EHBO krijgt juniorpop voor de jeugd Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 juni 2002J Herbestrating Botermarkt en Kerkstraat Genemuiden wil dominee Den Ouden DEURLOO Man bedreigt kinderen Vuinisauto tegen paaltje Tiende roefeldag Diefstal helmen Ontdekkingstocht in Dordrecht Avondwandelvierdaagse Optredens Immanuël Muziek werft donateurs Boaherd wint volleybal Doedag op Die Heenetrechtschool Biljarters B-team winnen toernooi Scholieren op reis Acht huizen Hoenderweg Dure blote billen Geslacht in eigen slagerij 1foor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Parkeren Dorpsweg Balken gerepareerd Bestel-/Bedrijfsauto's Schipper is weg kwijt Lintje Zwagemaker Rioolwerkzaamheden Bloemenlaan gestart Slechte visvangst Schoolkamp Oosterscheldeschool Verzakking riool Ruim negen meter vis Vergunning bouw berging Fancyfair Eevliet Epilepsie Tholen Aannemingsbedrijf C.A. Scherpe- nisse en Zn. uit Sint-Annaland/Ber- gen op Zoom voert voor 53.000 euro de herbestrating uit in de Kerkstraat en de Botermarkt. Delta Nutsbedrij ven is daar nu nog aan een karwei bezig, dat totaal vijf weken vergt, waarvan er drie verstreken zijn. De gemeente is van plan om samen met aannemer Scherpenisse een infor matiebijeenkomst te organiseren voor de bewoners van de stadskern. De opzet is om de straten zo kort mogelijk op te breken. Bij de aanbe steding schreef M.J. Oomen uit Sprundel in voor 56.500 euro en ge- br. Moerland uit Sint-Annaland voor 59.000 euro. De Hervormde gemeente van Gene muiden heeft een beroep uitgebracht op ds. N. den Ouden, die sinds fe bruari van dit jaar beroepbaar is. Zondagavond zal ds. Den Ouden in Genemuiden preken, waarna dins dag een verdere kennismaking volgt met kerkenraad en commissies. Voor vrijdag 28 juni moet de predikant zijn besluit kenbaar maken. Gene muiden is een grote hervormde ge meente met drie predikantsplaatsen. Ds. Den Ouden is beroepen voor de vacature die ontstaan is na het ver trek van dominee Pieterse naar Ca nada. *Paling om te stoven ofte bakken! *Gerookte paling! Vishandel/traiteur Contr' Escarpe 11 f Tholen, Tel. 0166-602799. Advertentie I.M. Een 70-jarige inwoner is donderdag avond om kwart over zeven door de politie aangehouden wegens het be dreigen van kinderen. De man, die in verwarde toestand verkeerde, had in de Kotterstraat zijn bedreigingen geuit richting een groepje kinderen. Tegen de man is proces-verbaal op gemaakt. De vuilniswagen van de gemeente is maandagmorgen op een paaltje ge reden dat op de Botermarkt bij de slijterij staat. Het houten paaltje liep nauwelijks schade op, van de achter uitrijdende vuilnisauto werd de tree plank ontzet. Die is er dinsdag weer aangelast. De paaltjes op de Boter markt zijn de middenstand al langer een doorn in het oog, omdat ze het winkelend publiek hinderen. Voor de tiende keer wordt een roe feldag georganiseerd voor de groe pen 3 t/m 8 van de vier basisscholen. Het vrijwilligerscomité heeft 24 be drijven, verenigingen en instellingen bereid gevonden om de jeugd een kijkje achter de schermen te gunnen. Dat gebeurt woensdagmiddag 26 ju ni vanaf kwart over een. Ieder kind kan drie rondes van zo'n drie kwar tier meemaken, waarbij het comité voor de indeling en begeleiding zorgt. Inschrijven kan nog tot en met zaterdag (formulieren zijn verkrijg baar bij Ineke Moeliker, Jan van Bloisstr. 