Scherpenisse herleeft in 600 foto's op expositie tijdens de feestweek Mal umai Wethouder W.C. van Kempen opent visrestaurant de Dolfijn bij Gorishoek Toneel aan toog in Zeelands Welvaren Archief Scherpenisse sneller restaureren Toekomst Speelmansplaten is vooralsnog niet duidelijk Feestprogramma 875 jaar Scherpenisse Kees Kleppe verzamelt boeken en beelden over historie Donderdag 13 juni 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Het was een heel karwei, maar Kees Kleppe hoopt dat de inwoners en oud-inwoners zullen genieten van de foto tentoonstelling over het Scherpenisse van weleer. Tij dens de komende feestweek zijn in het gebouw van de schuttersvereniging op het Pluimpotterrein zo'n 600 ou de foto's te zien van het dorp en zijn inwoners. Maar daar houdt het niet mee op. Onder glasplaten zullen ook tal van krantenartikelen te zien zijn over het dorp dat nu het 875-jarig bestaan viert. Burgemeester W. Nuis opent de expositie zaterdagmiddag om twee uur. Cd-rom Watertoren PvdA en ChristenUnie dringen aan op spoed Schade Bedrijfshulpverlening was te voorzien Net als bij de doop van een schip liet wethouder W.C. van Kempen van recreatie vrijdagmiddag een fles champagne uiteen spatten op de gevel van de Zeester aan de Gorishoeksedijk te Scherpenisse. Staande op de brede loopplank (gangway in scheepvaarttermen) knipte hij een lint door en in één keer was het raak. Daarmee was de panoramazaal van de Zeester met daarin visrestaurant de Dolfijn officieel geopend. Bedrijven Duikers Rampherdenking ook bij Uit op Tholen Minder Tholen Zondagmiddag Tot diep in de nacht soms is er de afgelopen maanden door Kees Kleppe aan de tentoonstelling ge werkt. „Dit najaar is me gevraagd om het op te zetten. En ik heb ja ge- zegd, niet wetende dat het zoveel werk zou zijn." Niet dat de Scherpe- nissenaar het als een last zag, want de historie en de fotografie hebben zijn bijzondere belangstelling. Veel fotomateriaal haalde Kleppe uit zijn eigen collectie en daarnaast kreeg hij dingen aangereikt van dorpsge noten. Marianne Larooij helpt hem bij de voorbereiding. „Zij tikt de teksten bij de foto's en helpt ook bij het opplakken. We zijn goed op el kaar ingesteld, anders zou het niet gelukt zijn." Kleppe heeft gepro beerd om zoveel mogelijk namen te achterhalen van de personen die op de foto's (uit de periode voor 1970) staan. „Je spreekt daardoor veel mensen en hoort dingen waarvan je niet wist." Hij vindt het belangrijk om informatie te geven bij wat er getoond wordt. Die drang om te in formeren blijkt ook uit de door hemzelf opgezette website over de geschiedenis van Scherpenisse. Kleppe geeft de presentatie van de beelden veel aandacht. De foto's worden op vellen zwart papier ge plakt. „Daar wil ik nog goudkleuri ge lijnen op trekken. Want het moet wat opdoen, en een beetje speels zijn." De vellen worden op panelen bevestigd. De Scherpenissenaar heeft er een bepaalde lijn in aange bracht. Zo begint de expositie niet met foto's, maar met oude kaarten die de vorming van het eiland Tho- len door de eeuwen heen weerge ven. Panoramafoto's uit verschillen de perioden laten zien hoe het dorp zich in de loop van de 20e eeuw ontwikkelde. Klassefoto's van beide lagere scholen en van de landbouw- cursus, uitstapjes van verenigingen, de inundatie, het bevrijdingsfeest na de oorlog, de landbouw, bedrijvig heid, dorpsgezichten, Westkerke, waterschapsbestuurders, het clove- niersgilde en de viering van het 850-jarig bestaan. Bekende inwo ners van weleer komen voorbij: Maatje Kasseband die mosterd ver kocht, smid De Wilde uit de Kerk straat, oprichter Jan van Geet van Zeelands Welvaren, dokter Polder man, bakker Laven en bakker Wes- sels, burgemeester Klos, Jap Jagt die met zijn rijtuig mensen voor een gulden vervoerde naar het veer in Tholen of