Smerdiek voor de zesde keer op rij mis Maliiia Invaller Noad wint Tholencup Thools elftal steeds beter in vorm Alex Hoogendoorn naar Smerdiek J. Reijngoudt uit Ablis het eerst thuis Mix 35+ ruikt titel J. de Wilde zilver op N.K. Brons voor zwemmers Koersballen ijonaeruag o juni zuuz 15 Dramatisch verlies in Cadzand Aangeslagen Uithuilen Jeugd Het Thools elftal leek zaterdagavond te gaan winnen van Lucky Ajax, maar dat kwam de eer van de Amsterdam mers te na. Ze gooiden er een schepje bovenop en namen de winst met 2-3 mee. Trainer Kees Stoutjesdijk vindt dat het Thools elftal steeds beter vorm krijgt. Hij wil voor het nieuwe seizoen tijdig een speelschema vaststellen. Nacompetitie probleem Twee eerste prijzen C,iUNL»K/VUn 1BUIJE, UtS l'HUULSl!, COUKAiM 1 Voor het zesde jaar op rij ziet Smerdiek de promotie naar de derde klasse aan de neus voorbij gaan. In Cadzand verloor de Thoolse ploeg in een dramatische tweede helft met 5-2. In de rust was er voor de blauw-zwarten nog geen vuiltje aan de lucht. Op dat moment koesterde Smerdiek een 0-2 voorsprong en leek de zo begeerde promotie in de knip. In het laatste halfuur maakte Cadzand aan alle illusies een eind. De oorverdovende stilte in de kleedkamer van Smerdiek na afloop sprak boekdelen. Bij trainer Pim Potappel, die eerder voorgangers als Ard Beurkens en Jan Verreijen zag stranden bij dezelfde missie, voch ten teleurstelling en berusting om voorrang. „We hebben een goede na- competitie gespeeld, met uitzondering van deze wedstrijd. Maar het is duidelijk: op nacompetities rust bij Smerdiek geen zegen." Vierde klasse Pim Potappel kon voor het cruciale duel in Cadzand geen beroep doen om een drietal vaste pionnen in de verdediging. Jordy Hage en Carlo Opree ontbraken wegens blessures. Serdar Uygun had duidelijk niet op een zo lang seizoen gerekend en vertrok zaterdagochtend op vakan tie. Ad Pipping, een mogelijke ver vanger in de defensie, raakte een week eerder bij ZSC al zwaar ge blesseerd. Potappel wilde zich niet verschuilen achter de absenties. „Maar natuurlijk lever je kwaliteit in als je drie vaste verdedigers mist. Nu startte Remy Potappel als laatste man, terwijl hij juist de laatste we ken met zijn pressie achter de spit sen zo goed op dreef was." Cadzand, dat de eerste twee wed strijden van de finaleronde had ver loren en derhalve geen kans meer maakte op de prijzen, toonde zich van meet af aan gelijkwaardig aan de bezoekers. Toch nam Smerdiek na een kwartier de leiding. De Zeeuws-Vlaamse keeper liet een in zet van Pierre Withagen los en Sou- leyman el Bouzzaoui was er als de kippen bij om de 0-1 aan te tekenen. Op slag van rust verdubbelde Smer diek zelfs de marge. Het was Erik van Haaften die volgens het be proefde recept een hoekschop van Withagen inkopte: 0-2. Smerdiek mocht niet klagen over die voor sprong want ook Cadzand dook in het eerste deel herhaaldelijk gevaar lijk voor doelman Corné van Haaf ten op. Ondanks de voorsprong was Pim Potappel dan ook niet content over het vertoonde spel. „Er was veel onrust in de ploeg. De passing deugde niet. Er werd ook veel ge praat tegen elkaar. De spanning was voelbaar. Toch kon het in