Al tachtig liefhebbers voor wonen boven gezondheidscentrum Griffier Van de Sande gaat de raad oppeppen Oud Geref. Gemeente Sint-Philipsland kiest een nieuwe kerkenraad Officier van dienst ontbrak bij ongeval Heijboer 'overmeesterd' door benoeming ridder Oranje-Nassau Moeder en dochters halen alle drie hun diploma voor Ten Anker Glooiingen worden hersteld Waterschap plant 95 bomen Bijna twintig jaar raadslid SGP en sinds 1998 ook wethouder Donderdag 27 juni 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Secretaris 'Simon de Zwijger' uitgezwaaid Typefouten 'Wat er gespeeld heeftdat is opgelost Opbaarruimte Predikant Stemmen van lezers Poezenbezitters Sint-Maartensdijk De hulpverlening bij het ongeval met acht gewonden op de Broekseweg in Oud-Vossemeer in het laatste weekend van mei had beter kunnen verlopen als er een officier van dienst aanwezig was geweest. Dat zei wethouder M.A.E. Velthuis maandagavond in de ge meenteraad. Hij was verbluft en voelde zich 'overmeesterd'. Wethou der K.A. Heijboer (58) kreeg maandagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering een koninklijke onderschei ding. Hij werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Burgemeester W. Nuis speldde hem de onder scheiding op en omschreef hem als consciëntieus, gedreven, serieus, overleggend en collegiaal. Voorrecht Het was wel hard leren, maar ze heeft er geen moment spijt van gehad. Tonnie van de Ree-Tijsen uit Tholen heeft op 42-jarige leeftijd haar diploma helpende ge haald. Ze was niet de enige in het gezin die dit jaar slaag de. Haar dochters Marieke (20) en Willemien (18) slaag den voor verzorgende. Met zijn drieën werken ze in het woonzorgcentrum Ten Anker in Tholen. Maar ook haar zoon John (17) haalde het diploma. Niet in de verzor ging, maar in de metaaltechniek. Veel aanwezigen, maar weinig fundamentele bezwaren. Dat was dins dag in Meulvliet de conclusie aan het eind van de inloopavond over de eerste plannen voor een gezondheidscentrum met 31 senioren woningen op de locatie Vijfhoek in Tholen. Het merendeel van de ruim honderd, veelal oudere, aanwezigen, wilde duidelijkheid over hoe de levensloop- bestendige appartementen er komen uit te zien en op welke prijzen moet worden gerekend. Bewoners uit vooral de Jan van Bloisstraat zei den te vrezen voor een toename van het aantal verkeersbewegingen in hun straat. Ook zijn ze bang voor parkeerproblemen. „Er wordt, met al die scholen in de buurt, nu al links en rechts ge parkeerd. Dat gaat alleen maar er ger worden", verwoordde C. Schot de mening van veel van de directe omwonenden. Een andere buurtbewoner pleitte voor par keerhavens die enkel zijn bestemd voor wie in de Jan van Bloisstraat woont. Ook waren er vragen over de status die de onder het gezond heidscentrum aan te leggen par keergarage krijgt. In totaal 62 au to's kunnen er straks worden weggezet. In eerste instantie zijn ze bedoeld voor de bewoners van de seniorenwoningen en bezoe kers van het gezondheidscentrum. Mogelijk kunnen ook derden toe gang krijgen tot de ondergrondse garage. Het is nog niet bekend of er betaald moet gaan worden voor het gebruik van de garage, en zo ja, hoeveel. Vanaf de Molenvliet- sedijk tot aan de entree in de Jan van Bloisstraat komt er in principe een extra parkeerzone bij. Ook op de Molenvlietsedijk mag straks worden uitgestapt. Om de verkeer- stroom te leiden wordt de Jan van Blois na oplevering van het