dat in Stavenisse. Op een plaat over de kerken prijkt de 17e eeuwse predikant Carolus Maets. „Die heeft nog meegewerkt aan de Statenvertaling van de bijbel", weet Kleppe. De zang- en de muziekvereniging, de motorclub, plattelandsvrouwen en meisjesvereniging. Maar ook zes generaties Larooij, de familie die vanouds de veerdienst onderhield van Gorishoek naar Yerseke. „Ik weet nog goed hoe ik als kleine jon gen, bij mijn oom, hielp met het aan boord brengen van de fietsen via de loopplank." De familie Van Dalen van boerderij Wulpdal, de auto K9107 van bakker Kees van der Ha ve, de frietzaak van Merien van Ast, het lossen van suikerbieten en - van recenter datum - het praathuis aan de Spuidam. Een bijzonder beeld vindt Kleppe de luchtwachttoren, die van 1954 tot 1958 op de Stoof- dijk stond. Ook het beeld van de toeloop aan Gorishoek toen daar in 1928 de brug passeerde die naar Tholen werd gevaren, is zeker niet alledaags. Prachtig is ook de plaat van Willem van der Slikke die in een vliegtuig lijkt te zitten met daar bij de tekst 'naar de noordpool'. De foto's die op de tentoonstelling te zien zijn, kunnen bijbesteld wor den, zegt Kleppe. Daarnaast heeft hij een speciale cd-rom gemaakt over Scherpenisse. Daar staan 160 tot 170 foto's op, onder andere een serie over het beslaan van een paard bij hoefsmid Duine. Bij de foto's worden verklarende teksten gege ven en er is zelfs een muziekje ach ter gezet. „Dat is aangepast aan het onderwerp dat in beeld is." En dan wordt het boek 'Scherpenisse rond "Ik hoop dat al dit materiaal bij de mensen verhalen losmaakt", zegt Kees Kleppe. 1900' van C. Jobse opnieuw uitge geven. In de jaren zeventig zette de veldwachterszoon Jobse zijn herin neringen aan het leven in Scherpe nisse op papier. Met toestemming van uitgever Heijboer te Sint-Anna- land heeft Kleppe voor de tentoon stelling een aantal exemplaren ge kopieerd. Voor zijn teksten bij alle beelden kon de Scherpenissenaar putten uit een grote collectie kranteknipsels en boe ken. Al vele jaren verzamelt zijn vrouw Riet uit kranten alles over Scherpenisse (en over haar geboorte dorp Stavenisse). Onlangs is die ver zameling doorgenomen en een deel ervan zal op de foto-expositie ge toond worden. „Dat geeft een beeld van wat er allemaal in het dorp ge beurd is." Kleppe hoopt dat al dit materiaal bij de bezoekers verhalen losmaakt. Want hij wil zijn verzame ling gegevens gaan uitbreiden om al les vast te leggen voor het nageslacht. De Scherpenissenaar zegt dat zijn verzamelwoede 'ontembaar' is. „Ik zit in het boekenvak en op elke rom melmarkt waar ik kom, ga ik eerst bij de boeken kijken. Een boek dat me interesseert - over Zeeland of over theologie - schaf ik aan." Verder koopt Kleppe overal waar hij komt prentbriefkaarten van kerken, terwijl zijn vrouw molens verzamelt. „Er ligt nog een halve meter die verwerkt moet worden." In de woning is een vertrek in gebruik als hobbyruimte. De boeken en albums met kaarten, foto's en knipsels staan er. Op een ta fel liggen de nog te verwerken spul len, waaraan menig avondje gespen deerd wordt. „Mijn vrouw archiveert alles, dat kan ze heel goed." Kleppe fotografeert al sinds zijn jeugdjaren, heeft 15.000 dia's en meer dan 10.000 foto's. Van zijn woonplaats heeft hij inmiddels duizenden beel den. „Ik vroeg als jongen het water leidingmaatschappij toestemming om de watertoren in te mogen klim men en maakte zo luchtopnamen van het dorp. Datzelfde deed ik vanuit de toren van het gemeentehuis." Kleppe zou al dat materiaal graag digitaal opslaan, maar komt aan dat werk nog helemaal niet toe. Voorlopig legt hij de laatste hand aan de expositie voor de feestweek. De tentoonstelling is te zien zaterdag middag van twee tot vijf uur, maan dag en dinsdag van tien tot vijf uur, woensdagmiddag van half twee tot