principe niet mooier. We wilden een vroege voorsprong en die kregen we, dank zij die blunder van de keeper. In de rust denk je dan toch dat de tegen stander het een beetje zal laten lo pen. Ze hadden immers niets meer te winnen. We kwamen bedrogen uit. Ze gingen na rust als de brand weer." Het had allemaal anders kunnen lo pen als Pierre Withagen kort na de hervatting een prima kans op een derde en alles beslissende treffer had verzilverd. De bal ging echter rakelings langs de voor Smerdiek verkeerde kant van de paal. Het was voor de thuisclub het sein om er nog een schepje bovenop te doen. In de 63e minuut kwam de aansluitings treffer op het bord: 1-2. De lat kwam de Thoolse ploeg nog twee maal te hulp maar de gelijkmaker was een kwestie van tijd. Juist voor het laatste kwartier sloeg Cadzand tweemaal kort achter elkaar toe en keek het team van Potappel tegen een 3-2 achterstand aan. Mede ge zien de ontwikkelingen bij Streef kerk en ZSC wist de Smerdiek-trai- ner dat de promotiedroom uit elkaar was gespat. „Ook de spelers voelen dat. In de rust hebben we ze niets verteld over de stand bij de andere wedstrijd. We hebben ze ook niet ingelicht toen Streefkerk weer de leiding nam. Dat hoeft ook niet. De spelers merken aan de reacties langs de lijn wel hoe het zit." Tot een kwartier voor het einde stond het bij Streefkerk-ZSC nog 1- 1. Bij die stand zou elke overwin ning Smerdiek in de derde klasse hebben gebracht. In de 75e en 79e minuut scoorde de ploeg uit Zuid- Holland nog twee keer: 3-1 zou ook de einduitslag worden. Een aange slagen Smerdiek moest in de slotfa se nog twee treffers incasseren. Zo wel Streefkerk als ZSC komen door de resultaten volgend seizoen in de derde klasse uit. Na het wegbijten van de ergste teleurstelling probeer de Pim Potappel vooral te relative ren. „Dit hoort ook bij sport. In een halfuur wordt beslist hoe heel je sei zoen verlopen is. Het had allemaal niet gehoeven. Als we heel het sei zoen met dezelfde instelling als in deze nacompetitie hadden gevoet bald, zouden we twee maanden te rug al een feestje hebben gehad." Het is nog onduidelijk hoe de toe komst van Smerdiek eruit ziet. Pier re Withagen heeft te kennen gege ven dat hij stopt met voetballen op het hoogste niveau. Ook Remy Po tappel wil het rustiger aan gaan doen. Doelman Corné van Haaften kampt met een chronische schou derblessure en houdt sterk rekening met het einde van zijn carrière. De komst van Alex Hoogendoorn van Tholense Boys komt Smerdiek dan ook goed uit, zegt Potappel. „We zullen volgend seizoen in de voor bereiding wel zien wie de eerste keeper wordt. Eerst moeten we maar eens een weekje uithuilen. Volgende week wil ik nog wat ge sprekken voeren met de betrokken spelers en informeren wat hun plan nen nu werkelijk zijn. Nu is het nog te vroeg. Iedereen is negatief. Deze afloop is voor heel Smerdiek een geweldige teleurstelling." Gymnastiek Turner Joost de Wilde heeft in Vars- sevekl zilver gepakt bij de junioren 1B op het Nederlands kampioen schap. Daardoor komt hij zondag in ieder geval op alle toestellen in actie tijdens de nationale toestelfinale. Lang zag het er zondag naar uit dat de