8). Het verzamelpunt deze middag is het schoolplein van De Veste aan het Schuttershof. Van een 23-jarige inwoonster uit Bergen op Zoom werden zondag middag bij het strandje bij de Oes- terdam twee helmen gestolen. De waarde ervan bedraagt meer dan honderd euro. De Plattelandsvrouwen hebben met het jaarlijkse uitje een bezoek ge bracht aan Dordrecht. De dames maakten hier gebruik van een arran gement van de VVV. Na ontvangst met koffie werd er een rondvaart door de binnenwateren van de stad gemaakt en werd ook nog even de Maas aangedaan. Na de lunch werd er onder begeleiding van een gids een wandeltocht gemaakt door de oude binnenstad. Hoogtepunt van de ontdekkingstocht door de stad was de bezichtiging van de O.L. Vrouwe kerk. Het regenachtige weer was de enige smet op deze dag. De wandelsportclub Vosmeer orga niseert van maandag 17 juni t/m donderdag 20 juni de avondwandel vierdaagse. Het vertrek is iedere avond vanaf half zeven bij sporthal Meulvliet. Op donderdagavond zul len de wandelaars worden ingehaald door muziekvereniging Concordia. Iedere deelnemer die minimaal drie avonden meeloopt, ontvangt een herinnering. Voor de grootste groep en voor de oudste deelnemer is er een beker. Bij de avondwandelvier daagse kan er een keuze worden ge maakt uit een route van vijf of van tien kilometer. Deelnemers kunnen zich vooraf inschrijven bij F. Jan maat, telefoon 604116. De hervormde zangvereniging Im manuël organiseert morgenavond (vrijdag) om half acht een zangbij eenkomst in de koorkerk. Als gast koor zal vrouwenkoor De Lofstem uit Sint-Philipsland optreden. Na de zomervakantie staan er onder meer optredens in zorgcentrum De Schut- se en zorgcentrum Ten Anker op het programma. Op zaterdagavond 21 december is er de kerstuitvoering in de hervormde kerk, waarbij ook het kinderkoor zal optreden. Verder zijn voor deze uitvoering de koren Debo- ra en het jongerenkoor Into the light uit Bleskensgraaf uitgenodigd. Zangvereniging Immanuël hoopt in het nieuwe seizoen versterking te krijgen van nieuwe leden. De repeti ties beginnen weer op maandag 2 september. Oud-Vossemeer De tamboers en de leerlingen van muziekvereniging OVM verzorgden donderdagavond een buitenoptreden in de Secretaris Rijstenbilstraat. On der leiding van Adrie Luijsterburg en Sjaan van de Boom werden ver schillende vrolijke nummers ten ge hore gebracht. Gedurende het con cert kwamen steeds meer inwoners luisteren. OVM liet zaterdag op nieuw van zich horen. De majorettes verzorgden op mechanische muziek op verschillende plaatsen in het dorp optredens, terwijl leden langs de deur gingen om donateurs te wer ven. De majorettes sloten de optre dens af met een show op het sport veld. Ondanks dat vele mensen niet thuis waren, is de muziekvereniging tevreden met het verloop van de do nateursactie. Vanavond maakt OVM in verband met de kermis een rondgang door het dorp. Op zaterdag 22 juni neemt de ereniging deel aan de historische optocht in Scherpenisse. Op vrijdag avond 28 juni geeft OVM vanaf half acht een concert aan de Raadhuis straat. Het volleybaltoernooi dat op ko ninginnedag wegens slechte weers omstandigheden werd afgelast, is nu zaterdag op het sportpark gehouden. Van de vijftien deelnemende teams eindigde de tweede ploeg van buurt vereniging De Boaherd op de eerste plaats. De verdere uitslag is: 2. Ka- lisbuurt, 3. Molenstraat 1, 4. Molen straat 2, 5. Onder de Molen, 6. Mo lenstraat 3, 7, Boaherd 3, 8. Le- guitsedijk, 9. Ring, 10. Dorpsweg 2, 11. Kalisbuurt 3, 12. Kalisbuurt 1, 13. Boaherd 1, 14. Dorpsweg 1 en 15. Leguitsedijk 1. Die Heenetrechtschool organiseerde donderdag weer een doedag voor de leerlingen. Deze dag