WHS totaal geen partij voor een oppermachtig Meeuwen SGP blijft tegen opknappen oefengras Deelname wandelvierdaagse stabiel Noad 2 loopt promotie mis na strafschoppen Noad alsnog in finale Tholencup Thoolse voetbalclubs houden zich rustig op transfermarkt Rechtse directe Smerdiek, maar niet knock-out Thoolse smurfen winnen het eigen toernooi Vierde lustrum Thoolse fietsdag Desastreuze nederlaag maakt einde aan promotiedroom Toplaag trainingsveld krijgt turf Donderdag 30 mei 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Dames Smerdiek verslaan Wemeldinge In de kleedkamer van WHS was het na afloop doodstil. Woorden waren eigenlijk ook overbodig. Tegelijker tijd schreeuwde de desas treuze 1-5 nederlaag tegen De Meeuwen om een ver klaring. Een aangeslagen WHS-trainer Johan Sulkers bekende de oorzaak ook niet te weten. „Onverklaar baar. Wat een wereld van verschil met de wedstrijd in Zoutelande. De Meeuwen was vandaag heer en mees ter. We zijn geen moment in de wedstrijd geweest." Mooi-weer-voetballers Blunder Erfenis Na drie tweede plaatsen in eerdere toernooien hebben de smurfen van Tholense Boys zaterdag het laatste en eigen toernooi gewonnen. In de beslis sende partij werden de smurfen van WHS, die een 0-1 voorsprong hadden genomen, toch met 2-1 verslagen. De Sint-Annalanders werden tweede, Moe uit Bergen op Zoom derde, NVS vierde en Tholense Boys 2 vijfde en laatste. Er waren zaterdag ook maar liefst 37 pupillenteams actief in Tho- len, waaronder drie Duitse ploegen. Ondanks dat het af en toe even regen de, sprak de organisatie over een zeer geslaagd toernooi met prima jeugd voetbal. De gasten bleken sterker dan de pupillen van Tholense Boys en Smerdiek. Bij de El won CDN Drie bergen voor Zoetermeer en Smerdiek. De E2-klasse werd gewonnen door Oranje Wit uit Dordrecht voor CDN en Zoetermeer. Smerdiek werd zeven de, Tholense Boys achtste en laatste. De Fl-pupillen kregen een winnaar in VOC Rotterdam voor Zoetermeer en het Duitse Rheinland uit Duisburg. Tholense Boys werd vierde, Smerdiek achtste en laatste. Hellevoetsluis was de sterkste bij de F2 voor NSW uit Numansdorp en opnieuw Zoetermeer. Tholense Boys werd vierde, Smerdiek vijfde en laatste. Bij de F3 zegevierde NSW uit Numansdorp voor Zoeter meer en Wit Rood Wit uit Brielle. Tholense Boys werd vierde. De dames van Smerdiek hebben de vriendschappelijke wedstrijd tegen Wemeldinge met 9-0 gewonnen. De veel sterkere blauw-zwarten speelden de bal goed rond en probeerden steeds in balbezit te blijven. Voor de negen treffers zorgden Ramona van Tiggele (4), Anne Hage (3), Irma Hage en Syl via Nell. Zaterdag spelen de Smer- diek-dames het toernooi bij ZSC 62. Zeven startplaatsen kent de Thool se fietsdag, die dit jaar voor de twintigste keer wordt gehouden. De VVV heeft voor zaterdag 8 ju ni drie routes uitgezet, waarbij ge kozen kan worden uit een lange (ca. 71 km) en een korte rit (ca. 37 km). Deelnemers krijgen onder weg diverse versnaperingen en op het eindpunt ligt een herinnering gereed. Onderweg kunnen enkele agrarische bedrijven en tuinen be zocht worden. Deelnemers aan de Thoolse fiets dag kunnen starten tussen 9 en 1 uur, en afmelden tot 5 uur 's mid dags. De vertrekpunten zijn: The Pub, Markt, Tholen; tuin Quo Va- dis, Zuidplantsoen, Poortvliet; tuin De vier jaargetijden, Lange- weg 46, Scherpenisse; kinderboer derij 't Lamsoortje, Kastelijns- weg, Sint-Maartensdijk; café 't Packhuys, Stoofdijk, Stavenisse; café Havenzicht, Voorstraat, Sint- Annaland; zeilmakerij Aarnoudse, Veerstraat, Oud-Vossemeer. Derde klasse WHS werd zaterdag op een onge nadige manier afgedroogd door een tegenstander die op alle fronten be ter was. Arjan Mosselman, door Sulkers als laatste man opgesteld