Ds. A. van der Zwan gaat naar Sliedrecht Pastor Verlijsdonk naar Zevenbergen Hij zag haar koeien melken, de echte verkering kwam wat later Volhouder Jap Goedegebuure hofleverancier van Accelerando Controle hondenbelasting levert nu al 7800 euro op Eén keer in het ziekenhuis Dakd'r Af op Henry Dunant Sint-Annalander is 55 jaar lid van koninklijke fanfare Donderdag 18 juli 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Echtpaar Van der Slikke-Quaak in Scherpenisse zestig jaar getrouwd C.J. van der Slikke (80) en J.J. Quaak (79) uit Scherpe nisse zijn dinsdag 23 juli zestig jaar getrouwd. Ze ken den elkaar al lang voordat ze in de echt werden verbon den. Ze woonden immers bij elkaar in de buurt. Het echtpaar kreeg zes kinderen en woonde 41 jaar lang in de Schoolstraat. Nu wonen ze alweer bijna drie jaar in het Schuttershof in een huurwoning van de stichting Beter Wonen. Beiden zijn nog gezond, maar mevrouw Van der Slikke is slecht ter been. Haar man helpt in het huishou den en is een onderhoudend verteller. Engelse jager De Lofstem Aardappelen ROC Zeeland Diversen Nestaan opnieuw op nominatie ondernemersprijs Snelheidscontrole op Tholenseweg levert 85 boetes op Discussie over boete moet nog gevoerd worden De controle van de hondenbelasting levert dit jaar al een voordeel op van 7800 euro voor de gemeente Tholen. En volgende jaren komt er ieder jaar 26.000 euro beschik baar. Misschien iets voor plan Noord in Tholen of de B- lijst van het beleidsprogramma Kleur bekennen dat de gemeenteraad heeft vastgesteld. Met plezier heeft hij al 55 jaar gemusiceerd bij de ko ninklijke fanfare Accelerando in Sint-Annaland en de ze ventigjarige J.C. Goedegebuure hoopt het nog een poos je vol te houden. De trouwe muzikant en actief vereni gingsman werd dinsdagavond aan het begin van de repe titie in de Sakofahal lof toegezwaaid door voorzitter J. Westdorp. Hij overhandigde de jubilaris een vereni gingsinsigne en een attentie. Stropdas Het echtpaar Van der Slikke-Quaak woonde 41 jaar in de Schoolstraat, nu alweer bijna drie jaar in het Schuttershof. Na ds. N. den Ouden in de Her vormde Gemeente vertrekt er op nieuw een predikant uit Tholen: ds. A. van der Zwan van de Chris telijke Gereformeerde Kerk. Hij heeft het beroep uit Sliedrecht aangenomen. „Het was een hele grote schok voor ons, want 3 jaar en 3 maanden Tho len is heel kort. En we hadden een hele goede band met de gemeenten van Tholen en Oud-Vossemeer, zo dat we een emotionele zondag be leefd hebben. Maar het was een roe ping van Godswege. De Heere heeft duidelijk gesproken." De uit Urk afkomstige predikant deed 5 april 1999 intrede en nadat hij onlangs voor zijn eerste beroep uit Ameide bedankte, nam hij het tweede beroep uit Sliedrecht aan. Een hele grote gemeente met 2000 leden, twee predikanten en een pas toraal werker. Sinds 30 januari 1999, toen ds. M.C. Tanis vertrok, heeft Sliedrecht een vacature. De tweede predikant, ds. J.P. Boiten, werkt er inmiddels zeven jaar en be dankte onlangs voor een beroep uit Elburg. Van der Zwan gaat niet al leen in een veel grotere gemeente werken (2000 tegenover de 140 van Tholen en 90 van Oud-Vossemeer), maar ook samen met een collega. „Het wordt dus een hele omschake ling. 