Met witte koets naar gemeentehuis Hollandse Nieuuie Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 mei 2002 Nieuwe ouderling Vishandel/traiteur DEURLOO Nieuwe wijzers toren Palen Kerkstraat Bloemschalen Markt Straatnamen Stadszicht Lachen bij jeugdsoos Afscheid Piet Hommel Wildplasser bekeurd Schoolreis naar Lolland Goede vangst voor 't Scharretje OVM werft donateurs Serie van 29 caramboles Flessenactie voor kerk Scheepsnamen Vroonstede Gehandicapten zingen mee met koor Honderden pioenrozen gestolen ^^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER VBOK met kraam op Voorstraat Darters Papbar gaan naar café Smerdiek V* Elektro World Verjaal Zestien teams bij zeskamp Veel kleine vis Windkracht zes verstoort schoolkamp Jeugdsoos Alpha Bijna 15 kilo vis M. Uijl biljartkampioen Slechte vangst De Knorhaan Diefstal bij bedrijf Bestel-/Bedrijfsauto's Huis Henriëttedijk Bloedafname Astmafonds Kinderhulp Tholen Dhr. J.C. Verheul is gekozen tot ou derling in de hervormde gemeente en heeft zijn verkiezing aanvaard. Hij neemt de tats in van dhr. Van Elsacker, dit :t Pasen aftrad als ouderling-ker jogd. Doordat de zoon van oud-predikant Verheul zijn benoeming aanvaardde, is de kerkenraad weer voltallig. dangst 2002 Kom gratis proeven van de door ons met grote zorg geselecteerde TOPKWALITEIT Verder o.a.: Verse en gerookte paling Belegde broodjes Gebakken vis Verse friet mét vis- en vleessnacks Wij zijn weer de gehele week, behalve op zondag, geopend Contr' Escarpe 11 j\ Tholen, Tel. 0166-602799 Advertentie I.M. De wijzers en wijzerringen van de toren van de Nederlandse Hervorm de kerk zijn door weersinvloeden donker tot zwart geworden, zodat deze slecht zichtbaar zijn. Aan één zijde van de toren hangen de wij zers op de zes. Ook is een deel van de lampjes stuk en hebben de wij- zerverdeelwerken veel speling. De binnen- en buitenassen en bijbeho rende mantelbuizen zijn versleten en dienen vervangen te worden. B. en w. ramen de herstelkosten op 40.000 euro. De raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling spreekt er maandagavond over. B. en w. willen verzinkbare palen in de Kerkstraat en Botermarkt plaat sen om dit gebied af te bakenen. Een en ander kost 36.000 euro, zo blijkt uit een voorstel aan de raads commissie gemeentelijke ontwikke ling, die daar maandagavond over spreekt. Belanghebbenden kunnen daar gebruik maken van het spreek recht. In het verkeerscirculatieplan is de Kerkstraat/Botermarkt aange wezen als winkelgebied. In principe zijn die straten afgesloten voor ge motoriseerd verkeer, behalve voor bevoorrading en bewoners. De raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling spreekt maandagavond over het voorstel om 68.067 euro be schikbaar te stellen voor de herin richting van het groen op de Markt. Het geld wordt uit de algemene re serve gehaald. Bij de pomp komen naast de huidige twee kastanjebo men twee extra kastanjebomen. Ver der twee bomenrijen van sierperen en negen bloemschalen. Hiermee wordt volgens het college een sfeer bereikt van de Markt rond 1900. Op 21 mei is een inspraakavond gehou den. De reacties waren volgens b. en w. niet van dien aard, dat daardoor het plan ingrijpend zal veranderen. Op detailniveau kunnen er wijzigin gen komen, maar dat heeft geen gro te gevolgen voor de kosten. In de nieuwe woonwijk Stadszicht komen er straatnamen die verband houden met een boerderij. Totaal hebben b. en w. elf namen vastge steld: Hofstede, Erf, Voorerf, Ach tererf, Dorsvloer, Klinket, Oprij