stond in het ge heel in het teken van creativiteit en expressie. Vooraf hadden de kinde ren via inschrijfformulieren een keus kunnen maken uit de activiteiten. Zeker doordat de onderdelen cryp tisch omschreven waren, viel de keus niet mee. Men kon kiezen uit 'meten is weten', 'lekker bewegen', 'honger', 'leve de techniek' en een verrassing. Ieder kind nam aan drie activiteiten deel. Bij het onderdeel 'meten is weten' maakten de leerlin gen, aan de hand van een verhaal over een koning met een enorm lan ge baard, verschillende meetlinten. Met deze linten kunnen de leerlin gen hun eigen lichaamslengte nauw keurig opmeten. Bij het onderdeel 'lekker bewegen' werd er een dansje ingestudeerd. Bij het onderdeel 'honger' mochten de kinderen de honger stillen door zelf pizza's te gaan bakken. Bij de activiteit 'leve de techniek' werden er van oude computers allerlei voorwerpen ge maakt, zoals dieren en robots. Als verrassing mochten de leerlingen zelf een enorm aquarium maken, 's Avonds konden op een drukbezochte kijkavond de ouders de resultaten zien, waarbij ook de ingestudeerde dans werd uitgevoerd en de pizza's werden geserveerd. Het biljarttoernooi van Hof van Hol land is gewonnen door de B-groep. De biljarters K. Hommel, A. Hom mel, M. Goedegebuure en M. Punt behaalden 127,15 punten. De A- groep werd tweede met 120,5 pun ten. De C-groep eindigde als derde en de laatste plaats ging naar de D- groep. L. van Wezel speelde in 19 beurten de kortste partij. De hoogste serie, 44 caramboles, en het beste gemiddelde met 6,19 behaalde René Koetsier. Sint-Annaland Alle groepen van de School met de Bijbel zijn op schoolreis geweest. De kinderen uit de bovenbouw be zochten de Biesbosch, waar ze een speurtocht deden. Het Griendmuse- umpad bevatte veel wetenswaardig heden en was een heerlijke wande ling voor natuurontdekkers. De kin deren werden met een pontje in het 'oerwoud' afgezet en moesten aan de hand van een beschrijving de weg terug zien te vinden. Een andere groep liep de Ruige-Biesboschtocht; niemand kwam ervandaan zonder eerst tot de knieën in de modder te hebben gezeten. Menigeen leerde daar voor het eerst via een boom stam over een riviertje te komen en door manshoge gras- en brandnetel- soorten te ploeteren. Toen iedereen was omgekleed en min of meer schoongemaakt, ging de groep naar het Glascentrum in Leerdam. Daar werd glasblazen gedemonstreerd: op Boheemse wijze maakten Tsjechi sche blazers een kelk. Bosbad Hoe ven was de volgende stop en daar werden de roeiboten en waterfietsen volop gebruikt. De jongere leerlingen begonnen de dag in Madurodam. Ze kwamen ogen en tijd tekort, maar toch was ook bij hen de speeltuin Vrouwen hof in Roosendaal welkom. De kleu ters gingen gisteren naar Kids Country in Bergen op Zoom. De groepen 7 en 8 van de school kregen een rondleiding in de een denkooi in Anna Jacobapolder. De eenden stonden centraal, maar tot hi lariteit van de kinderen waren er ook padden in overvloed. Ze maakten een wandeling door het gebied, en bekeken in het bezoekerscentrum een videofilm over het ontstaan en de ontwikkeling van de eendenkooi. Ook waren er schriftelijke en obser vatie-opdrachten over insecten, een den en hun leefomgeving. In verband met een les van een sta giaire over komkommers ging groep 7 naar de kassen van de familie Kal- jouw. Daar werd de ontwikkeling van deze vrucht van begin tot eind uit de doeken gedaan. Wellicht volgt ook nog een bezoek aan de kassen van de familie De Rijke, die even eens wil meewerken