Interpak heeft volop de ruimte op bedrijventerrein Welgelegen Doordrammers blijft voor Aldi vechten Verburgh Gemeente en OOT lossen misverstanden op Koningin, Maxima, Kok en Mandela naar Zeeland Thools bedrijf verpakt flippo 's, Pritt-stiffen en Harry Potter banden Bandenmarkt naar Tholen Adviesgroep De Rijke past organisatie aan Vierde lustrum Chantez a Dieu Meer dan tweeduizend steunbetuigingen voor prijsstunter Donderdag 5 juni ZUUZ EEJNÜKACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Dankzij de florerende economie heeft Interpak uit Tho len zijn plaats veroverd op het gebied van promotionele verpakkingen. Met 20 mensen op 2000 m2 werd in 1987 begonnen in de Slabbecoornpolder, maar na twee uit breidingen kon het bedrijf geen kant meer op. De groei van de onderneming komt tot uiting in de verhuizing naar bedrijventerrein Welgelegen in Tholen, waar 125 medewerkers maandag in een splinternieuw pand van 7500 m2 aan de slag zijn gegaan. Daar worden o.a. lijm- stiften en correctierollers van Pritt verpakt. Tevens is de Thoolse onderneming betrokken bij de introductie van de Harry Potter video-films in de Benelux. En voor de enorme Chinese markt worden er lepeltjes bij babyvoe ding verpakt. Flippo's Deeltijdwerk Stunt Transportbanden Archief in stadhuis Hoogstraat, Tholen Beide hebben wel andere visie op tijd Voor uitreiking Roosevelt-onderscheidingen Actiegroep de Doordrammers kijkt argwanend naar het voorbereidingsbesluit dat de gemeenteraad onlangs nam voor het stuk industrieterrein in Sint-Maartensdijk aan de Sportlaan, Nijverheids weg en Schakelweg. „Wat is de bedoeling van de gemeente, wat komt daar? Dat willen we weten", zegt mevrouw C. de Beuckelaer. De actie groep steunt het plan voor een discountzaak (Aldi) in de gebouwen van fouragehandel Schot-Oudesluijs, maar is ongerust dat het voorbereidingsbesluit roet in het eten gooit. „We nemen iemand in de arm om te bekijken wat we kunnen doen. Maar meer wil ik nog niet kwijt." De Doordrammers kreeg zo'n 2400 steunbetuigingen van inwoners die graag een Aldi in de smalstad zien. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen ep Zeem tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Technisch directeur L. Delwel (links) en algemeen directeur P.J. Knipscheer laten voorbeelden van verpakking zien. Het was even kantje boord of Inter pak wel in Tholen zou blijven. Het leek er twee jaar geleden sterk op, dat het verpakkingsbedrijf zou te ruggaan naar Roosendaal, waar de familie Knipscheer in de huiskamer in de zeventiger jaren begon. „De gemeente Tholen reageerde niet adequaat op onze wensen", zegt technisch directeur en mede-aan deelhouder L. Delwel. „We wilden een rechthoekig stuk grond, dat in Tholen eerst niet voorhanden was in de gewenste oppervlakte. We zijn toen heel ver doorgegaan in Roosen daal, waar de grondprijs wel hoger lag, maar de gemeente gaf subsidie. Toen het erom spande, zette Tholen zich alsnog in. Het is ook gemakke lijker om in de plaats te blijven waar je zit. We hopen wel op het snel doortrekken van de autoweg tussen Bergen op Zoom en Dinteloord, zo dat er betere verbindingen komen, want bij ons bedrijf komen tussen de 10 en 20 vrachtwagens per dag." Interpak werkte vanaf 1976 in een loods in Halsteren, maar dat werd veel te krap. In 1987 werd de sprong naar Tholen gewaagd, waar aan de Slabbecoornweg in een pand van 2000 m2 begonnen werd. In de loop der jaren kwamen er twee uitbrei dingen bij van 2000 en 500 m2, waarna het bedrijf weer aan het pla fond zat. Er kwam nog even ruimte toen dochteronderneming Mint Hol land in de laatste uitbreiding stopte met kartonnagewerk als stanzen, vouwen en plakken. Die vierkante meters werden snel benut voor op slag, maar doelmatig was het alle maal niet. „We konden geen kant meer op", zegt Delwel. „Als je van 4500 m2 bebouwd op 6500 m2 grond naar 7500 m2 vloeroppervlak op 21.000 m2 grond gaat, dan