't Is ook niet fijn om op te bre ken, want je eerste gemeente, is je eerste liefde, waarin je veel geïnves teerd hebt. We zijn ermee vergroeid en onze dochter van 3 is in Oud- Pastor Gemma Verlijsdonk verlaat de Rooms-Katholieke parochies van Tholen, Oud-Vossemeer, Hal steren en Lepelstraat. Per 1 sep tember gaat ze als pastoraal wer ker aan de slag in een verpleeghuis in Zevenbergen. „Na 9,5 jaar is het zowel voor mezelf als voor de parochies goed dat ik iets anders ga doen. Dit was ook mijn eerste baan", zegt mevr. Verlijsdonk. De aankondiging van haar vertrek heeft heel wat reacties teweeg ge bracht, zegt ze. „Er waren mensen in tranen en ik heb veel bloemen en kaarten gekregen. Dat doet natuurlijk goed. Maar ik heb er ook best een dubbel gevoel bij." Nu sinds 1 juli Johan Baijings uit Wouwse Plantage als tweede pastoor in de regio aan de slag is gegaan, is het voor mevr. Verlijsdonk makkelij ker om te vertrekken. „Qua timing is mijn vertrek ongelukkig, maar zon der de benoeming van Baijings was ik niet gegaan. Met tweeën is het werk te doen, hoewel het druk is." Bij haar komst - op 1 februari 1993 - lag haar werk met name in Tholen (ze ging er in de pastorie aan de Markt wonen), maar de laatste vier jaar was ze in alle vier de parochies De huis-aan-huis persoonlijke controle op de aanwezigheid van honden in de gemeente riep des tijds in de gemeenteraad nogal vragen op, want er was maar liefst 18.200 euro mee gemoeid. Met een opbrengst van 26.000 euro blijft er dus al 7800 euro over. D66 stemde in januari als enige tegen de controle omdat J. v.d. Donker het veel goedkoper wilde aanpakken, maar de praktijk heeft hem nu ongelijk gegeven. De Pv dA was eigenlijk ook tegen, maar ging knarsetandend akkoord om dat de meerderheid van de raad voor de intensieve controle was. VVD en CU vonden het ook lo gisch, dat er een boete wordt ge geven aan hondeneigenaren die in VERVOLG VAN VOORPAGINA Vossemeer geboren, een Zeeuws meisje dus. En onlangs is onze zoon in Tholen gedoopt. Toen we in 1999 kwamen, was er alleen in Oud-Vos semeer een huis, maar anderhalfjaar geleden zijn we naar Tholen ver huisd, waar onze gemeente bij de huurwoning een studeerkamer heeft aangebouwd. Behalve de band met de eigen gemeenten waren er ook in de classis Middelburg de nodige zorgen die onze aandacht vroegen, maar met Josafat zeg ik: in ons is geen kracht tegen deze grote menig te, maar onze ogen zijn op U." Van der Zwan heeft een jaar in Sliedrecht gewoond, waar zijn vrouw toen kleuterleidster was. Ds. Boiten was destijds hun wijkpredi- kant. Behalve de Bethelkerk is er in Sliedrecht nog een tweede Chr.Ge- ref. Kerk, namelijk de Eben Haëzer- kerk, waar ds. R. Kok predikant is. Deze gemeente is zo'n vijftig jaar geleden voortgekomen uit de Geref. Gem. in hersteld verband, maar Van der Zwan heeft in beide Sliedrechtse kerken gepreekt en dat hoopt hij ook te blijven doen. De Christelijke Ge reformeerde Kerk is op Tholen een kleine minderheid, maar in de Al- blasserwaard en omstreken zijn er een vijftiental gemeenten. Ds. Oos- ting uit Biezelinge wordt consulent in Tholen, ds. Van Ek uit Zaamslag consulent in Oud-Vossemeer. De fa milie Van der Zwan zal vermoede lijk in oktober vertrekken omdat de pastorie in Sliedrecht nog verhuurd is. actief. „Tegen een vrouw als pasto raal werkster werd aanvankelijk ook vreemd aangekeken, dat heeft best wat kruim gekost. Maar ik heb hier met veel plezier gewerkt, veel men sen ontmoet en zinnige dingen ge daan. Natuurlijk zijn ook zaken blij ven liggen - bewust zowel als onbewust - doordat je bepaalde ta lenten hebt of de tijd beperkt was." Mevr. Verlijsdonk roemt de betrok kenheid van de vrijwilligers in de vier parochies. Ze krijgt het nu min der druk, want haar nieuwe baan is voor 32 uren in de week. „Dan heb ik weer tijd voor andere dingen. Er