Onvrede over sterke stijging lasten waterschap in toekomst Inwoners moeten verdraagzaam zijn 'We doen het voor ons plezier' Iferburgh Districtsvergaderingen waterschap verleden tijd Old River Country Dancers uit Tholen in Ten Anker Van den Dorpel pleit voor nieuwe keuzes en plafond inflatie Open dag van het waterschap Gosselaar krijgt veel vertrouwen Donderdag 13 juni 2002 jc^indkachtbode, de thoolse courant i 'jJH €p 1 JfmË De nieuwe Thoolse hoofdingeland drs. P.M. van den Dorpel gooide in zijn eerste algemene vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden gelijk de knuppel in het hoenderhok. Hij wil paal en perk stellen aan grote lasten verhogingen en niet boven het inflatiepercentage uitko men. „Je moet durf hebben om nieuwe keuzes te ma ken", zei Van den Dorpel. Gezworene financiën J. Hoekman beloofde dat de tariefsverhogingen tussen de 6 en 7% kunnen blijven wanneer de stofkam nog eens door het waterschap gaat en wanneer de investeringen uitge steld worden. Na de vette jaren lijken daarmee de mage re jaren aan te breken. Kommer en kwel Cultuur en gewoontes Op de rem Geluidsoverlast feesttent Sint-Philipsland Tolerantie en verdraagzaamheid. Die woorden klonken in de commissie algemeen bestuur nadat de SGP daar bij monde van M.J. Klippel de geluidsoverlast op Sint-Phi lipsland aankaartte tijdens de feestweek van voetbalclub Noad '67 en muziekvereniging Concordia. Klippel stel de voor om de algemene plaatselijke verordening (apv) aan te passen, maar kreeg van de andere politieke partij en geen enkele bijval. Eén brief 'Still missing you, California blue' klinkt de zoet ge- vooisde stem van Roy Orbison in het Thoolse zorgcen trum Ten Anker. De leden van de Old River Country Dan cers - gele blouse met daarop vanachter de naam en twee cowboylaarzen, en zwarte broek - zetten hun beste been tje voor. „Pas op met de 'side kicks' dat er geen mensen blauwe schenen kunnen oplopen", waarschuwt Nelly van Gorsel uit Sint-Maartensdijk, leidster van de Old River Country Dancers. De bewoners van Ten Anker genieten van de muziek en de dans. Het gaat er rustig aan toe. Al 84 nummers Gebiedscommissie krijgt wel meer body Twee buitenstaanders Evaluatie van groenstructuurplan Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, (speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. m lil BI' ps» 'M H lm mm yWÊ achttien weken, wanneer de volgen de algemene vergadering van het waterschap is gepland. Van den Dorpel kreeg bijval van drs. D.W. Gideonse uit Kapelle (ca tegorie bedrijfsgebouwd). „Tot 2006 is de kommer en kwel op een rijtje gezet, en duidelijk is dat het waterschap nul beleidsruimte heeft. Dat is een zeer legitieme reden om het beleid ter discussie te stellen, want met Van den Dorpel wil ik de tarieven hooguit met het inflatieper centage verhogen." Een heel ander geluid liet mevr. drs. S. Verheij uit Goes (categorie inge zetenen) horen. „De lasten moeten niet onaanvaardbaar stijgen, maar het inflatiepercentage is voor mij niet het maximum. Meer kan nodig zijn, maar dat moeten we dan wel goed communiceren richting de in woners." Gezworene Hoekman noemde het zelfs 'onmogelijk' om de toekomsti ge tariefsverhogingen tot het infla tiepercentage te beperken. „Anders zouden we rigoureus moeten gaan snijden. Maar we willen geweldige stijgingen wel beperken tot meer aanvaardbare verhogingen. Overi gens moeten we niet wanhopig gaan doen. Het waterschap staat niet op het punt van verdrinken." Van den Dorpel zette zich af tegen het in het verleden gevoerde beleid, maar mevr. Verheij hield hem voor dat hij daar wel degelijk mee te maken heeft. „Er is continuïteit van beleid, want anders krijg je een heel zwabberend beleid." Hoek man onderstreepte dat. „We heb ben een gezamenlijke verantwoor delijkheid voor besluiten, want het waterschap kent geen dualistisch bestuur." Van den Dorpel slikte daarop wat van zijn kritiek in. „Ik voel wel ver antwoordelijkheid voor het vorige beleid, maar