in plaats van de geschorste aanvoerder Leon de Witte, vond dat WHS nog goed was weggekomen. „Het had den ook dubbele cijfers kunnen worden. Zeker na rust liepen we maar wat door elkaar. De Meeuwen was zeker twee klassen beter dan ons. Dat we de promotie missen, is. niet erg. We zijn er met deze jonge ploeg gewoon nog niet aan toe." Na amper vijf minuten leek WHS nochtans op rozen te zitten. Het door de aanhang van De Meeuwen afgestoken vuurwerk was nauwe lijks gedoofd toen de Setallanders de leiding namen. William Vroeg- op speelde linkerspits Egbert Moerland in de diepte aan, het Walcherse verdedigingscentrum greep aarzelend in en Moerland rondde beheerst af: 1-0. Na de 0-1 overwinning in Zoutelande van vo rige week leek WHS de finale niet meer te kunnen ontgaan. De vroege voorsprong werkte echter eerder verlammend bij de thuisclub. Het spel oogde zeer onrustig en met name de inbreng van De Witte in de achterste linie werd node ge mist. Mosselman opereerde dit maal met de een linie teruggezakte Harm Moerland in het hart van de verdediging en ook op het midden veld waren verschillende spelers door Sulkers van hun vaste plek af gehaald. Tactisch klopte het bij WHS evenmin. De mandekkers Ivan Hage en Fran§ois Bliek kwa men zowat in het centrum te spelen omdat de Walcherse aanvallers tel kens naar binnen trokken. Daar door werden de buitenste midden velders Hans van den Ouden en Matthijs Bruijnzeel zowat vleugel verdediger. Vooral Bruijnzeel voel de zich ongemakkelijk tegen de sterke aanvoerder van De Meeu wen. Tientallen meters ruimte brandde in de rug van Bruijnzeel en Meeuwen maakte daar naar har telust gebruik van. Sulkers wilde niet spreken van een tactische mis greep. „Vorige week speelden ze net zo. Alleen hadden Matthijs en de andere jongens toen wel greep op hun directe tegenstander. Van- Af ichel Mosselman (rechts) en Matthijs Bruynzeel druipen af, terwijl de Meeuwen linksachter feest viert. daag bleven we allemaal onder ons niveau. Daardoor werden we aan alle kanten overlopen." Na een kwartier werd het gelijk. De Meeuwen-aanvoerder leidde een vlotte aanval in die perfect werd uitgespeeld: 1-1. Daarvoor had Fran§ois Bliek op de doellijn al een treffer moeten voorkomen, nadat keeper Arné van Vossen bij een in zet uit een hoekschop was gepas seerd. Ook bij de eerste aanval van de middag liet Meeuwen al een open kans aan zich voorbijgaan. Behalve een stuiptrekking van Bruijnzeel in de dertigste minuut (bal op de buitenkant paal) kon WHS voorin geen potten breken. In de 32e minuut namen de bezoekers de leiding. WHS had reden om zich te beklagen over die treffer. De on partijdige grensrechter vlagde voor buitenspel maar scheidsrechter Van der Linde liet het spel doorgaan. Doelman Van Vossen leek het on heil nog te kunnen voorkomen maar moest zich in tweede instantie bij een vreemde carambole gewon nen geven: 1-2. Bijna scoorde Meeuwen voor rust nog een derde keer bij een fraaie actie van een aanvaller die de bal, achter het standbeen om, richting doel tikte. Toch was in die fase al duidelijk dat WHS het niet zou kunnen bol werken. WHS komt op het beslis sende moment simpelweg tekort, stelde Arjan Mosselman na de de ceptie vast. „Die tweede treffer van De Meeuwen was een domper. We raakten de kop kwijt. We hebben een jonge ploeg en missen drie, vier jongens die de kar kunnen trekken als het minder gaat. Leon de Witte kan dat, maar die was ge schorst. William Vroegop zou het ook moeten kunnen, maar die is in het veld te rustig. Dat is een beetje het probleem van WHS. Het zijn allemaal mooi-weer-voetbal- lers. We hebben geen rausdauers. Op z'n tijd moetje iemand een een koekie kunnen geven en dat ge beurt bij ons niet." Ook mentaal zit WHS