zeven uur en zaterdag 22 juni van tien tot vijf uur. De gemeenteraad wil zo snel mogelijk duidelijkheid over de toekomst van dagrecreatieterrein de Speelmansplaten. Het onderzoeksrapport is gereed, maar het is niet zeker of dit (met het advies van het college) in ju li in de raad besproken kwan worden. L. Blom (PvdA) en A.L. Piet (CU) drongen in de comamissie gemeentelijke ontwikkeling aan op spoed. On dernemer M. Verweij hoopt dit seizoen te weten waar hij aan toe is. Volgens Piet zou er voor de zomer al regels houden." Hij vroeg de wethou- een besluit moeten liggen. „Dat is af gesproken. Als het langer duurt, dan komt dat niet overeen met het afge sproken tijdschema. En in het duale stelsel houden wij u aan de afspra ken," zo zei Piet strijdvaardig. Het was de ChristenUnie die de vraag over de stand van zaken op de Speel mansplaten op de agenda van de com missie had laten plaatsen. Volgens wethouder W.C. van Kem pen wordt het rapport nu op de ver schillende afdelingen van commen taar voorzien. Ook de exploitanten M. Verweij en K. Saris krijgen de studie onder ogen. Het college streeft ernaar om het in juli in de raad te bespreken, maar Van Kempen kon dat niet toe zeggen. „We willen het zorgvuldig behandelen." Verweij liet zich positief uit over de gang van zaken. „Ik hoop dit seizoen op een antwoord, zodat ik voor vol gendjaar plannen kan maken." Blom wees erop dat er nog steeds ver gunningen ontbreken voor een aantal activiteiten op het terrein (zeilschool). Dat moet volgens hem ook goed gere geld worden. Dat het nu niet geregeld is, vond Blom onbevredigend. „Als gemeenteraadslid moet je je aan de der haast te maken met de behande ling van het rapport. Piet was het wel eens met Van Kem pen om de zaak zorgvuldig aan te pakken, maar sloot zich aan bij Blom. Zodat de schade die de ondernemer nu lijdt omdat het zo lang duurt, be perkt kan blijven, zei hij. P.W.J. Hoek (SGP) steunde de wethouder. „Zorg vuldigheid in deze langdurige ge schiedenis is belangrijk. Het gaat om beleidsontwikkeling. We zijn niet ge lukkig met allerlei ontwikkelingen op De Speelmansplaten." Van Kempen hield een slag om te arm en benadruk te dat de belangen van de gemeente en de ondernemer het beste gediend zijn als ze zorgvuldig worden beke ken. Volgens de wethouder kunnen er wellicht vergunningen verleend wor den voor de activiteiten die tot nu toe gedoogd zijn. „Maar als dat niet kan, dan moeten we handhavend op gaan treden." Blom: „Je staat het toe of je staat het niet toe. Wij streven naar hel derheid." J. van den Donker (D66) verbaasde zich erover dat de commis sieleden het rapport nog niet gezien hadden. „Nu weten we nog van niets. We willen volledige informatie." Van Kempen beloofde het rapport naar de commissieleden te sturen, en dan het liefst met de adviezen van de afdelin gen erbij. Dat er 7600 euro nodig is om 31 medewerkers van de gemeente een cursus bedrijfshulpverlening te la ten volgen, was in de commissie algemeen bestuur geen probleem. Maar dat de helft van dit bedrag uit de post onvoorzien wordt ge haald, klopt volgens CU, CDA, VVD en D66 niet. Bedrijfshulp verlening js namelijk verplicht ge steld in de in 1994 gewijzigde ar- bo-wet. Dus kon je deze uitgaaf zien aankomen en is ze allerminst 'onvoorzien', vonden genoemde fracties. Het geld had volgens het CDA op de begroting moeten staan, en de CU adviseerde b. en w. om het bedrag uit de algemene reserve te halen. Daarbij zag Van Belzen over het hoofd dat in het duale stelsel de commissie niet langer b. en w. adviseert. Binnen het gemeentehuis moeten 19 mensen de cursus bedrijfshulp verlening volgen, daarnaast twee medewerkers van de algemene dienst en tien mensen die in de zwembaden werken of een dorps huis beheren. ABT zette een vraagteken bij het aantal van 19. „De arbo-wet