A Oh, it is so lovely, in de zomertuin van familie Balk Plaatselijk nieuws gesloten Laban Koud water schrikt poes af Agressie en valsheid EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 juli 2002J Fietser gevallen Vanaf heden weer VERSE ZEEUWSE MOSSELEN Hardrijder is auto kwijt Bodemverontreiniging niet ernstig VERF NODIG? Boot leeggeroofd Plan Schoolstraat Slagerij Graauwmans Raadhuisstraat 28 Omwonenden bespreken skeelerbaan Politiepost Drie nieuwe huizen Dokter van der Bel overleden Verkoping Kaaistraat Verkoop grond voor euro Statiegeld Meerkoetlaan Woning Molendijk Tweede soosavond Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Vrijmarkt Zeester Zomermarkt Actie Woord en Daad Kattenbelasting zou katten 50% doen verminderen Tholen Een 21-jarige inwoner is dinsdag met verwondingen aan het gezicht per ambulance naar het ziekenhuis gebracht, nadat hij met zijn fiets was gevallen. De man werd 's morgens tegen negen uur op het fietspad van de Nieuwe Postweg voortgeduwd door een 16-jarige bromfietser die zijn voet tegen de fiets had gezet. Met hoge snelheid ging het richting Poortvliet. Toen het tweetal over een bult reed, brak het voorspatbord van de in slechte staat verkerende fiets af waarbij de fietser ten val kwam. mmmm lekker mosselen eten! in diverse soorten verkrijbaar bij: pOiófipecialUit Onbetwist uw visspecialist Eendrachtsweg 15, 4691 EK Tholen, tel. 0166-605074 Advertentie I.M. De auto van een 40-jarige man uit het Belgische Deurne is donderdagmor gen door de politie in beslag geno men. Dat gebeurde op de Oesterdam, waar de automobilist met veel te ho ge snelheid reed. Ter hoogte van de Speelmansplaten en aan het einde van de dam geldt een maximumsnel heid van 70 km /u. De Belg reed op die plaatsen respectievelijk rond de 160 en 140 km/u. De politie hield de man staande, nam diens auto in be slag en vorderde ook zijn rijbewijs in. De bodemverontreiniging in een voormalige fruit- en boomkwekerij aan de Postweg wordt door gedepu teerde staten als een niet-ernstige ver ontreiniging aangemerkt. Het terrein maakt onderdeel uit van de nieuw te bouwen wijk Stadszicht. Bij bodem onderzoek begin vorig jaar zijn resten aangetroffen van bestrijdingsmidde len. De toplaag is licht tot matig ver ontreinigd en de bodem van de sloot in het perceel is matig vervuild. In een nader onderzoek is het terrein in vakken verdeeld en zijn per vak vijf boringen verricht. De resultaten bren gen de provincie tot de conclusie dat de verontreiniging niet ernstig is. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak M p Eendrachtsweg 13 Em Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Uit een boot die op een oprit stond bij een woning aan de Slabbecoorn- weg, zijn zondagavond rond elf uur voor ruim 2000 euro aan spullen ge stolen. De eigenaar mist een buiten boordmotor, drie hengels, een diep temeter en enkele visartikelen. Beter Wonen heeft overleg gevoerd met de zes nog resterende bewoners van de te slopen huurwoningen in de Schoolstraat. Die zullen elders in het dorp woonruimte dienen te vinden om het omvangrijke plan voor een nieuw dorpshuis aan de Schoolstraat/Raad huisstraat doorgang te kunnen laten vinden. Het gemeentebestuur heeft ge sproken met de gebruikers van de Vos- senkuil. In het algemeen is de opzet voor de nieuwbouw goed ontvangen. Vanaf 29 juli t/m 14 augustus Advertentie I.M. Sint-Annaland Tien bewoners van de Javadijk en de Hoenderweg die overlast vrezen hebben maandagavond gesproken over de verdere aanpak van het plan voor de skeelerbaan op het terrein van de ijsclub. „Tijdens de commis sievergadering viel het allemaal rauw op ons dak", vertelt I.Quaak. „We hebben nu de mogelijkheden besproken om meer informatie te krijgen. Al in 1999 hebben bewoners naar de gemeente geschreven, maar meer dan een ontvangstbevestiging hebben ze niet gehad. We wachten nu ook op een