niet goed in zijn vel, vond Mosselman die in de slotfase de aanvoerdersband over nam van de gewisselde Van den Ouden. „We zijn te terughoudend en kunnen de spanning niet aan. Dat is volgens mij ook de reden waarom het thuis de laatste tijd zo slecht gaat. Ergens buiten de deur op een B-veldje komen we het best tot ons recht." Mosselman was evenmin te spreken over de opstel ling. In zijn visie had Sulkers beter Hans van den Ouden als laatste man kunnen opstellen. Op die ma nier zou de rest van het elftal intact gebleven zijn. „Nu liepen teveel jongens op andere posities. Daar door nam de onzekerheid toe. Ik heb het donderdagavond met Johan over die optie gehad, maar hij wil de er niet aan." In de eerste tien minuten na rust stelde Meeuwen orde op zaken. Een blunder van Arné van Vossen leidde de ondergang in. De WHS- keeper reageerde onvoldoende op een bal die van bijna dertig meter werd ingeschoten: 1-3. Even later ontsnapte de aanvoerder van de be zoekers weer eens aan de aandacht, de twee spitsen liepen de Setalland- se verdediging aan gort en het stond 1 -4. WHS speelde een verlo ren wedstrijd en kon enkel in de handen klappen dat de Walcherse ploeg de nodige kansen miste. Pas in de slotfase werd het 1-5 toen Van Vossen een inzet ongelukkig door de handen liet glippen. Sulkers kon na de afgang ook geen positieve feiten aandragen. „Voorin hebben we niets afgedwongen. Er was geen aansluiting op het middenveld. We gaven teveel ruimte weg. Het was tam en voorspelbaar. Er stonden geen leiders in het veld op. Alles wat mis kon gaan, ging ook fout. Als je zo speelt, verdien je de pro motie niet." WHS heeft de beslissingswed strijd tussen de Meeuwen en Seolto om een promotieplaats in de tweede klas bewust voor bij laten gaan. „Na onze ne derlaag vroeg de voorzitter van de Meeuwen zaterdagmid dag direct of de beslissings wedstrijd in Sint-Annaland ge speeld kon worden", vertelt WHS-voorzitter Sander West dorp. „Hoe zeer ons dat finan cieel ook goed zou uitkomen, wij vonden het principieel niet verantwoord daarop in te gaan. Ten opzichte van Stavenisse, waar zaterdag a.s. de promo tiedag van het Thoolse voetbal wordt gehouden, vonden wij dat niet juist. Dan zou er een aantal toeschouwers minder zijn en wij wilden Stavenisse niet benadelen. De beslis singswedstrijd wordt nu ver moedelijk in Zuid-Beveland gespeeld", aldus de WHS- voorzitter. De SGP-fractie blijft tegen het opknappen van het trainingsveld van voetbalvereniging Tholense Boys door het bedrijf Groenewoud voor 55.000 euro. De opstelling van de staatkundig gereformeerden kwam de fractie op veel kritiek te staan van PvdA, VVD, CDA en D66, zo bleek maandagavond in de gemeenteraad. H.W. van Eenennaam zei dat de SGP veel moeite had met de manier van aanbesteden van het werk. Er is maar aan één bedrijf offerte gevraagd, zo zei hij. Hij herhaalde wat hij ook al in de commissie welzijn en onderwijs naar voren had gebracht.'„Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat dit bedrijf een monopoliepositie heeft. Het aanbestedingsbeleid van de ge meente is in deze niet gevolgd. Bo vendien is de behandeling van het on derwerp erg laat." Met dat laatste kon M.A.H. den Haan (PvdA) het eens zijn: „Het was toch vorig jaar al bekend dat dit veld aan de beurt zou zijn? Is het trainingsveld straks wel bespeelbaar als het nieuwe seizoen begint? En gaat de wethouder jaarlijks rond de tafel met de federatie om dit soort problemen bij de clubs te voorkomen?" Ook J.J.P.A. Boulogne (ABT) vond het veel te kort dag. Ook hij pleitte voor prijsopgaaf van meerdere bedrij ven. (In de commissie had het ABT ook een voorbehoud gemaakt). Ver der wilde hij weten waarvoor de extra kosten van 5000 euro waren bedoeld