laan, Binnenkamer, Buitenkamer, Het Lint en Windsingel. Ook voor het waterfront in de baai van Duivendijk heeft het college twee straatnamen vastgesteld: Slik- kenburg en Oude Werf. Oud-Vossemeer Jong Vosmaer organiseert morgen avond in samenwerking met de po litie, gemeente en het bureau Halt van 19.30 tot 23.00 uur een bijeen komst in het kader van het project Stappen is lachen.' De leerlingen van de kappersacademie maken je haar leuk, er is een demonstratie zelfverdediging, een test hoe je je gedraagt tijdens het uitgaan en met een korte slagzin op de muur kun je bioscoopkaarten winnen. Muziek is er ook, want daarvoor draait een v.j. twee keer twintig minuten c.d.'s. Wie tussen 10 en 18 jaar is, heeft gratis toegang tot de jeugdsoos in de Patrijzenweg. Tijdens de eucharistieviering in de r.k. kerk wordt zondagmorgen af scheid genomen van vice-voorzitter Piet Hommel van het kerkbestuur. Hij heeft zich twaalf jaar inge zet voor de Willibrordusparochie. Hommel begeleidde de restauratie en als laatste karwei timmerde hij een kamer op de sacristiezolder die als archiefruimte dient. Verder hing hij nieuwe kerkdeuren op. Hommel wordt in het bestuur opgevolgd door Emmy Geluk. Een 16-jarige jongen werd zater dagmiddag omstreeks vijf uur door de politie bekeurd wegens het uri neren in de straat Onder de Molen. Verlost van zijn hoge nood maar met een boete van 46 euro vervolg de de jongen zijn weg. De leerlingen van de Sint Anthonius- school zijn op schoolreis geweest naar Lolland in Tilburg. Met de bus vertrok men 's morgens om kwart over negen vanaf school, waar vele ouders waren gekomen om de kinde ren uit te zwaaien. Bij aankomst in Tilburg werden de leerlingen getrac- teerd op limonade, waarna de kinde ren onder beleiding van leerkrachten en ouders een bezoek brachten aan Lolland. In het restaurant kregen de scholieren eerst uitleg van de be drijfsleider, waarna iedereen kon gaan spelen. Er was heel veel waaruit ze konden kiezen. Zo was er een gro te zandbak, waren er klimrekken, klimwanden, een doolhof, een glij baan en wiebelende loopbruggen, maar ook kon men op een keyboard spelen. Op een groot net konden de kinderen allerlei capriolen uithalen. Sommigen vonden bepaalde onder delen best eng, maar met behulp van een juf werd de angst overwonnen. Ook waren er diverse huisjes en grot ten om in te spelen. En in de grote ballenbak beleefden zelfs de oudste jongens nog veel plezier. Rond het middaguur kwamen de kinderen bij elkaar om samen friet te eten Om drie uur 's middags kreeg iedereen een snoepzak uitgedeeld, waarna men in de bus ging voor de terugreis. Bij te rugkeer stonden de ouders weer op school op hun kinderen te wachten. In de vierde wedstrijd voor de club competitie van hengelsportvereni ging 't Scharretje werden er 176 vis sen gevangen. De vangst was goed, maar de vis was in het algemeen wel klein van formaat. Met 21 vissen won Theo Rijnberg de wedstrijd. Beste dame werd Esther van Paassen met 16 vissen. De uitslag is: 1. Theo Rijnberg 373 centimeter vis; 2. Jan Verhees 324 cm; 3. Esther van Paassen 300 cm; 4. Jan Gorissen en Martijn Minheere 296 cm; 6. Frank v.d. Zande 277 cm; 7. Arjan Rijnberg 248 cm; 8. Clarin- da Rijnberg 226 cm; 9. Truus Rijn berg 201 cm; 10. Sandra van Paassen 188 cm; 11. Ilonka van Vossen 187 cm; 12. Gert-Jan Nachtegaal 144 cm. Op Tweede Pinksterdag werd de jaarlijkse Deltawedstrijd gevist aan de Oesterdam. De 154 deelnemers haalden hier echter weinig vis boven