ook voor de begroting van 2003", waarmee de Tholenaar ruimte overhield voor bezwaren. Hoekman zag het als een uitdaging om de tariefsverhogingen binnen de perken te houden. „Maar daarvoor heb ik wel tijd nodig, want ik moet uitzoeken wat de beïnvloedbare kosten zijn. En dan zijn er vervol gens vrij intensieve discussies nodig die er niet om liegen!" De waterschapsuitgaven bestaan voor 1/3 uit personeelskosten, voor Drs.P.M. van den Dorpel, Tholen. De voorjaarsnota van Zeeuwse Ei landen gaf tariefsverhogingen aan van 9,38% voor de omslag in 2003 en 11,4% voor de verontreinigings heffing in 2004. Vorig jaar besloot het waterschap voor 175 miljoen euro investeringen te doen en dat werkt door in de toekomst. „Wij kunnen dat investeringsniveau niet meer handhaven, tenzij we de bur gers genadeloos confronteren met verhogingen", zei Hoekman. Hij kondigde ook meer efficiencymaat regelen aan en opperde het idee om oud beleid in te leveren voor nieuw. De gezworene financiën maakte duidelijk, dat er ook externe facto ren zijn die invloed hebben op de ta riefsontwikkeling. Een cao-stijging van 5,5% voor de ambtenarensala rissen vertaalt zich in hogere tarie ven en ook de inflatie is meer dan voorheen. Aan de inkomstenkant is het altijd afwachten wat voor divi dend de Nederlandse Waterschaps Bank uitkeert. Van den Dorpel noemde de voorzie ne tariefontwikkeling tot en met 2008 'alarmerend'. „Als doelniveau moeten we niet boven de inflatie uitkomen om draagvlak bij de ach terbannen te behouden. Er is name lijk toenemende onvrede in de sa menleving over het doorschuiven van lastenverhogingen naar lagere overheden." De Thoolse hoofdinge land voor de categorie gebouwd wilde eerder keuzes maken dan over Het waterschap moet het investeringenniveau temperen. Maar voor onderhoud aan wegen, zoals hier de Groene- of Hokseweg bij Tholen, is er nog wel geld. 1/3 uit kapitaallasten en voor 1/3 uit overige exploitatiekosten. Van den Dorpel trok ook van leer te gen de eerste begrotingswijziging 2002 waarbij er sprake was van een verhoging van 636.545 euro ten op zichte van de oude raming. Hij vond dat er actief gezocht moet worden naar compensaties. „We moeten de post onvoorziene uitgaven hiervoor niet oneigenlijk benutten. Dat vind ik een punt van grote zorg. Voor dergelijke overschrijdingen zou er een Hoekman-norm ontwikkeld moeten worden", zei de Thoolse hoofdingeland in navolging van de landelijk bekende Zalm-norm. Daarvoor kreeg hij steun van mevr. Verheij. Hoekman gaf toe, dat de doelstel ling van de post onvoorzien inder daad 'opgerekt' wordt. „Toch gaan we heel zorgvuldig met begrotings wijzigingen om. Naar aanleiding van de kritiek in de commissie mid delen hebben we de overschrijdin gen uitgebreid in het dagelijks be stuur besproken. We willen de personeelsuitbreiding voor het wa- terbeheerplan ten bedrage van 151.500 euro daarom in de koelkast zetten tot het tweede halfjaar. De post onvoorziene uitgaven voor het laboratorium hoeft dan ook maar voor de helft van de oorspronkelijke 225.000 euro, dus 112.500 euro, verhoogd te worden", aldus de ge zworene. Van den Dorpel was daarmee nog niet helemaal tevreden. „Blijft over de algemene zorg in de commissie middelen over de cultuur en ge woontes binnen het waterschap ten aanzien van het financieel beleid." Gideonse ondersteunde dat 'van harte'. Hoekman zei daarop bereid te zijn om in de commissie midde len over de cultuur en gewoontes te spreken. Gideonse vond het terugbrengen van de begrotingswijziging 2002 met 1/3 'aan de zeer magere kant'. Aan de andere kant complimenteer de hij het dagelijks bestuur voor het zuinige beheer gezien het overschot van 580.000 euro in de rekening 2001 ondanks tegenvallers van 710.000 (rente) en 390.000 (lager dividend waterschapsbank) euro. Gideonse vond echtèr, dat het dage lijks bestuur zijn huiswerk niet vol ledig gedaan had. „Er moet nu op korte termijn iets gebeuren. We moeten niet wachten tot september om besparingen