gymnast uit Sint-Maartensdijk het goud in de wacht ging slepen, want na vijf onderdelen stond hij bovenaan. Maar op het laatste, vloer, liet De Wil de een paar steken vallen terwijl zijn concurrent juist heel hoog scoorde. Jammer, maar de beste wint", aldus de jeugdige Tholenaar die met het zil ver genoegen moest nemen. In de fi nale van het N.K. nam Joost de Wilde, die uitkomt voor SDS Rotterdam, het op tegen zes leeftijdgenoten. Zijn to taalscore van 45,05 punten was 0,8 minder dan de winnaar. Per onderdeel waren de resultaten: vloer 7,1; voltige 7,35; ringen 8,25; sprong 7,6; brug 7,7; rekstok 7,05. Bij de toestelfinale, zondag in Zuidwolde, zijn per toestel medailles te verdienen. De turners kunnen er laten zien welk toestel ze het beste beheersen. Bij een wedstrijd voor regioteams in Varsseveld deden zaterdag twee leden van WIK Sint-Annaland mee. Robin van Dijke werd met zijn team derde in de categorie los 3; het team met Lean- der van Schetsen vierde in los 5. Zwemmen Op de Zeeuwse zomerkampioen- schappen zwemmen in Kruiningen zijn twee Tholenaren in de prijzen gevallen. De 15-jarige Zoë Braai uit Tholen haalde brons op de 100 meter vrije slag. En de 18-jarige René van Ouden aarde uit Sint-Annaland werd op de 100 meter schoolslag eveneens derde. Beide zwemmers zijn na het verdwijnen van de Thoolse zwemclub De Dolfijn lid gewor den van Zeelandia Reimerswaal. Ze trainen drie keer in de week: één keer in Kruiningen en twee keer in Kapelle. Uitslagen van de gespeelde wed strijden van: Sint-Maartensdijk: 1. W. Bijl en T. Goode 52 p; 2. W. Lutt en C. van Gorsel 43 p; 3. C. Free en M. Dane 25 p; 4. A. Poot en A. Leemreijze 24 p; 5. C. van Mierlo en G. Verwijs 19 punten. Meulvliet: 1. R. Bolier en J. Bos 36 p; 2. W. Bijl en D. Lindenberg 34 p; 3. J. Vroegop en T. Goode 28 p; 4. W. Schot en B. Schot 27 p; 5. R. Vroegop en G. Bolier 24 punten. Tholen stad: 1. mevr. Y. Verkam man en mevr. R. Burrows 25 p; 2. mevr. R. van Driel en D. Schellin- ger 23 p; 3. mevr. R. Nagtegaal en M. v.d. Houten 22 p; 4. L. Soom- ers en J. Geuze 19 p; 5. mevr. F. Schellinger en N. Moerkerken 16 p; 6. mevr. C. Praat en mevr. C. Wilsing 6 punten. t f I STftNSSROil Advertentie I.M. Noad-aanvoerder Jaap van Oudenaarde met de Tholencup temidden van mede-spelers en trainer Peter van Poortvliet. Het voor Tholense Boys ingevallen Noad '67 uit Sint-Philipsland heeft zaterdag op het terrein van S.C. Stavenisse de Tholencup gewonnen door WHS met 3-0 te verslaan. Aanvoerder Jaap van Oudenaarde nam de grote beker in ontvangt van voorzitter Hans van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie. Van Oudenaarde zei de beker op te willen dragen aan Rombout Kousemaker, speler van Tholense Boys en Mariska Quist, oud-lid van Noad, die beiden vorige week op jeugdige leeftijd overleden. De Sint-Philipslanders speelden om die reden met rouwbanden. Boven dien werd er voor het begin van de wedstrijd een ogenblik stilte in acht genomen voor de twee overledenen. Tholense Boys deed als poulewin naar niet mee aan de finale omdat za terdagmiddag Rombout Kousemaker werd begraven. Federatievoorzitter Van Nieuwenhuijzen sprak over een domper