet er opgeruimd worden, waarbij de overgebleven zaken even eens grof gesorteerd worden om ze te kunnen aanbieden op de milieustraat in Sint-Maartensdijk. De organisatie van de zomermarkt zou de rommelmarkt graag in de dorpskom zien. Maar Coppoolse vindt het bezwaar van het heen en weer brengen van de spullen te groot. Hij beaamt dat beide evenementen el kaar kunnen versterken. „Dat gebeurt ook al, want ik heb diverse mensen gesproken die zowel bij ons als op de zomermarkt een kijkje namen." Sint-Philipsland Op de raadsagenda van maandag avond staat de gedeeltelijke goedkeu ring van bestemmingsplan Graefnis se, de nieuwe woonwijk die projectontwikkelaar Stienstra heeft gepland aan de Zuiddijk. Alleen aan de bestemming wonen op het perceel Plataanstraat 1 wordt door gedepu teerde staten goedkeuring onthouden. B. en w. stellen de gemeenteraad voor geen beroep in te stellen en zich neer te leggen bij deze situatie. D.W.J. Nagtegaal had destijds bezwaar ge maakt tegen de bestemming wonen omdat hij voor het perceel Plataan straat 1 de bedrijfsbestemming auto handel wilde handhaven, wat volgens het uit 1983 daterende bestemmings plan toegestaan was. Nagtegaal had ook bezwaar tegen de afstand van 30 meter die volgens plan Graefnisse tussen de bestaande school en de omliggende bebouwing is gepland. De enige reden waarom hij daarvan wilde afwijken, was vol gens Nagtegaal dat het financieel aan trekkelijk was om hier huizen te bou wen. Wat ruimtelijke ordening betreft, is dat aspect volgens de provincie echter niet van belang. Daarom wordt vastgehouden aan de landelijke norm van 30 meter. De bezwaren van W.Suijkerbuijk te gen een voetpad naast zijn huis, wat kleine criminaliteit zou kunnen be vorderen (vernielen coniferen, paal tjes, heggen), werden ongegrond ver klaard. Hiervan was geen aangifte gedaan bij de politie en de gemeente was er ook niets van bekend. Suijker- buijk wilde verder een waterbuffer in plaats van woningbouw naast zijn perceel en een grotere afstand van de nieuwe wijk tot het stiltegebied Oos- terschelde. Maar die twee zaken had hij eerder niet in zijn bezwaar bij de provincie aangekaart, zodat het vol gens de regels door de provincie niet in beschouwing werd genomen. De EHBO-vereniging organiseert in het komende winterseizoen een cur- Ondanks de zware regenval van dins dag (zo'n 34 mm in Oud-Vossemeer) werden er gisteren nog 157 ton aard appelen aangevoerd op de veiling in Sint-Annaland. En dat was de helft meer dan dinsdag, toen er maar net honderd ton was. Ten opzichte van vorige week is de aanvoer aanzienlijk lager. De prijzen stabiliseerden zich. De hoogste prijs werd gisteren voor een kilo Eigenheimers betaald: 16 eu rocent. Sommige rassen raken op. Zo werden er gisteren geen Doré's, Pre mières en Gloria's meer geveild. Woensdag 21 augustus: Frieslander 8, Nicola 10, Eigenheimer 15-16, Bildtstar 13, bonken 12, drielingen 5, kriel 25-29, aanvoer 157 ton. Dinsdag 20 augustus: Doré 9-11, Gloria 5-6, Frieslander 8, Nicola 9, Eigenheimer 15, Bildtstar 13-14, bon ken 7-13, drielingen 5-6, kriel 25-37. A.s. maandag 26 AUGUSTUS kunt u uw KEURSLAGER- SPAARPUNTEN VERZILVEREN! Dit kan van 9.00-12.00 uur en van 13.00 -17.00 uur Fam. Geilings Voorstraat 28 Advertentie I.M. sus voor nieuwe hulpverleners. De cursus die van oktober tot en met april wordt gehouden, wordt gegeven door een kadermedewerker van de EHBO en een arts. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij mevr. J. Wagemaker, Karreveld 2a, tel. 572717. Kogeltje treft dirigent Euterpe tijdens American patrol Een 28-jarige inwoner uit Sint-Maartensdijk is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 1 uur door de politie aangehouden omdat hij ervan wordt verdacht eerder die avond om 20.35 uur dirigent Peter de Rooij tijdens de repetitie van Euterpe te hebben beschoten. De dirigent liep door het ko geltje uit een luchtbuks iets onder zijn linker oksel een bloeduitstorting op. Volgens De Rooij moet het schot uit de richting van de Wilhelmina- straat gelost zijn. De politie nam op aanwijzingen de buks in beslag. De verdachte heeft niet bekend. Bij de alleenwonende man werd geen muni tie aangetroffen. In het laboratorium wordt onderzocht of er die vrijdag avond met de buks geschoten is. De politie stelde een buurtonderzoek in, dat nog voortduurt. De verdachte werd na verhoor vrijgelaten. De fanfare uit Sint-Maartensdijk kennen. Na de pauze zijn we verder hield vrijdagavond de eerste repeti tie na een vakantie van vijf weken. „Het was dusdanig prachtig weer, dat we besloten om buiten te spelen. De voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat is voor onze groeiende muziekvereniging - in middels hebben we al vijftig muzi kanten - toch al te klein en zeker met zulk warm weer is een repetitie in de open lucht dan welkom. Vorig jaar hebben we dat ook een keer ge daan. We waren vijf kwartier bezig, toen tijdens de uitvoering van 'American patrol' het schot werd gelost. Het was een vreemd gevoel en ik had direct het idee, dat het een schot moest zijn en geen insecten- beet. Mijn linker arm sloeg naar be neden en ik heb het dirigeren toen nog even vervolgd met mijn andere hand, waarna we een pauze ingelast hebben. Ik heb toen direct de politie gebeld en we hebben geprobeerd om het kogeltje te vinden, maar he laas is dat op het gras niet gelukt. Ik stond met mijn gezicht naar het Ro- de-Kruisgebouw toe, zodat het schot uit de Wilhelminastraat geko men moet zijn. We zijn niet gestopt, want ik dacht: we laten ons niet gegaan met de mars 'Army of the Nile' maar toen kwam de politie, zodat we de repetitie toen hebben beëindigd", aldus dirigent Peter de Rooij uit Kloetinge. Hij spreekt over 'een opmerkelijk bericht dat landelijk de aandacht getrokken heeft.' „Mijn zuster uit Eindhoven belde me op hoe het met me ging, want die had het in het Eindhovens dagblad gelezen en ook in Gronin gen heeft het in de krant gestaan. Het is ook heel bijzonder, ja zeg maar gerust een achterlijke erva ring. Waarschijnlijk zal één van de omwonenden de repetitie in de open lucht als hinderlijk hebben ervaren, maar klachten hebben we niet ont vangen. Vorig jaar is de repetitie in de open lucht ook zonder problemen verlopen. En of je nu binnen in de oude kleuterschool - met de ramen open bij warm weer - of buiten repe teert, dat maakt ook niets uit", aldus De Rooij. Hij staat morgenavond opnieuw voor Euterpe. „Ik ben er niet bang van", zegt de dirigent. In verband met het politieonderzoek bracht hij maandag nog een bezoek aan de dokter om de verwonding of ficieel te laten vaststellen. Carla Thijssen vond het erg leuk om haar dochter Martine in de echt te verbinden met Johnny Potappel. De afgelopen vierenhalf jaar sloot ze jaarlijks tussen de tien en twintig huwelijken. Maar vrijdag was het een bijzondere dag voor Carla Thijssen. In het gemeente huis in Sint-Maartensdijk voltrok ze het huwelijk van haar dochter Martine van der Aa met Johnny Potappel. Natuurlijk wil je dat als bruidspaar graag, wanneer je moeder buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand is. Ove rigens liet Carla de toespraken over aan ambtenaar Leen den Braber, omdat ze er niet helemaal gerust op was dat ze niet geëmo tioneerd zou raken. Maar het vragen van het ja-woord, het wis selen van de ringen, voorlezen en tekenen van de akte en uitreiken van het trouwboekje nam de moeder van de bruid voor haar rekening. Bij de ringen werd ze trouwens geholpen door Johnny's nichtje Denise den Engelsman, die deze aan een hengeltje naar het bruidspaar bracht (de brui degom is een fervent sportvisser). De opa en oma van Martine (die volgende week 20 wordt en werkt als leerling-verpleegkundige) tra den als getuigen op, evenals de vader en de zus van Johnny (23 jaar en metaalbewerker bij Goedhart). Het was bijzonder om haar eigen dochter in het huwelijk te verbin