water. Winnaar werd Erik Goossens van de Edelkarper met 237 cm vis. Ilonka van Vossen van 't Scharretje werd met slechts 45 centimeter vis de eerste dame. Marco Jongeneelen van de Slufter werd met 24 centime ter winnaar bij de jeugd. Het klasse ment voor de ingeschreven trio's werd gewonnen door het team van HMSV, dat 297 centimeter vis boven water haalde. Met een rondgang door het dorp heeft OVM zaterdag het startsein ge geven voor de donateursactie. De aanmeldingsformulieren werden bij de bewoners bezorgd. Zaterdag 8 ju ni komen de leden van de muziek vereniging de formulieren ophalen. Tegen betaling van minimaal 5 euro per jaar kan met donateur worden van OVM. De muziekvereniging haalt vanavond de deelnemers aan de wandelvierdaagse feestelijk binnen, maar laat ook in de komende tijd di verse keren van zich horen. Op don derdag 6 juni zal 's avonds om half acht in de Secretaris Rijstenbilstraat een optreden plaatsvinden van het opleidingsorkest en de tamboers. Op zaterdag 8 juni geven de majorettes op verschillende plaatsen in het dorp een optreden. Tijdens deze optredens zullen andere leden van de vereni ging het opgaafformulier en het do nateurbedrag ophalen. Op donder dagavond 13 juni maakt OVM tijdens de kermis een rondgang door het dorp en op vrijdag 28 juni wordt er een zomeravondconcert gegeven aan de Raadhuisstraat, waarbij beide orkesten, de tamboers en de majoret tes zullen optreden. Dit concert be gint 's avonds om half acht. Ook bij de zevendorpentocht zullen de wan delaars door de muziekvereniging worden ingehaald. Verder wil OVM deelnemen aan de braderie. Bij het toernooi van biljartvereni ging De Treffers met de bonds- teams van café Hof van Holland maakte René Koetsier een serie van 29 caramboles. Hij behaalde hier door met 6,19 tevens het hoogste gemiddelde. N. Rooijakkers speelde met 20 beurten de kortste partij. Het toernooi werd met teams van Ger biljarters gespeeld. Uitslagen: R. Koetsier-P. Vroegop 10-10; M. Punt-J. Zeegers 12-9,39; A. Deurloo-Arj. Hommel 7,22-12; Th. de Reus-K. Hommel 12-8,27; Th. de Graaf-P. de Leeuw 12-9,69; H. Rensink-C. Burgers 12-9,41; J. van Daalen-L. van Wezel 6,57-12; N. Rooijakkers-J. van Gorsel 12- 8,71. De rommelmarktcommissie van de hervormde gemeente organiseert zaterdag 15 juni een lege flessen ac tie. Inwoners wordt gevraagd om statiegeld flessen te verzamelen die op deze dag door de leden van de kerk zullen worden opgehaald. Sint-Annaland De straatnamen zijn er al, maar ge bouwd wordt er nog niet in Vroon stede, waarvan het ontwerp-bestem- mingsplan overigens nu wel ter inzage ligt. B. en w. hebben vijf straatnamen vastgesteld: Smalschip (staat op een prent uit 1690), Tjalk, Kromstreven, Zeilkast (een schip dat de familie De Voogd van der Straaten in 1910 liet bouwen) en Klipper. P.V. de Schutse organiseert op zaterdag 8 juni een FANCY FAIR in zorgcentrum de Schutse te St. Annaland, van 10.00 tot 15.00 uur. Met o.a. een rommelmarkt, oliebollen, eigen gemaakte advo caat, bolletjes, grabbelton, sjoelen, snoep, ijs, koffiehoek, dagopvang, het Schutse winkeltje en nog veel meer leuke aanbiedingen. Dus kom eens kijken op 8 juni en steun ons! Advertentie I.M. Op uitnodiging van de catechese groep Philadelphia voor verstande lijk gehandicapten gaven de Rid- derkerkse kinder- en jeugdkoren van dirigente Jennifer v.d. Hoek za terdagavond voor een kleine 300 bezoekers een optreden in de her vormde kerk. Met veel enthou siasme brachten de koren een af wisselend programma bestaande