op de dag en ook winnaar Noad vierde de overwinning sober. De finale werd overgens onder prachtige weersomstandigheden ge speeld. Beide ploegen kenden elkaar uit de nacompetitie. Omdat WHS in verband met de competitie in de voorronden een keer met het tweede elftal tegen Vosmeer was uitgeko men, zetten de Sint-Annalanders een gemengd eerste/tweede team in. Na dat Noad na een halfuur via Johan Reijngoudt op 1-0 was gekomen, zat de wedstrijd heel lang op slot. In de laatste vijf minuten scoorde Noad nog twee keer. Noad schiep in de beginfase enkele kansen, maar pas in de 30ste mi nuut was het raak toen Reijngoudt in het centrum vlak voor keeper Arné van Vossen de bal in het doel prikte. Sander Westdorp miste daarop de gelijkmaker door een voorzet van Hans Leune verkeerd te raken. William Vroegop schoot net over. Stefan Fonteijne kreeg de kans om de voorsprong van Noad te vergroten, maar keeper Van Vos sen verwerkte de bal tot hoek schop. In de tweede helft kwam topscorer Patrick Ketting bij WHS binnen de lijnen, maar hij schoot alleen voor keeper Lozekoot naast. Aan de an dere kant schiep Corné de Frel een soortgelijke situatie, maar doelman Anton Elenbaas verwerkte de inzet tot corner. WHS drukte die tweede helft voordurend op het doel van Noad, dat in de slotfase pas de ruimte benutte. Erik Fonteijne maakte toen uit een voorzet van Jaap van Oudenaarde - die keeper Elenbaas naar zich had gelokt - ge makkelijk 2-0. In de voorlaatste minuut maakte Ronnie v.d. Ree er 3-0 van. Hij had goed naar de tele visie gekeken en deed de Senegale se spelers na die met een dans rond een shirtje de overwinning tegen Frankrijk vierden tijdens het wk in Zuid-Korea. Federatievoorzitter Van Nieuwen huijzen feliciteerde Noad met de Tholencup. „Jullie leverden al een prestatie van superformaat door kampioen te worden in de derde klas, waardoor de gemeente Tholen weer twee tweede klassers heeft. En daar komt de Tholencup nu nog bij. Prima gedaan!", aldus Hans van Nieuwenhuijzen. In het voorprogramma speelden za terdagmorgen om tien uur de E-pu- pillen van Stavenisse tegen een Thoolse selectie. Het laatste team won met 3-6. Vervolgens kwam de C-jeugd van Stavenisse aan de beurt tegen een Thoolse selectie en nu won de thuisclub met 7-2. Vervolgens zouden er twee interna tionale wedstrijden volgen van Thoolse B-selectieteams tegen jeugdploegen uit Wales. Die kwa men uit Knokke in België en ston den om half één 's middags nog bij Bergen op Zoom. Leider Ard Beur kens besloot de Thoolse selectie teams alvast maar tegen elkaar te laten voetballen. Bij aankomst van de Engelsen bleken ze maar 1 in plaats van 2 ploegen te hebben. De Thoolse BI-selectie speelde 25 mi nuten tegen Wales (0-0) en vervol gens mocht de B2-selectie 25 minu ten tegen Wales. De Engelsen wonnen toen met 1-2. Na de finale om de Tholencup tus sen Noad en WHS kwam de jeugd weer aan bod voor de penaltybo kaal. De C- en D-jeugd van de ze ven Thoolse voetbalverenigingen mochten strafschoppen nemen op de keepers Kees Lozekoot van No ad en Connie Gulden van Smer diek. Bij de C-junioren zegevierde Jos v.d. Jagt van Stavenisse door alle vijf penalties in te