Provincie Zeeland Nieuw verschenen Begroting 2003 Last van vliegen? van fTJoute Hl Zanco Mode Zanco Mode interieurs Uw VIP- Card ■Officiële Mededelingen Gezellig die Krabbenfoor Zanco heeft er speciale prijsjes voor VIPCARDAKTIE Donderdag 25 juli 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 30/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Gedeputeerde Staten hebben de ontwerp-begroting 2003 gepresenteerd. In verband met de komst van een nieuw college wordt in de begroting weinig nieuw beleid aangekondigd. Werk aan de weg In beroep Diversen Verordening water huishouding Ontheffingen Flora- en faunawet Nu speciale aanbiedingen in luxaflex en rolhorren OP MAAT GEMAAKT 60 80 100 120 140 160 80 100 134,- 139,- 145,- 150,- 156,- 150,- 156,- 162,- 170,- 175,- 167,- 175,- 181,- 190,- 197,- 185,- 194,- 202,- 206,- 216,- 203,- 212,- 219,- 227,- 233,- 220,- 228,- 235,- 246,- 256,- 120 140 160 prftrP Albeda college Oude Tonge Hogeschool Zeeland Alleen geldig tijdens de Krabbenfoor Kortemeestraat 9, 4611 TK Bergen op Zoom, telefoon 0164-263485 (in 't Vierkantje) ni| aanvragen Abdij ven, waarin alle activiteiten tot dusver staan vermeld en welke activiteiten er nog moeten plaat vinden om tot de uiteindelijke Inte grale Visie van de Deltawateren te komen. Meer informatie is ook te vinden op de website van het pro ject: www.deltainzicht.nl. Nieuws Kanovaren op het Veerse Meer. Meer weten Zowel de nieuwsbrief Rondom het Veerse Meer als de nieuwsbrief Delta InZicht zijn verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 60014330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e- mailinfocentrum@zeelandnl Bij het informatiecentrum is ook een gratis abonnement van beide uitgaven te bestellen. Nieuwsbrief 6 van het herstructu reringsproject Rondom het Veerse Meer is uit. In dit num mer wordt aandacht besteed aan één van de partijen binnen het project, namelijk de Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie (ZL- TO). Er wordt ingegaan op een aantal zorgpunten die het ZLTO heeft ten aanzien van het water peil van het Veerse Meer, de wa terkwaliteit, de natuur en het land schap. In de nieuwsbrief wordt verder een portret van een paling visser op het Veerse Meer gege ven, wordt de stand van zaken van het project behandeld en wordt er informatie gegeven hoe er binnen het project wordt omge gaan met de toeristische plannen van ondernemers in het gebied. Verder broedvogels van de Schotsman, een rondje met een pontje en de verbetering van de toegankelijkheid. Voor meer informatie kan ook worden gekeken op de website van het project. De website is als volgt te vinden: http://www.zee- land.nl vervolgens 'beleid' aanklik ken en dan 'Rondom het Veerse Meer'. Nieuwsbrief Delta InZicht Het provinciaal bestuur van Zee land is de initiatiefnemer van de Integrale visie Deltawateren. Sa men met de provincies Noord-Bra bant en Zuid-Holland en andere partijen wordt de visie opgesteld voor de Ooster- en de Wester- schelde, het Veerse Meer, Kram mer, Volkerak, Zoommeer, Mar- kiezaatmeer, Grevelingen, Haringvliet, Hollandsch Diep en Voordelta, waarbij de oevers van de wateren ook worden meegeno men in de visie. Het project heet Delta Inzicht en heeft net haar vijf de nieuwsbrief uitgegeven. Hierin uitgebreid aandacht voor het slot debat, dat op 13 juni j.l. in de Za- ete in Yerseke plaatsvond. Er wordt ook een Deltaplanner gege- Vanaf 12 augustus 2002 wordt de Sloeweg (N254) afgesloten in verband met onderhoudswerkzaam heden en de aanleg van ro tondes. De gele borden langs de A58 zijn in ver band met de komende af sluiting reeds geplaatst. In Abdijnieuws van volgende week wordt uitgebreider