liggen al aanbiedingen van koren om lid te worden." Mevr. Verlijsdonk was in het verleden actief in de ge handicaptenraad en bij de regionale vakantieweken van de Zonnebloem. In Tholen is ze sinds het najaar voor zitter van het dagelijks bestuur van de kunstkring. „Dat blijf ik doen, want ik blijf in Tholen wonen." Zondag 25 augustus kan afscheid worden genomen van pastor Gemma Verlijsdonk. Tussen twee en vier uur is daarvoor gelegenheid in de Gast huiskapel in Tholen, aansluitend is er om half vijf een viering in de r.k. kerk in Tholen. feite jarenlang de hondenbelasting jaren hebben ontdoken. Als er een milieu- of andere overtreding wordt gepleegd, krijg je ook een boete en wanneer dat voor de hon den niet gebeurt, is dat meten met twee maten, vond de VVD, wat door de CU werd gesteund. Wet houder Ravensteijn zei in januari, dat wanneer een meerderheid van de raad een boete wil, dat in het college besproken zou worden. Daarop werd niet verder ingegaan, zodat de boete nog is blijven zwe ven. Het college en/of de gemeen teraad zal zich daarover nog moe ten beraden. Dan gaat het om een boete voor bijna 500 'zwarte' hon den die inmiddels boven water zijn gekomen. „Weer een bladje vol," zegt me vrouw Quaak als ze de verslaggever een blaadje om ziet slaan in zijn schrijfblok, terwijl haar man vertelt wat voor werk hij heeft gedaan. „Je maakt er toch niet een te groot stuk van, hè." Kees van der Slikke woonde in de Schoolstraat in het hoger gelegen centrum van het dorp. Wan Quaak woonde in de Achterweg, wat nu de Noordstraat is. In een van de kleine boerderijtjes waar Van der Slikke op uitkeek. Zij: „Ik zat koeien te mel ken. Dan zet je de deur al op een kiertje." De echte verkering kwam wat later. Hij: „We gingen met een groepje jongens in die tijd nogal eens naar Smurdiek. Op zaterdag avond. Het vierkantje lopen (Markt, Oudestraat, Hazenstraat en School straat - red.) Ze liep er met haar zus ter." Dat was uitgaan in die tijd. Op zondag zat de Molendijk (tussen Scherpenisse en Sint-Maartensdijk) volgens mevrouw Quaak 'vol met jongens en meisjes'. Na hun huwelijk ging het paar in wonen bij de ouders van hem, in de Schoolstraat. Het was oorlog. „Wo ningen waren er niet veel", zegt Van der Slikke. „Maar na een tijdje kon den we een huis huren in Westkerke. Dat was van de gebroeders Kloet. Ik moest eigenlijk naar Duitsland voor de Arbeitseinsatz, maar ik ben bij de Wehrmacht gaan werken om niet naar Duitsland te hoeven. Ik kwam in Egmond aan Zee terecht om er bunkers aan te leggen in de duinen." Omdat Van der Slikke in Noord- Holland zat, kon hij niet thuis zijn om de evacuatie in 1944 voor te be reiden nadat de Duitse bezetter be sloten had Tholen voor een groot deel onder water te zetten. „Ik had om verlof gevraagd, maar kreeg dat eerst niet. Later wel, maar toen was alles al geregeld door mijn zwager Hendrik Quaak." Hun eerste kind, een dochter, was nog maar een jaar toen het gezin naar Rotterdam ver trok om in te wonen bij Bram Elen- baas (uit Poortvliet) die in een zijstraat van de Pleinweg woonde. Er waren maar liefst drie gezinnen in het huis ondergebracht en dat was een beetje te veel. „Het ging niet", zegt Van der Slikke. Zijn zwager Merien Hage zocht een nieuw adres voor hen uit. Dat werd de Wouwse- straatweg in Bergen op Zoom. Van der Slikke herinnert het zich nog goed: nummer 44. Hij keerde echter niet terug naar Egmond aan Zee. „Nee, het werd me daar te gevaar lijk. Er werd geschoten tijdens het werk. Ik vertrouwde het niet meer bij de