bij het vervangen van de toplaag. Volgens wethouder L.J. van Doorn (ABT) voldoet het product aan de ei sen. Het was getoetst door deskundi gen. De proef in Poortvliet met het opknappen van het trainingsveld door Groenewoud is zo goed bevallen, dat oök voor Tholen voor deze firma is gekozen, zo zei hij omdat het product momenteel maar door één bedrijf ge leverd kan worden. „Andere produc ten zijn van mindere kwaliteit." Van Doom zei dat hij met een erfenis te maken had, maar dat dit geen ex cuus was. Burgemeester W. Nuis wil de daar ook niets van weten: „Er zijn geen erfenissen." Van Doom gaf toe dat het eerder had moeten gebeuren: „Maar ze kunnen morgen beginnen met de uitvoering." De toevoeging aan de toplaag betreft het aanbrengen van turf dat de groei van het gras bevordert en daarmee de speelkwaliteit verbetert, zo zei de wethouder. Van Eenennaam vroeg om een toe zegging van de wethouder dat als er meerdere bedrijven zijn die hetzelfde product maken er een vergelijkend onderzoek plaatsvindt. Met die toe zegging had Van Doom geen enkele moeite. R. Ravensteijn (VVD) verde digde het collegestandpunt. „Andere bedrijven willen het wel, maar ze kunnen het niet. Het is nu niet moge lijk om offertes te vergelijken. Het trainingsveld in Poortvliet voldoet heel goed. Ik snap de SGP niet." Ook J.P. Bout (CDA) mengde zich in het debat. „Ik snap het gepraat over de offertes niet. Als er geen andere be drijven zijn die dit kunnen leveren, waarom blijf je er dan over discussië ren?" Ook L. Blom (PvdA) zei zich te ver bazen over de houding van de SGP. Hij herinnerde eraan dat de SGP in de commissie middelen alleen een voor behoud had gemaakt omdat de SGP dat vaker doet als het om sport gaat. Maar Van Eenennaam wees hem erop dat in de commissie welzijn en onder wijs wel degelijk een voorbehoud door hem is gemaakt omdat er maar een bedrijf is ingeschakeld. „Dat wijst op een kennisachterstand van de heer Blom." Ravensteijn was het echter met Blom eens. In de tweede termijn (er is in het nieuwe stelsel geen derde, maar de raadsleden mogen wel interrumpe ren), legde Van Doom nogmaals uit dat het college meerdere offertes zal vragen als de producten vergelijkbaar zijn. Ook zal hij in overleg treden met de voetbalclubs. „Informeel zijn er wel contacten geweest. We gaan meerdere keren per jaar rond de ta fel." De SGP bleef desondanks tegen. Waarop J. van den Donker (D66) zich begon te roeren: „Hoe kun je nou te gen zijn? De toezegging wordt toch gedaan?" Maar volgens Van Eenen naam heeft niet alleen Groenewoud de kennis in huis, maar ook Oranje woud. Bout zei er weer niets van te snappen. De selecties van de Thoolse voet balclubs blijven het komend sei zoen nagenoeg ongewijzigd. Spec taculaire overschrijvingen zijn er vrijwel niet te noteren. Meest op vallende naam is Frans Hagenbeek die zich aanmeldde bij Tholense Boys. Hagenbeek komt van Rillan- dia waar hij het afgelopen seizoen door privé-omstandigheden bijna niet aan spelen toekwam. Hassan el Jilali (Tholense Boys), Pierre Withagen (Smerdiek) en Mare Hoogendoorn (Stavenisse) stoppen met voetballen op het hoogste ni veau. De van een beenbreuk her stellende Johan Schot en Jan Groe- newegen hebben bij Tholense Boys nog geen beslissing genomen over hun toekomst. SPS ziet Esmir Kus- tura vertrekken naar Moe '7. Mo gelijk dat ook Peter Noordijke een trapje lager gaat spelen. WHS moet het in de nieuwe competitie enkele maanden doen zonder Eg- bert Moerland die vanwege een stage een tijdlang in het buitenland verblijft. Bij Vosmeer en het naar de tweede klasse gepromoveerde Noad '67 blijft alles bij het oude. De overschrijvingsperiode eindigt morgenavond. Een lint van wandelaars strekt zich uit langs de dijk