schieten. De rest bleef bij vier steken. Bij de D-jeugd werd Stefan Bogers van SPS de winnaar met 3 uit 3. Dick Schoenaker van Lucky Ajax overhandigde alle deelnemers een medaille en de beide winnaars een beker. De aftrap van de wedstrijd tussen een Thoolse selectie en Lucky Ajax werd gedaan door het oudste en jongste lid van Stavenisse, Lies Joppe en Mike Menheere. Verder Sjaak Swart van Lucky Ajax, aanvoerder Leon de Witte van de Thoolse selectie en het arbitrale trio. De aftrap van de wedstrijd werd zette alle registers open. Scheids- verricht door het oudste en jongste lid van S.C. Stavenisse: de 75-jarige E.J. Joppe en de 9-jarige Mike Men heere. In de beginfase kregen Mat- thijs Bruijnzeel en Kees van Putte enkele kansen. De eerste ging zelf te lang door, toen Esmir Kustura in het centrum vrij stond. Uiteindelijk slaagde Bruijnzeel nog op rechts, nadat hij twee kansen om zeep had geholpen: 1-0. Heini Otto maakte uit een scrimmage gelijk: 1-1. Er werd twee keer 35 minuten gevoet bald gezien de conditie van de oud profs. Na rust deed het Thools elftal het beter en trainer Stoutjesdijk was in zijn nopjes met de 2-1 voor sprong. „Een schitterende goal van Hans Leune, die bij de tweede paal een voorzet van Menno Fonteijne direct op de slof nam. Een mooie aanval, van achteren opgebouwd", aldus de tevreden Thoolse bonds coach. Lucky Ajax was minder tevreden en rechter en grensrechters kregen commentaar van de Amsterdam mers, die met en tandje bij de Tho lenaren wat bedeesder maakten. Met twee treffers van Dick Schoe naker sleepte Lucky Ajax de over winning 2-3 in de wacht. „Er had voor het Thools elftal wat meer ingezeten", stelt Kees Stout jesdijk vast. „Maar het was een leu ke wedstrijd waarin alle jongens goed aan bod gekomen zijn. Je kon ook merken, dat we voor de derde keer speelden. We zijn twee keer op pad geweest tegen het Schouws elf tal. Voorheen was het meer hapsnap. Nu hadden we ook nog wel een moeilijke opstart door misverstan den met besturen, maar ik heb er toch moed op dat het volgend sei zoen beter gaat. Er zijn wel veel te lefoontjes nodig om alles rond te krijgen, hoewel ik in overleg met de trainers de spelers selecteer. In het nieuwe voetbalseizoen wil ik zowel voor de spelers onder de 23 jaar als de ouderen tijdig een speelschema rond hebben", aldus Kees Stoutjes dijk. Hij miste zaterdagavond spelers van Tholense Boys (in verband met de begrafenis die middag van Rombout Kousemaker) en Smerdiek (nacom petitie in Cadzand). Thools elftal: Leon de Witte, Pa trick Ketting, Matthijs Bruijnzeel, Arné van Vossen van WHS, Esmir Kustura en Martin Quist van SPS, Kees van Putte, Bernard de Rijke en Sander Smits van Stavenisse, Joost Hommel, Michel Nelen en Danny Istha van Vosmeer, Menno Fonteij ne, Johan Reijngoudt en Iwan Geense van Noad. Lucky Ajax: Marco Hoogenvorst, Peter v.d. Hengst, Kees Zwanborn, Gerrie Muhren, Johan Steur, Heini Otto, Aki Mercimek, Dick Schoena ker, Eef Melgers, Sjaak Swart, Dan ny Muller, Martin Wiggemans en Wilco van Buren. Voorzitter Frans Lindhout van de organiserende vereniging S.C. Sta venisse spreekt over een geslaagde dag. „Het was natuurlijk nog leu