te vinden voor de ze lopende begroting 2002. Als je dan nog op de rem moet trappen, ben je te laat." Hoekman liet weten dat het dage lijks bestuur zeker sneller op de rem zal trappen als dat nodig is. Maar het inzichtelijk maken van de problematiek vergt meer tijd. „Voor de zomer lukt ons dat niet meer. Na de vakantie gaan we aan de begro ting 2003 werken." De gezworene vond het overigens al heel wat, dat hij 1/3 van de begrotingswijziging had teruggenomen. „De rest is ge woon nodig om de uitgaven te kun nen doen", aldus Hoekman. Dijkgraaf W.A. Gosselaar hield de critici voor, dat de begrotingswij ziging voortvloeide uit eerdere be sluiten van de algemene vergade ring. naar op pad om de vergunning na te zien en met de organisatie te spreken. „Daarop ben ik door de voorzitter van Noad gebeld. Hij zegde me toe om enigszins rekening te zullen hou den met het geluid." Klippel had be grepen dat er vele klachten waren in gediend, zowel bij de politie als het gemeentebestuur. Nuis zei, op zijn privé-adres één brief te hebben ge kregen, maar verder was bij de ge meente niets vernomen. In een krant verschenen twee ingezonden brieven van mensen die last hadden van de herrie en bij de politie zouden acht inwoners aan de bel hebben getrok ken. Nuis zei dat wat de een als overlast ervaart, dat voor de ander helemaal niet is. „Waarbij ik niet ontken dat geluid een bron van ergernis kan zijn." Klippel vroeg om de apv zoda nig aan te passen, dat in vergunnin gen voorschriften komen die hand haafbaar zijn, zoals dat ook voor de horeca gebeurt. Volgens de burge meester is dit een heel ander geval dan de horeca, omdat die bedrijfstak te maken heeft met de wet geluidhin der. De enige manier om overlast te gen te gaan is het evenement verbie den, maar dan trekt gegarandeerd een andere groep aan de bel, zei Nuis. Door aanpassing van de apv weet ook de aanvrager waar hij aan toe is, meende Klippel. J. van den Donker interrumpeerde hem met de opmer king het 'pure nonsens' te vinden omdat een feestende groep mensen altijd lawaai maakt. „Je moet tolerant zijn tegenover elkaar", zei de D66'er. „Dat geldt naar twee kanten", kaatste Klippel de bal terug. „Om leefbare woonkernen te houden moet er ver draagzaamheid en tolerantie zijn ten opzichte van elkaar", zei E.M. van der Wal-Vermeulen (PvdA), die on derscheid wil maken tussen een inci denteel evenement en een structurele situatie. Het aanpassen van de apv zou volgens haar averechts kunnen werken. VVD'er R. Ravensteijn zag die aanpassing evenmin zitten en be pleitte tolerantie van weerskanten. De burgemeester hoopte in ieder ge val, voor een herhaling gespaard te blijven. Daarom had hij inmiddels ook contact met de organisatie van de feestweek in Scherpenisse. Daar be gint zaterdag de viering van het 875- jarig bestaan. De feestelijkheden begin mei gingen volgens de SGP gepaard met 'een enorme geluidsproductie' in de feest tent die bij het voetbalveld stond 'en waarin iedere avond een band op trad'. „Niet alle inwoners van Sint- Philipsland waren daar zo blij mee." Klippel wilde van de burgemeester weten wat voor eisen er in de vergun ning stonden ter beperking van ge luidsoverlast, of er door de gemeente gecontroleerd is en wat dat heeft op geleverd, hoeveel klachten er zijn binnengekomen en hoe daarop is ge reageerd. Nuis zei dat er een vergunning was. Een maximaal aantal decibellen was daarin niet genoemd, omdat het een tent betrof en geen gebouw. „Vaste omschrijving is dat excessief geluid voorkomen moet worden." De burge meester corrigeerde Klippel: er was niet iedere avond levende muziek van een band, ook traden dj's op. Hij vond dat mensen in een dorp over en weer rekening met elkaar moeten houden. „Dan heb je al een stuk min der problemen." „Zo'n feest is maar eens in de vijf jaar en er zijn nu een maal ook mensen die er anders over denken." Op hemelvaartsdag om half elf 's avonds was Nuis gebeld door een SGP-raadslid uit Sint-Philipsland (Hoek of