van het Schelde-Rijnkanaal. Met 145 deelnemers blijft de deel name aan de avondwandelvier daagse in Oud-Vossemeer stabiel. De overgrote meerderheid - 122 wandelaars - koos voor de kortste afstand van vijf kilometer, slechts 23 wandelen doen elke avond tien kilometer. Het gros van de deelne mers bestaat dan ook uit ouders met (kleine) kinderen. De organi satie zette de starttijd dit jaar een half uur later, om hen die overdag werken de gelegenheid te geven mee te doen. Tot een grotere deel name heeft dat niet geleid: vorig jaar waren er 141 wandelaars. Vanavond worden de deelnemers de laatste nieters begeleid door muziekvereniging OVM. De kort ste route voert door de Leguitpol- der, de langere maakt een draai via de Groene- en de Langeweg. Gisteren werd aan de noordwest kant van het dorp gelopen en dinsdag aan de zuidkant. Op de startavond - maandag - ging de korte afstand door de Hikkepol- der, terwijl de langere route via de brug naar Nieuw-Vossemeer ging. Toen verschenen 134 wandelaars aan het vertrek, dinsdag kwamen er nog elf bij. Gymnastiekvereni ging Spido schreef met een groep van 51 wandelaars in, basisschool De Ark met 22. Oudste deelnemer was de 75-jarige de heer De Kok uit Tholen. De avondwandelvier daagse is voor de 21e keer gehou den. Aanvankelijk organiseerde de voetbalvereniging die, maar in 1993 nam de wandelsportclub het over. Voor het eerst moest de or ganisatie dit jaar bij de vergun ningaanvraag een veiligheidsplan overleggen. Daarin staan de pun ten aangegeven waar drukkere wegen overgestoken moeten wor den en waar twee posten toezicht houden. Vanaf 17 juni organiseert w.s.c. Vosmeer de avondwandelvier daagse in Tholen. Op 11 juni be gint de vierdaagse in Sint-Philips- land. En zaterdag 6 juli staat de Zeven-dorpentocht op het pro gramma. Vierde klasse De zo begeerde promotie naar de derde klasse staat voor Smerdiek op losse schroeven. Het team van Pim Potappel verloor zaterdag in Scharen- dijke met 3-1 van ZSC. Smerdiek moet nu met zo veel mogelijk doelpun ten verschil winnen bij het al uitgeschakelde Cadzand. Bij elke andere uitslag zijn de blauwzwarten afhankelijk van het resultaat in de partij tussen Streefkerk en ZSC. Volgens Pim Potappel heeft zijn team de kan sen nog in eigen hand. „We hebben een rechtse directe gekregen, maar we zijn niet knock-out." teerde Smerdiek het spel. Pierre Withagen stootte tweemaal gevaar lijk door maar kwam niet aan afron den toe. In de 36e minuut verscheen ZSC voor het eerst in de buurt van het Smerdiek-doel en meteen was- het raak: 1-0. Nog voor de thee wist Smerdiek langszij te komen. Het was Erik van Haaften die met een snoeiharde kopbal uit een hoek schop van Withagen voor de 1-1 zorgde. De ruststand was volgens Potappel een zwakke afspiegeling van de krachtsverhouding. „We hadden echt het gevoel dat we het af konden maken. Tot aan het derde doelpunt hebben we een goeie wed strijd gespeeld. Dan is het een te leurstelling dat het zo afloopt." Na de 3-1 lieten sommige Smer- diekse spelers hun frustraties de vrije loop, wat resulteerde in enkele kleine opstootjes. Het was doelman Van Haaften die met enkele reddin gen voorkwam dat ZSC niet uitliep naar een hogere score. Daardoor blijft Smerdiek in de race voor pro motie. Als ZSC zaterdag verliest bij Streefkerk en Smerdiek wint in Cadzand, dan staan de ploegen alle drie gelijk op zes punten. In dat ge val geeft het doelsaldo de doorslag. Is dat ook gelijk, dan beslissen de strafschoppen die na elke wedstrijd zijn genomen. Smerdiek verloor met penalties van Streefkerk, maar won van elfmeter wel van ZSC. Smerdiek moet blijven geloven in zijn kansen, vindt Potappel. ,Ik heb de jongens ook verteld dat je in de eindronde van een nacompetitie