ker geweest met meer toeschou wers, maar de omstandigheden ver hinderden dat nu eenmaal. Tholen se Boys (sterfgeval Rombout Kou semaker) en Smerdiek (nacompetitie) hadden terechte re denen voor hun afwezigheid. En dat scheelt dan natuurlijk ook het nodige publiek, ook van Noad (sterfgeval Mariska Quist) nog wel." Lindhout noemt de nacompetitie een probleem voor de organisatie van de Tholencup. „Het is een hels karwei om zo'n dag te organiseren en dan is het jammer dat de nacom petitie zo lang doorloopt. Smerdiek ontbrak daardoor, maar het scheel de ook niet veel of WHS was er ook niet geweest door die nacom petitie. Volgend jaar zouden we het iets later moeten doen, maar je zit dan wel met de sluiting van de vel den voor onderhoud door de ge meente." Stavenisse had gezien de kleine kantine een grote tent geplaatst, maar gezien het schitterende weer werd daar weinig gebruik van ge maakt. De kantine was nu beschik baar voor de maaltijd, die Toon Slager bereidde voor de spelers van Lucky Ajax. „Als kleine vereni ging hebben we laten zien waartoe we in staat zijn en daar is S.C. Sta- Op de valreep van het sluiten van de overschrijvingstermijn is keeper Alex Hoogendoorn overgestapt van Tholense Boys naar Smerdiek. Hoogendoorn werd eerder in ver band gebracht met het inmiddels naar de tweede klasse gedegradeer de NTVV uit Nieuwe Tonge. Door onduidelijkheid over de reiskosten sprong die overgang ter elfder ure af. Daarop koos Hoogendoorn voor Smerdiek, de club waar hij opgroei de. „Ik heb altijd gezegd dat ik nog een keer terug wilde naar mijn oude club", zegt de 34-jarige Hoogen doorn. Vorig jaar was er al sprake van dat Hoogendoorn zich weer zou aan melden bij Smerdiek. Trainer Pim Potappel liet toen echter weten dat hij zou kiezen voor de jonge talen ten Corné van Haaften of Alexander Stoutjesdijk. Nu Van Haaften waar schijnlijk stopt wegens een schou derblessure, lijkt de weg vrij voor Hoogendoorn. „Ik heb tien jaar met veel plezier gespeeld bij Tholense Boys. Ik heb ook geen ruzie met de trainer. Ik wil gewoon nog een paar jaar onder de lat staan bij Smerdiek. Misschien kan ik het verschil ma ken en kunnen ze volgend seizoen eindelijk eens promoveren. In Tho len is- Marius Bal goed doorgeko men. Die jongen kan in de tweede klasse ervaring opdoen." Smerdiek krijgt er van Krabbendijke ook Ste fan de Jong bij. Tholense Boys raakte in de laatste dagen van de transferperiode ook nog de A-junioren Ferry Groenen dijk en Marijn Mulders kwijt aan Halsteren. Groenendijk woonde in Halsteren. Mulders wordt in Tholen gezien als een talent dat mogelijk het komend seizoen al aan de hoofdmacht had kunnen ruiken. Wie er ook flink versterkt wordt, is het dameselftal van Smerdiek. Tus sentijds al is Cirsten Schiewold van Zierikzee gekomen en daar komen Tamara van Boven (Temeuzen), Ja- ney Lazerom (Nieuw Borgvliet), Donna Koetsier (Vosmeer jeugd) en Angelique Hage (WC jeugd) bij. Bovendien debuteren bij de blauw zwarten de uit Brazilië afkomstige maar al weer een tijdje op Tholen wonende zussen Patricia en Kate Xavier-Plompen. Jos v.d. Jagt van Stavenisse (rechts) en Stefan Bogers van SPS wonnen de