Geluk - red.) met de mede deling dat er erg veel lawaai was. „Ik heb toen gezegd: wat wilt u dat ik doe? Moet ik de knop dicht gaan draaien?" Nuis vroeg de beller of de ze de veroorzaker van de overlast al had aangesproken en dat bleek niet het geval te zijn. Evenmin was de mi lieuklachtenlijn of de politie gebeld. Volgens Nuis is dat de enige juiste weg wanneer er overlast wordt erva ren. Hij noemde het een veeg teken dat mensen bij zoiets naar de over heid stappen terwijl ze in een samen leving leven waarin iedereen elkaar kent. „Ik praat niet over intolerantie." Overigens belde de burgemeester diezelfde avond nog de politie, die op dat moment geen enkele klacht had gekregen. „Ik heb toen gezegd: doe mij een plezier, ga er eens langs en vraag of ze het wat zachter willen doen." De dag erna - „dat was een vrije dag" - stuurde Nuis een ambte- Leidster Nelly van Gorsel krijgt bloemen en applaus van de lijndansers. ,De muziek spreekt velen aan, gende week donderdagavond gaan de lijndansers echter naar het dorps feest in Scherpenisse, waar country- muziek centraal staat. De lijndansclub in Tholen werd 3 november 1999 opgericht. „We zijn met 45 mensen begonnen", vertelt Petie van Ast uit Sint-Maartensdijk. „Er zijn er nog 22 overgebleven, maar die komen ook trouw elke maandagavond naar de repetitie. We hebben een heel hechte groep met weinig verloop. De jongeren zijn af gehaakt en we hebben nog maar één man overgehouden." Dat is haar echtgenoot: Gerrie van Ast, die het geluid regelt, maar ook zelf mee danst. In Ten Anker vliegt hij bij de laatste tonen van het nummer naar de geluidsinstallatie en als Van Ast vooral veertigplussers", vertelt Nel ly van Gorsel. Ze leidt ook de lijn dansclub in haar woonplaats en was daarvoor instructrice van de inmid dels opgeheven volksdansclub Iva- nicia uit de smalstad. Zijn de volks dansers (behalve Dodi Dodi) geleidelijk aan verdwenen, de lijn dansers maken een tegenovergestel de ontwikkeling door. „In Stavenis- se is het begonnen, toen volgden Sint-Maartensdijk, Tholen, Oud- Vossemeer en Poortvliet. Sint- Maartensdijk is de grootste groep met 80 senioren en 20 kinderen", zegt Nelly van Gorsel. Af en toe is er een openbaar optreden, zoals nu in Ten Anker, maar voornamelijk wordt er in eigen kring gedanst. Vol- een nieuw nummer heeft klaargezet, snelt hij terug naar de groep. Gerrie heeft een mooie 'bugle' (gesp) op zijn zwarte broek. „Sommigen heb ben een originele bugle, die in Ame rika door indianen gemaakt is. Die kost wel 400 dollar", zegt Van Ast. De dames van de Old River Country Dancers (genoemd naar de voorma lige rivier de Eendracht bij Tholen) leggen zich voornamelijk op de mu ziek toe. Ze hebben in 2,5 jaar in middels 84 nummers ingestudeerd. Walk was het allereerste nummer en dat is vrij gemakkelijk, maar het laatste Mexican Girls was weer al een stuk lastiger. „We doen het alle maal voor ons plezier", aldus Petie van Ast. „We zijn geen profs, maar ook lijndansers die intensief oefe nen, maken nog fouten. Wie het minder goed kan, mag in het mid den gaan staan. We maken het ook niet te moeilijk, anders vinden som migen het niet meer leuk." Matador is het favoriete nummer van een aantal leden. In Ten Anker worden voor de pauze vier dansen uitgevoerd: Just a memory, Soda poprock, No angel en You 're so naughty. Na de koffie volgen Cari- bean calypso, California blue, Bo- cefhus en Vertical expression. Het lijndansen is overgewaaid uit Amerika. „Vroeger gingen we naar festivals toe, nu kun je het lijndan sen overal beoefenen. Alle Thoolse clubs hebben twee keer per jaar een avond vrij dansen met de mannen erbij. Bij toerbeurt regelt een andere groep de organisatie. Wij zijn zater dag a.s. aan de beurt", aldus Peti van Ast. Dat gebeurt in café de Kroon in de Visstraat in Tholen, waar ook elke maandagavond tussen half acht en half tien wordt geoefend. „Het is er niet zo groot, maar de houten vloer is ideaal", zegt Nelly van Gorsel. Ze zit al