schrijft één bedrijfs hulpverlener voor per 50 perso neelsleden", zei mevrouw C. van der Horst. Voor herhalingscursus sen zal vanaf 2004 jaarlijks 2900 euro nodig zijn. Jn~~' r SWNMMIN Advertentie I.M. Wethouder Van Kempen staat klaar om de fles champagne tegen de muur te laten spatten. Achter hem de exploitanten Anja Lammers en Ron Goeken. Ook binnen ademt alles de sfeer van de zee met een voormalig 16 kwadraat open zeiljacht als bar. Er staat een model van de driemaster schoener Oosterschelde en aan de wand hangt een nostalgisch bord van de Holland Amerika lijn. Het menu is helemaal in stijl met zee wolf, zeetong, zeeduivel, fruit de mer, enz. En het uitzicht op de Oosterschelde aan de ene kant en camping de Zeester aan de andere kant maken dit etablissement tot een bijzonder punt. „We liggen aan zee, dus alles staat hier in het teken van het water. Onze maritie me binding komt in de Dolfijn en de Zeester duidelijk tot zijn recht", zeggen Ron Goeken en Anja Lammers. Op 1 juni 2000 namen ze de Zee ster over. Zij bouwden de begane grond uit tot een goed lopend eet café met terras, dat bij mooi weer al snel helemaal vol zit. „Je kunt er met je spijkerbroek aan en T- shirt zo binnenlopen. We krijgen veel visliefhebbers, maar de tong is zo duur geworden, dat we die beneden moeilijker kunnen verko pen. Daarom kwam vorig najaar het idee om van de panoramazaal een visspecialiteitenrestaurant te maken. Je gaat hier echt uit eten. Daarom hebben we ook een geheel eigen ingang. Men hoeft niet meer, zoals vroeger, door het café naar boven." Ron Goeken deed de verbouwing helemaal zelf. „In november ben ik met de sloop begonnen en als scheepstimmerman weet ik goed wat ik wil. Onze eigen oude boot, die ik destijds als wrak heb ge kocht en helemaal heb opgeknapt, gaat hier nu als bar met pensioen. De plaats van de Zeester, buiten dijks, maakt dit natuurlijk zo bij zonder. Er is weinig vergader ruimte met zo'n mooi uitzicht op het water. Daarom bieden we hier door de week gelegenheid voor vergaderingen, bedrijfspresenta ties, recepties en personeelsfeest- jes. En op vrijdagavond, zaterdag en zondag is deze panoramazaal een visrestaurant met 30 plaatsen, waar je alleen via reservering te recht kunt. Voor de bedrijven heb ben we een internetaansluiting en een videoprojector met een groot scherm." Voor het visrestaurant is een apar te, open keuken aanwezig. Goeken kan kiezen uit een aantal koks die op afroep beschikbaar zijn. Hoe wel het in de horeca lastig is om mensen te krijgen die tijdens de weekeinden en 's avonds willen werken, handhaaft Goeken zijn se lectiecriteria. „Kwaliteit van het personeel staat voorop. Ik weiger op dat gebied consessies te doen. Gelukkig hebben we in de Zeester een goed team, maar bij pieken moet men soms wel even wach ten." Voor de visspecialiteiten heeft hij zes bijzondere wijnen uitgekozen. Naast Sancerre en Chablis ook een Zuid-Afrikaanse wijn en wethou der Van Kempen kreeg er daarvan één cadeau voor zijn medewerking aan de opening. Tijdens de receptie werden Ron Goeken en Anja Lammers royaal in de bloemen gezet. De Zeester heeft in het eetcafé een tweede fornuis bijgekocht, waar door nu twaalf pitten beschikbaar zijn. En dat is op hoogtijdagen - zaterdag, zondag, pasen en pink steren - als het mooi weer is ook wel nodig. Het eetcafé profiteert van de nabijgelegen campings de Zeester, Gorishoek, de Pluimpot en de Hoeve. „Even wat eten bij de Zeester is al een begrip gewor den", zegt Ron Goeken. „Naast de campinggasten hebben we ook veel fietsers, wandelaars, natuur liefhebbers. En een grote groep duikers." Het voorheen aan de Eendrachts- weg in Tholen gevestigde duik centrum Orka heeft namelijk naast de Zeester een onderkomen, waar diverse faciliteiten voor de duik sport aanwezig zijn. „Er is sprake van een goede wisselwerking", vertelt Goeken. „Samen bieden we de duikers eten, water en lucht. Ze beginnen met dorst en na af loop hebben ze honger. En boven in de panoramazaal worden de theorielessen gegeven." Anja Lammers zal als gastvrouw optreden in visrestaurant de Dol fijn. Ron Goeken zelf blijft bene den in het eetcafé van de Zeester de regie voeren. „Je eigen bedrijf moet je altijd goed in de gaten houden", zegt de horeca-onderne- mer op de punt bij Gorishoek. Zaterdag 15 juni 11-19 u. Historische braderie. 