toelichting van de ijs- club." Volgens Quaak zul je met ver harding van de baan meer geluid krijgen. „Aan de achterkant van mijn huis aan de Javadijk hoor ik nu al de mensen van de Hoenderweg. Er staan 40 huizen rond de ijsbaan, dus de hele buurt ga je belasten met zo'n skeelerbaan. De gemeente had daar beter over moeten nadenken." Quaak noemt het akoestisch onder zoek 'weggegooid geld omdat het onderzoek niet op de ijsbaan is uit gevoerd'. Naast de permanente be woners staan er aan de Javadijk ook nog vier tweede woningen van Duit se eigenaren. In de voormalige bodewoning bij streekmuseum de Meestoof zal een politiepost gevestigd worden. Wo ningstichting Beter Wonen wil na de bouwvakvakantie met de verbou wing beginnen, maar een aannemer is nog niet bekend. Nu zit het soms behoorlijk tegen. Beter Wonen heeft daar aan de Ker- keblokstraat ervaring mee. Volgens de woningstichting is de voorberei ding van meer dan twee jaar voor zo'n inbreidingsplan veel te lang. De aanvraag van de bouwvergunning, inclusief de artikel 19 procedure, verliep echter niet van een leien dak je. Inmiddels heeft aannemer Klein- bouw Techniek uit Sint-Philipsland de drie huizen (waarvan twee met garage) uitgezet. Indien alles nu vol gens de planning verloopt, kunnen de drie verkoopwoningen rond de jaarwisseling opgeleverd worden. Stavenisse Op de vrijkomende grond na sloop van twee houten Noorse woningen zal de woningstichting Beter Wonen drie nieuwe huizen laten bouwen. Archi tectenbureau Fierloos uit Goes heeft een plan ontworpen voor een blokje van twee en voor één levensloopbe- stendige woningen. Beter Wonen zal deze huizen verkopen en niet verhu ren. Sint-Maartensdijk Op 74-jarige leeftijd is op 8 juli dok ter J.M. van der Bel overleden, die van 1959 tot december 1992 ter plaat se huisarts is geweest vanuit de prak tijk aan de Molendijk. Hij volgde des tijds dokter Smit op, die na zeven jaar naar Rotterdam vertrok. Dokter Van der Bel was heel lang de enige huis arts in het dorp, en na het overlijden van dokter Helleman in Scherpenisse kreeg hij er ook nog een gedeelte van de patiënten in de buurgemeente bij. Na een operatie in 1981 kwam er voor Van der Bel verlichting van zijn taak in de persoon van J.H.E. Janssen, met wie hij in 1984 een maatschap vorm de. In 1985 werd het zilveren jubi leum van de huisarts gevierd, waarbij Van der Bel de erepenning van de ge meente Tholen ontving. In 1988 kwam daar de Dokter Tilanuspenning bij wegens zijn inzet voor de EHBO. Van der Bel was ook actief voor het Groene Kruis, de ziekenhuiscommis sie van Lievensberg, de ouderraad van de openbare basisschool de Rieburch en in de VVD. Tijdens een door ruim 600 mensen bijgewoonde receptie na men de huisarts en mevr. Van der Bel- Bos in december 1992 afscheid. De dokter werd in verschillende toespra ken gekaraktiseerd als een vaderfi guur. D. Panis (inmiddels alweer ver trokken) werd zijn opvolger. Het echtpaar vertrok naar Joure, waar dochter Ellen woonde. Vorig jaar au gustus werd dokter Van der Bel, die in Domburg werd geboren, ziek. Hij overleed vorige week maandag en werd vrijdag gecremeerd in Heeren veen. Berends uit Oudenbosch werd dins dagavond voor 107.500 euro eigenaar van het woonhuis met erf, winkel en kantoor aan de Kaaistraat 4, groot 1 are en 45 centiare, gelegen in een be schermd dorpsgezicht en aangewezen als beschermd monument. In het pand is vroeger Hage textiel gevestigd ge weest. Vervolgens zat bloemenwinkel Assortie er, daarna 't Winkeltje en tenslotte werd het pand als woonhuis gebruikt. Notaris mr. A.A.J. Schot verkocht het pand in het openbaar omdat de eigenaar niet aan zijn finan ciële verplichtingen had voldaan. Er werd ingezet voor 100.000 euro, waarna een paar bieders doorgingen tot 107.500 euro. Berends bracht dat hoogste bod uit. Na de pauze begon afslager M.W. Klippel uit Stavenisse bij twee ton