aan deze vorm van aanschouwelijk onderwijs. Groep 4 ging naar streekmuseum De Meestoof. In twee groepen, verge zeld van een gids, keek men er rond. De ene groep ging naar de timmer manswerkplaats én de smederij en mocht daar vanalles doen, tot een koe melken aan toe. De andere groep deed aan de hand van een vra genlijst een ronde door het hoofdge bouw van het museum. Op de plaats van slopersbedrijf Je- roense aan de Hoenderweg kunnen acht huizen worden gebouwd: vier vrijstaande en vier 2-onder-l-kap. Een 31-jarige inwoner is in de nacht van zaterdag op zondag bekeurd we gens het beledigen van de politie. De man toonde aan de politieambtena ren zijn blote achterwerk, wat hem een boete opleverde van 190 euro. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag Malse biefstuk 250 gr. 3,30 Verse kipfilet 500 gr. 3,- Gebraden varkenshiel p.st. 2,50 Magere riblappen 1 kg 7,- Sucadelappen 1 kg 7,70 Slavinken 5 halen 4 BETALEN Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Varkensrollade 100 gram 1r- Jong gesneden kaas 150 gram 1,- Kaassalade 100 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. De gemeente wil de capaciteit van het parkeerterrein tussen de tennis banen en sportvelden vergroten van 47 naar 67 plaatsen. Van dat terrein zou dan een directe verbinding naar het sportveld moeten komen. Dat is echter tegen de zin van de voetbal vereniging, want de toegangscontro le wordt dan gemist. WHS vindt dat niet acceptabel. De gemeente wil aan de oostzijde van de Dorpsweg langparkeervoorzieningen maken voor bussen die spelers en suppor ters naar wedstrijden vervoeren. Vol gens de gemeente wordt het bestaan de parkeerterrein maar ten dele benut. WHS en de tennisclub vrezen voor parkeeroverlast in de nieuwe woonwijk Vroonstede. De twee ver enigingen hebben daar al in 1994 aandacht voor gevraagd. Ook willen ze voorkomen dat toekomstige over buren klagen over licht- en geluid hinder. Volgens de gemeente loopt dat zo'n vaart niet omdat er in de zo merperiode - wanneer de mensen veelal in de tuin zitten - meestal niet gevoetbald wordt. De clubs blijven beducht voor hardnekkige klagers, waardoor er onderzoeken en/of voorzieningen getroffen zouden moeten worden. De gemeente wijst echter elke aansprakelijkheid hier voor als gevolg van de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Vroonste de volledig af. Stavenisse Maandag is de firma Renofors uit Den Haag begonnen met het opknap pen van zes balken in de molen. De balken van de maalzolder waren op de koppen verrot. De verrotte delen zijn er afgehaald nadat er eerst stem pels onder de balken waren gezet. De balken zijn 30 bij 25 centimeter dik. De nieuwe uiteinden worden van speciaal materiaal (fiber) gemaakt dat in een bekisting wordt gestort waardoor het uit kan harden. Daarna worden de stempels verwijderd. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Een bejaard Duits echtpaar liep maan dagavond rond zeven uur met zijn zeiljacht Pelikan aan de grond. De schipper was van Hamburg onderweg naar Oostende en wist niet waar hij was. Kaarten waren er niet aan boord, zodoende kon hij Vlissingen - waar heen hij wilde - niet vinden. Bergings bedrijf Van den Berge was met de Ze- phyrus en de Mistral snel ter plaatse, maar kreeg het jacht niet meer vlot. Bij laag water lag het jacht erg scheef, 's Nachts, bij het volgdende hoogwa ter, maakte de Zephyrus vast met een tros van 350 meter en sleepte het jacht naar Wemeldinge omdat de motor ka pot was. De vrouw van de schipper zat