is er sprake van een grote vooruitgang. De omstandigheden zijn in de nieuwbouw veel beter met o.a. twee laad/losperrons. We zullen het ook vooral in de efficiciëncy moeten zoeken. Toen we de beslissing voor nieuwbouw namen, waren de om standigheden namelijk heel anders dan nu. In onze sector was het altijd al hollen en stilstaan omdat we af hankelijk zijn van promotie-acties bij bedrijven, maar na 11 september vorig jaar (de dag van de terroristi sche aanslagen in Amerika) is het toch wel minder geworden. Maar onze flexibiliteit is vergroot en dat is een pluspunt van de nieuwbouw. Het pand aan de Slabbecoornweg was in drie keer gebouwd en dan werk je niet efficiënt." Het nieuw bedrijfsgebouw van In terpak vormt de afsluiting van indus trieterrein Welgelegen, want daar achter ligt de landbouwgrond van de firma Van den Berge. Vanuit de tweede verdieping van het kantoor pand heeft men een prachtig uitzicht op het groen.. Op de andere vleugel heeft algemeen directeur RJ. Knip scheer nog net uitzicht op de toren van de Grote Kerk in Tholen. Naast de directie is er een ruimte voor au tomatisering en voor vergaderingen. Beneden zetelt de productieleiding, administratie en verkoop en is er een royale kantine met een moderne keuken. Achter de kantoren liggen vier enor me hallen. Twee productieruimtes en twee magazijnen, waarvan er één van de vloer tot de nok voorzien is van palletstellingen, waar allerlei producten en verpakkingsmaterialen liggen opgeslagen. „De productiebedrijven gaan steeds meer terug naar de kern. De toeters en bellen besteden ze uit", aldus technisch directeur Delwel. „Weg- geefdingetjes (premiums) zijn een belangrijk onderdeel geworden bij aankoopbeslissingen. Men koopt bijvoorbeeld chips als er wat extra's in zit en daarom verpakken wij heel veel flippo's. Of theezakjes die in de Libelle gestopt worden en drukwerk voor wervingsacties van de Duitse lotto. We verwerken geen vloeibare producten, maar voor de rest eigen lijk alles. We werken Europees, maar het grootste percentage klanten zit in Nederland. Onze opdrachtge vers zijn in toenemende mate recla mebureaus." Delwel noemt de technische dienst van Interpak een belangrijke schakel in het bedrijf. „We proberen met on ze eigen mensen machines te ont wikkelen, zoals bijvoorbeeld voor de lijmstiften en correctierollers van Pritt. De rol van de automatisering wordt ook steeds belangrijker. Onze programmeur ontwikkelt nieuwe systemen om de productiestromen te traceren, want voor de controle van de herkomst van een product is dat van groot belang." Maarten Asselbergs is hoofd admi nistratie en personeel en zorgt er voor dat er mensen zijn om al het werk op tijd klaar te krijgen. Vanaf de 20 mensen in 1987 is Interpak in clusief deeltijdwerkers naar 125 mensen gegroeid. Omgerekend in voltijdsbanen zijn dat 70 mensen. Toen het op een gegeven moment heel moeilijk was om personeel te werven, besloot Interpak om over te litiek maar eens naar de inwoners moet luisteren. „We hebben 4778 stemmen vóór een Aldi, want elk in gestuurd brietje telt voor twee omdat het gezinnen betreft", rekent de Thoolse voor. „De burgemeester heeft gezegd dat hij de mensen vóór de brug wil houden, maar op deze ma nier jaagt hij ze er juist overheen. Ter wijl de mensen die ons steunen, vóór de brug willen blijven." De Beucke- laer woont 21 jaar op Tholen en ze weet, dat veel mensen eens per week hun dagelijkse boodschappen elders halen. En dan meteen hun andere in kopen doen. Een Aldi in Sint-Maar tensdijk zou volgens haar datzelfde effect kunnen hebben in de smalstad, zodat het positief uitwerkt voor de plaatselijke middenstand. „Want ook wij willen niet dat die de deuren moet sluiten." Ze wijst erop dat de midden standsfederatie vóór de komst van een discounter is. Individuele onderne mers die ze sprak, zijn evenmin bang voor gezonde concurrentie. „Mensen zijn vrij om te gaan waar ze