en zakte steeds met 500 euro. Hij had dus heel wat keren ge roepen voordat het hoogste bod van voor de pauze werd bereikt. Niemand had blijkbaar interesse om hoger te gaan zitten voor dit pand, dat aan het gemeentehuis grenst. Wegens werk zaamheden in Haestinge werd deze openbare verkoping in Hof van Hol land te Tholen gehouden. De gemeente en de provincie hebben een regeling getroffen over beheer, onderhoud en eigendom van de twee rotondes in de Provincialeweg. Deze zijn deels op gemeentegrond aange legd en die grond wordt voor één euro aan de provincie verkocht. Het betreft vier stukken openbare weg met een totale oppervlakte van 9,02 are (re spectievelijk 2 are, 4,85 are, 17 cen tiare en 2 are groot). De statiegeldbonnenactie van Woord en Daad in het dorp heeft de afgelo pen weken 22 euro opgebracht. Dit geld gaat naar een voedselproject van de hulporganisatie in India, waardoor kinderen dagelijks een warme maal tijd kunnen ontvangen. Bouwbedrijf De Rooy uit Sprundel gaat aan de Meerkoetlaan in de Muij- epolder acht levensloopbestendige huizen bouwen. Dit gebeurt in op dracht van de woningstichting Beter Wonen. Na de bouwvakvakantie wordt begonnen met het karwei, waarvoor de Sternergroep het ont werp heeft gemaakt. De uitbreiding van woonzorgcentrum Maartenshof met 30 huizen krijgt ho ge prioriteit van de woningstichting gezien het groot maatschappelijk be lang. Hierdoor wordt het mogelijk om 24 uurszorg te gaan leveren. Mede ge zien de procedure voor aanpassing van het bestemmingsplan zal er dit jaar echter niets meer van komen. Gedeputeerde staten hebben M. van Houte ontheffing verleend van de we genverordening, voor het bouwen van een huis op de hoek van de Molendijk en de Provincialeweg. De vrijstelling is nodig, omdat het huis op maar 30 meter uit de as van de provinciale weg komt te staan. Als voorwaarde is ge steld dat de bouw binnen twaalf maanden is voltooid. Scherpenisse Jeugdsoos Alpha houdt zaterdag weer een avond voor de jongeren vanaf 15 jaar. De eerste avond in juni trok 40 bezoekers en was daarmee een suc ces. Het soosbestuur - Toon en Wil lem Rijsdijk, en Aijo en Dieger Harmsen - besloot daarom meteen om in de vakantie een vervolg te organi seren. Zaterdag staat de deur dan ook weer open van de zolder van het oude gemeentehuis. Vanaf acht uur kan men er terecht om gezellig met elkaar Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg 5,- JVarkensschnitzels 500 gr. 3,80 ♦Nasivlees 500 gr. 2,50 Magere speklappen 1 kg Verse worst 1 kg Rundervinken 5 halen Acherham 100 gram 1,25 Rundermelange 100 gram 0,75 Casselerrib 100 gram 1,20 Vruchtensalade 100 gram 0,80 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. te kletsen of spelletjes te doen (dam men, schaken, sjoelen, bijvoorbeeld). Om half twaalf sluit de soos. Op de internetsite van Alpha (www.alpha- jeugsoos.tk) is vanaf september een overzicht te vinden van de nieuwe soosdata. Op camping de Zeester aan de Goris- hoeksedijk wordt woensdag van tien tot vier uur een vrije (rommel)markt gehouden. Zowel campinggasten als beroeps kooplieden bieden tal van sn uisterijen en koopjes aan. In de straat jes op de camping zal een mengeling aan gebruikte spullen te vinden zijn; van kleding tot boeken en huisraad. Voor de kinderen zijn er diverse at tracties. Poortvliet De jaarlijkse zomermarkt wordt dit keer gehouden op 17 augustus. Die zaterdag van één uur 's middags tot negen uur 's avonds is een diversiteit aan koopjes te vinden in de diverse kramen. Er zijn optredens van Leo Troost, drumband 't Kliekske, 't Cen trum linedancers en - 's avonds - Big Deal. Voor de kinderen is er een bal lenbak en voor de oudere jeugd een rodeostier. Verder wordt voor de vijf de keer het Thools kampioenschap palingroken gehouden. Voor de orga nisatie van de zomermarkt tekent het Activiteitencomité Poortvliet. Sint-Philipsland De