uit oude kinderversjes en nieuwe lied jes. Naast koorzang zongen ook en kele kinderen solo. Het koor werd begèleid op orgel en piano en maakte bij de uitvoering vele geba ren die toepasselijk waren bij de gezongen tekst. Bij de medley 'Wandelen in het licht' haalde diri gente Jennifer v.d. Hoek ook de ca techesegroep van Philadelphia naar voren. Zij mochten de liederen meezingen met het koor en deden ook uitbundig mee met het maken van de gebaren. Dhr. J. Prins hield op deze zangavond een korte medi tatie over het thema 'als je bidt' en zorgde tevens voor de opening en sluiting. Stavenisse Op een veld aan de Kerkweg zijn tussen zaterdagavond negen uur en maandagochtend half zeven hon derden pioenrozen gestolen. De «Haaskarbonade 1 kg 5,70 *Ribkarbonade 1 kg 5,30 ♦Verse kippenpoten 1 kg 2,35 3,80 3,80 Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag Verse worst kg Nasi of bami 1 kg Gebr. gehaktballen p.stuk 0,50 Leverkaas 150 gram 1,- Gebraden gehakt 150 gram 1,- Schouderham 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. schade voor de eigenaar is groot. De rozen hebben een verkoopwaar de van honderden euro's en bij de rozen die gesnoeid zijn zal in de eerste paar jaar niets meer kunnen groeien. Op de landelijke 'Dag voor het le ven' staat de werkgroep van de Ver eniging Bescherming Ongeboren Kind (VBOK) zaterdag met een stand op de Voorstraat. Tussen tien uur 's morgens en één uur 's mid dags wordt er informatie gegeven over de werkgroep die zich inzet voor het (on)geboren leven. Maar ook zijn er activiteiten voor jong en oud en wordt iedere bezoeker ver rast met een attentie. In de kraam van de VBOK is er een raadwed- strijd en voor de kinderen rijdt er een huifkar door het dorp. Daar naast is er verkoop van babyspulle tjes. Sint-Maartensdijk Het eerste team van dartclub de Papbar sluit zich voor de nieuwe competitie aan bij dartclub Smer diek. De spelers van het tweede team blijven wel voor de Papbar spelen. Met Pinksteren organiseer den de beide dartclubs nog een ge zamenlijk toernooi. Dorpsgenoot Miranda de Lijster zorgde voor een verrassing door als dame met 119 punten de hoogste uitworp te note ren. In café Smerdiek won Paul Brienen uit Tholen de verliezers ronde. De toernooizege ging naar Renato Clarijs uit Roosendaal. D.C. Smerdiek en D.C. de Papbar danken hierbij de sponsors van hun Pinksterdarttoernooi: Café Smerdiek Oliphants Darts Rotter dam ATWZ Privazorg De Buuren Coating IDM b.v. Vishandel Smit Timmer- en onderhouds bedrijf van Ham Timmer- en onderhouds bedrijf Chastelet Advertentie I.M. Op het sportpark van voetbalvereni ging Smerdiek nemen morgen avond (vrijdag) 16 teams het tegen elkaar op bij de zeskamp. De deel nemers staan vooral natte beproe vingen te wachten. Er is een tobbe- dansbaan, een buikschuifbaan, een brandweerspel, een sponzenspel, een spel in het zwembad en de lo pende A. De zeskamp begint om 17.00 uur en duurt tot ongeveer half tien. Een dag later wordt het spelcir- cuit afgewerkt door de jeugd van voetbalvereniging Smerdiek. De vijftig deelnemers aan de vijfde clubwedstrijd van hengelsportver eniging De Oosterscheldevissers vingen hoofdzakelijk kleine vis. Brigitte Aarden werd winnaar met 1125 punten. Bij de junioren ging de zege naar Willem Bazen met 400 punten. De uitslag bij de senioren is: 1. Brigitte Aarden 1125 punten: 2. Johnny Noom 1015; 3. Ph. Fran ke 980; 4. A. Aarden 770; 5. E. Learbuch 680; 6. W. Vroegop 630; 7. J. v.d. Rhee 585; 8. C. Andriesse 575; 