twintig jaar bij het volks dansen en schakelde op een gegeven moment over naar het lijndansen. „In het begin vond ik het eentonig, maar er zit meer in dan je denkt." De Old River Country Dancers krij gen er geen genoeg van. Nadat ze door activiteitenbegeleidster Lisette van den Berge van Ten Anker met een enveloppe zijn bedankt, gaan ze nog naar de Kroon om verder te dansen. De Old River Country Dan cers uit Tholen doen het echt voor hun plezier. De openbare districtsvergaderingen (vorig jaar nog omgedoopt in praat- en vraagavonden) van het waterschap Zeeuwse Eilanden ver dwijnen, maar de vergaderingen van de gebiedscommissie worden ex tra opgepoetst. In de gebiedscommissie Tholen komen wel twee hoofd ingelanden van buiten de streek: één uit Axel en één uit Bergen op Zoom. De opkomst was eind februari zeer laag, alle vier avonden. Totaal kwa men er 50 mensen. Het vermoeden bestaat dat het grote aantal informa tie- en inloopavonden en andere bij eenkomsten (vorig jaar circa 40) de bet is aan de lage opkomst. In 2001 kwamen er ook al weinig mensen naar de districtsvergaderingen. „Over het algemeen worden de in woners nauw bij plannen betrokken en kunnen zij op allerlei manieren hun grieven kenbaar maken: e-mail, telefonisch, via districten, gebieds commissie. Bovendien zijn mede werkers of bestuurders van het wa terschap regelmatig aanwezig bij vergaderingen of bijeenkomsten van dorpsraden, instanties of verenigin gen als er waterschapsonderwerpen op de agenda staan. In bijzondere gevallen roept het waterschap klankbordgroepen in het leven, zo dat alle geledingen uit de maat schappij hun belangen kunnen ver tegenwoordigen. Op die manier maakt Zeeuwse Eilanden heel ge richt gebruik van de kennis bij be paalde groepen die dan ook de gele genheid krijgen om mee te praten. De toegevoegde waarde van de dis trictsvergaderingen is daardoor zeer gering. Dat blijkt ook uit de vragen. Het gaat vaak om zaken die ook op een ander tijdstip aan de orde kun nen komen. Mede gezien de be hoorlijke kosten heeft het dagelijks bestuur daarom besloten de dis trictsvergaderingen af te schaffen en menskracht en geld vooral te ge bruiken voor het optimaliseren van lokale bijeenkomsten." Hoofdingeland A.G. van der Maas pleitte voor het meer body geven aan de vergaderingen van de gebieds commissie. L.H. van der Kallen was het daarmee eens. Voor een goed imago van het waterschap moet de vertegenwoordiging goed zijn en dus niet miniem. Van der Kallen wees in dit verband op de geringe en daardoor kwetsbare bezetting van de gebiedscommissies Tholen/Sint- Philipsland en Schouwen-Duive- land. J. Roodenburg vond dat een hoofdingeland in een gebiedscom missie moet zitten waarvan hij het meest weet. Volgens de stukken zou den behalve de Thoolse hoofdinge landen drs. P.M. van den Dorpel en Chr. Koopman en gebiedsgezworene J.L.C. Mol ook L.H. van der Kallen uit Bergen op Zoom en C.A. Olie- bek uit Axel (beiden van de catego rie bedrijfsgebouwd) deel uitmaken van de Thoolse gebiedscommissie. Voorheen zat M.A. van Beek uit Sint-Annaland er in namens het be drijfsgebouwd, maar die is bij de laatste waterschaps verkiezingen bui ten de boot gevallen. De gebiedscommissie vergadert twee keer per jaar, in week 17 en week 44. De onderwerpen zijn streekgebonden en betreffen uitvoe ring van beleid. De vergaderingen zijn openbaar en de inwoners mogen maximaal een half uur inspreken. Ambtelijke ondersteuning vindt plaats door maximaal 2 ambtenaren en een secretaris/notulist. De laatste is Rien Koopman. Daarnaast waren er in Tholen altijd vertegenwoordi gers van waterbeheer (Cent van Dij- ke), waterkeringen (Rien Vroegop) en wegen (Dalebout) aanwezig. Drie ambtenaren dus, die elk op hun ter rein informatie gaven aan de belang hebbenden. Volgens de nieuwe re gels wordt dat er één minder, hoewel de commissie algemeen bestuurlijke zaken had gepleit om uit elke techni sche sector een ambtenaar te blijven sturen. Ook wilde de commissie