in gegaan op de werkzaamhe den en de verkeersmaatre gelen die genomen moeten worden gedurende de pe riode dat de weg is afgeslo ten. Industrieterrein Kruiningen. In totaal gaat er volgens de prog noses volgend jaar 194 miljoen euro om bij het Zeeuws provinci aal bestuur. Het meeste geld wordt uitgegeven in de sector ver keer en vervoer, 93,9 miljoen eu ro. De sector welzijn komt op ruim 44 miljoen euro en in het mi lieubeheer wordt 15,6 miljoen eu ro besteed. Recreatie en natuur gaan 9,8 miljoen euro kosten en de waterhuishouding 5,5 miljoen euro. Voor economie en agrari sche zaken wordt 7,5 miljoen be groot. Aan de inkomstenkant staan be dragen van rijksuitkeringen uit het provinciefondsen die voor speci fieke doelen. Beide uitkeringen bedragen 63 miljoen en vormen min of meer de basis van de be groting. Via de opcenten op de motorrijtuigenbelasting komt 22 mijjoen euro binnen en de ver- voersopbrengsten van de veer diensten over de Westerschelde worden nog geschat op 3 mil joen euro. Uit de reserves die de provincie in de loop van de jaren heeft opgebouwd wordt 21 mil joen euro beschikbaar gesteld voor de begroting van volgend jaar. Al deze gegevens blijken uit de begrotingsbrief 2003. Beleid Behalve de cijfermatige opzet wordt in de begrotingsbrief het beleid voor het komende jaar uit de doeken gedaan. Als in maart volgend jaar een nieuw college aantreedt, is dat niet de enige verandering. Het duale systeem doet zijn intrede in de provinciale politiek. Hoe de uitwerking daar van zal zijn wordt met spanning afgewacht. Het college consta teert dat het door hen opgestelde beleidsprogramma 'Over de drempel' voor het overgrote deel is uitgevoerd. Het Zeelanddebat heeft het college ervan overtuigd dat er in de samenleving een groot draagvlak is voor het mee denken over de toekomst van Zeeland. Economie en milieu Een evenwichtige groei en duurza me ontwikkeling van de Zeeuwse economie is de centrale doelstel ling. Volgend jaar wordt een extra impuls gegeven om samen met de gemeenten het midden- en kleinbedrijf te stimuleren om ook mee te doen met duurzaam on dernemen. Het milieubeleid wordt voortgezet op de manier zoals die beschreven staat in het milieubeleidsplan 'Groen licht'. Op grond van het Nationaal Milieu beleidsplan is er bijzondere aan dacht voor veiligheid. Door het uitvoeren van een milieuverken ning kan bijstelling van het milieu beleidsplan noodzakelijk zijn. Imago Vorig jaar is begonnen met de campagne die moet leiden tot verbetering van het imago van Zeeland. Voordat tot actie kon worden overgaan is onderzocht welke maatregelen nodig waren om het beeld van de provincie zo te beïnvloeden dat bedrijven zich er vestigen, waardoor de werkge legenheid gevarieerder kan wor den dan die nu is. Belangrijk ne vendoel van de actie is dat met een grote variëteit aan banen jon geren en hoger opgeleiden in Zeeland aan de slag kunnen. De eerste en tweede campagnegolf hebben heel wat positieve reac ties opgeleverd. Verkeer en vervoer Een van de belangrijkste feiten in 2003 is de opening van de Wes- terscheldetunnel. De verandering van verkeersstromen zal goed in de gaten gehouden worden, zo dat mogelijke knelpunten zo snel mogelijk in beeld komen. De Wes- terscheldetunnel en het opheffen van de veerdiensten hebben ge volgen voor de functies van we gen. Door de functieveranderin gen van wegen zullen het Rijk en de provincie overgaan tot een her schikking van het wegenbeheer. Opvragen De begroting en de begrotings brief zijn verkrijgbaar bij het pro vinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 60014330 LA Mid delburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. De