niet makkelijk drie keer wint. Zes pun ten pakken kan ook genoeg zijn. Het is zaak om in Cadzand vroeg te sco ren. In dat geval heb je een grote kans dat die ploeg het verder laat lo pen." Smerdiek stapte zaterdag teleurge steld van het veld af. Na rust liet de Thoolse ploeg in enkele minuten tijd de wedstrijd uit de vingers glip pen. De cruciale fase speelde zich af tussen de 57e en de 60e minuut. Eerst werd de Smerdiekse verdedi ging op het verkeerde been gezet door de gevaarlijke spits van de thuisclub en vervolgens ging ook doelman Corné van Haaften in de fout. Die treffer leverde ZSC een 2- 1 voorsprong op. Bij de volgende aanval kroop Smerdiek door het oog van de naald toen weer een ZSC- speler vrij voor Van Haaften ver scheen. Ditmaal greep de Smerdiek se keeper keurig in. Vervolgens claimde Smerdiek terecht een straf schop toen een Schouwse verdedi ger overduidelijk hands maakte in het zestienmetergebied. Scheids rechter Rotmans liet echter tot woe de van de blauwzwarten onver biddelijk doorspelen. Uit de tegen aanval kwam ZSC opnieuw vrij voor de goal en deze keer had Van Haaften geen verweer: 3-1. Nauwe lijks een halve minuut later miste Niels Hage een ideale kans om de spanning in de wedstrijd terug te brengen. Daarna was het gebeurd met de bezoekers. „Er knakte iets", zei Pim Potappel. „We waren ineens mentaal kapot." De afloop was bitter voor Smerdiek omdat de ploeg in de eerste helft duidelijk het beste van het spel had. In de openingsfase had Leander Brinkman het in de verdediging nog moeilijk tegen zijn geroutineerde te genstander. Na die stroeve start die- Reserve tweede klasse Pas na strafschoppen heeft Noad 2 de promotie uit handen moeten geven. Op neutraal terrein in Kruiningen was AZVV 2 na de 2- 2 eindstand en de verlenging zon der treffers bij het nemen van de penalty's doeltreffender. Het technisch goede AZVV probeerde vanaf het begin de toon te zetten, maar de ervaren Fluplanders lieten zich niet van de wijs brengen. Met name de ver dediging gaf weinig kansen weg. De No- ad-aanval zorgde via Leo Polderman op links voor gevaar, maar spits Kees van Tiggele gleed net iets te laat in. AZVV speelde met drie man achterin, zodat de middenvelders Maurice de Goede en Hans Polderman veel moesten lopen. Met hoekschoppen probeerden de man nen uit Axel gaten te vinden, maar de kopsterke Cenny van Splunter won tel kens. Uitblinker in de Noad-verdediging was Cenny Reijngoudt. Hij stak het veld over en passte naar zijn broer Reinie, die de bal niet in het doel kreeg. Na rust kwam Kevin Overbeeke in het veld voor Reinie Reijngoudt, waardoor Leo Zuidweg naar de spits ging. De tweede helft begon slecht, want al in de tweede minuut kon de spits van AZVV door een verkeerde timing van keeper Ligtendag inkoppen: 0-1. Gelijk schoof ftatste man Bram Filius door naar het middenveld. Veel succes had dat niet, want AZVV voerde de voorsprong op tot 0-2. De strijdlust bleef echter bij Noad. Patrick kot kwam in het veld voor Cen ny Reijngoudt. Na een hevige regenbui was het veld in het voordeel van Noad. AZVV was nergens meer en kroop terug op eigen veld. Bij een scrimmage be landde de bal via een verdediger in het Axelse doel: 1-2. De Fluplanders be heersten het hele veld. Sietse Geluk ver liet een kwartier voor het einde het veld voor Erwin Kot. Na een tackle op Bram Filius mocht Leo Polderman aanleggen voor een vrije trap, waarna Erwin kot doeltreffend uithaalde vanaf 20 meter. Een oorverdovend gejuich van de Noad- aanhang was de beloning voor deze ge lijkmaker: 2-2. De in het nadeel van No ad fluitende scheidsrechter floot na 90 minuten af. De verlenging speelde zich voornamelijk af op het middenveld. No ad vond, dat de arbiter zich teveel