willen. Maar door een goede service zal een ondernemer zijn klanten kunnen vast houden." De Thoolse benadrukt dat ze geen enkel belang heeft bij fa. Schot-Oudesluijs, de Aldi of wie dan ook. „Ik doe gewoon mijn best voor de ménsen." Volgens haar kan de gaan tot de inzet van deeltijdwerkers tijdens de schooltijden van de kinde ren of het werk van de man. En dat bleek een schot in de roos. „Ander half jaar geleden zijn we ermee be gonnen en dit systeem geeft zowel voor ons als de betrokken medewer kers flexibiliteit. Het resultaat is vol doening voor beide partijen", aldus Asselbergs. Hij betrekt zijn personeel binnen een straal van 15 km. „Veertig pro cent van onze medewerkers komt van het eiland, maar bij de techni sche dienst ligt dat percentage op 70%. Voor grotere projecten schake len we uitzendbureaus in. Vacatures zijn er nu nog voor parttime werk. De factor arbeid is heel belangrijk bij Interpak, want 60 tot 70% van de omzet - 3 miljoen euro - bestaat uit loonkosten. Het Thoolse bedrijf komst van een Aldi het wegvloeien van koopkracht uit Sint-Maartensdijk tegengaan. De Doordrammers - een groep van zeven mensen die verder anoniem willen blijven - voelt zich gesterkt door het grote aantal positieve reac ties. „Negatieve zijn er ook en dat mag ook. Maar dat zijn er slechts een stuk of vijftien." De Beuckelaer stelt dat de actiegroep kleur durft beken nen, hoewel ze geheimzinnig blijft opereren. „De politiek riep de burgers daartoe op en beloofde vanalles vóór de verkiezingen. Waar blijven die mooie woorden? Laat ze nu zelf eens kleur bekennen." De inwoners zijn opgeroepen om mee te denken over de toekomst van Tholen, maar mogen niet meebeslissen, vindt ze. „Maar wij mogen toch voor onszelf opko men." Haar boodschap is duidelijk: ze vindt dat de politiek veel vaker moet doen wat de mensen willen. „Neem nou dat plan voor de Markt in Tholen, die zou het aanzien van 1900 moeten krijgen. Weggegooid geld. We leven immers niet in 1900!" De actiegroep vindt dat de politiek over het hoofd ziet dat een combinatie van Aldi en Boerenbond ook een stuk doet nog heel veel handwerk. Daar voor wordt ook samengewerkt met thuiswerkcentrales. „Maar we heb ben een buffer, want we krijgen nogal eens 's morgens een fax dat er 's middags zoveel exemplaren van een bepaald product verpakt moeten zijn. Gelukkig hebben we die flexi biliteit. Wij zeggen niet gauw nee. ,Kan niet' staat niet in het woorden boek van Interpak", aldus Maarten Asselbergs. Technisch directeur Delwel, die al 25 jaar bij het bedrijf betrokken is, spreekt over .oplossingsgericht blij ven denken.' „Er is veel concurren tie, dus je moet een beetje blijven knokken in deze markt. We bouwen op goede relaties. Dat is heel erg be langrijk omdat er geen vaste con tracten zijn. Omdat er voor de nieuwbouw meer werk binnen moet komen, hebben we een verkoper in dienst genomen. Bovendien moeten we met kostenbeheersing en doel matig werken spaarzaam zijn in de ze nieuwbouw. Maar kwaliteit leve ren blijft belangrijk, dus controle is steeds nodig." Een deel van de werkzaamheden bij Interpak bestaat uit het assembleren van kunststof transportbanden in al lerlei technische variaties en kleu ren. Ze worden steeds meer gebruikt in de bier- en frisdrankindustrie ter vervanging van stalen transportban den. „Ze maken minder lawaai en zijn veel gemakkelijker schoon te houden. Een stoomcleaner erop en je hebt een schone band", zo geeft Delwel de voordelen van de kunst stof transportbanden aan. Een hele grote opdracht (bijna 700 pallets) was het maken van de pro motieverpakkingen voor de intro ductiecampagne van Harry Potter videobanden in opdracht van War ner Home Video Benelux. Daarvoor zijn verschillende posters in twee talen beschikbaar: Nederlands en Frans. Er komen producten uit Duitsland, Engeland, maar ook uit het Verre Oosten die bij Interpak van een verpakking voorzien wor den. Vaak