Wehrmacht. Dat loopt fout, dacht ik." Bij het bouwen van een bunker was het ook bijna mis ge gaan, vertelt hij. „We waren bezig in de duinen een gat te graven, toen er een Engelse jager overkwam die op ons begon te schieten. De Duit sers schoten terug, maar die Engelse jager maakte een bocht over de Noordzee en kwam vanuit IJmuiden laag over de duinen gescheerd te rug. Jan Blaas uit Tholen zei dat we in de put moesten blijven, want ie dereen wou alle kanten opvliegen. Dat hebben we gedaan en we zijn er goed van afgekomen." Van der Slikke kwam met een ande re groep Thoolse arbeiders in Wouw te werken, bij het graven van een tankval aan de Wouwse Nil waar ze met een busje naar toe werden gere den. „Maar de Wehrmacht wist me toch weer te vinden. Uiteindelijk kon ik gaan werken bij een boer on der Wouw waar de zuster van mijn vrouw toen diende. Die zocht ie mand." Het was van korte duur. Van der Slikke liep een ernstige vorm van bloedvergiftiging op toen een plaat van een gloeiende kachel op zijn rechterhand terecht kwam en hij moest opgenomen worden in het ziekenhuis om geopereerd te wor den. Nog steeds heeft hij er een groot litteken van. „Ik heb nog ge luk gehad, want ik kon er daarna ge woon mee werken." Na de evacuatie ging het gezin met inmiddels twee kinderen terug naar Tholen. Eerst naar de Schoolstraat en later naar het huis in Westkerke. „Daar moest je nog met een bootje naar toe. Het huis stond een beetje op een terp. Dat was drooggeble- ven." Van der Slikke werkte na de oorlog voornamelijk als los werkman bij verschilende boeren: peejen op één zetten, witte juun wieden, vlas trek ken, aardappels botten. In het najaar was hij 'peeschriever' op de haven van Scherpenisse. Hij volgde daarin de voetsporen van zijn vader. „Maar ik ben dikwijls van werk veranderd hoor. Er is eens een jaar geweest dat ik 13 keer van werkgever ben veran derd. Ik ging daar naartoe waar ik het meest kon verdienen." Hij hielp ook mee met het dichten van de Nollendijk in Vlissingen. De aanvoer van bieten zorgde voor veel bedrijvigheid in het dorp, maar ook voor modderige straten. Me vrouw Quaak herinnert zich dat nog: „Maar toen moest je de straten nog schuren. Nu niet meer." Veranderde Van der Slikke van werkgever, het gezin veranderde van woonplek. Eerst naar 'de Lente' (Lentestraat) en daarvandaan, in 1952, naar de Schoolstraat. Eerst in zijn ouderlijk huis, maar vanaf 1958 in het huis aan de overkant dat Van der Slikke kocht van Bram van As. 41 jaar woonden ze er. Tot bijna drie jaar geleden. Zij: „Ik kon geen trap meer lopen. Het was noodgedwon gen, maar we wonen hier naar ons zin. Kees moet wel geregeld voor ober spelen." Vanaf 1956 ging Van der Slikke pendelen naar Rotterdam. Hij werk te in de Heinekenfabriek, maar later ook in de havens bij het lossen van schepen. Tot hij in 1978 afgekeurd werd van wege zijn rug en in de WAO terecht kwam. Naast het werk besteedde Van der Slikke veel tijd aan de zang. 21 jaar lang was hij dirigent van de zang vereniging De Lofstem, zijn zoon Koos nam het stokje van hem over. Gevoel voor muziek is ook op een aantal kinderen overgebracht. „Ik kocht in 1956 een orgeltje waar mijn zoon Bram op begon te spelen. Soms al heel vroeg in de ochtend. Hij is nu organist in de Hervormde kerk, Koos bij de Gereformeerde Gemeente en mijn dochter Corrie in houden dan ik eerst van plan was, dus knoop ik er misschien nog een poosje aan vast." In twee opzichten was het dinsdag een bijzondere repetitie, qldus de voorzitter, want na vier maanden van absolute