statiegeldbonnenactie die het co mité van Woord en Daad de afgelopen weken hield, heeft 50 euro opge bracht. Het geld is bestemd voor een project in India, waar de hulporgani satie ervoor zorgt dat kinderen dage lijks een warme maaltijd ontvangen. Stemmen van lezers De meeste hondenbezitters zijn er nu wel bijna van doordrongen, dat hun trouwe viervoeters hun diverse be hoeftes in de berm moeten doen of in ieder geval op plaatsen waar bijna niemand er last van heeft. Zelfs lopen er mensen rond met schepjes en plas tic zakjes om deze uitwerpselen net jes op te scheppen en thuis in de vuil nisbak te deponeren. Prima zaak! Ze betalen ook genoeg belasting voor hun honden, maar ze lopen wel netjes aan de lijn, de meesten althans. Wat schetst nu onze verbazing? Al ja renlang. Waarom lopen de katten (soms 2 tot 3 per gezin) niet aan een lijntje? Wij hebben niets tegen katten hoor, maar onze tuin en die van vele mensen, wordt bevuild. Je kan niet normaal met je blote handen lekker in de tuin wroeten, zonder af en toe in zo'n sappig uitwerpseltje van een kat te grijpen. Hierdoor kunnen ook de meest enge ziektes opgelopen wor- .den. Zou het van overheidswege (bij voorbeeld het inzetten van honden controleurs) niet eens noodzakelijk worden ook voor katten belasting te laten betalen? Wij denken dat er zeer veel geïrriteerde mensen rondlopen, die het volkomen met ons eens zijn. Katten worden bij tij en ontij zomaar buiten gezet en dan zoeken ze het maar uit. Kan er niet iets meer moeite gedaan worden om ook aan andere mensen te denken? Er zijn namelijk zeer veel tuinbezitters die het heerlijk vinden een vijvertje te hebben met wat visjes of een volière buiten heb ben of 's zomers hun binnenvogeltje eens van de buitenlucht willen laten genieten. Maar dat kan niet met al die loslopende katten. Wij denken, wan neer er ook kattenbelasting wordt ge heven, er zo'n 50% minder katten zullen zijn en evenzoveel minder geïrriteerde mensen rondlopen. Fam. Chr. Koopman, Zwanelaan 1, Sint-Maartensdijk. Stemmen van lezers Het was donderdag 11 juli een dag als alle andere donderdagen. Nog zingend voor mijn zoontje 'Poesje miauw, kom eens gauw' sla ik de Eendrachtbode open. En tot mijn verbazing lees ik de 'schetige' re actie van de dame uit Sint-Maar tensdijk, M. Geuze. Nou meid, zal ik dan even uitleg op mijn verhaal geven! Wat het noemen van de kleinkinderen betreft: het was mijn bedoeling om emotie op te wekken bij de kattenmoordenaar, als hij die emotie natuurlijk nog bezit? En om een voorbeeld te stellen. Zijn kleinkinderen zullen natuurlijk op een dag van iemand het verhaal te horen krijgen en dan vragen: hoe zit dat nou opa? Laten we eerlijk zijn: de kinderen en kleinkinderen kunnen er ook niet aan doen dat (o)pa graag poesjes dood stampt. Als de vocabulaire van M. Geuze niet verder reikt dan een sprook jesboek, kan ik daar ook niet aan doen. Ze kaartte ook nog aan, dat ik de kattenmoordenaar aan het woord moet laten. Nou, graag zelfs. Dan kunnen we horen of hij een slechte jeugd heeft gehad of vroeger gepest is door katten en zelfs dat Micky, de kat van de fa milie Ista, expres zat te schijten onder het eten van de kattenmoor denaar. Het kan natuurlijk alle maal. Ik heb bij mevr. Ista nog nage vraagd of de kat nadat hij bewuste loos was geslagen, werkelijk is dood gestampt. Helaas, M. Geuze, het was nog waar ook. Micky de kat heeft nog wel het geluk gehad, dat de kattenmoordenaar niet één van de lichtste is qua kilo's. Dat doodt wat sneller. En nu nog wat medeleven naar M. Geuze toe. Ik kan begrijpen dat het ontzettend vervelend is dat een kat alles overhoop gooit in je tuin. Maar dan misschien een tip: gooi een emmer met koud water over het beest heen en wedden dat hij niet meer terug komt! Verder kan ik alleen maar zeggen: er zijn zo veel dingen in het leven waar men sen zich aan ergeren. Behalve aan katten ook