zijn dat blisters. Er wor den ook flessen wijn en flessen li keur omgepakt, waarbij ze bijvoorbeeld van een glaasje wor den voorzien. Interpak is ook be trokken bij een reclame-actie voor Nike schoenen en verpakt etiketten die de kaasindustrie gebruikt voor export van Gouda kaas e.d. naar Amerika. Richting de Oud-Vossemeersedijk ligt er nog een groot stuk grond voor een toekomstige uitbreiding van het verpakkingsbedrijf aan de Energieweg. Er is bij de bouw ook rekening gehouden met het maken van twee extra laad-/losperrons, maar voorlopig is Interpak uitge bouwd. De forse investering moet eerst terugverdiend worden. werkgelegenheid brengt - ze spreekt zelfs van 40 arbeidsplaatsen - en dat het voor de gemeente geld in het laad- je brengt. Het idee van een Lidl in het pand van Van Houte aan de Markt doet De Beuckelaer af als 'een stunt'. „Dan zou je met betrekking tot par keren dezelfde problemen scheppen als momenteel in de binnenstad van Tholen." Verder is ze ongerust dat de gemeente de gerechtelijke procedure tegen Aldi verliest. „Dan kost het geld en wie draait daarvoor op? Juist, de inwoners." Door zich als actie groep te laten horen, hoopt de Door drammers de mensen wakker te schudden, zodat ze mee gaan denken, licht de Thoolse toe. Wat De Beucke laer betreft kan de gemeente maar één ding doen: zo snel mogelijk de weg vrij maken voor de vestiging van een Aldi aan de Sportlaan in Sint- Maartensdijk. „En zoals dat nu met het voorbereidingsbesluit wordt ge speeld, dat is niet netjes. Zeg nu als politiek eindelijk eens waar het op staat en beken kleur!" Als het aan D66 ligt, dan komt het gemeentearchief wanneer dat ver dwijnt uit Sint-Maartensdijk, in het stadhuis aan de Hoogstraat in Tholen. D.P. Suijkerbuijk bracht dat naar voren in de raadscommis sie middelen. B. en w. willen voor het uitplaatsen en kwaliteitsverbe tering van het gemeentelijk ar chief en het vormgeven van een steunpunt vanaf 2004 een bedrag van 170.000 euro per jaar uittrek ken. Suijkerbuijk maakte in dit verband de opmerking dat er 'een nieuw gemeentehuis in Tholen komt' maar die opmerking ging PvdA-raadslid L. Blom te ver. Hij heeft zich voor de verkiezingen al kritisch uitgelaten over de ver plaatsing van het gemeentehuis. Volgens hem is de financiële on derbouwing nog te slecht omdat er De Bandenmarkt uit Fijnaart vestigt zich in september in het oude pand van Interpak in de Slabbecoornpolder in Tholen. Er is sprake van een com plete bedrijfsverplaatsing met bijna 25 medewerkers. Het perceel in Fij naart, totaal 2,2 ha., is veel te groot geworden omdat de productie is over gebracht naar Polen. „Alleen de groothandelsfunctie zetten we voort in Tholen", zegt commercieel direc teur L.H. van 't Hof. Het familiebe drijf is gespecialiseerd in banden en wielen voor de landbouw en het grondverzet. „We zitten in een niche markt", zegt Van 't Hof. De onderne ming levert banden van 1 tot 2 meter, compleet gemonteerd op de velg. Daarvan gaat 75% naar het buiten land: heel Europa, maar ook Zuid- Afrika, Nieuw-Zeeland, de Verenigde Staten en Rusland. „We hebben een eigen productie en twee eigen mer ken: Bandenmarkt en Tyresoles (vrachtwagenbanden). Verkoopkanto ren in Frankrijk, Engeland en Duits land ondersteunen onze internationale markt." Van 't Hof zegt een hele tijd rondgekeken te hebben naar een ge schikte ruimte en uiteindelijk kwam hij bij het oude pand van Interpak te recht, waar 4500 m2 van de 6500 m2 grond is bebouwd. Dat is voldoende voor de huisvesting van kantoren en magazijnen. De helft van de 25 mede werkers zit op kantoor, de andere helft werkt in de magazijnen. Bijna alle personeelsleden, die allemaal in West-Brabant wonen, verhuizen mee naar Tholen. Administratiekantoor De Rijke en partners uit Oud-Vossemeer heeft de organisatie aangepast en de naam gewijzigd in De Rijke en partners adviesgroep. Daarvoor is ook een nieuwe huisstijl