karwei grotendeels ingericht als een zone voor eenrichtingsverkeer. Enkel vanaf zorgcentrum Ten Anker mag de straat tot het eind worden inge reden. Wie vanaf de Molenvlietse dijk de straat indraait, komt niet verder dan de entree van de par keergarage. Op die manier hopen gemeente en Beter Wonen de overlast voor de omwonenden te beperken. In het gezondheidscentrum gaan de Thoolse huisartsen praktijk houden. Ook is er ruimte voor fy siotherapie, een apotheek, tandarts en mogelijk ook andere gezond heidsdiensten. Op die manier kun nen de huisartsen voor Tholen be houden blijven. Voor senioren is de combinatie met de zorgaanbie ders welhaast ideaal. De meeste aanwezigen op de inloopavond wilden het liefst meteen al hun plaatsje veilig stellen. Zo ver is het echter nog lang niet. Vast staat enkel dat er, verspreid over vier bouwlagen, een mix komt van huur- en koopwoningen. Het ver schil in ruimte en kwaliteit van de diverse appartementen zal volgens Beter Wonen automatisch leiden tot uiteenlopende prijzen. Alle aanwezigen konden schriftelijk vragen en opmerkingen indienen. Wie daar prijs op stelt, krijgt per soonlijk antwoord. Alle reacties worden zorgvuldig bekeken. De informatie moet leiden tot een de finitief plan dat na de zomer op een inspraakavond wordt gepre senteerd. Zonder bezwaarschriften en procedures kan er volgend jaar gebouwd worden. Met een ver wachte bouwtijd van vijftien maanden zou de oplevering dan in de loop van 2004 kunnen plaats vinden. Bij Beter Wonen hebben zich al 80 gegadigden gemeld. De gemeenteraad moet zelf op verkenning en onderzoek uitgaan en ini tiatieven vanuit de bevolking oppikken. Raadsleden moeten als coaches van burgerschap gaan dienen. Dat zei A. van de Sande maandagavond in de gemeenteraad bij zijn aanstelling als raadsgriffier. in plaats daarvan zou de 'eigenstandigheid' van de raad versterkt moe ten worden. „Daar ligt voor ons een belangrijke opdracht en uitdaging. De raad heeft een geheel eigen rol te spelen. En daarom moet de raad zelf op pad. De burgers zullen volgens Van de Sande bepalen of de raad op de goede weg is. Die griffier hoopt bij te dragen aan de missie die de gemeente zich heeft gesteld in het nieuwe duale sys teem. De raad geeft voortaan aan welke koers er gevaren moet worden, het college bestuurt en de raad con troleert. Met de raad, het college en de ambtelijke organisatie hoopt Van de Sande daar aan te kunnen werken. Hij nam plaats naast de burgemees ter, nadat gemeentesecretaris S. Nieuwkoop 'overgestoken' was naar het college en voortaan tussen wet houder M.A.E. Velthuis (PvdA) en W.C. van Kempen (CDA) zit. Nieuwkoop op zijn beurt lichtte toe hoe zijn positie als secretaris is veran derd. De ondersteuning aan de raad was wel aanwezig, maar in de prak tijk lag het zwaartepunt bij het colle ge. In het nieuwe stelsel blijft hij een schakel tussen het college en het ambtelijk apparaat vormen, maar zal zich nog meer op de gemeentelijke organisatie gaan richten. Nieuwkoop is nu gemeentesecreta ris/algemeen directeur ambtelijke or ganisatie. En er is een eind gekomen tussen de formele relatie tussen de gemeenteraad en de gemeentesecre taris. Zijn taak gaat nu over naar de raadsgriffier. „Tholen heeft de be stuurlijke vernieuwing voortvarend opgepakt. Ook de ambt van griffier is snel ingevuld." Volgens Nieuwkoop is er hoog inge zet omdat Van de Sande niet alleen als secretaris zal optreden, maar