penaltybokaal. Duivensport Met een gemiddelde snelheid van ruim 1131 meter per minuut had Jac." Reijngoudt uit Sint-Philipsland za terdag de snelste Thoolse duif op de vlucht vanuit Ablis. Om zeven uur 's morgens gingen de vogels de lucht in. Met een oostenwind overbrugden ze de 373 tot 385 kilometer, waarbij de eerste duiven na dik vijfenhalf uur arriveerden. Van de Reisduif be reikte ons geen uitslag. De Vredesduif Sint-Philipsland, 365 duiven van 21 deelnemers. Eerste duif 12.38.47 u. is 1131,478 m/min, laatste duif 13.27.12 u. is 990,129 m/min. J. Reijngoudt 1, 13, 22, 25, 27, 40, 55; mevr. M.D. v.d. Reest 2, 3,4, 34, 59, 81, 85; R. Reijngoudt 5,m 61, 65, 68, 80; A. Goudzwaard 6, 8, 10, 15, 23, 33, 35, 45, 47, 49, 52, 56, 66, 69, 76, 78, 90; comb. Hoek 7, 11, 12, 17, 28, 41,44,46, 53, 54, 62, 71, 88, 91, 92; J.D. Quist 9, 16, 19, 36, 38, 43, 79; J. Suurlant 14, 21, 29, 57; gebr. Reijngoudt 18, 24, 31, 37, 42, 70; K. de Frel 20, 51, 75, 83, 84; comb. Reijngoudt en Zn. 26, 30, 48, 67; J.D. Moedt 32, 58, 73, 82, 87; comb. Reijn goudt 39, 63, 89; A. Verwijs 50, 64; J.C. Verwijs 60,72, 77; C. Verwijs 74; J. Wal pot 86. De Trouwe Duif Tholen, 97 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 12.34.50 u. is 1126,472 m/min, laatste duif 13.0235 u. is 1039,26 m/min. P. van Driel 1, 19; K. v.d. Berge 2, 9, 15, 20; M.J. Laban en Zn. 3,7,10,13,17,22, 24; L. v.d. Kleijn 4, 8, 14, 18; C. Moeli- ker 5,6, 25; J. van Dijke 11, 21; P. Laban 12; J. Kegge 16. De Zwaluw Sint-Maartendijk, 322 dui ven van 17 deelnemers. Eerste duif 12.42.33 u. is 1118,62 m/min, laatste duif 13.21.15 u. is 97934 m/min. Mevr. I. Quist 1, 3, 14, 20, 23, 24, 30, 39, 43, 50,58,6168,78; H.T. van Hemert 2, 19, 26, 35, 38, 40, 53; J. Scherpenisse 4, 5,7,12, 13,18, 37,56,63,70, 75,76, 80; A.W.A.P. Bolijn 6, 34, 42, 48, 49, 52; A. Bijl 8, 22,45,71,79; comb. Bolijn 9, 21, 25, 55, 65, 67, 72, 73, 74, 77; L. v.d. Ber ge 10,47,51,66; J. Walpot en Zn. 11, 15, 17, 28, 31, 32, 33, 44, 60, 62; J. de Rijke 16; D. de Wilde sr. 27, 64; C. Potappel 29, 36, 41, 57; D. de Wilde jr. 46, 81; W.H. Openeer 54; A.D. v.d. Ree 59,69. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 224 dui ven van 20 deelnemers. Eerste duif 1239.40 u. is 1118,942 m/min, laatste 13.03.07 u. is 1044,411 m/min. A. Capelle 1, 7, 14, 44, 45; J. Capelle 2, 16, 17, 19, 20, 22, 27, 29, 33, 42,47, 53, 54; A. Havermans 3,5,8,23,24,25,28, 36, 41, 51, 55; D.A. Vaders 4, 13, 37, 38; M. v.d. Mark 6, 32, 56; C. Hommel 9, 15; R. Hendrikse 10; P. Hommel 11, 12, 35; J. Toetenel 18; I. Berkey 21, 40; C. Rijn berg 26, 43, 49; P. de Wilde 30, 46; J. Buitenhuis 31, 34; M. de Graaff 39, 50, 52. Tennis Het 35+ mixed team van Eegedi- ma is op weg naar de titel. Na overwinningen op Willemstad en Animo uit Terneuzen kan het team de promotie naar de eerste klasse landelijk nauwelijks meer ontgaan. In Temeuzen sloot Marjet Bakx zondag haar enkelpartij tegen een in meerdere opzichten lastige tegenstander winnend af in drie sets (6-3, 3-6, 6-4). Perry Bakx en Maija Knop kropen in hun partij door het oog van de naald. Ze overleefden twee matchpoints en wonnen uiteinde lijk in de derde set met 6-3. In het