ontwikkeld. Het be drijf dateert al van 1 januari 1951, toen Laban de Rijke aan huis met een administratiekantoor begon. In 1974 kwam Johan Filius erbij, eind 1989 Rien Bevelander. In 1994 werd het nieuwe kantoorpand op de hoek Kalisbuurt/Hofstraat betrok ken. Naast de Vossemeerse vesti ging behoren er nog twee bedrijven tot de adviesgroep. Jansen en De Kok belastingadvies aan de Noord zijde Haven in Bergen op Zoom en J.M. Schetters accountancy b.v. uit Lepelstraat. De laatste is accoun tant-administratieconsulent, met wie De Rijke al vele jaren samenwerkt, maar binnen de adviesgroep is dat nu verder verstevigd. Fiscaal be drijfsadviseur Pierre de Kok werkt ook al geruime tijd samen met het Vossemeerse administratiekantoor, maar daar is nu belastingadviseur Gidy Jansen bijgekomen. Beiden werkten vroeger bij het ministerie van financiën en adviseren nu het bedrijfsleven. Met deze nieuwe or ganisatie hoopt De Rijke te kunnen voldoen aan de groeiende vraag naar informatie en begeleiding. Chantez a Dieu grijpt het vierde lustrum aan voor een concert waar in wat 'grotere' werken worden ge bracht. Het chr. Thools kamerkoor voert die, samen met het kameror kest van de Roosendaalse muziek school, uit op 8 juni in de koorkerk van de Grote Kerk in Tholen. Op het programma staan 'Gloria' van Antonio Vivaldi en 'Mein Lied sing auf ewig' (ofwel: Psalm 89) van Georg Friedrich Handel, bei den 18e eeuwse componisten. Om dat hobo en trompet in deze twee werken onmisbaar zijn, worden ze aan het orkest toegevoegd. Los van het koor brengt het kamerorkest nog een hedendaags werk, 'Silou- ans song' van de in Litouwen gebo ren Rus Arvo Part. Chantez a Dieu staat onder leiding van Paul Heij- boer, het kamerorkest wordt geleid door Willem Damsteegt. Jan Wis se, die het koor al vele jaren bege leidt, is deze avond de organist. Het concert in de Grote Kerk be gint om 19.45 uur. geen degelijke begroting aan het principebesluit ten grondslag lag. Toch heeft de vorige gemeente raad unaniem besloten dat er in Tholen eeri nieuw gemeentehuis gebouwd wordt, als dat tenminste binnen de afgesproken financiële kaders blijft. Het niet handhaven van een eigen gemeentelijk ar chief helpt om de kosten binnen de begroting te houden. Het nieuwe bedrijfspand aan de Energieweg op Welgelegen. Een gesprek tussen het bestuur van het Ondernemers Overleg Tholen (OOT) en b. en w. hebben diverse misverstanden uit de weg geruimd. „Het heeft heel verhelderend gewerkt", zegt de nieuwe wethouder van economische zaken K.A. Heijboer. OOT-voorzitter K. Hennekens maakt gewag van ,een heel positief gesprek.' De wethouder zal in het najaar op een ledenbijeenkomst informatie geven aan ondernemers over gemeentelijke procedures. Hoewel de gemeente Tholen al heel lang een 1 loket-functie hanteert voor bedrijven met ir. H. Kievit als speciale ambtenaar, bleek dat bij ondernemers onvoldoende bekend. „We hadden het idee dat onze dienstverlening aan het bedrijfsle ven wel zou leven, maar daarover schenen er toch knelpunten te zijn' aldus wethouder Heijboer. De OOT- voorzitter spreekt over .onbekend heid.' „Als je dingen niet weet, denk je dat er niets gebeurt, maar b. en w. hebben nu duidelijk uitgelegd hoe de procedures lopen. Overigens zul len er strijdige belangen blijven, want ondernemers hebben een heel andere visie op tijd dan de gemeen te. Uit ons oogpunt gezien duren de procedures te lang. Wij willen snel antwoord op vragen, maar de ge meente maakte duidelijk, dat alle stappen nu eenmaal tijd kosten", al dus Hennekens. Volgens Heijboer gaat het erom om wederzijds vertrouwen te scheppen. „We hebben heus niet voor elke vraag van ondernemers een oplos sing, maar de communicatie mag niet verslappen. We moeten van el- kaars verantwoordelijkheid afweten en bij afspraken een hele duidelijke planning maken, zodat iedereen weet waar hij of zij aan toe is." De wethouder zette uiteen, dat de