den, zegt Carla Thijssen. „Ik merkte wel dat ik me toch ook een beetje ambtenaar voelde." De speciale toga had ze niet aange trokken. Wel was ze tevoren ze nuwachtig. „Maar ook bij andere huwelijken vind ik het altijd weer spannend, dat is een gezonde spanning." Ze is dit werk als hob by gaan doen. „Toen ik destijds de solliciatiebrief op de post had gedaan, dacht ik: waar ben ik aan begonnen. Maar het is iedere keer weer leuk om te doen." Na de huwelijksvoltrekking reed het paar - dat in Sint-Maartensdijk gaat wonen - naar Stavenisse (de opa van de bruid fungeerde als chauffeur) voor het bruiloftsfeest. Predikbeurten Zondag 25 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Wüllschleger, Vlissing- gen. 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. v.d. Meer, Barendrecht. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Broere (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Berk. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. 16.30 u. afscheidsviering pastor Ver- lijsdonk. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. mevr. ds. Van Santé, Voor burg. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Catsburg, Goes. 18.30 u. ds. v.d. Heijden, Heinen- oord. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Tanis. 14.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 28/8 19.30 u. kand. Treur. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. 16.30 u. afscheidsviering pastor Ver- lijsdonk (in kerk Tholen). SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Samsom, Stad aan 't Ha ringvliet. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. (H.D.) ds. Lohuis, Scherpenisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Den Ouden, Nederhe- mert. 14.30 u. ds. Hoek, Sint-Annaland. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. mevr. Oele-Katsman, Goes. 14.30 u. mevr. ds. v.d. Zwaag, Nu- mansdorp. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 29/8 19.30 u. ds. Karens, Wer kendam. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Zorge. 17 u. kand. Snoek. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 28/8 19.30 u. ds. Kareis, Har- dinxveld-Giessendam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. nog niet bekend. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Er is nog niet over gedebatteerd in de Tweede Kamer, dus heeft het geen zin er tevoren over te gaan steggelen", zegt wethouder K.A. Heijboer van financiën. „Wat zal er van het voornemen overeind blij ven, in welke vorm worden ge meenten gecompenseerd. Allemaal vragen waar nog geen antwoord op is." Het gemeentebestuur verwacht van de eventuele afschaffing van de OZB geen lastenverlichting voor in woners, maar een lastenverschui ving omdat de compensatie uit de rijksbelastingen moet komen. Een ander voordeeltje dat huishoudens al enkele jaren krijgen van het rijk - de Zalmsnip - wil het nieuwe kabi net eveneens afschaffen. Zowel het rioolrecht als de afval stoffenheffing moet kostendekkend zijn, is het uitgangspunt van de ge meente. Ten aanzien van het inza melen van huisvuil staan grote ver anderingen op stapel. Nu doen de gemeenten dat nog zelf via hun ge meenschappelijke regeling Olaz, maar er is een Zeeuwse reinigings dienst (ZRD) in de maak in samen werking met het nutsbedrijf Delta. Naast de woonlasten gaan ook de honden- en de forensenbelasting omhoog, met 11%. De huren van gymzalen, dorpshuizen en peuter speelzalen, alsmede het kaartje voor het zwembad stijgen met hetzelfde percentage, de huur van de sportvel den met 12%. De leges voor de bur gerlijke stand gaan met 17,5% om hoog, die voor bouwvergunningen met liefst 60%, de lijkbezorgings- rechten met 29% en het tarief voor de handelshavens met 30%. Als al deze verhogingen doorgevoerd wor den, zal er dankzij een hoger uitge vallen algemene uitkering 76.600 euro overblijven en die wil het ge meentebestuur in de algemene re serve stoppen om de verwachte be zuinigingen van het rijk op te vangen. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. ma t/m vr 17-8 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bruchmann, Steenbergen, tel. 0167-563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 aug. donderdag 22 4.22-16.42 vrijdag 23 5.02-17.17 zaterdag 24 5.37-17.47 zondag 25 6.12-18.17 maandag 26 6.42-18.47 dinsdag 27 7.12-19.17 woensdag 28 7.42-19.47 donderdag 29 8.07-20.22 vrijdag 30 8.42-20.57 do 22/8 23.30 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 26 t/m 29 aug. Fietsvierdaagse. 30 en 31 aug. Braderie. 31 aug. Openstelling Dorkasdepot, Regentessestraat 50,9.30-11.30 u. 31 aug. Koor- en samenzangavond, Rehobothkerk 19.30 u. 5 sept. Chr. ouderenver. met spreker ds. De Goei 'Het beste deel komt nog', De Wingerd, 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 23 aug. Pleinfeest, Die Heenetrecht school, 18.30-20.30 u. 27 aug. Inloopavond skatevoorzie- ning, Vossenkuil 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m 31 okt Exposities bijbelse platen, blikken en munten, de Meestoof, di t/m za 14-17 u. 24 aug. Barbecue leden Smash '76, Tienhoven 38. 29 aug. Presentatie concept-structuur- visie havengebied, Wellevaete 19.30 u. 31 aug. Invitatietoernooi Smash, Wel levaete 9-18 u. SINT-MAARTENSDU K 26 aug. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 19.30 u. 28 aug. Vergadering comm. ontwikke ling, gemeentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 31 aug. Openstelling Dorkasdepot, Platteweg, 9.30-12 u. 2 en 3 sept. De Biechtspiegel, café Zeelands Welvaren, 20.30 u. SINT-PHILIPSLAND 31 aug. Zeskamp Noad en Concordia, sportpark 14 u. BERGEN OPZOOM t/m 1 sept Tentoonstelling Vander Vegt, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 30 aug. t/m 7 sept. Huiveren in het Hof, Markiezenhof. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The sum of all fears - do en zo t/m wo 20 u„ vren za 21 u. Sproet - vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u„ zo 14 en 16 u„ wo 14 u. ROXY II: Men in black 2 - do en zo t/m wo 20 u„ vr 21.30 u„ za 18.45 en 21.30 u. Stuart little 2 (Ned. gespr.) - vr en za 18.45 u„ zo 14 u. Lilo Stich - za en wo 14 u„ zo 16 u. CINEM'ACTUEEL: Stuart little 2 (Ned. gespr.) - do t/m zo en wo 14 u. Eight legged freaks - do 18.30 u„ vr en za en ma t/m wo 18.30 en 21.15 u„ zo 16.15 u. Spirit: Hengst van het woeste westen (Ned. gespr.) - zo 16.15 u. The sweetes thing - do t/m za 14 en 18.30 u., zo 14 u„ ma t/m wo 18.30 u. High Crimes - do t/m za en ma t/m wo 21.15 u„ zo 16.15 u. Jimmy Neutron wonderkind - do t/m zo en wo 14 u. Men in black II - do t/m za en ma 18.30 u. 40 days 40 nights - do t/m zaen wo21.15u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. Hable con ella - ma en di 20.30 u. Aan investeringen voor volgend jaar springt de bouw in het oog van een nieuwe brandweerkazerne in Sint- Annaland, wat 378.000 euro vergt. Maatregelen om de grondwaterpro- blematiek aan te pakken in een deel van Sint-Philipsland vragen 477.120 euro, restauratie van de molen in hetzelfde dorp 144.480 eu ro en renovatie van Ons Dorpshuis in Anna Jacobapolder 125.000 euro. Ook uitbreiding van de Wellevaete in Sint-Annaland is voor volgend jaar voorzien en daarvoor is 255.000 euro nodig. De bouw van een muziekoefenlokaal vergt 378.000 euro en het maken van een verbinding tussen de noordelijke en de middelste Vest in Tholen 252.000 euro. Aan het uitbreiden en aanpassen (beveiligen) van diverse schoolgebouwen denkt het gemeen tebestuur volgend jaar 610.000 euro kwijt te zijn. En het verkeersplan voor Sint-Maartensdijk vergt 76.440 euro. Automatisering in het gemeentehuis vraagt 408.000 euro en voor de hertaxatie van onroerend goed is 381.360 euro nodig. Ook de nieuwbouw van het gemeentehuis prijkt op de investeringslijst. Hier voor is 11,8 miljoen euro nodig (prijspeil 2005).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2