ook de procesmatige en inhoudelijke on dersteuning voor zijn rekening neemt. Hij riep de raad op gebruik te maken van Van de Sandes kennis en deskundigheid. „Belast de griffier niet alleen met de type- en taalfouten in de notulen of met datgene wat mis is gegaan met het ter inzage leggen van de stukken. De kwaliteit van de stukken zal voor de informatievoor ziening meer dan voorheen een bij zonder punt van aandacht zijn van de griffier en mij." Nestor P. van Belzen sprak namens de raad en nam afscheid van de se cretaris, 'Simon de Zwijger', die vooral achter de schermen invloed uitoefende. Hij verwelkomde Van de Sande als griffier, als 'oppepper' voor de raad. „Met een griffier zijn we in verkennersland aangeland en dat vergt meer dan zwijgen. Als er één ding lastig is, is het leden van een raad begeleiden, want eerlijk ge zegd, ze weten het soms zelf zo goed." Ook burgemeester W. Nuis nam af scheid van Nieuwkoop, de 'duizend poot met een zachte stem' die 'eerst doet wat hij moet doen en pas daarna wat hij wil doen.' Hij prees de secre taris om zijn stuurmanskunst en zijn inzet. Hij stond ook stil bij de gevol gen van de gezondheidsproblemen van Nieuwkoop kort na zijn aantre den. Hij zei Nieuwkoop nog te zul len missen. De secretaris krijgt een nieuwe rol in het college. Als dank kreeg Nieuwkoop het Groot Woor denboek der Nederlandse Taal. Volgens Nuis is Van de Sande nu de vooruitgeschoven post van de raad, die gevraagd en ongevraagd de raad adviseert. Een nieuwe uitdaging voor Van de Sande die al sinds 1973 in dienst is van de gemeente. De burge meester feliciteerde de raad met de eerste griffier van de gemeente en bood Van de Sande een fles wijn aan. VERVOEG VAN,VOORPAGINA Patricia van der Giesen (18) uit Sint-Philipsland loopt samen met John Baauw (17) en Remco Buijs (15) naar buiten. John voelde er niets van, zei hij. „Het ging snel." Ook de andere twee hebben geen reden om te klagen. Ze zijn samen omdat ze bij elkaar in de buurt wo nen. Patricia is samen met Remco met de auto gekomen, John is met de brommer. In opgewekte stem ming keren ze huiswaarts. Vanaf september komen de andere kinderen van 6 tot en met 14 jaar aan de beurt in het rijksvaccinatie programma. Om een compleet beeld te kunnen krijgen hoopt de GGD dat alle oproepkaarten van degene die zich niet hebben laten inenten, of het al eerder hebben laten doen, opgestuurd worden. Op de oproepkaart wordt onder meer gevraagd wat de reden is om af te zien van vaccinatie: medi sche, principiële of andere. De op roepkaart is door de gemeente voorzien van een sticker met naam en adres. De opgeroepene is verzocht zelf zijn geboortedatum in te vullen. De kaarten worden naar Utrecht gestuurd. Over vier of vijf weken verwacht Slenter uitslag over het juiste aantal ge- vaccineerden in de gemeente Tho len. Zincon Dekker uit Rotterdam was met 394.000 euro de laagste in schrijver voor het onderhoud aan de glooiingen in de gemeenten Tholen en Schouwen-Duiveland. Het werk, dat in opdracht van Zeeuwse Eilan den wordt uitgevoerd, begint na de bouwvakvakantie en moet 1 okto ber klaar zijn. Er moet 5000 m3 grond worden ontgraven, 3000 m3 uit een depot worden vervoerd en verwerkt, 3700 ton fosforslakken worden aangebracht, 2200 m2 op pervlaktebehandeling worden aan gebracht, 4500 m2 glooiingsele menten worden opgenomen en 4500 m2 glooiingselementen wor den aangebracht. Er waren acht in schrijvers. Behalve