een rondvraag aan het eind van de verga dering. M. Sinke noemde het niet passend dat het publiek gaat meevergaderen. „De gebiedscommissie moet tot zijn recht komen. We moeten volstaan met spreekrecht." Dijkgraaf W.A. Gosselaar achtte een rondvraag no dig, waarbij de districtsambtenaren vragen van inwoners kunnen beant woorden. Gezworene Mol zal de eerste gebiedscommissie in week 44 leiden, waarbij dan direct een voor zitter en een waarnemend voorzitter aangewezen wordt. De landelijke dag van het water schap krijgt zaterdag 22 juni ook aandacht bij waterschap Zeeuwse Eilanden. Bij de oude veerhaven in Hoedenskerke zijn tussen tien en vier uur de dagelijkse werkzaamhe den van het schap te zien. Voor de kinderen is er een aparte doe- en speeltent waar buttons kunnen wor den gemaakt en kleurplaten. Men kan ook een spelletje doen op de computer of een videofilm over het waterschap bekijken. Er is een wa- terspel met stuwen en sluizen, er is een springkussen en men kan mee doen met een prijsvraag waarbij men een Playstation 2 kan winnen, of een draagbare tv of een radio/cd- speler. Het machinepark wordt ten toongesteld, er ligt een peilboot, er zijn muskusrattenvangers en men kan een rondleiding krijgen op de ri oolwaterzuiveringsinstallatie. Er is koffie en frisdrank. Vanuit zowel Goes (9.30, 11.00,12.30 en 14.00 u) als Hoedekenskerke (10.50, 12.20, 13.50 en 16 u) kan men per stoom trein gratis naar de open dag van wa terschap Zeeuwse Eilanden. Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat het groenstructuurplan evalu eren. Een begeleidingscommissie met daarin vertegenwoordigers van de landbouworganisatie ZL- TO, de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) en de gemeenten gaat be kijken of de beplantingen naar wens zijn uitgevoerd. Hoofdinge land J. Roodenburg was het er niet mee eens dat stichting Tuin van Zeeland niet in de begeleidings commissie zit. „Die zeer kritische stichting wordt nu op achterstand gezet en daarmee laadt het water schap toch een verdenking op zich. Het getuigt niet van moed en het is bestuurlijk niet verstandig om die betrokken stichting getrapt via de ZMF mee te laten doen aan de evaluatie van het groenstruc tuurplan." Gezworene drs. A.W. van de Hoef vond niet dat er van een achter stand sprake was. „De ZMF over legt zorgvuldig met de stichting Tuin van Zeeland. Van de land bouw laten we ook niet allerlei subgroepjes meedoen aan de eva luatie", aldus Van de Hoef. De 59-jarige dijkgraaf W.A. Gos selaar doet het uitstekend bij wa terschap Zeeuwse Eilanden. „De afgelopen jaren heeft het water schap duidelijk de vruchten ge plukt van zijn inzet." Zijn medele den van het dagelijks bestuur zijn zeer te spreken over zijn functio neren en ook de ambtelijke top is tevreden over de kwaliteiten van Gosselaar. Die positieve adviezen werden door alle 33 hoofdingelan den tijdens de algemene vergade ring onderstreept, want Gosselaar werd unaniem als eerste op de aanbeveling geplaatst voor een herbenoeming per 1 januari 2003. Gezien zijn leeftijd kan hij de vol le periode van zes jaar niet meer vol maken. De Thoolse hoofdinge land drs. P.M. van den Dorpel werd in de stemcommissie be noemd en die had het niet moei lijk. Dat was evenmin het geval voor de nummer twee op de aan bevelingen: gezworene drs. A.W. van de Hoef, die 32 stemmen kreeg. Eén stem was er voor ge zworene A. Ruijtenberg. Gosse laar was blij met de unanieme aan beveling. „Ik doe dit werk met heel veel plezier en een compli ment eens in de zes jaar vind ik hartstikke leuk", zei de dijkgraaf. Een traktatie hield de algemene vergadering nog tegoed, want de jarige hoofdingeland Saskia Ver heij had al voor gebak gezorgd. Het was voor het eerst dat een hoofdingeland jarig was op de dag van de algemene vergadering, zei Gosselaar. Er werd spontaan een gelegenheidskoor gevormd, dat 'Lang zal ze leven' aanhief, ge volgd door een driewerf hoera. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 7