rust kwam dirigent Pierre van Broekhoven weer in ac tie. Wegens zijn gezondheid moest hij zijn werk tijdelijk stopzetten, maar nu begint het weer te kriebelen en dat vond de voorzitter een goed teken. Ook waarnemend dirigent Jo han de Wit was overigens nog aan wezig om het na de pauze over te kunnen nemen. Dat Accelerando muzikaal goed op peil gebleven is, bleek zaterdag avond wel tijdens het 'aardappel concert' in de Sakofahal. Het was de bedoeling om in de Huygensstraat een pleinconcert te houden, maar wegens de zware bewolking besloot het bestuur om binnen te musiceren. De belangstellenden in de goed ge vulde Sakofahal genoten van een gevarieerd concert van ruim een uur, onderbroken door een koffie pauze. Naast enkele marsen waren er ook prachtige orkestwerken te horen en bekende melodieën. Ook de slagwerkgroep kwam enkele ke ren in actie. Overdag waren de muzikanten al actief geweest met de verkoop van aardappelen, die woensdag waren gerooid op het perceel in de kleine Suzannapolder dat Accelerando al vele jaren van de gemeente mag be boeren. De Doré's waren bij aardap- pelhandel Bijl in Poortvliet verpakt in zakjes van 5 kilo die door zeven verkoopteams zaterdag aan de man werden gebracht. De verkopers bij supermarkt Cl000 hadden het meeste succes. Twee groepen gin gen naar de campings en vier hiel den in Sint-Annaland een huis-aan- huis verkoop, maar daarbij bleek menigeen zelf al over piepers te be schikken. De verkoop bleef dan ook beneden de verwachtingen met 1/3 van de aardappelen, maar de op brengst daarvan was meer dan wan neer de totale partij op de veiling was gebracht. Dan had Accelerando maar 12 eurocent per kilo gekregen en nu 50 eurocent. De voorzitter bracht de leden dank voor hun inzet, want het geld is hard nodig om de dertig leerlingen van instrumenten te voorzien. Tijdens het concert bood voorzitter Westdorp dirigent Johan de Wit nog een zak Doré's aan als dank voor zijn waarneming. De Wit zei dat hij de wekelijkse 170 km van en naar Zeeuws-Vlaanderen er graag voor over had om zijn collega Pierre van Broekhoven een dienst te bewijzen. „Want je hebt een fantastisch or kest", aldus De Wit. de Christelijke Gereformeerde kerk in Oud-Vossemeer." Mevrouw Van der Slikke had haar handen vol aan het huishouden en de zorg voor de kinderen. Daarnaast breide-en haakte ze veel, maar te genwoordig legt ze zich toe op het oplossen van kruiswoordpuzzels. Voordat ze trouwde, werkte ook zij bij de boer. Als 14-jarige melkte ze al koeien bij Jan Quist in Poortvliet. Het 60-jarige huwelijk wordt ge vierd in De Hoeksteen. „Maar niet groots, hoor," zegt zij. „Dat hebben we gedaan toen we 50 jaar ge trouwd waren." Een foto met kinde ren, kleinkinderen en achterklein kinderen aan de muur herinnert daar nog aan. De zes kinderen (drie jon gens en drie meisjes) zorgden voor 31 kleinkinderen. Inmiddels zijn er ook al twaalf achterkleinkinderen. Aan het ROC Zeeland zijn de vol gende leerlingen geslaagd. SECTOR ECONOMIE. Sjaak Baaij uit Tholen voor algemeen beveili gingsmedewerker; Jasper de Regt uit Oud-Vossemeer voor brood- en ban ketbakker; Jorica van Dijke uit Tho len voor middenkader functionaris recreatie en toeristische informatie. SECTOR NAUTISCH. Robert Steendijk uit Stavenisse voor mid denkader functionaris algemene ope rationele techniek. Hanneke van de Velde uit Tholen is aan de Hogeschool Brabant in Bre da geslaagd voor sociaal-pedagogi sche hulpverlening. Aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen zijn A. van Dijke uit Oud-Vossemeer