Zincon Dekker waren dat Hakkers uit Werkendam voor 410.000 euro. 3. Van den Big- gelaar uit Kerkdriel 456.000 euro 4. De Voogd uit Grijpskerke 467.500 5. De Klerk uit Werkendam 478.000 6. EVS Infrabouw uit Axel 493.279 7. AVK uit Oude Tonge 497.000 8. Van den Herik uit Slie- drecht 514.000 euro. - De leden van de Oud Gereformeerde Gemeente in Sint-Philipsland hebben vrijdagavond een nieuwe kerkenraad gekozen, nadat de twee ouderlingen en drie diakenen waren teruggetreden. De twee ouderlin gen, H. van Westen en J.C.A. Stehouwer, zijn opnieuw herkozen, maar van de drie diakenen kreeg alleen A. v.d. Reest weer het vertrouwen van de leden. A. Steijn en P. van Vossen werden niet herkozen. In hun plaats kregen G.J. Bolier en G. Verwijs de meerderheid van de stem men. De twee ouderlingen hebben hun benoeming inmiddels aangeno men, maar de drie diakenen hebben nog bedenktijd gevraagd. De 800 (doop)leden tellende Oud vrijdagavond aandrongen op ope- Gereformeerde Gemeente is het grootste kerkgenootschap in Sint- Philipsland. Op een gegeven mo ment ontstonden er zodanige pro blemen, dat er mensen die de kerk vele jaren trouw hadden gediend, hun functie neerlegden. Eerst kerk meester (een soort kerkvoogd die over het beheer van de gebouwen gaat) G.C. Noorthoek, vervolgens koster C. Hoek en zijn vrouw mevr. Hoek-van Westen, de beheerster van het verenigingsgebouw van de Oud Ger.Gem. in de Voorstraat. Daarna legde de vader van de beheerster, ouderling H. van Westen, zijn ambt neer. De laatste was al zestien jaar ouderling. In 2000 kreeg hij hulp van de veel jongere Stehouwer, die toen nog niet zo lang in Sint-Phi lipsland was gaan wonen. Het terugtreden van de vier mensen was dermate ingrijpend, dat hogere kerkelijke instanties binnen de Oud Ger. Gem. in het geweer kwamen. Een onderzoekscommissie bezocht Sint-Philipsland, bestaande uit vier predikanten en twee ouderlingen. De predikanten Molendijk uit Oos- terland, Klok uit Urk, Kort uit Rijs- sen en Monster uit Barneveld. Voorts de ouderlingen Bouman uit Nieuw-Beijerland en Filibert uit Geldermalsen, alsmede dhr. Klein van het kerkelijk bureau uit Barne veld. Deze onderzoekscommissie adviseerde de overgebleven vier le den van de kerkenraad om evenals ouderling Van Westen terug te tre den, waarna de leden zou worden gevraagd om een nieuwe kerken raad te kiezen. Dat gebeurde vrijdagavond, waarbij zo'n honderd leden aanwezig wa ren, die via een vrije stemming een kerkenraad kozen. De twee ouder lingen werden in één stemming her kozen, maar voor de diakenen wa ren drie stemmingen nodig. Het scheelde niet zoveel, maar uiteinde lijk kregen Van der Reest, Bolier en Verwijs toch de meerderheid. De vergadering werd geleid door ds. Molendijk, terwijl de kerkdiensten de laatste zondagen zijn verzorgd door ouderlingen uit Oosterland. De nieuwe Sint-Philipslandse kerkep- raadsleden moeten eerst bevestigd worden voordat ze de leesdiensten weer mogen doen. De Oud Gereformeerde Gemeente in Sint-Philipsland heeft enkele we ken van grote spanning achter de rug. Het terugtreden van de voltalli ge kerkenraad werd als ingrijpend en bijzonder ervaren. Hoewel leden ning van zaken, werd geweigerd om informatie te geven over de gerezen problemen. Ouderling Van Westen wil er ook niets van zeggen. „Wat er gespeeld heeft, dat is opgelost. Er was wel een instantie noodzakelijk om die helderheid te verschaffen. Het was louter een