aan hondenpoep op de stoep, hard rijden door een woon wijk, lawaai, noem maar op. Maar om nou een weerloos beest dood te stampen, nee, dan ben je geen mens, sorry hoor. Misschien dat wij als mensen onder elkaar eens meer met elkaar praten. Ik weet het niet, maar misschien helpt het. Nou beste Eendrachtbode-lezers, het was weer een heel verhaal. Ik heb er nu wel genoeg over ge schreven, vindt u niet? Ik wens ie dereen veel wijsheid toe met de omgang van dieren. M. Morelli, Sint-Maartensdijk. In de tuin bekijken de gasten de bloemen en struiken; links mevr. Schot-v.d. Vlies, haar dochter Dianne v.d. Does en kleindochter Emma, daarnaast Fien Deurloo-van Vossen, het echtpaar Balk, Suzy Spurrier, mevr. Schot-van Dijke en de Engelse reisleidster Vera. „Oh, it is so lovely," zegt een van de Engelse gasten die dinsdagoch tend de tuin van het echtpaar Balk in Poortvliet bezoeken. Het echtpaar Balk ontvangt een bus met 48 Britten die onder meer de Floriade in de Haarlemmermeer bezochten en op de terugweg naar huis de tuin van huize Quo Vadis in Poortvliet aandoen. Ze bewon deren de tuin die door Balk is aangelegd en die baadt in het zon licht. Een van de bezoekers is Suzy Spurrier-van Vossen (76) die, zo gauw ze uit de bus is gestapt, overgaat in het Thoolse dialect als ze haar zus Fien Deurloo-van Vos sen (84) uit Tholen begroet. Suzy Spurrier-van Vossen is één van de dochters van Koos van Vossen uit Oud-Vossemeer, maar ze woont al bijna 57 jaar in Engeland. In no vember 1945 vertrok ze, nadat ze in augustus in haar woonplaats met een Engelse militair was ge trouwd. Ze woont in Eastleigh bij Southampton in het district Hampshire in Zuid-Engeland. Balk: „We maken elk jaar een reis naar Engeland om tuinen te be zoeken. We kennen haar zus in Tholen. Toen we vorig jaar weer gingen, heeft ze gevraagd of we meegingen naar het arboretum Hillier bij haar in de buurt. Met een gezelschap tuinliefhebbers. Het arboretum, een tuin met een verzameling bomen en heesters, is een van de mooiste in Engeland. We zijn daar hartelijk ontvangen met koffie, thee, koek en cake. We wilden graag wat terugdoen." Dinsdag is het zover. Het gezel schap is vier dagen in Nederland om de Floriade te bezoeken, kas teel Haaren in Haarzuilen, een ro- zenkweker en een bloemenveiling. Op het terras achter de tuin is al les gereed gezet, tafels en stoelen, koffie en thee, koekjes en cake. Het is warm en de zon schijnt. Maar op de afgesproken tijd, om kwart over tien, is de bus nog niet gearriveerd. Pas tegen half twaalf rijdt de bus voor. Balk verwel komt ze bij het hek. Het gezel schap komt uit Noordwijkerhout en is via Utrecht en Breda naar het zuiden gereden om de drukte rond Rotterdam te vermijden. Bij Breda miste de chauffeur de juis te afslag waardoor het bezoek aan de tuin noodgedwongen ingekort moet worden. De Engelsen laten zich de koffie en de thee goed smaken, en maken dankbaar ge bruik van de tuin om hun benen te strekken na de lange rit, en van de bloeiende planten en struiken te genieten. Suzy heeft nauwelijks tijd om kof fie te drinken. Een Engelse vraagt of ze stekjes uit de tuin mee mag nemen, een ander vraagt naar het toilet, kennissen van haar stoppen haar gauw wat lekkere dingen toe en willen nog even een praatje maken, want Suzy is zo weer weg. Suzy is de Engelse benaming voor Zus. Eigenlijk heet ze Lien, maar dat vond ze als kind geen mooie naam en ze werd Zus genoemd. Ze komt regelmatig de Noordzee over om familie en kennissen te bezoeken: „Eén of twee keer per jaar. Dat moet," zegt ze. Haar kinderen (twee zoons) en haar kleinkinderen wonen in Enge land. Ze is een fervent tuinlief- hebster en al jaren lid van een tuinclub. Predikbeurten Zondag 21 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Gielen, Middelharnis. 18.30 u. ds. Van Gorsel, Bergam bacht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Ytsma, Roosendaal. 