en P.M. Geluk uit Tholen geslaagd aan de afdeling werktuigbouwkunde, en M.H. Ne- lisse uit Sint-Maartensdijk aan de afdeling civieltechniek. Nestaan Holland uit Tholen is op nieuw genomineerd voor de Zeeuwse ondernemersprijs van de Junior Ka mer Walcheren. De BOV-lustrumtro- fee wordt 29 november uitgereikt aan het bedrijf met de beste ondernemers visie in Midden-Zeeland. Thema voor dit jaar is: acceleratie, 5 jaar BOV, 5 jaar vooruitstrevend ondernemer schap. Er zijn tien bedrijven genomi neerd voor de prijs, waarvan er 4 ok tober drie geselecteerd worden voor de eindronde. De bedrijven worden nader doorgelicht op hun bedrijfsvoe ring, hun acceleratievermogen en vooruitstrevend ondernemerschap in de afgelopen jaren. Voor iedere on derneming wordt kritisch gekeken wat haar specifiek maakt in de bran che. Welke visie heeft de onderne ming en hoe wordt deze uitgewerkt in de prestaties. Tevens wordt beoor deeld of de bedrijven financieel ge zond zijn. De jury bestaat uit commis saris van de koningin drs. W.T. van Gelder, burgemeester mevr. A. van Dok-van Weele uit Vlissingen en di recteur G. Rutjes van de Goese Golf. Het Rode Kruis van Tholen/Sint- Philipsland verzorgde donderdag opnieuw een avond aan boord van de J. Henry Dunant. Dit keer op verzoek van de afdeling Bruinisse, omdat het vakantieschip daar meer dere keren per jaar aanlegt. De blaaskapel Dak d'r af uit Sint-Maar tensdijk, geleid door Monique de Rooij, was gevraagd om te spelen. Ze deden dat voor het eerst voor minder-validen en ouderen. Het bleek passen en meten met de ins trumenten, want de hoogte van de zaal bleek een probleem. Na enkele opwarmertjes kwam het orkest los en dat gold ook voor het publiek. Er werd volop meegezongen en de po lonaise werd gelopen, waarbij de vrijwilligers de gasten in hun rol stoelen voortduwden. Het optreden liep een half uur uit, want de men sen wilden nog lang niet naar bed of naar huis. In de pauze trakteerde het Rode Kruis op Zeeuwse babbelaars. De eerste snelheidscontrole na de re constructie van de Tholenseweg heeft maandag 8 juli tussen negen uur en half elf 85 overtredingen opgeleverd. Op deze drukke verbinding tussen Tholen en Halsteren/Bergen op Zoom geldt een maximum snelheid van 60 km. In anderhalf uur werden 658 be stuurders gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid was 88 km. Aan één kant van de weg ligt er een ge scheiden fietspad. Van de automobi listen op de twee rijbanen wordt een gematigde snelheid verwacht in het belang van de verkeersveiligheid. 8 juli was de eerste maandag van de schoolvakantie, zodat het aanzienlijk mihder druk was dan anders met fiet sers. Van de Rhee trouwde in 1934 toen hij 32 jaar was, met Cornelia Hengst- mengel. Ze lieten een huis bouwen naast de ouderlijke woning aan de Westvest door metselaar Kees Har- tog en timmerman Johannes Kauf- mann. Tijdens de evacuatie verbleef het gezin, met drie kinderen inmid dels, en enkele andere families uit het dorp, bij de familie Tak aan de Boutershemstraat in Bergen op Zoom. Na de oorlog werd Van der Rhee peeschrijver in Scherpenisse. Dat deed hij van 1948 tot 1971. „Toen was het klaar." Tot zijn 65ste werkte Van de Rhee bij de zilveruienfabriek van G. Polderman. Hij deed er alle voorkomende werkzaamheden, maar kon in het najaar altijd naar Scherpe nisse om zijn werk als peeschrijver te doen. Daarnaast pachtte hij lapjes grond in de Zuidhoek, de 'Koekoek' (in de Middellandpolder bij de Twee de Dijk) en de Muijpolder (twee per celen) om suikerbieten, aardappelen, uien