zes uren onderin de boot te beven en kon geen woord meer uitbrengen. Sin t-Maartensdijk Oud-inwoner Bertus Zwagemaker (62) is onlangs in Fijnaart konink lijk onderscheiden. Hij kreeg de versierselen opgespeld tijdens de opening van het nieuwe voetbal veldencomplex van FSV door bur gemeester H. den Duijn. Zwage maker werd lid in de orde van Oranje Nassau. Op vele terreinen maakte hij zich verdienstelijk. Zwagemaker was als weg- en wa terbouwkundige zo'n 30 jaar werk zaam bij de voormalige gemeente Fijnaart en Heijningen. In die hoe danigheid was hij ambtelijk ver antwoordelijk voor de aanleg van het industrieterrein Dintelmond. Voor de voetbalvereniging FSV was hij zeventien jaar actief, waar van 7 jaar als voorzitter. Als bouw- coördinator is hij nog steeds be trokken bij de club, voor de bouw van kleedgelegenheden en de kan tine. Zwagemaker was eerder penning meester van de chr. Juliana Basis school in Fijnaart, notabel van de Ned. Herv. kerk, bestuurslid van het wielercomité, secretaris van het CDA Fijnaart, bestuurslid ver zorgingstehuis en ouderenhuisves ting Jan Puntstichting en secretaris van de programmaraad van de lo kale omroep. Vanaf 1998 bezorgt hij warme maaltijden voor alleenstaanden en ouderen in Willemstad. Deze week is er een start gemaakt met de aanleg van een bergbezinkleiding en de vergroting van de riolen in de Bloemenlaan. Vanaf maandag zullen de graafwerkzaamheden beginnen. Het bergbezinkriool, met een diameter van 1,8 meter en een lengte van 100 meter, komt te liggen bij de kruising met de W. Boothstraat. Naast de over- stortleiding, tussen het bergbezinkri ool en de watergang achter de Bloe menlaan, zal een extra overstortleiding worden aangelegd. De werzaamheden zullen tot oktober duren. Gedurende de bouwvakvakantie zullen alle wo ningen wel bereikbaar zijn. De ge meente legt de bergbezinkleiding aan om vervuiling van het oppervlaktewa ter tegen te gaan. Nadat het werk vol tooid is, worden ook de riolen in de W. Boothstraat en een gedeelte van de Hogeweg vergroot. Verder is de ge meente bezig met de voorbereiding van een bergbezinkleiding aan de Veerhoekseweg. Bij de viswedstrijd van hengelsport- vereniging de Oosterscheldevissers vingen de 41 hengelaars nauwelijks vis. C. Andriesse werd met 760 pun ten de winnaar. De uitslag is: 1. C. Andriesse 760; 2. J. Verwijs 510; 3. Iz. Lindhout 465; 4. M. Bijl 325; 5. S. v.d. Rhee 325; 6. J. Noom 310; 7. H. Hartog 295; 8. M. Bracke 225; 9. R. Vermaas 210; 10. P. Opree 205 punten. Op 22 juni wordt er tussen 13.00 en 16.00 uur een wedstrijd ge organiseerd aan de Noord. De leerlingen van groep 6, 7 en 8 van de Oosterscheldeschool zijn drie dagen op schoolkamp geweest naar het scoutingcomplex Baden Powell. Op woensdagmorgen vertrokken de kinderen met de fiets richting Roosendaal. De bezemwagen van Gerrit Larooij hoefde niet in actie te kopten, maar liep wel zelf geduren de de reis averij op. Maar dit kon weer worden opgelost. In het bos bij Roosendaal werd hout gesprokkeld voor het maken van een beestenkooi. Doordat het hout door het weer vochtig was, bleek het moeilijk om een kampvuur te maken, 's Avonds werd er een spannende beestentocht gemaakt door het bos. De volgende dag werden de leerlingen al om zes uur 's morgens gewekt. Onder goede weersomstandigheden werd er een bezoek gebracht aan de Beekse Ber gen. 