9. H. Stoutjesdijk 560 en 10. Sj. Lindhout 540 punten. De vol gende wedstrijd wordt zaterdag 8 juni tussen half twee en half vijf ge vist. Het driedaagse schoolkamp van de leerlingen van groep acht van de openbare basisschool De Rieburch kende een onverwacht einde. De te rugreis per fiets vanuit Ellemeet werd halverwege afgebroken. Nadat de leerlingen ruim dertig kilometer met windkracht zes tegen de wind in hadden gefietst besloot de leiding alternatief vervoer te regelen. Bij Bruinisse stond een vrachtauto van Dacomex de vermoeide fietsers op te wachten. De fietsen werden in de vrachtwagen geladen, terwijl ge reedstaande auto's van leerkrachten en ouders de deelnemers van het kamp terugbrachten op school. Ou ders en leerkrachten zorgden aan de Bloemenlaan voor een feestelijk ontvangst. Na diverse jaren op schoolkamp te zijn geweest in het Belgische West- malle werd dit jaar het recreatiecen trum van Ellemeet als vakantiever blijf gekozen. Van hieruit werd er een bezoek gebracht aan het strand, de sportieve activiteiten in Burgh- Haamstede en de intellectuele uitda ging die de leerlingen in de EEco- scope in Renesse stond te wachten. De leerlingen, leerkrachten en bege leiders vormden een groep van der tig personen. Ondanks de alternatie ve terugreis wordt er teruggezien op een geslaagd schoolkamp. Scherpenisse Op de zolder van het oude gemeen tehuis opent de nieuwe jeugdsoos Alpha op 8 juni de deuren. Jongeren vanaf 15 jaar zijn welkom van acht uur tot half twaalf. Toon en Willem Rijsdijk en Arjo en Dieger Harmsen zijn de initiatiefnemers. Volgens hen is er weinig te doen, waardoor er een clubje jongeren het idee heeft opgevat om activiteiten te organise ren. Schaken, dammen, sjoelen is mogelijk en ook gezellig kletsen met een frisdrank. In verband met de verantwoordelijkheid in die ge meentelijke ruimte mag er geen al cohol geschonken worden. De jeugdsoos heeft al een eigen websi te: www.alpha-jeugdsoos.tk of tele foon 662211 of 06-14545783. Bij de zesde bekerwedstrijd van hengelsportvereniging De Zeebaars werd er door de veertig deelnemers aan de Anna Vosdijk bij Sint-Anna land bijna 15 kilo vis gevangen. Uitslag: 1. J. Gunst 1245 punten; 2. W. van Popering 1110; 3.1. Hengst- mengel 985; 4. Mevr. D. Poot 880; 5. D. Westdorp 790; 6. K.J. de Graaf 630; 7. Mevr. T. Deurloo 620; 8. L. Bijl 580; 9. W. van As 520; 10. G. Bijl 505; 11. K. v.d. Werff 490; 12. H. Dingenouts 455 punten. Poortvliet De clubcompetitie van biljartver eniging Tolrust is gewonnen door M. Uijl. In de competitie konden er maximaal 170 wedstrijdpunten worden gehaald. Met een totaal van 158.12 klasseerde Uijl zich als eer ste. Opmerkelijk is dat spelers met het hoogste gemiddelde zich niet in het top van het klassement wisten te plaatsen. De einduitslag is: I. M. Uijl, 2. A. Schot, 3. J. Uijl, 4. G. de Jonge, 5. W. Bijl, 6. L. Bijl, 7. A. Burgers, 8. M. Hage en 9. C. Nagel- kerke. Bij de laatste klassementswed strijd van het voorseizoen ving hen gelsportvereniging De Knorhaan slechts zeven botten. Na twee jaar kozen de vissers als lokatie weer de Anna Vosdijk bij Sint-Annaland, maar de vis had weinig trek. In to taal werd er 211 centimeter vis aan de kant gehaald. Wim Quist werd met 69,7 centimeter de winnaar en ving met een bot van 36,6 centime ter tevens de grootste vis. De uit slag is: 1. Wim Quist, 2. Jacco Ha- ge, 3. Fred Michels, 4. Rien Konings, 5. Cor Bolier. De Knor haan organiseert vrijdagavond een geepwedstrijd en op vrijdagavond 14 juni een bootwedstrijd. Sint-Philipsland Vanuit een bedrijfspand is een geld bedrag van een paar honderd euro gestolen en zijn tevens twee bank passen ontvreemd. Bij de inbraak werd de deur van het bedrijf open gebroken. De diefstal vond plaats tussen vrijdagavond half zes en za terdagmorgen zeven uur. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De commissie gemeentelijke ont wikkeling krijgt maandagavond het verzoek van J.R.Koldijk op de agenda voor de bouw van een wo ning met garage aan de Henriëtte dijk. Het bestemmingsplan geeft David Bevelander en Ilona Rijnberg uit Poortvliet verrasten vrijdagmiddag hun bruiloftsgasten. In plaats van met een auto reden ze namelijk in een koets naar en van het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Voor de uit Halsteren afkomstige witte koets liepen twee Friese paarden. Het was goed dat het rijtuig dicht was, want onderweg viel regelmatig een buitje. Het was een fraai gezicht om het stel zo door de Thoolse polders en over de dijken te zien rijden. Een koets met paarden past ook wel, want de bruidegom is agrariër. Zijn vrouw werkt bij de gemeente. De rijtoer eindigde bij de Wellevaete in Sint-Annaland, waar het feestadres was. Predikbeurten Zondag 2 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. Hoek, St.Annaland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Egmond, Hasselt. 17 u. ds. De Ruiter, Genderen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. drs. Van de Kloot Meijburg, Rotterdam. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Lam, Nieuwerkerk a/d IJs- sel. 18.30 u. ds. Reijnders, Yerseke. GEREF KERK 10 u. ds. De Ruiter, Genderen (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Den Ouden, Tholen. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. den Admirant, Capelle a/d IJssel. OUD GEREF GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Klok, Katwijk aan Zee. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Nauta, Middelburg. 17 u. ds. De Goei (afsluiting winter werk). OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. ds. Lohuis, bev. ambtsdra ger. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Blom. 18 u. ds. Blom, dienst verst, gehan dicapten. GEREF KERK 10 u. ds. Ytsma, Roosendaal. 14.30 u. ds. Van Egmond, Hasselt. GEREF. GEM. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 30/5 19.30 u. ds. Van Dieren, Rijssen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dr. Van Harten, Ridderkerk. 17 u. ds. Klein. GEREF GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 30/5 19.30 u. stud. Verschuure, Gouda. wo 5/6 19.30 u. ds. Schipper, 's Gra venpolder. OUD GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. voor dat perceel agrarische doelein den aan, maar b. en w. vinden dat het plan voldoet aan de huidige planologische inzichten. Via een ar tikel 19 procedure kan de bouw als nog worden toegestaan. Het Rode Kruis organiseert vrijdag avond 7 juni een bloedafname- avond in dorpshuis De Wimpel. Tussen half zeven en half negen kunnen mensen van 18 tot en met 70 jaar een halve liter bloed afstaan voor de medemens. Voor vragen kan er contact worden opgenomen met dhr. A. van Dijke, tel. 0167-572741. De collecte voor het astmafonds heeft in Sint-Annaland 954,21 euro opgebracht, in Scherpenisse 509,43 euro, in Stavenisse 346,91 euro en in Sint-Philipsland 737,63 euro. Voor het nationaal fonds kinderhulp is door 38 collectanten in Tholen 1294,05 euro ingezameld. Kinder hulp besteedt het geld aan kinderen in ons land die, meestal door problemen thuis, te maken krijgen met jeugd hulpverlening. Bijvoorbeeld voor een schommel bij een kindertehuis, een fietsje, het lidmaatschap van een sportclub of een weekje kamperen. De organisatie probeert op die manier wat kleur te brengen in het leven van kinderen die het niet gemakkelijk hebben. Gevers en collectanten wor den bedankt voor hun bijdragen aan beide collecten. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. ma t/m vr 17-8 u., za en zo. 16/5 Van Lunen, Past. Jutenlaan 2a. 17 t/m 23/5 Coronae, Lievevrouwe straat 3. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts I. van der Pas-Voskuilen, Bergen op Zoom, tel. 0164-211148. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 30 mei t/m vrijdag 7 ju ni. donderdag 30 7.07-19.22 vrijdag 31 7.47-20.02 zaterdag 1 8.32-20.42 zondag 2 9.22-21.27 maandag 3 10.17-22.27 dinsdag 4 11.27-23.42 woensdag 5 12.37 donderdag 6 0.52-13.32 vrijdag 17 1.47-14.-22 ma 3/6 1.07 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 17 t/m 20 jun. Avondwandelvier daagse, Sporthal Meulvliet, 18.30 u. 20 jun. Informatieavond over borst voeding, Kreeftenstrat 21, 20 u. OUD VOSSEMEER 25 jun. Warm- en koud buffet, Al gemene vrouwenbond, De Vossen- kuil. SINT-ANNALAND 4 jun. Diploma-avond Smash be ginners, Wellevaete 19 u. 4 jun. Eerste aardappel veiling 9.30 u. 12 jun. Fietstocht naar NieuwVos- semeer, A.M. de Jong museum, plattelandsvrouwen. Ring, 13.30 u. 15 jun. Visdag Smash, vertrek ha ven 8 u. SINT-MAARTENSDIJK 3 jun Vergad. comm. gem. ontwik keling, gemeentehuis 19.30 u. 4 jun Vergad. comm. middelen, ge meentehuis 19.30 u. 5 jun Vergad. comm. alg. bestuur, gemeentehuis 19.30 u. 6 jun Vergad. comm. welzijn en on derwijs, gemeentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 15 jun. Jongerenavond, spreker ds. Molendijk, De Hoeksteen, 19.45 u. POORTVLIET 6 jun Agrarische excursie Platte landsvrouwen, startpunt Woonbou levard Bouman-Potter, 9.45 u. SINT PHILIPSLAND 7 jun Bloeddonoravond, De Wim pel, 18.30-20.30 u. 10 t/m 13 jun Avondwandelvier daagse, De Druiventros, 19 u. BERGEN OP ZOOM 30 mei t/m 1 juni Het Groot Niet Te Vermijden, De Maagd, 20.15 u. 1 jun t/m 31 aug Beiaardconcerten, Sint Gertrudiskerk, wo 20 u. 5 jun Inloopochtend whiplashpa- tiënten, Lievensberg, 10-12 U. 19 t/m 22 jun Dansspektakel De wondere reizen van Knirff, de Maagd 20.15 u. 30 jun. Wielerronde, Rondom Ro- zenoord, 10.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Star Wars II - do, ma en di 20 u., vr 18.30 en 21.30 u., za 14, 18.30 en 21.30 u., zo 14, 17 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY II: Ali G indahouse - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Ice age (Ned. gespr.) -za zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Ice age (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Showtime - vr' en za 18.30 u., zo 16.15 u. Domestic disturbance - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 21 u. Star wars - episode II- attack of the clones - do, ma en di 20 u., vr 18.30 en 20.45 u., za 14, 18.30 en 20.45 u., zo 14, 17 en 20 u., wo 14 en 20 u. Britney Spears: Crossroads - za, zo en wo 14 u. Black night - vr, za en zo 18.30 u. Collateral damage - vr en za 21.30 u., zo 21 u., wo 20 u. Asterix Obelix: missie Cleopatra (Ned. gespr.) - zo 16.15 u. Verrassingsvoorpremière - do 20 u. Hearts in atlantis - zo 19 u., di 20.30 u. No man's land - ma 20.30

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2