17 u. ds. Fernhout, Veere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. R.K.-KERK zo 11 u. woord- gebed- en commu niedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dhr. Van Tempel, Capelle a/d IJssel. 18.30 u. kand. Doolaard, Kloetinge. GEREF KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Herk, Hasselt. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Brugge, wo 24/7 19.30 u. stud. Beens. GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJs sel. 18 u. kand. Van Veldhuizen, Delft. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. 14.30 u. ds. Lohuis, Scherpenisse (H.D.). HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Scholten-de Jong, Utrecht. 19 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. ds. Blom, Poortvliet. GEREF GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. eerw. hr. Groen, Sommelsdijk. 18 u. kand. Pater, Veenendaal. GEREF KERK 10 u. ds. Bijlsma, Zuidland. 14.30 u. geen dienst. GEREF GEM. do 18/7 19.30 u. ds. Van Aalst, Rid derkerk. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF GEM. do 18/7 19.30 u. ds. Kort, Rijssen. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Boersma. Stemmen van lezers Graag wil ik reageren op het stukje van het zogenaamde poezenwuuf- je'. Ik meet mij geen oordeel aan over hetgeen gebeurd is. Daar zijn andere mensen voor, die het hoe en waarom van de zaak weten. Maar ik ben geschrokken van de agressie en de valsheid van deze 'mevrouw'. Omdat het niet haar kat is, moet ze geen commentaar leveren en zeker niet op zo'n manier. Ik lees uit het hele stuk, dat het 'wuufje' niet weet waar ze over praat. Dat kan ook niet, want nie mand weet de ware toedracht. Je kunt dan je gal wel spuwen en de Bijbel erbij slepen, maar het ontgaat mij wat de Leeuw van Juda hiermee te maken heeft. Als zij stelt, dat ieder levend wezen een schepsel Gods is, zijn dat ook de mensen. En ik vind dat het onbehoorlijk is om, niet ge hinderd door enige kennis van zaken, iemand in het openbaar aan te vallen en een hetze tegen hem te voeren. Misschien kan het 'wuufje' zich be ter concentreren op andere spreuken van haar Bijbel, zoals bijvoorbeeld: Niet zeven keer vergeven, maar ze ventig maal zeven keer. Wie staat, ziet toe dat hij niet valle. Wie zonder zonde is, werpe de eerste steen. Maar bovenal, heb uw naaste lief als u zelve. Oordeelt niet, opdat ge niet geoor deeld worde. Mevr. A.J. Bos, M.A. de Ruijterstraat 10, Sint-Maartensdijk. Op reis met VOC. Tot 31 augustus is in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg een expositie te zien, gebaseerd op het reisjournaal van de Zeeuwse zussen Lammens. Zij voeren in 1736 van Middelburg naar Batavia. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. ma t/m vr 17-8 u., za en zo. 16/5 Van Lunen, Past. Jutenlaan 2a. 17 t/m 23/5 Coronae, Lievevrouwe straat 3. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Surminski, Hoogerheide, tel. 0164-614034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATTEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 18 t/m vrijdag 26 mei. donderdag 18 10.52-23.07 vrijdag 19 11.57- zaterdag 20 0.17-13.02 zondag 21 1.22-14.12 maandag 22 2.37-15.12 dinsdag 23 3.37-16.07 woensdag 24 4.27-16.52 donderdag 25 5.17-17.32 vrijdag 26 5.57-18.12 wo 24/7 10.08 u. V.M. Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Gevonden goederen - in de perio de 5 tot 11 juli - waarover op het politiebureau aan de Simon Lind- houtstraat in Tholen nadere infor matie is te verkrijgen: vier bank passen, twee portemonnees of portefeuilles, twee horloges, twee paspoorten, twaalf sleutels of sleutelbossen, een gsm, een hon- denriem, een uitlaat van een bromfiets, een bromfiets, een da mesfiets, een herenfiets, een per sonenauto, een ring, een fietstas, een kano en een overhemd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2