's Avonds stond de bonte avond op het programma. Met veel tegen wind keerden de leerlingen de vol gende dag naar huis terug. Maar de kinderen hadden nog genoeg energie om bij Tholen een duik te nemen in zwembad De Spetter. Na het eten van friet werden de laatste kilome ters richting school afgelegd. Moe, maar terugkijkend op een gezellig kamp, arriveerde de groep om kwart over vijf bij school. Scherpenisse De aanleg van een bergbezinkbassin (voor de riolering) aan de Scarpe- Eelaan is niet vlot verlopen. Bij het leggen van" de laatste buizen verzakte onverwacht de ondergrond. In af wachting van een oplossing lag het werk een aantal weken stil, wat voor de omwonenden tot ongemak leidde. In overleg met aannemer Oomen uit Sprundel besloot de gemeente om in de buizen extra versteviging aan te brengen met stalen ringen, zodat het wegzakken wordt voorkomen. Daar mee is de zaak in goed overleg opge lost, aldus een woordvoerder van de gemeente. De wadi's die de gemeente in deze hoek van het dorp heeft gerealiseerd in de strijd tegen de hoge grondwa terstanden, hebben een prijs opgele verd. De derde prijs bij de Zeeuwse milieuprijs betekent een bedrag van 500 euro. Tholen zag het idee voor de Instructrice Marjan Bruijnzeel (links) met de pop die Mascha Fritz zojuist heeft aangeboden. Rechts EHBO-voorzitter Tjid Heijboer. De uitreiking van de diploma's jeugd-EHBO in Sint-Annaland kreeg maandagmiddag een extra feestelijk tintje. Mascha Fritz van Budelpack in Poortvliet bood de EHBO-vereniging namelijk een juniorpop aan. „Zo'n pop hadden we nog niet. Wél een babypop en vier volwassen poppen, maar een junior spreekt natuurlijk de kinde ren meer aan", zegt voorzitter Tjid Heijboer. De beademingspop kan volgend schooljaar ingezet worden bij de lessen jeugd-EHBO. Die verzorgt de vereniging al 17 jaar op de beide basisscholen in het dorp. „Zonder steun van bui tenaf zouden we dit nooit kun nen." Heijboer was het verpak kingsbedrijf dan ook dankbaar voor de steun, en noemde ook de Regiobank die jaarlijks de ver- bandkofTertjes voor de kinderen schenkt. Maandag kregen 58 kinderen van groep 8 (31 van de School met de Bijbel en 27 van de De Casem- brootschool) zo'n verbanddoos én het diploma, uit handen van Mar jan Bruijnzeel en Ina Menheere die elke veertien dagen de lessen gaven. Namens de scholen bedank te meester Piet den Ouden beide dames voor hun inzet. „Het is best intensief, maar ik hoop dat jullie genoten hebben." Den Ouden noemde het belangrijk dat de kin deren leren hoe ze een stukje zorg voor elkaar kunnen dragen. „Je bent immers niet alleen op de we reld." Beide dames kregen een boe ket. Heijboer bood ze bovendien een pen met inscriptie aan. In ver band met studie voor haar werk stopt Marjan Bruijnzeel namelijk na drie jaar met de lessen, terwijl Ina Menheere het na twaalf jaar ook rustiger aan gaat doen. „Maar we hopen volgend jaar door te gaan met de lessen", aldus He ijboer, die blij was dat zoveel ou ders bij de diploma-uitreiking aan wezig waren. Tevoren werd het geleerde nog in praktijk gebracht aan de hand van drie ongevallen die in scène waren gezet. Het ging om skeelsters die op elkaar botsten, een val van een stoel bij het ophan gen van versiering en een val van een trap bij het schoonmaken. Predikbeurten Zondag 16 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 ds. Kommers, Stavenisse. 18.30 u. prof. De Reuver, Delft. HERV. GEM. IMMANUËL 10 u. da. Biemond, Zegge (H.D.). GEREF. KERK 10 u. ds. Ytsma, Roosendaal. 17 u. da. Van der Maas, Fijnaart. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van Benthem, Ge nemuiden. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Roos, Leiden. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Doolaard, Kloetinge. 18.30 u. ds. Bevelander, Rijswijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Poppe, 's-Hertogenbosch. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. do 13/6 19.30 u. ds. Schultink. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Quist, Opheusden. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 20/6 19.30 u. ds. Silfhout. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Smit, Putten. 18 u. ds. Kommers (preekbespr.). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kot, Borssele. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. kand. Treur, Keste- ren. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 (H.A.) en 14.30u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 18/6 19.30 u. ds. Schot, Krimpen а.d. IJssel. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Looijen, Amersfoort. 17 u. ds. Gielen, Middelharnis. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 13/6 19.30 u. ds. Karens, Wer kendam. OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. wadi in Enschede. Daar werd het sys teem toegepast om in droge perioden water in de zandbodem te voeren. In de Thoolse klei kan dat niet en werd het systeen dus aangepast en gebruikt om overtollig nat af te voeren. Die toepassing was nieuw en dat was aanleiding voor de bekroning. Hengelsportvereniging De Zeebaars organiseerde als afsluiting van de eer ste helft van het visseizoen een kop pelwedstrijd. Na het vissen werd er een bingo-avond gehouden. De twin tig deelnemende koppels vingen 9,35 meter vis. De uitslag is: 1J. den En- gelsman/K.J. de Graaf 126 cm; 2. D. Bijl/L. Poot 126 cm; 3. D. West dorp/Freek Fase 103 cm; 4. Jeroen den Engelsman/W. van As 102 cm; 5. Ricardo Schoten en G. Ponse 83 cm; J. v.d. Broek/mevr. J. Harrison 77 cm; 7. mevr. Deurloo/A. Munter 66 cm; 8. K. de Graaf/Opree 54 cm; 9. A. Faber/Ingmar Westdorp 49 cm en 10. P. v.d. Werff/R. van Tiggele 39 cm. P.J. Priem heeft van de provincie Zeeland toestemming gekregen voor het bouwen van een berging/garage aan de Hartogsweg 2. Het ingedien de plan week af ten opzichte van de bouwvergunning die hij in april vo rig jaar kreeg. Poortvliet Op het plein van basisschool De Ee vliet wordt zaterdag 22 juni de jaar lijkse rommelmarkt en fancyfair ge organiseerd. Er is voor elk wat wils en iedereen is dan ook welkom tus sen twee en vier uur. Maandag 17 juni haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. ZIE VERDER PAGINA 9 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. ma t/m vr 17-8 u., za en zo. 16/5 Van Lunen, Past. Jutenlaan 2a. 17 t/m 23/5 Coronae, Lievevrouwe straat 3. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Groot, Bergen op Zoom. tel. 0164-235849. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 602507 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk: tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 13 t/m vrijdag 21 juni. donderdag 13 6.02-18.22 vrijdag 14 6.42-18.57 zaterdag 15 7.22-19.37 zondag 16 8.12-20.32 maandag 17 9.02-21.27 dinsdag 18 10.02-22.32 woensdag 19 11.17-23.37 donderdag 20 12.22.-- vrijdag 21 0.47-13.27 za 4/5 8.18 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). 7 T De collecte voor de epilepsiebe- strijding heeft in Stavenisse 319,18 euro opgebracht, en in Sint-Phi lipsland en Anna Jacobapolder 697,40 euro. Gevers en collectanten wordt dank gezegd voor hun bijdragen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2