en augurken te verbouwen. La ter bleef alleen een lapje van drie ge meten over in de Muijepolder, dat hij nog tot 1974/1975 aanhield toen hij zelf dus al begin zeventig was. Over zijn gezondheid had Van de Rhee nooit te klagen. Eén keer, in 1959, verbleef hij tien dagen in het ziekenhuis voor een operatie. Het echtpaar Van de Rhee-Hengstmengel kreeg zes kinderen, vier meisjes en twee jongens. Er zijn inmiddels 12 kleinkinderen en 14 achterkleinkin deren. Zijn vrouw overleed in augus tus 1998. Drie van de zes kinderen wonen in Sint-Maartensdijk, de an deren in Stavenisse, Middelburg en Putte. Van de Rhee hoort slecht. Zijn eetlust is nog goed. Hij lust nog graag een worsteballetje dat door zijn oudste dochter Dimmerientje (67) wordt gebakken. De kinderen die in de buurt wonen komen om beurten bij hun vader om voor eten te zorgen ('s ochtends) en te poetsen en thee en koffie te zetten ('s middags en 's avonds). Drie keer per week is er hulp van de thuiszorg. Er is veel aanloop. De verjaardag wordt in huiselijke kring met de kinderen gevierd. „Dat je zo oud wordt, dan kun je niet den ken. Dat is allemaal onbekend." J.C. Goedegebuure met zijn vrouw, zoon Hans en dochter Imanda. De fanfare bracht hem een serenade en de leden hieven een driewerf hoera aan. „We doen nooit tever geefs een beroep op je en zelden mis je een repetitie", vertelde de voorzitter. „Achter je naam staat een indrukwekkend aantal instru menten: bugel, cornet, trompet, ba riton en zelfs de grote trom heb je nog geslagen. Je schildert decors en sjouwt attributen voor de uitvoerin gen en haalt spullen op voor de rommelmarkt. Hoe ouder, hoe gek ker, zeggen ze wel eens, want wie laat zich na zijn 65ste nog tot zwarte piet omturnen. Je speelde mee in het zwarte-pietenorkest en deed nog mee aan de recente rondgangen in Poortvliet en Scherpenisse, maar het lopen en spelen wordt toch wel zwaar. Daarnaast doe je het leeu wendeel van het voorbereidend werk voor het stukje land dat Acce lerando in de kleine Suzannapolder beboert. Wat de landbouw betreft heb je met een tractor e.d. zeker een toegevoegde waarde." De voorzitter noemde de familie Goedegebuure onlosmakelijk ver bonden aan Accelerando. „Je bent onze hofleverancier, want je zoon Gerard zat in de muziek en je zoon Hans en dochter Imanda musiceren nog steeds bij ons. En omdat je vrouw Merie op dinsdagavond niet alleen thuis wilde zitten, kwam die ook nog bij Accelerando. Het is er ook gezellig binnen de vereniging en daar houd je van. Daarnaast heb je altijd gewerkt aan verbetering van het muzikaal niveau. Je bent van de ene naar de andere kant ver huisd, maar je hebt je enorm vast gebeten om ook de bariton onder de knie te krijgen. En altijd met een stropdas aan, hoe warm het ook was op de repetities. Een sigaretje, een borreltje en na afloop van de leden vergadering nog een potje kaarten, dat was karakteristiek voor jou. En wat stekelige opmerkingen soms over bestuursbeslissingen, totdat je zoon Hans en dochter Imanda in het bestuur kwamen. Binnen Accele rando hebben we het feit dat een muzikant 55 jaar actief is, al ver schillende keren meegemaakt, maar het blijft toch altijd weer bijzonder. Als we het geld zouden hebben, konden we een nieuwe tractor ge ven, maar het mooiste blijft toch het verenigingsinsigne", aldus voorzitter Westdorp. Goedegebuure bedankte voor de hulde en zei dat het bestuur nog even moed kon houden. „Ik heb het v namelijk al vijf jaar langer volge

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 3