11-17 u. Helikoptervluchten vanaf het Pluimpotterrein. 14-17 u. Fototentoonstelling, gebouw schuttersvereniging 20-24 u. Big Deal, feesttent. Maandag 17 juni 10-17 u. Fototentoonstelling. Dinsdag 18 juni 10-17 u. Fototentoonstelling. Woensdag 19 juni 13.30-17 u. Vijftig-plus middag m.m.v. Ons Boeregoed, Peter Dieleman, koortje van de Plattelandsvrouwen. 13.30-19 u. Fototentoonstelling. 14-24 u. Kermis op Pluimpotterrein. 20-1 u. J&E's Partytime, feesttent. Donderdag 20 juni 15-24 u. Kermis. 19.30-1 u. Country-avond m.m.v. Nevada, feesttent. Vrydag 21 juni 15-24 u. Kermis. 15.30-17 u. Oud-Hollandse kinderspelen. Hoge Markt. 17.30 u. Pannenkoeken eten voor de schoolkinderen (opgave bij Diana v.d. Werf). 19 u. Musical Oosterscheldeschool, feesttent. 21-1 u. Feestavond m.m.v. Voyages, Alex, de Havenzangers. Zaterdag 22 juni 10-17 u. Fototentoonstelling. 10-24 u. Kermis. 10.30-12 u. Demonstraties schuttersvereniging, SPS en SHF, Pluim potterrein. 13.30 u. Historische optocht m.m.v. vier muziekkorpsen. 16.30 u. Bourgondische maaltijd m.m.v. blaaskapel Dak d'r Af, Hoge Markt (opgave bij Jan Bijnagte). 19-24 u. Feestavond m.m.v. Voyages en Tree O'Four, feesttent. 22.30 u. Trekking verloting, feesttent. 24 u. Sluiting feestweek. De seizoensopening op 2 en 3 september met een 'monoloog aan de toog' in café Zeelands Welvaren. En op 31 januari volgend jaar een voorstelling die inhaakt op de herdenking van de watersnoodramp. Het zijn drie voorstellingen die voorzitter Eef de Jonge van Uit op Tholen als bijzonder betitelt. De stichting heeft het programma voor het nieu we seizoen rond met twaalf voorstellingen. Cabaret, zang en muziek, koren en dialect. ber in Meulvliet, waar de Belgische Delia Bosiers (bekend als tv-presen- tatrice) chansons brengt met muzika le begeleiding van Ben van der Lin den. De populariteit van keltische muziek vindt opnieuw zijn weerslag in het programma. Dit keer treedt Ra- palje op, 30 november in Haestinge. Zoals altijd is er volop cabaret, met bijna allemaal nieuwe namen. Slechts Bert Klunder is een oude bekende voor Tholen. Hij staat op 17 januari in Meulvliet met 'De aanklager'. In de Vossenkuil treden op 9 november de dames Reijn en Goed op met 'Glad Ijs', terwijl op 28 februari Rob Urger in 't Ouwe Raed'uus te Poort vliet staat met 'Fuik'. De dialect avond is dit keer in de Wellevaete te Sint-Annaland, waar op 21 maart de groep Ambras te beluisteren valt. En voor de kindervoorstelling is Sint- Philipsland gekozen. De Wimpel is op 2 april het decor voor een theater- poppenkast met levengrote poppen. In het vroege vooq^ar zal waar schijnlijk ook nog een voorstelling voor de basisscholen plaatsvinden, zoals dat de afgelopen twee jaar ge bruikelijk was. De voorstellingen zijn dit jaar over zeven woonkernen gespreid, één meer dan het vorige seizoen. Sint- Philipsland is erbij gekomen. Wél zijn er aanmerkelijk minder voorstel lingen in Tholen (3 tegenover 8 vorig jaar) en juist méér in Scherpenisse (3 tegenover 1). Hoewel Uit op Tholen in de loop van de jaren een vast pu bliek heeft opgebouwd, zijn er steeds nieuwe gezichten bij de voorstellin gen. Drie keer was men het afgelopen seizoen uitverkocht en daarmee is De Jonge tevreden, zegt ze. Ook blij is de stichting met het onderzoek naar een 