heren enkel moest de tegenstander van Frank Knop wegens een blessure opgeven, waardoor ook de herendubbel niet ge speeld kon worden. De Thoolse dames wonnen hun partij overtuigend (6-3, 6- 1). Donderdag werd tegen Willemstad een eerder verregende wedstrijd uitge speeld, en met 4-1 in het voordeel van Eegedima beslist. Het tweede mixed team van de Tholena ren won in Sas van Gent met 1-5 van Drive-In. Alle partijen werden in twee sets gespeeld. Alleen Nela Fonteijne en Jan v.d. Reijdt moesten de meerder er kennen in hun tegenstanders (7-5, 6-2). Verder werd alles gewonnen: Hannie Braai en Riek Meijer 1-6, 2-6; Peter Fa- rinaux en Emiel van Dongen 6-7, 1-6; Braai/Van Dongen 0-6, 6-7; Fonteijne Farinaux 0-6, 3-6; Meijer/Van den Reijdt 4-6, 2-6. De zege is een steun in de rag voor de ontmoeting, zaterdag, met Bier vliet. Na de 5-1 nederlaag tegen MLTC uit Middelburg blijft Ruucstoppelen 2 in de onderste regionen verkeren. De Sint- Philipslanders wisten vooraf dat ze een moeilijke wedstrijd tegemoet gingen. Lijdie Kot en Kathy Filius hadden dan ook weinig in te brengen (1-6,0-6) tegen een B1 - en C2-opponent. Koen van Dij ke en Rini Filius gaven de eerste set net uit handen (5-7) en gingen in de tweede met 0-6 de teil in. De eerste mixed partij, van Adrie en Elly van Dijke, was tevoren als een nederlaag ingecalculeerd en werd dat ook (1-6,0-6). Ook Kot en Fili us bakten er niet veel van (1-6,0-6). Elly en Koen van Dijke verloren onnodig (6- 4, 6-3), maar in de laatste partij wisten Kathy Filius en Adrie van Dijke de eer te redden (6-4,6-3). In de jongenscompetitie (t/m 17 jaar) verloor Eegedima met 2-4 van Kapelle. Robbie van Aert en Levy van Oost won nen in het dubbelspel (6-2, 6-3), maar Martijn Geluk en Adriaan Noteboom verloren (3-6, 2-6). Van de vier enkel spelen eindigden er drie in een driesetter. Van Aert wist als enige te winnen (4-6, 6-3, 6-2). Noteboom ging met 3-6, 4-6 en 1-6 onderuit; Geluk verloor met 6-4, 1-6 en 4-6; en Van Oost kwam niet ver der dan 4-6 en 4-6. Ondanks de neder laag was het een leerzame en sportieve wedstrijd voor de Tholenaren. Silvia de Jonge was zaterdag op een con cours hippique in Dirksland bijzonder suc cesvol met Annabel. In de LI-dressuur haalde ze twee eerste prijzen en 3 winst punten. Haar eerste proef leverde haar 175 punten op en de tweede 160 punten. In Willemstad reed Suzanne Reinerman met Panoesjo. In de L2-dressuur werd haar eerste proef met 148 punten beloond en de tweede met 168 én een winstpunt en de derde prijs. Maijella van Dijke uit Scher penisse reed met haar fjord Rowin in Hal steren een wedstrijd in de B-dressuur. De combinatie kreeg voor de eerste proef 148 punten en voor de tweede 156 én een winstpunt. Kogelvangers. Vanavond om half acht speelt WHS in Sint-Annaland tegen de kersverse eersteklasser Kogelvangers. De wedstrijd staat onder leiding van J. Elenbaas. Dames eerste. Het dameselftal van Smerdiek is eerste geworden in het toernooi van ZSC '62. De voetbalsters wonnen van ZSC, SSS en Zeeland Sport, en verloren van DES, wat voldoende was om de wisselbeker in de wacht te sle pen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 15