liet gelden. Binnen vijf minuten gaf hij twee keer geel aan Erwin Kot. In de ogen van Noad speelde hij twee keer de bal en ging hij de duels wel goed aan, maar tot verbijstering van de Fluplanders moest hij voortijdig stoppen. In de allerlaatste minuut kreeg Noad nog een kans. Kees van Tiggele speelde Leo Zuidweg aan. Toen die wilde inschieten, was een ver dediger hem nog net voor. Zo bleef het 2-2. Strafschoppen brachten de beslissing voor de promotieplaats. Zuidweg, Leo en Hans Polderman en Filius schoten de bal feilloos in, maar Cenny van Splun ter miste. Doelman Ligtendag keerde geen enkele penalty, zodat AZVV won. Vorig jaar mocht Noad 2 de bekerfinale spelen en nu de nacompetitie voor pro motie. Beide keren werd het een neder laag, maar de Fluplanders schopten het ver. Voor Bram Filius was het zijn laat ste wedstrijd als leider van Noad 2 en Maurits Verwijs nam afscheid als grensrechter. WHS treft zaterdagmiddag Noad '67 in de finale van de Tholencup. De Sint-Philipslanders vervangen Tholense Boys, dat wegens het overlij den van voetballer Rombout Kousemaker (die zaterdag wordt begra ven) afziet van deelname aan de jaarlijkse voetbalpromotiedag. De wedstrijd op het terrein van SC Stavenisse begint om half vier. Om half zeven treedt een Thoolse selectie aan tegen Lucky Ajax. Verder zijn er vanaf tien uur 's morgens jeugdwedstrijden en de finale van de penalty bokaal voor de jeugd. WHS onmoette donderdagavond Vosmeer voor de laatste poulewed strijd. De Sint-Annalanders traden met het tweede elftal aan, omdat de eerste keus zich volledig op de na competitie wilde richten. Vosmeer had geen antwoord op met name de routiniers in het groen-witte team, dat ook veel gevaarlijker was dan de bezoekers. Rien Fase opende de sco re en het werd 2-0 toen een in het nauw gedreven Vossemeerder de ei gen doelman passeerde. Jacco Va ders zorgde voor de tegentreffer, maar via Sander Westdorp en Rien Fase liep de thuisclub uit naar een 4- 1 winst. Zodoende kunnen de groen- witten zaterdag de cup verdedigen (vorig jaar wonnen ze de finale via strafschoppen van Noad '67). De 37e editie van de Tholencup is er een, waarin niet voor de lagere klasserin gen wordt gestreden. De afgelopen maanden is in twee poules een halve competitie afgewerkt. WHS won de ene, Noad werd tweede in de andere. Na de finale, om half half zes, strij den C-junioren en de D-pupillen van de zeven Thoolse voetbalclubs om de penaltybokaal. Ze nemen straf schoppen op Connie Gulden en Jani- ta Kaashoek, de keepers van het da mesteam van Smerdiek. De dag begint met wedstrijden van een aan tal Thoolse jeugdselecties. Om 10 uur speelt een Thools team tegen de E-pupillen van Stavenisse en om 11 uur treft de C-jeugd van de organise rende vereniging Thoolse leeftijdge noten. Om 12.15 en 13.45 uur nemen Thoolse B-junioren het op tegen twee teams van B-spelers uit Wales. De jeugdvoetballers van Tholense Boys doen hieraan gewoon mee. Om half zeven sluit het treffen tus sen een Thoolse voetbalselectie en Lucky Ajax de voetbaldag af. Het team van Ajacieden bestaat uit spe lers die minimaal honderd wedstrij den hebben gespeeld in het eerste elftal van de Amsterdamse eredivi sieclub. Behalve Tholense Boys le vert ook Smerdiek geen spelers voor de selectie, omdat de blauw zwarten zaterdag de laatste nacom- petitiewedstrijd spelen. Geselec teerd zijn Leon de Witte, Patrick Ketting. Matthijs Bruijnzeel en Ar- ne van Vossen van WHS, Esmir Kustura en Martin Quist van SPS, Bennard de Rijke en Sander Smits van Stavenisse, Joost Hommel, Mi chel Nelen en Danny Istha van Vos meer, Arjan Moerland, Menno Fon- teijne, Johan Reijngoudt en Iwan Geense van Noad.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 13