'vestzaktheater', dat voor 2004 aangekondigd wordt in het program ma van de gemeenteraad. Een multi functionele zaal die beter geschikt is voor theatervoorstellingen, is een grote wens van Uit op Tholen. „Hoe wel we bijzonder te spreken zijn over de samenwerking met de dorpshui zen", aldus voorzitter Eef de Jonge. Vorig jaar begon Uit op Tholen in de inmiddels gerooide notenboomgaard bij de villa Stadszicht in Tholen. Nu krijgt die samenwerking met het Zee land Nazomer Festival een vervolg. „Hoewel er vreselijk gezocht is naar een geschikt café", vertelt Eef de Jonge. In Scherpenisse wordt twee avonden de monoloog 'De biecht spiegel' uitgevoerd. „Dat gaat over het verlaten raken van de kleine dor pen. Iets wat op heel het Zeeuwse platteland speelt en dus actueel is." Ook 'Coupure' gaat samen met het Zeeland Nazomer Festival. „Het stuk is geschreven door een Arnemuide- naar en wordt gespeeld door profes sionele Zeeuwse acteurs." Vijftig jaar na de ramp ontmoeten een man en een vrouw - die beide iemand verlo ren hebben - elkaar bij een bushalte. De opvoering is in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer. Een zondagmiddagconcert is iets to taal nieuws voor Uit op Tholen. Op 6 april wordt in het voormalige stad huis in Tholen een hommage ge bracht aan de 20e eeuwse componiste Matjo Tal. „Zij schreef een heleboel chansons. Repertoire dat zich bij uit stek leent voor een middagconcert, iets dat in opkomst is", aldus De Jon ge. Een bijzondere combinatie is op 11 januari te beluisteren in het Hol land Huis in Scherpenisse: het man nenkoor Fortissimo en het smartlap penkoor Koor van Tante Door, beide uit Bergen op Zoom. De smartlappen vormden vorig jaar de seizoensope ning en oogstten daarnaast succes in Maartenshof. Fortissimo, oorspron kelijk een kerkkoor, brengt volkslie deren. Meer muziek is er op 26 okto- Als het aan CU, CDA en VVD ligt, wordt het volledige archief van de voormalige gemeente Scherpenisse op korte termijn gerestaureerd en niet slechts een gedeelte. Burgemeester en wethouders willen 90.000 eu ro uittrekken om 20 strekkende meter archief van Scherpenisse en één meter van de voormalige gemeente Tholen op te knappen. „Als de noodzaak voor restauratie zo groot is, kun je niet gaan schiften", zei P. van Belzen in de commissie algemeen bestuur. Vocht en gebrek aan zoig hebben gro te schade aangericht aan het archief van Scherpenisse, dat vanaf vóór de oorlog werd bewaard in een kluis on der de openbare school. Na de herin deling van de Thoolse gemeenten lag het archief in een lokaal van de niet meer in gebruik zijnde school. Een kleine dertig jaar later is de beschrij ving van het archief zover gevorderd dat duidelijk is, wat bewaard moet blijven en wat vernietigd kan worden. Om die reden kan volgens het ge meentebestuur een begin (20 meter) gemaakt worden met de restauratie van de stukken die behouden moeten blijven. In de investeringsplanning voor 2002 is voor archiefrestauratie 90.000 euro opgenomen. Atelier Ster ken te Ugchelen heeft een offerte, die beperkt blijft tot de urgente gevallen, uitgebracht van 57.619 euro. 'Nadien kan worden bepaald welke stukken van het resterende geld gerestaureerd moeten worden', aldus het voorstel van b. en w. „We nemen nu de hoofd zaak. Maar als er te weinig geld is, la ten we dan de rest maar verder be schimmelen?" aldus Van Belzen. Ook het CDA voelde niet voor uitstel. „Dan wordt het door de inflatie alleen maar duurder. Pak het daarom in één keer aan", zei J.P. Bout. VVD'er R. Ravensteijn was het met hem eens. SGP en PvdA konden zich vinden in het voorstel van b. en w. „Als er vol gens de deskundigen gewacht kan worden met een deel van het archief, dan kan dat wat ons betreft ook", al dus E.M. van der Wal-Vermeulen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 5