gemeente van plan is om het oude bedrijventerrein Noord in Tholen en het gebied rond de voormalige zil- veruienfabriek in Sint-Maartensdijk nieuw leven in te blazen. Het colle ge denkt voor plan Noord ook aan kantoren en dat sloot precies aan bij de wens van het OOT. „Er zijn in de gemeente nu geen mogelijkheden om kantoren te bouwen, dus daar moet rekening mee gehouden wor den. Al eerder hebben een bank en accountantskantoor daar om ge vraagd. Midden in de stad zitje met parkeerproblemen, dus daarom is een ander plekje voor kantoren ge wenst", aldus Hennekens. Gemeente en OOT zeggen beiden terug te kijken op een constructieve bijeenkomst, die in het najaar een vervolg krijgt. Dankzij de vermeende Oud-Vossemeerse afkomst van de Amerikaanse president Franklin D. Roosevelt worden zaterdag 8 juni in de Nieuwe Kerk te Middelburg weer de Four Freedoms Awards uitgereikt. De al gemene onderscheiding gaat dit keer naar oud-president Nelson Man dela van Zuid-Afrika. De Noorse oud-premier mevr. Gro Harlem Brundtland krijgt de onder scheiding wegens vrijwaring van ge brek. De oud-president van Mexico, Ernesto Zedillo, ontvangt de Roo- sevelt-medaille voor vrijwaring van vrees. Radio Free Europe/Radio Li berty krijgt de onderscheiding voor vrijheid van meningsuiting en de is- lam-geleerde professor Abu Zaid krijgt de medaille voor de vrijheid van godsdienst. Koningin Beatrix, prins Willem- Alexander en prinses Méxima wo nen de plechtigheid bij. De onder scheidingen worden uitgereikt door minister-president Kok, minister Brinkhorst van landbouw, oud-euro commissaris en oud-minister van buitenlandse zaken Van den Broek, oud-minister van financiën Witte- veen, Anna Eleanor Roosevelt (kleindochtr van president Franklin D. Roosevelt) en Arthur Schlesinger, de beroemde historicus en biograaf van de vermoorde president John F. Kennedy. De Four Freedoms Awards worden sinds 1982 jaarlijks uitgereikt door het Roosevelt Institute, wisselend in New York en Middelburg. De onder scheidingen worden toegekend aan mensen en instellingen die in hun denken en handelen respectievelijk hun doelstellingen en activiteiten, op uitnemende wijze inhoud hebben ge geven aan de vier vrijheden, zoals die destijds door de Amerikaanse president Roosevelt werden ver woord. De algemene onderscheiding werd eerder toegekend aan prinses Juliana, de Spaanse koning Juan Carlos, de Dalai Lama, de Tsjechi sche president Vaclav Havel, oud minister van buitenlandse zaken Max van der Stoel, oud-premier Ruud Lubbers, de Zweedse premier Olov Palme en bisschip Desmund Tutu. Mevrouw De Beuckelaer laat een te- meente de vergunning weigerde - de rechtszaak opgeschort. De opzet is om de bestemmingsplannen voor de kom en voor het bedrijventerrein sa men te voegen. En wat er dan in de ogen van de gemeente mogelijk zou moeten zijn? Grootschalige detailhan del, zoals de verkoop van auto's, bo ten en caravans, aldus de woordvoer der. Een discountzaak voor de dagelijkse boodschappen kan volgens de gemeente nu niet op een industrie terrein, ook al omdat de provincie die niet toestaat. Maar volgens de Doordrammers kan de gemeente ontheffing verlenen. Me vrouw De Beuckelaer vindt dat de po- kening zien, waaruit blijkt dat het pand van de fouragehandel valt bin nen het gebied waarvoor het voorbe reidingsbesluit geldt. De gemeente wil hiervoor een nieuw bestemmings plan maken. „Om te voorkomen dat er dingen gebeuren die wij niet wen sen", aldus een woordvoerder, die ook wijst op de leegstaande gebou wen van zilveruienfabriek Polderman. „Het voorbereidingsbesluit houdt bouwaanvragen een jaar tegen." De woordvoerder meldt dat de gemeente werkt aan een visie voor het gebied. In afwachting daarvan heeft Aldi - dat naar de rechter stapte toen de ge- Advertentie I.M. Bij fouragehandel Schot-Oudesluijs aan de Sportlaan, zou de Aldi moeten komen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 9