begrotingsbrief is gratis: de begroting zelf kost 9,05 euro. Op 6 augustus 2002 zal de adviescommissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belanghebben den in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigingen komen de volgende zaken aan de or de: - om 15.00 uur wordt het bezwaarschrift van Bouwbedrijf Flipse te Kou- dekerke behandeld tegen een besluit van GS van 28 mei 2002 inzake de definitieve aanslag grondwaterheffing 2001 ingevolge de Grondwa terheffingsverordening. - om 15.30 uur worden de bezwaarschriften van ZMF Zeeuwse Milieu Federatie te Goes en Greenpeace Nederland te Amsterdam behan deld. De ZMF en Greanpeace maken bezwaar tegen een besluit van GS van 2 april 2002 inzake de acceptatie van twee meldingen op grond van artikel 8.19 lid 2 sub c de Wet Milieubeheer van Broom- chemie te Terneuzen. Het gaat om een wijziging van de installatie bezetting en het voorzien in een extra opslaglocatie voor residu. Om dat er geen wijzigingen optreden in de milieugevolgen hebben GS de melding geaccepteerd. Voor meer informatie over deze zaken kan tijdens kantooruren, op werkdagen, contact worden opgenomen met de secretaris van de ad viescommissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, telefoon nummer 0118-631377. Provinciale Staten hebben 28 juni 2002 de verordening Waterhuis houding Zeeland 2002 gewijzigd. De veranderingen hebben vooral betrekking op het onttrekken van grondwater. Gedeputeerde Staten hebben 15 juli 2002 besloten dat de verorde ning kan worden onderworpen aan een raadgevend correctief re ferendum. De verordening en het GS-besluit worden 30 juli 2002 gepubliceerd in het provinciaal blad. Ingaande 30 juli kan zes dagen lang tegen het GS- besluit tot het referendabel zijn van de verordening Waterhuis houding Zeeland 2002 schrifte lijk beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag; iedere kiesgerechtigde in Zee land binnen drie weken persoon lijk een verzoek indienen bij de woongemeente tot het houden van een provinciaal referendum. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen ver leend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen bedrijfsmatige visserij en wa teren is ontheffing verleend voor het doden, verwonden, vangen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van wilde eend en grauwe gans en daarbij ge bruik te maken van het geweer aan M. van Strien te Anna Jacoba- polder. De ontheffingen worden verleend voor de periode van da tum besluit tot en met 31 juli 2002. De ontheffingen hebben betrekking op de gronden aan de Oude Bakenweg te Sint Philips- land, gelegen in de gemeente Tholen. Bezwaar De ontheffing ligt van 26 juli 2002 tot en met 5 september 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd bui ten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijg- man (tel. 0118-631984) of de heer R. Stejjn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 5 september 2002 bezwaar tegen de ontheffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien - gelet op de be trokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg breed hoog Prijzen in euro's en inclusief montage Markt 23 - Sint-Maartensdijk - Telefoon 0166 66 23 82 Pak even uw zakboekje THOLEN 27 jul Dorkasdepot, Regentesse-straat 50,9.30 u. SINT-ANNALAND t/m 31 okt Exposities bijbelse platen, blikken en munten, de Meestoof, di t/mza 14-17 u. 27 jul Open dag proefveld studieclub groente- en bloemzaadteelt, Winkel- zeeseweg, 13.30-16 u. SINT-MAARTENSDUK 3 aug. Braderie. SCHERPENISSE 27 jul Dorkasdepot, Platteweg, 9.30 u. 27 jul Concours hippique Eendracht ruiters, Pluimpotterrein, 9 u. POORTVLIET 17 aug Zomermarkt, 13 u. SINT-PHILIPSLAND 27 jul Vogelexcursie, uitzichttoren Krammersluizen, 10 u. BERGEN OP ZOOM 25 jul Muziekoptreden Wenere, Wil- helminaveld, 20.30 u. 25 t/m 27 jul Bourgondische Krab- benfoor. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Spider Man- do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Lilo Stich - do t/m wo 14 u. ROXY II: Bad company - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. Stuart little 2 (Ned. gespr.) - do en ma t/m wo 14 u., vr en za 14 en 18.45 u., zo 14en 16 u. Voorpremière: Men in black II - wo 22 u. CINEM'ACTUEEL: Scooby-Doo - do t/m wo 14 u. 40 days 40 nights - do, vr, za, ma, di en wo 18.30 en 21.15 u„ zo 16.15, 18.30 en 21.15 u. Stuart little 2 (Ned. gespr.) - do 14 en 18.30 u., vr, za ma en wo 14 u„ zo 14 en 16.15 u., di 14 en 18.30 u. Men in black II - wo 22 u. Spider-man - do,vr, za, ma, di en wo 18.30 en 21.15 u., zo 16, 18.30 en 21.15 u. Spirit: Hengst van het woeste westen (Ned. gespr.) - do t/m wo 14 u. Spirit: Stallion of the cimarron (orig. versie) - vr t/m ma 18.30 u. Murder by numbers - vr t/m ma 21.15 u., wo 18.30 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. Hundstage - di 20.30 u. Corina Verwijs uit Sint-Philipsland slaagde voor boekhoudkundig me dewerker. Jacqueline Hoogendoorn uit Tholen ontving haar diploma sociaal-peda gogisch medewerker niveau 4. M. Cipek uit Scherpenisse slaagde voor de opleiding internationaal be drijfsleven en talen. C.J.W.J. Konings uit Poortvliet en J.P. van der Slikke uit Poortvliet ontvingen het diploma bedrijfseco nomie. VERVOLG VAN VOORPAGINA Er ligt vanalles en nog wat; een doos met boeken en tijdschriften, een koffer met gereedschap, bloempot ten, tegeltjes, onderzetters, een lamp, matten. Ze willen kleiner gaan wonen en zijn alvast maar begonnen met opruimen. .Meekrabbels', de bundel met 24 verhalen van Annie van Dalen uit Sint-Maartensdijk (uitgegeven in 1983) wisselt voor tien eurocent van eigenaar. In de doos met boeken ligt ook een stapel tje reproducties van het Slot van Sta- venisse. Het boekje met Zeeuwse liedjes is al weg. Voor de kinderen is er een spring kussen, bezoekers kunnen envelop pen trekken, ook voor de inwendige mens wordt gezorgd en er is muziek. Een stelletje jonge meisjes hebben een paar tafeltjes langs de weg ge zet. Op een ervan liggen schelpjes en steentjes. Ze kosten tien eurocent per stuk, zegt de middelste in het Duits. Ze kiest een mooie kiezel uit en biedt hem hoopvol aan. Een an der meisje rent heen en weer om oesterschelpen te halen: voor dertig eurocent worden ze te koop aange boden; ze zijn nog nat van het zee water. Bij recreatieterrein De Pluimpot staan de kramen op de weg bij de kantine en op de twee parkeerterrei nen bij de opgang naar het strandje. Ook hier komt het wat traag op gang, maar tegen half twaalf is het al behoorlijk druk. Naast de camping- gasten staan er ook standhouders met kleding, sieraden en tuinbeel den. Er is ook een hamburgertent. Er kan gesjoeld worden. Voor de klein tjes is er een zweefmolen en er kan ook pony worden gereden. Er zijn nog een paar kramen leeg, maar de zon doet steeds beter zijn best. En vele bezoekers nemen er de tijd voor om van de ene markt naar de andere te wandelen, over de dijk met een uitzicht op Oosterschelde. D.A. Dane demonstreert P. Hoogedeure een artikel op de rommelmarkt van de Zeester. Gevelstenen. In de kloostergangen van de Abdij in Middelburg zijn twaalf gevel- en gedenkstenen ten toongesteld uit de collecties van het kon. Zeeuwsch genootschap der wetenschappen en het Zeeuws mu seum. Diverse gevelstenen dateren uit de 17e eeuw. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 11