persoonlijke kwestie." Of de koster en beheerster terugkomen, is volgens Van Westen van latere orde omdat er eerst een kerkenraad moet worden bevestigd. Naar verluid speelt de gang van za ken bij begrafenissen een rol bij de problemen. De Oud Ger. Gem, beschikt over een opbaarruimte met koeling en dat is de enige voorzie ning in Sint-Philipsland. Anders zou men naar de aula's in Tholen, Sint- Annaland of Sint-Maartensdijk moeten, tenzij er een mobiele koel installatie gebruikt wordt, waarbij overledenen thuis opgebaard kun nen worden. Volgens een reglement mag er ook voor anderen dan de ei gen kerkleden van de opbaarruimte gebruik worden gemaakt. Zowel le den van andere kerkgenootschappen als onkerkelijken. Alleen dient men zich dan aan de regels te houden, dat er geen bloemen in het gebouw van de Oud Ger. Gem. komen en er evenmin sprake is van een crematie. Over die praktijk zouden hoogoplo pende meningsverschillen zijn ont staan, die tot de crisis hebben ge leid. Een en ander zou niets te maken hebben met de komst van de nieuwe predikant, de 58-jarige ds. A.P. v.d. Meer uit Werkendam. Hij doet op 31 juli zijn intrede. Sint-Philipsland is sinds november 1986 vacant, toen de vader van de komende predikant vertrok. Eerst werd de komst van ds. Van der Meer jr. al rond Pinkste ren verwacht, maar de huurders van de pastorie in de Voorstraat hadden nog geen ander huis. Nu die inmid dels een woning hebben gevonden, is de opknapbeurt van de pastorie begonnen. Met een nieuwe badka mer, keuken, verf- en behangwerk kan de pastorie in de loop van juli zodanig opgeknapt zijn, dat de pre dikant en zijn vrouw en hun twee zoons die nog thuis wonen, naar Sint-Philipsland kunnen verhuizen. Van der Meer jr. werd op zijn 33ste predikant. Daarvoor had hij een ei gen bedrijf: een autoplaatwerkerij en spuiterij. Zijn eerste gemeente was Loenen a/d Vecht en vervolgens werkte hij in Kinderdijk, Krimpen a/d IJssel en Werkendam. Aan de oostkant van ons dorp is zondagavond een poezenmoorde- naar gesignaleerd. Groot is het verdriet van onze kleindochters Patricia en Danielle Ista. Mickey was al 11 jaar hun huisdier en is op brute wijze aan haar einde geko men. Eerst is ze bewusteloos ge slagen met een stok om later, toen ze niet dood bleek te zijn, nog eens volop vertrapt te worden.Toen dat ook niet lukte, is ze door haar moordenaar zijn garage inge- sleept.om vervolgens dood of half levend in de polder te worden ge dumpt. Dat er zulke 'mensen' op de wereld rondlopen en kinderen dit kunnen aandoen! Het is ge woon barbaars! Dus mensen van de Oostsingel en omstreken: Wees op je hoede! Lieve Patricia en Da nielle, opa en oma delen in jullie verdriet. Rinus en Lia van Gorsel Hogeweg 1, Sint-Maartensdijk. Het duurde vrij lang voordat de slachtoffers naar verschillende zie kenhuizen vervoerd konden wor den. Dat kwam omdat de ambulan ces volgens de wethouder van ver moesten komen, maar ook omdat er geen geneeskundig officier van dienst aanwezig was die beter stu ring aan de hulpoperatie had kunnen geven. „De reden waarom de officier er niet was, had te maken met de af stemming tussen West-Brabant en Zeeland. Daarover heb ik verschil lende versies gehoord. Er zou nog geen overeenkomst zijn en er zou den ook nog geen namen bekend zijn. Daar is in korte termijn overleg over geweest." Het inzetten van een sigma-team is overwogen maar gezien de aard van de verwondingen was dat niet nood zakelijk. Velthuis legde uit dat het team uit Brouwershaven moet ko men en dat Thoolse sigmaleden eerst naar Brouwershaven moeten om vandaaruit uit te rukken. „Het zou beter zijn als de post in Bruinis- se was gevestigd." Raadslid A.L. Piet (CU) noemde de situatie zorgelijk. „Een aantal zaken is niet goed geregeld." M.J. Klippel (SGP) vroeg zich af hoe het met de spreiding van deze snel inzetbare teams is in Zeeland en Noord-Bra bant. De raadsleden zullen hierover schriftelijk vragen indienen. Komend najaar plant het water schap 35 elzen aan de Platteweg in Scherpenisse, 50 knotwilgen aan de Meliasweg te Sint-Maartens dijk en tien populieren langs de Rijksweg op Sint-Philipsland. De aanplant maakt onderdeel uit van het groenstructuur- en groenbe- heerplan, waarvan de uitvoering in 1999 is begonnen. Het rooien van zieke bomen en struiken en het aanplanten van nieuw groen moet' leiden tot een gezonde beplanting in het gebied van Zeeuwse Eilan den. Het waterschap krijgt er een subsidie van 160.000 euro voor uit het Europees oriëntatie- en garan tiefonds voor de landbouw. In to taal zullen dit najaar 1300 bomen en ruim 28.000 struiken geplant worden op Schouwen-Duiveland, Tholen, Sint-Philipsland, Noord en Zuid-Beveland en Walcheren. Ridder Heijboer geniet met zijn vrouw, kinderen en kleinzoon Karei na in de raadzaal. Heijboers echtgenote zat op de pu blieke tribune. Dat gebeurt niet vaak, maar vreemd was het maan dagavond niet. Ze zat tussen de echtgenoten van de burgemeester, enkele wethouders en van de ge meentesecretaris die in het nieuwe duale stelsel afscheid nam en de raadsgriffier die officieel werd beë digd. Vandaar. Toen de burgemees ter Heijboer vroeg in het midden van de raadzaal te gaan staan en zijn kinderen en kleinkinderen een voor een binnenkwamen, was het hem duidelijk. Heijboer raakte er zicht baar door ontroerd. „Je bent ver bluft, zo sta je erbij," zei Nuis. Heij boer kon het met een knikje bevesti gen. Elk raadslid komt na een periode van twaalf jaar in aanmerking voor een koninklijke onderscheiding. „Dat lijkt zo'n automatisme, maar het is je meer dan gegund." Heij boer zit echter al heel wat langer in de gemeentepolitiek als volksverte genwoordiger. „U hebt de periode verre overtroffen." Zonder onder breking is hij bijna twintig jaar raadslid van de SGP. Op 7 septem ber 1982 kwam hij in de raad, sinds 1998 is hij wethouder. „In de korte periode dat ik je heb leren kennen, kom je over als consciëntieus, ge dreven, serieus, overleggend en col legiaal. Je bent een voortreffelijk raadslid geweest, maar ook als wet houder doe je je werk voortreffelijk. Draag de onderscheiding met eer, want het is niet niks." Nu het duale stelsel zijn intrede heeft gedaan, is Heijboer als wet houder niet langer raadslid (het col lege maakt geen deel meer uit van de gemeenteraad). Dat is de reden waarom nu de onderscheiding kon worden uitgereikt. De burgemeester vertelde dat hij met Heijboer wel eens praat over kennis en wijsheid en dat dit twee begrippen zijn met ieder een eigen betekenis. Heijboer zei in zijn dank woord dat het lintje geheel onver wacht kwam. „Jullie zijn er volledig in geslaagd om het geheim te hou den. Ik ben overmeesterd en ik wil iedereen ook bedanken." Hij was blij dat vijf van zijn zeven kinderen met echtgenoten en kleinkinderen aanwezig konden zijn. Later, toen Heijboer als wethouder een vraag moest beantwoorden nadat de ver gadering alweer was begonnen, kwam hij nog terug op de onder scheiding. „Ik was nog wat verge ten. U had het over kennis en wijs heid. Als bij iemand die wijsheid ontbreekt dan mogen wij die van God ontvangen. Ik wilde ook mijn echtgenote Mina bedanken die dit werk voor mij mogelijk heeft ge maakt. Ik was daarnet niet in het voorrecht dit te kunnen zeggen. Het ontbrak me gewoon aan woorden." Heijboer was van 1998 tot 2002 één van de vier wethouders. Hij werkte in volle tijd. Sinds april dit jaar deelt hij weer collegeverantwoorde lijkheid met drie andere wethou ders, maar nu voor negentig procent van de werktijd. Daarnaast is hij lo co-burgemeester. Na de vergadering - het liep tegen half elf - werd in de kantine nog een hapje en drankje genuttigd. Moeder Tonnie van de Ree-Tijsen met haar dochters Willemien (links) en Marieke. Tonnie werkte als huishoudelijke hulp in de serviceflats, maar zocht wat meer afleiding in haar werk. Ze schreef een open sollicitatie brief of er een plaatsje was in het verpleeghuis. Ze werd aangenomen en begon in oktober 2000. „Toen zag ik mijn collega's die de mensen hielpen. Dat vond ik veel leuker. Ik was het poetsen zat. Iedereen zei toen dat ik moest gaan leren voor helpende. Daar heb ik geen mo ment spijt van gehad." Lange tijd vond Tonnie leren maar niks, vertelt ze. Ze maakte de huis houdschool niet eens af. „Ik heb er nooit aan gedacht ooit nog eens in de bejaardenzorg terecht te komen. Ik deed seizoenswerk in de appels en de peren en hielp in de snijbloe men van Jaap van de Berghe." Vorig jaar ging ze weer naar school, een dag in de week. „Het was stampen, stampen en stampen. Ik ben wat ik leer gauw weer kwijt." Ze werd methodisch wer ken bijgebracht, observeren en plannen en moest thuis werkstuk ken maken. Daarbij werd ze gehol pen door Marieke en Willemien. Marieke deed op het Zoomvlietcol- lege in Bergen op Zoom verzorging (beroepsbegeleidende leerweg) en liep elk jaar stage in het verpleeg huis in Ten Anker. „Ik had het heel goed naar mijn zin en kon blijven." Zij is het leren nog niet beu. Ze wil eerst een jaar werken en dan mis schien gaan leren voor verpleeg kundige. Willemien deed ook verzorging op het Zoomvlietcollege (de beroeps opleidende leerweg), liep stage in de kraamzorg en in de thuiszorg, en kwam ook in het verpleeghuis te recht. In de huiskamer van de Vliedberg. „Dat vond ik heel leuk. Ze vroegen een oproepkracht. Daar heb ik op gesolliciteerd, vanaf 1 augustus tot 1 januari. Daarna kij ken ze verder." Ze zijn dus met zijn drieën gedi plomeerd en samen onder één dak. Tonnie mag nu bewoners helpen bij het wassen, helpen bij het opstaan, naar het toilet gaan, nagels knip pen, haren in de krullen zetten, bedden verschonen en als er tijd voor is een spelletje doen, of sa men de krant lezen. Hoe ze het vindt om met haar dochters te wer ken? „Nou, we werken niet echt samen, we zien elkaar voorbij vlie gen, maar ik zou er geen moeite mee hebben." Rasjel van Dijke-Lindhout uit Tho len is aan het Zoomvlietcollege in Bergen op Zoom geslaagd voor be- jaardenhelpende. Ze werkt in zorg centrum Ten Anker. Evelien Moerland uit Sint-Anna- land heeft het diploma middelbare hotelschool behaald aan het Arcus College in Heerlen. Wieteke Moerland uit Sint-Anna- land heeft het einddiploma (gradu ation) behaald aan Bakersfield High School in de Verenigde Staten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 3